Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.25. 08:41


Ferkosz, eskü minden megállja a helyét.
Csak a "számomra élvezetes meccsek" kifejezést nem tudom hova tenni.
Az kemény. :) Le a kalappal.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.25. 05:52


F.totti, azert eredmenyfetisizmust emlegetni egy olyan csapat kapcsan, amelyik (leszamitva a tavalyi konfettit) legutoljara tizenvalahany eve nyert egy olasz kupat, egyebkwnt meg 20 eve bajnoksagot, egy icipicit eros.
Egyszeruen csak ki vannak ehezve egyesek (pl en) egy darabka sikerre. Foleg ki vagyok ehezve azok utan, hogy az elozo tulaj evekig ezt szovegelte, a mostani tulaj meg idehozta csilliardokert azt az edzot, aki arrol hires, hogy mindenben sz.r, amiben egy edzo sz.r lehet, de megis eredmenyes.
Mindamellett a focit ugy talaltak ki, hogy a lenyege, hogy en tobb golt lojjek, mint te. Ha valaki ennek megfeleloen jatszik, abban mi a fetisizmus? Ha mar fetisiszta valaki, akkor pont te vagy, te ragaszkodsz a szep katekhoz annyira, hogy a foci eredeti celjarol is inkabb lemondasz. Nem-e de? Egyebkent te is bek-dontot emlegetsz, nem pedig egy random meccset vmi kiscsapat ellen, ez nem latens-eresmenyfetisizmus?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.25. 00:06


jó ez igaz Ferkosz, viszonyítás kérdése minden
én amúgy azt érzem, hogy egyrészt a jelenkor bíráskodása és idióta szabályai kiölték eleve az érdeklődésem egy részét magáért a foci iránt. Egy másik részt kiölt az, hogy a Serie A színvonala/ereje leesett egy szintre (ha a legerősebb bajnokság lenne, azért máshogy értékelném a 4. helyet is), további részt kiölt az, hogy öregszem, és ahogy nagyon sok öregtől és öregről hallom, a jó foci fontosabb már az eredménynél nekik, már én is ezt érzem egy ideje (nem érdekelnek az 1-0-s kínkeserves győzelmek, ha ezt ordenáré szar játékkal érjük el), valahogy a focinézés is minimálisra redukálódott nálam (természetes korral járó folyamat? tudja a fene, miközben rendszeresen focizom továbbra is).
És akkor csak szerintem ezek után jön nálam az, hogy a Roma maga épp milyen. Sokkal fontosabb nekem az eredményességnél az, hogy olaszokkal legyen tele, hogy szép focit játsszunk, hogy szimpatikus edzőnk legyen, hogy a játékosok szerethetőek legyenek, hogy milyen a pályán a viselkedésük stb. (Komolyan mondom, már ott tartok, hogy meglátom Mancini fejét, és azonnal fordulok el. Nálam az az ember a folyamatos reklamációival elvágta magát már régen (igen, a legelső okként említett bírákodás és szabályrendszer termelte ki az ő viselkedését is).

Szóval elég sok minden belejátszik (nálam legalábbis) abba, hogy miért nem hoz lázba az, hogy 1 pontra vagyunk a második helytől.

Sajnos minden edzőváltással jobbat remélünk, de Mou távozását tényleg pezsgővel várom. És amikor egyszer megérkezik DDR a padra, na onnantól asszem egy ideig újra lelkes leszek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.25. 00:04


Fekosz, a csapat játékát is jónak látod?

Amúgy szerintem rohadtul nincs gyűlöletcunami. keress vissza mit kapott az ezüstös Garciát, vagy a BL elődöntőbs, romanista EDF. Alig szidjuk a derék Josét. Kritika van, semmi durvább. Mert hiába csodálatos az étterem, csinos és kedves a pincérnő, sőt a köret is ínycsiklandó, ha a tányér közepén egy darab szar gőzölög. Én jól akarok szórakozni a meccseinken. Látni akarom mit játszunk, imádom mikor meglepjük az ellenfelet. A tabella böngészése számomra mindaddig másodlagos, amíg nem a nevünkkel kezdődik. Ahhoz pedig pár csapattól le kéne még vonni néhány pontot. Ha eredményfetisiszta lennék, akkor kölyökkoromban nem a vesztes csapatot választom egy BEK döntőt követtően.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.01.25. 00:15-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9912
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.01.24. 23:39


Köszi Trigo! Komolyan. :) Amugy gondoljatok arra, hogy pár éve egy Monchi nevü fazon pöffesztedett a lelatón, a pályán meg N’Zombik es Bruno Peresek rohangásztak. Annál már csak jobb, ami most van… :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.24. 23:37


hidd el, mi se értjük...
de nyilván nem tehetünk róla, hogy így érzünk
és itt kb majdnem mindenki pozitívan várta Mout, tehát nem voltunk elfogultak vele negatívan.
ez így alakult
és tök megértelek, ha neked ez a közeg itt lehúzó most
de el ne menj, inkább húzz fel minket a szintedre :wink:

amúgy kíváncsi lennék, hogy csak ez a fórum ilyen hangulatú, vagy mondjuk fbos rómás oldalak is? :) (bár gondolom nem)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.01.24. 23:20


Nem, egyszerüen nem értem ezt, ami itt folyik. Én százszor jobban szenvedtem Luis Enrique alatt. Ide oda toszogattuk a labdát es beleőrültem. Rudi utolsó meccsei közben a szemem folyt ki. Del Nerit már emlegettem. Andreazzoli az abszolut mélypont volt. Az a kupadöntő életem legrosszabb Roma meccse volt, hónapokig nem hevertem ki. A jelenlegi állapot engem szórakoztat. Jol a sajtótájékoztatók, van hangulat a meccseken, teltház, fociláz, számomra élvezhető meccsek és eredmények. A fórumra naponta egész sokszor pillantok rá, és komolyan nem lepődnék meg, ha egyszercsak azt olvasnám, hogy mekkora szemét Mou, mert visszavonultatta Tottit és elzavarta Florenzit. Komolyan nem értem ezt a gyűlöletcunamit, ami itt van. Igaz, a legtöbben eleve utálták, szóval bőven van ebben elfogultság és szubjektivitás. Ah, mindegy, ti úgy gondoljátok, én meg így. Legfeljebb kevesebbet olvasom a fórumot, mert ez tényleg nagyon lehúzó.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.24. 23:11


Rohadjon meg Sarri is. Miért pont idén éledt újra?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9912
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.24. 22:53


Féltávnál a tavalyi évhez képest:

Napoli +11 pont
Milan -4
Lazio +6
Inter -9
Roma +5
Atalanta -3
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.24. 22:18


Ha a végén bajnokok lennénk, beírnám, hogy gratulálok a csapatnak, aztán mennék nézni egy zombis sorozatot.
nem kell menned, maga a fórum is már hasonlít:))))

amúgy Napoli 12 pont előny? egészen elképesztő. Talán innen még ők sem tudják elb.szni. kopkopkop :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.24. 21:47


Ja. És bármilyen más kontextusban már lenne egy csepp eufória itt a fórumon.
Anno egy utolsó perces győztes gól után 30 hozzászólás ment itt.
Most végigszenvedjük a szezont, oszt' lehet, hogy lesz egy ezüstünk meg egy Olasz Kupánk.
Nagyon-nagyon furcsa szitu valóban.
Oké, öregszünk, meg modern foci, stb.
De belőlem a portugál kiölte a lelkesedést. Durván.
Ha a végén bajnokok lennénk, beírnám, hogy gratulálok a csapatnak, aztán mennék nézni egy zombis sorozatot.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.24. 21:40


Fura leírni, mert ember emlékezet óta nem volt ilyen...de emberek, féltávnál 1 pontra vagyunk a 2. helytől :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.24. 21:32


A Milant nagyon lejtmenetre állítottuk Abraham egyenlítő gólja óta.
De mivel ebben az évben Napoli-drukker vagyok, sz.rok rá. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2023.01.23. 22:48


Most épp az empoli a kedvencem…. Holnap kéne egy X
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.01.23. 19:36


azt nem tudja véletlenül vki, mikor a serie a meccseket reklámozza hétről hétre a sporttv, hogy milyen zene szól? szal ki az előadó?
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8254
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.01.23. 11:06


Én mintha valahol azt olvastam volna még az elején, hogy ezt az ügyet gyorsan visszadobta a bíró, merthogy a játékosok értéke nem objektív, igy nem lehet egyértelműen bebizonyítani, ha valaki túl volt árazva, mégha pl a Spinazzola-Pelelgrini deal ordit is, hogy valami nem oké.
Viszont most azt olvastam nem konkrét eset, hanem a tendencia miatt (évek óta ezt csinálták) lettek büntetve, mig más eladogatta a legjobbjait, nekik igy nem kellett.
KIváncsi vagyok azért a bizonyítékokra, mert ezt tényleg nehéz bizonyítani, szóval itt van értelme fellebezni a juvénak.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.23. 10:17


Két dolog.
1. Kizárt, hogy mi nem ügyeskedtünk ilyesmivel (szinte biztos, hogy a liga fele benne lesz).
2. Baromira remélem, hogy lesznek személyi felelősök is. Csak a klubokat büntetni képmutatás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9912
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.23. 10:00


Időközben a Napolit is beköpték (gondolom a Juve) Osimhen átigazolása miatt, szóval elvileg most náluk is kutakodnak.

*Most nézem ez benne van a cikkben is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hunszi 2023.01.23. 11:04-kor.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.23. 08:35


https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... st-2935937
a mostani büntetést azonban kizárólag hamisított tőkenyereség miatt kapta (néhány játékos esetében a valós értéküknél sokkal magasabb árat határoztak meg, ilyet tőzsdén szereplő vállalat nem tehet), de ezek a szankciók nem kapcsolódnak a „Prisma-vizsgálathoz” (amelyben pénzügyi jelentések meghamisításával vádolják a Juve korábbi vezetőit, így Andrea Agnelli korábbi elnököt és Fabio Paratici volt sportigazgatót), vagy a klub és játékosai között a Covid-járvány korai szakaszában létrejött állítólagos titkos fizetési megállapodások vizsgálatához.

jaaa, hogy a -15 pont csak egy ügy miatt volt egyelőre??? :shock: Kemény idők.
Lehet az egész Serie A-t ki kell zárni a Serie A-ból
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.22. 22:43


BL-hely. Minden szép :lol:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9912
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.22. 22:33


Az egyoldalú "élmény" lesz, attól félek. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.01.22. 22:15


Persze! Már jövő vasárnap. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.22. 22:13


Közel van a pályához. Jobb az atmoszféra.
De mindegy is.
Amit a két csapat csinál, az a labdarúgás nevű sportág.
Ugye lesznek még ilyesmi élményeim...?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.01.22. 22:01


Hangulat??? Félház van. Köze nincs az Olimpicohoz. A meccs amúgy jó, a juventust nézni rossz.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.22. 21:25


Jó nézni ezt a Juve-Atalantát. Foci plusz hangulat.
Mint egy fasza kis focimeccs. Régen volt már ilyenben részem Roma-szurkerként, na.
Hajrá, Ata meg minden, de ezt nevezik focinak sajna, amit a Juve csinál.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11429
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: buka, danikov, feree80, jnzsblzs, snatch, tomm, Zsolti valamint 42 vendég