Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.16. 07:01


Hogy átlátható legyen, nézzük meg a jelenlegi keretet posztok alapján.

3 védős rendszerben, a meccs alapján:
Támadók: LAM: Pelle/SES/Volpato - CF: Abraham/Shomu/Afena - RAM: Zaniolo/Perez
(Volpato pozíción kívül, mert ő is ballábas..., szóval inkább a másik oldal a természetes posztja.)

Közép: LWB: Spina/Zalewski/Vina - DM: Matic/Cristante/Darboe/Faticanti - CM: Veretout/Bove - RWB: Karsdorp/Celik
(A két középpályás posztot önkényesen külön vettem.)

Védők: bal lábas CB: Ibanez/Calafiori - többi CB: Smalling/Mancini/Kumbulla/Tripi
(Tripi alapjáraton DM, Calafiori pedig LB.)

Kapusok: Patricio/Svilar/Boer

4 védős rendszerben (ahol egy középhátvédből irányító lesz (CB->CAM), így a két AM szélre tolódva szélsővé válik (LAM->LW, RAM->RW), a két futó szélső védő hátrébb tolódva sima szélső védők lesznek (LWB->LB, RWB->RB), és a CM is talán kicsit védekezőbb lesz -gondolom).
Akik posztot váltanak (a fentihez képest másfelé tolódnak): Tripi előrébb megy (DM), Bove ugyancsak előrébb mehet (CAM-nek); Pelle, Volpato középre húzódik (CAM), Zalewski előrébb megy a helyükre (LW), akinek helyére tolódik ki Calafiori (LB).
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.15. 13:52


Egyébként az edzőtáborba nem vitt 'idősebb' nevek: Bianda, Diawara, Villar, Coric, Kluivert
Szóval velük biztosan nem számol Mou. Az utolsó név számomra meglepő, azt gondoltam, egy esélyt kaphat. Tőlük meg kellene Pintonak szabadulnia mihamarabb.

A Sunderland elleni meccsre a lentebb említett kezdőkön és cseréken kívül még két játékos volt nevezve: Ivkovic Máté, 16 éves horvát DM (januárban jött 600k-ért a Hajdukból); illetve Boer a harmadik számú kapusunk.

Akik a meccskeretben sem voltak: Rui Patricio, Spinazzola, Vina, Cristante, Pellegrini, Abraham. Vina kérdéses, hogy miért nem került be, de a többire azt gondolom, elmondható, hogy Mou alapemberei, azaz ők a csapat gerince jelenleg. Emellett még Mancini számítható ide, ő csak a végén állt be, most kapott 5 éves hosszabbítást, Mounál szerintem ő a nr1 védő. (Smalling meg a szurkolóknál. :))

Egyébként az első meccsünkön is hasonló emberek játszottak (a gólösszefoglaló alapján), ami ránézésre más volt, hogy akkor Faticanti több időt kapott (kezdhetett). (Egyébként ott Smalling, SES, Shomu, Volpato (2) voltak a gólszerzők, sorrendben.)

Szóval szerintem ez a két meccs inkább szólt még arról, hogy Mou felméri, hogy ki mit tud, kire lehet szüksége. Akik kimaradtak, azok alapemberek, ők lehet majd a komolyabb ellenfelek ellen játszhatnak először. Ők biztosan maradnak a csapatnál.
Akik eddig játszottak, azok a kevésbé fontos elemek, akiknek még meg kell küzdeniük a helyükért, a kezdő pozícióért, vagy egyáltalán a csapatban maradásért. (Talán a középhátvédek kicsit kivételek ez alól, ott 4-en vannak 3 posztra.)

A következő meccs holnap este lesz a Portimonense ellen, ami egy középcsapat a portugál első osztályban. Utána következő két meccsünk már komolyabb ellenfél ellen lesz majd.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.07.13. 20:41


Köszi szépen az összefoglalót! :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.13. 20:29


Lement a Sunderland elleni bari.
Svilar; Kumbulla, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Matic, Veretout, Zalewski; Perez, Shomurodov, El Shaarawy -ez volt a kezdőnk.
Félidő végén lehentelték Ibanezt, így a helyére jött be Calafiori védőnek.
Félidőben a támadóhármasunkat Zaniolo, Afena-Gyan, Volpato váltotta, illetve Maticot Bove, Smallingot Tripi (utóbbi DM, de védőként is bevethető).
Fél órával a vége előtt jött Darboe és Celik Veretout és Karsdorp helyére.
Negyedórával a vége előtt jött Mancini Zalewski helyére (a védelembe, Calafiori húzódott ki szélre).
Végül Kumbulla helyett Faticanti (ő DM, ott is játszott) a 85. percben.

Azaz a teljes sort lecseréltük, kivéve a kapust.
Az ellenfél a kezdőjével állhatott fel (mezszámozás 1-11-ig), volt 5 cseréjük. Az ellenfél most jutott fel harmadból másodba, szóval szebb napokat is látott már a csapat.

A meccsről:
Fél szemmel figyeltem csak. Főleg az első félidőben az ellenfél néha durván játszott. A félidei cseréink sokat javítottak a támadójátékon. Amennyit láttam, az alapján az ellenfél helyzet közeléig sem jutott el, a Romának voltak helyzetecskéi, két kapufája, végül két akciógólja Gyan és Zaniolo révén.

A kapus érdekelt volna a legjobban, de nem volt dolga. Lábbal jól bánik a labdával, és nem okoz neki gondot kijönni a kapuból. Pontrúgásnál is rendezgette a védőket, hova álljon egyik-másik. Kifejezetten jó benyomást keltett, de azt nem tudni, hogyan véd. :D

Tanulság:
3 védővel álltunk fel, azaz Mou -egyelőre- marad ennél. Ami több dolgot is jelent:
Szükség lesz egy bal lábas belső védőre, hacsaknem Calafiorit képzeljük el ezen a poszton Ibanez mellett.
Ez esetben nem kell annyi támadó, hiszen 4 poszt helyett 3 játszik. Abraham és Pellegrini kezdő pozíciója nem kérdéses egyik felállásban sem, de 3 védőnél csak egy kezdő hely marad elől. Azaz, ha valaki komolyabb név jönne (Dybala, Zaha), az Zaniolo kezdő helyét kérdőjelezné meg a csapatban, ami a helyét is. Most kapott egy félidőt,és hajtott, kifejezetten jól játszott, nem olyannak tűnt, mint aki másfelé kacsingatna.
Celik igazolása, és a balszélső keresése viszont inkább a 4 védős rendszert igazolja. Egyéb esetben furcsa lépések ezek. Úgy gondolom, hogy nincs kizárva a 4 védős rendszer a repertoárból, majd kiderül. Mou láthatóan szereti a több helyen bevethető játékosokat, gondolom a taktikai flexibilitás is fontos neki.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.06.10. 22:42


Ferkosz írta:Tegnap volt időm és én is megnéztem a bajnoki filmet! Hihetetlen micsoda csapat volt, baromi jó a film is, végig rázott a hideg. Kivéve Antoniolinál… minidig is úgy emlekeztem, hogy egy ritka gyenge kapus volt, és ezt a film is alátámasztotta. A kapott góljai felét egy jobb kapus simán védi.

Na megnéztem én is. Hát igen.... micsoda idők voltak. Mondjuk kár, hogy Ferenc nem volt benne, nyilván volt oka, és Batigol sem, de így is jó volt.
És azóta várjuk az újabb Scudettót....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.06.03. 20:49


bár már kibeszéltük, jövök egyet +1-ezni adamasr hsz-ét :D
meg hát F.Totti is kb pont ugyanezeket fogalmazta meg pár napja

+1 :D

meg amúgy nagyon más úgy pocsék játékot játszva nyerni, ha épp a BL-t nyered meg vele. vagy a bajnokságot. Akkkor azért jobban elnéznénk :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.06.03. 10:19


Kicsit agyaltam ezen a Konferencia Liga győzelmen. Nagyon jó látni, hogy ekkora örömöt váltott ki a szurkolókból. Én alapvetően pozitív gondolkodású vagyok, de egy picit engem meglepett a csapat, illetve Mourinho szinte szentté avatása. Nálam ez a kupa sajnos nem sokat jelent egy scudettohoz, coppa italia győzelemhez, de még a pár évvel ezelőtti BL csodához képest sem. Ezt sajnálom. De ettől függetlenül nagyon örülök, valahol el kell kezdeni persze. De a fő kérdés az, hogy miként tovább? Levitézlett drága játékosokkal kockáztatunk egy évet, vagy építkezünk? Semmit sem ér ez a győzelem, ha aztán beszakadunk megint. Remélem a játékosok és Mou is fejben visszatér majd a realitások talajára, mert jelenleg úgy viselkednek, mintha BLt, scudettót nyertek volna.

Pellegrinit egy lapon említeni Tottival vagy De Rossival? Ügyes srác, meg római, én is őt kedvelem a legjobban a jelenlegi csapatból, de azért ezt még korainak gondolom. A játékunk, illetve a játékosok szerethetősége, minősége is teljesen elmarad a korábbi matériákétól. Nagy szenvedés már jó ideje a meccseinket nézni, persze pár kivételtől eltekintve.

Én úgy látom, hogy kizárólag a szurkolóknak köszönhető, hogy jelenleg a Roma Európa - viszonylagos - élcsapatainak polcán szerepel. Ők fantasztikusak.

Forza Roma, Forza Lupi!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.06.02. 06:14


Tegnap volt időm és én is megnéztem a bajnoki filmet! Hihetetlen micsoda csapat volt, baromi jó a film is, végig rázott a hideg. Kivéve Antoniolinál… minidig is úgy emlekeztem, hogy egy ritka gyenge kapus volt, és ezt a film is alátámasztotta. A kapott góljai felét egy jobb kapus simán védi.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.06.01. 14:34


én már beraktam aznap, aztán gyorsan levettem
csináljon neki itt reklámot a f.szom :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.06.01. 13:07


Szanics kint volt a meccsen, feltett youtube-ra egy rövid, de hangulatos kisfilmet.
https://www.youtube.com/watch?v=kZ_qF62 ... C3%B3Csaba
Ha valaki nem látta volna
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.05.30. 18:48


JOSBOMO írta:Megőrült egész Roma, és így is van ez jól. ezek vagyunk mi!!! Én sem térek magamhoz és nagyon büszke vagyok, hogy Romának drukkolhatok.

Ez a 2001 Scudettoról egy film.
https://youtu.be/Y3f9WEuxfss

Ti tudtatok erről?

:flagbig: :tabla:


Ez tényleg hidegrázós, nagyon köszi, hogy belinkelted, nem láttam még. Azok a játékosok, Te jó ég... Micsoda egy csapat volt!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.30. 16:38


Nem vagyok meggyozodve, hogy kedves.
Rettenetesen nagy taho.
De orom szamomra, hogy van egy igazi tusko a vedelem kozepen. Persze ezt eddig is lehetett tudni, de ez nem semmi
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.30. 14:47


nekem csak még kevésbé szimpatikus ezektől
de még így is messze belül az elviselhető szinten
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.30. 12:54


Mourinhónak is adott egy pofonkát egyszer egy gólöröm alkalmával.
Ő az a kedves őrült típus lehet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.30. 11:10


Ha Pellegrini nem lép közbe ki tudja mi történik még :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.30. 08:53


az tuti, hogy a srác nem százas. előbb megveri Cristantét és a kis fekát, majd megk*rja a kupát... :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.29. 23:16


Sok dolog kiderült Tiranában, de legegyértelműbben az, hogy Mancini az ünneplések legnagyobb arca
https://twitter.com/G_Sciarrettasr/stat ... a5IIA&s=19
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.05.29. 12:58


JOSBOMO írta:
Ez a 2001 Scudettoról egy film.
https://youtu.be/Y3f9WEuxfss

Ti tudtatok erről?

:flagbig: :tabla:

potyognak a könnyeim, és úgy szeretném, ha vissza lehetne menni az időben, és átélhessem újra ugyanúgy mint annó, de nem lehet. :wink: :cry:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.29. 10:58


én nem, köszi, ezt megnézem majd
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2022.05.29. 10:19


Megőrült egész Roma, és így is van ez jól. ezek vagyunk mi!!! Én sem térek magamhoz és nagyon büszke vagyok, hogy Romának drukkolhatok.

Ez a 2001 Scudettoról egy film.
https://youtu.be/Y3f9WEuxfss

Ti tudtatok erről?

:flagbig: :tabla:
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.28. 21:56


gyönyörű feram
mennyi zászló, te jó isten. Ezen mindig ledöbbenek.

Amúgy olyan ez mint egy párhuzamos valóság. Nálunk itt a fórumon csak egy konfetti kupát nyert a csapat, de Rómában valszeg BL-t.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2022.05.28. 20:58


https://www.youtube.com/watch?v=-Hr5GUvExYo ugyanez a szám a stadiumba , libabőr
feram89
 
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.28. 20:25


https://fb.watch/dic8U6zQvZ/
na, most talán Zaniolo is kevésbé Juve-drukker kicsit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.28. 20:17


ezek hülyék, egy csicskakupát így ünnepelni...





nos, nagyon jól látni, hogy mit adott Mourinho a rómaiaknak, és a rómaiak mit adtak nekünk.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.28. 20:08


https://fb.watch/dibb0J30p-/
libabőrös

tomm:
Most mar teljesen egyertelmu, hogy inkabb ekl kupa, mint bl indulas. Egy bl indulast jelento heky utan sem lehetett ilyen kepsorokat latni. Ez igazan szivderito szamomra, akkor is, ha maga a kupa sehol ninvs egy "igazi" kupahoz kepest. Es allitom, hogy egy ilyen elmenysorozat (mert ez az) utan pl abrahamot itt lehet tartani meg 1-2 evre.
egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég