Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.11. 20:56


Legalabb kis izgalom
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.11. 20:55


mondtam én hogy minimum 2 rúgunk :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2018.02.11. 20:52


feree80 írta:ez a pecsfej mi az anyjáért fütyül? qrvára bezavaró :mrgreen:


nem tudom, de lenyúlnék a torkán...
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.11. 20:51


ez a pecsfej mi az anyjáért fütyül? qrvára bezavaró :mrgreen:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.11. 20:44


snatch írta:Feree szed valamit, mert brutál optimista az utóbbi idôben. De jó látni.

pusztán leszűrtem vmit a kezdőből, amit Ti ezek szerint nem.

úgyhogy tuti 2 gólt rúgunk! :wink:
az hogy mennyit kapunk, azt nem tudom.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.02.11. 20:40


Feree szed valamit, mert brutál optimista az utóbbi idôben. De jó látni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.11. 17:27


Bouah 16 éves. :D Ja és olasz - Trigo kedvéért pontosítok.
még a nevét se tudom kimondani :D :D

feree: te és a nyugalom? :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.11. 09:43


nyugalom :) ma minimum 2 gólt rúgunk 8) higgyetek nekem. :wink: :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.02.11. 09:29


Amíg egy BL szereplés 70-100 M EUR-t ér évente, addig erre ne szamits.

Más! A sok középpályás hiánya miatt Marcucci, BP hülyesége miatt Bouah került be a keretbe a Primaveraból. Bouah 16 éves. :D Ja és olasz - Trigo kedvéért pontosítok.
Marcucci akár játszhat is, mert a középpálya a legfáradékonyabb csapatrész. Persze ha nem zero-zero a 80. percben.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.09. 22:15


az olasz klubok helyébe kiszállnék az ffp féle mókuskerékből
dugja fel magának az uefa
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.09. 15:54


amúgy van 1 olyan érzésem, hogy ddr-t a bl meccsre tartogatjuk, most azt írják 90% a valószínűsége hogy keretbe kerül, ettől függetlenül egy rakat sérültünk van, plusz még 2 eltiltott is....
pedig pont most lehetne önbizalmat növelni, és talán lendületbe jönni, erre itt ez a rakat sérült, és ugyé 12 nap :!: múlva bl meccs....

csak érdekességképp, gazzella szerint karsdorp 80 :!: nap (azalatt fél lábbal megkerüli a földet :) )múlva talán már pályára léphet...

további érdekesség, még csak most volt vége a húspiacnak, de már pedzegetik hogy az ffp miatt nyáron nekünk 1 az internek meg 2 kulcsjátékosától kell megválnia....és a psgnek? :mrgreen: és a csuzlinak? és a muszitinek? :mrgreen: és még sorolhatnám
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.02.08. 14:17


amúgy Bede Ferenc azt mondta, hogy Pellegrini esete nem volt piros lap. Jó, tudom, Bede Feri...de csak egy játékvezető mondja ezt, nem pedig egy fotelszurkoló.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.02.05. 13:24


Bocsánat az offolásért, de a meccshez hozzászólva, nekem tetszett, hogy végre Ninja fent játszott mint Spallettinél. Fura, mert őt én védekező középpályásként ismertem, de Spallettinél is megállta a helyét, és EDF-nél visszakerült a középpályára, de szerintem jó volt megint 1 sorral előrébb. (mármint önmagához képest nem volt jó, de az elmúlt 5 meccse formájához igen).
Sajnos megint ott vagyunk, hogy ha nincs Totti akkor ki rúg gólt. Tavaly Dzekónál hiba volt a mátrixban és azért csak kideürült, hogy suta vagy kinőtte a tavalyi gólvágó cipőjét nem tudom, de olyan helyzeteket hagy ki, amit okos, gólt rúgni akaró csatár simán a kapuba helyez, ő meg belerúg a labdába lesz ami lesz alapon. Nem megy neki.

Undorító egy gödörben vagyunk, amiből egyetlen pozitívum, hogy legalább nem csak 30 évesekkel érjük el ezt, hanem a fiatalok is pályára lépnek, Pellegrini, Gerson, Under, Schick is kap perceket bőven. (mondjuk most már látszik, hogy Gerson 18 milliós vételára enyhén sok volt, Pellegrininek pedig ez a szint még nagy, de alakul és szerintem benne is bőven van kakaó mint Paredesben.) A másik pozitívum, hogy a Fazio-Manolas kettős eléggé összeért. Mind a kettő nagy tanár tud lenni, ha feltoljuk a védelmünket. Mondjuk ha beszorulunk, akkor azért hajlamosak bénázni, de Manolas nagy kincs, remélem már nem megy sehova.

Sok 1-0-ás győzelemnél Kolarov húzta ki a csapatot, de sajnos a többiek szintjére visszaesett ő is, pedig az első fordulóknál látszik mennyivel jobb az egész keretnél. Talán padoztatni kellene 1-2 meccs erejéig, hogy feltöltődjön. De aztán lehet Juan Jesus még ennél is bénább lenne a helyén. Edző tudja csak.

A másik szomorú dolog ami miatt is gyengén teljesíthetünk, hogy nincs csapatkapitányunk, nálam Florenzi és Nainggolan nem az. Florenzi csupaszív olasz játékos, él hal a csapatért, de nem igazán látom rajta, hogy nagy hatással lenne a többiekre, nem tudja összerázni a csapatot a 80. percben. De Rossi ilyen alkat, de ő most sérült.

Összegezve én ezekben a dolgokban látom a gyengélkedés okát: fiatalok játszatása, kulcsjátékosok (Dzeko, Kolarov) formahanyatlása, nincs igazi kapitány a pályán.
Viszont a pozitívum még egyszer, hogy legalább sok gólt nem kapunk, mert a Manolas- Fazio kettős jól védekezik, Kolarov is rutinból jobb védő mint a sok sok elődje, plusz Alisson csodakapus, aki valszeg a vb után 50-60 millióért lelép.

EDF taktikáját most szándékosan nem írtam bele, mert egy Hellast edző nélkül is verni kellene 3 góllal. Ha lemennek a grundra focizni csak úgy edzők, közönség, tét, lelkiállapot nélkül, simán verni kellene a Hellast több góllal.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.04. 18:54


ok lezártuk

"Remélem egyszer annyi pénze lesz Mészárosnak, hogy a teljes Balatont megveszi...."
:wink:

off: három hét múlva lesz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.02.04. 18:38


Teljesen mindegy, hogy komolyan gondolta-e vagy sem, egy - amúgy megérdemelt - győzelem utolsó perceiben azt irta, hogy reméli x lesz, én pedig ezt szóvá tettem. De már bánom.

A csicska szó meg egy elég gáz szó, hirtelen nem is tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor egy Roma játékosra ezt elfogadnám. És ha három bekezdésen keresztül taglalod a kihagyott helyzetet, akkor sem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről.
Ha bénát irt volna nem szólok egy szót sem.

Részemről téma lezárva.

Off: majd szólj ha lesz torna, aztán ha tudok kinézek szurkolni
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.04. 16:34


megtaláltam:
Remélem a 89. percben ismét elszúrunk valamit és egál lesz...
ezt a hszt komolyan venni azért.....na...... :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.04. 16:31


szerintem sem
bár nem láttam azt a hszt hogy reméli x lesz, de ilyet komolyan sosem gondol

És nem az a baj, hogy nem dobod ki, a moderálás szubjektiv, de azért egyetérteni szerintem erős (te voltál az egyetlen)

eric, de, egyetértettem adott helyzetben. Egy az egyben állok a kapussal szemben. Már kifújtam magam, megálltam, labda a lábamon, közelemben senki. És akkor belecsavarom a kezébe.
Igen, felért oda Kevin, amúgy játszhatott jól is stb, de azt abban a helyzetben be kell lőni. Láthatóan azt se tudta mit csináljon, ezért oldotta meg ilyen gyatrán. Mintha magamat láttam volna :) Csak én nekem nem ez a hivatásom.
A csicska nem jó szó, de ARRA A KIHAGYOTT HELYZETRE vonatkoztatva (nem egész meccses teljesítményére) még mindig jobb mint a semmi. Talán a béna jobb lett volna.
És attól, hogy nem írunk le mindent, mert alapvetően nem szidjuk a játékosokat ordenáré módon a fórumon, attól még komolyan azt gondolod, hogy sose küldeném el őket az anyjukba magamban?? Most nekem is hasonlóan anyázós gondolatok jutottak eszembe amikor láttam a balf.szkodását. Ez van.:(

Semmi frusztáltság nincs bennem, volt két hozzászólás, ami az értékrendemnek erős. ezekre reagáltam, de akkor ezeket inkább magamban tartom (ahogy többnyire szoktam)
Na, ha nincs gond, akkor magadban ne tartsd! De tényleg! Szeretjük amikor megnyilvánulsz!

off: és jah van csapat - természetesen :wink:


Zsolti:
DE EZ A MECCS nem ilyen volt. Ez olyan genoásan megérdemelt volt.
egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.04. 16:04


Vannak olyan meccsek, amikor az olyan hülye szurkolók, mint én, örülnének egy ikszet jelentő ellenfélgólnak, mert a saját csapatom nem érdemel győzelmet. Hátha észhez téríti őket, vissza a régi kerékvágásba, olykor jól jön egy pofon.
Nem mondom, hogy nem éreztem ezt mostanában.
DE EZ A MECCS nem ilyen volt. Ez olyan genoásan megérdemelt volt. Csakhogy ott jött De Rossi...
Nem hiszem, hogy mcsabi örült volna az iksznek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.02.04. 16:02


ericcartmen írta:Azt irta reméli x lesz, bocs, ha ezen fennakadtam.

iróniás nem volt, de
https://media.giphy.com/media/j3HQ1zWosr1NS/giphy.gif
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.02.04. 15:33


Trigoria írta:tudod cimbora, a csicskán gondolkoztam hogy moderáljam-e, de végül bent hagytam kivételesen. Nem éreztem iszonyat keménynek ebben a topikban adott pillanatban
lehet hibáztam, elnézést (10 év alatt belefér egyszer egyszer azt gondolom)

A csicska szerintem semennyire nem fér bele, pláne, hogy amúgy jól játszott Strootman.
És nem az a baj, hogy nem dobod ki, a moderálás szubjektiv, de azért egyetérteni szerintem erős (te voltál az egyetlen)
Trigoria írta:de akkor a te első mcsabinak szánt mondatodról mit mondjak? :?:
azt miért ne b.sszam ki a f.szba?
ráadásul abban is egyetértek mcsabival, és semmi rosszat nem mondott

Felőlem b.sdz ki, nem zavar, de attól még nem tudom mi a baj azzal mondattal.
Azt irta reméli x lesz, bocs, ha ezen fennakadtam.
Trigoria írta:mintha kicsit frusztrált lennél mostanság nem?

Semmi frusztáltság nincs bennem, volt két hozzászólás, ami az értékrendemnek erős. ezekre reagáltam, de akkor ezeket inkább magamban tartom (ahogy többnyire szoktam)
Trigoria írta:inkább térnél vissza a szurk tornára, bár tudom hogy nem tudsz :(

Jól tudod, nem tudok. :(
Amúgy van még csapat egyáltalán?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.04. 15:21


Tökéletes foci, tökéletes eredmény, boldogság!
Ja és én azért pluszegyezem ericcartmen kommentjeit :)

A csicska tényleg elég fura jelző arra a Strootmanra aki felért a hosszabbításban oda, ahol semmi hivatalos dolga nem lett volna. Én imádtam érte.

És bírtam Undert meg Defrelt is. Végre adtak életjelet magukról. Előre a BL helyért!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.04. 15:16


ericcartmen írta:
mcsabi írta: Pedig aztán erről a mérkőzésről se lehet sok jót elmondani

Gondolom most szomorú vagy, mert végül nem jött össze az x

rageee írta:Strootman úristen b+ mennyire csicska vagy

Gondolkodtam, hogy erre milyen frappánsat irjak, de olyat nem tudok, hogy ne moderáljanak ki (pláne hogy a moderátor veled ért egyet, ami kicsit szomorú)

Zsolti írta:Gyenge ez a Verona.
És jók vagyunk a kiállítás óta.
Megérdemeljük a győzelmet.

Na, ezzel egyetértek, mind a 3 résszel

tudod cimbora, a csicskán gondolkoztam hogy moderáljam-e, de végül bent hagytam kivételesen. Nem éreztem iszonyat keménynek ebben a topikban adott pillanatban
lehet hibáztam, elnézést (10 év alatt belefér egyszer egyszer azt gondolom)

de akkor a te első mcsabinak szánt mondatodról mit mondjak? :?:
azt miért ne b.sszam ki a f.szba?
ráadásul abban is egyetértek mcsabival, és semmi rosszat nem mondott

mintha kicsit frusztrált lennél mostanság nem?
inkább térnél vissza a szurk tornára, bár tudom hogy nem tudsz :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.04. 15:13


én pont beérem annyi változással, hogy végre, sokadjára, ki számolja már :mrgreen: de győztesen hagytuk el a pályát. :flagbig:
amúgy meg ki fog hiányozni, ki nem, per pill nálam nem számít, ma a liga egyik leggyengébb csapatát vertük, 1 hét múlva meg a liga leggyengébb csapata következik, mindegy ki lesz a pályán, NYERNI KELL, no ha ez meglesz, akkor talán fogunk látni fogunk némi játékbeli változást(remélem), erre mondtam, hogy a mai kiváló alap volt a benevento elleni meccshez.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.02.04. 15:02


Az első perc hozott nekünk 3 pontot. Ezt leszámíva: Dzeko 12 helyzetet puskázott el, Ninja ugyanúgy nem találja magát, a többiek sem. A Verona baromi gyenge volt és visszaállt ellenünk, amikor 11-11 ellen volt. Ez nekünk feküdt, nem támadtak le minket. Az, hogy 10 ember ellen sem tudtak mit kezdeni a sárgák... Szóval a Verona támadójátékáról ennyit. Mi pedig örülhetünk annak az egy gólnak, mert meddő fölény sok elpuskázott helyzettel.

Éljen a 3 pont, de sajnos semmi nem változott a játékban.

Strootman helyzetéhez annyit, hogy többedszer nem értem, hogy miért ő tűnik fel ilyen kontráknál a kapu előtt. Mert ez a helyzet. A holland még a 89. percben is felfut, pedig kiköpi a belét és annyia elfáradt, hogy elrúgni sem tudja, miközben végigfutotta a meccset. Kérdés az, hogy miért ő ér oda Defrel passzára. Hol van a csereként beálló Perrotti vagy hol van Gerson (aki azért elég jól játszott a padról beállva is - védekezés, időhúzás, felrúgatás - jó volt na), vagy Ninja vagy bárki más. Nem. A védekező középpályást egész meccsen végigtoló Strootman ért fel. Miért? Mert csupaszív játékos, azért. Ez inkább a többiekre nézve kritika. Továbbra is tartom, hogy egy fél darab játékosunk nincs, aki kontráknál hasznos lenne. Ja, de SES, de ő bitang rossz volt ma és el is fáradt.

Benevento ellen nincs DDR sérülés miatt, Ninja sárga, Pellegrini piros miatt. Gonalons szintén sérült. Akkor Strootman és Gerson... Valakit még kerítsünk gyorsan. Florenzi? Valaki biztos fog padozni a Primaveraból: Marcucci, Masungu, Riccardi hármasból - majd kiderül.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.04. 14:55


:flagbig: veni vidi vici :flagbig:

ugyan a látványosság elmaradt, de a helyzetek megvoltak, pipa, cunder gól megvolt pipa, gólt sem kapva a győzelem is megvolt, pipa, ergo elégedett vagyok, kérem a következőt :) ez egy remek alap a rettenthetetlen benevento ellen.

(mondjuk a meccs közben james bondra is futotta, ergo nem rágtam le a körmeimet :wink: )
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 186 vendég