Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.06. 13:39


Láttam már korábban, de most megint szembe jött ez:
https://twitter.com/Iconic_Mourinho/sta ... 1612747791

... és beugrott, hogy ha Zsolti ettől sem esik Mou-szerelembe, akokr végképp menthetetlen :D

(Trigora pedig pont az ellenkezője igaz :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.06. 12:16


Na, most mar az is baj, hogy mourinho udvarias es maga ele engedi a masikat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 08:52


A Lazio is ugyanúgy szenvedett az északi dolgok miatt.
És ők mindig második számú csapat maradnak Rómában.
Csak minden második szezonban jobbak. :)
Elvileg az eredmények és a játék tükrében Sarrinak szobor, polgármesteri cím és örökélet járna. Mégsincs akkora hype körülötte. Gasperini Bergamóban ugyanez. Spalletti szintén. De hát őket máshogy mérik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.06.06. 08:48


kifejezett undor vagy utálat bennem sincs, a Juvénak még tudok is szurkolni nemzetközi meccsen
csak fáj belegondolni, hogy a Laziónál is van szakmai munka,és hát nem rossz...
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 08:15


Nekem nem. :)
Bennem sosem volt meg ez a "kötelező" undor mondjuk a Lazio és a Juve irányába. :)
Lehet ez is volt a baj.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.06.06. 08:02


Zsolti írta:Irigylem a Laziót. Mostanság. Így kell építkezni, játszani, és negyedik éve előzni a Romát. Hype nélkül, kevesebb pénzből.


mondjuk isten látja lelkemet, én is pont ezen gondolkodtam az elismerés szikráját magamban is elnyomva velük szemben
hogy ott azért vki vmit jól csinál... a mai pletykák alapján talán Milánóban csinálja majd ezt a jót tovább, ha tényleg kivágják az öreg Paolót
de ez annyira, de annyira irritál évek óta, hogy a város bugyikék felében majdnem az összes kukázott, kiöregedett igazolás ül, 14-15 emberrel végig tudják tolni a szezont, mindig azt várom, hogy na most kipukkadtok, na most kipukkadtok, és nem, és nem, és nem
rohadt idegesítő :D főleg, hogy ilyen tudathasadásos állapotot okoz, hogy el kell őket ismernem
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 07:14


Snatch, csodálnám én. De ha belegondolok, hogy a majdani távozásával majd helyreáll a "rend", kiráz a hideg.
De már írtam: keserű a feilsmerés, hogy valójában nem Mourinhóval van problémám. Ő ezt tudja szolgáltatni.
Ha elmegy, nekem a közegben való mérhetetlen csalódás akkor is megmarad.
Ha elküldik Friedkinék, a világ legtökösebbjei. De ennek nincs realitása. Valójában a Mourinho által hozott, pénzben is mérhető profit oltárán ők áldozzák fel a szakmaiságot, az eredményességet.
Véleményem szerint egy közönség akkor lendít a dolgokon, akkor cselekszik helyesen, ha mondjuk van egy eredményesnek mondható csapat, de nem megy a játék. Vagy ha tök jó a foci, csak nem jönnek az eredmények. Tehát ha a játék és az eredmények relációjában az egyikből hiány fakad. De ha mindkettőben elég nagy deficit támad, akkor jelezni kell. Nem ocsmány, alpári módon, de jelezni. Nálunk meg nem hogy nem jeleznek, hanem még szobrot is állítanak.
Tottika is kiáll mellette. Ja, persze. Ő kábé három fordulóig bírta volna Mou játékát. Egyszer egy Bayern elleni idegenbeli meccsen az első félidő 0-0-ás lefújásánál nála volt épp a labda, és izomból a levegőbe rúgta. Ranieri volt az edző. Akkor kellett igazából védekeznie Tottinak, alig jutott el hozzá a laszti. Bayern, idegenben. Biztos, hogy hazai pályán az Empoli ellen bírta volna ideggel ezt a trágyát. Szóval inkább ne szóljon semmit. DDR biztos imádta volna.
Szóval szarban vagyok. Valószínű, hogy egy olyan folyamat zajlik bennem, mint amikor valaki hosszú hónapok alatt ráeszmél, hogy valójában meleg. Elnézést az analógiáért, nem szeretnék senkit megbántani. Ez most nem poén. Bennem is ilyen zajlik most a Roma-szurkolásomat illetően. Más Mourinho alatt ilyenkor erősödik meg identitástudatilag, én pedig ilyenkor foszlok szerteszét. Más azt mondja, hogy mindegy ki az edző, nem Mourinhón múlik, hogy a Roma-érzés áthasson. Én meg azt mondom, hogy most már nem Mourinhón múlik, hogy kezdek kiszeretni ebből az egészből. Mindegy, ki és mikor lesz az edző. Lehet ennek most kellett eljönnie. Ám az is megeshet, hogy Mourinho ideigazolása okozott bennem mindent. Bizonyos szempontból kezdem megérteni a római közeget. És nem tudok velük azonosulni. Mások az értékeink. E' van. Így korrekt. Leírtam.
Bocsánat, csak lyukas órám volt. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.06. 07:11


milyen jól sikerült az imázsépítése. És számomra ez is visszataszító.

Erre ajánlom F.Totti javaslatát. Ezen kb. én is csak mosolyogni tudok, ne szívd mellre, inkább csodáld.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 07:07


Bocs az újabb hosszúért. :)
De most próbálom fejtegetni az okokat. Lehet egy Falkaösztönt végig kéne hallgatnom egyszer. Mert Szanics biztos érvel. A fórumon nem sokan. Csak nincs hozzá "gyomrom", hogy végigcsapassam.
Benitóék minden szavával egyetértek. Szomorú, hogy pont velük kell. De minden csapatról elmondják a számok és a mutatott játék alapján a tényeket.
Irigylem a Laziót. Mostanság. Így kell építkezni, játszani, és negyedik éve előzni a Romát. Hype nélkül, kevesebb pénzből. Kalap. Kupa, dobogós helyezések, Immobile nélkül is élvezhető, fogyasztható foci. Adott a példa, hogy nem kell egy túlfizetett buszsofőr a sikerhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.06. 07:13-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 05:07


Tomm, az elsőnél véletlenül félrenyomhattad. :)
Amúgy komoly elemzést igényelne ez a Mou-jelemség. Ugye sokszor beszéltünk már az edzőket, játékosokat felfaló, hírhedt római közegről. Na már most az edzőnk báránnyá szelidítette őket. Az újságírókat is. Nyilván nem érdekli a közönséget a játék minősége és igazából az eredmények sem. "Szeretnék adni valamit nektek. Mert ti már most szerettek, mikor még semmit sem adtam." Mondta Mou. Nem biztos, hogy ő itt a kupákra gondolt. Sőt. Lehet erre a brand, szív, marketing dologra. És miért is változtatna? Most komolyan? A közönség eszi a játékát is (hiszen nem érdekli), miért kéne támadóbbá tennie? DDR-től kezdve Tottin át a pápával bezárólag mindenki könyörög neki, hogy maradjon. Úgyhogy a római közeg, ami számos edzőt falt fel, elég trágya módon, most a tenyeréből eszik annak, aki szerintem maga is meglepődik azon, hogy milyen jól sikerült az imázsépítése. És számomra ez is visszataszító. Nem tudom hova tenni a jelenséget. Nincs rá magyarázat. Ez tényleg taníthatatlan. Szóval nekem ebben a szezonban végleg összeomlott a római közönség iránti majd' 20 éves csodálatom.
Hasonló eredményekért két év alatt simán kifütyülnének egy támadó focit játszó edzőt, ha otthon becsúszna egy Salernitana-iksz. Mou-t pedig az ilyen meccsek után is ünneplik. És ebben most nincs semmi túlzás. És ha jövőre esetleg romokat hagy maga után, a közeg őt fogja utoljára hibáztatni.
Miért nem megy az ilyen politikusnak? :)
Nem véletlenül nincs neki komolyabb ajánlata már. Bár lenne.
De ha elmegy, mit hagy maga után? Ebbe belegondoltatok már? Még itt a fórumon is menni fog az adok-kapok. Kint meg akkora teher lesz a következő edzőn...Mourinhóból nem lesz Rómában még egy. Ha rosszabbra fordul a helyzet, akkor sem fog bukottan távozni.
Odakint ezreket állított maga mellé. Személyi kultiuszt épített magának.
Bennem pedig lerombolta a római közönség mítoszát.
Szerintem is maradnia kell.
Mert akit Rómában akarnak, annak maradnia kell.
Viszont mivel nincs racionális, de még olyan nagyon emocionális magyarázata sem az ő bálványozásának, úgy érzem, hogy bennem végleg megroppant valami ebben az eddig egész különlegesnek tűnő római atmoszféra átélésében.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.05. 22:48


na zsolti hallgass TT-t. Benitoék nem nagyon védik Mout :)

https://dcs.megaphone.fm/BETO3993367105 ... 1ca2f4aa26
1:08-nál kb
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.05. 22:41


9
7
10
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.05. 22:08


https://romapress.net/daniele-de-rossi- ... ying-right

Most már szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy két párhuzamos univerzum van, az egyikben vagyok Zsoltival, Trigoval meg egykét emberrel a fórumról, a másikban meg Mourinho egy jó edző.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.05. 20:37


Trigoria írta:https://www.facebook.com/ErmeS79/videos/1278101159462557
sajnos ez egyértelmű



megy élőben a szezon utolsó falkaösztöne
eskü megpróbáltam hallgatni, de egyszerűen nem megy
nem tetszik ez a brandépítése

én tudok szájról olvasni, aszongya, igen, igen, idexarok a gyepre! :mrgreen:

szanics mit csinál, öntömjénezi mourinhot :!: :?:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.05. 20:24


https://www.facebook.com/ErmeS79/videos ... 1159462557
sajnos ez egyértelmű



megy élőben a szezon utolsó falkaösztöne
eskü megpróbáltam hallgatni, de egyszerűen nem megy
nem tetszik ez a brandépítése
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.05. 20:16


Á, az esélytelen.
Felgyújtanák a székházat.
Ez most az ő terepe.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.05. 19:36


Úgy néz ki nem nagyon van kérője, innentől az ő részéről ez nem kérdés.
Mondjuk a klub még kivrúghatná.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.05. 19:31


Állítólag Mou a meccs után mutatta a szurkolóknak, hogy marad.
Láttátok azt a néhány másodpercet?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.05. 18:51


Hát nem volt egyszerű. :)
Mou első évében volt ennyi teltház?
Mert ha nem, akkor a Konfetti a fő oka szerintem, és az azt követő szurkolói láz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.06.05. 16:36


Szerintem ennek semmi köze a Covidhoz. Rég volt az már. Másrészt az nb1-ben mégsincs telthaz. Amugy én sem banom, hogy jön 3 hét szünet. Idegileg kifáradtam itt a forumon. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2023.06.05. 14:24


Már alig van bérlet a következő szezonra :shock: :shock:

Amúgy rájöttem ma h ez nem Mou miatt van… ( mármint a teltház ) , hanem a covid miatt!
Szinte minden eseményre alig lehet jegyhez jutni , pl forma 1 ( elég unalmas a szezon , mégis perceken belül elkelt az összes… vagy ismerősöm Roland Garrost szeretett volna és az első percben már a selejtező meccsekre is elfogyott… tavaly a magyar-olasz vagy most az Európa liga döntő / 20 ezren álltak sorba a 15 ezer jegyért Rómában/ ) szóval az a 2-3 év “ bezártság” abszolút pszihésen azt hozta ki belőlünk hogy ahova csak tudunk menjünk , élvezzük , engedjük ki a gőzt , élmény faktor stb stb ! És nyilván egy olyan közegben mint Róma ez csak hatványozódott!
Szóval minimális köze van Mounak vagy a csapat játékának ehhez :mrgreen: nyilván nem 0 , de nem is kizárólag Ő miatta van ez..Totti egyetlen egy évében sem volt folyamatos teltház!


Másik… olyan jó h most szűk három hónapig nem kell meccset nézni :lol:
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.05. 13:56


JOSBOMO írta:Trigo!
Dehogy sértődőm meg, minden szavad adom, amit leírtál. Te pontosan tudod mit, hogy értettem.

Koszi :wink:

Danikov irasat tok jo volt.olvasni
Nem tudom miert, de jo erzes volt:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.05. 08:09


Tűpontos leírás. :)
Én is hasonlókat nyögdécselek egész évben.
A különbség az, hogy ez a statikus állandósság azért neked örömöket is okoz, nekem meg nem igazán.
Viszont ha fonákból nézzük, akkor minket is elég sok csapat olt ki. :)
Én pont úgy látom, hogy nem alkalmazkodunk senkihez, csak védekezésben. De ott brutálisan.
Mondom: ha a Sevilla elleni első félidőkből lenne jóval több, nem sok gondom lenne.
Hátha. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.06.05. 07:51


Zsolti írta:Viszont még annyit megjegyeznék, hogy azért nem kenték még el a szánkat, mert nagyobb ellenfélbe még nem futottunk bele.
Bár lehet Mou azokat is féken tartaná.


nekem nagyon sok bajom van azzal, hogy nincs nagyon saját játékunk (a betonvédekezésen kívül természetesen, de itt arra gondolok, amiről mondjuk 10 perc meccsnézés után egyből megmondod, hogy na ez az XY csapat)
de vhol pont ez a folyamatos alkalmazkodás adja sztem az alapot ahhoz, hogy ne legyen 1:6, 1:7 meccs (persze, becsúszott itt is egy Bodö meg Udinese, de sztem ez inkább a kivétel, mint a szabály), mert Mou a másik csapathoz igazítja a mi taktikánkat, így kisebb az esélye, hogy az ellenfél játéka leradírozza a miénket a pályáról
legszebb példa nekem idén a leverkuseni visszavágó
előtte mást se hallgattam, hogy így meg úgy jobbak, mennyivel jobb formában vannak, pont az az erősségük, ami nekünk a gyengénk, "baj lesz ebbű', more"
aztán kimegy a csapat, és a világon MINDENKI tudja, mi lesz a meccs képe, mi lesz a Roma-célja (0:0), főleg Xabi Alonso tudja, mert nem hülye, és ennek ELLENÉRE lehozzuk a legízlésesebb undorító játékkal úgy, ahogy az meg van írva :)
én személy szerint már a Salzburgtól is tartottam, a Sociedadtól még inkább, de vhol pont ez a reaktív játék talán a recept arra, hogy ne gyalázzanak le minket
egy BL-nagycsapat ellen nyilván lehet ez is kevés, de egy EL-szinten a döntőhöz elég, mint a mellékelt ábra mutatja, de nem is gondolom, hogy mi a BL szintje vagyunk a többiekkel összehasonlítva

DE ennek megvan az ára, hogy nincs meg az a játékunk, amit a kis- és középcsapatok ellen dominálva tudnánk játszani
lehetséges, hogy vannak csapatok, akiknek elég a kerete arra, hogy tudjanak két totál különböző filozófia mentén játszani, mi sztem nem tartunk ott
sajnos, teszem hozzá
ezért zavar engem is a Cremonesék elleni buszozás, de ha ez az ára (feltéve, ha mi nyerünk :D), hogy közben egy Juve, Inter se verjen bucira, akkor bármikor aláírom
lehet, hogy egy 1:0, 0:0, 0:1 sorból csak 4 pontot szerzünk, de egy 3:0, 0:5, 2:2ből is pont ugyannyi jön, ellenben több agy- és idegsejtem marad a végére, az én koromban meg már erre is ügyelni kell :D
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.05. 07:27


Köszönöm a számokat, így tovább! :)
Danikov, tényleg köszi. Jólesik. :) És ja: terápia.
Egy Mou mellett kiálló embertől jobban hangzanak az apróbb kritikák. Mint például tőled. :)
Viszont még annyit megjegyeznék, hogy azért nem kenték még el a szánkat, mert nagyobb ellenfélbe még nem futottunk bele.
Bár lehet Mou azokat is féken tartaná.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég