Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:46


Trigoria írta:
De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. ..... Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.


Ja, ez minden romanistában közös vonás. Idén azért sokkal zaklatottabb a társaság (persze magamból indulok ki), mert most reális esély van a scudettora. Nem éreztem ilyet .... fúú talán Capello távozása óta.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.10. 16:43


Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:41


A magam részéről biztos vagyok abban, hogy Garcia folyamatosan kommunikál az ifjakkal. Ha csak fele olyan jó pedagógus, mint edző, akkor egy edzés utáni beszélgetéssel messze többet érhet el, mint 15 perc játéklehetőséggel, egy leült, unott, mikor lesz már vége csapatban. Az más kérdés, hogy képernyőről megítélni csak azt lehet, amit látunk, de hiba feltételezni hogy ennél nem is történik több. Legalábbis nagyon remélem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:38


F.Totti írta:
Trigoria írta:

Jólvan, jólvan te vagy a főnök, igyekszem akklimatizálódni :)

Persze, sarkítottam és túloztam, de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott. Azért néztem be este, hogy olvassak Ljajic góljáról, a sima győzelemről és mellbe vágott ami itt fogadott. Azonnal nem is reagáltam, csak miután aludtam rá egyet. Lehet többet kellett volna :)

Sok mindennel egyetértek, de Garciát cseszegetni egy ilyen másfél év után... no akkor nehéz nem cinikusnak lenni.

OK, rendben. Mondom hogy szeretünk téged is! :wink: Csak kevesebb cinizmust egy picit! Itt ha valaki kritizál, akkor is a Romáért teszi, akkor is imádja a klubbot. Max van egy eltérő véleménye.
A mi fórumunk a győzelmek után tűnik a legkritikusabbnak mindig. :D
Mondjuk az kivételes volt, hogy épp nem a meccs miatt lett az.

de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott.
mea culpa akkor. de szokás itt sokszor általánosítani, és T/2-t használni egy egy ilyen megnyilvánulás után - sajnos. És ezért harapok. :oops:

De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. "Cseszegetek" én akármennyi idő után is akárkit, ha úgy érzem valamiben hibázik. Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:32


snatch írta:
Trigoria írta:figure:
Régen pont az volt a gond, hogy az ilyen papírforma mérkőzéseket nem tudtuk hozni, és emiatt nem voltunk esélyesek soha a scudettora. Most ezeket gond nélkül hozzuk. Talán jobb lenne egy 2-2 egy fantasztikus Ucannal?
Ennek most mi a köze ahhoz, hogy 10-20 percre becserélsz 3-0-nál egy Ucant a végére??? Senki nem írta, hogy többet kapjon. SENKI.

De kérdem én, mitől lesz jobb neki 15 perc játék után? Elmondhatja magáról, hogy 1x pályára lépett?
Írtad, hogy "De érzelmileg/lelkileg mekkora plusz..."
és? mit csinál ezzel a nagy plusszal? legalább vigyorgó arccal üli majd végig a többi 28 meccset...

Most erre mit mondjak sn? :) Vagy érzed ezt a lelki témát egy sportolónál vagy nem. Vagy te látod rosszul vagy én. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.10. 16:32


Te kaptál már a főnöködtől lehetőséget, hogy bizonyítsad a tudásod? Vagy a fatertól, hogy vele barkácsolhass? Én amikor pici gyerek voltam és mindenképpen a fater gépeivel fúrni faragni akartam. Vagy éppen a kocsinkat vezetni. Nyilván nem emlékszem már az elsőre, de a bizalom, hogy a fater megbízik bennem arra sarkallt, hogy bizonyítsak. KÉPES VAGYOK RÁ! Mert akkor legközelebb is megengedi!! Na pont ennyit ér 15 perc!!!!! Remélem tudtok azonosulni a gondolatmenetemmel, hiszen sok fiú van itt.. Bocs FR
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:29


sebastian:
Én fociztam nagy pályán és nem minden esetben én voltam a kezdő. Tudtam kb, hogy ez olyan kaliberű csapat, ahol lehet, hogy számít rám az edző, itt biztosan nem lépek pályára ha csak valakinek a bokája nem törik stb. Ezért edzel minden héten, télen, hidegben kánikulában. Ha nem kapsz legalább perceket, akkor elhatalmasodik rajtad egy érzés...Felesleges vagyok! Innentől nincs más mint új csapat után nézni vagy hinni a megállapodásban ha van, amit az edződdel kötöttél.
Ott a pont
Sok esetben nem a döntést nem fogadom el. Hanem a nyilatkozataival szembe állítja a logikát Rudi. És éppen ezért érthetetlen amit művel. Nyilatkozza le, hogy nem tudok cserélni, mert az erősítések nem megfelelőek voltak a nyáron. Akkor tudjuk hova tenni a dolgokat. Ez érthető.
meg ott
Komolyan mondom nektek. Végre kihalni látszik Ásó Boris, erre kapunk helyette a légkalapács Destro-t.
:D :D :D

F.Totti-t pedig kedvelem, de azért időbe telik ezek szerint, míg megérzi a mi fórumunk stílusát, és a különbséget, hogy ez mitől nem az Indexes drukkerkoccsma. Adjunk neki időt!
De F.totti, cserébe te is próbálj alkalmazkodni az itteni fórumozási szoksáokhoz!
Köszönöm!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:28


[quote="Trigoria"][/quote]
Jólvan, jólvan te vagy a főnök, igyekszem akklimatizálódni :)

Persze, sarkítottam és túloztam, de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott. Azért néztem be este, hogy olvassak Ljajic góljáról, a sima győzelemről és mellbe vágott ami itt fogadott. Azonnal nem is reagáltam, csak miután aludtam rá egyet. Lehet többet kellett volna :)

Sok mindennel egyetértek, de Garciát cseszegetni egy ilyen másfél év után... no akkor nehéz nem cinikusnak lenni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.11.10. 16:26


Trigoria írta:figure:
Régen pont az volt a gond, hogy az ilyen papírforma mérkőzéseket nem tudtuk hozni, és emiatt nem voltunk esélyesek soha a scudettora. Most ezeket gond nélkül hozzuk. Talán jobb lenne egy 2-2 egy fantasztikus Ucannal?
Ennek most mi a köze ahhoz, hogy 10-20 percre becserélsz 3-0-nál egy Ucant a végére??? Senki nem írta, hogy többet kapjon. SENKI.

De kérdem én, mitől lesz jobb neki 15 perc játék után? Elmondhatja magáról, hogy 1x pályára lépett?
Írtad, hogy "De érzelmileg/lelkileg mekkora plusz..."
és? mit csinál ezzel a nagy plusszal? legalább vigyorgó arccal üli majd végig a többi 28 meccset...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.11.10. 16:22


én emberileg sajnálom azokat, akik ott ücsörögnek a kispadon fiatalon és nem kapnak lehetőséget, de különösebben szakmai szempontból (már ha lehet ilyet mondani) nem nagyon érdekel.
nem követelem őket a csapatba, ez nem FM, hogy berakom 15 percre és majd fejlődik. Most őszintén, fejlődés az, ha kap 3-4 meccsen 15-20 perceket? Szerintem rohadtul nem. Azt a fiatal pártiak is írták, hogy az "ilyen" meccseken be lehetne őket küldeni 15-20 perccel a vége előtt. De ilyen meccs nincs több 5-nél egy 38 fordulós bajnokságban. És mit tudna mutatni bárki 15-20 perc alatt, 5 alkalommal? Kevés az olyan tehetség, aki ennyi idő alatt meccseket dönt el, brillírozik. Amit ennyi idő alatt mutatni tudnak, azt Garcia nagyon jól látja a több órás edzéseken. Meccseket meg nem lehet velük végig tolni, valószínűleg ezért nem játszatja Garcia sem őket. Még egy Cesena, vagy egy Torino ellen sem. Mert kevesek.

És ahogy írta is valaki (bocsi, pontosan már nem tudom ki volt), bizony Pjanic, Ljajic, Manolasz, Yanga-Mbiwa, Destro, Strootman és Nainggolan sem a túl idős kategória, ráadásul mindegyik játszott tegnap. Őket simán lehet sorolni még a fiatal kategóriába, legtöbbjük 1990 utáni születésű. 19 évesekkel nem lehet nagyra törő célokat ostromolni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.11.10. 16:21


sebastian írta:
fantasista76 írta:Destro és Ásó Boris között van egy "lehelletnyi" különbség, egyelőre a házi gólkirályunkról beszélünk....persze, milyen lehet az a csapat, akinek Destro a házi gólkirálya és akkor visszatértünk a Roma szint taglalására. Roma szintű az a csatár, aki vezeti a házi góllövőlistát vagy sem? :)


Kb egyetlen csatárként ezt nem olyan nehéz abszolválni.... 1x. Másodszor. Manapság egy csatárnak nem csak gól lövő feladatokat kell ellátnia. Destro ha nem jön a lábához a labda csak a levegőt veri... Persze, Ha nincsen ló jó a szamár alapon jöjjön és rugdossa a gólokat, de spíler kategóriától jó pár mérföldnyire van....


hány játékperce van annak az egyetlen csatárnak? Senki sem mondta, hogy Destro mekkora spíler lenne, csak a Boris-sal való összehasonlítást kérdőjeleztem meg, nem emeltem C. ronaldo-i magasságokba
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fantasista76 2014.11.10. 16:23-kor.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.10. 16:19


fantasista76 írta:Destro és Ásó Boris között van egy "lehelletnyi" különbség, egyelőre a házi gólkirályunkról beszélünk....persze, milyen lehet az a csapat, akinek Destro a házi gólkirálya és akkor visszatértünk a Roma szint taglalására. Roma szintű az a csatár, aki vezeti a házi góllövőlistát vagy sem? :)


Kb egyetlen csatárként ezt nem olyan nehéz abszolválni.... 1x. Másodszor. Manapság egy csatárnak nem csak gól lövő feladatokat kell ellátnia. Destro ha nem jön a lábához a labda csak a levegőt veri... Persze, ha nincsen ló jó a szamár alapon jöjjön és rugdossa a gólokat, de spíler kategóriától jó pár mérföldnyire van....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sebastian 2014.11.10. 16:22-kor.
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:15


F.Totti írta:Szerintem szervezzetek tüntetést Trigoria elé és követeljétek Garcia befenyítését valamint ifjakat a csapatba. Fel kell nyitni a világ szemét, hogy mi folyik nálunk! Ha ez sem elég és Garcia nem hajlandó úgy cserélni, ahogy a topik megszavazza, akkor jöhetnek a radikálisabb eszközök. Pl a Strootman csere is felháborító húzás volt. Háborgott is keményen a kanyar. Garcia nem nulla, hanem dupla nulla vagy még az sem. Nincs annál nagyobb szégyen, mint amikor egy edző nyert meccsnél 20 év feletti játékost cserél. Előbb-utóbb csak kirúgják és jön valaki aki hozza a zemani eredményeket, sok-sok fiatallal.
Vicc, hogy hetek óta ez megy :(

Ezt itt ne kérlek! Nem szokás itt a másik véleményét kifigurázni és gúnyolódni rajta!

amikor Garciat szar edzőnek kiáltjátok ki
sarkítasz és túlzol. Nem mondtunk ilyet
szégyennek nevezitek a vasárnapi meccsünket
:shock: :shock: :shock: SOHA ne adj a szánkba olyat amit nem mondtunk! SOHA SOHA SOHA!
2-3 év múlvára összeomlást vizionáltok
tehát SOHA
vagy a fotelből eldöntitek, hogy kimerültek és fáradtak a játékosaink.
Lehhet látni egy egy játékoson ha az. Vagyunk itt páran aki 10+ éve focizik rendszeresen. Ha te nem látod az a te dolgod, de ennek semmi köze a fotelhez.

Csak én is leírom róla a véleményemet, ami gondolom pont ugyanennyire nem zavar titeket. Peace!
Amíg nem cikizés a stílus addig nem. Sőt, addig örülünk is mindenki véleményének. zsolti pl kifejezetten szereti ha valaki pozitív! :wink:

És azért mert EGY valaki azt írta, hogy miért nem tömtük ki őket, miért kell egyeseknek azonnal az EGÉSZ fórumra támadni, hogy a meccsel elégedetlenek vagyunk? Érthetetlen.

GR
De másik oldalról nem feledjetek el egy tényt: Ő van ott edzésen, ő látja, hogy ezek a srácok miket tudnak, hogy mozognak, látják a teszteket, fizikai mutatókat stb.
Így van. Ezért nem problémázunk még jobban. Hisz Garcia knows...


figure:
Régen pont az volt a gond, hogy az ilyen papírforma mérkőzéseket nem tudtuk hozni, és emiatt nem voltunk esélyesek soha a scudettora. Most ezeket gond nélkül hozzuk. Talán jobb lenne egy 2-2 egy fantasztikus Ucannal?
Ennek most mi a köze ahhoz, hogy 10-20 percre becserélsz 3-0-nál egy Ucant a végére??? Senki nem írta, hogy többet kapjon. SENKI.

Jaja. nekem állítólag túlfejlett a kritikai érzékem, (legalábis ezzel szoktak kritizálni), de ami itt megy kritikában, az már kritikán aluli :D
tőled nem is vártunk mást :D

bangbang187:
Azt meg nem értem, hogy miért most vállt érdekessé az, hogy nem küldi be Ucan, Paredes, Sanabria trió valamelyikét pályára, mikor ez már a Cesena meccsen is kiderült, hogy nem számol velük komolyabban.
Nem most vált érdekessé, de egyre jobban nem tetszett. Én mondjuk mostantól leszállok a témáról, mert eldőlt, hogy esélytelen hogy lássuk őket a pályán.
Az meg amúgy se fejlődés, hogy beállnak 3-0-nál 10 percre passzolgatni.
De érzelmileg/lelkileg mekkora plusz...

F.Totti:
Jó, tudom. Garcia rossz edző és egyébként is egy nulla. Miért ne lehetne akkor ugyan ilyen a stáb többi része. Tiszta, egyenes logika. Nem is szállnék vitába vele, csak egy ellenvéleményt szajkózok.
És ezt is SOHA többet kérlek!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:13


totti11 írta:Egyedül a szégyen szót írtam le tegnap óta teccikérteni? :)
Garciat nem minősítettem szar jelzővel,bár 7-et kapni hazai pályán 70 ezer ember előtt,hatalamas magasságokba emelik...... Ha a véleményemre vagy kíváncsi.


Ja tényleg, a "szar" szót nem írtad le, de sok minden mást igen:

"Sajnálom ezt az estét,ez így szégyen..... :("
"Garcia elégtelen 0 ponttal......"
"Valami nagyon megváltozott nála."
"Az a baj,h már nem csak a cseréi viccesek."
"Rudi van a legjobban elfáradva....."
"Nem csodálkozom Totti reakcióján,..."
"Kezd elveszni a Garcia varázslat....."
ja és a kedvencem a "megnyílvánulás" :)

Kicsit sem tűnsz Garcia ellenesnek, viszont legalább nagyon objektívnek. De ne is törődj a tényekkel.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.11.10. 16:08


Destro és Ásó Boris között van egy "lehelletnyi" különbség, egyelőre a házi gólkirályunkról beszélünk....persze, milyen lehet az a csapat, akinek Destro a házi gólkirálya és akkor visszatértünk a Roma szint taglalására. Roma szintű az a csatár, aki vezeti a házi góllövőlistát vagy sem? :)
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:08


zsolti írta:F.Totti: a te dolgaid is abszolút rendben vannak,de egy kérdésben erősíts meg.
Ugye téged is zavar egy hangyányit,hogy Rudi nem ad lehetőséget vésztelen helyzetekben a mellőzötteknek?
Nem nagyon (mint minket),csak picit. :) :wink:

Persze. Pontosabban én Ucant nagyon szeretném látni mit tud. A többieket annyira nem.
Szerk.: mielőtt megköveznek a sanabria fanok:)
szóval Parades szerintem semmi extra és a posztján bőven meg is vagyunk. Sanabriát megnézném, de benne kevesebb lehetőséget érzek, mint a törökben.
A védők közül meg Jedvajt várom vissza. Romagnioli szerintem kb Bovo alteregó. De nem győzöm elégszer leírni, hogy "szerintem"!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2014.11.10. 16:19-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.10. 16:04


F.Totti: a te dolgaid is abszolút rendben vannak,de egy kérdésben erősíts meg.
Ugye téged is zavar egy hangyányit,hogy Rudi nem ad lehetőséget vésztelen helyzetekben a mellőzötteknek?
Nem nagyon (mint minket),csak picit. :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11417
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.10. 16:01


F.Totti írta:
totti11 írta:
F.Totti írta:Tartalékoltak, hogy a következő meccseken még neked se tűnjenek fáradtnak ;)


Pont ezt akartam írni,nem bírod elfogadni,ha valaki fáradtnak lát egy általad kedvelt személyt,személyeket.
Cinikusan megjegyzéseket írsz,h nekem se tűnjenek fáradtnak stb....
Nem tudom miért fáj neked,h teljesen máshogy látjuk a mostani helyzetet???


Smájli, teccikérteni?
Rákattantál erre a Garcia szar és nulla és szégyen témára és nehezen jössz le róla. Persze hogy cinikus vagyok. Ha látnád magad kicsit távolabbról te is az lennél.
De ennél egyszerűbb, ha keresel számokat, statisztikákat. Mondjuk a Garcia előtti és alatti időkről. Bármilyet. Ez általában segít felülemelkedni a szubjektivitáson.


Ja és a statisztikák legalább annyira érdekelnek mint a cinizmusod,főleg úgy hogy nem ismersz..
De részemről téma lezárva.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 15:58


slider írta:
F.Totti írta:
slider írta:
Sajnos egyetértek. Alig futunk valamit, aztán csodálkozunk, ha összetalálkozunk egy Pl vagy Bundesliga-csapattal és úgy robognak el mellettünk, mint a gyorsvonat. Arról nem is beszélve, hogy 10 perc után a seggünkön vesszük a levegőt.


Ja, pl a PL bajnok is szénné égetett bennünket. Nincs ez így rendjén.


Te miről beszélsz? Hol írtam, hogy szénné égettek bennünket? Hol írtam azt, hogy minden PL és Bundesliga csapat jobb nálunk? Arra utaltam, hogy gyorsabbak és jobb az erőnlétük, amit viszont komolyan is gondolok. A city elleni meccsünkön már alig kaptunk levegőt, miközben próbáltuk tartani a döntetlent. És igen, ha megnézel egy átlag PL vagy akár egy jobb Bundesliga meccset, láthatod, hogy nagyobb az iram. Ez nem általánosítás, ez tény. Sokan azzal magyarázzák ezt, hogy ilyen az olasz stílus, jól van ez így. Szerintem viszont pont emiatt a mentalitás miatt csúszik egyre lejjebb az olasz foci. Alkalmazkodnunk kell. A látványos játék több nézőt vonz, ami pedig több szponzort és befektetőt.


Meg azt is írtad, hogy "10 perc után a seggünkön". Azt is szó szerint kell érteni? A mondandód lényegére igyekeztem reagálni, nem az egyes szavakra. Megpróbálom még egyszer.

A játék sebessége és eredményessége közé azért ne tégy egyenlőségjelet. Az olasz foci soha nem lesz olyan, mint az angol és az angol sem, mint az olasz. Jól van ez így. Sebességben mindig lesz hendikepünk, ahogy pl taktikai felkészültségben az angol játékosoknak lesz lemaradásuk. teljesen más a két képzési rendszer és a focikultúra is. Nem helyezném egyiket sem a másik elé. Sőt az állandó fel-alá rohangászást sem okvetlenül tartom látványosnak. Ezért is kötöttem ki az olasz focinál.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.10. 15:57


Egyedül a szégyen szót írtam le tegnap óta teccikérteni? :)
Garciat nem minősítettem szar jelzővel,bár 7-et kapni hazai pályán 70 ezer ember előtt,hatalamas magasságokba emelik...... Ha a véleményemre vagy kíváncsi.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 15:47


totti11 írta:
F.Totti írta:Tartalékoltak, hogy a következő meccseken még neked se tűnjenek fáradtnak ;)


Pont ezt akartam írni,nem bírod elfogadni,ha valaki fáradtnak lát egy általad kedvelt személyt,személyeket.
Cinikusan megjegyzéseket írsz,h nekem se tűnjenek fáradtnak stb....
Nem tudom miért fáj neked,h teljesen máshogy látjuk a mostani helyzetet???


Smájli, teccikérteni?
Rákattantál erre a Garcia szar és nulla és szégyen témára és nehezen jössz le róla. Persze hogy cinikus vagyok. Ha látnád magad kicsit távolabbról te is az lennél.
De ennél egyszerűbb, ha keresel számokat, statisztikákat. Mondjuk a Garcia előtti és alatti időkről. Bármilyet. Ez általában segít felülemelkedni a szubjektivitáson.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.10. 15:45


Zárva a sorokat. Jó gondolatok fogalmazódtak meg bennetek. Ad 1 addig ameddig Jó pozíciókban vagyunk a bajnokságban és a Bl-ben, addig semmi felróni valónk nem lehet. Pártoskodunk a fiatalok mellett, de én például kettő indokkal is. Hagy pihenjenek a nagyok, meg kíváncsi vagyok, hogy tétmeccsen mit is tudnak fiatal szerzeményeink.

Ad 2. Én fociztam nagy pályán és nem minden esetben én voltam a kezdő. Tudtam kb, hogy ez olyan kaliberű csapat, ahol lehet, hogy számít rám az edző, itt biztosan nem lépek pályára ha csak valakinek a bokája nem törik stb. Ezért edzel minden héten, télen, hidegben kánikulában. Ha nem kapsz legalább perceket, akkor elhatalmasodik rajtad egy érzés...Felesleges vagyok! Innentől nincs más mint új csapat után nézni vagy hinni a megállapodásban ha van, amit az edződdel kötöttél.

Ad 3. Rudié a Felelősség, mert scudettot várnak tőle? Lehet, de vajon mekkora kockázatot vállalt volna fel otthon 3-0-nál az utolsó 15 percre ha nem Ninját küldi be.

Ad 4. Komolyan mondom nektek. Végre kihalni látszik Ásó Boris, erre kapunk helyette a légkalapács Destro-t. Bárki! Ismétlem bárki! megcsinálná itt a fórumozók közül amit hetek óta művel a pályán. Na jó én nem, de ti igen! Nem hiszem el, hogy nem lehetett volna Sanabriát bezavarni, hogy most öcsém vagy soha.

Ad 5. Szép eredmény otthon egy Torino ellen a sima 3. Persze! Bármikor aláírnám. De! Ha benne van a csapat lábában egy önbizalom növelő 7-es, akkor ne fogjuk vissza a szekeret, mert el fogunk nagyon fáradni indokkal, mikor vannak a padon mások.

Ad 6. Ha ezek a srácok akik a padon ülnek, nem felelnek meg az elvárt szintnek, és ezt még érezteted is velük, az nem motiváció, hanem demoralizáló viselkedés. És ezért milliókat kiadni EUR-ban felesleges. Padot melegíteni jók a másodosztály gyerekei is. Legalább ők Olaszok és ingyen jönnek.

Sok esetben nem a döntést nem fogadom el. Hanem a nyilatkozataival szembe állítja a logikát Rudi. És éppen ezért érthetetlen amit művel. Nyilatkozza le, hogy nem tudok cserélni, mert az erősítések nem megfelelőek voltak a nyáron. Akkor tudjuk hova tenni a dolgokat. Ez érthető.

Ad 7. Engem nem érint a müntyheni zakó sem itthon sem kint. Kb hasonlót vártam. De amit sokkal nagyobb bajnak látok, hogy 1 féle taktikát használ Rudi. Baj? Nem! Ameddig működik és nem tudják olvasni. Tudják olvasni, de nem tudnak vele mit kezdeni. De a Tiki-taka is ott dőlt be, amikor megértették a lényegét annak a stílusnak. Kellene tudnunk váltani. S láthatnánk a szerkezeti változást a csapaton. De ha elkezdik olvasni és semlegesítik, akkor nem lesz másik fegyverünk, mert nincsen másik taktikánk. Másik stílusunk. Ez hosszú távon nagy baj lehet. És szerintem ez tesz valakit nagy edzővé. Egy meccs alatt akár 3 stratégiát is használni. De ahhoz az kell, hogy a játékosok ismerjék. Nyilván ez nem 1 év. De legalább a nyomai már láthatnánk..... S majd a sors eldönti, h Rudi jó edző vagy sem. A bizalom meg van irányába maximálisan. Hogy a döntéseit megkérdőjelezzük? Igen! Mert pont ellenkezőleg nyilatkozik, mint ahogy cselekszik......
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.10. 15:42


Ennyi erővel Garcia is lehet eg farkasbőrbe bújt zebra,ahogy a fiatalokkal bánik.
Majd az idő eldönti,hol lesz egy-két év múlva....
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.11.10. 15:39


Tegnap este én sem éreztem jól magam, mikor a fórumot olvastam meccs alatt és után. Tipikus kákán is csomót kereső hozzáállás az, amikor már más kifogást nem találunk csak azt, hogy ezt vagy azt miért nem cserélt be 10 percre Garcia. Erre jöttek azok a kommentek, hogy a tegnapi meccs szégyen, Garcia tegnap egy nulla volt és nem jó edző. Leírásra kerültek ilyen hozzászólások, vissza lehet nézni. Persze mindenkinek szíve joga leírni ezt is, de talán lehet, hogy egy farkasbőrbe bújt zebrával állunk szembe ilyen esetben. :D

Szóval engedtessék meg leírni az "ellentábornak" is a véleményét, ha a többségnek szabad ....
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: figure Dátum: 2014.11.10. 15:36


slider: ironikusan mondta, ha visszaemlékszel szinte végig pariban voltunk a City-vel, sőt be is húzhattuk volna

igen, azzal egyetértek ahogy alkalmazkodnunk kell, alkalmazkodtunk is a Torino szintjéhez, sétálva behúztuk a meccset. Az olasz liga hibája ez, nem a Romáé.Azt te sem várhatod el, hogy egy megnyert mérkőzésen a 80. percben is úgy hajtsanak a fiúk, mint egy sorsdöntő bl meccsen.
figure
 
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.08.24. 21:58

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég