Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.04. 22:39


Bármennyire is fáj beismerni, de esélyünk sincs jobb középcsatárt venni Dzekonál :(
Egy 4-6 helyes csapatba ő még bőven jó.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.04. 17:36


ki tudja, lehet Dzeko - feltehetően - utolsó éve olyan lesz mint a jó öreg Taddeié volt: picit változtat(nak) a játékán és egyből minden klappolni fog, és még a végén megszeretem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.04. 08:36


Augustus C. írta:Dzeko 2 gólpassz 8)
...és 90 perc játék.
Az előző meccset végig játszó (így felthetőleg pihentetett) Mancini mellett Schick nem kapott szerepet. Az első komolyabb ellenfél ellen ez azért árulkodó lehet.
Szerintem Dzekoval elégedett Fonseca (a tegnapi meccs után pláne az lehet), és maradásra biztatja. Ő lehet az első számú csatár.
Schick átigazolása lehet előrehaladott állapotban van, ezért nem játszott, ezt nem tudhatjuk. Az viszont nem elképzelhetetlen, hogy Fonseca nem tart rá igényt, és hamarosan klubot vált (kölcsön?), a helyére érkezhet ingyen Llorente (állítólag jól állnak a tárgyalások), aki tavaly Kane csereembere volt, idén Dzekoé lehet.
Fonsecanak csatár poszton egy erős fizikumú jó előkészítő ember kell, aki körül rohangál a sok gyors lábú fiatal.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.04. 08:34


Hát, igazából kizárólag Pau Lopez tetszett maradéktalanul :)
Ez a pressing nélküli területvédekezés még nem működik. Zaniolo (és Dzeko) nem alkalmas rá. A két szélsőnk is belülről védi a területet, így a szélső védőink rengetegszer egyegyeznek. Eu persze nem nagy zűr, mert alapfeladata a fullbackeknek, de az a gond hogy Kluivert és Ünder sem ért vissza elég mélyre, így túl nagy területen kellett Flonak és Kolarovnak védekezni. Ráadásul befelé is, plusz volt passzsáv középre. Én ezt láttam hibának és tuti volt is lecseszés szünetben, mert sokkal agilisebb volt a két szélsőnk a második félidőben. Lehet ez jó, csak még melózni kell rajta. A pressing mondjuk nekem baromira hiányzik.

Támadásban elég esetleg a játék, de az termesztés ilyenkor. Két-három egész pályás akciónk volt. Azok is inkább egyéni villanásokból. De a rövid szituációkat hatékonyan oldottuk meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.03. 18:58


Ami feltűnő és kicsit szokatlan volt, h rengeteg, rengeteg keresztlabdával játszottunk.
Dzeko 2 gólpassz 8) Cristante gyönyörűen eltette :D Diawara is jó mozgású fiú. :D Ejjj, ez a Roma: ha kikapásra állunk minden szar, ha vezetünk és győzünk, akkor meg minden szép és jó :D :D :D ez Róma! :)

Jó hangulatú meccs volt, sok nézővel. A francia kommentátor a 80. perc tájékán elkezdte énekelni az AS ROMA ALÉ-t a szurkolókkal :D
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.03. 18:23


NI-CO-LO! :flagbig: :D

Második félidőre feljavultunk.
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.03. 18:11


Aztakurva! Dzeko gólpassz!!! :D
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.03. 17:59


Ez az első komolyabb barátságos meccs. Ebből talán meg lehet tudni néhány dolgot. Ha minden igaz, akkor George Weah fia lőtte a gólt. :D

Na, erről beszéltünk: ez a védelem tiszta átjáróház. Ha a Lille (de sztem lehet a Perugia vagy a Genoa is) átlép a térfelünkre, az kész életveszély. Egyszerre négy védő alszik be, rövid passzt eladnak egymás között és utána még lerántani se tudják a támadót, simán szétfutják és megkerülik őket, fekete szélsőjük elküldi Jesust banánért... Muszáj venni egy gyors, nem bamba középhátvédet!

Annak ellenére h a meccs első harmadában megszerezte a vezetést a Lille, a mi valamire való első helyzetünkre a 44. percig kellett várni. Na de majd a cseresor! :D
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.02. 23:42


Tök mindegy kinél mi az indok. Olyat nem mondhatsz, hogy nincs rá szükség, eladó. A lényeg hogy aki nincs meccskeretben, azt áruljuk. Azért nem játszik, mert nem vele tervezünk így felesleges kockáztatni a sérülését.

Veretout értelemszerű kivétel és nem is túl jó jel a pihentetése.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.02. 20:07


tomm írta:Mit kene latniuk? Teljesen rendben van a keret, a felsohaz tutira meglesz, meg az el-re is van nemi esely...

Szerintem túl optimista vagy. :D
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.02. 20:06


F.Totti írta:A 19es hétvégi keret azért már mutat valamit abból, hogy valójában kikre számít Fonseca-
...
Pastore, NZonzi és Karsdorp nincs.
Négy játékos edz külön: Gonalons és Riccardi sérülésből térnek vissza, Pastore esetén izomfáradtság, Veretoutnál erőnlétbeli probléma lehet. Ők ezért nincsenek a meccskeretben sem.

Akik távozhatnak:
Karsdorp -nemrég kérte a piacra tételét, arra hivatkozva, hogy Flo mögött van a sorban;
Olsen -fölöslegessé vált;
Nzonzi -szezon elején már egyértelművé tette, hogy távozna;
Defrel -az egyetlen, akiért konkrét ajánlat is érkezett, sőt a megegyezés kapujában voltunk, de tegnap a Cagliari visszalépett, sokallva a 3 milliós kölcsön összegét. Ennek ellenére valószínűleg meglesz a megegyezés a hétvégén.

Akik hiányoznak még:
Coric -ő valahogy el lett felejtve;
Santon -vele nem tudni, mi a helyzet, vélhetően nem tart rá nagy igényt Fonseca.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.02. 17:28


Mit kene latniuk? Teljesen rendben van a keret, a felsohaz tutira meglesz, meg az el-re is van nemi esely...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.02. 17:14


Petrachiék nem lehetnek Monchi szintjén, h ezt ne ismerjék fel.
Nyugi, tudják. Max eddig nem találtak olyat, aki mozdítható, elhozható az anyagi kereteinken belül és megfelelne nekünk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.02. 13:22


F.Totti írta: Pastore, NZonzi és Karsdorp nincs.

Bárcsak el tudnánk őket adni a piaci árukon (ami most úgy minimum 50-60 millió euro), és azt a pénzt vissza tudnánk forgatni az átigazolásokba, és vennénk egy magabiztos, jó, nem túl koros középhátvédet... Már tavaly is borzasztó volt a védelem, és a mostani mercato során egy Manolas helyett lett egy Mancini, ami szintén -még inkább- visszalépés. Petrachiék nem lehetnek Monchi szintjén, h ezt ne ismerjék fel.
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.02. 12:50


Veretout?
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.02. 12:43


A 19es hétvégi keret azért már mutat valamit abból, hogy valójában kikre számít Fonseca-
Pau Lopez
Daniel Fuzato
Antonio Mirante

Juan Jesus
Aleksandar Kolarov
Federico Fazio
Gianluca Mancini
Alessandro Florenzi
Leonardo Spinazzola

Bryan Cristante
Lorenzo Pellegrini
Nicolò Zaniolo
Amadou Diawara

Diego Perotti
Edin Dzeko
Patrik Schick
Cengiz Under
Justin Kluivert
Mirko Antonucci

Pastore, NZonzi és Karsdorp nincs.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.01. 21:37


Sn kedveli ezt :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.01. 20:04


jó vazze akinek egész családfája oroszlánok között élte túl, az nyilván bírja a nyomást :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.01. 06:32


Mirantét csúnyán lekönyökölte a szakállas csatáruk. Rá utaztunk és ez okozta a tüzet. Tényleg fura volt.

És ha már negatívumok: Spinazzola katasztrófa volt. Nyomás alatt hihetetlenül rossz döntéseket hoz és sok a technikai hibája. Most először volt letámadása az ellenfélnek és volt bajunk vele. Szomorú, de a legnyomásállóbb játékosunk NZonzi.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.08.01. 06:20


Schick tényleg nagyon élt. Többször alakított ki magának helyzetet, de egyik sem lett gól. Dzeko sokkal jobban eltűnt az első félidőben, de egy lecsorgó labdából mégis gólt szerzett. A csúnya gól is gól, miközben egy lefordulás vagy két ember kicselezése a 16-oson belül nem feltétlenül. Ugyanakkor Schick mezőnyben azért hibázott rendesen. Leginkább az maradt meg, amikor nem tudott lekezelni egy bedobást.

Krikikai érzékem mindig a negatívumokat látja meg, de az edzői stáb is ezeket keresi, hiszen ezeken lehet javítani. Szóval nekem az első félidő második felében feltűnően sok volt a szabálytalanság a részünkről. Összesen is kb. dupla annyit szabálytalankodtunk mint az ellen. Főleg Florenzi kaszálgatott. Egy barátságos meccshez képest nálam sok volt. De lehet, hogy ez az agresszív letámadás része és külön kérte Fonseca, hogy ha nem megy máshogy, akkor így...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.01. 01:12


Schick gyönyörű dolgokat csinált mezőnyben. Folyamatosan őt mutatták, lassították. Erre mit tesz ziccerben? Lyukat rúg és rosszkor ugrik fel...

De az érdemi infó inkább az volt, hogy Pellegrini DMben játszott (ritka szarul).
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.07.31. 21:03


nézegetem a Perugia elleni meccsünk második félidejét és nem értem, hogy mi nem stimmel, de érzem, hogy valami nem
aztán rájöttem: k.rva sok néző van kint Perugiában. MInt egy bajnokin. De miért??? :shock: :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.07.29. 13:31


Tomm meg azt nem írta, hogy írt ilyet vki :)
Szerintem lépjünk. Fogadjuk el, hogy szerinte nem lehet következtetéseket levonni a Serie Zs-s ellenfelek elleni meccsből, de nyugodtan osszuk meg a következtetéseinket itt a fórumon :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.07.29. 09:05


Kerem, bennem akkor azbempatia, mint ide lachaza....
Hol irtam olyat, hogy ilyen meccset nezni gaz? Csak annyit, hogy messzemeno kovetkezteteseket folosleges levonni az itt latott teljesitmenyekbol.
Meg irtam is, hogy ha vkinek gusztusa van ra, hat nezze.
Es termeszetesen az sem zavar, ha valaki kijelenti, hogy spinazzola a vilag legjobb jatekosa vagy ha bl-gyozelemkent eli meg a helyi ovodas kiscsoport elleni gyozelmet.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.07.29. 08:11


Egy kis empátia... Ez egy Roma fórum, így nem hiszem, hogy külön magyarázatra szorul, ha valaki felkészülési meccset, a női csapat meccsét vagy U17-es bajnokit néz. Mindenki eldönti, hogy mit csinál szabadidejében.

Van ismerősöm, aki csak BL meccseket néz. Ő nem néz le, mert nézek olasz bajnokit és én sem nézem le őt, mert csak a legjobb csapatok összecsapásait nézi.
Tinédzser srácoknak, akik hezitálnak, hogy a Barcanak vagy a Realnak drukkoljanak (vagy azóta a Liverpoolnak) ha mondom hogy Roma, akkor néznek és biztos bogarasnak gondolnak. De én ilyen vagyok, és ha tehetem még előkészületi meccset is nézek. Nem várom el másoktól, hogy ezt tegyék, de remélem azért nem probléma. :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 176 vendég