Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2013.07.19. 22:29




Az Atalanta drukkereknek mi bajuk van velünk?, vagy csak Rómás verda volt kéznél?, és a másik mi, Lácijós?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.19. 22:28



Reálisan nézve Marcosért épeszű csapat nem adott volna 10 m-nál többet.
ez viszont nem igaz.


de igaz. és épeszű csapat (már amennyire a barcat annak lehet nevezni) nem is adott. a psg meg minden, csak nem épeszű
én pont azt gondoltam, hogy marcos nem megy még 1-2 évig sehova, pontosan azért, mert többet ér (legalább 30-at) amennyit egy 19 éves védőért nem adnak...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2013.07.19. 21:49


Honnan a viharból szereztek ehhez a produkcióhoz egy shermant? Ekkora marhákat, te jó ég... :lol:
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.07.19. 21:35

"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: MajerKriSSz Dátum: 2013.07.19. 20:05


közben megérkezett a hivatalos Roma info, és megvan a 35 milla :!: megnyugodtam :D
MajerKriSSz
 
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:00

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: MajerKriSSz Dátum: 2013.07.19. 19:43


én tartok attól, hogy nem volt Marcos ára 30 millio körül, mivel nem hozták nyilvánosságra az összeget :| simán benne van, hogy a nagy elvárásokkal szemben nem kaptunk akkora összeget mint szerettünk volna és Sabatiniék megkérték a PSG-t hogy ne legyen publikus az összeg. Mi másért ne mondanák el? nem szokott titkolózni a párizsi csapat.

+ nem vagyunk arról híresek, hogy nagy pénzt szakítanánk le a PSG-ről, anno Menezt 7 milláért adtuk el.
MajerKriSSz
 
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:00

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.19. 19:21


Pl. a Napoli Cavani árából megveszi Damiao-t és Higuain-t sokkal jobban jár
legalábbis szerinted :wink:
Marcos eladásával mi valóban jól járunk, mert Benatia kb egyszint vele. De egy szóval se mondtam hogy mi nem jártunk ezzel jól. Marquinhost el kellett adni ennyiért. De az elméletembe ez is ott passzol bele, hogy nem másik olasz csapat vitte el, hanem távozott olaszból.

Reálisan nézve Marcosért épeszű csapat nem adott volna 10 m-nál többet.
ez viszont nem igaz. Manapság egy Szalai került 8 millába, akkor egy világ legjobbjai által figyelt Marquinhos kerüljön már 10-nél sokkal többe könyörögöm. :) Ráadásul mindenki annyit ér amennyiért megveszik. A piac kegyetlenül beárazza a játékosokat.

Na mindegy. Valóban kár ezen "vitázni". Meglátjuk mit hoz a jövő. Forza Roma, forza Italia!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.07.19. 18:31


Pl. a Napoli Cavani árából megveszi Damiao-t és Higuain-t sokkal jobban jár. Ahogy mi is Marcos árából Benatia-t (7m) megvettük és még simán hozzá tudnánk csapni Alderwield-et (max 12) sőt kb a Rhijn Vrij kettős valamelyikét (11ért) és még Jedvaj 5m-s ára is belefér. Nem kérdés, hogy jobban járunk velük.

De mindegy is, lényegében azt akarom mondani, hogy minden évben vagy 1-2 játékos, aki túlzottan fel van sztárolva, de nem mondanám őket a világ legjobbjainak (és ebből szerintem hagyjuk ki a Cé, Messi, Falcao hármast mert ők tényleg űrkategória). Reálisan nézve Marcosért épeszű csapat nem adott volna 10 m-nál többet.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.19. 18:20


Csak röviden:
Petya: nincsenek
ha ugyanolyanok lennének, akkor őket venné meg a City. Ennyi. Cáfolhatatlan. :wink:

jankopista:
Ezek rövid ciklusok, pár éve még az olasz bajnokságba igazoltak a szupersztárok, most innen igazolnak el. Pár éven belül ez újra máshogyan lesz.
ciklusok valóban (olyan 10 évesek kb). Lehet hogy megfordul megint, de egyelőre nem látom az okát, hogy miért történne meg.

Az olasz foci szeretetét kár belekeverni, mert az más dolog. Én is mindig szeretni fogom és csak ezt fogom szeretni, függetlenül a sztárok jelenlététől.

Ugyanúgy lesz olasz a BL nyolcba- esetleg négybe. Ugyanúgy beleszarnak majd az EL-be és kész. Jövőre a világbajnokságon legjobb négybe ér a válogatott, satöbbi satöbbi...
Ezt magad sem gondolhatod komolyan, hogy ezeknek a helyezéseknek nincs köze a bajnokság erejéhez. A csapataink nemzetközi szinten láttuk mennyit érnek tavaly. Vb-n én is négybe várom az olaszokat, de csak nagyon titkon, hatalmas bravúrral. És ott a mentalitásuk miatt hozhatják ezt, nem a valós tudásuk miatt.

mcsabi:
amit írsz az igaz az elsózott játékosokról és hogy olasz klubbok nem vesznek drágán játékosokat. Csakhogy azért nem vezsnek mert nincs rá pénz. És azért sózzuk el, mert ott meg van. Ez tény. És ezzel ugyan az olasz klubbok nem járnak rosszul, de nemzetközi erejük csökken. Ez persze itt nem mindenkit szokott zavarni, de engem pl nagyon.
Marcos nem akart menekülni, ezt egy szóval sem mondtam sehol.
A Real tré csapatot nem tudom honnan vetted? Ronadlot vinné a világ összes klubja, csak nem tudják megfizetni.

Összességében én megvagyok a sztároknak nevezett játékosok nélkül és szívesebben nézem ezt a bajnokságot,
Én is. De ez megint irreleváns a kérdésben.
A fordítva részről meg gyanítom a Barca Marcos-t nem a padra akarta leigazolni 35 m-ért, Vidal-t se véletlenül kerülgeti a Real, vagy Marchisiot a Manchester.
Marcos távozik (minden bizonnyal), márpedig olyanokról beszélek (épp ezért is), akik a köv szezonban itt lesznek/maradnak.
Vidal nem sztár, de közel van hozzá (=Balo szint kb). Marchisio még annyira sem az.
A Fáraó a Dortmundba szerintem nem férne be a kezdőbe (túl van sztárolva), Hamsik beférne. Ezért mondtam hogy a Dortmundba még beférnének talán páran.

az olaszok nem hülyék, miért vennének egy játékost 50-60 m-ért amikor két ugyanolyat kap érte (max az ő nevük nem szerepel annyit az újságokban (még)).
Ez értelmezhetetlen számomra. Hogy a büdös p-ba kaphatnánka két ugyanolyat helyette????? Azért kerül valaki 50-60-ba mert ő a legjobb. Gondolod a másik kettő ugyanolyan csak ezt senki nem vette észre rajtad kívül? :)
Mondj kettőt aki felér egy Cével és kijön az árából. Vagy Messivel, vagy Falcaoval, vagy Cavanival. De ne kisindiánt! :) Mer az megint más tészta, hogy pecázunk a tehetségek után, akik lutrik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2013.07.19. 13:42


Viszont, hogy lásd, hogy nem csak a "rosszat" látom, jelzem, hogy az írás többi részével abszolút egyetértek.:)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.07.19. 13:40


Továbbra se győztél meg. Nem értem mi alapján mondod azt, hogy Jovetic http://www.thescore.com/seri/players/123-stevan-jovetic egy sztár Lamela http://www.thescore.com/seri/players/14767-erik-lamela meg egy senkiházi hozzá képest. Jovetic-et elengedte a fiorentina 30m-ért mi meg azt mondtuk a city 30m-s ajánlatára, hogy fuck off.
De a te elméleted alapján a real is egy tré csapat, csak ronaldo-t senki nem akarja igazán elvinni...
Szerintem itt szimplán arról van szó, hogy távozik most pár ember, akiket a gazdag (de rettenet hülye) kluboknak jóval árukon felül el tudnak sózni olasz klubok, lásd marquinhos és cavani. A különbséget tényleg csak ennyiben látom, hogy az olasz csapatok nem fognak kifizetni játékosokért (akiket nevezhetünk sztároknak) sokszor annyit, amennyit érnek és ezt nem tartom bajnak. A fiatal tehetségek viszont ha megnézitek hozzánk áramlanak be (mint pl. most mi elcsíptük jedvaj-t) visszautasítva azokat a csapatokat ahol sosem kerülnek be. És én valahogy Marcosunkban se láttam azt, hogy annyira menekülni szeretett volna mert nincs megelégedve az olasz bajnoksággal.
Összességében én megvagyok a sztároknak nevezett játékosok nélkül és szívesebben nézem ezt a bajnokságot, mint a németet, a spanyolt vagy a franciát, ahol van két-két csapat, akik eszetlenül szórják a pénzt mindenkire, a többiek meg...

A fordítva részről meg gyanítom a Barca Marcos-t nem a padra akarta leigazolni 35 m-ért, Vidal-t se véletlenül kerülgeti a Real, vagy Marchisiot a Manchester. Az meg hogy Shaarawy vagy Hamsik nem férne be a Dortmundba remélem te se hiszed. Céről meg a többiekről kifejtettem a véleményem, az olaszok nem hülyék, miért vennének egy játékost 50-60 m-ért amikor két ugyanolyat kap érte (max az ő nevük nem szerepel annyit az újságokban (még)).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcsabi 2013.07.19. 13:54-kor.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2013.07.19. 13:40


Trigoria írta:Jovetic félsztár-sztár, Cavani sztár. Egy Lamela vagy Gomez vagy Balotelli nagyon nem ugyanaz a szint.


Szerinted Gomez és Balotelli nagyon nincs ugyanazon a szinten, mint Jovetic? Komolyan? Mindig meg tudsz lepni.:)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.19. 12:50


Attól srácok, hogy a felsorolt neveket egyetlen sztárcsapat sem akarta elvinni (vagy igazán elvinni). És itt kérem nem említeni Lamelát, mert ha igazán kellett volna egy Citynek pl, akkor ajánl egy nagyot és elvitte volna és kész.
Levitézlett Llorenték, Tevezek jönnek csak ide, akik nem kellenek igazán nagy klubboknál.
Strootman első nagy dobbantása volt a Roma. Ha futna egy csodaszezont, jövőre már ő sem lesz itt.

Én sztárokról beszélek. Azok nincsenek már olaszban.
Jovetic félsztár-sztár, Cavani sztár. Egy Lamela vagy Gomez vagy Balotelli nagyon nem ugyanaz a szint.

Amikor azt mondhatjuk (mert mondhatjuk!), hogy a Barca, a Real, az MU, a City, a PSG, a Chelsea, a Bayern, a Dortmund és lassan a Monaco kezdő tizenegyéből (de talán a padról is) az ÖSSZES játékos atomkezdő lenne BÁRMELYIK olasz csapatban, akkor el lehet gondolkozni, hogy ki mennyit ér.

És ha ez sem győz meg senkit, akkor gondoljátok el fordítva. A Roma, az Inter, a Milan, a Napoli, a Juve kezdőjéből mégis hány játékos lenne atomkezdő a fent említett csapatokban? Egyetlenegy se férne be pl a Barca - Real kettősbe, talán Pirlot leszámítva, de ő is Ancelotti miatt és neccesen. Talán egy PSG-be és egy Dortmundba még lenne hely nekik (és most még Monacoba), de érezzük ugye, hogy nagyon nem ugyanaz a két oldalról nézett helyzet.

És nézzétek meg azokat az éveket amikor a Milan volt Európa trónján évekig pl. Ugyanez volt a helyzet, de fordítva. Olaszba jöttek a legnagyobb sztárok, nem innen mentek mint most.
Mennyire elképzelhetetlen (soha nem jön szóba se), hogy egy Cé, egy Messi, egy Falcao ideigazoljon csizmaföldre.

Hát röviden ennyi. Ez a valóság. :(
Persze nem kell egyetérteni. De ettől még sajnos a valóság jelenleg ez.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2013.07.19. 07:31


Trigoria írta:na így hogy Jovetic sincs már, még DDR távozhatna és ki is herélték a serie A-t


mcsabi írta:Nem igazán értek veled egyet. Mitől lenne kevesebb egy Strootman vagy egy Lamela (akiért szintén 30m-t leperkáltak volna) egy Pjanic, egy világbajnok Totti, vagy más csapatokat említve Vidal, Mario Gomez, G. Rossi, Marchisio, Chiellini, Balotelli, El Shaarawy, Hamsik vagy a kis köcsög Hernanes, mint Jovetic DDR... És akkor még közel se említettem mindenkit.


Egyetértek!, a juve most vett egy Tevezt, korábban jött hozzájuk egy Liorente, na meg ott van még nekik Pirlo.... a Napoli pedig tuti vesz valakit abból a rahedli pénzből amit Cavaniért kapott.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.07.19. 00:00


Nem igazán értek veled egyet. Mitől lenne kevesebb egy Strootman vagy egy Lamela (akiért szintén 30m-t leperkáltak volna) egy Pjanic, egy világbajnok Totti, vagy más csapatokat említve Vidal, Mario Gomez, G. Rossi, Marchisio, Chiellini, Balotelli, El Shaarawy, Hamsik vagy a kis köcsög Hernanes, mint Jovetic DDR... És akkor még közel se említettem mindenkit.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.18. 22:11


na így hogy Jovetic sincs már, még DDR távozhatna és ki is herélték a serie A-t
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2013.07.18. 12:09


Annak ellenére, hogy a Napoli már így is elég rendesen vásárolgatott még 85 milliót költhetnek...lesz itt még jócskán mozgás tuti az utolsó hónapban
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.17. 00:06


ja, nulláról újra felépítették a klubbot
mondjuk Maradona a mérce, ezért mindig van cél maguk előtt :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.07.16. 23:24


Napoli számomra mindig is meglepetés kategóriába esik. Amikor elkezdtem nézni focit, nem igazán emlékszem árjuk h hol lettek volna. Nem akarok olyan hülyeséget mondani de talán nem is olyan régen még másodosztályban tolták. Aztán hirtelen jók lettek. Lavezzi eligazolásával azt hittem szintet veszítenek.
Most Cavani eligazolásával is ezt gondoltam, míg nem írtál... most nézem a keretet. leigazolták. Mertenst, Armerot, Calejont és Raul Albiolt és most már Isigne sem megy kölcsönbe, ja és Rafael. Itt tényleg csapat van. Bár még így is visszaesnek egy picit. Mondjuk ha megy Higany is akkor nem.
Juve, Fio, Roma, Inter erősödött. Milan, Lazio eddig nem nagyon. Udine gyengült. Napoli gyengült. Ezek alapján szerintem nagy harc lehet. 2. helyre 6 csapat is esélyes lehet akár.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.16. 23:04


kit?

amúgy úgy értettem, hogy ha maradt volna Cavani
nélküle már korántsem olyan biztos az a második hely
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.16. 23:02


En igen
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.16. 22:57


Napolival nem várható, hogy még 1x másodikok legyenek,
nem nagyon látok olyat aki megelőzné őket a juvén kívül jövőre se
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.07.16. 19:47


Hunszi írta:
fogkefe1 írta:Miért is?


mert szerintem, nem lesz akkor hős mint amekkora volt Napoliban...de majd meglátjuk

Hááát... Cavani szerintem mindenhol megállja a helyét. Talán az ötödik legdrágább igazolás, all-time. Szintlépésnek pedig mindenképp jó. Napolival nem várható, hogy még 1x másodikok legyenek, +BL-ben szerintem csoportkörből kiestek volna. PSG-vel meg még a legjobb négy sem irreális, francia bajnoknak lenni se rossz. Európa egyik legszebb városában lakni és rengeteg pénzt keresni.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2013.07.16. 19:14


fogkefe1 írta:Miért is?


mert szerintem, nem lesz akkor hős mint amekkora volt Napoliban...de majd meglátjuk
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.16. 14:57


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... to-2262759
bye bye utolsó sztár

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... tt-2262737
valaki kérdezte nemrég Gubertit

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ol-2262757
it tart a serie A, hogy egy Sunderland visz el olasz válogatottat :shock: :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég

cron