Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.28. 20:08


https://fb.watch/dibb0J30p-/
libabőrös

tomm:
Most mar teljesen egyertelmu, hogy inkabb ekl kupa, mint bl indulas. Egy bl indulast jelento heky utan sem lehetett ilyen kepsorokat latni. Ez igazan szivderito szamomra, akkor is, ha maga a kupa sehol ninvs egy "igazi" kupahoz kepest. Es allitom, hogy egy ilyen elmenysorozat (mert ez az) utan pl abrahamot itt lehet tartani meg 1-2 evre.
egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.28. 18:21


Inter óta ezt játssza már, még a Portoval meg a Chelseavel az elején támadó focit játszott, aztán átállt erre. Mást nem várok, csak hatékonyságot igen, illetve jobb és magabiztosabb játékosokat. Szerencsére most nem kell 5-6 új játékost venni. Mourinho mindigis 14-15 jatkest rotált, most az 5 csere miatt ez 17-18 lett, de bőven vagyunk annyian. Így is fura volt Diawarát és Darboet látni az ünneplés alatt, azt hittem januárban kölcsönbe mentek... De boldogok voltak nagyon. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.28. 18:13


Én pont attól tartok, hogy már összeállt a taktika. Mourinho ezt akarja majd játszani jövőre is. Ezért írtam, hogy az a nagy kérdés mit hoz a folytatás. Tartok ettől. Persze lehet ezt is hatékonyabban játszani, de szebben nem igazán. De mindegy, örüljünk annak ami van. Aggódni pedig ráérünk akkor, ha lesz miért.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.28. 16:56


jazon írta:Ott írja valaki, hogy Cristante a videón poénból a seggét fogná meg, arra reagál így.
Lehet, ez volt mindkét esetben, Mancini meg nem tartotta ezt viccesnek. Ha tényleg ez volt a szituáció, meg tudom érteni Mancinit, ki tudja milyen érzések, emlékek jöttek elő. Egyéb esetben viszont nem tudnám elfogadni ezt a viselkedést.

Ez még Maicon öröksége lehet akkor, ő volt a nagy prosztata masszőr.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.28. 14:45


Korabbi temahoz:
Most mar teljesen egyertelmu, hogy inkabb ekl kupa, mint bl indulas. Egy bl indulast jelento heky utan sem lehetett ilyen kepsorokat latni. Ez igazan szivderito szamomra, akkor is, ha maga a kupa sehol ninvs egy "igazi" kupahoz kepest. Es allitom, hogy egy ilyen elmenysorozat (mert ez az) utan pl abrahamot itt lehet tartani meg 1-2 evre.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.28. 09:46


Ez szerintem is így lesz, jazon.
A legjobb kezdő 11 lesz az alap, és utána a Cristanték lesznek azok, akik most a Diawarák.
15-16 játékost használ komolyabban, akármilyen is lesz a keretünk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.05.28. 09:00


jazon írta:Fontos meccs jön ma. A bajnokságban a 4. hely is reménytelennek tűnik, legalább a kupákban csinálhatunk valamit. Ezek a meccsek még érdekesek számomra. Mondjuk szerintem az olasz kupára jóval kisebb az esély, mint a másikra.
Az olasz kupából később ki is estünk. A konfettinél végig bíztam a győzelemben, örülök, hogy meglett.

A szezon így meg lett mentve, én sikeresnek értékelem.
A szezon vége felé kezdett is összeállni valami, jól zárt a védelem, voltak elég jó meccseink is a Napoli elleniig. Ott jobbak voltunk, de nem nyertünk, utána az Inter ellen nem voltunk rosszak, de kikaptunk. Az azt követő meccseken viszont elvesztettük a fonalat. A fáradtság is közrejátszhatott, meg Miki hiánya is.

Szóval voltak biztató jelek, és akár jövőre összeállhat ez a taktika. Ennek ellenére sem tetszik Mou, leginkább a rotálás hiánya miatt. Egyszerűen túljátszatja a játékosokat, nem pihentet eleget. Ilyen feszített menetrenddel ezt nem lehet. Elfáradnak a játékosok fizikálisan és mentálisan, aztán jönnek a hibák a meccsen, meg a sérülések.
Nyáron, ha igazolunk mélységben játékosokat, sem hiszem, hogy többet rotálna, persze rám cáfolhat.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.05.28. 08:35


snatch írta:de tényleg, megy a rinya évek óta, hogy jó lenne valamit nyerni. nyerünk valamit. megy a rinya, hogy mit nyertünk....
Egyetértek, örülni kell ennek, szép siker ez! :)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.05.28. 08:31


Ott írja valaki, hogy Cristante a videón poénból a seggét fogná meg, arra reagál így.
Lehet, ez volt mindkét esetben, Mancini meg nem tartotta ezt viccesnek. Ha tényleg ez volt a szituáció, meg tudom érteni Mancinit, ki tudja milyen érzések, emlékek jöttek elő. Egyéb esetben viszont nem tudnám elfogadni ezt a viselkedést.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.27. 20:13


Fórumon is volt róla szó, de úgy látszik sajtó is felkapta.

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... attarsait/

Aki olasz lapokat szokott olvasni, tud erről valamit? Mancini elme rotgyant vagy tényleg rosszban van ő és Cristante? Afene tockosát sem értem, max annyi, hogy rasszista és boxossal nem ünnepel, de jó lenne tudni mi a helyzet, mert kedvelem Mancinit, de ha ilyen hülye... Joséval mondjuk jóban van.

Közben van egy kis szappanoperánk. A szurkolók azt skandálták, hogy Zaccagni gyereke valószínűleg Zanioloé... Zaniolonak nagyon tetszett láthatóan, élvezte a szitut. 8)
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.27. 18:48


de tényleg, megy a rinya évek óta, hogy jó lenne valamit nyerni. nyerünk valamit. megy a rinya, hogy mit nyertünk....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.27. 18:27


Mekkora buli volt Rómában te jó ég. A kupa az kupa...
As Roma hivatalos social média profiljai tele vannak képekkel, videókkal. Nagy élmény lehetett...

Amúgy elkezdődik az átigazolási szezon, tele vagyunk kacsákkal, ki jön, ki távozik... Korai még nagyon minden, de van egy olyan érzésem, hogy jövőre erősebbek leszünk. Egy ilyen siker után csak éhesen és bátrabb lesz a csapat.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.05.27. 11:10


Trigoria írta:ha mondjuk a 15. helyezetteket összeszedik az európai bajnokságokból, és kiírnak nekik egy kupát, nagy feneket kerítenek neki, és aztán ezt megnyerjük....
sarkítok nyilván, de hasonló ez a kupa nekem

Én ezzel tökre nem tudok egyetérteni. Egyrészt azzal, hogy valami nem a legmagasabb szintű, attól miért ne lehetne megbecsülni egy ilyen győzelmet? A Lecce megnyerte a serie b-t, nagy cucc, amikor ott az élvonal, azt az igazi megnyerni, minek kerítenek ekkora feneket neki az ottani szurkolók?
Kiírtak egy kupát, ahol a top csapatok a Romával hasonló szinten vannak. Ezt a serleget simán hazavihette volna a Rennes, Marseille, PSV, Feyenoord, Leicester, vagy a Tottenham is, de mégse tették, ráadásul azért ebben a kupában nem mi voltunk a legesélyesebbek.

Aláírom, hogy a scudettonak, vagy egy bl győzelemnek nagyobb presztizse lenne, de a Roma nem tart ott, hogy ez reális célkitűzés legyen. Viszont ezek a srácok végigtoltak egy szezont két fronton, mindegyik más olasz csapatnál több mérkőzést játszottak és a végén egy kupával tértek haza, amit szerintem igenis meg lehet ilyen szinten is ünnepelni. De nem ez a Roma? Nem nyerünk minden évben, viszont ha egyszer sikerül valamit behúzni, abból ilyen szintű banzáj kerekedik.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.27. 10:41


snatch írta:szerintem nem vagyok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy ha tavaly Friedkinék nem Joset nevezik ki vezetőedzőnek, akkor idén nincs EKL-győzelem. Spallettivel pl. nem lett volna meg.


Ha tippelnem kellene - ami lattuk milyen jól megy :) - akkor Spallettivel 5. hely a bajnoksagban, olasz kupa ugyanez es ECL kiesés a Leicester ellen.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Asabil Dátum: 2022.05.27. 10:05


Talán érdemes megemlíteni azt is, hogy a lesajnált kupánk 20 m EURO-t hoz a konyhánkra (az m4 természetesen ezzel kapcsolatban is totál vakon volt)!!!
https://www.ilromanista.eu/news/as-roma/137342/quanto-vale-il-percorso-della-roma-in-conference-league

Daje Roma!!!
Asabil
 
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2007.08.12. 18:05

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.27. 09:03


szerintem nem vagyok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy ha tavaly Friedkinék nem Joset nevezik ki vezetőedzőnek, akkor idén nincs EKL-győzelem. Spallettivel pl. nem lett volna meg.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.26. 21:56


https://www.nemzetisport.hu/europa_liga ... ol-2894321
azért ilyenkor nem lehet nem kedvelni Mout

vane gy hsz:
Hihetetlen mennyi jobb kondíciókkal rendelkező csapat van Olaszországban. Aztán a "lesajnált" ASR visz haza Európából kupát... 12 éve a Nem láttak Olaszhonban klubcsapat trófeát. Jött Jose aztán elintézte....
ez persze így szépen hangzik, de azért azt lássuk be, hogy a többi olasz nem indult ebben. Bármelyik indult volna, azonnal esélyes lett volna. Persze meg is kellett nyerni, de egy Atalanta vagy Lazio mondjuk ugyanekkora eséllyel ment volna neki.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.26. 21:34


https://fb.watch/dfDovoa4sj/
de komolyan, mi lenne itt Scudettónál, ha most ez van ott a városban? :D :shock:

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/ ... e=6295AD2E
nekme azért ez kicsit érthetetlen, de sebaj
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.26. 21:31


Fejlődnie kellene az biztos, mert annak idején Totti, De Rossi, de még Nainggolan is befért volna a nagycsapatok kezdőjébe, most Pelle szerintem rotációs ember lenne egy Real, Liverpool szintű csapatnál
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.26. 21:26


nekem az a sanda sejtésem van, hogy Pellegrini nem férne be akár a kb 10-15 évvel ezelőtti Romába sem...
én egyszerűen nem tartom akkora spílernek, de mivel római, ezért mindenképpen így is úgy is imádom
(nálam Dybala jobb nála sokkal)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.26. 21:15


Kicsi előre lépés azért van 7=>6 és konfetti kupa.

Amúgy továbbra is tartom, hogy a keret jó és 1 sztár játékosra vagyunk a BL-t erő 4. helytől és ezt a sztárt hívhatják úgy is, hogy Dybala, meg úgy is, hogy Zaniolo. (abban már annyira nem bízok, hogy Spinazzolának fogják hívni, de ez is megeshet). Zaniolo azért nem futott dupla nulla szezont, mert amikor leginkább kellett, akkor villant egyet, de rossz volt sajnos nagyon. Tammy mellé kell egy társ. Pellegrininek nem ez a posztja, nem ez a karaktere, nem tud csatár mellett meghatározó lenni. Tottenhamban is 2 jó játékos van elől és sok közepes és elérték a BL-t. Szerintem ha Zaniolo vissza vissza tudna térni régi önmagához és Pellegrini is egy picit még jobb tudna lenni akkor simán meglehetne a 4. hely. Több játékos nekem nem is kellene... Nem látom akkor, hogy a Juve és Napoli mitől lenne jobb, de a Milan sem fut még egy ilyen szezont az tuti
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fogkefe1 2022.05.26. 21:26-kor.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.26. 21:05


ezzel egyetértek marco24

és ugye a médiafigyelem:
https://index.hu/sport/futball/2022/05/ ... -liga-ekl/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.05.26. 20:49


Természetesen nincs előrelépés a tavalyi évhez képest, azon kívül hogy NYERTÜNK!!!

Azt kellene felfognunk (nehéz, mert sokan a 2000-es évek környékén lettünk ASR drukkerek és hát akkoriban Cafu oda-vissza esernyőzte Nedvedet... és személyes kedvencem Delvecchio meg hasra fektette Nestát mielőtt gólt lőtt a Lazionak, ahol ő volt az egyik legkevésbé technikás a csapatban. Most meg a maiak között a legpengésebbek egyike lenne...) hogy a csapatunk képessége ennyi. Nem lesz 30-ról alápörgetett ívelős gól Totti bokájából az Internek, vagy bal külsővel szinte nullszögből a Samp ellen, amikor még a hazaiak is állva tapsoltak... Ez nem az a csapat. Itt már Ninja sincs.

A képességek más szinten vannak. De leginkább meg kell tanulni NYERNI.

Teniszes példát mondva, mi nem Roger Federer vagyunk. Sokáig voltunk Grigor Dimtrovok, varázslatosan szép teniszt játszva (Spallettivel, Garciaval), csak épp nulla eredménnyel. Most az a cél, hogy Marian Cilicek legyünk. Kevesebb zsenialitás, de Grand Slam trófea. És ha ez megy, ha elkezdünk nyerni (és ELKEZDTÜNK!) akkor majd akarnak jönni ide nagyobb spílerek is. De ahhoz először nyerni kellett. És végre sikerült...
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.26. 20:45


Presztízse tényleg szinte semmi.
Vicces, de pont az emeli picit a presztízsét szvsz, hogy kik játszották a döntőt az EL-ben. :) Mind a négy azonos kaliber csapat kb. Meg ugye a semleges nézők kb a tökmagkupa elődöntőitől figyelhették az egészet, ott pedig bizony már rendes csapatokat láttak. Pont olyanokat mint az EL-ben. Szóval megköszönhetjük a Barcelonának, hogy nem jutott EL-döntőbe, így emelve a szotyikupánk fényét :)
Meg ugye a csapat ugye óriási médiafigyelmet kapott és kap most ezért. Mou rekordokat dönt. Jól van ez így.

ha valakinek megvan Zampával a döntő gólja videón, azt megköszönném, én nem találtam még pár órája

szerk: na közben fogkefe kb ugyanazt leírt a marketingről
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.26. 20:41


Persze, hogy nem egyenlő a scudettoval, sőt olasz kupát is nehezebb nyerni, de ez jutott nekünk. Sokak szerint butaság a KL, de nélküle nem lenne most kupánk és reméljük soha többet nem indulunk ott, tehát nem végzünk 6. helynél hátrébb...
Arsenalos haverom rámírt, hogy de jó nektek, hogy van nemzetközi kupátok. Mondom marha jó, ti elmúlt években 3 FA kupát nyertetek, ami sokkal nehezebb. Azt mondta nem baj, annak nincs ekkora reklámja, meg az nem nemzetközi. Nem értettem de elfogadom. Az emberek erre felfigyelnek. Marketing, önbizalom, stb. értéke van. Elfogadom, hogy szerintetek bohóc liga, de ezt majd az évek eldöntik. Ha jövőre is korrekt csapat nyeri, lehet lesz ennek értéke még.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég