Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.09. 20:43


ívelgetni Tonira még én is tudnék - sőt azt nagyon is :)
tehát Carpiban is megoldanák szerintem :)
na mindegy, meglátjuk mi lesz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.09. 19:30


Vágom, hogy bomba az ember, de akkor is, nehéz elhinni, hogy képes lesz rá, mondjuk már ezt is nehéz. Kicsit úgy képzelem el mint a running backeket az nfl-ben. Egyik szezonban 1000+ yardot fut aztán hirtelen a következőbe a 200 is sok neki...
Komolyan: Carpiban nem tudom, hogy megkapná e azokat a labdákat mint most. Nézem a Verona meccset és kb csak Luca Tonira ívelgetnek (kb mint Crouchra a Stoke annak idején), ja és az a poén, hogy ez beválik. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.09. 17:30


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... oz-2406261

De Laurentisnek igaza is van. És a disznó alatt inog a pad :D
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ir-2406251
csak az exeink küzdenek a padért :D ahol eleve sok exünk játszik
kisRoma lett a Milan

fogkefe1:
Bár 15+ gól az sok lenne már neki 39 évesen.

azt ugye tudod, hogy ebben a szezonban már most 15-nél jár... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.04.09. 14:35


"Nemcsak jogaink, kötelességeink is vannak. Kötelességeink, mégpedig elsősorban a szurkolók felé, akik most joggal vannak felháborodva. Elfogyott a türelmem. Ha a játékosaink nem szedik össze magukat, ha nem tisztelik a rajtuk lévő mezt a mai naptól a bajnokság lefújásáig, akkor biztosak lehetnek benne, hogy azonnal edzőtáborba vezénylem őket a nyár elején, aminek majd akkor lesz vége, ha én úgy döntök. Nyaralgatás helyett kőkemény munka vár rájuk, ha nem térnek észhez"
Kár hogy ez nem egy két hete felkerült Pallotta interjú részlete volt, hanem Laurentis nyilatkozta tegnap. Mindenesetre teljes mértékben egyetértek vele :D. Bár náluk a disznót kéne elzavarni a padról, nem a játékosokat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.09. 11:15


Trigoria írta:most ennyire értelmetlenül fogalmaztam?:?? :oops: :)

mármint Toni termelné meg a maga sok gólját Carpiban IS

Ja most jövök rá én is, hogy Toni nagy zseni. Kár, hogy amikor itt volt ebből semmi nem látszott... Bár 15+ gól az sok lenne már neki 39 évesen.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.04.09. 08:20


most látom, hogy a Parma pótolta egyik elmaradt meccsét, még februárban a 24. fordulóból az Udinese ellenit, és nyertek 1:0-ra.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.08. 20:10


most ennyire értelmetlenül fogalmaztam?:?? :oops: :)

mármint Toni termelné meg a maga sok gólját Carpiban IS
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.08. 19:52


Trigoria írta:hajrá Carpi!

A 13 góllal házi gólkirály Mbakogu iránt számtalan olasz és külföldi klub érdeklődik, helyére a Carpi már Luca Toni leigazolásán gondolkodik.
És vicc nem vicc, itt is megtermelné a maga 15+ gólját

miből gondolod? é még nem láttam jó csatárt Romában.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.08. 19:44


hajrá Carpi!

A 13 góllal házi gólkirály Mbakogu iránt számtalan olasz és külföldi klub érdeklődik, helyére a Carpi már Luca Toni leigazolásán gondolkodik.
És vicc nem vicc, itt is megtermelné a maga 15+ gólját
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.08. 19:37


Hát még a fa.zomat! Mi lesz akkor a közvetítési jogdíjakkal ??! :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2015.04.08. 19:10

Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.06. 11:14


Jól van,na.
Nagyjából megint ugyanazt gondoljuk az esetről.Nem volt szép lépés a molinó,de gyomorforgató sem.
Én nem tettem volna ki,mint ahogy a csatárysat sem,de ezért ne kapjunk büntetést.
Valószínűleg nem is fogunk.
Aeser,divat,nem divat,tényleg nem tudjuk,hogy mi van a háttérben a sajnálatos gyilkosságon kívül.De most részemről ennyi,én nem értek egyet az ultrákkal a molinót illetően,de emiatt nem is lesznek csürhe a szememben.
A jó ízlést meg az ultráknál nem biztos,hogy nagyon firtatni kellene.Kaptak már ők is eleget.
(Tomm, egy gyilkos cigók vs. gyilkos ultrák aránypárra azért kíváncsi lennék. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.04.06. 09:22


A szurkoló a jegyéért cserébe kritizálhatja azokat akik a pénzéből milliós fizetést kapva neki nem tetsző teljesítményt nyújtanak. Megesik hogy a felkészületlenül színpadra álló operaénekest vagy színészt is kifütyülik. Egyéb véleményeiket a megfelelő helyeken mondják el.

(Az pedig hogy "nem tudjuk hogy mi van a háttérben" és rögtön feltételezéseket is írunk, inszinuáció, sajnos egyre nagyobb divat lett. A lényeget pontosan tudjuk, egy anya elvesztette a fiát, és jóérzésű ember ilyenkor csendben marad.)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.06. 09:06


zsolti, rossz a nézőpont:
te a cigányokat egy csoportként kezeled, és minden cigánytámadást egy halmazba pakolsz, mig az ultrák balhéit külön veszed.
olaszliszkán is csak egy lincselés volt, itt is csak egy embert öltek meg.
de a cigányokkal folyamatosan baj van, ahogy te is irtad, de az ultrákkal is folyamatosan baj van. úgy általában a világban mindenütt. akkor őket is vedd egy halmazba, ugyanúgy, ahogy az egymástól teljesen független gyilkos cigókat is. és igy már mindjárt nem is olyan gáz az általánositás, vagy ha gázm akkor gáz a cigányoknál is...

ha a focin kivül bármilyen mondanivalójuk van, akkor keressenek egy másik fórumot.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.06. 08:03


Na,akkor mindkettőnk lelke megnyugodhatott egy cseppet. :wink:
Pallotta nyilván végigolvasta a fórumot,és úgy döntött,hogy marad középen.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.06. 07:29


amúgy, ha kicsit megkésve is, csak a felháborodott reakciók után megjelent az egyesület honlapján Pallottának az én izlésem szerint kicsit puhára sikeredett elitélő nyilatkozata.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 22:07


Tomm,világos,biztos általánosítottam már én is eleget ezen a fórumon,de szerintem sem szép dolog az általánosítás.(Jó példád volt amúgy ez a cigányos.)
De ha az anyuka mondott egy olyat például,hogy "római gyilkosok",akkor azért érthető a szurkolók felháborodása.Ha mondott ilyet.
És ha egy római ultra megöl egy nápolyi ultrát,az nem szép dolog.De jelen pillanatban egy feltételezett gyilkosról beszélünk.Egyről.
(Hogy az általad említett népcsoport szinte heti rendszerességgel redukálja amúgy is fogyóban lévő honfitársainkat,hát,az már talán általánosítás-gyanús.Ahogy írtad is.Talán ezért nem jó mégsem a példád. :wink: )
Szóval egy szó mint száz:nem tudjuk a teljes háttérsztorit.De tételezzük fel az anyukáról,hogy valóban az erőszak ellen szól.A fájdalmát maximálisan tiszteletben tartjuk.Borzalmas lehet ez.De abban a pillanatban,amint kiderül,hogy gyilkos rómaiakat említett,szerintem ő is zuhant az erkölcsi magaslatról.
Ha nem mondott ilyet,akkor a mi ultráink viselkedtek úgy,ahogy fradista az első bekezdésben leírta.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 22:04


Marian Cozma jutott eszembe azonnal tomm... :(

jó néhány ilyet láttunk már bele a kamerába a kedves cigányoktól, nyilt is mindenkinek a bicska a zsebében annak rendje s módja szerint
ez amúgy azért "vicces" mondat manapság, mert nekünk képletesen, nekik tényleg nyílik bicska a zsebükben...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.05. 21:27


ne szórakozz, ha a te gyerekedet ölték volna meg, te hogy nyiatkoznál róluk?
mit se számit, hogy mit mondott...

hmmm... vajon honnan is ismerős ez a sztori, csak más szereplőkkel?
egy csoportból egy (vagy több) személy megöl egy csoporton kivülit.
a csoport tagjai felháborodottan kérik ki maguknak, az ő barátjuk/rokonuk jóravaló ember, hibákkal ugyan, de azokért mind megbűnhődött, és most is csak véletlenül keveredett balhéba, az egész nem is úgy volt, és a lehető legjobb szándékkal vette előa bökőt/stukkert, ráadásul önvédelem volt.
és amikor az egész közösségre rásütik a gyilkos jelzőt, mindenki a szivéhez kapva kiált mindent a rasszizmustól a rendőrállamig.
és természetesen még neki áll feljebb, és nem átalkodnak az áldozaton és/vagy családján gúnyolódni

jó néhány ilyet láttunk már bele a kamerába a kedves cigányoktól, nyilt is mindenkinek a bicska a zsebében annak rendje s módja szerint
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 21:17


Igen ám,de mi nem tudjuk (bár jobb,ha azt írom,hogy én nem tudom),hogy az anyuka szólt-e valamit a római közönségről vagy a római közegről.Azt tudjuk,hogy az erőszak ellen felszólalt,ez teljesen rendben van.Azt is tudjuk,hogy az áldozaton kívül a bűnösnek vélt De Santis lelkéért is imádkozik.Ez kicsit Teréz anyás nekem,de a gúnyt félretéve ez egy családi tragédián felülemelkedő,erős női lélekre vall.Ha csak ennyi a háttérsztori,akkor az ultrák felirata gyalázatos és szánalmas.De ki tudja,hogy ez az asszony hogyan nyilatkozott -mondom még egyszer- a római ultrákról? Üzentek neki.Kész.Jobb,mint ha egy disznófejet tesznek a küszöbére.
Ezt a mit engedhetnek meg maguknak a szurkolók a jegyért cserébe kérdést meg már tárgyaltuk többször,fradista.
Ha valaki azt ordibálja,hogy dögölj meg,Higuaín,vagy b.szd meg anyád,Hamsik,szerintem van olyan gusztustalan,mint egy ilyen molinó.
A te olvasatodban a kifizetett jegyért cserébe a szurkoló nem nyilváníthatna semmilyen negatív véleményt semmiről csúnya szavakkal.Ugye?
Én egy stadionban soha nem beszélnék csúnyán,még egy táborban sem.Tudom magamról.
De ami nem fizikai erőszak,az nálam belefér.
Tudom:nálad nem.
De akkor a lila majmok sem,ugye? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.05. 19:51


az egész csak rosszindulatú feltételezés, illetve szándékos zavarkeltés, provokáció. Mint a fradinál pld az a hirhedt csatáris felirat volt.
Semmi köze a meccshez. Egyáltalán, milyen jogon gondolja egy szurkoló, hogy azzal, hogy megveszi a meccsre a jegyét, azzal arra is jogot szerez a meccsnézésen túl, hogy minden f@szságot mutogasson???

Amúgy nem t'om, mi vezette az anyát. lehet, h. a pénzszerzés, lehet, h. más. Még az is lehet, hogy a fia halála azt váltotta ki belőle, hogy megszálltas a küldetéstudat, és arra érzett belső késztetést, hogy íly módon szólaljon fel az idióta erőszak ellen. Nem tudjuk. De hogy ezeknek a f@szoknak pláne nincs joga efölött itélkezni, az biztos.

Egyébként sajnálatos az ügyben az egyesület lapítása is. Ráadásul nemcsak erkölcsilg kifogásolható, hanem taktikailag is hülyeség. Értem én, hogy fosnak szembeszéllni a zultrákkal. De így csak méginkább indokot szolgáltatnak a ligának, hogy az ügyben jól elmeszeljék majd a csapatot.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 13:34


tomm: nyilván nem az anya akar pénzt belőle. Elég ha addig duruzsolnak a fülébe pénzleső "jóakarók", míg rászánja magát. Ez is egy lehetőség. Ettől még az ultráknak ilyet kiírni nagyon csúnya dolog. Szektorbezárással ugyan nem büntetném, de akkor hogyan? Itt nem nagyon megy az egyén kiszedése.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 12:43


Én most nem állok az ultrák mellé ebben az ügyben,de gyomorforgatónak nevezni azért túlzás ezt a transzparenst.
Ez gyomorforgató lenne:Kövesd a fiadat!
De itt szó sem volt ilyenről.Ha ezért szektorbezárást kapunk...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.05. 12:28


nem tudhatjuk
de ha van alávalóbb dolog, mint pénzt húzni egy temetésből (nem temetkezési vállalkozóként) csak egy dolog van: egy anyáról feltételezni, hogy a fia halálából pénzt akar csiholni. sajnálom az ilyeneket, mert az emberi mivoltból nem sok szorult beléjük.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 12:19


és ki tudja, még lehet igazuk is van... az édesanya motivációit a könyvírás közben nem tudhatjuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég