Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.12. 22:59

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.12. 00:03


Flo.
Kesz.
Pont.

Egyebkent minek van itt spinazzola? Ez petrarchi hatalmas gigantikus hibaja, pellegrini helyett. Sajog a szivem. Ahh....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 23:57


:D Na, köszi a választ. Mik ki nem derülnek fórumtársakról. :wink:

És Floval kapcs nem lettél félreértve szerintem. De továbbra is azt mondjuk, inkább nézünk akár egy kicsivel rosszabb mi kutyánk kölykét, mint mást. De mondom, ezt itthonról a fotelból mondjuk szurkolóként.
(És azért nem teljesen ugyanaz a valakinek a valakije, meg Flo esete. Illetve annyiban igen, hogy Flo az egész város gyermeke :) )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2019.12.11. 23:23


Félre vagyok értve. Szeretni Flo-t szeretem a legjobban a mostani bandából, ez nem is lehet kérdés. Az egyik legszebb emlékem a csapat kapcsán, ahogy kiszalad a mamájához a tribünre a gólját követően. Egyszerűen csak bizonytalannak láttam az elmúlt 1 évben a jobbhátvéd posztján, talán mert nem az az eredeti posztja és olyan alapvető hiányosságok jönnek elő (amit ő belül pontosan érez) amik miatt bizonytalan. Egy sorral előrébb klasszisokkal jobb megoldásra lenne képes. Emlékeztek az Inter ellen milyen volt, amikor végigszaladt a pályán? Ilyen lehetne, de nem hátul. Az egyetlen játékos, aki valóban képes volt jobb és baloldalon is világszínvonalon játszani fullback és összekötő pozíciókban is, az Zambrotta volt. Na ő mindkét oldalról varázsolt. Szeretem Flo-t, de nem Zambrotta.

Mellesleg játszottam pár bajnoki csapatban és ha a tabella tetején vagy, akkor mindig tele a lelátó. De az edzőnek nem az a dolga, hogy népszerű legyen, hanem hogy eredményes.

OFF: Egyébként kézilabdáztam, beállós voltam. És rohadtul gyűlöltem, amikor valakinek azért kellett játszania, mert ő valakinek a valakije, miközben én megszakadtam edzésen és jobb is voltam. (Olyan is volt, hogy azért kellett többet játszania, mert több a fizetése... akkor bmeg, emeld meg az enyémet.) Még ifi koromban egyszer egy válogatott csapattárs kérdőre vonta az edzőt kerethirdetés után mindenki előtt, hogy miért nem engem játszat. Nem tudta, de ha azt ott nem teszi meg, akkor lehet, hogy abbahagyom. Aztán sok évvel később hagytam abba két keresztszalag szakadás után. Meg az is kellett hozzá, hogy a Pick Szeged ellen játsszak és a Rosta-Doros páros között elég plasztikusan szembesüljek a korlátaimmal.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 20:52

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.11. 16:14


Off
Nem a sport érdekes, hanem a győzni akarás. Melóban, csajozásban, gyermeknevelésben vagy stb-ben ez ugyanúgy átélhető. Ha vki meg 20 métert sem futott életében, akkor is imádhatja Santont mert másfél százalékkal jobb védő Flonál.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 14:38


én megértem marco24-t is, csak szerintem ennek nincs köze ahhoz, hogy ki mennyire sportolt komoly szinten - aztán persze ki tudja. Nem mindenki ugyanazokért drukkol egy csapatnak.
Aztán persze csapattagként a Romában játszva (mondjuk Dzeko bőrében) nyilván megint mást gondolnék, és marco24 álláspontját képviselném valszeg, miszerint tojok rá a szurkolók mennyire szeretik a csapatot, csak legyünk eredményesebbek, akkor a szeretet is megjön vele. És ha ez Flo nélkül, akkor nélküle. Vagy fene tudja:)


off:
amúgy marco24, milyen sportágban voltál versenysportoló? csak kíváncsi vagyok, ha publikus
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.11. 12:46


marco24 írta:Persze én sem azon a szinten szurkolok, mint amikor Delvecchio Nestával nézett farkasszemet, Chivu az első meccsein lövöldözte a bombagóljait és álomszépen játszottunk, Mancini biciklizett és varázsolt vagy nem is oly rég, amikor csak miattam maradt nyitva az étterem, hogy megnézhessem a Roma Barca végét és felszolgálók együtt örültek velem. Ez most picit csendesebb. De ettől még Forza Roma.


De hát pont ez az! Pont ez az ok. Florenzi az, akire emlékezni fogunk 20 év múlva is. Akire érdemes lesz emlékezni.
Santon, Spinazzola, ugyanmár...
Még ha Alexander-Arnoldról, Canceloról vagy Kimmichről beszélnénk mint Flo alternatívákról, de nem. Legyen bármennyivel is jobb védő aktuálisan Santon, nem szoríthatná tartósan ki a klub lelkét. Az egyetlen játékost, akiben él még valami Di Bartolomeiből, Tancerdiből, Contiból, Aldairból, Pruzzoból, Gianniniből, Nelából vagy épp Tommasiból. Sehol máshol nem szorítaná ki, csak pont Rómában.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2019.12.11. 11:37


Trigoria írta:Jaja, legkevésbé sem érdekel milyen jó vagy rossz Flo
marco24, megértem az álláspontod, hogy te a hasznosság, tudás oldalról közelítesz. De én(mi) nem onnan.
. Fonseca helyében Ti betennétek valakit, akiről tudjátok, hogy nem elég jó csak azért, mert helyi ember?
Kérdés nélkül, de azonnal.
Úgyse leszünk bajnokok, nem ezen múlik. Ellenben a klubszimpátia a szurkolók körében meg elsősorban ezeken.

Biztos vagyok benne, hogy Allessandro fog lehetőséget kapni más poszton, pontosan azért, mert kellő alázattal és intelligenciával kezeli ezt a helyzetet.
jah, tavasszl az Interben :)


Több mint 2 évtizede vagyok AS Roma szurkoló. Akkor is az voltam, amikor a kiesés ellen kellett összerakni a bandát, amikor középcsapat voltunk és akkor is, amikor az utolsó fordulókban vesztettük el a bajnokságot az Inter ellen. Sokkal több volt itt a könny, mint a boldogság. A tököm televan az elszalasztott lehetőségekkel, mert ez a klub az elszalasztott lehetőségek csodaországa. Csak az elmúlt 10 évből milyen játékosokat engedtünk el... BL győztes csapat lehetnénk.

Nálam egyetlen játékos sem áll a csapat felett. Soha, senki. Még Francesco sem, akit párszor úgy küldtem volna el a hisztijei miatt a picsába, ahogy kell. Lehet, ennek az az oka, hogy én voltam versenysportoló (aki a sportból él pénzért és nem hobbiból csinálja, hanem mindent beletesz) és kurvára nem oké, ha nem az kerül be a csapatba (nálam), aki a csapatnak a legnagyobb hasznára tud válni. Ennek az is része persze, hogy milyen hatással van a csapatra az illető, de egy vezető (Flo ilyen) képes a padról erőt adni. Játszatnám? Alkamanként igen (hol csereként, hol kezdőként), de nem hátul hanem egy (vagy kettő) sorral előrébb.

Persze én sem azon a szinten szurkolok, mint amikor Delvecchio Nestával nézett farkasszemet, Chivu az első meccsein lövöldözte a bombagóljait és álomszépen játszottunk, Mancini biciklizett és varázsolt vagy nem is oly rég, amikor csak miattam maradt nyitva az étterem, hogy megnézhessem a Roma Barca végét és felszolgálók együtt örültek velem. Ez most picit csendesebb. De ettől még Forza Roma.

Én amíg matematikai esély van rá, addig elhiszem, hogy lehetünk bajnokok ebben a szezonban.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 00:29


pont ilyenre gondoltam :D

friss:
Ancelotti bye bye :(
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... os-2737129
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.10. 23:26


milyen nagyotmondás? Zlatan bohóc, és igaz, pár évvel ezelőtt is jó volt még, de azért na. Mostanra a Lecce védője megeszi majd reggelire :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.10. 23:17


snatch írta:Zlatan már nem tényező. Jöjjön csak, kell egy bohóc :)

érik egy fogadás, vagy mivel nem fogadsz, egy üres nagyotmondás :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.12.10. 21:46


Valahogy ebben a topicban mostanában nagyon egyet tudok veled érteni Sn (kivéve azokat a hszeket, amiben Conte szerepel, bár ahogy nézem a Barca b is veri őket)
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.10. 19:26


Zlatan már nem tényező. Jöjjön csak, kell egy bohóc :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.10. 15:34


ezt én már le se mertem írni :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.10. 14:29


Alakul ez. Elnéztem volna nálunk dzeko helyén, de a milan is jó hely. Sokat nem erősödnek vele, a liga marketingértéke pedig nő.
A nyilatkozatain meg jókat röhögünk majd.
Jöjjön csak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.10. 13:20


ez a serie A topik, megfelelő volt a ragozás :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.12.10. 12:50


bár most ahogy nézem, lehet itt a bajnokság győztesét értetted alatta, hogy bármi csak ne juve. MIndenesetre én erre a bármire reagáltam. Lehet tévesen. :)

Bizony, pont igy értettem.

JÖN IBRA!

Ide nem jön, és ez még mindig a Roma fórum, kéretik vigyázni a ragozással :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.09. 23:20


Jaja, legkevésbé sem érdekel milyen jó vagy rossz Flo
marco24, megértem az álláspontod, hogy te a hasznosság, tudás oldalról közelítesz. De én(mi) nem onnan.
. Fonseca helyében Ti betennétek valakit, akiről tudjátok, hogy nem elég jó csak azért, mert helyi ember?
Kérdés nélkül, de azonnal.
Úgyse leszünk bajnokok, nem ezen múlik. Ellenben a klubszimpátia a szurkolók körében meg elsősorban ezeken.

Biztos vagyok benne, hogy Allessandro fog lehetőséget kapni más poszton, pontosan azért, mert kellő alázattal és intelligenciával kezeli ezt a helyzetet.
jah, tavasszl az Interben :)


DDR előző szezon, Fonsecanak semmi köze hozzá. Egyébként sem fogom a csapatot azzal "büntetni", hogy azért nem drukkolok nekik, mert az előző szezonban a vezetőség egy része vállalhatatlanul viselkedett.
megint ezek a sarkítások. Természetesen drukkolok én is. Csak mondjuk ha Totti idejében 100 volt a szintje, akkor most épp 40 mondjuk.

eric:
Olvass vissza, nem irtam, hogy "bármi", azt irtam "sok minden", ami szerintem helytálló.

akkor idézlek:
De, teljesen értem, hogy nálad más a sorrend, kb Olaszország/Serie A van az első helyen, aztán jön a bármi, csak ne juve, aztán jön a Roma.

:wink:
bár most ahogy nézem, lehet itt a bajnokság győztesét értetted alatta, hogy bármi csak ne juve. MIndenesetre én erre a bármire reagáltam. Lehet tévesen. :)

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... tt-2736923
JÖN IBRA! Zsolti Milanja erősödik:)
Sabatiniéknek nem sikerült leigazolni. :) Na jah, Zlatan már NAGY indián. Ez már nem Sab asztala :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.09. 22:50


marco24 írta:Florenzi esetében más a helyzet. DDR a csúcson a világ legjobbja volt a saját posztján, a múlt szezonban is még elég jó volt. Florenzi amikor kiemelkedően jó volt, akkor is csak közepes volt fullback-ként. Kényszerből játszott azon a poszton, mert nem az a posztja, ő támadó középpályás.

Rohadtul mindegy milyen fullback vagy milyen támadó kicsi Flo. Az sem érdekel, hogy milyen kapus. Ő a csapat lelke.... Bocs nem a csapaté, a klubé. És mint ilyennek játszania kell(ene). Ha Fonseca ezt nem érti meg, akkor nincs jövője Rómában.
Egyébként meg kényszerből nem játszik senki 2 éven át egy poszton. BL elődöntőt meg még kevesebben. Flo tette versenyképessé Spalletti csapatát. Rohadt jó volt hibrid fullbacknek és jó volt hasonló rendszerben EDFnél is. Nem közepes, hanem átkozott jó.
Ezeknek a sémáknak a kulcsposztja a fullback AM tranzíció. Nincs 15 ilyen ember a világfociban. Az egyik pont nálunk, csak épp szépen lassan leépítjük.
A Juve Cuadradot próbálja felépíteni, Conte Candrevát. Mindketten feljebbről léptek hátra 'kényszerből'. Nekünk 3 éve már volt egy ilyen emberünk.
De mondom, ez nem is számít.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.09. 20:27


marco24 írta:Mellesleg úgy néz ki Gennaro Gattuso váltja Ancelottit a holnapi BL eredménytől függetlenül.

ez jó hír, mert ha jobbak nem is, de legalább sz*rabbak lehetnek :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2019.12.09. 20:05


DDR előző szezon, Fonsecanak semmi köze hozzá. Egyébként sem fogom a csapatot azzal "büntetni", hogy azért nem drukkolok nekik, mert az előző szezonban a vezetőség egy része vállalhatatlanul viselkedett.
Florenzi esetében más a helyzet. DDR a csúcson a világ legjobbja volt a saját posztján, a múlt szezonban is még elég jó volt. Florenzi amikor kiemelkedően jó volt, akkor is csak közepes volt fullback-ként. Kényszerből játszott azon a poszton, mert nem az a posztja, ő támadó középpályás. Ahogy tavaly a Juve elleni góljánál is látszott, képes finom megoldásokra, de egész egyszerűen nem elég fizikális (ezt Fonsceca nyíltan meg is mondta), hogy azon a poszton játsszon. Fonseca helyében Ti betennétek valakit, akiről tudjátok, hogy nem elég jó csak azért, mert helyi ember? Ezzel őt is megalázná. Biztos vagyok benne, hogy Allessandro fog lehetőséget kapni más poszton, pontosan azért, mert kellő alázattal és intelligenciával kezeli ezt a helyzetet. Ha egy büdös percet sem játszik az idény hátralévő részében, ő akkor is hozzátesz a csapathoz azzal, hogy motivál másokat és példát mutat, mert most ezt teszi.

Mellesleg úgy néz ki Gennaro Gattuso váltja Ancelottit a holnapi BL eredménytől függetlenül.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.12.09. 16:41


Olvass vissza, nem irtam, hogy "bármi", azt irtam "sok minden", ami szerintem helytálló.

Naja, Flo meg DDR ügye engem is felb*sz még mindig. Pláne hogy DDR nekem még Tottinál is nagyobb kedvenc.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.09. 15:41


dehogynem cáfoltam, épp a "bármi" miatt írtam, hogy ez hülyeség
és jah, de te is kiforgatod, illetve mindig sarkítasz:)

de nem tudom hogyan lehet úgy szurkolni egy csapatnak, ha nem érdekel az eredmény.
hát igen, ez itt a nagy kérdés. De valahogy úgy, hogy érzem, hogy a Roma-család tagja vagyok, erre büszke vagyok, vagy mint egy életre szóló szerelem, egy asszony, csak épp nem dugunk mostanában. :D Ettől még egybeforrt az életünk.


hogy mi az óriási nagy probléma a mostani gárdával és csapattal.
Flo, DDR. Ez rányomja a bélyegét az egész évre nálam. Meg sok más, de ez alapból.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.12.09. 14:23


Trigo, azt hiszem kicsit elbeszélünk egymás mellett, illetve kicsit kiforgatod a szavaimat.
Nem irtam, hogy neked minden fontosabb a Románál, azt irtam, hogy sok minden, ami nagyon nem ugyanaz.
Illetve a következő a hozzászólásban leirtam a te (szerintem) prioritáslistádat, amit nem cáfoltál meg, igy azt gondolom többé-kevésbé eltaláltam.
És tök oké, hogy a klub nem egyenlő a csapattal, elvesztetted a lelkesedésedet a csapat, a meccsnézés iránt, de nem tudom hogyan lehet úgy szurkolni egy csapatnak, ha nem érdekel az eredmény.
Ebben a kérdésben mcsabival értek egyet.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég