Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.10. 13:35


A durva az benne, hogy ilyen laza izomzathoz napi nem kevés meló kell. Saccra vagy fél óra, csak ezért. Ez már nem csak adottság. Ha nem csinálod, 2-3 hónap alatt elkezd bekötődni. Ebben olyan ő is, mint c Roni. Lehet utálni a stílusa miatt, de nem lehet nem elismerni a brutális munkát, amit a pályafutásába beletesz, beletett.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.10. 12:50


jaja, haver máűr tegnap mutatta
Ibrát nem lehet megunni. Ha nem játszik, akkor is őt kell nézni:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.10. 09:50


Sima meccs volt a Toro-Milan, de Ibra bemelegítése epic. Pont erre kapcsoltam oda :)
https://youtu.be/J2BBRa1ix8I
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.01.08. 09:28


sn: és a juve újabb győzelme jót tesz az olasz labdarúgásnak? Vagy netán a Romának? :D :D

de ugye a juve győzelmeit mindig nemzetközi színtéren nézzük, ott számított, hogy jót tesz-e. ez meg csak bajnokság, szóval itt mindegy.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.07. 22:56


sn: és a juve újabb győzelme jót tesz az olasz labdarúgásnak? Vagy netán a Romának? :D :D

OFF:
ok így értem. (én is közben youtubeon (újra) néztem az összefoglalókat a meccsekrőlő és gólokról amikről bezsélt)
még nem olvastam végig de DDR-ről hiányolom én is. De mivel szépen beszél róla, testvéreként, lehet csak megegyezés, hogy nem ír róla többet, mert majd DDR megírja maga. Nem tudom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2021.01.08. 11:12-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.01.07. 21:34


OFF:
Trigoria írta:Na ezt mondjuk sosem értettem, hogy pl egy ilyen könyvet miért érdemes még egyszer elolvasni? De biztos van akinek megéri.
Én szoktam könyveket többször elolvasni (van amit 2nél is többször olvastam), ha tetszik, akkor miért ne?
Évek alatt azért fakulnak a részletek, de konkrétan ezt a hangulata miatt fogom. Olvasás közben jó volt újraélni meccseket, meg egyáltalán azt a régi eufóriát, azt az időszakot, amikor Totti még a csapatban volt.
Amúgy egy hiányérzetem volt a könyvben, DDR-ről nagyon kevés szó esik, pedig nekem mindig ő volt a nagyobb kedvenc, remélem lesz neki is lesz könyve majd.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.01.07. 17:12


Apam... ezt is megertuk.
Snacth juve-fan lett! Mikor valtozik meg a honlap szinosszetetele zebracsikosra?
A fejlecbe betehetned nedvedet.
Akkor ezentul ban jar a romanak szurkolasert?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.01.07. 16:54


Talán azért lenne jó, ha nem a Juve nyerne, mert legalább megdőlne végre az a hülye közhely, hogy a Juvéval még a nagymamám is bajnok lenne.

na, pont ezért drukkolok most Pirlonak. :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.07. 16:11


Az lenne a sztorija, hogy Ibra annyira menőcsávó, hogy 40 évesen egy csikócsapattal is bajnok tud lenni,
és ez mekkora királyság lenne :D :D
Atalantának kéne nyernie, ha már...
de amúgy eljutottunk végre oda, hogy - bár harmadik helyen állunk 4 pont hátrányban és a juve is mögöttünk - eszünkbe se jut, hogy megnyerhetnénk mi is :D :D - jogosan

Off:
Elég gyorsan ledaráltam, idővel el fogom újra olvasni az tuti.
Na ezt mondjuk sosem értettem, hogy pl egy ilyen könyvet miért érdemes még egyszer elolvasni? De biztos van akinek megéri.
Érdekes volt pl a lábtörése és felépülése
Főleg Spalletti és Lippi iszonyat nagy segítsége hozzá. :shock: Nem tudom hány másik emberért tették volna meg ugyanezt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.01.07. 14:48


Vicc de valahogy én is úgy vagyok, hogy nehogy a Milan nyerjen. Akárhányszor nézem őket gyerek csapatnak tűnnek. Mondjuk szó szerint tele van 19-21 éves játékosokkal. Olyan viccnek élném meg az egészet, pedig jobban kedvelem a Milant, mint a Juvét és az Intert. De valamiért nem tudok most nekik szorítani. Az lenne a sztorija, hogy Ibra annyira menőcsávó, hogy 40 évesen egy csikócsapattal is bajnok tud lenni, pedig Trigoval egyetemben csodálom Ibrát. Ha már könyvekről van szó 3 focis könyvet olvastam életemben. Tottiét, Ibráét és Ancelottiét...

Talán azt látnám benne, hogy értelmes építkezve lehet bajnokságot nyerni. Tavaly még mögöttünk voltak, most meg elsők. Kicsit olyan, hogy ezek mi is lehetnénk, de mi inkább Carlest hozunk meg Pedrot...
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.01.07. 13:59


Talán azért lenne jó, ha nem a Juve nyerne, mert legalább megdőlne végre az a hülye közhely, hogy a Juvéval még a nagymamám is bajnok lenne.
Viszont a Milan, Inter se nyerjen, Lazio meg pláne.

OFF
Nekem tetszett a könyv, pont ezek miatt a sztorik miatt volt szerethető. Elég gyorsan ledaráltam, idővel el fogom újra olvasni az tuti.
Érdekes volt pl a lábtörése és felépülése, de A Spallettihez való viszonya is. Ott mondjuk szivesen elolvasnám a kopasz álláspontját is.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.01.07. 11:08


Én viszont most vagyok úgy, hogy már megszoktam a Juve elsőségét, maradjon így akkor. Nem akarok trónfosztást. Igaz kicsit jobban küzdjenek meg érte, mint az elmúlt esztendőkben.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.01.07. 11:04


OFF
Amúgy engem nem zavar a Tottis könyv spoilerezése, mert így is úgy is el fogom olvasni, de nem most, és mire oda kerülök, addigra ezeket rég elfelejtem, amiket itt leírtok róla. Meg sok belőle nem akkora meglepetés, hogy elsírjam magam amiatt, mert előbb megtudtam :D. szóval részemről mehet a könyv kibeszélése itt, akár hozzászólás a hírekhez topikban is, mikor van épp az adott topikhoz vonatkozó rész.
ON
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.07. 10:02


MOndjuk az INternél is megszokták egy időben a címekért küzdést. Én tőlük várnám inkább a hegemónia megtörését. De mindegy, csak valaki törje meg.

off:
A könyvről pedig írtam valahol, hogy kell egy topik majd, ahol lehetne róla beszélgetni, hogy ne legyen spoiler másoknak.
Én nem olvasok ilyen típusú könyveket , és - bár még nem végzetem Tottiéval - szeretem az egészet. Pont amit te az egyetlen értékelhető résznek írsz, nekem pont azok a kevésbé érdekes részei. Engem a magánélete, Cassanós viszonya, Ilarys fejezet, stb sokkal jobban érdekelt. Persze érdekel, hogyne érdekelne az is, amiről írtál, de a többi jobban. Kb úgy, ahogy mindig jobban érdekelt engem a csapat lelke, mint a pályán mutatott teljesítménye.
Amúgy meg Totti nem egy túl okos, művelt ember ezt tudjuk. Az élete, a történetei belepasszolnak ebbe. :)) Én azt éreztem, hogy az írónak abban volt nagy szerepe, hogy ne tűnjön fel Ferencünk hülyébbnek mint ami. :DDD (Bár részben te is erre utaltál:))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.07. 09:25


Jah, ez a pihenés nélküli erőltetett menet kicsit összekuszálta a sorokat minden bajnokságban. De tavaszra majd szépen kisimul a kép. Egyedül a LA ligán érzem 50% felettinek a meglepétésgyőzelem esélyt.


Trigo, persze baromi összetett. Számomra sokkal-sokkal megfoghatatlanabb ez, mint bármi a fociban. De lehet hogy csak nekem az, mert a pszichologika nem áll hozzám közel. Azért hoztam példaként az utolsó bajnokainkat, mert még ők is megremegtek (nem törtek meg, hisz rengetegszer fordítottak hátrányból, de minden napjuk, minden percében érezték a nyomást*), mert az aztán egy mentálisan kifejezetten erős csapat volt: Aldair, Cafu, Di Francesco, Tommasi, Nakata (epizodista volt, de fejben az egyik legerősebb), Balbo, Delvecchio, Battigol vagy épp Totti. De Rómában őket is nyomasztotta az egész város rettenetes vágyakozása a sikerre. Róma és Nápoly ilyen. Milánó nem. Ott a klubháznak, a szertárosnak és a takarítónak is sokkal megszokottabb, hogy a csapat címekért harcol. Ez nem kopik el 15 év alatt sem, ahogy például Liverpoolban sem kopott nagyon meg. Ezért gondolom, hogy ha vki megtörheti a Juve-sorozatot, az pont a Milan. Akkor is, ha játékban és kereterősségben sokkal gyengébbek, mint a 2016-os Napoli vagy a 2017-es Roma.
Az utolsó, akinek valóban le kellett volna nyomnia a torinóiakat, az a 2012-es Ibra-féle Milan volt. Az egy győztes csapat volt, csak épp az volt a bundás Conte veretlen Juvéja. Márciustól gólt se nagyon kaptak.

Zsolti, én ezért nem éreztem soha lúzerkedésnek, amikor mi vagy a Napoli rendszeresen lemaradtunk a merda mögött. Akkor sem fogom másképp gondolni, ha most egy gyengébb Milan töri meg a sorozatot. Törjék csak.


Szerk:
*- Mondjuk ezt csak a Totti könyvből gondolom, azaz simán lehet hogy csak Tottira hatott így a közeg. A többiek, főleg a nem olaszok, lazán tették a dolgukat. Passz. Amúgy a könyvnek ez és a győzelmi eufória leírása, az egyetlen értékelhető része. Olvasmánynak még Roma fanként is a legalja. Nem vártam Dosztojevszkij-szerű lélekábrázolást, de szinte fájt olvasni Totti gyermeteg történeteit. Együttérzésem az íróé, aki hatalmasat küzdhetett, hogy fogyasztható formába öntse :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2021.01.07. 00:31


fogkefe1 írta:Amúgy durva, hogy Pirlonak hála Premier League után ez lett a másik legizgalmasabb bajnokság, ahol 7 csapat is küzd a dobogóért/scudettoért.


Hát, most az összes top bajnokság szoros és több csapat van az élmezőnyben egy-két pontra egymástól. Csak a mennyeiben egyértelmű a helyzet :D
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.06. 23:57


de csak egy maradhat - tudjuk melyik :) (és majd tudják a bírók is:)

F.Totti: Ibra mindent jelent a Milannak. De csak hitből nem lehet 38 fordulóban jól tolni. Szarból nem lehet várat építeni, még ha a csúcsdísz gyémántból is van (de túl sűrűn kell levenni javítani :))

Rómában még Tottiék is megremegtek 2001-ben, amikor elkezdték érezni a nyomást. A könyvében ez volt talán a legjobban átadott érzés.
Hát igen, azt nagyon érezni lehetett a gondolataiban. Az én gondolataim meg úgy reagáltak erre rögtön, hogy nem lógott az a csapat annyival a mezőny fölé, hogy nyomás nélkül ne lett volna benne botlás. A mezőny ereje is sokkal kiegyenlítettebb volt. Na mindegy. Összetettebb ez annál szvsz, minthogy nem bírták a nyomást. Ettől még persze érezhette ő ezt így okként.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.01.06. 23:30


Amúgy durva, hogy Pirlonak hála Premier League után ez lett a másik legizgalmasabb bajnokság, ahol 7 csapat is küzd a dobogóért/scudettoért.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.06. 22:47


Hát, én ezt a Milánt most esélyesnek érzem. Nálam Juve, Milan, Inter a sorrend, de baromi szoros. Ibra rohadt sokat számít. Még akkor is, amikor nincs pályán. Ezek a srácok most tényleg elhiszik. És ez az előnyük velünk szemben. Rómában még Tottiék is megremegtek 2001-ben, amikor elkezdték érezni a nyomást. A könyvében ez volt talán a legjobban átadott érzés.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.06. 22:43


nyugi Zsolti, egy pillanatra se volt valós esélye a MIlannak a Scudettóra :wink:
amúgy meg Milanos haver mutatta, hogy vagy 8 hiányzójuk van, a juvénak 3

sajnos még mindig a juvénak van a legnagyobb esélye a bajnoki címre, utána inter
és az atalantát tenném harmadiknak
minő meglepő sorrend :) ja, nem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.01.06. 21:46


Beszarok amúgy, ha az évekig 6-7. helyezett Milan lesz a bajnok.
Ez is csak a mi és a Napoli lúzerségét erősítené.
De persze legyenek nyugodtan bajnokok, mert az azt jelentené, hogy nem a Juve vagy az Inter nyert.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.06. 21:35


Ja, az simán lehet.

A milános kölykök pedig jól visszajöttek a meccsbe. Az új idők beköszöntét mi sem mutatja jobban, hogy a bíró elég szépet tévedett a javukra a gól előtt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.01.06. 21:11


F.Totti írta:Hát a Napolinak meg hogy sikerült ez? :shock:


Itt valakik nagyon meggazdagotak....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.06. 21:07


Ez a Milan-Juve is fura. Meg nem mondanám melyik a listavezető. Ibra nélkül ez a Milan gyerekcsapat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.06. 20:56


Hát a Napolinak meg hogy sikerült ez? :shock:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég