Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.12.07. 00:41


Hahó!
Akkor szerintetek mi lenne a jó felállás?
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2014.12.07. 00:38


GrazieRoma írta:
fogkefe1 írta:Amúgy kicsit rátérve a védőkre, érdekes, hogy statisztikailag nagyjából egy szinten van a három belső védő
Passzokra rátérve érdekes, hogy De Rossi és Pjanic passzolja a legtöbbet. Hát igen a sok sok alibi. :D Aztán Keita és NInja, nyílván a taktika miatt. Viszont még mindig Tottinak van a legtöbb kulcspassza a csapatban, őt követi Pjanic. Mind a kettőjüknek 4-4 gólpassza van amúgy.
Összességében a pontos: Astori, Yanga, Pjanic.
Ami meglepett, hogy messze Iturbe kapta a legkevesebb percet a csapatból (348), ha nem nézzük az ifiket. Ő előtte Holebas és Astori is 540 közüli percekkel. Ami még meglepett, hogy Destro 33 perccel többet töltött a pályán mint Totti.

Mondjuk ezek a statisztikák csak az olasz bajnokságra vannak. Who scored oldaláról néztem.


Kosz hogy ezeket megnezted - szuper kigyujtesek, illetve pont Pjanic az, aki a kozeppalyarol a legtobbet passzolja elore fele is.
Keita szinte csak oldal iranyban, DDR no comment, Nainngolan azt hittem pontosabb - Pjanic-ot rendre alul ertekelitek, sokszor mondom.

Melysegi poziciobol nem er annyit a kapu ele, foleg ha tudunk kontrazni. Nem is feladata elsosorban, persze erkezhetne tobbet 16-os kornyekere. De a tamadasok nagy reszenel lemegy oldalra a szelsoket segiteni mindket oldalra.

Destro ujfent no comment.

Pjanic 91%-al passzol Ninja 87-el. Pjanic 75-öt passzol meccsenként, Ninja 63-at. Egyértelműen jobb Pjanic előrefele ez nem is kérdés. De kár a két játékost összehasonlítani, mert más a szerepük. Pl, védekezésben és futásban jobb Ninja. Amúgy a megtett kilóméterekről jó lenne statisztikát nézni. Pl. Destro és TOtti érdekelne, Florenzivel és Ninjával szemben. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.12.07. 00:33


fogkefe1 írta:Amúgy kicsit rátérve a védőkre, érdekes, hogy statisztikailag nagyjából egy szinten van a három belső védő


Ami egy baromi jó statisztika, miközben egy rossz megoldást hoz a csapat az Astori, Manolas együttel jók lehetnénk.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2014.12.07. 00:24


Amúgy kicsit rátérve a védőkre, érdekes, hogy statisztikailag nagyjából egy szinten van a három belső védő
Passzokra rátérve érdekes, hogy De Rossi és Pjanic passzolja a legtöbbet. Hát igen a sok sok alibi. :D Aztán Keita és NInja, nyílván a taktika miatt. Viszont még mindig Tottinak van a legtöbb kulcspassza a csapatban, őt követi Pjanic. Mind a kettőjüknek 4-4 gólpassza van amúgy.
Összességében a pontok: Astori, Yanga, Pjanic.
Ami meglepett, hogy messze Iturbe kapta a legkevesebb percet a csapatból (348), ha nem nézzük az ifiket. Ő előtte Holebas és Astori is 540 közüli percekkel. Ami még meglepett, hogy Destro 33 perccel többet töltött a pályán mint Totti.

Mondjuk ezek a statisztikák csak az olasz bajnokságra vannak. Who scored oldaláról néztem.

GrazieRoma, Tudom amúgy, hogy nem egy poszt, de Pjanicnak is följebb kellene játszani. Miki igen béna idén, de tavlay jó volt és láttam benne az x-et, Firminho meg még szélsőt is tudna játszani, sőt előbb azt, legalább univerzális játékos lenne, de védekezésben hozza azt amit Pjanic, támadásban meg még jobb is lehet. Azért őket írtam, mert Pjanicot 25 millió alatt nem adnám el, aztá ők jutottak eszembe mint reális célpontok akiknek van neve, bizonyítottak, fiatalok és jobbak lehetnek mint Pjanic. Kisebb körülnézés után, lehetne írni még jó pár nevet, de most nincs kedvem ehhez. A lényeg, hogy inkább KTK/KK legyen tehát Pjanic helyett, nem lenne jó Paulinho, ellenben Ericksen igen, csak ő 35 alatt nem hozható. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fogkefe1 2014.12.07. 00:34-kor.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2014.12.07. 00:04


cejas írta:Akkor Destro érthető.

- Iturbe. Lamela anno bokasérüléssel érkezett. Az egész felkészülési szezonja kiesett és az első néhány hónapja is. Egy új rendszert kellett szoknia, ahol nem a középpálya irányítója vagy a Totti-féle szabadjáték volt a feladata. LE féle körbeadogatjuk a kaput, majd a mentsük meg a szezont a technikai edzővel edzőpárosa nem egészen ugyanaz, mint most Garcia alatt. Akkor senki nem nyújtott kiemelkedőt. Sem Pjanic, sem Totti, senki...
Most Iturbe ugyanúgy jobb oldali támadónak jött, mint ahol a Veronában is játszott. Max. kevesebb a kontrajáték. Iturbe szerintem túlárazott. Lesznek valószínűleg jó meccsei - reméljük - de nem látom, hogy valaha érne 35 m-t, mint Lamela ért akkor, mikor eladtuk. 1 év múlva visszatérhetünk a kérdésre, de szerintem nem lesz belőle semmi. Cáfoljon rám!

- Pjanic. Vannak jó meccsei, de közte 4-5, ahol észre sem lehet venni. Nem, nem várom, hogy gólokkal és gólpasszokkal legyen tele a statja, de a legtöbb meccsen alibizik. Rövid passzok a legközelebbi játékosnak. Nem mozgatja a csapatot, nem vezeti a támadásokat - zéró előrejáték. Védőmunkája pedig - ez nem az ő tésztája (lásd CSKA). Mostanában jobb, de év elején nagyon gyengus volt. Túl hektikus, sok alibi meccsel.
Egy valami még hozzájön szóbeszéd alapján. Az öltözői munkája. ZZ megbuktatásának egyik fő letéteményese, de LE-nél is benne volt a lecsóban. Számító és ügyeskedő, aki a saját érdekei szerint működik. Ő nem egy Florenzi, aki bármikor és bárhol felszántja a pályát. Ha nem játszik, túl sok az edzés stb. kikezdi az edzőt rendesen. Nekem ilyen kiskirály nem kellene. Nehéz lehet vele a munka...

- Ljajic. Most jó a formája, de tavaly egész szezonban zéró volt. Talán nem is tudtuk volna eladni. Kicsit olyan, mint Vucsinics volt. Sokszor kedvetlen. Most teng benne a bizonyítási vágy és a düh, hogy megmutassa a szurkolóknak. Ez mindig így lesz? Egocenter! Ha megváltozik, akkor oké. Ronaldo is betört Fergusson alatt. 4 meccs nekem még nem elég ehhez. Legyen ő az idei Gervinhonk és mutassa meg minden meccsen. De ha lézeng, mint korábban...


Pjanic. Egyetértek. Nagyon alibizik, kapu előtt impotens és nincs védőjátéka. Bármikor eladhatjuk hozunk helyett jobbat (Mihtarjan, Firmino(bárcsak)) Viszont az utóbbi két meccsen nagyon jól játszott. Labdát tartott, írányított, okos megoldásai voltak. A kedvencem, hogy a kisterületi játékot nagyon érti és mindig belöbböli a labdát a tizenhatoson belülre a befutó játékosnak. PL Ninja erre képtelen. Szerintem kezd ő is kibontakozódni. City ellen elválik mennyit ér.

Ljajic. Másfél év alatt volt 4 jó meccs, ha durván nézzük. Viszont mostanában nagyon megmutatja mit tud, tud lőni, cselezni, passzolni. Régen kedvetlen volt és lusta, talán ha ez megváltozna akkor jó játékos is lehetne, továbbra sem várok tőle csodát. Simán cserélném Perisicre. :D

Iturbe fele türelmes vagyok. Lamela azért mégiscsak egy olasz 6. helyezetben játszott. Iturbénak pedig egy bajnokesélyes csapatban kell bizonyítania. Lamelának nem volt cseréje. Iturbe folyamatosan küzd a játékpercekért. Iturbe nem annyira egylábas, bár lehet már Lamela sem. Itrube 20 milliója meg nem azt jelenti, hogy ennyit ér. Itt a tehetséget kell megvenni. Ucan se ér 11-et. Itrube nagyon gyors és jól rúgja szabadot. Na itt nincs helye, se szabadrúgása.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2014.12.06. 23:55


Cejas, minden soroddal egyetértek. Iturbéról, Pjanicsról és Ljajicsról is ugyanaz a véleményem.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2014.12.06. 23:52


Ami pedig Destrot illeti, Ucan-nak meg kellett volna mondani, hogy ha lerúgja Destro-t egy hónapra edzésen, akkor 3 mérkőzésen kap szerepet :D. Januárban meg szépen túladhattunk volna rajta :D. Így most viszont senkinek se fog majd kelleni.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.12.06. 23:44


Akkor Destro érthető.

- Iturbe. Lamela anno bokasérüléssel érkezett. Az egész felkészülési szezonja kiesett és az első néhány hónapja is. Egy új rendszert kellett szoknia, ahol nem a középpálya irányítója vagy a Totti-féle szabadjáték volt a feladata. LE féle körbeadogatjuk a kaput, majd a mentsük meg a szezont a technikai edzővel edzőpárosa nem egészen ugyanaz, mint most Garcia alatt. Akkor senki nem nyújtott kiemelkedőt. Sem Pjanic, sem Totti, senki...
Most Iturbe ugyanúgy jobb oldali támadónak jött, mint ahol a Veronában is játszott. Max. kevesebb a kontrajáték. Iturbe szerintem túlárazott. Lesznek valószínűleg jó meccsei - reméljük - de nem látom, hogy valaha érne 35 m-t, mint Lamela ért akkor, mikor eladtuk. 1 év múlva visszatérhetünk a kérdésre, de szerintem nem lesz belőle semmi. Cáfoljon rám!

- Pjanic. Vannak jó meccsei, de közte 4-5, ahol észre sem lehet venni. Nem, nem várom, hogy gólokkal és gólpasszokkal legyen tele a statja, de a legtöbb meccsen alibizik. Rövid passzok a legközelebbi játékosnak. Nem mozgatja a csapatot, nem vezeti a támadásokat - zéró előrejáték. Védőmunkája pedig - ez nem az ő tésztája (lásd CSKA). Mostanában jobb, de év elején nagyon gyengus volt. Túl hektikus, sok alibi meccsel.
Egy valami még hozzájön szóbeszéd alapján. Az öltözői munkája. ZZ megbuktatásának egyik fő letéteményese, de LE-nél is benne volt a lecsóban. Számító és ügyeskedő, aki a saját érdekei szerint működik. Ő nem egy Florenzi, aki bármikor és bárhol felszántja a pályát. Ha nem játszik, túl sok az edzés stb. kikezdi az edzőt rendesen. Nekem ilyen kiskirály nem kellene. Nehéz lehet vele a munka...

- Ljajic. Most jó a formája, de tavaly egész szezonban zéró volt. Talán nem is tudtuk volna eladni. Kicsit olyan, mint Vucsinics volt. Sokszor kedvetlen. Most teng benne a bizonyítási vágy és a düh, hogy megmutassa a szurkolóknak. Ez mindig így lesz? Egocenter! Ha megváltozik, akkor oké. Ronaldo is betört Fergusson alatt. 4 meccs nekem még nem elég ehhez. Legyen ő az idei Gervinhonk és mutassa meg minden meccsen. De ha lézeng, mint korábban...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2014.12.06. 23:30


GrazieRoma írta:Fogkefe1:
En ugyanezt gondolom es irtam le korabban, egyoldalu meccs volt, siman nyerheto. Tovabb kell lepni es szerdan nyerni. :D :D :D

Mar most izgulok...

Igen, nagyon egytértek minden szavaddal, mcsabival is egyet szoktam érteni, azért nem értem, hogy mi nem tetszik neki.

Cejas! Ketia, Totti, Maicon... 30 fölött vannak, Astori sérülésből tér vissza, nemugyanaz mint a helyzet Ljajicnál. Főleg, hogy Ljajic azért elég sokat padozott még októberig. Ninját akarta pihentetni alapból, de pech, nem tudta.

Destrora visszatérve, mindig is védtem, szerettem. Szerintem jó játékos lesz, de inkább már ne várjuk meg. Egy Remy, (valaki látta a gólját hétközbe? Egyedül helyzet nélkül megcsinálta magának, úgy h vállal rlébblökte VERTHONGENT!!!) egy Bony most sokkal jobban jönne, mert Destrora már nincs idő. Sajnos semmit nem fejlődött tavalyhoz képest, ráadásul szerintem csak rosszabb lett. Néztem róla nem rég egy videót, basszus olyanokat csinált tavaly, hogy ámultam. Idén csinált már valamit? Nem tudom mi most a realitás csatár terén, de most egy 28-30 éves beforott játékos nagyon kéne még van Totti, aztán úgyis a pénztárcába kell nyúlni. Destrora nincs idő, ez ide nulla. De fogadni mernék, hogy 28 éves korára simán lesz egy 20 gólos szezonja.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2014.12.06. 23:20


sebastian írta:Sem Messi, sem Ronaldo nem kellene, de Digne jöhetne....Azért megint, még mindig az a véleményem, hogy kis pénz kis foci..... El kellene döntenie a vezetőségnek, hogy mit szeretne. Mert ha nagy focit, akkor tessék pénzt tolni a csapatba és nem reménységeket vásárolgatni meg idősödő sztárokat, hanem kiforrott kész labdarúgókat! Pl Digne....


Digne egy éve van a psgben, Max kettő, kb az orrunk elől vitte a psg 15 millióért, digne 21 éves, Maxwell cseréje...... Mitől kiforrott labdarúgó ő?
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2014.12.06. 23:19


sebastian írta:Sem Messi, sem Ronaldo nem kellene, de Digne jöhetne....Azért megint, még mindig az a véleményem, hogy kis pénz kis foci..... El kellene döntenie a vezetőségnek, hogy mit szeretne. Mert ha nagy focit, akkor tessék pénzt tolni a csapatba és nem reménységeket vásárolgatni meg idősödő sztárokat, hanem kiforrott kész labdarúgókat! Pl Digne....


Digne egy éve van a psgben, Max kettő, kb az orrunk elől vitte a psg 15 millióért, digne 21 éves, Maxwell cseréje...... Mitől kiforrott labdarúgó ő?
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2014.12.06. 23:06


Hát óriási kérdés, hogy a Moszkva elleni vagy a Bayern elleni Romát látjuk.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.12.06. 23:00


Most megint elő lehet szedni az utolsó percekben szerzett gólok számát. Ráadásul egy lesgól... Mi nem láttuk, de juvésok és mások igen. :D

Hiába a sok helyzet, ha nem rúgjuk be. Ma gyengusok voltunk, ennyi.
Sokszor volt ilyen és mindig megmentett 2-3 játékosunk remek játéka. Most szétszidja mindenki Destro-t. Akkor olvassátok vissza, hogy mit írtatok tavaly tavasszal. Én akkor is eladtam volna. Nyáron is. Sokan közületek nem. Szerintem is melléfogás. Másfél éve nem vette volna meg senki nyáron, olyan rossz volt. Erre van egy normálisabb szezonja és nem tesszük pénzzé? Bánhatjuk...

De olyan szép játék a foci. Ljajicot hányszor küldtük el melegebb éghajlatra és most ő a megváltó. Ha Destro lőne két gólt a Juvénak tavasszal és 2-0-ra nyernénk, akkor mi lenne? Ismét hős! Ilyenek vagyunk. Ezért mutogatott Ljajic is.

Én mindig átlagot nézek, ezért nálam Destro, Iturbe, Ljajic és Pjanic is off. Utóbbi a háttérmunkájáért is. Én Florenzinek bármikor megbocsátom a rossz teljesítményt. De az előbb felsoroltak lézengését nem. Iturbe ugyan akar, de... Iturbe nagy sztárnak indult, aztán Barca és... A Sportingban kötött ki. Láttam az U19-es VB-n Lamelával egy csapatban. Abból a csapatból Lamela ért valamit. Irányítót játszott, volt szép távoli gólja is. Ezzel szemben Iturbe zéró volt. Nulla! Már mindenki lemondott róla, de a Veronában lőtt néhány gólt - a Juvénak látványosakat - és ismét felkúszott az értéke. Aztán jött volna a Juve, de mi "eloroztuk" az orruk elől. Ma talán nem bánják. 20 m!!! Szerintem Sab nagy mellélövéseiből a 2. Destro után. Destro-t korrigálhatta volna egy nyári eladással. Most megint vakarhatjuk a fejünket, hogy kinek kellenek.

Írtátok, hogy lehet, hogy beérik Iturbe. Én egyre kevésbé hiszem. Gyors, de messze tőle a labda, ezért borzasztó egyenesen, kiszámíthatóan fut. Bármelyik védő szereli becsúszással. Volt lövése, de blokkolták? Akkor nem ért semmit. Különösebb bajom nem lenne vele, de 20 m-ért elvárná az ember a teljesítményt, ő nem egy srác a primaverából, mint Florenzi.

A BL tényleg fontosabb, mint egy bajnoki meccs. Én sem hiszem, hogy ezen fog múlni a bajnoki arany. Kérdés, hogy a mai meccs mentális többletet adott így a csapatnak vagy csak több stresszt? Vajon a pihentetésnek volt-e így haszna, hogy Ljajic végiggürizte a meccset, Ninja és Gervinho pedig fél órát végigtepert? A többiek kényszerpálya sajnos, mást nem lehetett nagyon pihentetni.
A középpálya kulcs, de 4 emberünk van ide. A hollandus még nem... Elég lesz?
Ki fog gólt rúgni? A mostanában nem túl gólérzékeny Gervinho? A hektikus Totti? Az eddig semmit nem mutató Iturbe? A szögletes mozgású, hullámvölgyben lévő befejezőcsatárunk, Destro? Az egyetlen formában lévő, de szétjátszatott és semmit nem pihenő Ljajic?
Nem vagyok túl derülátó ezzel a csatár arzenállal a szezon talán legfontosabb meccse előtt. Ettől még lehet nyerni.

A City 1-0-ra verte otthon az Evertont. Aguero lehet hogy sérült lesz, de legyek nyugodt, hogy helyette Dzeko lesz majd ott vagy Pozo 18 évesen (alias Kis-Messi)? Nem tudok az lenni. De nyerni kell. Most meg lehet mutatni a csapategységet, a stabilitást és a gólérzékenységet!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2014.12.06. 22:50


Szerintem ezt is leírtam. Voltak must have helyzetek, mint pl. Flo a jobb oldalra, de nálam Gervinho, Totti, Ninja a kezdőben lett volna, hogy 45 perc alatt lerendezzék a mérkőzést. Totti-t akármi van 45 perc után lecserélni, 60-70 között pedig Iturbét és Strootmant be lehetett volna küldeni. Addig simán eldöntötték volna a mérkőzést. És persze lehet beszélni pihentetésről, de Ljajicot is mindenki a kezdőbe várja a City ellen, holott ő is mostanában egész szépen végig tolja a mérkőzéseket.

Strootman-t meg Moszkva után kezdőként játszatni elég nagy rizikó volt. Kell neki a meccstapasztalat, de ez most többet ártott mint használt. Moszkvában is hibázott, itt is és mindkettőn pontokat buktunk. Be lehetett volna cserélni egy megtört Sassuolo ellen, be lehetett volna rakni akkor is, ha a többiek se mentek volna többre, de így, hogy az elején betesszük, hogy rajta áll vagy bukik a mérkőzés... szerintem ezzel csak romboltuk az önbizalmát is és a piaci értéke se lett magasabb tőle
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2014.12.06. 22:35


Mcsabi, szerinted, hogy kellett volna felállni? Most komolyan. Szerintem most az egyszer véletlenül eltálállta Rudi a legjobb 11-et. Erről most legkevésbé tehetett ő. Ez egy hatalmas pech volt. De Sanctis bénázásával kezdődött. Nézd meg a statisztikát. 11-1 a szögletek, 18-5 a kapuralövések és 77-23 a labdatartás arány úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban játszottunk. Simán jobbak voltunk, nem volt szerencsénk, ismétlem kezdve De Sanctissal, ő már eleve elrontotta a meccset, majd a védelem hibázott egyett, mondanám, hogy benne van, de ez a kettő együtt már sok volt. Aztán rengeteg helyzetet dolgoztunk, ki rúgtunk kb 8 szögletet az első félidőben, de nem volt szerencsénk. Van ilyen. Második félidőben meg akartuk nyerni, jött az újabb pech, DDR piros. Tehát annyi pech volt ebben a meccsben ami 3-ra is sok lenne, de nem adtuk fel és kihúztuk X-re. Ez egy csodálatos meccs volt.

Mcsabi? Hogy kellett volna felállni? Maiconnal?? Aki az Inter ellen és tök féltve játszott és alig futott vissza mindig bekellett neki segíteni. Astorival aki megint csak két hatalmas hibát vétett az INter ellen, Ashley Coleal???? Kikkel?? Ha nem ma kezd IngaBinga akkor a City ellen, ha ma játszik Maicon akkor a City ellen kezd Florenzi, sérülésből tértek vissza, nem bírják ezt a terhelést. Strootman 9 hónapja szenved. Egy szalagszakadás 6 hónapos kihagyás, ki kellene verni a fejéből, hogy biztonsági játékot játszik, de ha nem fél, akkor is idő kell neki, hogy formába lendüljön. Hogy kellett volna kezdeni? Keita, Ninja, Pjanic??? Aztán a City ellen kezd, DDR és Strootman??? POnt ezt beszéltük, hogy a gyengébb csapatok ellen lehet okoskodni ésmégegyszer mondom ez egy peches meccs volt. Elől is eltalálta Rudi a legjobb hármast. Ha a Sassuolo ellen is Totti kezd, akkor minek van Destro?? Ha sose játszik Destro teljesítménytől függetlenül, akkor sosem fogja megvenni senki. Úgy járunk vele miint Borielloval. Mehet majd kölcsönbe, aztán megint, ahol majd mutat valamit és hosszabbítunk vele, hogy ne ingyen mennyen el, de nálun megint béna lesz, aztán megint megy kölcsönbe. Destrot is játszatni kell ha elakarjuk adni, ha nem akkor játszott Totti most a City ellen, meg legyen egy tuja, mert majd lépni nem tud szegény. Gervinho hetek óta, gyenge, egyértelmű, hogy a City ellenire lett pihentetve, de ha nem játszanánk hétközbe se szóltam volna semmit, egyszerűen, Gervinho gyenge az utóbbi időben. Iturbénak muszáj volt kezdenie, mert elfogyott az ember.

Max annyi változást csináltam volna, hogy ha látom h fosik Stroci az edzésen, akkor helyette Sommát vagy Paredest játszatom inkább, de ugye Rudi a névre megy nem a formára meg teljesítményre.

City ellen: De Sancits, Maicon, Manolas, Astori, Holebas, Keita, Pjanic, Ninja, Gervinho, Totti, Ljajic.

Jelenlegi legerősebb kerettel vágunk neki az év legfontosabb meccsébe.

Mégegyszer nyomatékosítok. A Sassuolo nagyon gyenge volt, embárhátrányban is még mi voltunk erősebbek, a Sassuolot nem az a csapat, aki ellen Destronak nem szabadna játszania, mert akkor értitek ki ellen? Akkor minek van? Akkor miért focista?
De mondom még így is nyerhettünk volna, ha De Sancits nem bénázik vagy DDR nem kap pirosat vagy kicsit nagyobb szerencsénk van. PONT.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.12.06. 22:02


mcsabi írta: Rudinak az, hogy olyan kezdőt küldjön ki, aki nyer.


Pallotta annyi pénzt hozzon, hogy nyerhessünk. Sab olyan játékosokat hozzon, akik nyernek. A játékosok meg simán nyerjenek. Egyszerű ez! :wink:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: gyuri67 Dátum: 2014.12.06. 21:59


Szerintem mindegy, hogy milyen meccsre készülünk, mindegy, hogy ki játszik, ha otthon nem verjük a kicsiket, az életben nem nyerünk bajnokságot. (Az Intertől 7-et kaptak)
gyuri67
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2007.09.23. 17:55

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2014.12.06. 21:56


Hát valóban nem értünk egyet. Ez a bajnokság szerintem ebben a szezonban annyira kiélezett, hogy 2 ponton nagyon sok múlhat. Ha kiesünk a city ellen simán (márpedig erre nagy esély van) és a juve 1 ponttal nyeri a bajnokságot, akkor se fogsz keseregni a mostani mérkőzés miatt? Értem én, hogy ott a pénz, de nem abban a kiírásban van keresnivalónk, hanem a Serie A-ban.
Nem mondom, hogy feltett kézzel kell kimenni a pályára, de számomra a bajnokság most nagyobb privilégium lenne. A juventus ugyanolyan szarban van a BL-ben mint mi, mégse engedték meg maguknak, hogy egy totál B csapattal álljanak ki a bajnokságban (persze a fio volt az ellenfél, de nem hiszem, hogy a parma ellen ez másképp lett volna). A kezdőjükből talán Coman volt az egyedüli meglepetés.
Ami pedig a mieinket illeti, Mapou egy hónapja játszott utoljára mérkőzésen. Lehet, hogy az inter ellen már a kispadon volt, de attól nem igen lendült formába. Flo-val egyetértek, hogy így kellett lennie és továbbra sem ezzel van bajom, hanem hogy kevés olyan ember volt a pályán aki eldönthet egy meccset a mérkőzés azon szakaszában, amikor le kellett volna őket dózerolnunk.
Ami pedig a Garcia Sabatini Pallotta triót illeti valóban nagyon jól dolgoznak együtt, de mindenkinek megvan a saját feladata. Rudinak az, hogy olyan kezdőt küldjön ki, aki nyer.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.12.06. 21:54


bence írta:Yanga nem érhetett fel, tipikus eset; ilyenkor a kifele mozgó védőnek nincs esélye a jól beinduló csatárral szemben.
Azt csak halkan jegyjem meg, hogy Inga-Bingával teljesen egy vonalban állt Holebas is.


Ez nagyan nem így volt. A vonalat mindig Manolas húzza. Yanga képtelen rá figyelni.Most is belógott durván, így hiába tette vonal mögé Zazát Manolas. Csak azt nem láttam pontosan (élőben nem láttam a gólt csak egy lassításban), hogy Holebas húzta be Yangát, vagy fordítva. Alapszabály, hogy a középső védő soha nem figyel a szélsőre, így gyanítom, hogy Yanga volt béna. Ezek olyan dolgok, amit még itthon is megtanítanak a normálisabb ifi edzők. A seggünket szétrúgták volna egy ilyen lesezésért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2014.12.06. 21:57-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.06. 21:52


DDR meg elmehet a faxba.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ejj de nagyot röhögtem így a végén :D :D :D :D

GR:
jaaaaa, én nem mondtam hogy feladta előre! Csak arra reagáltam amit írtál. Velem nem vagy ellenkező állásponton :wink:
Nyilvánvalóan nem a legerősebb felállásban kezdtünk, de a 85%-osnak is elég kell lennie egy Sassuolo ellen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.12.06. 21:49


Na kissé lehiggadtam. A 35. percben kapcsolódtam. Nem hittem a szememnek.

Meccset sosem elemzek, mert nem értek hozzá. De pár játékosról írnék jót-rosszat.
Destro. Mindenkinek jobb lesz ha eladjuk, de még jobb lett volna ha ezt nyáron megtesszük. Szerintem az akarásával nincs baj. Egy csatár sosem fog olyan látványosan küzdeni, mint Radja vagy a régi DDR. Borriellonál messze jobb, de ez nem egy magas léc. Az ilyen meccsekre szerintem jó választás. Nem rajta ment el a 2 pont és nem miatta jött az 1.
De Sanctis. nem jó kapus. Ezt tudtuk. Garciának rutinos kapus kellett, hogy irányítsa a védelmet és ne hibázzon. Az előbbiben jó, de sajnos hibázik. Remélem hozunk valakit a helyére, mert a lengyel csávó sem magoldás.
Yanga. Igazi fekete-afrikai játékos. Remélem nem vesszük meg. Rettenetesen buta a posztjához, ami Olaszországban bűncselekmény értékű hiba egy belső védőtől. Ehhez képest parádés a szezonja, de ettől még gyenge és csak rosszabb lesz. Ma mindkét gólban vastagon benne volt.
Holebas. Ja, ahogy írtátok, a "pénzét megéri". Sokat fut, küzd, amiért respekt, de nem védő. Inkább középpályás és szerintem ott sem szélső. Most pont jól jött a multifunkcionalitása, de Yangával egy oldalon életveszélyesek.
Florenzi. Totál elfogult vagyok. Nem győzöm csodálni a gyereket.
Ljajic. Már majdnem kezdtem elhinni, hogy nincs több benne. Csak önbizalom kellett és láttuk mi történt. Iturbe előtt is ez a pálya áll.
DDR meg elmehet a faxba.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.06. 21:47


amúgy halkan jegyzem meg,. hogy Iturbénak volt egy pár nagyon komoly és jó lövése, de mindegyiket blokkolta az embertömeg, pedig szerintem minimum kettőből lett volna gól

DDR pirosa meg azt jelenti, hogy lesz nyugtunk tőle egy két meccsig a bajnokságban :)

De meg egyszerubbet kerdzek toled, szerinted mi a nagyobb dicsoseg es mi tesz jobbat a Roma / Garcia / a teljes csapat megitelesenek es gazdasagi boldogulasanak:
-ma legyozni a Sassuolo-t a legjobb kerettel
VAGY
- sorsdonto BL meccsre, amin rengeteg mulik - kimenni a City ellen egy pihentebb, erosebb csapattal.

Eredmenytol fuggetlenul utobbi - nem is beszelve arrol, es akkor a masik kerdesedre a valasz, Tudjuk, hogyha tovabb jutunk a BL-ben, akkor lesz penz 15-17 millio EUR megerositeni a csapatot.

Azaz hosszutavon MINDENKINEK - Garcianak, Sabatininek, Pallottanak az a leges legfontosabb, hogy a BL tovabbjutas meglegyen. Annyira evidens...
Ebben mind igazad van, mert gazdaságilag és nemzetközi megítélésileg kell a továbbjutás a BL-ben. De én is megkérdezhetném, hogy és NEKÜNK szurkolóknak mi a nagyobb dicsőség, egy Bl-továbbjutás vagy egy Scudetto? Egyértelműen utóbbi. Kérdés nélkül.
És ezen két irányelv mentén balanszíroznak Garciáék is. És ők most a BL-re tették a voksukat. Persze nyilván jogosan. De az egyszeri drukker nem csak évek múlva akar erős Romát és sikereket, hanem most, amikor karnyújtásnyira van... A szurkoló a mának él, a vezetőség a jövőnek. Ez így is van rendjén.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.12.06. 21:42


A 2. gólban is ludas volt De Sanctis, Yanga lenyitott neki, erre elővágta a labdát, a Sassoulé lett és ki is ugratta valaki egyből jó ütemben induló Zazát.
Yanga nem érhetett fel, tipikus eset; ilyenkor a kifele mozgó védőnek nincs esélye a jól beinduló csatárral szemben.
Azt csak halkan jegyjem meg, hogy Inga-Bingával teljesen egy vonalban állt Holebas is.
Amúgy nekem nincs bajom a franciával, jó az ütemérzéke, még ügyesnek is ügyes, Manolas viszont nagyon nem tetszik, technikailag kilóg, és a védőmunkája is kifogásolható.
Ljajicstól én nem ájultam el, bevert egy tizenegyest, értékesítette a 1000%-os helyzetet a végén( ezzel ma tényleg a csapat legjobbja volt), de mezőnyben semmi extrát nem csinált, hiányolom belőle a dinamizmust, de inkább ő mint Destro vagy a kapkodó Iturbe.
Meglátszott, hogy az elképesztően labdabiztos és sokat játékban lévő Keita, Totti páros helyett Destro és Kevin volt pályán. Reménykedjünk, hogy utóbbi visszanyeri előbb-utóbb a formáját!
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.06. 21:40


De Rossira nem haragudnék,ha a második sárgája egy önfeláldozó fault következménye lett volna (nehogy 0-3 legyen).
De nem az volt.A saját tétovázásából vesztett labdát,majd megállította a csatárt.Önmagában piros,utolsó ember volt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.12.06. 21:30


Szerintem Destro megy a legkésőbb nyáron ha csak nem lendül formába, amit kétlek. Miért van az, hogy miután marasztalunk valakit, mindig fáj a fejünk? Jó pénzt adtak volna érte a nyáron, erre tessék....:( Inkább ment volna a bundes ligába semmit tenni jó pénzért, mint, hogy most majd sárga mellénybe szedeti vele Rudi a labdát...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Zsolti valamint 67 vendég