Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.02.12. 08:13


ma este nem lesz DDR , mert még sérült (de a real ellen már rendben lesz, állíólag). És a capitano se, mert újra vádli fájdalmai vannak (pedig úgy volt, hogy most tényleg kap lehetőséget...)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 17:28


kis Di Livio elönzőzte, de belőtte: 4-0
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 16:45


ők kihagynak három ziccert, mi meg rúgunk 3 gólt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 16:40


Soleri 3 :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 16:34


3. ziccerüket hagyták ki az osztrákok
10 emberrel
a védekezésünk hagy némi kívánnivalót maga után :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 16:18


2:) Umar
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 16:18


Umar! :scarf: 2-0
mennyire szép fejes volt már ez is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 16:15


cejas hiányában ezek a kérdések megválaszolatlanok maradnak F.Totti :) :)

10 emberrel azért nem kellenek ilyen Salzburg-helyzetek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 16:15


ÉS tényleg jók az osztrákok. Emberhátrányban is...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 16:11


Ki ez a Vasco nevű csávó, aki a csk is egyben?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 16:10


Ugyanez jutott eszembe. :) Mondjuk a 11est elég szarul rúgta Marchizza, de elment a kapus a másik irányba, így sima volt!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 16:08


ebbe a topikba írom inkább

úgy támadtunk egyérintővel bammeg, ahogy a nagycsapat soha!
tizi is lett belőle, 1-0 ide

http://goatdee.net/137228/watch-salzbur ... s-roma-u19
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 15:19


jaja, asszem nézem is majd

jazon: Üdv nálunk!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: rageee Dátum: 2016.02.10. 14:52


16 órátol U19 Salzburg - U19 Roma ifi BL-rájátszás.
Fogadóirodák kicsit esélyesebbnek tartják az osztrákokat.
Forza U19 Roma!
rageee
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2013.01.23. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.10. 09:28


Kitűnő meglátások. :wink:
Üdv nálunk!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2016.02.10. 08:48


Sziasztok!
Régóta követem a fórumot, most csatlakoznék. Magamról annyit, hogy én inkább a válogatott meccsek iránt érdeklődöm, klubcsapatok iránt kevésbé, de természetesen Roma drukker vagyok, ők a legfőbb kivétel.

Úgy látszik, hogy előnyben, a második félidőben gondok akadhatnak még. Nekem ebből a szempontból sokkal jobban tetszett a mostani meccs, én látok előrelépést (igaz, a Sass idegenben nehezebb falat is volt). Amíg az előző meccsen teljesen szétestünk (persze kellett hozzá az, hogy nem volt szervező a pályán), itt, ha Mira a jó kapuba talál be (a szépítés előtt volt egy nagy ziccere), akkor nagyon sima is lehetett volna. Jobb, hogy nem így lett, így legalább kiderült, hogy van még hova fejlődni mentálisan. (Remélhetőleg Spal mossa is a fejeket rendesen.) Dzeko becserélése után magunkra találtunk, egy ideig...

A védekezésünk volt az, ami nagyon nem tetszett, Mira és Keita rendszeresen nem ért vissza, többször vihették lendületből a védőkre. Volt, hogy Rüdigernek kellett kilépnie. Máskor meg túlságosan beszorultunk, de ennek ellenére se takarítottunk rendesen.

Néhány játékos:
Perotti: nagyon hasznos, technikás játékos, szeretem a hozzá hasonló spílereket, nagyon örültem a góljának.
Sári: nem lehet nem szeretni, látni a bizonyítási vágyat rajta.
Rüdiger: tetszik a kötetlensége, ahogy védekezésben besegít, és ha nincs aki megtenné, támadásban is előre merészkedik (legalább is volt egy emlékezetes megindulása). Ennek ellenére is tud nagyon darabos lenni, nehezen fordulni (rendszeresen öleli az embereit, Cassano helyzeténél nagyon lemaradt). Valahogy neki az fekszik, ha mozgásban van, és lendületből védekezhet (lásd, amikor besegít a középpályán, vagy a szélen). Megnézném még párszor jobbhátvédként.
Szerintem benne megvan a potenciál, hogy jó védő lehessen, de még van mit tanulnia.
Csecs: nagyon jó volt ma is. Jó kapusnak van szerencséje, ez volt a Sass ellen is, meg most is.
Dzeko: egyszerűen nem illik ebbe a csapatba jelenleg. A Sass ellen öröm volt nézni, ahogy a védők mögé jutottunk egy-egy felívelt labdával. Ha Dzeko a pályán van, jelentősen lassul a támadójátékunk, ami nem sok esetben hasznos (most a Samp ellen az volt, mert meg kellett tartani a labdát). A legnagyobb gond, hogy most arra sem jó, amiben elvileg kellene, megtartani a felívelt labdákat. Spalletti még nem tett le róla, keresi a módját, hogy hasznossá tegye. Remélem sikerül.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.08. 18:28


feree80 írta:
jah, és dodora visszatérve, addig jó, míg 352 a rendszer, ha átállnak 4 védőre, őt ott ette meg a fene, nekem is tetszett, de nemcsak ő, hanem correa is ügyes dolgokat csinált, de emléxem én arra hogy mazzarrinál 352ben baxott jó volt dodo, majd átálltak 4 védőre, qrva xar lett, majd meg is sérült, mondjuk védekezni sztem továbbra sem tud


Ahogy mondani tetszik, de nem rosszabb ebben a kétposztos összevetésben, mint pl Digne és lényegesen olcsóbb. Ha meg azt veszem, hogy milyen balvédőink voltak Digne és Dodó között... Kár volt elengedni :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2016.02.08. 17:54


azért az is vegyük már számításba, hogy jan.30 és febr.7 alatt 3 meccset toltunk le, ergo az olaszban van sűrű program, ha van bl v uefa, de most jó ideje nem volt, szal ezt is számításba kéne venni....

mentális fáradságot viszont osztom, de hát ez nem újdonság

jah, és dodora visszatérve, addig jó, míg 352 a rendszer, ha átállnak 4 védőre, őt ott ette meg a fene, nekem is tetszett, de nemcsak ő, hanem correa is ügyes dolgokat csinált, de emléxem én arra hogy mazzarrinál 352ben baxott jó volt dodo, majd átálltak 4 védőre, qrva xar lett, majd meg is sérült, mondjuk védekezni sztem továbbra sem tud
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.08. 12:14


F72Quadraro írta: De ezt biztosan olyan tudja, aki profi és átélt hasonló idényeket.

Illetve még az ilyenek edzői is. Spalletti meg fogja oldani, de ez nem megy gyorsan.
Ezért nem merem beleélni magam, hogy csak két pontra van a BL.

Ahogy most jöttek a meccsek, úgy csúszhatunk át döntetlenbe akár egy Carpi ellen vagy zakózhatunk otthon a Fiorentinától. Melós és izzadságszagú szezon lesz ez. Szépen focizni ráérünk jövőre :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.08. 11:52


F.Totti írta:Rengeteg dolog mond ellent annak, hogy amit látunk az kizárólag a fizikális problémáknak tudható be.


Nem is hiszem, hogy kizárólag az...
De két győztes meccs után, viszonylag simán vezetsz két góllal a kiesés ellen küzdő Sampdoria ellen.
Ilyenkor a 60. perc környékén megijedsz, hogy jaj, mi lesz ha mégse nyerünk?
Persze agyban is biztosan el lehet fáradni, meg ellenfél is van a pályán...
De a 60. percben agyban vagy mentálisan elfáradni 2-0-ás vezetésnél egy lényegesen szerényebb képességű csapat ellen... vagy megremeg a láb? Még talán súlyosabb, mintha elfáradtak. De ezt biztosan olyan tudja, aki profi és átélt hasonló idényeket.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.08. 11:15


aeser írta:A mentális gondra utalhat hogy az utolsó percben gyakorlatilag Cassano és Dodó szorított be minket, na ők láthatóan mindenkinél motiváltabbak voltak.


Dodo rohadt jó volt az egész meccsen. Megkajálta a jobb oldalunkat egyedül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.08. 11:14


fradista romanista írta:Önmagában a futásmennyiség nem sokat mond. Mésfél óra alatt alibizve is le lehet kocorászni 10-12 kilit úgy is, hogy közben lekésel a támadásnál is meg a visszazárásnál is. :D
Átlagois fizikumu egészséges fiatalember a tegnapi tempótól fizikailag egyszerűe nem tud elfáradni. és ebben a fizikai felkészitsés minősége nem oszt, nem szoroz. úgyhogy hiába mond erről bárki bármit....

itt az a baj inkább, hogy ezért vagy azért, de erőfeszités-minimalizálás van (és ez persze az idő előrehaladtával egyre inkébb megmutatkozik).
Na ezen kéne Spalnak változtatni!


Ja valami ilyesmi. 95 perc alatt 13km-hez nemkell élsportolónak lenni, de ugye ők nem szimplán futnak, hanem elég sokat sprintelnek, ütköznek, ugranak, stb. Gagyi példa jön, de az egyik utolsó nagypályás meccsemet mértem a Garminommal. Keményen oda is tettem magam. Szarrá fáradtam 7800méter mozgástól, holott akkor már túl voltam pár 1:50-en belüli félmaratonon. Összehasonlíthatatlanul fáradtabb voltam a foci után.

Én a tévén keresztül azt látom, hogy Salah a 85. percben is olyan energiával és sebességgel tud sprintelni, hogy az egy halandó számára elképzelhetetlen. Szar erőnléttel ez nem megy. A csapatunkból a sprint/mozgás mutatója Salahnak és Pjanicnak a legjobb. Salah 8,8%-os mutatója a teljes ligában az egyik legjobb. Ők mindketten itt vannak már nyár óta. Radja kondija szintén tökéletes közeli. Florenzié detto. Van persze pár ellenpélda is. Maicon katasztrófa és Totti is. Keita is inkább csak mozog, de nem fut. Ők jelentősen rontanak a képen (és a statisztikákon is). Ezzel együtt sem látom tragikusnak a fizikai állapotunkat, ugyanakkor vitathatatlan, hogy a frissesség hiányzik a meccsek végén, de leginkább akkor amikor hátrányban vagyunk. De ha 55-60 percre lenne fizikumunk, akkor már az első félidő végén bajban lennénk. Ott például most csináltunk egy 77-33%-os labdabirtoklási fölényt...

Rengeteg dolog mond ellent annak, hogy amit látunk az kizárólag a fizikális problémáknak tudható be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2016.02.08. 11:20-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2016.02.08. 11:12


A mentális gondra utalhat hogy az utolsó percben gyakorlatilag Cassano és Dodó szorított be minket, na ők láthatóan mindenkinél motiváltabbak voltak.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2016.02.08. 11:00


szerintem is inkább mentálisan van a baj, leállnak, megijednek vagy szétesnek. Kevesebb eladott labda lesz, mert összeszoknak ;)
Abban reménykedek, hogy a real meccs nem zavar majd be teljesen, mert akkor kiegyensúlyozottabbak lesznek a teljesítmények. Sok munka van még a csapatnál, majd alakulnak a dolgok
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.02.08. 10:55


Önmagában a futásmennyiség nem sokat mond. Mésfél óra alatt alibizve is le lehet kocorászni 10-12 kilit úgy is, hogy közben lekésel a támadásnál is meg a visszazárásnál is. :D
Átlagois fizikumu egészséges fiatalember a tegnapi tempótól fizikailag egyszerűe nem tud elfáradni. és ebben a fizikai felkészitsés minősége nem oszt, nem szoroz. úgyhogy hiába mond erről bárki bármit....

itt az a baj inkább, hogy ezért vagy azért, de erőfeszités-minimalizálás van (és ez persze az idő előrehaladtával egyre inkébb megmutatkozik).
Na ezen kéne Spalnak változtatni!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég