Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.10.06. 14:30


Ünnep
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.06. 12:24


meg mondjuk a 2 héttel ezelőtti Bologna vagy Lecce elleni meccsre.
vezze, nekem erősen kellett volna gondolkodnom azon is, hogy kivel játszottunk :D :D

Házasságban is ki tud múlni a láng. Egy csapat szeretetében is szerintem.
Na ezzel mondjuk talán nem értek egyet. Egy házasságban szinte kizárt, hogy vissza lehessen fordítani a dolgot, hiszen nem történhet személycsere pl. :) De egy klubnál nagyon sok mindent le lehet cserélni, és ott a remény a változásra mindig.

Én amúgy - mint mondtam már sokszor - úgy kezelem az egész problémát, hogy ha itthon vagyok, akkor egyik monitoron megy a meccs, másikon meg csinálok közben mást (pl fórumozok veletek:)). És ez így tökéletesen megfelel. De az alap, hogy hallani akarom a meccset élőben, és odanézhessek, ha van valami, vagy ha jól játszunk, vagy bármi. Aztán ha szuper jó a meccs (hogy mi??? Szuper jó! :D ), akkor nyilván csak azt nézem.
Ha meg nem vagyok itthon és telón nézem pl, vagy netán tv-n valakinél, akkor eleve csak azt nézem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.10.06. 11:01


Volt egy nagy Manchester United szurkoló kedves barátom, aki alapból szerette a "brit kultúrát", és az angolok és a csapat (meg nyilván még más okok) miatt kiköltözött Angliába, ráadásul pont Manchesterbe. Drága volt a jegy, de néhány meccsre kijárt. Rohadt nagy MU és foci fan volt. Most meg már nem is érdekli a foci, mindig azt mondja, h az Öregig (Ferguson) volt jó és érdekes az egész, és h ez már nem az ő csapata. :)
Az meg h ki milyen rendszerességgel hajlandó nézni a szenvedést és kitartani, sztem egyénfüggő. Jobban követed a kedvenc csapatodat (és ez lehet bármilyen sportág), ha jók, vagy esélyesek a győzelemre, kupákra. Pl. arra a szezonra, amikor Rudi Garciaval az első 10 meccset nyertük és úgy tűnt lesz esélyünk a Scudettora, valahogy még ma is jobban emlékszek, mint a tavalyi EDF szenvedős meccsekre, meg mondjuk a 2 héttel ezelőtti Bologna vagy Lecce elleni meccsre. :) Meg több emlék van a Barcelona/Liverpool elleni BL meccsekről, mint a most csütörtöki Wolfsberger elleni EL meccsről. :)
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.10.06. 10:54


Na, fogkefe, te ügyesebben elkaptad a lényeget, mint én. :wink:
Ott a pont.
Szóval ha másért nem, azért is nézem a Roma-meccset mondjuk három vereség után, hogy legyen kit/mit kritizálni.
Szerelemszurkerből átmentem simába. De egyfajta bizsergés a kezdő sípszóig mindig megvan. Az a kis szikra nem fog kimúlni soha.
Viszont az már nem megy, mint régen, hogy ha az ellenfél vezet 2-0-ra, akkor is tiszta szívvel szurkoljak a csapatnak, ha szarul játszik.
Ezért mondom mindig snatchnek, hogy le a kalappal. Miközben ő olvassa, hogy Dzekót szidom. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.10.06. 10:40


Érdekes, mert pont ezen gondolkoztam a héten...
Mert amikor volt Totti, akkor nem volt kérdés, hogy nézem, mert minden mozdulata elkápráztatott, mindent látni akartam. Ha kell azt, hogy ül a padon és gondterhelten néz vagy ha gólt lövünk mosolyog.
Aztán utolsó 2 évben nincs Totti, de Nainggolan, El Shaarawy, Manolas, De Rossi tartotta még bennem a lelket, mert őket is látni akartam mindig, hogy hogyan játszanak. De sajnos már ők sincsenek.
Aztán láttam egy képet a neten, hogy rakd össze a csapatod. 1. Egy visszavonult játékos. (na ez nem kérdés) 2. Egy játékos a saját csapatodból. Na és itt elkezdtem vakarni a fejem, hogy Pellegrini? Florenzi? Ünder? De igazából egyik sem. Most van az, hogy nincs kedvencem a csapatban és fura érzés.
Most nagyon kedvelem Fonsecát és visz előre. Látni akarom, hogy gólt lövünk és igen minden nap ünnep amikor játszunk, mert szinte mindig várom, de nem tudom, hogy meddig lesz ez meg. Házasságban is ki tud múlni a láng. Egy csapat szeretetében is szerintem.
Ahogy mondod kevés az idő és kb régen néztem 20 sportágat, az mára 3-4re csökkent, de csak a Romával vagyok úgy, hogy a meccs időpontja tényleg szent.
Olyannyira, hogy volt h a szülinapomat sem ünnepeltettem meg, mert Roma meccs volt. (legalábbis akkor nem)
De igazat adok Trigonak, ez ki tud kopni és ha nem jön új kedvenc edző vagy játékos, akkor könnyen lehet, hogy a szurkolok is elkopnak.
Off
Pl. 2005-2006 Arsenal volt a második kedvenc, sőt talán akkor több Arsenal meccset néztem mint Roma (ugye a VB előtt Totti sérült volt). Na az a csapat úgy 2008-tól teljesen átalakult és olyannyira h már a Sagna-Gervinho-stb csapattól kifordult a gyomrom. De szerettem a Drogbás Chelseat nézni vagy a Robinhos Cityt. Most meg inkább a Tottenham játéka tetszik Lamela-Son-Eriksen-Kane-Sissokho tengellyel.
ON
Szóval szerintem lehet úgy nézni meccset h megszokásból. De legszivesebben mást csinálnánk. Csak nem, mert 10-20-30 éve mindig ezt nézem. De ha már sokáig nem tetszik, akkor úgyis vége lesz annak.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.06. 10:35


nem értettelek félre Zsolti :wink:
és jah a megszokás nyilván önmagában nem fedi le az okokat senkinél
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.06. 09:14


Szerintem meg senki nem nézi megszokásból. Annyi ideje az emberek 95%-ának tuti nincs, hogy heti 2-4 órát elcsesszen egy ilyen könnyen elengedhető dologra.

Azt senkinek nem hiszem el, hogy vasárnap délután nincs jobb dolga, így megszokásból benyomja a digisportot. Vagy ha igen, akkor irigylem a sok szabadidejét.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.10.06. 07:36


Trigo, félreértettél. Vagyis én fogalmaztam szerencsétlenül. Nekem a "hivatalból" azt jelenti, hogy nem hagynám ki soha, csak nagyon extrém esetekben.
Kötelesség, megszokás, kíváncsiság. Percnyi késés nélkül. De nem én számítok, csak pontosítottam. :wink:
A "szerelem" szóval viszont már én sem tudok mit kezdeni a Roma kapcsán. Tíz éve még tutira szerelmes voltam a csapatba, a klubba.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.10.06. 06:35


Ok, tehat a kerdesre senki nem felelt igennel. Senki nem szorakozasbol nezi, hanem mindenki szerelembol, megszokasbol, ahogy tetszik, de magat a labdarugast, mint tevekenyseget, senki meg se emliti....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.06. 05:29


snatch írta:Zsolti, ketten is jelentkeztünk, F.Totti és én is szeretek Roma meccset nézni, és szórakozásból nézzük, én tuti, de ahogy levettem barátom is. Nekem ünnepnap minden Roma meccs, a végtelenségig lelkes vagyok.

u.i: Lehet nem lenne már asroma.hu, ha nem ilyen lennék. vagy lehet, hogy asroma.hu miatt vagyok ilyen, nem tudom.


Pontosan! Ünnep minden meccsnap. A mai is!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.06. 01:27


de helyette cejas te már akkor is egy négert választottál
megelőzted a korodat :D :D :D

én jelenleg már csak abszolút hivatalból nézem a meccseinket. Talán még Zsoltinál is jobban. Már annyira, hogy ha kimarad egy kicsi (mint pl holnap majd, amikor 3-kor fújják majd le a saját meccsem, és kell onnan legalább 15 perc mire hazaérek), már rossz érzésem sincs miatta. :(
Néha próbálok rájönni, hogy ez miattam van, mert változok, vagy a hányadék játékunk és a klub kiölt identitása miatt, de még nem teljesen eldöntött a kérdés. Asszem mindkettő.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.10.05. 19:52


Megszokás. :D
Láttam a tévében az USA vébét, ahol az egyik meglepetéscsapat a svéd volt. Dahlin volt az egyik támadójuk. Éppen egy évet akkor töltött az AS Romanal. Ez egy logikus út egy identitását kereső középiskolásnak.
Akkor még csak Zsolti kedvenc napilapjában követtem a dolgokat és néha a Telesportban a gólokat...
Ez akkor eldőlt, ha meccs van igyekszik nézni az ember. Még ha a Serie H-ba esik is ki a csapat. Meg akkor is ha Ranieri az edző.

Ha Thomas Brolint választottam volna, akkor Parma drukker lennék.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.10.05. 17:32


Tudom, snatch, azért írtam, hogy van-e olyan, aki nem kötődésből nézi, hanem más miatt. Például szép foci, látvány, stb.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.10.05. 17:07


Zsolti, ketten is jelentkeztünk, F.Totti és én is szeretek Roma meccset nézni, és szórakozásból nézzük, én tuti, de ahogy levettem barátom is. Nekem ünnepnap minden Roma meccs, a végtelenségig lelkes vagyok.

u.i: Lehet nem lenne már asroma.hu, ha nem ilyen lennék. vagy lehet, hogy asroma.hu miatt vagyok ilyen, nem tudom.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.10.05. 14:49


Van itt egyáltalán olyan fórumtárs, aki szórakozásból nézi a Roma-meccseket ?
Én hivatalból. :) Meg szerintem a 90%.
Kritizálok, morcizok, elégedetlenkedek, de hogy a Serie B-t is végignézném, az tuti.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.05. 14:02


EL meccs volt, kiscsapat ellen, idegenben. Pont úgy alakult, ahogy vártam. Kalinicot vártam és Antonuccit. Mindkettőt hiába. Kalinic el van hízva, önbizalomhiányos. Antonucci meg alig volt bent :(

Amúgy én is szeretek Roma meccset nézni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.10.05. 10:59


No, ha így haladunk novemberre a primavera fog játszani, hetente 3 sérülés...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.10.04. 21:12


Még a két sarkazós gólját.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.10.04. 08:50


nem nagyon figyeltem a pályafutását, de ilyen félinfók alapján nekem az jött le mindig, hogy valami hihetetlen technikás spíler, és hogy jó játékos, csak sérülékeny. Nos, mi ezekből kb. csak az utolsót láthatjuk, tapasztalhatjuk...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi Dátum: 2019.10.04. 07:36


Pastore tényleg csak ennyit tud??? Mindig ilyen gyenge volt,vagy csak most itt nálunk?
Csebi
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.09.22. 11:41

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.10.04. 07:18


De amúgy igen, simán fel lehetne küldeni ilyen meccseken a fél Primaverát is, ha már a pihentetés a cél, talán még többet is érne, mert azok szerintem hajtanának mind az állat a lehetőség miatt. Komolyan, nekem Kalinic fel sem tűnt, hogy a pályán van. Pastore sajnos igen...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.10.04. 06:37


Ez inkább Petrachinak visszajelzés, hogy ennyit tud a második csapat. És ha még a teljes második csapat lett volna.
Luxus az nekünk, ha tapasztalt, de már semmilyen motivációval nem rendelkező, de legalább sokat kereső játékosok ülnek a padon. Ha ilyenkor nem lehet rájuk számítani, akkor egy SPAL ellen vagy a kupában vajon mennyire.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi Dátum: 2019.10.04. 06:06


Fonseca a nyilatkozata alapján más meccset nézett. Ő elégedett a fiúkkal....
Csebi
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.09.22. 11:41

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.10.03. 20:00


én, de komolyan!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.10.03. 20:00


Kiderül, hogy Fazio egy aranylabdás tehetség, csak egész karrierjében félre volt értve. Hogy elvitte a szélen azt láttátok? Tiszta Taddei az Olympiacos ellen.

Egész végig védtem Pastorét, de ez nagyon csúnya volt. Remélem megszabadulumk tőle télen vagy legkésőbb nyáron. Ezt neki is látnia kellene, hogy gyenge és kevés.
MA valamiért Cristante is lassú volt. Hol volt az hogy rohanunk és tamadunk? Sehol!

Komolyan az ilyen Pastore Kalinic srácoknak a legjobb az élet. Jó rosszak, de leszarnak mindent, látszik a fejükön, hogy őket ez nagyon nem foglalkoztatja. Megkapják a pénzt ezért fociznak aztán kész. Győzni nem akarnak.

Bár meglep, mert ugye Kalinic egy 8-10 milliós fizetést utasított már vissza, még amikor a Fio játékosa volt.

Eddig védtem Fonsecat, de most már elfogyott a türelmem. Ha nem kapja össze a csapatot nem nagyon fogom kedvelni. (bár ez neki nem fáj tudom) . Petrachi sem zseni már látszik, Kalinicot sikerült kukáznia, de helyette én is lehettem volna a pályán, nem lett volna más eredmény.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fogkefe1 2019.10.03. 20:02-kor.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 192 vendég