Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.11.27. 13:06


Biztos sok pozitívumot fel lehet sorolni EDF mellett, de mióta ő az edző, kb egy kezemen meg tudom számolni hány olyan mérkőzésünk volt, ahol szépen játszott a csapat. A jelenlegi taktika, hogy jutassuk előre a labdát Dzekonak, aztán meglátjuk mire megy vele lehet működne a Sassuolonál, ahol a jelenlegi helyezés fantasztikus lenne, de itt ez kevés. Ugyan nem várt senki scudetto-t a szezon elején, de szerintem ennyire hátulra se sokan sorolták volna a csapatot.

A szombati mérkőzésen a bekapott gól után szerintem teljesen nyilvánvaló volt, hogy ezt a mérkőzést akár 4 napig is játszhatnák, nem fogunk gólt rúgni. És ha az edző lecseréli szinte a teljes támadó szekciót és úgy se változik semmi, szerintem az nem azt jelenti, hogy 14 selejt ember van a keretben, hanem sz*r az elképzelés amit kitalált. És nem lehet azt mondani, hogy ez egyedülálló mert a kiscsapatok ellen egyszerűen képtelen játszani ez a csapat. A tabella utolsó 6 csapata ellen a megszerezhető 18-ból ha jól számolom 7 pontot hoztunk el.

Nem tudom Monchi hol látja a fejlődést, én ebben a szezonban egy hullámvasutat látok, néha teljes mértékben megmagyarázhatatlan edzői döntésekkel, pl. Zaniolo első mérkőzése Madridban, vagy a Spal ellen beküldeni 2:0-nál Coricot, mintha ott teljesen feladtuk volna a meccset, stb... Nyilván ha nem vagyunk képesek nagy nevekben gondolkodni, csak ilyen Sousak merülnek fel lehetőségként, addig akár Véber Gyuri is ülhetne a kispadon, nagy változás nem lesz.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.27. 08:41


Ibarbo? Én nem csak bírtam, hanem egyenesen megváltónak éreztem. A 2014-es vb-n még a fantasy csapatomba is betettem kezdő csatárként. 2013-14-ben zseniális éve volt. Gyors, technikás, baromi erős. De az egyik klasszikus példa a szintlépés problémakörére. Nálunk nem volt jó, bár rossz sem. Sokat kellett védekeznie, amit meg is oldott, de nem volt elég ereje felérni a támadásokkal rendszeresen. De őt rettentő drágán vettük (persze az akkori árakhoz képest), valami egészen hülye konstrukcióban.

FR34, mi köze van Kolarov bérezésének ahhoz, hogy mit mond vagy mondhat? Ha vki sokat keres, akkor az szépen kussoljon? Esetleg szégyellje is magát? Bármelyik szurkoló is kereshetne annyit, mint Kolarov. A lehetőség mindenki előtt nyitva állt. Persze azt értem, hogy nem szerencsés egy ilyen nyilatkozat (bár szerintem tök korrekt volt és legalább nem semmitmondó sablon maszlag), de mi köze ennek a jövedelméhez? Ennyi erővel írhattad volna azt is, hogy aki őszül/bal lábas/178cm magas/K betűvel kezdődik a neve/stb. , az ne mondjon ilyet. Pedig kevés egyértelműbb dolog van annál, hogy egy szurkoló taktikai képzettsége nem éri el a fociban dolgozó profik tudásszintjének 10%-át sem. Csak épp néha kell tök az evidenciák kimondásához. Kolarovnak van töke. Jól jön az a pályán is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.11.26. 23:01


F.Totti írta:Remélem télen nem rohanunk bele Ibarbo- vagy Doumbia-féle pánikigazolásokba.

ÚÚ, én Ibarbot irtam, benne szerintem több volt, sajnálom, hogy nem kapott több lehetőséget, és fél év után mennie kellett.

Amúgy könnyen lehet, hogy jönni fog valaki télen, a középpályára számitok valakire, de kb egy lejáró szerződéső 30 körüli veterán jön majd, olcsón.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.11.26. 22:41


Na most ezzel a nyilatkozatával azért Kolarov is elmehet a búsba... ha valami egyértelműen xar, akkor azt nem lehet dícsérni. lehet h Aleksandar nem ért a teniszhez, de attól mert a szurkoló "csak" szurkoló, azért még lehet h előtte focizott két évtizedet valamilyen szinten, látott több ezer meccset élőben, vagy tévében és látja ha valami xar!
vagy a szurkoló csak akkor szóljon ha dícsér, egyébként kuss a neve??
nem ezt vártam tőle: a szurkolók dühösek, kritizálnak, teljes joggal, ő meg keres évi 3 milka körül, újabban két egyenes beadása nincs és beszólogat???
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.26. 22:39


Jogos felvetés. Év elején top4et mondtam és gyakorlatilag most is azt gondolom, de nem akartam feszkót :)
A Milannál jobb a keretünk, jobb a edzőnk. A Napolival ikszes a meccs, bár Carlo jobb mint vártam. Az Inter és a gibbók előttünk. Sajnos messze előttünk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.26. 21:31


Van egy egyértelműen top5-ös keretünk.
top3, később top4, most már csak top5-ös :D De az egyértelműen. :) Bár nem tudom, hogy a Laziot, vagy a Milant szorítjuk ki az ötből? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.11.26. 21:06


Lehet EDF a hibáa, lehet a keret a hibás, lehet Monchi, lehet akárki, de egy biztos, a jelenlegi helyzet sokkal mélyebb, mint ami abból fakadna, hogy sok új játékos nehéz őket beépíteni és megismertetni a taktikát. Ez biztos, hogy nem magyarázat arra miért cumizunk le kieső jelölt csapatoktól.

De kár még temetni a csapatot, 4 pontra vagyunk a 4. helytől. Ha tegnap nyertünk volna, akkor 5-ek lennénk 1 pontra a Lazio mögött. Dobogó idén már tuti nem lesz, de szerintem senki se várta ezt. Jól kirajzolódtak az erőviszonyok. Ha összekapjuk magunkat akkor a 4. hely meglesz, ha nem, akkor EDF úgyis menni fog év végén.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.11.26. 20:32


Snatch, ezt már nem tudod überelni. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.11.26. 19:21


Én kitartok EDF és a keret mellett is a síromig, és azon túl is!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.26. 17:09


Soha nem fogjuk tudni, hogy az igazolásaink mennyiben köszönhetően az edzőnek vagy a sportigazgatónak. Az viszont nem reális feltételezés, hogy az edzőnek nincs köze hozzá. Vicces is lenne. A végső igent vagy nemet egészen biztos az edző mondja ki. Persze más kérdés, hogy ha 4 szar közül választhatja a legkevésbé rosszat, akkor hiába övé a döntés, erősen korlátos a hatása. Illetve nyilván nincs ideje 15 igazolásnál mindenkit egyesével személyesen is scout-olni. Részben másodkézből származó infók alapján hoz döntést. Ha az infók pontatlanok, a döntés sem lehet tökéletes. Sokkal összetettebb, kérdés ez annál hogy A-t vagy B-t egy személyi felelősként meg lehessen jelölni. Aki ilyet tesz, az szimpátia alapján formál véleményt. Persze szurkolóként senki nem kötelezhet minket arra, hogy objektívek legyünk:)

Legyen bármekkora romaista, bármilyen szimpatikus, EDFet én semmiképp nem menteném fel. Vannak igazolásaink, amelyek egyértelműen az ő kérésére történtek. Ebből is látszik, hogy komoly a ráhatása. Az is jól látszik, hogy Di Francesco más szisztémához építette a keretünket, mint amit most használ. Egyrészt csúnyán benézte, másrészt pedig méltányolandó, hogy tudott váltani. Edzői kvalitásai és az elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen. Hagyni kell dolgozni, hogy megpróbálja javítani a hibáit. Egy BL elődöntő után egyszerűen jár neki ennyi. A feszültség is sokkal kisebb lesz, ha nem kapkodunk. Remélem télen nem rohanunk bele Ibarbo- vagy Doumbia-féle pánikigazolásokba. A keret egyensúlya így is megbomlott. ebben valószínűleg Monchi felelőssége a nagyobb. Akkor is, ha az utolsó szöget EDF verte be, Strootman elzavarásával. Van egy egyértelműen top5-ös keretünk. Egy jó edzőnk. Lássuk mi sül ki belőle. Ne akarjuk szélnek ereszteni mindekit az első problémás időszak után. Uff.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.11.26. 16:42


Virga írta:úgy látom kialakult a két tábor: EDF-ben a hiba vs a keretben a hiba.

a keretben van a hiba, amit meg moncsi vásárolt össze kilóra. :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.11.26. 15:39


De a keret reszben edf-nek koszonheto
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2018.11.26. 15:14


Hát én nekem túl mozgalmas volt a hétvége (wellness volt meg lett egy kutyám is), hogy teljesen nyugodtan néztem rá az eredményekre meccs után, aztán néztem nagyokat, annyira biztos voltam benne, hogy nyerünk.

Igazából folyamatosan követem a fórumot, olvasom a hozzászólásokat és úgy látom kialakult a két tábor: EDF-ben a hiba vs a keretben a hiba.
Ha tényleg így van én is EDF mellett állok inkább. Pedig szerintem ez az év leves lesz, de ez már mercato után így tűnt. Az a bajom, hogy a Románál 5 évből legalább 4-re azt mondom, hogy az építkezésről szól. Mire felépül a gerinc, már el is adtuk. Remélem év vége előtt fel sem merül az edzőváltás. Aztán meg utána azért nem mert valahogy összekaparjuk a 4ik helyet :D

A kevesebb hozzászólás vesztes meccs után meg lehet új trend lesz: beletörődés.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.26. 08:31


A rangadókon jók szoktunk lenni. De törődjünk egyelőre egy közelebbi rangadóval.

szerk: Amúgy meg mi ez a nagy csend? Tessék kommentelni ezerrel! Igyekezzünk megfelelni annak a sztereotípiának, hogy a zakók után pörög a topik, a győzelmek után pedig csendes. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.11.26. 07:57


Jó rég volt már olyan felállás, hogy 13 forduló után közelebb a kieső hely, mint a 2. pozíció (elsőt nem is merek írni). Ha meg azt vesszük vár ránk egy Juve - Inter meccs...akkor nem sok jót tartogat az őszi szezonzárás :S
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.11.26. 07:16


Azt nem értem, hol van abból a nagy támadófociból amit EDF képvisel. Ez a meccsek óta tartó beívelgetés ez 0 játék.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.25. 22:51


ez annyira jó hsz volt cejas, hogy már pár havernak továbbküldtem :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.11.25. 21:39


Szerencsére megmenekültünk a 10. helytől, mert a vetélytársaink, azaz a Sassuolo, Fiorentina és Atalanta nem nyertek a hétvégén. Beelőzött viszont a Parma, ahol a következő rendkívül veszélyesnek tűnő kezdő állt ki ma:
Sepe - Gagliolo, Bastoni, Bruno Alves, Iacoponi - Barilla, Scozzarella, Grassi - Gervinho, Inglese, Siligardi

Félelem és rettegés, november végén, 13 forduló után ez a csapat 1 ponttal előz minket.
Ugyanakkor való igaz, ha a Milan és a Lazio bénáskodnak, akkor még akár be is érhetünk BL helyre. Ez nagyrészt azon múlik, hogy mennyire bénáskodnak, illetve azon, hogy mi el tudjuk-e páholni a Cagliarit és a Genoat - többek között. Komoly kérdések ezek.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.25. 19:45


snatch írta:Nekem EDF kell, senki más!

Hát ez az. Jó ragaszkodni vkihez. Edzőhöz, játékoshoz, akárkihez. Nem kizárólag a mezhez. Csak ezt vegye már észre Monchi is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.25. 18:14


de eric, ne már :)
Én konkrétan ezt az egy szitut mutattam, amiben megdöbbentem Szalai okosságán. És állítom, hogy abban a szituban (pontosan abban) Dzeko soha a büdös életben nem tette volna így vissza, mivel elvileg jobbról jövő labdát, kb szabadon kapura lehetett volna rakni, és akkor azt ő meg is teszi.
(Más kérdés, hogy kapus ott állt, és egy védő is beleblokkolhatott volna kis eséllyel. És Szalai ezért volt zseni. Nem az önzetlenség, hanem a felismerés, hogy a 70%-os helyzetből megcsinálja a 90%-t. De Dzekónak ez meg se fordult volna a fejében ott. Erre mérget is vennék. Nem mondom, hogy máskor nem tud néha okos vagy önzetlen lenni, de ebben nem lett volna. És ettől most nem kisebb a szememben Dzeko, mert ez kivételes helyzetfelismerés volt.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.11.25. 16:29


Én sem küldeném el EdF-et.

Trigoria írta:Nyilván Dzeko jobb képességű Gólvágó, mint Szalai, de ugye te is vágod, hogy nem ezt hangsúlyoztam ki a példával :wink:

Persze, hogy vágom (sőt a nagy G-ben rejlő iróniát is :)).
Dzeko önző, mióta nem megy neki csak még inkább, de azért ez nem jelenti azt sohasem passzol, időnként nagyon jó lekészítései/ütempasszai vannak, max nem lesz belőlük gól, ezért nem marad meg annyira.
Ez a Szalais jelent szép volt, jó meglátás, de én akár Dzekókól is kinézem, hogy ő is paszsolna egy ilyen helyzetben (ha nem is 10ből 10szer)
A lényeg, hogy nem szeretem az egy kiragadott jelenetes bizonyitásokat, Dzekoról is lehetne hasonlóan szép összeállitást csinálni, meg Szalairól nyilván egy önzőzős, mindentkihagyósat.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.11.25. 16:21


Reméljük snatch odagondolja hozzá a smiley-t. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.11.25. 16:05


snatch írta:Nekem EDF kell, senki más!



Nem meglepo egy olyntol, aki noi ruhakban jar.....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.11.25. 15:27


Nekem Zeman után mindegy, ki az edző. Ott akkorát csalódtam az eredmények miatt, mint az állat.
Az az igazság, hogy EDF-nél szimpatikusabb és rómaibb edzőnk sosem lesz, de olyan talán igen, akivel hatékonyabban és egy kicsit kreatívabban fogunk játszani.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.11.25. 13:55


Jó eséllyel 9. helyre csúszunk most hétvégén, de hétfő estére már 10. is lehet... :(
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég