Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.13. 20:24


Hát, F.Totti, ezzel nem nagyon értek egyet. :wink: Simán lehet vitatkozni a szabályok TÖKÉLETES ismeretében is arról, hogy szándék/távolság/kar, váll.
A legnehezebb a faultos büntetőket megítélni - nyilván.
Utána szerintem a kezezések jönnek.
Végül a leshelyzetek.
Mármint a stúdióból megítélni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2017.09.13. 20:13


Szerintem meg pont Spalletti nem tudott soha belenyúlni a meccsbe. Ha működött amit kitalált akkor nyertünk , ha nem akkor vakarta a fejét és rágcsálta a fűszálakat. (Nem az AM ellen hanem kiesőjelölt olasz kiscsapatok ellen is.) Igaz, hogy mérkőzés közben ezer variációra át tudtunk állni, de haszna ritkán volt. Vele valószínűleg beleszaladtunk volna késbe. EDF jókor és jól cserélt.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.09.13. 18:06


Már hogy a fenébe lenne nehéz megítélni egy kezezést? A les a kemény, de a kéz laikusként is sima ügy. Akkor van csak zűr velebha nem vagy nem tisztán látod.

Kikockázva, lassítva tévében a 90% tök egyértelmű.

Puhl meg egy bohóc. Rosszabb mint egy focit követő laikus. Ő ugyanis nem követi a focit.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.13. 17:31


:)
A hosszú házasság titka.
De hogy lesz ebből gyerek? :wink: (scudetto)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.13. 17:26


a félsz már régóta nem játszik az AS Roma és köztem
megbékéltünk egymással :D
úgy fogadjuk el a másikat, ahogy van :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.13. 16:57


Fradista, amit leírtál, szerintem azzal nem nagyon lehet vitatkozni.
Ha november-december környékén is lesz vagy két-három ilyen meccs egymás után, akkor kezdhetünk aggódni.
A szurkoló ilyenkor még bizakodik, remél, de azért van bennem egy jókora félsz is. (Mint bármelyikőtökben szerintem.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.13. 15:58


Edin már magyarázkodott is, sajnálja, h. félreinterpretálták a szavait, ő nem kritizálta az edzőt, sőt, mindenben egyetért vele :)
https://twitter.com/EdDzeko
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.13. 15:56


Azt éreztem, mint rudi 2. évében. hogy nincs kitalálva a csapat, se egélszében, se csapatrészenként
Én Spal csodafocija óta ezt érzem. De aztán rá kellett jönnöm, hogy nem az volt az alap, hanem ez a semmi az alap a mai fociban

tegnap egy jó csapat ellen többet nyújtottunk mint vártam, játszottunk egy x-t
a csúfos vereséget sem írom alá Alisson nélkül (két "s" és nem két "l"), ugyanis lőhettünk volna mi is egyet-kettőt. És ha meg ők találnak be, utána enyhül a nyomás

a kifulladást senki se érti (EDF sem), de lehet szimplán arról van szó, hogy egy olasz kicsapat ellen nem ugyanaz a hajtás mint az AM ellen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.13. 15:35


Én nem sok örömtelit találtam a tegnapban. ha Allison nem tudta volna feledtetni és felülmúlni Csesznit, csúfos vereséget szenvedtünk volna.
Egyénileg volt néhány egész jó teljesítmény, önfeláldozó játék, ami megmentette a meccset, de mint csapat, sehogy nem muzsikáltunk. Oké, EDF jókor és jól nyúlt bele a meccsbe, igaz, ehhez nem kellett nagy tudomány. De azotnúl nem AZT éreztem, hogy bármit kitalált volna , hogy volna valami játékrendszer, taktika amivel a fiúk felmentek a pályára.

Azt éreztem, mint rudi 2. évében. hogy nincs kitalálva a csapat, se egélszében, se csapatrészenként. mintha EDF-nek túl nagy lenne ez a kihívás.

(ma amúgy Dzeko is beszlt egy kicsit: hogy salah nélkül elárvult, és naingolan is túll messze került tőle, így nem tud a csapatnak hasznára lenni)

és ami még aggasztó. az a kifulladás úgy a 60. perctől, úgy, hogy előtte szünet volt és még a 7végén se játszottunk, nagyon aggasztó. És ez megint Rudit idézi: megint baj van az erőnléttel, a fizikai felkészítéssel is?

Summa summarum, nagy kár volt kiutálni Spalt! :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.13. 15:24


Puhl sanyi azt mondta, tiszta tizi volt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.13. 15:03


Az egy dolog, hogy a bíró ott helyben mit dönt. Azzal én nem tudok vitatkozni
Én tomm téves szabálymagyarázatával és állításával tudok vitázni, mert hogy az egzakt, le van írva, egyértelmű.

Amúgy megmondom őszintén, nem rémlik melyik esetre gondol tomm. Pedig néztem a meccset. :)) De semmi kétes szitu nem maradt meg bennem. Ezért sem vitáznék konkrét szituról, hanem a szabályról.
Ha valaki videón be tudja linkelni (ótvaszar a net és gép itt melóhelyen most) akkor megköszönöm.

Tehát lehet nem vettem észre azt a szitut, és igazad is lehet tomm akár. Csak rossz irányból közelítetted a szabálymagyarázatot hozzá.

Mikor a stúdióban ülők percekig vitatkoznak egy ilyenen
sokszor bebizonyosodott már, hogy néha fogalmuk sincs az aktuális (sokszor változó) adott szabályról.

ki az az őrült, aki a 16-oson belül szándékosan akar kezelni?
ne tudd meg, hogy mennyien :shock: Általában félig öntudatlanul, de szándékosan belekapnak.

Onnantól kezdve a bíró nézze az akaratot, a távolságot, a kéztartást...Ááá...Lehetetlen.
érdekes, minden focimon azonnal meg tudom állapítani, hogy kéz vagy nem kéz. Az más kérdés, hogy más mit lát belőle. :D (amatőr szinten a srácok 99%-kának fogalma sincs a kéz szabályáról, a bírók egy jelentős részének detto)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.13. 14:53


Igen.
Ezek még videobíróval is kényes szituációk. Mikor a stúdióban ülők percekig vitatkoznak egy ilyenen, nem lehet elvárni a játékvezetőtől, hogy hirtelen helyes döntést hozzon.
Trigo, amit linkeltél, a szabály, tök egyszerűnek tűnik. Ám a bírónak 3-4 dolgot kell nyomban mérlegelnie, mielőtt fúj. Ezért az ítélet szerintem egy pillanatnyi benyomás, egy impresszió, egy MEGÉRZÉS lesz. És a videobíróság sem fog tudni tisztán dönteni.
Legyünk őszinték: ki az az őrült, aki a 16-oson belül szándékosan akar kezelni? Ha valaki a gólvonalon VÉSZKAPUSKÉNT ment, vállalva ezzel a pirosat és a tizit (Uruguay, Giuly), akkor az szándékos, a többi nem. Onnantól kezdve a bíró nézze az akaratot, a távolságot, a kéztartást...Ááá...Lehetetlen.
A visszajátszás alapján a jelenlegi "helyzet"/szabály/szokások alapján büntetőnek kellett volna következnie.
Ám én sem adtam volna meg.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.13. 13:33


Ok nezzuk:
-szandekossag: nyilvan ide hazugsagvizsgalo kene. Sztem az volt.
-a kez egyertelmuen mozgott a labda fele. A rugas elott meg le volt szoritva, kb a rugas pillanataban emelte fel a kezet, a labda roppalyaja iranyaba es talalkozott is vele.

Tovabbra sem ertem: ha ez nem tizi akkor mi? Ha ketkezzel megfogom a labdat az se?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.09.13. 13:08


a példádat nem, a szabályt értem :D :mrgreen:

amúgy meg mint Roma drukker simán befújtam volna :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.13. 12:59


A kez jol lathatoan nem a test mellett volt es elakadt benne a labda. Mi kell meg a tizihez? Vegye elo a bugylibicskat es szurja ki? Ha nem vesszuk figyelembe a szabalyokat, akkor mondhatjuk azt is, hogy nyertunk, mert csak.
na itt a baj tomm, hogy nem ismered a szabályt, és ebből indulsz
Nincs olyan szabály, hogy leszorított kéz.

a kedvedért újra beidézem, de ne kelljen már mindannyiszor, ahányszor csak ilyen eset van:
A labda kezezése
A labda kezezésekor egy játékos a kezével, vagy a karjával szándékosan kerül
érintkezésbe a labdával
.
A következőket kell figyelembe vennie:
• a kéz mozog-e a labda fele (és nem a labda a kéz felé);
• az ellenfél és a labda közötti távolság (váratlan labda);
a kéz helyzete még nem jelenti azt, hogy szabálytalanság történt;
• a labda érintése egy kézben lévő tárggyal (ruházat, sípcsontvédő stb.)
szabálysértésnek számít;
• a labda megdobása egy tárggyal (cipő, sípcsontvédő stb.) szabálysértésnek számít.


tessék már megjegyezni kedves fórumtársak ezt az egyszerű szabályt
attól, hogy sok spori ennek ellenére befúj sok nemkezet kéznek, még nem az a helyes

az a lényeg, hogy természetes mozdulatot tesz a kéz vagy nem. (Pont ezért lehet leszorított kéz is szabálytalan bizonyos alkalmakkor)

szemléletes példa: ha háttal beállok a kapuba, a kezeim lógnak magam mellett, meg se mozdulok, és egy lövés elakad a kezemen és ezért nem gól, abban semmi szabálytalan nem volt
ha viszont oldalra tartott kézzel állok ugyanígy, és úgy akad el, az már szabálytalan
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.09.13. 12:11


Nekem pozitív élményeim vannak a tegnapi meccsről.
Nyilván egy jóval tapasztaltabb és jobb csapat ellen sikerült a pontszerzés,
hajtottak, küzdöttek. Jó lesz ez... Sőt, továbbjut a Roma a csoportból!!!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.13. 08:29


Defrelnek volt egy iszonyat megmozdulasa,mikor a sajat 16osnal elkezdett lavirozni az ellenfelek kozott, el is vesztette a lasztit es majdnem gol is lett.
Ennel biztos tobb van benne, de remelem a gigaigazolasunk siman padra ulteti.
Persze erdekes, hogy mindketten inkabb centerek

Az a kezezes igazan nem tudom miert 50-50. A kez jol lathatoan nem a test mellett volt es elakadt benne a labda. Mi kell meg a tizihez? Vegye elo a bugylibicskat es szurja ki? Ha nem vesszuk figyelembe a szabalyokat, akkor mondhatjuk azt is, hogy nyertunk, mert csak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.09.13. 08:01


Defrel.
Látom idén ő lesz a célpont. tudom, mindig kell valaki. Rohadt sokat futott megint és támadásban is aktív volt. Perotti persze jobb a másik oldalon, de ettől még Defrel messze többet használ a csapatnak mint El Sharaawy vagy a török kiscsávó tudna. Azon a poszton most ő az emberünk és ez nem EdF sakkvaksága. Egyetlen mértékadó lap szerint sem lógott ki a csapatból. Alisson elvitte a showt, utána Manolas, de a többiek 5 és 6,5 között kaptak. Defrel egyetlen lapnál sem a leggyengébb (Dzeko, Strootman és Bruno Peres lett lehúzva). Azt mindenhol kiemelik, hogy kulcsszerepe van a letámadásnál. Van ahol simán "dícsérhető" jelzőt kap. Kritika a támadójátékát éri. sajnos nem veszélyes a kapura, ami egy támadóval szemben azért elég erős elvárás. Azért lapszemléztem, mert kíváncsi voltam, hogy én látom-e csak jobbnak, mint amilyen. Picit lehet, mert én tök átlagosnak láttam, a sajtó meg az átlagosak aljának. De sehol (GdS, CdS, Tutto) nincs igazából kutyázva. Reméljük ő lesz az idei Perottink. Élénken él még bennem mit kapott itt az argentin és a klub, hogy le mertük igazolni ;)

Bruno Peres.
A Torinóban 4 védős rendszerben játszott. Tavaly Spalletti hibrid védekezését nem tudta megtanulni. Végig szar volt. Idén sokat állunk majd fel 4 védővel. Ez lesz a mértékadó éve. Ha itt sem lesz jó, akkor bevásároltunk vele. A fasziban pedig láthatóan sok van. A serie A legtöbb jó beadását produkálta 2 éve és emellett a második legtöbb sikeres cselt. Ilyen nem jön össze véletlenül. Tegnap nem volt rossz szerintem sem. egy valamit nem tudok eldönteni. EdF vajon szándékosan kéri, hogy ennyire tolódjon vertikálisan? Ha Kolarov oldalán jön a kontra, folyamatosan a kapunk mélységéig jön be. Hatalmas terület van mögötte. A szerb nem így helyezkedik. Viszont Perest sem cseszi le érte di Francesco. Nem tudom eldönteni hibás vagy kért helyezkedés.

Középpálya.
Itt bajban vagyunk. Strootman robotol, de semmi extra. Sőt már igazából jó sem. DDR 60 percig bírja, utána szórja el a lasztikat. 3 sajáttérfeles labdaeladása volt a második félidőben. A Perotti-Radja-Kolarov játékkapcsolat működik csak. Defrel-Strootman-Peres szinte nulla, a Dzeko-Radja-Strootman meg teljesen az. Ráadásul De Rossi nem tud feljebb lépni. egyszerűen nincs sebessége hozzá. Itt buktuk az Inter meccset és az AM ellen is itt volt a gond. Ha egy 3 emberes középpályán nem 3 terminátor játszik, akkor ott az ellenfél fölényben lesz. Ezt csak rövid ideig tudod ellensúlyozni a feltolt védelemmel. Nincs csapat aki 90 percig ilyen magasan tud játszani, mert az összes szélsőd beledöglik. Pellegrini lehet a megoldás csak nem Nainggolan helyén. És persze Gonalons is érdemes lenne megnézni, mert biztató volt nyáron és azért ő sebességben DDR előtt jár. azaz elvileg vannak lehetőségei di Francesconak.

Mazic.
Szerintem középszarul vezette. A kezezés kivételével egyik tizenegyes sem volt még csak véleményes sem. A kezezés meg max 50-50. Kár ezen lovagolni. A sárgák megitélésével viszont kiakasztott. Az első félidőben tök nyilvánvaló szabálytalanságokért maradt el a lap. Pl amikor Gabi lerúgta Perottit vagy JJ Viettot. Mindkettő 1000% szándékos fault, helyzetben. szabit ad, de lapot nem. Dzekot folyamatosan lökdösték, rúgták. Talán ha 2 esetben szankcionálta. szerintem az Atleti 5 éve nem zárt csak 13 szabálytalansággal. ez is kellett ahhoz, hogy felőröljenek és ennyire felboruljon a pálya a második félidőben. De igazából nem múlott rajta semmi.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.09.13. 07:09


Egyet aludtam dologra és a következőket tudom kiemelni.

Először is azt, hogy roppant mód örülök ennek az X-nek, a meccs előtt kérdés nélkül aláírtam volna, ahogy abban a fél órában is, amikor szinte labdához se értünk. Az Atletico olyan szintű labdákat játszott meg, hogy csak tátottam a szám, de ez tőlük csak a megszokott.

Ami pozitívumot látok, hogy ezen a meccsen tényleg odatették magukat a srácok és nem nagyon láttam alibiskedést, bár ott a végén Manolas integetése és álldogálása a 16-on belül azért elég rendesen megállította bennem az ütőt :D Tisztában volt DiF és a csapat is, hogy itt behúzott farokkal kell védeni a kaput, meg is tették szerencsére. Manolas, Alisson meg wow, le a kalapokkal, tartottam tőle, hogy a sok herce hurca miatt Manolas elég 0 ember lesz ebben a szezonban, de örömmel látom, hogy nagyon nem és hozza a tavalyi szintet.

Ami Defrelt illeti, ezen a meccsen tényleg nem nyújtott sokat, de mentségére szóljon a támadok közül nem sokan brilliroztak, az viszont látszott rajta, hogy tisztában van azzal elég limitált ideje lesz a pályán most, hogy Shick is itt van, ezért vakart rendesen. Meg is jegyezte a kommentátor, hogy Defrel talán a Roma legaktívabb játékosa az első félidőt tekintve, az is volt. Ettől eltekintve viszont kevéske a mutatott teljesítmény sajnos.

Ami a középpályát illeti, hát az elég csapnivaló volt, DeRossi és közben Stroci is nagyon sok passzot rontott, amiből megindult az AM...már rendesen féltem, amikor fordultak rá egy oldal passzra. Ninja feltehette volna az i-re a pontot, ha az a lövése bemegy, bár szerintem akkor nagyon, de nagyon nem úsztuk volna meg kapott gól nélkül.

Összességében ez a teljesítmény nem nagyon lesz elég egy újabb X-re ha pl. az utolsó előtti fordulóban az AM győzelmi kényszerben lesz, szóval én rettentően örülök, hogy az elején kezdtünk az AM-el, amikor még "belefér" nekik is pár elejtett pont, sajnálom, hogy nem a Chelsea ellen lesz a következő meccs, de legalább a csoport egy hazai Qarabaggal zárul...ooo de szép lenne, hogy ha akkor a saját kezében lenne a csapat sorsa, vagy még lenne ott egyáltalán esély a továbbjutásra. Na de ez egy későbbi sztori, most amit fontos kiemelni, hogy a tegnapi csapat még nem a legerősebb keret, amit a kispad megenged, szóval kíváncsi leszek Karsdorp és Shick belépésére is, remélem üde szinfoltjai lesznek a csapatnak.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2017.09.13. 05:45


Én azt gondolom a tegnapi teljesítmény után csak dicséret jár a csapatnak.
A pozitívumok, hogy nagyon erős, egységesen mozgó-letámadó Atletico ellen nem kaptunk gólt. 5 éve 1-2 csere kivételével ugyanaz a kezdő csapatuk, hihetetlen együtt mozognak. Peres extra volt, Manolas is, a többiek is jók voltak. Azért az látszik, hogy iramba a BL más kávéház, de én úgy éreztem álltuk a sarat. Allison tipikus bravúr kapus ma erre volt szükség.
Negatívum a labdakihozatal. Nagyon sokszor Jesusra jönne ki a felpasz aki alibiből kiteszi Kolarovnak, ez pont kedvez a letámadásnak, mert szélen van a labda, így mindenki odatolódik, és nincs más opció csak Dzeko, ezért nem lehet soha lehozni Dzekot, mert valamikor ő sem tudja 2-3 ember közt megtartani, ezért nem jöhet hamarabb Sári, vagy bárki más.
Megoldás az lenne, ha középpályán belül valaki el tudná kérni, de mivel 3 középpályásunk van elégé széthúzódva, így nehéz. Gyorsabban kellene járatnunk hátul a labdát és minél korában eljuttatni Perottihoz vagy Radjahoz mert ők ketten tudnak le venni embereket a középpályán.
De összességében fog ez még csiszolódni.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.09.12. 22:50


Na, csak megérte a gyerekeket lefektetni és nem forradalmat csinálni otthon. Én csak egy 10 perces összefogalalót láttam, amiben még a labdaszedők által összeszedett lasztik is benne voltak.
Valóban két helyzetecskénk volt csak, de ami feltünőbb volt, hogy az első félidőben Defrel oldalán támadást nem láttam ebben a kivonatban. Pedig még a vakon középrelőtt labdákat is kiválasztották. Perotti minden támadásunkban benne Defrelt meg egyszer láttam a földön hemperegni a második támadásunknál. Egy Defrel-Ünder cserét kérnék a következő kezdőbe, hátha.

A támadójátékot nem fogom hiányolni egy olyan csapat ellen, akik még a Barcát sem engedik a kapu közelébe sem. Majd a következő bajnokikon meglátjuk. Amit most láttam: Perotti szinte minden épkézláb támadásunkban benne volt, Defrel zéró, baj van a kondival a második félidőben (az összefoglalóban 3 percig csak a sárgák vezettek támadást). Összefoglaló alapján ennyi.

Jön négy meccs: Verona (o), Benevento (i), Udine (o), Qarabag (i) - ezeknek simának kellene lennie és csalódás lenne nem mindet nyerni. Majd ezeken lemérem a támadójátékunkat. A cseréknek is biztos lesz lehetőségük.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.12. 22:45


Na fotelből néztem.
Nagyon f.sza kis meccs volt. Kifejezetten tetszett!
Egész egyenrangú partnere voltunk az AM-nak, kivéve az uccsó félórát :)
De nem éreztem annyival de annyival erősebbnek az AM-t.

tomm írta:Ill. Bocsanat. Mazlink volt? Legalabb egy tizi elmaradt. Ez nem epp a mazli kategoria

nem maradt el egy tizi se szvsz
jól vezette a spori, hiba nélkül. Soha rosszabb bírót.

Azt viszont nem értem, hogy mi értelme 2 percre behozni valakit, miért nem lehet 8-10 percre. Egy fáradt Dzeko hasznosabb, mint egy pihent, gyors El Sári az utolsó 10 percben?
színtiszta időhúzás volt

Viszont: CSAK ÉN VETTEM ÉSZRE, HOGY BRUNO PERES ELB.SZOTT JÓL JÁTSZOTT MA??????? :shock: :shock: :)
Megcsinált egy két jó megoldást, onnantól csak azt néztem hányszor ront. A végén rontott 1 max 2x, amikor már elfáradt. Megcsinálta a biciklis-cselt, de már fáradtan nem tudta kihasználni. Addig viszont gecc nulla hibával, lefutva megkerülve,. kicselezve a szélén az ellent, becsúszva, szerelve, elérve mindent. MOST ELŐSZÖR gondolom azt, hogy lehet ebben a gyerekben még valami, és talán mégsem a kuka alja a szintje.

viszont: Alisson. Mindenki itt most kezdi elismerni, amit eddig is mondtunk, hogy nagyon jó kapus. Nekem viszont a lábbal való passzai miatt (ami egy kivételével MIND emberhez mentek, de mindegyik szívbajt hozott ránk) most kezdek hajlani arrafelé, hogy nem leszek elégedett vele. De bravúrkapus az látszik. Brazil válogatottba elég lesz. Ide nem biztos, de tradicionálisan megszoktuk ezt. :)

amúgy most senkit nem tudnék lefelé kiemelni. Kb jó volt mindenki. Dzeko is hozta amit kell, de hogy 5-ről ballal nem találja el a kaput (ha eltalálja gól), de ez meg tipikus Dzeko...
Manolas nagykirály volt. Kicsit magamat látom benne. Ha tétmeccs van klasszis, ha nem, lófrál. :D

Fazio behozatalánál asszem F.Totti gondolata jutott eszmeb azonnal. Hogy a feltolt védelemnél nem jó, de ha hátul védekezünk akkor igen. Hát most verte a hátukat a kapu, ergo jó döntés volt behozni. :)

egy hsz nso:
laligaegyszar2017-09-12 22:49:41
Ez a roma szanalmasan gyenge. :D :D Csak a joistennek koszonhetik, hogy nem kaptak legalabb egy harmast. Atletico meg egyre szebb focit jatszik.

pedig pont hogy most láttam valami bíztatót, hogy nem vagyunk ANNYIVAL lemaradva a világ élvonalától, mint gondoltam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.09.12. 22:36


EdF nagyot húzott Fazio beküldésével. Holnap pont ezért kapja majd a legtöbb dicséretet. Ott jöttünk vissza a meccsbe és ezzel az egy lépéssel nullázta Simeone összes cseréjét. Mondhatni lemeccselte :)

Az Atleti jobb, rutinosabb BL csapat. Szép eredmény az iksz. Becker, Manolas, Kolarov és Perotti kifejezetten jó volt. A középpályánkat viszont felzabálták annak ellenére hogy minden szakíró arról írt, az lesz di Francesco preferenciája. Majdnem elment rajta a meccs, de a védelem helytállt. Mindenesetre egy jó Pellegrini és egy jobb Nainggolan kelleni fog, mert DDR 60 percig bírja, Strootman meg lassú.

Kb ott tartunk, ahol tartanunk kell. Bizakodó vagyok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aszi Dátum: 2017.09.12. 22:20


Di Francesco elég merészet húzott a támadót védőre cserével 0-0-nál hazai pályán. Ha ezek után kikapott volna a csapat, mit kapott volna... Nekem tetszett, hogy belátta, hogy gyengébbek vagyunk, átalakította a csapatot. És bejött neki, mert azután nem volt az Atleticonak igazán kidolgozott helyzete. Nekünk mondjuk előtte sem, sajnos, így nem mondhatni, hogy fel lett adva a támadójáték :(
Azt viszont nem értem, hogy mi értelme 2 percre behozni valakit, miért nem lehet 8-10 percre. Egy fáradt Dzeko hasznosabb, mint egy pihent, gyors El Sári az utolsó 10 percben?
aszi
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.02.20. 08:51
Tartózkodási hely: Budapest XI. ker. Őrmező

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.09.12. 22:06


Gyerekek próbáljunk meg higgadtan a tények figyelembevételével értékelni! Az elmúlt 5 év legstabilabb csapata volt az ellenfél, a világ legerősebb csapata volt az ellenfél. Mégis mit vártunk? laza 3-0 Hazai?? ugyanmár srácok. a második félidő megmutatta h mennyire messze vagyunk mi az atleti szintjétől még hazai pályán is, némi szerencse és a hatalmas szív segítségével megfogtunk egy pontot, amit megérdemlünk pont a szív, a lelkesedés miatt, de mit akarun kjelenlegennél többet? új edző, rengeteg új ember, Szanics mondott egy velőset az elején: edző szempontból BL-szinten 47-0 oda!!! játékos szinten ki nem számoltam de sztem még durvább! mégis mit kartok ennél többet? én maximálisan elégedett vagyok, mindenki tette a dolgát 110%-on, ebből a csoportból nem reális jelenleg a továbbjutás, de ilyen meccsekkel és ilyen mentalitással végre elindulhatunk előre.
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 195 vendég