Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.05. 14:49


Gonalons, Pellegrini és Gerson egyszerre a kezdőben.
De Rossi, Strootman és Perotti a padon.
No kíváncsi leszek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.05. 14:43


Néger Emerson a padon. Taps. Öröm. Boldogság.
Cengiz vajon most mutat vmit?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.05. 12:59


kis beharangozó:

Baumstark Tibor
15 órája ·
Gianluigi Buffon néhány hete mondta azt, a bajnoki címhez vezető úton sokkal több az 1-0-s, mint a 4-1-es győzelem, és kevés ember van Olaszországban, aki annyira jól ismerné a scudettóhoz vezető ösvényt, mint a Juventus kapuslegendája, aki tíz alkalommal ünnepelhetett aranyérmet.
Ám egyelőre messze nem a Juventus szállítja a legtöbb 1-0-t a bajnokságban, hanem a Roma, amely már négy mérkőzését nyerte meg ilyen eredménnyel a most futó szezonban. Valóban a futballtörténelem számos példája bizonyítja, hogy ez a hozzáállás komoly sikereket hozhat. Egy másik nagy " olasz futballigazságot" idézve, mindig az a csapat végez az első helyen, amely a legkevesebb gólt kapja, és ebben a fővárosi bordó-sárgák a legjobbak pillanatnyilag... Lehet, hogy nem mindig olyan látványos, amit Eusebio Di Francesco csapata produkál, de ettől még tény, hogy a Sassuolótól érkezett taktikus szinte minden döntése ül: jönnek az eredmények, miközben a keret energiaszintjével is jól gazdálkodik.
Ugyanakkor a Roma a Chelsea elleni két BL-meccsen azt is bizonyította, hogy akkor sem jön zavarba, ha a legmagasabb szinten attraktív futballt kell produkálnia. A két meccs 6-3-as összesítése igazi mestermunka volt a Farkasoktól, egyben jelezte azt is, milyen csúcsminőség rejtőzik a még mindig csak formálódó csapatban.
A válogatott meccsek miatti szünet előtt még egy feladat vár a Romára, a váratlanul masszív középcsapattá alakult Fiorentina otthonában kell helytállnia vasárnap 15 órától, ezt a DIGI Sport 1-en bárki megnézheti.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.11.04. 18:56


Hát h a brazil válogatott a világ legjobb válogatottja ezt még csak-csak elfogadom nagyjából (bár sztem embereket tekintve belga az) de ez még nem jelenti azt kedves JJ h Allison a világ legjobb kapusa (mondjuk okos volt, nem is ezt mondta). 8-10 jobb kapust tudok csípőből Allissonnál, de ő is jó, és nekünk ez is elég jelenleg. :)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.03. 13:37


itt a válasz JJ-től a tökölészésre (amit sejtettünk is):

A Roma mindig hátulról próbálja felépíteni a játékát lapos passzokkal.

"Megpróbáljuk a földön tartani a labdát, az edző ezt várja el tőlünk. Mindig van néhány variáció arra, hogy miként vigyük fel a labdát a védelemből. Teljes mértékben ki kell használnunk a tulajdonságainkat."


ez meg nettó hazabeszélés/hülyeség:)):
Mennyire kulcsfontosságú Alisson a csapat számára?
"Már régebben is mondtam, hogy a világ legjobb válogatottjának a kapusa véd nálunk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.03. 12:02


off
Palvin halloweeni jelmeze. Én mindenről tudok :wink: Amúgy tényleg jól megcsinálta

és na igen, megértem a rossz érzés totti11

Róma halott
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.03. 11:39


A jegyet már jóval indulás előtt megvettem (1 hónappal kb).
Az avatarom pedig csalóka mert nem én vagyok :D. Egy itt már sokat fényezett hölgy van a képen, Ivanka ne legyen egyedüli nő a fórumon. :D :D
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.11.03. 09:13


totti11, nem csak a beszámolód király, az avatarod is...:D :mrgreen: gondolom megrogytál a sok furcsa néptől, meg a kialvatlanságtól, amikor ezt a képet csináltad magadról a repülőtér egyik wc-jének a tükre előtt...;) :D

egy kérdés. mivel kedden mentél reggel, jegyet honnan bugáztad? ott vetted meg kint, vagy előre?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.03. 07:24


Sztem az un. hatul tokoles egyertelmuen edzoi utasitas. Es egyreszt meg kell szokniuk, ami eleve ido,masreszt a vedelem allandoan mas osszetetelben jatszik, igy ez meg tobb idot vesz igenybe.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.03. 00:29


Egyedül, így még úgysem voltam soha. :)
Máskor is simán meg lehet csinálni, ha a Fiumicinoról indul a gép, tudsz pihenni a reptéren.
Ja még annyi, Európa és Olaszország halott dologhoz (bár inkább politika topic): A meccs után a tömeg jó nagy részével gyalog mentünk a Vatikánhoz, majd innen metróval a Terminihez. Na ami ott van az minden képzeletet felülmúl. Voltam már ott többször, akár éjjel is, de én ennyi néger, muszlim, pakisztáni stb embert még nem láttam egy rakáson. Ha halálfélelmem nem is volt, de elég kellemetlenül éreztem magam.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.02. 22:51


Köszi, totti11. Király az ilyen beszámolókat olvasni. :wink:
Te egyedül mentél ki a meccsre? Kemény vagy. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.02. 19:29


Jogos, javítva.

Trigoria írta:amúgy meg hajnali 4-ig sétálni kell a városban - ha már ott vagy :)


Igen, csak éjfélkor már olyan fáradt voltam, gondoltam alszok egyet a repülőtéren.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.02. 19:25


totti11, soha ne kérdezzetek már meg ilyet, hogy érdekel-e minket egy beszámoló, mert:
MINDIG ÉRDEKEL!!!!!!! :wink:

amúgy meg hajnali 4-ig sétálni kell a városban - ha már ott vagy :)
és köszi a megerősítést Alisson és a hátsó tökölés problémájáról :wink: :D

Köszönjük a beszámolót!


viszont ha még egyszer As Romát írsz az AS Roma helyett, akkor irgumburgum :D :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.02. 19:01


Szóval egy-pár gondolat, hátha érdekel valakit.
Kedden reggel repültem Budapestről ryanair géppel Ciampino repterére (oda soha többet, csak Fiumicino).
Sok AS Roma szurkoló volt a gépen, azért kérdeztem, innen is volt esetleg valaki.?
Szállás nélkül mentem ki, szerda reggel 06:50-kor jött vissza a gépem, gondoltam kibírom, csak azzal nem számoltam, hogy reggel 4-ig nem nyitják ki a kapukat a repülőtéren. Ez az egy negatív volt az egész kiruccanásban.
Sok angol szurkoló volt a reptéren 06:30-kor ment a gépük Londonba. Nagyon buták voltak, gusztustalan nép nekem, elnézést, ha ezzel bárkit is megbántanék.
A meccsről, vagyis inkább a körítésről:
3 órával kezdés előtt ott voltam az Olimpico előtt, meglepően sokan voltak már ekkor. Kis nézelődés, szendvics, sör, majd olyan 19 óra felé bent voltam a stadionban (Distini Sud, jó közel a "keménymaghoz").
Az angolok a stadion másik felén, a hangjukat nem lehetett hallani, nem úgy mint Londonban a Roma szurkolókét.
3 legnagyobb focis élményem közé tartozik, hidegrázós volt a szurkolás, a gólok ,a himnusz, a Grazie Roma, az olasz dalok meccs előtt és után. Sok ismerősömnek csak annyit tudtam leírni: Leírhatatlan. :)
Di Francsescot nagyon szeretik, hatalmas éljenzés volt az ő bemutatásánál.
Játékosok közül, az itt is sokat szidott Dzekot is imádják, nincs már az a két évvel ezelőtti Dzeko ellenes hangulat.
Ami a sok olasznál és nálam is kiverte a biztosítékot a sok tökölés hátul, amiről már itt is szó volt.
Nem tudom edzői húzás-e, de párszor agybajt kaptunk a lelátón......
És igen itt jópárszor hibázott Alisson, nehéz helyzetbe hozva a társakat. Ezen kívül egy szavunk nem lehetett a csapatra, a második félidőben kiüthettük volna az angolokat.
Aki nekem persze a gólszerzőkön kívül nagyon tetszett az Florenzi volt, hihetetlen a pali mezőnymunkája és technikai tudása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára totti11 2017.11.02. 19:27-kor.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.11.02. 14:54


Ezekkel még tartoztunk!
A Roma két utolsó bajnokijának digisportos összefoglalója, a Crotone és a Bologna elleni 1:0-ás meccsekről.
http://asroma.hu/osszefoglalok/roma_cro ... 1509630601
http://asroma.hu/osszefoglalok/roma_bol ... 1509630626

nem tudom a többit linkeltem-e, de az összefoglalók alatt megtalálhatóak és letölthetőek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.11.02. 12:55


F.Totti írta:Legnagyobb tisztelőtől fura szavak :
"lassú, körülményes, rengeteg labdát elad, a Tottitól ellesett indításaibül 10-ből 9 használhatatlan"

DDR ott és úgy jó ahol van. Nekem nem kell elhinned. Di Francesconak, Spallettinek, Conténak már inkább.

Fülöp szánalom négyzet. Nem magyarul néztem mert csak felb.sz. Állítólag Nainggolan nevét sem tudta kimondani, Pedro meg Rodriguez volt. Egy k.rva bajnokit sem látott sem tőlünk sem a Chelseatől. Alja. A legalja.

A meccsről meg még annyit hogy EdF 8ast kapott a GdStől. Fehér holló. Conte 5öst. Ez így az agyonverés szinonímája.


Jaja, Nyájngolannak vagy minek mondta, halkan szólt mert aludtak a gyerekek, de feltűnt még így is :) klisé szöveg, tudás, hozzáértés meg nulla.
Elhiszem én mindenkinek h ott jó ahol van, maradni is fog még egy darabig sztem, ez csak egy felvetés volt a részemről, de mivel nem én vok az ASR edzője, így ez meg is marad felvetésnek :) attól h tisztelsz vkit, még kritikákat megfogalmazhatsz, max mások nem értenek egyet velem aztán vitázunk egy jót. ezért van a fórum :)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.02. 09:51


mondjuk semleges, focihoz nem értő, azt ritkán néző nézőnek jó volt ő is most
és jah, tényleg, régen mennynit nyomott ő minket, és akkor képben volt

Josbomo: Igen, a taktikai részben igazad van. MInt mondtam csak a nagyon kockázatos/nem előregondolkozós passzokra voltam kiakadva. És igen, Dzeko jól mozgott a meccsen. Most a kapu előtt nem volt olyan hatékony, de mezőnyben jól dolgozott.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.02. 06:51


Josbomo, Fülöpnek most is ez a munkája. De szarik rá. Erre a meccsre 30 percet sem készült. De gondolom a többire sem szokott. Ezzel pofán hugyoz minden nézőt és a munkaadóját is. Lehet hogy jó volt, de akkor totál kiégett. Elmehetne árúfeltöltőnek vagy autószerelőnek. Abból hiány van és lehet hogy ő is találna kihívást benne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2017.11.02. 06:43


Fülöpöt nem tudom bántani. A 2000 évek elején ő volt aki szinte az összes Calcio meccset közvetítette, mindig megvárta a Himnuszunkat teljes egészében és az összes játékost ismerte, mindig bemondta a legkisebb stadionnak a nevét is. Nagyon komolyan rendben volt ő akkor, sajnos azóta nincs a sport1-2 olasz meccs, így vannak hiányosságai, de akkor is szerette.

Csapat
Azt gondolom taktikailag és gondolkodás módban nagyon sokat léptünk előre, végig inspirálja a csapatot, és mindenki fontosnak érzi magát, ahogy mondják a kémia meg van.

Trigo
Labdakihozatalt Di FRa kéri így 4-3-3 ba csak úgy tudod lapos passzal kihozni a labdát ha teljesen széthúzod a mezőnyt és a 3 középpályás az üres területekre bemozogva elkéri, még egy passz ha sikerül akkor szembe vagyunk a védősorral és létszám fölénybe vagy. Ez az első opció, ha nem megy akkor Dzekora ívelés és abból valami, lásd első gól, és más sok ilyen gól volt idén. Ezért nélkülözhetetlen Dzeko bármennyire is kritizálják néma itt a fórumon. Ő sokkal több egy sima csatárnál. Nekünk nincs David Silvánk, Neymarunk, Messink nekünk csak a csapatjáték marad.
De nagyon rendben van ez így.
DDR leiskolázta Fabregasékat nagyon egybe volt fejbe rég láttam így játszani. Annyira élvezte látszott rajta.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.02. 00:53


Fülöp vicc, de ettől még látott kismillió meccset és talán tudhat annyit, hogy egy kapusnak mikor kéne kimozdulnia - vagy legalább mikor szoktak kimozdulni - egy beadásra. Véletlenül sem hivatkozási alapnak akartam őt hozni, csak hogy még ő IS észrevette.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.02. 00:10


Legnagyobb tisztelőtől fura szavak :
"lassú, körülményes, rengeteg labdát elad, a Tottitól ellesett indításaibül 10-ből 9 használhatatlan"

DDR ott és úgy jó ahol van. Nekem nem kell elhinned. Di Francesconak, Spallettinek, Conténak már inkább.

Fülöp szánalom négyzet. Nem magyarul néztem mert csak felb.sz. Állítólag Nainggolan nevét sem tudta kimondani, Pedro meg Rodriguez volt. Egy k.rva bajnokit sem látott sem tőlünk sem a Chelseatől. Alja. A legalja.

A meccsről meg még annyit hogy EdF 8ast kapott a GdStől. Fehér holló. Conte 5öst. Ez így az agyonverés szinonímája.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.11.01. 23:10


F.Totti írta:Trigo leírta a kulcsszót. JELENLÉT. És ez nem egyenlő azzal, hogy ott van. Mindenki érzi. Edző, csapat, szurkoló, ellenfél. Ilyet nem tanítanak, erre születni kell. Önmagában lehet hogy nem extra mindig, de a jelenléte jobbá teszi a többieket. Nincs ezen mit magyarázni. Az elmúlt 10 évben sokkal fontosabb a csapatnak, mint bárki. Igen, Tottinál is. És Pjanicnál és Jeremynél is.... de náluk mondjuk nem sokkal :)

A brazil kapus és Taffarel mint szint tényleg durva. Brockhauser Pityu még csak-csak. Azt azért még nem hozza Becker :) Amúgy én szeretem. Tényleg meredek néha amit csinál. Főleg amikor középre teszi ki. A többiek tuti utálják, mert a hiba nem az övé lesz. De a posztjának vannak fontosabb szempontjai is. De befejeztem, mert szerintem ugyanazt írjuk :)


Értsetek már meg végre!!! nem a jelenlétét kérdőjelezem meg, szimplán azt gondolom h egy sorral hátrébb már hasznosabb lenne!!! ;) sehol nem írtam h tegyük ki a csapatból, DDR legnagyobb tisztelője vagyok,mindig mindenhol védtem, más csatornákon, pl amikor kiállítgatták.
az meg h Fülöp mit mond... hát mintha a szomszédból Józsi bá' mondaná... Becker, meg Jesus... aha, miközben mindenki más Allisonnak, meg Juan Jesus-nak mondja, na kábé ennyi a szintje, kábé életében másodszor láthatott Roma-meccset...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.01. 19:21


szituációfüggő
de nem akarom újra kifejteni
és tegnap nem az előre kitett labdákkal volt a gondom, hanem az oldalra kitettekkel
de hagyjuk
mára már nem érdeklenek a hibák, aludtam egyet, ma már csak örülök hogy nyertünk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2017.11.01. 18:59


Trigoria írta:Levy egy szóval sem mondta senki, hogy ne lenne labdabiztos

Helyes, mert nem is lenne igaz!
Nem vmire reflektálva írtam egyébként, hanem csak mert így látom.

Az előre passzokkal meg sztem az a helyzet, hogy így kérik tőle... nem tudom.
Egy biztos, laposan kitett labda a tutibb, mint hogy a kapus kb vhova odarúgja magasan az égben :D Nem így gondolod?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.01. 18:06


Levy egy szóval sem mondta senki, hogy ne lenne labdabiztos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 188 vendég