Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.07. 09:56


:D
Tomm nyilván hatalmas troll, de tök igaz, hogy itt a ló túloldalára esés esete forog fenn. Utáltam a Black Friday címlapot, de hogy beszélni ne lehessen róla...
Itt szerintem pont nem azt az aspektusát taglaltuk, aminek semmi köze a focihoz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.07. 09:53


Corso, soha nem gondoltam volna, hogy kb te vagy adolf hitler reinkarnacioja.
Az egy dolog, hogy valaki rasszista meg idegengyulolo, de, hogy valaki odaig sullyedjen, hogy meg a black jelzot is kiirtja a szotarabol.... hat semmi emberi joerzes nem szorult beled, hogy ilyen kirekeszto naci legyel?
Szornyu allapotok vannak
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.07. 09:11


Corso, nem értem mi a franc bajod van. Senki nem niggerezik, nem rasszistázik itt. Olaszországban téma volt a CDS által a "BLACK FRIDAY", mi pedig beszélünk erről, ahogy valsz Olaszországban is mindenki, aki szereti a focit, vagy a két csapathoz valamilyen köze van.

Szerintem te vagy hiperérzékeny valamire.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.07. 01:04


Ha az egyik legnagyobb olasz fociújságnál ez a téma, ezáltal Olaszországban is, és az egész Serie A-ban, akkor bizony annak itt (is) van a helye.
Másról itt szerintem nem szoktunk poénkodni, de ha odakint a rasszizmus a téma a bajnokságban, akkor arról nekünk is lehet itt véleményünk. Én nem fogom homokba dugni a fejem.

nocsak, itt is téma
https://kuruc.info/r/4/205758/
és itt van reakció is a két érintettől
és az újság reakciója is, ami tökéletes :D
és ez a része hatalmas igazság:

Manapság jóérzésűek seregei szállják meg a webet, hogy szép lelkük fehérjével fessék tisztára magukat. Ha megtalálták az aznapi rasszistát, nincs más dolguk, mint pötyögni kicsit a billentyűzeten, és a mocsoktól már meg is szabadultak, jobb emberek lettek egy jobb világban.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2019.12.07. 00:31


más, vagyis off, off, off
nagyon jó lenne írni a meccsekről, beszélni a játékosokról. DE egy ideje szörnyű, hogy a posztok nagy része tele van valami fura politikai nézéssel. Miért? Minden tele van black, libsi, meg hasonló jelzőkkel. Mi a francért? Lehetne, hogy az összes ilyen jelzőt, ítéletet átvinnétek a másik topic-ba? Itt maradna a foci?
Vagy nektek a black-ről szóló poénkodás a Serie A?
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.06. 20:43


mcsabi írta:Sn most éppen nem ér rá, fb-on moderálja a Contét pozitív jelzőkkel illetők hozzászólásait

:lol: :lol: :lol: :D :D :D

amúgy Cejas, nálam Smalling fehér szinte :D és nekem tényleg nincs bajom a feketékkel, a korukról csalókkal van bajom, és sajnos sokan csalnak. Mbappe is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.12.06. 20:37


Sn most éppen nem ér rá, fb-on moderálja a Contét pozitív jelzőkkel illetők hozzászólásait
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.12.06. 20:14


A Fiorentina-Roma előtt, 2 hét múlva majd "White Christmas" címmel jelenik meg az újság.
Snatch, van esély arra hogy ebben az esetben tudnak a cím alá focistát is rakni? Vagy egyre kevesebb... :roll: :lol:
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.06. 17:27


A cds torinói gyökerű újság. A fejük folyamatosan a Juve seggében van. Szerintetek mi motiválhatta őket?
Na, akkor meg is lett oldva a rejtélyem. OK, nekem nem volt tiszta. De így már az.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.06. 13:12


:)
Tényleg, az a figura sem lesz sokáig már fekete bőrű a regényben.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.06. 12:46


Legalabbis ha rótbizony krúzoénak megfelelt a fekete pentek, akkor nekem is megfelel...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.06. 10:54


egyébként ja. Nekünk sem okvetlenül tettek vele rosszat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.06. 10:53


Nananana
Ha conteekat akarjak kizokkenteni, akkor nagyon is nemeslelku viraglovagok!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.06. 10:51


A cds torinói gyökerű újság. A fejük folyamatosan a Juve seggében van. Szerintetek mi motiválhatta őket? A világ normális mederbe (vissza)terelése vagy egy kis zavarkeltés?
És véletlenül se higgyük, hogy mi voltunk a célpontok. Lukaku (túl)érzékenysége a téma iránt a Cagliari meccs óta köztudott. Nem véletlen hogy most pont őt találták meg. Az elmúlt hetek sokkal inkább Lautaro Martinezről szóltak, mégsem ő van a címlapon. A Balck Friday sem most van. Tök nyilvánvaló, hogy nincs más célja a cds-nek, mint kibillenteni Contéékat a fókuszáltságból. Egyre több forduló telik el és még indig az Inter van az élen. Kezdenek pánikba esni. Köcsög paraszt gobbobérenc firkászok. Én kicsit sem tapsolok a nagyszerű ötletüknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2019.12.06. 10:54-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.06. 08:58


börtönjegyzeteknek jók is lesznek neki Meine Meinung (Véleményem) címmel :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.06. 07:05


Tomm a támadhatatlan magyarázatok embere, tökéletes hasonlatokkal. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.06. 06:47


Nem is ertem a probemat!
Feketek es mondhatjuk, hogy ertekukhoz kepest olcson lettek megvasarolva. Mi ez, ha nem black friday?
Azt hittem, feketenek lenni nagyszeru dolog, amit mindenki buszken es szivesen hirdet.
Most akkor megiscsak szegyellni valo gaz dolog feketenek lenni?

Le van kapcsolva a tv-m es igy tok fekete. Akkor most hajitsam ki az ablakon mert rasszista? Vagy pereljem be a gyartot?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.06. 00:56


annyiban F.Tottinak adok igazat, hogy ez provokáció volt szerintem is. Kérdés, mi volt a céljuk vele.
Ha a társadalmat visszatéríteni a helyes útra, akkor tökös, és bátor lépés, támogatom.
De hogy ezt nagyon átgondolták előre, az tuti. Elképzelhetetlen, hogy ne ezzel a forgatókönyvvel számoljanak, ami végül történt. Tehát mi volt a cél? Lehet sosem tudjuk meg. Ezt sem. :)

De én mindent támogatok, ami visszatérítené a társadalmat a normalitásba. Ha ez az első lépés, akkor ebből bejegyzés lesz a törikönyvekbe.

Szimpla provokáció. Charlie Hebdo szerű, csak nem annyira gusztustalan. HA akkor az volt az egyik felhang, hogy "rákéreckedtek a brére", akkor gondolom most is ez lenne, ha le nem is mészárolnák a szerkesztőséget, de mondjuk jól összeverné őket pár törzsi harcos. Megérdemelnék?
MI van??:) A CH szimpla provokáció volt, ami a világ normalitásával ment szembe. Ez pedig olyan provokáció, ami épp visszahozná azt! (Ettől persze itt is kaphatnak verést. :))
És itt nem a rasszizmusra gondolok, hanem arra hogy ki lehessen mondani újra: a fekete fekete.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.06. 00:04


Te így gondolod, de látod hogy mások meg másképp. Nem gondolom azt Lukaku és Smalling jót röhögött rajta. Egyrészt annyira nem nagy poén, másrészt pedig ők is tudják hogy a "black" már rég nem pc jelző a fekákra. És azt is tudják, hogy ezt a cds-nél is tudták, amikor megszavazták ezt a címlapot. Azaz szándékosan sértegették őket. Innentől szerintem nem poén. De azzal egyetértek hogy a média és a politika rohadt álszent és okádék módon túltolják a műérzékenységet. Őket leszarom, de a játékosokkel szemben nem korrekt. Persze ha mindkettő lenyilatkozza, hogy nem bántotta őket, akkor szerintem is teljesen rendben van. DE erre elég kicsi az esély, bár kétségtelen, hogy nem nulla. HA a cds szerkesztői tudják, hogy egyiket sem zavarja, akkor grt neki, mert frankón ráfuttatták a harcira a hisztigépeket. De mondom, erre azért nagy pénzzel nem fogadnék.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.05. 22:03


Szerintem nem a példányszám növelésére mentek, F.Totti.
Olaszországban pontosan tudja egy ilyen szintű sportlap, hogy most ebből gáz lehet, nem fognak direkt provokálni.
Ez jópofaság, a két játékos érdemeinek maximális elismerése mellett. Ezen Lukakunak meg Smallingnak el kellene mosolyodnia, majd pénteken küzdeni egymás ellen egy nagyot. Röhögve lepacsizni egymással a köszönésnél.
Ahol ez rasszizmus, ott beteg emberek alakítják a közéletet és a közízlést.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.05. 21:37


Szimpla provokáció. Charlie Hebdo szerű, csak nem annyira gusztustalan. HA akkor az volt az egyik felhang, hogy "rákéreckedtek a brére", akkor gondolom most is ez lenne, ha le nem is mészárolnák a szerkesztőséget, de mondjuk jól összeverné őket pár törzsi harcos. Megérdemelnék?

Nem vagyok egy ultralibsi, de ez szimpla parasztság. Nyilván 20 évvel ezelőtt senki fel sem kapta volna egy ilyen címlapra a fejét, de az akkor volt, most meg most van. A szerkesztőség pontosan tudta, hogy erre hogy reagálnak majd a feketék és a libsik. Direkt ezért csinálták. Ergo szimpla alpári provokáció. Mondjuk kell tök hozzá, de ettől még nem egy hűhadejó címlap.

Zsolti, igen beteg a világ sok szempontból, de mivel az "elkövetők" pontosan tudják, hogy beteg a világ, azért nem jó poén, hanem kisstílű sértegetés. Ettől is beteg a világ.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.05. 21:01


Hű, de beteg egy világ van...
És ezt nem egy Salvini mondta, hanem egy országos napilap, gondolom kőkemény szerkesztőségi egyeztetés után.
Aki ezen is képes megbotránkozni...
Hát... Annak nincsen nagyobb problémája.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.05. 19:32


ja leszóltak a Romának is, hogy öcsisajt, büntess valami látszatot

ez de jó hsz:
"Sajnos ott tartunk, hogy bedobsz a majomnak egy banánt,ő meg sértődötten vissza dobja azt, mert majomnak merted őt nézni"
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.12.05. 19:04


A hivatalos statement szerint nálunk sem tetszik mindenkinek
https://www.asroma.com/en/news/2019/12/ ... ello-sport
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.05. 13:32


ma jól fogy az újság, az tuti :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég

cron