Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.22. 18:02


Vamos!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.11.22. 17:25


remélem iturbe mutat ma valamit. nagyon kell egy jó iturbe, hogy destro gólt rúgjon. mondjuk a 16. percben :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bangbang187 Dátum: 2014.11.22. 17:15


ROMA (4-3-3) De Sanctis; Torosidis, Manolas, Astori, Cole; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Ljajic, Destro, Iturbe

Ahogy várható volt, Totti és Gervinho pihennek ma. Nagyon nagy szükség volt már Astorira is.
Avatar
bangbang187
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2014.07.24. 01:10

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 07:25


qevára nem kéne kikapni ma - de az ata hazai pályán jó szokott lenni - hátha a lazio tenne egy szívességet nekünk
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.11.12. 02:11


Trigoria írta:http://www.transfermarkt.com/serie-a/durchschnittsalter/wettbewerb/IT1/saison_id/2014
ilyet találtam neked


Grazie Trigo! Elkezdem nézegetni!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.12. 02:06

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.11.12. 01:31


Sziasztok! nagyon meglepő és baromi jó volt látnia a sok-sok bejegyzést, de azt megállapíthatom magamnak: adtunk még időt Garcia-nak, hogy a fiatalok közé beépíthesse a mégfiatalabbakat! :D (valahogy olvasva úgy érzem, FTotti a megjegyzésem mellé állt - én meg nagyon egyet értek vele)
Mert kulcs kérdésnek látom, hogy van-e az edzőnek ideje csapatot építeni! Mert ha azt gondolja, hogy ha elcsz egy idényt, akkor mennie kell - így nem lesz kísérletezés. És én ezt láttam/látom sokaknál, hogy harapnák Rudi fejét gyakran, és a Torino városi csapat elleni meccs után - fejleharapás de azonnal. Miközben szerintem a legfontosabb a csapat egység megtartása. Csapategység, önbizalom. Amit baromira szétszedett az otthoni BM meccs, de utána úgy éreztem összeálltunk. Amit a Capitano megengedett magának a cserekor, azt Rudinak rendeznie kell, mert Capitano az isten, de 5 év múlva ő már "csak" egy stadion :D , Rudinak meg a BL 4 között kell majd okosat mondani.
Valaki tegyen már be egy átlag életkor stat-ot a Serie A-ról!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.11. 09:13


cejas írta:3. Rövidtávú érdekek a hosszú távúak előtt. Garcia egyik meccsről a másikra él. Nyerni, nyerni, nyerni. Ezt szeretjük is! Kell is nekünk! De hosszú távon hiányozni fognak a lent is említett fiatalok, ...


Ez pontosan így van. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire Garcia döntése és mennyire klubmodell kérdése. Jelenleg mi azért inkább ott tartunk, hogy olcsón veszünk féldrágán eladunk és ebből próbálunk előrelépni. Így hosszú távon csapatépíteni elég nehéz. És persze Garcia gyakorlata a klubmodellnek sem okvetlenül kedvez. Így leginkább nem tudom, hogy mi a hosszútávú koncepció. Nem igazán tudom magunkat besorolni egyik skatulyába sem.

cejas írta:Garciát szeretjük. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel verjük a kicsiket és a középmezőnyt és ez dobogót ér. Végre újra nagy csapat lehetünk. De attól még Garciának is vannak hiányosságai, amin lehet értetlenkedni és csóválni a fejünket...


Ezzel tökéletesen egyetértek. Nem is a hibái felsorolásával volt problémám. Én is szívesebben látnám többet Ucant és baromira fájt Ricci és Jedvaj elengedése. A hazai BM meccset is csúnyán elcseszte. Imádom én is a saját nevelésű, fiatal olasz srácokat és szurkolok nekik. Ezért is csatlakoztam a fórumhoz, mert róluk leginkább tőletek hallani híreket. De egy 3-0-ás meccs után a korábban felsorolt "szégyen", "nulla", "legfáradtabb" jelzőket olvasni... szóval úgy gondoltam, hogy ez megér egy ellenvéleményt. Aztán eszkalálódtak a dolgok :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.11.11. 08:03


F.Totti írta:Garciának viszont ez kőkemény meló, egzisztencia, karrier. Kis túlzással lét vagy nem lét kérdése. Nem fog kockáztatni. Mindig minden pillanatban a legjobbat akarja. És ő még nem is az az edző, aki egy szezon alatt csapágyasra járatja a teljes kezdőjét, aztán a következő évben továbbáll. Franciaországban ez teljesen bevett szokás. Nézd meg pl mit művel idén Bielsa az OMmel és nézd meg majd őket jövő ilyenkor.
Rohadt nagy a nyomás Garcián. Most félisten, de egy hónap múlva ki is rúghatják. Ezt is érdemes figyelembe venni mikor meg- vagy elítéli vki. De szerencsére nem szorul a védelmemre. Hibázik ő is. Sőt valószínűleg jobb edző is van nála nem is kevés. De hozzánk pont egy ilyen pali kellett. Szerethető, megfizethető és Roma szinten kifejezetten eredményes.


Látom én is ezt a maximalizmust, csak sokszor feleslegesnek érzem. Ennek is vannak hátulütői:
1. Ha mindig a legjobbak játszanak a kis csapatok ellen is, akkor elfáradhatnak mire jönnek a jelentősebb meccsek. Még csak november van, de néhány játékos nagyon fáradt lehet az állandó játék miatt. Ez pont akkor jön ki, amikor egy hasonló csapattal találkozunk (pl. Napoli). Lehet, hogy soha nem verjük meg a Bayernt de az is lehet, hogy egy frissebb középpályával megütjük a Sampot vagy pariban vagyunk a Napolival.
2. Nagyobb a sérülésveszély. Ha egyszer egy ilyen bratyimeccsen megsérül mondjuk Ninja, akkor az gáz...
3. Rövidtávú érdekek a hosszú távúak előtt. Garcia egyik meccsről a másikra él. Nyerni, nyerni, nyerni. Ezt szeretjük is! Kell is nekünk! De hosszú távon hiányozni fognak a lent is említett fiatalok, a stabil pontok a csapatban (bocs, nekem Pjanic nem az), helyette lesznek 2 évig használható tapasztalt játékosok. Hosszú távon ez nem csapatépítés. Nézd meg a Bayernnek mennyi állandó játékosa van. A mostani csapat nagyobb része már 3-4 éve itt játszik, benne néhány saját neveléssel. Barca ugyanez, de ott még több a saját nevelés.

Garciát szeretjük. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel verjük a kicsiket és a középmezőnyt és ez dobogót ér. Végre újra nagy csapat lehetünk. De attól még Garciának is vannak hiányosságai, amin lehet értetlenkedni és csóválni a fejünket...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.11. 01:26


nocsak mit olvasok épp Dárdaitól (adalékként F72 idézett gondolatához):
Annál jobb nincs egy játékos szempontjából, ezt tapasztalatból mondom, ha játszol és pihensz, jönnek sorra a bajnokik és kupameccsek. Minden fejben dől el ilyenkor, hogy erre hogyan képes ráhangolódni az ember. Ez változik, nincs meg az itthonról jövőknek. Ez az NB I-s játékosoknál általában a második meccsen szokott visszaütni. Az első meccsen még megvan fejben a maximális koncentráció, a másodikon viszont kiütközik a pszichés fáradtság, mert nincsenek hozzászokva.”
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.11. 01:13


miért is nem?
Mert lehet azt is komolyan fogja venni Garcia. Sőt szerintem tuti. Elvégre kell az a rohadt ezüstcsillag egyrészt, másrészt a BL lehet véget ér addigra nekünk kb. Harmadrészt, több vas, több esély valami kupára.
Persze kisebb csapatok ellen lehet be fog rakni egy-egy fiatalt is néha. Meglátjuk.

Még egy valamit hozzáfűznék a fiatalok szerepeltetése témához utána már én is lezárom. Nem olyan régen olvastam egy Ancelotti interjút, amelyben a riporter arról faggatta, hogy miért nem ad lehetőséget a tehetséges fiataloknak (asszem Illaramendiről volt szó). Erre azt válaszolta, hogy azért nem ad, mert tudja, hogy fölösleges lenne egy játékosnak 5-10 percet adni, ha nem számol vele komolyan. Van a posztján 3-4 bevethető játékos, aki szerinte jobb nála, nem fogja hitegetni.
Ez így korrekt. Ha kijelenti, hogy nem számol az illetővel.


bence: szerintem talán Marquinho volt. Aki épp frusztrált lehetett, mivel napokon belül kölcsönadtuk ekkor. Amúgy az előtte lévő momentumban épp Jedvaj ment a labdára keményen vele szemben, ezért "adta vissza" a kölcsönt. Ettől még okádékronda volt ez.


és F.Tottival most egyetértek. Egyet ne felejtsünk el. tavaly volt egy kiugró eredmény, elvileg megerősítették a keretet idénre, és így idén MUSZÁJ lenne felmutatnia valamit Rudinak (az is az ha szorosabban bukjuk a Scudettot szvsz). És ahogy F.Totti mondta, nem engedheti meg magának, hogy kockáztasson. És erre még tegyük rá hogy ez a Roma. Itt minden más picit.
Itt max azon lehet polemizálni - és ezt is tesszük szerintem -, hogy mi számít kockáztatásnak. Garciánál lehet az, ha Ucant behozza a végére. Vagy csak simán felesleges, mert idén letojja a lelkeket, idén nyerni KELL. Nálunk meg beleférne 10-15 percre a cseréje. garciánál nem. Ez van. Aztán lehet jövőre meg más lesz.
A baj hogy találgatunk, és semmi biztosat nem tudunk a terveiről ilyen témákban, pedig elképzelhetetlen, hogy ezt újságírók ne kérdezték volna meg tőle. persze lehet a válasz csak hozzánk nem jutott el.

cejas:
egyetértek. Ezt a problémát oldhatná meg egycsapásra, ha ismét korlátoznák a légiósok számát.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.11. 00:02


cejas írta:Most tényleg. Mi van, ha levesszük a pályáról Pjanic-ot... Hmmm.... Nem. Valahogy nekem nincs hiányérzetem. Tegyük helyére Ucan-t. Vajon lenne különbség? :roll:


Szerinetem Pjanic pont rossz példa (elfogult vagyok), de abban igazad van hogy rajta kívül bárkit cserélhetsz Ucanra, Paradesre, Sanabriára vagy akár Sommára, Calabresire, egy sima meccsen el kell hogy bírja a csapat. De ez nekünk csak alig több, mint játék a nevekkel. Érdekes elképzelések, izgalmas teóriák, néha-néha egot bizergető visszaigazolás. Szurkolók vagyunk, nekünk ez jut.
Garciának viszont ez kőkemény meló, egzisztencia, karrier. Kis túlzással lét vagy nem lét kérdése. Nem fog kockáztatni. Mindig minden pillanatban a legjobbat akarja. És ő még nem is az az edző, aki egy szezon alatt csapágyasra járatja a teljes kezdőjét, aztán a következő évben továbbáll. Franciaországban ez teljesen bevett szokás. Nézd meg pl mit művel idén Bielsa az OMmel és nézd meg majd őket jövő ilyenkor.
Rohadt nagy a nyomás Garcián. Most félisten, de egy hónap múlva ki is rúghatják. Ezt is érdemes figyelembe venni mikor meg- vagy elítéli vki. De szerencsére nem szorul a védelmemre. Hibázik ő is. Sőt valószínűleg jobb edző is van nála nem is kevés. De hozzánk pont egy ilyen pali kellett. Szerethető, megfizethető és Roma szinten kifejezetten eredményes.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.11.10. 23:18


Fiatalok kérdéskör nálam.

Amikor idehoznak egy fiatalt, vagy cseperedik a Primaveraban, akkor mindig ott motoszkál bennem, hogy valamelyik játékos naggyá érik és vezéregyéniség lesz a csapatunknál évekig. Jön egy fiatal, aki soha nem akarja elhagyni a csapatot, aki mindig lelkes ha a mezt magára húzhatja és kiteljesedik a mi kis csapatunkban. Egy világsztár vagy csak egy sztárocska, de mégis valaki, akinek a neve mindenkinek mond valamit.
Egy egyenes és szerethető figura, mint Florenzi csak jobb képességekkel. Akire fel lehet nézni és akinek a játéka elkápráztat, aki a szemünk láttára válik naggyá ebben a Vucinicokkal, Pjanicokkal és egyéb primadonnákkal teli világban. Vagy akit Sab kikukáz valahonnan és hopp, igen!

Valahogy ez a romanticizmus lengi körül nálam a fiatalokat. Mert szeretném látni Romagnolit válogatott és római mezben és hinni, hogy elér arra a szintre. Hogy Adamo egyszer a középpályánk motorja lesz, hogy Capradossi mindenkit szerel. Stb, stb.... Várom, hogy kineveljünk valakit. És ehhez tényleg idő kell. Játékidő. Nem 10 perc. Igazatok van. 90! Mert ha egy fiatal nem játszik a Cesena ellen kezdőként, akkor ki ellen fog? Vajon van ezen a szinten olyan játékos, akit 4,75 m EUR-ért veszünk kölcsön 2 évre és 11 m EUR plusszért vehetünk meg (Ucan) vagy akit 4,5 m EUR-ért veszünk kölcsön 2 évre (Paredes). Vagy túlárazottak lennének? (A Cesena annyit ér, mint ez a két játékos... No comment.) Miért hoztuk őket ide?

Szubjektív, de nálam a következő a helyzet:
1. Sab fiatal tehetségeket hoz. Pont! A beilleszkedés egy dolog, de én nem várnám el egy Chievo-tól, hogy egy pénzért odapasszolt játékost agyonjátsszasson alapozás nélkül.
2. Garcia nem bízik a fiatalokban, még Hernádcéce ellen sem...
3. Akkor meg minek vannak itt? Ülhetne bármelyik Primaveras a padon, mi pedig 9 m EUR-ral boldogabbak lennénk?
4. A csapat gazdaságilag az eladok-olcsón veszek-ismét eladok sémára épül.
5. 30 éves játékost nem fogunk eladni drágán. Akin eddig kaszáltunk, azok többsége mind nagyon fiatal volt és játszott (Marcos, Lamella) - Benő az egyetlen kivétel korban
6. Sab kezd feleslegessé válni ilyen helyzetben, hiszen ő a fiatalok felkutatásában jó.
7. Garcia eredményes, Sab tiplizni fog.

Nézzétek csak meg, hogy hogyan lett a bal hátvéd poszt Santon után a nyugdíjas korú Pasqual és a 30-as Adriano felé terelve. Aztán 1-2 évig itt lesznek és vehetünk helyettük újabb idős játékost. Így elég nehéz igazán szeretni egy csapatot. Kell egy alap - most DDR és Totti az. Később?

Szóval idegesít, hogy sok pénzért hozott nagyon ügyesnek mondott játékosok nem játszanak. Mert mondjatok nekem a mezőnyből Ninján kívül egy játékost, aki helyett nem kezdhetnének? A meccseket végigalibiző Pjanic? A zenitjén túl, formán kívül lévő DDR? Egy levezető Keita? Egy szögletes Destro? Egy lassú és mostanában passzolni sem tudó csoda, azaz Capitano? A rongylábú cselgép, aki idén 1 gólnál tart 10 meccs után? Az unott szerb?
Melyik helyett nem kezdhetne egy lelkes fiatal valamelyik kiscsapat ellen otthon?
Emeljetek ki nekem játékosokat! Ne áltassuk magunkat. Garcia taktikája ül a Serie A-ban (tény!), ez a Torino pedig egy nagy kaki volt (ez is tény). Nem a Samp fejlődött sokat, hanem a régi nagycsapatok hullottak vissza (Inter, Milan). Az olasz bajnokság színvonala gyengül. De mi még ebbe sem merjük betenni azokat a játékosokat, akiket 5 év múlva irígykedve nézünk egy másik csapat mezében. Lesz ilyen! (Már most is károgunk Jedvaj miatt pedig számomra is egy életunt srácnak tűnt itt tavaly.)

Most tényleg. Mi van, ha levesszük a pályáról Pjanic-ot... Hmmm.... Nem. Valahogy nekem nincs hiányérzetem. Tegyük helyére Ucan-t. Vajon lenne különbség? :roll:
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.11.10. 22:07


Belelkesedtem és megnéztem youtube-on három tavalyi edzést, tetszettek a gyakorlatok, de azért volt egy pont amikor megdöbbentem:
http://www.youtube.com/watch?v=4H_Yl4YNK_M
8:22-nél ki töri meg Jedvajt? Strootmanra tippelek, bár ő nem ilyen magas, meg nem rá vallana, szóval nem vagyok benne biztos. Egyben azonban biztos vagyok; ha edző lennék egy ilyen fault után bezavarnám a pics.ba az elkövetőt gondolkodni egy kicsit a dolgokon. Ez most felháborított.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.10. 20:59


Nektek legyen igazatok,de az is tétmeccs.Rájuk fog bízni Rudi egy egész meccset,mikor negyedórát nem bír nekik adni háromgólos vezetésnél?
Még egyszer mondom:úgy legyen! Játsszanak csak végre!!! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.11.10. 20:55


miért is nem?
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.10. 20:25


Szerintem a Kupában mégúgyse fogjuk őket látni.Sajnos. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: figure Dátum: 2014.11.10. 20:01


Még egy valamit hozzáfűznék a fiatalok szerepeltetése témához utána már én is lezárom. Nem olyan régen olvastam egy Ancelotti interjút, amelyben a riporter arról faggatta, hogy miért nem ad lehetőséget a tehetséges fiataloknak (asszem Illaramendiről volt szó). Erre azt válaszolta, hogy azért nem ad, mert tudja, hogy fölösleges lenne egy játékosnak 5-10 percet adni, ha nem számol vele komolyan. Van a posztján 3-4 bevethető játékos, aki szerinte jobb nála, nem fogja hitegetni.

Amúgy meg szerintem az Olasz Kupában fogjuk még őket látni. :wink:
figure
 
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.08.24. 21:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.11.10. 19:17


Rudi nyilatkozatába, pontosabban annak kifogásolásába már a múltkor is bele akartam kötni ( :D ), szerintem csupán arra utalt a mester, hogy a játékosok szeretnek meccseket játszani és élvezik azt ha sorra jönnek a megmérettetések és köztük csak regenerálni kell! Nincs is ezzel semmi gond, ki ne élvezné? Kicsit ez olyan bolhából elefánt nekem...
Ha már az edzéseknél járunk! Ott azért lehet(ne) bizonyítani a mellőzötteknek, nem tudhatjuk ki milyen edzésmunkát végez, vagy mennyire ütközik ki a különbség a kevesebbet játszók és a rendszeresen játszók között.
3-0-nál Florenzi nagymamáját is becserélhetné Rudi, nem rónám fel neki. :D :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 17:13


F72Quadraro írta:
F.Totti írta:A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.


Carlos Bianchi. Pedig korábban bajnok volt többször a Velez Sarsfield csapatával, Libertadores Kupát, Világkupát nyert...


96ban nagyon nem voltam képben, de Bianchi is játszatta, csak nem fix kezdőként, nem?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.11.10. 17:03


F.Totti írta:A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.


Carlos Bianchi. Pedig korábban bajnok volt többször a Velez Sarsfield csapatával, Libertadores Kupát, Világkupát nyert...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 17:00


a játékosok azért szeretnek heti két alkalommal játszani, mert akkor közte csak regenerálódni kell.
Saját példámból mondom: kispályán amióta sokkal több a tétmeccsem, mint a baráti foci, azóta van, hogy bizonyos dolgokban (lövés, csel stb) fejlődök vissza, mivel azt tétmeccsen sokkla kevesebbet próbálom. Aztán mivel rosszabbul megy, még kevesebbet csinálom mondjuk. Szép spirál lefelé. Persze itt évekről beszélek, de a Románál ez akár hetek hónapok után is látszódhat.
Tehát akarjanak csak edzeni szépen vagy rossz vége lesz!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.11.10. 16:58


totti11 írta:Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....


S ugye amikor Carlos Bianchi sem akart neki bizalmat szavazni, bizony már meg is volt a szerződése a Sampdoriához.
Csak jött Sdengo és Totti szárnyalni kezdett. Pedig nyilván az argentin Bianchi mester is többet értette a szakmához, mint mi és ő volt ott az edzéseken.
Mégse gondolta a 21 éves Tottit nélkülözhetetlennek.

Egy edző megítélése sokszor nagyon apró dolgon múlik. Egy Roma-Salernitana meccs után mondta talán Delio Rossi, úgy érzem, hogy aki ott ül a padon, esetleg segíteni tud a csapaton, hát becserélem. Ha gólt lő, akkor nagyszerű edző vagyok és cserekirály, aki remek érzékkel nyúlt bele a meccsbe, ha 3 méterről mellé lő, akkor én is szamár leszek...

Rómában meg különösen nehéz edzőnek lenne, ahol nemcsak a játékosokkal kell tudni jól bánni, hanem a sajtóval, külső körülményekkel is. A francia megítélése összességében számomra nagyon pozitív.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:52


totti11 írta:Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....


Jól érzékelem, hogy ez párhuzam akar lenni? Szerintem erősen sántít. Totti 16 éves volt és mindenki korszakos zseninek látta. A mostani epizodistáinkse 19-20 évesek. Ilyen idős korában Totti stabil kezdő volt, de az első éveiben ő is csak néhány percet, néhány meccset kapott.
A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:52


F.Totti írta:
Trigoria írta:
De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. ..... Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.


Ja, ez minden romanistában közös vonás. Idén azért sokkal zaklatottabb a társaság (persze magamból indulok ki), mert most reális esély van a scudettora. Nem éreztem ilyet .... fúú talán Capello távozása óta.

Jaja, meg amikor Ranierivel a végén befogtuk az Intert... aztán jött a Samp...
De hogy szezon előtt már reális esélyünk legyen, az valóban nem volt Capello óta.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég

cron