Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.11.10. 19:17


tomm írta:De igen, maximum te nem tudtal rola, nem igy nezted es senki nem szolt rola. De ezzel nincs semmi baj, ha neked ugy tetszik, nezd ugy, mintha a jatekosok a sajat szajuk ize szerint mozognanak a palyan.


Én nem azt mondtam, hogy a taktika nem fontos, hanem azt, hogy nem annyira fontos. Kéne egy kis vagányság és kezdeményező készség. Egy-egy jófajta cselt néha szívesen látnék. Aztán lehet én vágyok sokra.


tomm írta:De egy edzo fontosabb, mint maguk a jatekosok. A legszebb, legszembetunibb pelda a bayern. Kovac alatt csak szenvedtek, 52 meccsbol 36ot nyertek, jott hansi flick, azota bl gyozelem, atomfoci, 48 meccsbol 44 gyozelem, tokugyanazzal a csapattal, mint az elodje.


Azért a Bayern játékosállományát ne hasonlítsuk a miénkhez. Ott van kvalitás és individuum is, edzőtől függetlenül.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.11.10. 18:44


Gabesz írta:
tomm írta:Mar bocsanat, de az olasz foci mindig is a taktikarol,azaz az elore begyakorolt mozgasokrol volt hires.

Az lehet, hogy az olasz igen, de az elmúlt 20 évben a Romáé nem.


De igen, maximum te nem tudtal rola, nem igy nezted es senki nem szolt rola. De ezzel nincs semmi baj, ha neked ugy tetszik, nezd ugy, mintha a jatekosok a sajat szajuk ize szerint mozognanak a palyan.
De egy edzo fontosabb, mint maguk a jatekosok. A legszebb, legszembetunibb pelda a bayern. Kovac alatt csak szenvedtek, 52 meccsbol 36ot nyertek, jott hansi flick, azota bl gyozelem, atomfoci, 48 meccsbol 44 gyozelem, tokugyanazzal a csapattal, mint az elodje.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.11.10. 18:05


Legalább nem megy a válogatott bohóckodásra
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.11.10. 18:00


Kumbulla is covidos. A Verona elleni meccs végeredmény meg maradt ahogy volt.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2020.11.10. 17:26


Gabesz írta:
tomm írta:Mar bocsanat, de az olasz foci mindig is a taktikarol,azaz az elore begyakorolt mozgasokrol volt hires.

Az lehet, hogy az olasz igen, de az elmúlt 20 évben a Romáé nem.

Ajánlom elolvasásra Jonathan Wilson Futballforradalmak c. könyvét, még Spalletti Rómája is benne van, pedig csak azokat az eseteket emeli ki amikor valamelyik csapat vagy edző újat hozott.
Ha nem érdekelnek a taktikai dolgok, akkor lehet unalmas lesz, de hátha rákapsz az ízére.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.11.10. 16:26


Gabesz írta:Emberek, nyugi! Legalább volt miről csevegni. Amúgy szummázva most a mozambikit kentétek fel szenté. :lol:



Dehogy kentük. Másfél éve melózik nálunk. Most jutott el oda, ahol Spalletti kb. 2 héttel a csapatátvétel után tartott. Először tűnik úgy, hogy van játékunk. Egyedül a Fio meccsért jár a pacsi. A Milan is rendben volt, de ott kellett a mák is. Ezen kívül a kötelezőket hoztuk, helyenként igen szar játékkal.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.11.10. 16:20


OFF:
F.Totti írta:OFF
kíváncsi leszek erre az újrafeldolgozásra. Iszonyat meló volt. A BBC kópiája egy mozivászonról készült felvétel. Csak a vásznon látszó kosz és por leretusálása több mint 500 munkaóra volt. Állítólag baromi jól sikerült a feldolgozás.
ON

Engem nem érdekel. Nem tetszett ez a színezés (miközben a háttér maradt fekete fehér). Semmi értelmét nem látom.
ON:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.11.10. 16:12


Emberek, nyugi! Legalább volt miről csevegni. Amúgy szummázva most a mozambikit kentétek fel szenté. :lol:
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.11.10. 16:10


OFF
kíváncsi leszek erre az újrafeldolgozásra. Iszonyat meló volt. A BBC kópiája egy mozivászonról készült felvétel. Csak a vásznon látszó kosz és por leretusálása több mint 500 munkaóra volt. Állítólag baromi jól sikerült a feldolgozás.
ON
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.11.10. 15:45


hát Gabesz ezzel egyedül vagy most akkor

amúgy nekem ott veszett el valami a fociban, amikor sok éve a védőink elkezdték a hozzájuk (méterre) visszafutó DDR-nek adni a labdát olyankor is, amikor a környékükön nem volt senki. Mintha csak ők maguk hülyék lennének egy felpasszra. Miért? Mert kötelező volt nekik, ez volt a taktika.:)

amúgy idevág:
https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... al-2794051
már Sebes is egyedi mozgásokat talált ki a játékosainak az angolok ellen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.11.10. 15:39


Gabesz írta:Ez a taktika dolog szerintem nem olyan fontos, mint ahogy sokan hiszik. A játékosok nagy része nem atomfizikus, némelyikük nyilatkozni sem tud. Szóval vicces lenne elvárni tőlük, hogy tudják csípőből, hogy a,b,c játékhelyzetben nekik mit kéne éppen csinálniuk.

Én azt javaslom, hogy olvasd el újra Dzeko Sevilla elleni mérkőzés utáni nyilatkozatát. Nem mondom, hogy a spanyolok kutyaütők lennének, de egyéni képességekben nincs akkora különbség a két csapat közt, mint amit a pályán láttunk. Aztán láttuk mi volt a vége. Vagy ott szerinted akkor mi volt a baj, ha nem a taktika?
Gabesz írta:Akkor az is tudatos, hoy Dzeko sétálgat, Pellegrini meg csk.-hoz méltatlanul dobálja magát 16-oson belül?

Ennek mi köze a taktikához? Nyilván az edző azt szeretné, hogy a játékosa 2x45 percen keresztül felszántsa a pályát és minden lövése oda menjen, ahova az el van tervezve, csak éppen emberek vannak fent, elfáradhatnak, foghatnak ki olyan napot, amikor fejben nincs minden rendben, vagy szimplán a kvalitásai erre predesztinálják. De itt van az edző másik nagy felelőssége, hogy olyan embereket rakjon fel a pályára, akik végre tudják hajtani, amit ő elképzelt, vagy találjon ki mást.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.11.10. 14:36


tomm írta:Mar bocsanat, de az olasz foci mindig is a taktikarol,azaz az elore begyakorolt mozgasokrol volt hires.

Az lehet, hogy az olasz igen, de az elmúlt 20 évben a Romáé nem.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.11.10. 14:21


Mar bocsanat, de az olasz foci mindig is a taktikarol,azaz az elore begyakorolt mozgasokrol volt hires.
Talan spanyolt kene nezned, csampionsippet, de meginkabb a mennyeit. Na, ott aztan nem latsz vonalzot! :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.11.10. 14:12


Gabesz, kicsit sem vettem támadásnak. Másképp látjuk, nincs ezzel gond.
Amit én itthon közvetve (de max egy közvetítő távolságából) látok/hallok, illetve amit külföldi elemzőktől olvasok, abból az jön le, hogy a legfelsőbb szinteken (igen, a magyar NBI-ben is) vannak nagyon kidolgozott játékelemek. És nem csak a pontrúgásokra.
Folyamatosan figyelik egymás helyzetét a játékosok. A ManCity filmben voltak edzésfelvételek, ahol Guardiola gyakorlatilag mágnestáblát játszott a csapatával. Ha ő oda megy, te ide jössz, ha ő arra lép, de erre. Teljes edzéseken keresztül.
Persze mindig van vonatkoztatási/igazodási pont. A tufább fejűeknek csak egy-egy másik játékost kell figyelni. Olyan könnyű olvasásokat kapnak, amit át tudnak látni. A szélső általában ilyenek. De egy modern belső középpályással szemben komoly helyzetfelismerési és döntéshozási elvárások vannak. Nem Zicok, Falcaok, Gianninik vagy Détárik irányítanak, hanem Kroosok, Modricok, Jorginhok, Bigliák és Pjanicok. A Barcában sem Messi, hanem Busquets. Nem kell cselezni vagy 60 méterre rúgni a labdát. Elemezni kell és dönteni. Nálunk ez egyértelműen Pellegrini. Nézd meg Veretout. Mindig Lorenzohoz igazodik, őt nézi, hozzá képest megy ki a szélre vagy marad bent.

Az edzők pedig majd megfeszülnek azért, hogy olyan játékhelyzeteket tudjanak kialakítani, amiben automatizálhatóak a mozgások. Persze nem egész csapatra, hanem csapategységekre. Találó JOSBOMO jelzője: ez valóban sokkal inkább vonalzóval megrajzolt foci már, mint intuitív. Laptopedzők. Biztos hallottad már. Analitika, elemzés, rajzolgatás és gyakorlás, gyakorlás.
Persze nem mindenki ilyen. Löw Zsolt mesélte talán az egyik teljes terjedelemben, hogy Neymar például teljesen alkalmatlan arra, hogy rendszerben játsszon. Ha meg is van a szándék benne, akkor is hülyeségeket csinál. Volt olyan edzés, ahol büszkén kiintett neki, hogy "Zsolt, ugye most faszán mozogtam?" Löw meg a fejét fogta, hogy kicsit sem ezt beszélték meg. Nem is próbálják rendszerbe illeszteni. Vannak ilyenek is. Meg vannak olyan edzők, akik másban hisznek. DE az szerintem vitathatatlan, hogy erre mozdult a foci.

A képkockák tényleg kiragadott pillanatok. De ha van kedved visszanézni a meccset, akkor nézd meg pl a védekező ötszögünket a középpályán. Mindig így néz ki. Folyamatosan igazodnak egymáshoz. elég ha 4-5 rendezett védekezést megnézel nem kell az egész meccset élvezhetetlenné tenni ezzel. 4-5 alaklomból maximum egy lesz, amikor nem pont így állunk fel és így mozgunk az ellenfélre reagálva. Persze arról fingom sincs, hogy amikor nem ez van, akkor miért van más, de abban majdnem biztos vagyok, hogy az az egy kivétel sem adhoc módon állt elő.
A támadás nem ennyire sematikus, de ott is látni ilyesmit. Ha Perdo és Miki egyszerre zár be középre, akkor Veretout vagy Pellegrini a szélsővédők helyezkedése alapján dönt hogy vonal mellett támadunk vagy középen. Persze van hogy nem tud dönteni, akkor jön a hátrapassz. De ha támadást indít, akkor 10 esetből legalább 4-5 alkalommal a szélsővédők alapján határoz. igen, a másik 5 alkalommal nem tudom mi alapján (az is lehet hogy rögtönöznek), de ettől még körvonalazódik a kitalált séma. Való igaz, hogy a támadást nehezebb kottázni. Ott több a véletlen, több a kreativitás és nincsenek is egész csapatra kidolgozott "tervek". Amit amatőrként, tévéből is viszonylag jól lehet látni, az a védekezési alapfelállás és mozgások, plusz a labdakihozatal. A támadójátékok komplex megfejtése nem szakértő számára követhetetlen. A BL döntőről hallgattam egy elemzést. Láttam a meccset, ismertem a két csapatot. Direkt a köznépnek szólt a műsor. Valószínűleg túlzok, ha azt mondom, hogy az elhangzottak 20%-át felfogtam. Mármint a szavakat értettem, de egyszerűen nem láttam magam előtt amit elmondtak. Második meghallgatásra sem, így feladtam. Annyit jegyeztem meg, hogy a Bayern támadójátéka valami eszméletlen bonyolult.

A Kakasülőnek nem titkoltan az a célja, hogy együtt ismerjük meg minél jobban a játékunkat. Az első rész a legkuszább. De a játékunk nem fog meccsről meccsre nagyon változni (Fonseca nem Spalletti). Ha csak egy-egy ilyen dolgot megjegyzel, a következő meccsen már ismerős lesz, aztán még ismerősebb. Legalábbis remélem így lesz. És köszi, hogy elolvastátok!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2020.11.10. 14:29-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2020.11.10. 13:33


A mai futball tetszik, nem tetszik (hozzá kell tennem nekem is jobban bejött a régi idők focija) vonalzóval megrajzolt foci...
Ez abból is adódik, hogy az egész világon a képzés elmozdult a atlétikuság, gyorsaság, tökéletes taktikai felkészültség felé, az összes ország ilyen játékosokat "gyárt" nincesnek már kimondott zseni, csak "katonák" ez van...( jó példa rá a Fradi Lanzafame zseni volt magyar szinten, de Rebrovnak nem kell ilyen, inkább kell Boli, és neki lett igaza, pedig tehetségben a két ember ég és föld)
Sokkal élvezhetőbb volt nyilván Tottikkal, Del Pierokkal, Rui Costákkal a futball, de sajnos mér ilyen irányító nincsenek egyszerűen nem lehet őket beilleszteni a csapatba.
Valamint az ne felejtsd el mi a Roma vagyunk nincs Messink, Neymarunk, Fonseca ebből az állományból kb. kihozza a legtöbbet, nem mondom, hogy nem lehetne többet kihozni, de sokkal többet nem.
És bármennyire is utálják sokan( úgye Trigo) Dzeko ennek a játéknak az alfája, omegája... Nézz meg egy Intert például 3-5-2 játsziki bármit is csinál asz ellenfél és csak sablonok vannak semmi váratlan, csak a közkatonák...
Ez a 21 század futballja ...Sajnos...
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.11.10. 13:14


Az NBA-ben meg a PL-ben külön stáb van erre, hogy videóösszefoglalókat készítsenek a következő ellenfélről, felkészítve a játékosokat, hogy mire számíthatnak. Az, hogy utólag az elöző ellenfélról mindent tudatosnak tekintünk az vicc. Akkor az is tudatos, hoy Dzeko sétálgat, Pellegrini meg csk.-hoz méltatlanul dobálja magát 16-oson belül? Utóbbit csak a profizmus miatt írom. Köszi, de nekem vonalzóval megrajzolt csapat nem annyira szerethető. Nem F.Totti cikkével foglalkoztam, csak általánosan a Roma játékáról.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2020.11.10. 12:57


F.Totti gratulálok a mérkőzés elemzéshez nagyon jó lett. Én is hasonló "szakmai" szemszögből szoktam a meccseket nézni, és szinte mindenben egyet szoktam érteni veled! Remélem sokáig fogod a Kakasülőt készíteni.
Gabesz, hidd el a mai futballban a legbutább játékosnak is muszáj a taktikai dolgokhoz értenie, máskülönben esélytelen lenne, főleg Olaszországban játszania. És hidd el komplett edzések mennek rá hogy ezeket gyakorolják. Amiket kifotózott F. Totti az mind mind tudatos begyakorlott mozgás!
A zsenit pont az teszi zsenivé, hogy ezeket a dolgokat egyéni képességgel, ösztönből felül írja lásd Totti, Messi vagy Cassano.

Forza F. Totti!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.11.10. 11:55


Ez a taktika dolog szerintem nem olyan fontos, mint ahogy sokan hiszik. A játékosok nagy része nem atomfizikus, némelyikük nyilatkozni sem tud. Szóval vicces lenne elvárni tőlük, hogy tudják csípőből, hogy a,b,c játékhelyzetben nekik mit kéne éppen csinálniuk. Mindezek tetejébe van egy ellenfél is akinek a szándékát, mozgásának irányát ad hoc módon lehet csak lekövetni és hozzá alkalmazkodni. Az átlagosnál tehetségesebbek nyilván érzik, hogy mikor mit és hogyan kéne, plusz ott van a tapasztalat is, ami igencsak fontos. Ezt a játékot amit játszunk edző nélkül is tudni kéne, pláne, hogy kb. heti hatszor x órát együtt vannak és gyakorolnak. Az irányító középpályás poszt kihalásával már csak erőfoci van. Nincs aki lásson a pályán. Pl. Mancininek magyarázhatod a taktikát, vagy oldalra alibizik vagy előre vágja. Ez a taktika. Támadásban neki semmi szerepe. Nagy luxus. Egy Genoa ellen anno egy Mexes vagy Juan legalább a félpályáig hozta volna a labdát, ezzel segítve a támadást, felszabadítva alkalmanként egy-két középpályást akikkel a támadó harmadban már létszámfölényt lehet kialakítani. Jelenleg a 3 védős rendszerben a 3 védőnek támadásban nulla szerepe van, tehát 7 emberrel megyünk 10 ellen kapura. Értem én, hogy a biztosra játszunk, de kérdezem, ez nem beszariság? Egy Romatól? A másik meg, hogy a két szaladgáló ember Karsdorp és Spinazzola a 7. fordulóig bírta valamilyen sérülés nélkül. Gratula a taktikai és az erőnléti stábnak.

Az utólagos taktika felrajzolása csak a látottak nyilakkal való képi megjelenítése egy-egy kiragadott képkockán. Azt feltételezni, hogy ezekben mind tudatosság van, mosolyfakasztó.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.11.09. 23:34


Santon, Fazio és Pelle is csatlakozott Dzekohoz. Lesznek itt még többen is sajnos, talán most jól jöhet a szünet
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.11.09. 19:10


F.Totti aprópénzre váltotta a tehetségét. :lol: :wink:
Amúgy ezek az elemzés és felvételek közbeni irónia ku.va jó az írásban.
Besz.rtam rajta! :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11417
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.11.09. 18:21


- semmi hír az jó hír, mondta ő!
- és az ő aztán biztosan jól tudta...
- semmi kétség...

csinálja a rehabot, még nagyon az elején van, kb semennyire nem fontos az, hogy szerencsétlen srác hol tart, ezért nincs róla hír. Majd mikor elkezd futni, az lesz egy mérföldkő kb, akkor szerintem várható is valami hírszerűség, de addig nem nagyon.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.11.09. 18:09


Zanioloval mi a helyzet? Van rola barmi info?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.11.09. 17:45


Bakker, ha Mayoral a szint, akkor tényleg zseni Dzeko. De azért na...
:)

(oké, tényleg volt deal. Sn akkor fizet jobban, ha dicsérem Dzeko. Eladtam hát magam)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.11.09. 17:34


kint is van az első, és tényleg köszi érte F.Totti. Éreztem én ám, hogy ezt nem szabad veszni hagyni :)
(kötöttünk egy olyan megállapodást, hogy Dzekot isteníteni fogja minden posztban legalább egyszer, de akár többször is... :mrgreen: :lol: )
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.11.09. 16:46


Imádni fogom.
Óriási ötlet.
Most már legálisan kárhoztathatunk Dzeko felmagasztalása miatt. :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11417
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég