Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2013.08.24. 18:12


Köszi Trigo, így már értem.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.24. 18:09


és sokszor leírtuk, hogy a Nike van akivel csak standard mezre szerződik, és van aki mögé teljes gyárral céggel branddel odaáll, kifejezetten a csapatra tervezett mez+minden egyébbel
vélhetően Verona előbbi, Roma utóbbi

na, Toni újabb fejesgól!!! (pedig lassú, körülményes, és csak a fejjátékára kéne vigyázni - és mégis)
hullagyenge a Verona - gondoltam első félidő első fele alapján
viszont az tuti hogy a Milan olyan gyenge, ahogy vártam
dobogó közelébe se lesznek bírói hátszél nélkül
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2013.08.24. 18:05


Nem azt mondogatta Pallotta, hogy mekkora szó, hogy a Nike szerződést kötött velünk? Mert most látom, hogy a frissen feljutó Verona is abban tolja. :D
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: francesco Dátum: 2013.08.24. 17:35


Luca 36 évesen is befejelte a Milannak. Nagyon bírtam őt nálunk, mindig szimpatikus játékos volt és lesz :!:
Avatar
francesco
 
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2010.01.01. 19:55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.24. 17:03


elindult a bajnokság, és az első szurkoló rigmus egy milan milan vaffanculo volt :D (ha jól hallottam)
szép bajnokság lesz :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.24. 13:05


http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... y_aprosag/
vicc, hogy idén valós helyzet az, hogy a két milánió klub sansztalan a scudettora
pedig tényleg az
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.24. 02:10

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.23. 22:37

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.23. 13:02


elhiszem, nem néztem meg
nekem elég az évek és a rutin, hogy Udinese és az EL nem tartós páros :)

találtam jósláspapírjaimat:
min 15 ponttal nyeri a juve a bajnokságot - 2012.08.18 - buktam (csak 9 pont lett)
2. lesz a Roma (a Roma-Arisz meccs után tippeltem) - 2012.08.19 - erősen buktam :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2013.08.23. 08:27


http://www.youtube.com/watch?v=7F52HJL8fMs

Hát azért az összefoglalót végignézve, durva mennyire peches volt az udinese...2 messziről kapott gól és 3 kapufa.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.23. 01:36


http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/ ... an-2273255
ja, képzelem, meglepte, pont az Udinesét, pont az EL-ben, jah, szokták... :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2013.08.22. 19:58


Ez évtől kezdődően, a feljutásért folytatott play off-ban 8 Serie Bs csapat fog részt venni az eddig 6 helyett, de csak abban az esetben, ha 14 ponton belül vannak a harmadikhoz képest.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.17. 11:52


http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... tt-2271785
hé hé hééé, nem arról volt szó hogy Pizza már nem válogatott többé?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 16:07


amúgy elmondom mi a bajom
fogalmunk sincs, az amcsik mennyi pénzt óhajtanak beletolni a csapatba évekre előre nézve
ők nyilván tudják vagy sejtik, de mi abból vitázunk, amit most látunk. És ez így mókás. :) Ők meg ülnek otthon és pontosan tudják (remélem!), hogy mi lesz a következő években.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 16:02


Gabris: túlfizetve = a vevő fizeti túl ! :wink: Nem a fizetésére gondoltam!

Lamela sötét ló = nagyon egylábas, és hónapok óta nulla, de konkrétan NULAA teljesítményt ad le. A góljait nem lehet elvitatni. Azért nem húzom rá a vízes lepedőt mert rúgott annyi gólt. Tehát pontosan azért sötét ló, mert nem lehet tudni, hogy mit várhatunk tőle idén. Én is kedvelem - félre ne értsd - de 35-ért egy lutrit vagy féllutrit bármikor eladnék.

Spal rómájával egyetértek, az kb maxon pörgött és nagybetűs csapat volt. Viszont hogy a mostani 50-60%-on? Ebben nem hiszek - sajnos. Szerintem ez a keret nem sokkal tud többet, de cáfoljanak rám!

Vucsit valóban küldtük a p-be sokszor. Nem őt húzom ezzel a hasonlattal felfelé, hanem Oszit tolom le. :wink: :) Vucsinics labdakezelése szerintem legendás szinten áll Osziéhoz képest.
Mancinivel kapcs igazad van a góloknál, de az ő komplett tudása több volt mint Lameláé jelenleg. És igen, a végén őt nagyon utáltuk, és örültünk amikor eltakarodott.

A 4. hely amúgy mondtam hogy nem rossz. Csak nem estem hasra tőle. Viszont örülök ha ilyet osztasz meg velünk, mert ezt pl még sosem hallottam!
A Milan talán a hollandjai miatt nincs a listán. Érdekes... Meg a kevés némete miatt. :)

tomm: lásd a különbséget amit mondtam. Ki beszélt sztárokról? Lameláról és DDR-ről beszéltem csak :) Jóindulattal sem sztárok jelenleg. A sztárunkat eladtuk (Marqinhos) sajnos - nem sajnos.
Sebastian mondta, hogy kiket vettünk az árából. Ez tudatos építkezés, még ha az egyetlen sztárunk távozott is. Ha eladjuk aztán őket akkor nem az volt. Ha csak egyet adunk el, akkor még lehet építkezés.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.14. 16:00


sebastian írta:Milyen tudatos építkezés? Marcos árából meg vettük Strootmant, Benatiat és talán még Jedvajt is, akit lehet, h jövőre mondjuk a MU-nak tudunk eladni 30M-ért. AKKOR EZ TUDATOS CSAPAT ÉPÍTÉS? Én ezt jó biznisznek ítélem, még ha csippantottam is a srácot....


pontosan erről beszélek: ez nem tudatos csapatépités, hanem üzlet. ahogy mondod: jevdaj ha nem válik be marad, ha igen megy. és ez elmondható mindenkire. kb ahogy az arsenal csinálja. tuti üzlet, alig foci
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.14. 15:50


Ám Lamela a 15 gólja közül vajon mennyit szerzett a Zeman-érában,és mennyit Andreazzolinál? (Én nem tudom.)
Én azért félek tőle,mert anno benne láttuk a cselgépet, az új dinamikát,a dribliket,manapság pedig ott tartunk,hogy csak az a balhátvéd nem veszi le a pályáról,aki nem akarja.A nyári formája pocsék,a tavaszi teljesítményével együtt.
Bízzunk benne,hogy itt van az ősz, itt van újra...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11424
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2013.08.14. 13:46


Milyen tudatos építkezés? Marcos árából meg vettük Strootmant, Benatiat és talán még Jedvajt is, akit lehet, h jövőre mondjuk a MU-nak tudunk eladni 30M-ért. AKKOR EZ TUDATOS CSAPAT ÉPÍTÉS? Én ezt jó biznisznek ítélem, még ha csippantottam is a srácot....
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.14. 13:38


miféle tudatos épitkezés az, ahol a megfelelő alapanyagot folyton kiveszik az éptkezőelemek közül? nem azt mondod, hogy adjuk el a sztárjainkat, csak azt, hogy adjuk el a sztárjainkat... világos beszéd
ha középcsapatot akarunk épiteni, akkor hátradőlhetünk, mert az megvan, ha meg jó csapatot, akkor viszont kellenek a jó játékosok is
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 13:23


amíg a költségvetésünk nem egy juve szint, addig bizony néha úgy kell viselkednünk mint az Udinesenek. El kell kell adni játékost, hogy a költségvetést fenntartsuk. Amúgy nem azt mondom, hogy adjuk el a sztárjainkat, hanem hogy ha mocskosul túlfizetnek egy ekkora sötét lovat mint Lamela, akkor én adnám. Ha menne DDR is, akkor idén nem leszünk az elsők között max, de lesz pénz és tudatos építkezés, és jövőre okosan hiányposztokra megpróbálni sztárokat venni (vagy akár idén is).
A foci amúgy valóban fontos nekünk szurkolóknak, de jelenleg Lamela épp nem nyújt focit, és nincs rá garancia, hogy később megtenné.
Mindegy, igazából mi innen Mo.-ról a fotelből nem fogjuk jobban tudni, mint Pallottáék, hogy mit kell csinálni - hiába is hisszük. Polemizálunk csak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.14. 13:07


de, ha minden játékost, akiért több mint 30 milliót adnak elpasszolunk, mert micsoda jó pénz, akkor hol marad a foci? veszünk egy fiatalt, ha középszerű megtartjuk, ha jó elpasszoljuk? akkor most ki is a zsoldos? ki az aki a sportot és nem a pént tartja szem előtt, ha már a szurkoló sem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 12:42


Régen ilyen játékos reális ára 7-10 között van, de a lehetőség, hog jobb lesz és egyszer ér 35 millát vagy azt is túllépi arra nagy esély van.

Ez így van. Ezért adnám el azonnal most 35-ért. A biztos 35 a bizonytalan 35-40 helyett.

Amúgy ha még bárkinek van kétsége a bajnokság színvonalának esése végett, az olvassa DDR nyilatkozatát. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.08.14. 08:01


Szerintem annyi, hogy Totti volt jobb és kész. 2007-es aranycipő pl. de tényleg. Tudom, hogy nagyon hatásvadász kijelentés, de be kell látni. Ő egy hatalmas zseni, vannak olyan skilljei amiket csak ő tud egyes egyedül a világon. Meg lehet nézni a sarkazásait vagy lövéseit, passzait, főleg az indításait, hajszálpontos keresztlabdáit. Egyszerűen zseni. Mellé teszel még egy 2006-2009-es De Rossit, akit megint csak az egész világ szeretett volna látni a csapatába és Sensi is nyilatkozta, hogy 50 millió eurós ajánlatokat utasítottak el. Ő ha nem is akkor zseni, mert semmiben sem a világ legjobbja, de abban az időben biztos, hogy top3 vkp-ás volt, de sokak szerint a legjobb a világon. Aztán lehetne sorolni, ahogy Trigo is tette, hogy Mancini-Lamela, Vucinic-OSvaldo, stb...Nonda-Destro :D Jó ez vicc volt. Kétség kívül az egy erősebb csapat volt, már csak De Rossi és Totti miatt is. Edzőről ne is beszéljünk. DE az egy öreg vagy öregedő csapat volt. Szerintem Pizzaroék, Taddeiék, Panucciék, Mexesék, stb... többiek. Mind 26-27-28-29 évesek voltak. Azaz a legjobb kor. Szerintem a 2010-es az a szörnyű évjáratú bajnokságban a csapat kezdő tizenegyének az átlagéletkora 30 év volt. Csak tippelek, de szerintem közel állok hozzá.

Ezzel szemben a mostani csapat fiatal még nagyon, bennük nagyobb potenciál lakozik, sokkal. Itt a csapat magja 20-on 1-2 éves. Azért egy 4-5 év múlva, ha ez a csapat beérik és akkor gigász lehet. Jelenleg a keret nem erősebb, hogy 3 év múlva az lesz? Szerintem igen. Sokan elfelejtik, hogy a fiataloknál a potenciált kell megvennie. Destro, Jedvaj, Lamela, stb... Lamelának a tudása nem ér 35 misit, de még 20-at se. Régen ilyen játékos reális ára 7-10 között van, de a lehetőség, hog jobb lesz és egyszer ér 35 millát vagy azt is túllépi arra nagy esély van.

Ezt szem előtt kell hagyni. Viszont mondom még1x ez a csapat jobb lesz. Totti és De Rossi ide vagy oda. Ez a csapat Scudetto esélyes is lehet, de nem most hanem 3 év múlva. Először a legfontosabb a visszajutás a kupasorozatba, utána megszokni és kibővíteni a keretet a kettős terhelésre és utána jöhet majd csak a scudetto amikor már ezt mindenki bírja, mint a nagy csapatok.

Tehát reális cél számomra: 3-4-(5) A többi vagy csalódás vagy meglepetés.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 01:03


Néha kicsit úgy érzem, örök vesztesek vagyunk. Ha nem vagyunk jók, nincs szerencsénk se. Ha jók vagyunk, akkor nem eléggé jók. Nincs meg bennünk az a nyertes mentalitás, amit a juve, milan, inter birtokol.(vagy a bírok? :evil: :P ) Ezt kell megtanulnunk egyszer.
Na hát ezt a laikusok pont így gondolják (nem sértegetni akarlak Gabris!), ám sokan pontosan érzik, hogy az a szerencse nem is biztos hogy szerencse, a pech nem biztos hogy pech, hanem.... de az összeesküvés elméleteket hagyjuk most. (Meg nem is annyira titkosak már.)

Tehát a sok második helyünk egy részében fikarcnyi esélyünk sem volt az aranyra. Gondoljunk a toronymagas favorit Inter mögötti óriási szakadékra ahol következtünk csak. Szó nem volt ott pl scudettoról, mentünk a 2. helyért. És amikor nem volt Juve a serie A-ban, az is besegítette az ezüstöt. Szóval ezek nem olyan ezüstök, mint mondjuk a juvénál amikor épp lemaradtak az aranyról. Itt sokszor esélyünk se volt rá.

A Roma átlag helyezései 1927 óta a 6. hely. Magyarán az előző két szezonban iszonyú tragédiaként megélt helyezéseink a Roma történelmében pont átlagosnak mondható szezonok voltak. (Azért azt hozzá kell tenni, hogy nem mindig 20 csapatos volt a bajnokság)
Ez így van. Pont ezt mondtuk sokszor az utóbbi években, hogy közelmúlt rózsaszín ködéből kilépve értékeljük helyén a dolgokat.

Sebastian-al egyetértek sok mindenben. Ez a csapat most erősebb, mint a Spalletti keret, csak most nincs egy Spalletti szintű zsenink. LE kevés volt, Zeman mégkevesebb (jóég még mindig fogom a fejem miattuk). Ha ez a keret 2006-2010 között lett volna az akkor Tottival, simán elveszünk 2 scudettot az intertől. Mondjuk a Mancini féle intertől tuti. De ugye mindig csak az a fránya HA.
Na ez az amin sokat lehetne polemizálni. Én régóta mondom, hogy mivel az olasz bajnokság folyamatosan gyengül, és még ezt se vagyunk képesek megnyerni, ergo a Spal-féle csapat nem csak hogy éppen vagy kicsit, hanem messze erősebb volt mint a mostani. Sőt, fordítva gondolom mint te Gabris: a Spal-féle csapattal cipóra vertük volna a tavalyi és tavalyelőtti mezőnyt, és a juvét kicsit megelőzve simán húzzuk be a Scudettot. És ebben Spalnak lett volna ugyan szerepe, de a keret volt a maihoz képest bivalyerős. A sokat szidott Amantino Mancini pl a jelenleg agyonsztárolt Lamelához képest egy aranylábú Messi volt. Vucsinics pedig Oszvaldohoz képest egy Ibrahimovics kb.
De ha mégis nektek van igazatok, és erősebba keret mint Spal idején, akkor a mai kerettel egy béka segge alatti serie a-t bizony illene félgőzzel nyerni, de legalább a juve mögött végezni. Legyen így! :wink:

- egy utolsó amit nemrég olvastam: A Roma a világon a 4. legtöbb világbajnokát adó klub a földön ;) (első a juve volt utána inter)
ez mondjuk nem akkora szó, lévén hogy kb a német , brazil, olasz hármas az akinél keresgélni lehet (a legtöbb vb-t nyert országok). Míg a brazilok Európában játszanak leginkább, így a brazil klubok kiestek. Ellenben mivel a brazilok sokkal inkább játszottak olaszban mint németben, így a németek is kiszálltak a versenyből, pláne hogy jópár német játszott olaszban, fordítva meg nem nagyon. És mivel se a németeknek sem az olaszoknak nem elsődleges célállomása az angol bajnokság, így azok se jönnek szóba. Tehát maradtak az olasz klubok és talán a Madrid (bár azt se hiszem), és valszeg a Bayern. Így meg nem is akkora dicsőség a negyediknek lenni, pláne hogy nálunk mindig sok brazil játszott (és elvétve német is)... De persze azért szép és jól is hangzik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.13. 14:38


ezért kell nemzetközi téren -elsősorban amerikában- erősiteni. egy szimpatikus és némileg sikeres roma meg tudna rendszeresen tölteni egy 55-60ezres stadiont. ehhez már csak a stadion meg a némi siker hiányzik :)
hiszek benne, hogy ha rudi papa beválik, eljöhet a relativ kánaán
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég