Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.08. 18:16


Na. Ez szep volt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.12.08. 18:13


Hirtelen elgondolkoztam miért nézek lazio meccset. Ezt a színt el kéne felejteni
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.12.08. 18:03


Jajj, de szürkék vagyunk megint! :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.12.08. 18:01


Szerintem tuti a kezdőnk! Nyerünk!
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.12.08. 17:20


No akkor Ünder-Zaniolo-Kluivert-Schick elöl.
Még olvasni is szép.
Kérdés, hogy mit tudnak ők együtt mutatni.
Ha meg túl sokat hosszabb távon, akkor ki marad közülük jövőre...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.05. 15:16


Az alapvető különbség az, hogy a 3 védő majdnem mindig magasabban játszik, mint a 4, illetve a kontráknál 3 embernek kell levédekezni azt a területet, amit különben 4nek. A közülük középső is sokkal többet fut, mint a négyvédős belsők. De való igaz, a két szélső-középső sokkal többet.
Persze kivételek vannak mindig, de pl a Frosinone 3 védője igazából 5 védő.

De igazából mindegy. A lényeg, hogy Fazio idén rettentő gáz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.12.05. 12:58


F.Totti írta:
fogkefe1 írta:F. TOTTI, a 3 védős rendszerben, pont belefér, hogy a középső picit lassabb, robosztusabb. Agya legyen, jól helyeszkedjen...

Pedig nem ;) Amit írsz az a 4 védőnél működhet. A 3 védőnek sokkal nagyobb területet kell lefedni,mert a 2 szélső sokat van fent, gyakran jön be mögéjük a kontra. Hidd el alapvető, hogy 3 védős rendszerbe gyorsabb védők kellenek, mint a 4 védősbe. De kivételek mindig vannak.

4 vedőnél nincs is 1 belső? :D szerintem vagy félreértettél vagy valami nem tiszta, de 4 vedőnél 2 belső van.
A két szélsőnek kell bazi gyorsnak lennie a 3 védő közül. A középsőnek nem. A középső bőven elvan vígan. Labdával sem találkozik. Viszont a két szélsőkozephatvédnek piszkos sokat kell futni, mert a szélsővédők még nem értek vissza és utánuk zárni, de nem kinyílni, mert ha kinyílnak akkor vége. Tehát továbbra is tartom h a belső az lehet lassú, a két társa kell hogy mozgékony legyen.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.05. 00:02


és mindenki konstans hadrafogható lenne
Dzeko jól van így ahogy van :) :oops:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.12.04. 22:17


Nézzük most a dolgokat picit pozitívan: lejátszottuk a szezonunk eddigi legjobb meccsét, ahol csak azért nem nyertünk, mert a kapufáról kifelé pattant, és volt sárgában néhány gyökér is a pályán... az még megvan ugye h nemcsak a tizit nem adta meg hanem utána közvetlenül volt egy fault kp-n is, vkit kilöktek emlékeim szerint labda alól, szintén továbbengedte és ezután kaptuk a gólt! aztán nagy nehezen a második tizit már megadta, pedig nagyon nem akarta :D
egy ilyen szintű keretváltozás után egyértelmű h problémás a csapatjáték: csapatvédekezés katasztrófa, én nem húznám rá csak Faziora, az egésszel baj van nem csak vele, a csapattámadás időnként esetleges, és ezeken csöppet sem segít h volt kábé 20 meccsünk a szezonban, 20 különböző felállással!
neveke alapján többet reméltem én is, de a vasárnap esti volt az első Roma, ami tetszett ebben a szezonban, ha ez így menne tovább és mindenki konstans hadrafogható lenne, szép tavaszunk is lehetne... zárásként csak abban bízom h nem túl sok a ha... :D
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.04. 21:40


fogkefe1 írta:F. TOTTI, a 3 védős rendszerben, pont belefér, hogy a középső picit lassabb, robosztusabb. Agya legyen, jól helyeszkedjen...

Pedig nem ;) Amit írsz az a 4 védőnél működhet. A 3 védőnek sokkal nagyobb területet kell lefedni,mert a 2 szélső sokat van fent, gyakran jön be mögéjük a kontra. Hidd el alapvető, hogy 3 védős rendszerbe gyorsabb védők kellenek, mint a 4 védősbe. De kivételek mindig vannak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.12.04. 12:45


F. TOTTI, a 3 védős rendszerben, pont belefér, hogy a középső picit lassabb, robosztusabb. Agya legyen, jól helyeszkedjen. Bonucci is megkopott már, de közepén még elvan. Fazio is ott ellehet. A két szélsőnek viszont kötelező gyorsnak lennie. Pl. Érdekes, hogy Rüdiger teljesen fogalmatlanul játssza ezt a pozíciót a Chelsea-nél
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.04. 09:16


En a szememet kiszurva sem latok(igen) itt generaciovaltast.a fiatalok azok, akiket nagy anyagi haszonnal lehet megvenni, aztan eladni. Ennyi es nem tobb...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.12.04. 08:43


Ok, így érthetőbb.
Abban azért egyetértek, hogy elég messziről, kicsit hunyoritva, sotétben tényleg tűnhet generációváltásnak a nyâri ámokfutás.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.03. 21:48


Srácok, csak félpoén volt. Ugyanúgy baromságnak látom én is a középpályánk nyári kiherélését, mint ti. Kínomban kerestem csak vmi indokot.

A 3 védő=gyors védők alapszabály meg persze hogy elméleti. A Frosinone is elméleti 3 védőt játszik, ami gyakorlatilag fix 5 védő. Goldaniga tehervonat fordulékonysága mégsem zavaró. Jól fejel, jól birkózik, jól helyezkedik. De mi azért annál sokkal nyitottabb 3 védőt játszunk. Pont ezért nem fekszik Fazionak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.03. 20:35


De az nem jelent generaciovaltast, ha veszel nehany fiatalt es aztan 1-2 ev mulva eladod oket, aztan vagy ujabb fiatalt vagy oreget veszel, epp, ahogy dobja a gep.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.12.03. 20:06


F.Totti írta:Zaniolot majdnem biztos hogy eladjuk/elviszik. Pellegrini megtartására látok esélyt. Cristante majdnem biztos hogy még évekig marad :)
Ha nagyon pozitív akarok lenni (=hiszek a jótündérben), akkor szerintem Monchi és EDF idén megcsinálták a generációváltást a középpályán. Szándékosan egy év alatt, sokkszerűen.

Hát, ezzel kicsit vitatkoznék, ha akkor generációváltást akartak volna, akkor nem jön Zonzi meg Pastore, de Pastore semmiképpen.
Az új generációból meg Cristante ok, beleilli az elméletbe, de Pellegrini már tavaly jött, Coric nem tényező, mert nem is játszik, Zaniolo meg egyrészt a sérülések miatt kap ennyi lehetőséget, másrészt meg totális mázli, hogy tényleg jónak tűnik a srác. Vagy a generációváltást úgy kell érteni, hogy a Sabatini-generációt kivágták, és helyette jött a Monchi-generáció? Mert én kb ezt érzem.
Ja, Zaniolo még nem megy most el szerintem, egy szezont minimum marad még, Pellegrini meg római, ő nem mehet sehova.

F.Totti írta:Ha 4 védőhöz nem jó, akkor háromhoz még kevésbé. Oda kell a sebesség, fordulékonyság. Marcano jobb lenne.
,
Talán tényleg több dinamika kell 3 védős felállásnál, de azért ez attól is függ milyen magasan védekezik a csapat.
Egyébként JJ és Fazio közül én mindig még inkább Fazióban bizom jobban, de ez lehet inkább szubjektiv vélemény.
Marcanot én is megnézném még.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.03. 17:57


Tolem aztan jatszhat akarhanyvedos rendszerben. Csak ne a romaban tegye....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.03. 17:29


jazon írta:Fazio helyett viszont kellene találni egy fiatal játékost. 3 védős rendszerben jó lehet még középre, de 2 belső védősben...


Ha 4 védőhöz nem jó, akkor háromhoz még kevésbé. Oda kell a sebesség, fordulékonyság. Marcano jobb lenne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.12.03. 16:30


Igen, snatch, ez nekem is többször megfordult már a fejemben,
Tűpontosan ugyanaz vele a helyzet, mint anno Morenóval.
Játszott 3-4 meccsen, és úgy fog távozni, hogy azt sem tudjuk, hogy mit tud.
No de hagyatkozzunk arra, amit EDF lát az edzéseken tőle.
Lehet ennyire nem érti a védekezési rendszert, a mozgásokat és a helyezkedést?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.12.03. 15:48


Marcano akkora melléfogás lenne, hogy szinte semmi lehetőséget nem kap, még Fazio helyett sem?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.12.03. 15:40


F.Totti írta:Zaniolot majdnem biztos hogy eladjuk/elviszik. Pellegrini megtartására látok esélyt. Cristante majdnem biztos hogy még évekig marad :)
Ha nagyon pozitív akarok lenni (=hiszek a jótündérben), akkor szerintem Monchi és EDF idén megcsinálták a generációváltást a középpályán. Szándékosan egy év alatt, sokkszerűen. Mostantól majd egyben tartják.
Nyilván baromság, de csak tanultak abból ami hazavágta az idei szezonunkat.

Szerintem még Zaniolo és Pellegrini is marad még egy évig biztos. Tehát max 2020 januárban adjuk el őket. A szurkolók most nagyon lázonganak, hogy Ninja, Strootman egyszerre lett eladva. Zaniolo még nagyon fiatal, Pellegrini pedig most kezd vezér lenni. Még meg lehet nekik mondani, hogy figyuszka még ne menjetek, mert blabla. Aztán utána eladjuk őket úgyis.
Ünder viszont szerintem el lesz adva és azzal lesz magyarázva, hogy next man up (Kluivert).
Ünder egy Bayern, Arsenal, stb padjára aranyat érhet. Robben úgyis távozik, kb pont olyan mint Robben, mehetne a helyére.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2018.12.03. 15:31


csebi77 írta:
Mecső írta:A találkozó után a stúdióban említették, hogy milyen jó lesz a csapat ha felépülnek a sérültek. Nekem DDR és talán Pellegrini hiányzott, a többiek még nyugodtan lábadozhatnak.
Florenzi a csk karszalagtól szuper erőt kap, 10 év múlva az ehhez hasonló eseteket( gondolok itt a tizenegyes szitura) simán vissza nézeti. :wink:


Én is pont így gondolom. Pont ezért voltunk jók,mert pl nem volt Dzeko,akinek minden esetben ígelgetni kell,hogy kihagyja,aztán lehajtott fejjel sétálgasson. Zaniolot se hagyták volna játszani,stb....

Öcsém kedvence, Sári azért hiányzik. Szegény, amikor Dzeko sérült, akkor ő is... pedig megnézném, Sikkel mit alkotnának huzamosabb ideig.

Labdatartás területén még fejlődnünk kell, Dzeko nélkül is sok az ívelgetés. Pastore és Perotti ebben jó lehet, segíthet a többieknek.

Hiba lenne EDF-et elbocsátani, ez az ősz olyan volt, amikor semmi nem jött össze. Ő bátran nyúl fiatalokhoz, jól rotál, így lehetőség van az egyéni fejlődésre. Idővel csapatként is jobbak leszünk, pláne, ha lesz újra önbizalom is mellé. Ha az a feltétele egy igazán jó Romanák, hogy legyen egy szezon, ami az építkezésről szól, akkor nincs semmi baj az idei szezonnal, csak a vezetőség is gondolja így, ne kezdjen pánikvételbe/eladásba.

F.Totti írta:Vannak biztató jelek, meg érthetetlen döntések. Fazio kirakása számomra biztató. Akkor is, ha Jesus sem jobb. Legalább tudjuk, hogy Di Francesco is látja az egyik hibapontot.

Schick nagyon jó összjátékban, de nulla "gyilkos ösztön". ez valahogy tanulható? Vagy az önbizalommal jön majd? Tényleg nem tudom. De egyetértek cejas-szal, nem dzeko-féle ék. Neki nem jó ez a játékrendszer.
Fazio helyett viszont kellene találni egy fiatal játékost. 3 védős rendszerben jó lehet még középre, de 2 belső védősben... Már a VB-n voltak nagy hibái, aztán idén... talán hiányzik mögüle Alisson.

Sikknek kell vennie pár órát Zaniolotól, és jó lesz. Sajnos sosem lesz kellően agresszív, de a hozzáállásán lehet javítani. Mindenesetre jól jött most neki Dzeko sérülése, játszon csak.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2018.12.03. 15:01


Zsolti írta:Amúgy az Inter-gól egy szabálytalansággal indult, EDF hót ideg volt, hogy nem fújták azt sem be.

Sajnos csak részleteket láttam a meccsből, de a meg nem adott 11-est meg az első Inter gólt láttam.
Az oldalvonalnál Zaniolot öklelték fel, a spori megint nem fújt semmit. Szétvetett az ideg a faltnál (ezek szerint EDF-et is), utána törvényszerű volt, hogy gól lett abból a támadásból.

Az idei év eddig bíráskodás szempontjából nem túl kedvező számunkra, ez a meccs csak hab volt a tortán.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.03. 10:00


Zaniolot majdnem biztos hogy eladjuk/elviszik. Pellegrini megtartására látok esélyt. Cristante majdnem biztos hogy még évekig marad :)
Ha nagyon pozitív akarok lenni (=hiszek a jótündérben), akkor szerintem Monchi és EDF idén megcsinálták a generációváltást a középpályán. Szándékosan egy év alatt, sokkszerűen. Mostantól majd egyben tartják.
Nyilván baromság, de csak tanultak abból ami hazavágta az idei szezonunkat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.03. 09:41


Jajde cuki! Komolya azt gondolod, hogy ez a kozeppalya jovore is egyutt lehet? A jotunderben is hiszel?

A feladat adott, es eg,szeru: meg kell utalni pallegrinit, undert es talan meg zaniolot es kluivertet is es akkor nyaron lehet oromkodni, hogy megszabadulunk toluk..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 200 vendég