Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.02.15. 15:56


snatch írta:én a legegyszerűbbeket sem találtam, szóval megmaradok lelkes cikkfeltevőnek meg olvasónak :D :mrgreen:

Még a cimborád se?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.15. 15:42


Köszi Marco! Tényleg jó kitekintés.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2021.02.15. 14:27


Érdekes volt hallgatni ezt az interjút Arsene Wengerrel. (https://www.sportbible.com/football/new ... t-20210215)

Röviden:
- Tudtam, hogy nem lehetünk versenyben a bajnoki címért, bár meg kell próbálni.
- Muszáj volt az első 4-ben végezni, mert a BL indulás kötelező volt pénzügyi okokból, elsősorban, hogy az új stadionnal vállalt kötelezettségeinket kifizessük.
- Azt is tudtuk, hogy minden év végén 1-2 játékost el kell adni és egy fiatal tehetséggel pótolni.
- A klub hosszú távú érdeke ezt szolgálta és mivel ki van fizetve a stadion, lassan újra lehet a bajnoki címre gondolni.

Az Arsenal e tekintetben kicsit hasonszőrű velünk, érdekes volt egy menedzsert hallgatni, hogy milyen kihívás volt ez és a háttérben milyen összetett kérdéssel kellett megbírkóznia évről-évre. Persze a szurkoló csak az eredményt nézi.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.02.14. 22:39


én a legegyszerűbbeket sem találtam, szóval megmaradok lelkes cikkfeltevőnek meg olvasónak :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.14. 22:22


A rejtvények csak a fórumak szóltak, nem a honlap vagy FB közönségnek. Ezért nem is írtam ki semmit. Amúgy egy ilyet megcsinálni 2 perc. Ha ericen kívül senki nem néz rá, akkor is megéri beletenni ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.14. 22:14


off:
ericcartmen írta:off:
Hát hogy szerintem nem sok komment jött a témában, talán az első egy, max két rejtvényt leszámitva.
Persze az is lehet hogy csak lemaradtam róluk, vagy privátban záporoznak, de pl nem nagyon rémlik, hogy bárki kért volna megoldást, ha nem sikerült megoldani.

ja hogy itt a fórumon, így ok, értem
hát nem tudom, nekem úgy tűnik csak te vagy egyedül ilyen lelkes aki keresgél szakadatlan :)
vagy nehezek a feladványok, vagy nem szeretnek keresgélni az emberek, vagy - mint jómagam - a cikkeket magukat sem olvassák

de ha már, lenne egy javaslatom F.Tottinak:
a cikk elején a cím után rögtön vagy a végén legyen egy mondat, hogy mi az aktuális rejtvény, mit kell keresni
innen a fórumról kikutakodni macerásabb
(ha valahol szerepel a cikkben, akkor nem szóltam)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.14. 21:58


ericcartmen írta: Amúgy itt mi az elképzelt edzői hiba, kétszer küldöd be ugyanazt a játékost, ráadásul egyszerre?


Igen, vagy egy klón egyidejű felküldése vagy egy játékos a másik mezében :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.14. 21:53


off:
Hát hogy szerintem nem sok komment jött a témában, talán az első egy, max két rejtvényt leszámitva.
Persze az is lehet hogy csak lemaradtam róluk, vagy privátban záporoznak, de pl nem nagyon rémlik, hogy bárki kért volna megoldást, ha nem sikerült megoldani.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.14. 21:18


off:
csodálom hogy nincs nagyobb visszhangja.
itt pontosan mire gondolsz? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.14. 21:07


Na, megvan mindkettő :)
Kumbulla-Menez-t elég nehéz volt kiszúrni még így is, mert elég pici, A Wind mez látszik, de ha nem mondod, hogy Menez, nem ismerném fel.
A másikon viszonylag gyorsan kiszúrtam a dupla Veretout-t. Amúgy itt mi az elképzelt edzői hiba, kétszer küldöd be ugyanazt a játékost, ráadásul egyszerre?

F.Totti írta:És köszi, hogy ennyit foglalkozol vele :)
Ne viccelj, tök jók ezek a rejtvények, tök kreativak, szóval én szeretem keresgélni, csodálom hogy nincs nagyobb visszhangja.
Azért majd némi infót mindig adj, hogy ha van mit keresni, illetve azt sem árt tudni, hogy mit keresünk :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.13. 23:38


Menezt a pályán keresd. Mivel csak a felsőtest az övé, tök ortopéd a tartása. A 17es pedig másfélszer látszik a pályán. Egyébként az egyik ötleted talált. Csak a képet nem találtad meg hozzá. Nem konkrét edzői hiba. Csak egy elképzelt.

És köszi, hogy ennyit foglalkozol vele :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.13. 20:46


Cosmiról nekem is felemás érzéseim voltak anno, mikor cikkeztek róla, egyrészt szimpi lenne egy ilyen ember a padon, másrészt viszont szerintem sem elég jó.
Valószínűleg jó döntés született, talán neki is jobb így, mint ha kinevezik aztán a szezon felénél elküldik.

F.Totti, most megfogtál, nem tudom mi az a 17, meg hogy mi az az edzői hiba.
Egy tippem van, 17 játékos az 11 + 6 csere, de ilyet ugye csináltunk, és nem rúgták ki Fonsecát. A Juve 5-öt cserélt a meccsen + a bíró + a kezdő 11, az pont 17.
De más tippem nincs, se a statisztikákban, se mezszámokban, sehol nem jön össze edzői hibával a 17.

A másikon se tudom, ott az utolsó ünneplős képen a kék maszkos csávó kicsit hasonlít Menezre, de szerintem nem ő az.

Ezúttal nyertél :)
Adsz még kapaszkodókat vagy elárulod?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 22:42

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: zkristof Dátum: 2021.02.12. 16:53


Érdekes ez a Roma szint dolog tényleg, amit említesz F. Totti. Annyira benne van a szurkolói nyelvhasználatban, de nem egy definiált fogalom.
Számomra a mindenkori Roma szint azt jelenti, hogy az üti meg, akinek a munkája adott körülmények (pénzügyi lehetőségek, keret erőssége stb.) között nagy valószínűséggel a csapat fejlődését fogja eredményezni, de biztosan (már ha ilyen létezik a sportban) fent tudja tartani az éppen aktuális, célokhoz igazított, reálisan elvárható szintet. Legyen szó edzőről, játékosról, sportigazgatóról, szertárosról, elnökről, akármilyen pozícióról.
Ezek alapján Cosmi sajnos számomra is távol van a Roma szinthez. A velünk szóba hozott edzők közül Sarrit bármennyire is nem kedvelem, talán ő állhat a legközelebb hozzá. Allegri pedig az adott körülményeinknek köszönhetően nem tartozik a Roma szinthez. Vagy legalábbis nehéz elképzelni.

Pár meccs előtti infó, megint a romanews-ról és a forzaroma.inforól:
- A legtöbb újság azt valószínűsíti, hogy még mindig él a bizalom (és Fonsecánál a bizalom a legfontosabb) Mayoral irányába, ezért továbbra is ő lehet a kezdő csatárunk. Pellegrini visszatérésével és Smalling sérülésével a kezdő eléggé adottnak tűnik, pluszt csak az jelenthet, hogy a Fáraó már szinte biztosan kerettag lesz.
- Reynolds is jó úton van efelé, ugyanis ma már a teljes edzést a csapattal végezte
- Dzeko pedig jó úton van a távozás felé. Ez persze nem újdonság, valószínűleg nem vice Mayoralként képzeli a pályafutása hátralevő részét, ezért ügynököt váltott, csatlakozott Alessandro Lucci csapatához. Az irány egyértelmű, ha Lucci korábbi római pártfogoltjait nézzük: De Rossi, Florenzi.
- Egy kis mercato, ezek a hírek mindig kellenek: elvileg a Lipcse 10-13 millió euroért véglegesítené Kluivertet. Néhány hete még az járta, hogy nem szeretnék a kölcsön után a hollandot, úgyhogy a legnagyobb eséllyel szerintem pénzfeldobással dönthetnénk el, hogy melyik hírnek higgyünk.
- A végére pedig egy kis múltidézés a nem is olyan régi szebb (?) időkből: https://twitter.com/UEFAcom_it/status/1 ... 4957755392
zkristof
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2021.02.01. 00:03

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.02.12. 16:50


Zeman?
Nemcsak romaban bukott meg, hanem az elmeorvosi vizsgalaton is azzal a huzasaval, hogy taxidist jatszatta derossi helyett
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.12. 13:18


Cosmi valószínűleg nem Roma szint, már ha létezik ez a kategória. Én szegény Bruno Contit sajnáltam nagyon, amikor Tottiék rábeszélték, hogy 2005ben vállalja el a mentálisan teljesen szétesett csapatot. Ha jól emlékszem rengeteg vereség és döntetlen mellett egyetlen győzelme volt szegénynak és az sem az Olimpicoban. Ő ült a padon a számomra legelviselhetetlenebb, legfertelmesebb, okádék meccsen is. A bajnokság legvégén játszottunk egy 0-0ás közmegegyezéses bundát a Lazioval. Komolyan szégyelltem magam miatta. Valószínűleg Conti is. El is ment örökre a kedve az edzősködéstől.
Mondjuk ha nincs az a pokoljárás (tényleg abban az évben égettünk meg egy másik romanistát is, Rudi Völlert), akkor lehet nem all-time kedvencem a következő év Spalletti csapata. Akkora volt a kontraszt, hogy örökre beleszerettem a kopasz játékába.
Cosmi persze nem ilyen karakter, de attól hogy vki romanista, még bukhat nagyot.

Zeman nálam nem bukott meg. szar választás volt, de ő Romában soha nem bukhat meg. Se Conti, se Zeman nem volt a kornak megfelelő ember a padon. Egyszerűen nem voltak partnereik a játékosok. De bukni az edző tud.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: zkristof Dátum: 2021.02.12. 12:39


Tényleg különleges figura Cosmi, köszi a cikket Gabesz!
Én is megőrülnék, ha ő kerülne a padra, csak fordított előjellel. :D Színt vinne a bajnokságba az biztos, de ugyanolyan hamar jönne a kiábrándulás mint Zemannál anno.
zkristof
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2021.02.01. 00:03

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.12. 12:37


Úgy bírnám, ha ezt a Contét egyszer dicsérned kéne, snatch. :lol:
-egy bajnoki cím a Romával
-Nedved pofán vágása
-Lukaku 42 évesnek nevezése
Van azért esély... :wink: :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.02.12. 08:37


Olasz, imádja a Romát, mi kell még? Azonnal jöhet :D. Conténál nem rosszabb.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.11. 20:33


Biztosan nem egy edzőpápa a fickó.
De megőrülnék érte.
Mennyire szerettem volna őt mindig a padon látni, istenem...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.11. 20:16


szépen beszél, köszi a linket
ilyen embert szeretek a padon látni nálunk. Őt szívesen látnám pl.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.02.11. 18:45


Jó kis cikk, Cosmi Romahoz való kötődéséről :wink:
https://www.asroma.com/en/news/2021/2/c ... -roma-boss
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.11. 09:54


https://www.chiesaditotti.com/2021/2/10 ... -this-club

most akkor ezt mennyire vegyük komolyan? Itt maradna, ha hívná a Juve? Mázlink van, hogy az Intertől jött, oda tuti nem fog visszamenni.
De ha egészséges marad 2 évig, tartok tőle nem csak olasz kérői lesznek. Remélejük kitart akkor is a szerelem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 21:19


:D
Na végre! A Spezia Menez pedig elég béna lett. Ott ne keress trükköt. Az a poén, hogy még bőven az előtt tettem rá, hogy Jeremyt szóba hoztad. A kommented után jutott eszembe.

A Juve rejtvény tényleg genya. Igazából ilyen hibát nem fog elkövetni egyetlen edző sem, de ha valahol elkövetnék az tuti a mi klubunk lenne. Persze lehet hogy akkor sem rúgnák ki Fonsecát. És még egy kapaszkodó: 17.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.10. 20:30


F.Totti írta:A speziáson keresed? A juvéson inkább keress egy olyan edzői hibát, amiért tuti kirúgnák Fonsecát! ;)

Ezzel rendesen feladtad a leckét, mióta olvastam ezt a kommentet reggel, azóta többször is végignéztem a kakasülőt, de egyelőre semmi...
És még nyitva van a Speziás Menez kérdés is. Szerintem sose örültem még annyira Meneznek mint ha itt megtalálom majd
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég