Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.09. 13:12


CaptRizzo, jó gondolatok.
De akkor most már imádkozzunk és szurkoljunk, hogy nehogy kupamásodikok és bajnoki nyolcadikok legyünk, mert akkor borul minden fejlődési magyarázat.
Ugyanis egy hajszál választ el minket ezektől. :)
Mint ahogy a kupagyőzelemtől és az 5. helytől is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.09. 12:56


Oké, akkor még egyszer. Én speciel örülök minden apró győzelemnek. Akkor is, ha az olasz kupa első fordulójában aratjuk. Büszke is vagyok valamennyire.
BL győzelmet szerintem még sosem vártam, Scudettot pedig talán 2016-ban nagyon halványan, mert Spallettit istenítettem (és isteníteném most is ha ami edzőnk lenne).

De a kérdés az volt, hogy év eleján ki mint választott volna: top4 hely vagy EKL győzelem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.05.09. 12:37


Akkor én is leírom hosszabban mit gondolok erről a történetről :
eredményekről beszélünk és nem mutatott játékról...ezt szögezzük le...
én speciell baromira örülök annak hogy döntőbe jutottunk és esélyünk van megnyerni azt. Úgy gondolom, hogy végre valami amire büszkék lehetünk. Igen, jól írtam: büszkék. Nézzünk körül, melyik olasz csapat mutathat fel nemzetközi trófeát az elmúlt pár tíz évben ? MIvel az EKL-ben indultunk, csak ezt tudjuk megnyerni, sajnos a BL-t nem lehet.
Többeknél itt a fórumon összemosódik az álom és a realitás. Scudetto, BL győzelem...jelenleg álom kategória, és nehogy azt mondjátok, hogy már csak ezeknek lehet örülni...meg merdaverésnek.. Elmúlt 10 évben milyen aprócska kis nemzetközi trófeát tud felmutatni a juve,milan,inter, napili, atalanta, csak hogy azokat említsem akik "jobbak" nálunk.
Nem működik a fociban a " from zero to hero" elv, apránként kell felépíteni mind a sikereket, mind a mutatott játékot. Nézzétek vissza az Atletico-t miután visszajutottak a 2.osztályból. Építkeztek...durva, fos, igénytelen de EREDMÉNYES játékkal elkezdtek felkúszni a létrán...aztán jött egy EL győzelem, aztán még egy és szépen lassan feljutottak az elitbe. Most már vannak igazán élvezhető meccseik is, amikor nem borul el az agyuk. Szóval szerintem így lehet haladni, és ez a haladás talán elkezdődött nálunk is....
Sajnos ez Magyarországra nagyon jellemző, mondhatnám népbetegség, hogy semmi sem elég jó, semminek nem tudunk igazán örülni. Ez a belémégett párbeszéd jut eszembe egy öreg parasztbácsi és köztem kb 40 évvel ezelőttről :
zuhog az eső, paraszt bácsi áll az eresz alatt, miközben kaszálni kellene, mert már így is késésben van az aratás :
- János Bácsi, most nagyon ideges, hogy nem tud menni a földre kaszálni?
- Nem vagyok ideges fiam.
- Hát hogy hogy nem ?
- Ha ideges lennék akkor nem esne ?
szóval ott és akkor megértettem, hogy annak kell örülni ami van, ami adatott..és én most kurvára örülök ...
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.09. 08:51


szerintem ez is fontos:

https://www.uefa.com/nationalassociatio ... /#/yr/2022

látszik mikor jutottunk sokáig, akkor sok pontot kaptunk. nem baj, ha egyszer elérjük a BL-t akkor majd kiemeltek leszünk. ha egyszer... :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8101
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.08. 20:29


Hat ez talan nem egeszen ide tartozik, de megis

Az atletico-real meccsen az egyik kapu mogott egy hatalmas roma zaszlot lengetnek, a regi cimerrel. Vicces
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.08. 20:21


de az egészben az a jó, hogy úgyse mi döntjük el itt a fórumon, szóval inkább sodródom az árral, és majd figyelem az érzelmeimet, amint megnyertük a kupát (mert meg fogjuk nyerni) :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.05.08. 20:59-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27951
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.08. 20:16


En is f.tottival lennek, ha nem 14 eve nyertuk volna az utolso kupat. (Es lenne osszesen egy darab nemzetkozi kupank)
Jo lenne az orokos luzer szerepkorbol kilepni. Meg ha csak egy tyuklepesnyit is…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.05.08. 19:48


F.Totti én veled vagyok. Eleve a BL-re hajlottam volna, de végigolvasva a pro és kontra érveket egyre inkább BL-t választanék.
Ez az EKL nekem sem jelent sokat, a bonsai-kupa hasonlat erős, de presztizse valóban nem sok. Egy EL győzelmért lemondanék a BL-ről, de egy EKL-ért nem (tekintsünk el attól, hogy az automatikus BL-el jár).
Rég voltunk BL résztvevők, jó lenne visszakerülni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.08. 18:02


Merőben más a helyzet 2015-höz képest. Egyrészt sokkal nehezebb 4 közé jutni, másrészt Friedkinék komolyabb tulajdonosnak tűnnek, harmadrészt pedig most nincs gondunk az FFPvel.
HA BL csapat lennénk és van egy Mourinhonk, könnyebben igazolunk, könnyebben tartunk meg játékosokat. Ha ez nincs, könnyen leszakadhatunk hosszú évekre.
De tényleg leginkább az a bajom, hogy nekem az EKL alig több, mint a bonsai-kupa. Csak azért örültem neki, hogy itt játszunk, mert több meccset láthattam. Nyerjük meg persze, de ettől még nem leszünk erősebb, potensebb csapat jövőre.
De láthatóan kisebbségben vagyok.

Trigo, már hogy a péróba ne élnénk meg? Morgós öregember lesz itt mindenki, de itt leszünk :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.08. 16:46


F.totti, annak, hogy mondjuk 2015ben bl indulok voltunk mi a jelentosege? Emlekszel ra? Eszedbe jut?
Nyilvan egy ekl-gyozelemnem egy nagy durranas. De eddig 1 darab nemzetkozi sikere van a csapatnak. Azert ha ezt behuzzuk, arra emlekezni fogunk. En tutira beszerzek egy idei mezt.
Egyebkent csodalatos bl-negykoze jutas utan osszezuhant a csapat.
De sztem tobbre megyunk egy ekl gyozelemmel, mintha indultunk volna a bl-ben es jol kizugunk a csoportkorben. Penz ide vagy oda. De termeszetesen csak a kupa. A donto az loturo.
Egyebkent a roma tortenelmenek a -legalabbis egyik- legnagyobb traumaja a bl donto bukta. De ez mar mas teszta.

Szoval bl meg minden, de en azert elnezegetnem a vitrinben azt a kupat es szeretnek visszaemlekezni erre a dontore jo szivvel!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.08. 11:17


F.Totti: ez mind szép és jó, de mennyire nézzünk messzebbre? újabb 20 évet vagy hogy? Nem élünk mi túl sok 20 éves ciklust :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27951
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.05.08. 09:13


kiskupa-győzelem :D -erre szavaznék én is, a legkisebb kétely nélkül!

Majd menetelünk máskor a BL-ben.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.08. 09:11


Oké, értem, de ha a mánál messzebbre nézel, akkor a EKL győzelemnek mi az értéke? Presztízse nulla. Pénzt alig hoz. Önbizalmat és győztes mentalitást? Talán valamennyit, de a játékosok is tudják mit jelent a Bodi, a Vitesse vagy akár a Feyenord ellen játszani és mit mondjuk egy Atletico vagy egy Dortmund ellen. Nem lesz önbizalmad a nagyok ellen csak attól, ha kicsiket versz.

A klubvitrin pedig engem nem igazán érdekel. Versenyképes, erős Rómát akarok. Ahhoz pedig BL kell.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.08. 08:30


Igen, ebben a kérdésben én is tomm felé húzok.
Én sosem rajongtam a sztárcsapatok elleni meccsekért. Mondjuk ebben van egy adag kishitűség is. Tartok ezektől a mérkőzésektől, na.
Sajnos gyakoribbak a megalázó elpicsázások, mint a Barca- és Chelsea-verések.
Szóval kiskupa-győzelem.
(De szép szót alkottam. :) )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.08. 05:29


Hat bl reszvetelt mar lattam eleget, megnyerni nyilvan nem fogjuk (meg a csoportbol is mininalis eselyunk van tovabbjutni), egyedul a penz, az ami jol hangzik, de nem az en penzem, szoval ez mindegy.
Kupagyozelmet (uefa egisze alatt rendezett) viszont mar nagyon regen lattam. Raadasul igy el-be kerulunk tutira, amit jovore. Lesz nemi eselyunk behuzni. Az azert valami lenne.
Szoval eeleg egyertelmu.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.08. 00:23


hmm ez tényleg jó kérdés lett volna
percek óta gondolkodom, de nem tudnék dönteni
mert ésszel nyilván a BL, de érzelemmel meg a kupagyőzelem
nem tudom, passzolom :)

Ferkosz: nem negatívak vagyunk,csak max kevésbé pozitívak. :wink:
Ha egy hszre reagálsz közvetlen utána - pláne ha olyan hosszú mint marco24-é - ne idézd már be please! Érteni fogjuk anélkül is, hogy arra reagálsz :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27951
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.07. 20:27


ericcartmen írta:Ha választanom kellett volna a szezon elején, hogy 4ikek legyünk, vagy EKL győzelem, nem tudom mit választottam volna.
Ez az EKL valahogy nem hoz annyira lázba, kb úgy lehetek ezzel, mint Trigo.


Nálam egyértelműen 4. hely és BL jövőre.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.05.07. 19:59


Kicsit túl van hype-olva ez a siker, meg Jose is, még nem nyertünk semmit.
Pl amikor a Lazio ellen lett biztos, hogy mi megyünk a BL-be, nem ők, nekem az jóval nagyobb eufória volt, mint ez.
Ha választanom kellett volna a szezon elején, hogy 4ikek legyünk, vagy EKL győzelem, nem tudom mit választottam volna.
Ez az EKL valahogy nem hoz annyira lázba, kb úgy lehetek ezzel, mint Trigo.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.07. 18:34


Ferkosz írta:Akkor szelektíven olvasol…. :)

Légyszi idéz egy olyat aki negatív volt vagy nem örült. Tényleg kíváncsi vagyok mi számít negatívnak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.07. 17:24


Akkor szelektíven olvasol…. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.07. 15:59


marco24 írta:Jöjjön egy optimista hozzászólás is.
....
- Több pontunk van, mint tavaly ilyenkor.
....
- Sikerült jelentősen és értelmesen leszűkíteni a keret


Én nem igazán olvastam pesszimista hozzászolásokat.
Illetve nincs több pontunk mint tavaly, bár költöttünk egy 100ast igazolásokra.
Illetve2, igen sikerült a keretszűkítés csak épp pénzt nem láttunk belőle. Reméljük Tiago Pinto is belejön végre nyáron.

De ezektől függetlenül optimista vagyok én is, csak nem teljes szezon miatt, hanem az elmúlt pár meccs alapján.

Mondjuk szerintem az elmúlt 20 évben csak optimista ember vált Roma szurkolóvá. Aki ennek a csapatnak kezd szurkolni, annak bízni kell a szebb jövőben.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9922
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.07. 14:04


marco24 írta:Én csak Delneri-t utáltam. Őt mondjuk nagyon.

Jöjjön egy optimista hozzászólás is.
Ebben az évben EKL van. Úgyhogy ezt lehet megnyerni. Ha megtesszük, szuper. Végre nyerünk, mert meg kell tanulni nyerni is. Még Pjanic nyilatkozta, amikor a Juvéba ment, hogy az a más, hogy ott "az a normális, hogy nyernek és mindenki ezt is gondolja". Ennek a csapatnak is meg kell tanulnia nyerni és most végre jó úton vagyunk.

Egyébként (bár nem voltam hatalmas José rajongó) azt kell mondanom, hogy szerintem alakulunk.
    - Volt egy 12 meccses veretlenségi sorozatunk (akkor, amikor tipikusan a nagy pofonokba és übergáz februári, kora tavaszi vereségekbe szoktunk belefutni)
    - Tammy 25 gólnál jár ha nem tévedek, ezzel minden idők legtöbb gólt szerző újonc csatára nálunk, Rodolfo Volk óta, ami idestova közel 100 éve (1928) történt...
    - A baloldali igazolás besült, mégis elő tudott rántani egy nem akármilyen nyuszit José a kalapból, Zalewski személyében.
    - Tavaly volt Spina, most még nincs...
    - Visszahozta Zaniolo formáját, ami szerintem nem volt egyszerű. Ez gazdaságilag és sportszakmailag is kritikus lesz nekünk a következő 1-3 évben.
    - Iden (lekopogom) nem volt egy keresztszalag-szakadás se. Minden korábbi évben szívtunk a komoly sérülésekkel.
    - Bejutottunk egy kupadöntőbe. Végre attól hangos a sajtó, hogy nyerünk. Ennek van PR értéke az igazolásoknál is, mert azt üzeni, hogy Joséval végre eredményeket ér el a csapat, azaz a vaciláló ("Merjek-e ide igazolni vagy sem?") játékosokban reális az esély, hogy itt nyerhetnek valamit.
    - Egységes a csapat. Nincsenek öltözői pletykák, hisztik, stb. Még azoknál sem, akik nem játszanak (pl. C. Pérez)
    - Kapnak a fiatalok esélyt.(Afena, Bove)
    - Az 5. helyen állunk a bajnokságban, megelőzve a Lazio-t.
    - Több pontunk van, mint tavaly ilyenkor.
    - Sikerült jelentősen és értelmesen leszűkíteni a keretet.
    - Van egy normális kapusunk, akinél nem remegek minden alkalommal, ha az irányába megy egy labda.
    - A rangadókon is alakulunk.
    - Az én pulzusom végre nem ment fel egy meccs utolsó 15 percében azon aggódva, hogy mikor kapunk egy gólt, mert végre normálisan védekezünk (én biztos voltam benne, hogy a Leicester nem lő gólt).

Röviden ennyi. Én kupát akarok. Idén végre lehet, hogy megkapom. Szerintem most sokkal boldogabb Róma bordósárga fele... úgyhogy ne panaszkodjunk.

Forza Roma


Köszönöm ezt a hozzászólást! Nagyon jó volt olvasni! :) :) :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.05.07. 13:02


Én csak Delneri-t utáltam. Őt mondjuk nagyon.

Jöjjön egy optimista hozzászólás is.
Ebben az évben EKL van. Úgyhogy ezt lehet megnyerni. Ha megtesszük, szuper. Végre nyerünk, mert meg kell tanulni nyerni is. Még Pjanic nyilatkozta, amikor a Juvéba ment, hogy az a más, hogy ott "az a normális, hogy nyernek és mindenki ezt is gondolja". Ennek a csapatnak is meg kell tanulnia nyerni és most végre jó úton vagyunk.

Egyébként (bár nem voltam hatalmas José rajongó) azt kell mondanom, hogy szerintem alakulunk.
    - Volt egy 12 meccses veretlenségi sorozatunk (akkor, amikor tipikusan a nagy pofonokba és übergáz februári, kora tavaszi vereségekbe szoktunk belefutni)
    - Tammy 25 gólnál jár ha nem tévedek, ezzel minden idők legtöbb gólt szerző újonc csatára nálunk, Rodolfo Volk óta, ami idestova közel 100 éve (1928) történt...
    - A baloldali igazolás besült, mégis elő tudott rántani egy nem akármilyen nyuszit José a kalapból, Zalewski személyében.
    - Tavaly volt Spina, most még nincs...
    - Visszahozta Zaniolo formáját, ami szerintem nem volt egyszerű. Ez gazdaságilag és sportszakmailag is kritikus lesz nekünk a következő 1-3 évben.
    - Iden (lekopogom) nem volt egy keresztszalag-szakadás se. Minden korábbi évben szívtunk a komoly sérülésekkel.
    - Bejutottunk egy kupadöntőbe. Végre attól hangos a sajtó, hogy nyerünk. Ennek van PR értéke az igazolásoknál is, mert azt üzeni, hogy Joséval végre eredményeket ér el a csapat, azaz a vaciláló ("Merjek-e ide igazolni vagy sem?") játékosokban reális az esély, hogy itt nyerhetnek valamit.
    - Egységes a csapat. Nincsenek öltözői pletykák, hisztik, stb. Még azoknál sem, akik nem játszanak (pl. C. Pérez)
    - Kapnak a fiatalok esélyt.(Afena, Bove)
    - Az 5. helyen állunk a bajnokságban, megelőzve a Lazio-t.
    - Több pontunk van, mint tavaly ilyenkor.
    - Sikerült jelentősen és értelmesen leszűkíteni a keretet.
    - Van egy normális kapusunk, akinél nem remegek minden alkalommal, ha az irányába megy egy labda.
    - A rangadókon is alakulunk.
    - Az én pulzusom végre nem ment fel egy meccs utolsó 15 percében azon aggódva, hogy mikor kapunk egy gólt, mert végre normálisan védekezünk (én biztos voltam benne, hogy a Leicester nem lő gólt).

Röviden ennyi. Én kupát akarok. Idén végre lehet, hogy megkapom. Szerintem most sokkal boldogabb Róma bordósárga fele... úgyhogy ne panaszkodjunk.

Forza Roma
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.07. 11:35


változnak az idők F.Totti. Garcia kerete ennél azért erősebb volt :)

amúgy olasz kupát direkt nem említettem, mint aminek örülnék igazán, mert rettentően akartam régen, mindennél jobban azt a k.rva ezüst csillagot, hosszú évekig drukkoltam érte - addig amíg másnak nem volt meg a 10 győzelme. Most hogy már beelezőtek, lesz.rom. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27951
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.07. 10:54


En speciel csak zemant es fonsecat kivantam a halal fszara. De leginkabb az utobbit.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég