Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2014.11.22. 18:18


Nem tudom eddig ki gyengébb De Sanctis vagy Destro., hihetetlen, 6m éterre nem tud pontosan passzolni, ha ezt Pjanic elé teszi nem mögé, tuti gól.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 18:16


Virga írta:hol van a csapatunk az első 10 percben?


és ezt idén már hányszor is játszottuk el?!
ezek nem tanulnak semmiből?! :o
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2014.11.22. 18:14


De Sanctis....
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.11.22. 18:13


hol van a csapatunk az első 10 percben?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 18:13


megint mekkora trágyák vagyunk :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.22. 18:13


Na fiam Mátyás! Most megmutathatod!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.22. 18:11


Dehogy kapunk!

Jön majd Stroci, Homlok és Florenzi...:D
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 18:09


zsolti írta:Nyugi,feree.Ha minden igaz,ez a gól jót fog tenni nekünk.Kénytelenek leszünk focizni a 3. perctől.
Vagy jól kikapunk.

kikapunk :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 18:08


ez ninja nyakán új zrzló, xar lehet, mert már korábban feltűnt volna
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.22. 18:08


Nyugi,feree.Ha minden igaz,ez a gól jót fog tenni nekünk.Kénytelenek leszünk focizni a 3. perctől.
Vagy jól kikapunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.22. 18:07


bangbang187 írta:
Ahogy várható volt, Totti és Gervinho pihennek ma. Nagyon nagy szükség volt már Astorira is.



Totti eltiltott....
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.11.22. 18:05


grat cole....
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.22. 18:04


Ma FFFF???? Alszunk?
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.22. 18:02


Vamos!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.11.22. 17:25


remélem iturbe mutat ma valamit. nagyon kell egy jó iturbe, hogy destro gólt rúgjon. mondjuk a 16. percben :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bangbang187 Dátum: 2014.11.22. 17:15


ROMA (4-3-3) De Sanctis; Torosidis, Manolas, Astori, Cole; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Ljajic, Destro, Iturbe

Ahogy várható volt, Totti és Gervinho pihennek ma. Nagyon nagy szükség volt már Astorira is.
Avatar
bangbang187
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2014.07.24. 01:10

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.11.22. 07:25


qevára nem kéne kikapni ma - de az ata hazai pályán jó szokott lenni - hátha a lazio tenne egy szívességet nekünk
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.11.12. 02:11


Trigoria írta:http://www.transfermarkt.com/serie-a/durchschnittsalter/wettbewerb/IT1/saison_id/2014
ilyet találtam neked


Grazie Trigo! Elkezdem nézegetni!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.12. 02:06

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2014.11.12. 01:31


Sziasztok! nagyon meglepő és baromi jó volt látnia a sok-sok bejegyzést, de azt megállapíthatom magamnak: adtunk még időt Garcia-nak, hogy a fiatalok közé beépíthesse a mégfiatalabbakat! :D (valahogy olvasva úgy érzem, FTotti a megjegyzésem mellé állt - én meg nagyon egyet értek vele)
Mert kulcs kérdésnek látom, hogy van-e az edzőnek ideje csapatot építeni! Mert ha azt gondolja, hogy ha elcsz egy idényt, akkor mennie kell - így nem lesz kísérletezés. És én ezt láttam/látom sokaknál, hogy harapnák Rudi fejét gyakran, és a Torino városi csapat elleni meccs után - fejleharapás de azonnal. Miközben szerintem a legfontosabb a csapat egység megtartása. Csapategység, önbizalom. Amit baromira szétszedett az otthoni BM meccs, de utána úgy éreztem összeálltunk. Amit a Capitano megengedett magának a cserekor, azt Rudinak rendeznie kell, mert Capitano az isten, de 5 év múlva ő már "csak" egy stadion :D , Rudinak meg a BL 4 között kell majd okosat mondani.
Valaki tegyen már be egy átlag életkor stat-ot a Serie A-ról!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.11. 09:13


cejas írta:3. Rövidtávú érdekek a hosszú távúak előtt. Garcia egyik meccsről a másikra él. Nyerni, nyerni, nyerni. Ezt szeretjük is! Kell is nekünk! De hosszú távon hiányozni fognak a lent is említett fiatalok, ...


Ez pontosan így van. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire Garcia döntése és mennyire klubmodell kérdése. Jelenleg mi azért inkább ott tartunk, hogy olcsón veszünk féldrágán eladunk és ebből próbálunk előrelépni. Így hosszú távon csapatépíteni elég nehéz. És persze Garcia gyakorlata a klubmodellnek sem okvetlenül kedvez. Így leginkább nem tudom, hogy mi a hosszútávú koncepció. Nem igazán tudom magunkat besorolni egyik skatulyába sem.

cejas írta:Garciát szeretjük. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel verjük a kicsiket és a középmezőnyt és ez dobogót ér. Végre újra nagy csapat lehetünk. De attól még Garciának is vannak hiányosságai, amin lehet értetlenkedni és csóválni a fejünket...


Ezzel tökéletesen egyetértek. Nem is a hibái felsorolásával volt problémám. Én is szívesebben látnám többet Ucant és baromira fájt Ricci és Jedvaj elengedése. A hazai BM meccset is csúnyán elcseszte. Imádom én is a saját nevelésű, fiatal olasz srácokat és szurkolok nekik. Ezért is csatlakoztam a fórumhoz, mert róluk leginkább tőletek hallani híreket. De egy 3-0-ás meccs után a korábban felsorolt "szégyen", "nulla", "legfáradtabb" jelzőket olvasni... szóval úgy gondoltam, hogy ez megér egy ellenvéleményt. Aztán eszkalálódtak a dolgok :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.11.11. 08:03


F.Totti írta:Garciának viszont ez kőkemény meló, egzisztencia, karrier. Kis túlzással lét vagy nem lét kérdése. Nem fog kockáztatni. Mindig minden pillanatban a legjobbat akarja. És ő még nem is az az edző, aki egy szezon alatt csapágyasra járatja a teljes kezdőjét, aztán a következő évben továbbáll. Franciaországban ez teljesen bevett szokás. Nézd meg pl mit művel idén Bielsa az OMmel és nézd meg majd őket jövő ilyenkor.
Rohadt nagy a nyomás Garcián. Most félisten, de egy hónap múlva ki is rúghatják. Ezt is érdemes figyelembe venni mikor meg- vagy elítéli vki. De szerencsére nem szorul a védelmemre. Hibázik ő is. Sőt valószínűleg jobb edző is van nála nem is kevés. De hozzánk pont egy ilyen pali kellett. Szerethető, megfizethető és Roma szinten kifejezetten eredményes.


Látom én is ezt a maximalizmust, csak sokszor feleslegesnek érzem. Ennek is vannak hátulütői:
1. Ha mindig a legjobbak játszanak a kis csapatok ellen is, akkor elfáradhatnak mire jönnek a jelentősebb meccsek. Még csak november van, de néhány játékos nagyon fáradt lehet az állandó játék miatt. Ez pont akkor jön ki, amikor egy hasonló csapattal találkozunk (pl. Napoli). Lehet, hogy soha nem verjük meg a Bayernt de az is lehet, hogy egy frissebb középpályával megütjük a Sampot vagy pariban vagyunk a Napolival.
2. Nagyobb a sérülésveszély. Ha egyszer egy ilyen bratyimeccsen megsérül mondjuk Ninja, akkor az gáz...
3. Rövidtávú érdekek a hosszú távúak előtt. Garcia egyik meccsről a másikra él. Nyerni, nyerni, nyerni. Ezt szeretjük is! Kell is nekünk! De hosszú távon hiányozni fognak a lent is említett fiatalok, a stabil pontok a csapatban (bocs, nekem Pjanic nem az), helyette lesznek 2 évig használható tapasztalt játékosok. Hosszú távon ez nem csapatépítés. Nézd meg a Bayernnek mennyi állandó játékosa van. A mostani csapat nagyobb része már 3-4 éve itt játszik, benne néhány saját neveléssel. Barca ugyanez, de ott még több a saját nevelés.

Garciát szeretjük. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel verjük a kicsiket és a középmezőnyt és ez dobogót ér. Végre újra nagy csapat lehetünk. De attól még Garciának is vannak hiányosságai, amin lehet értetlenkedni és csóválni a fejünket...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.11. 01:26


nocsak mit olvasok épp Dárdaitól (adalékként F72 idézett gondolatához):
Annál jobb nincs egy játékos szempontjából, ezt tapasztalatból mondom, ha játszol és pihensz, jönnek sorra a bajnokik és kupameccsek. Minden fejben dől el ilyenkor, hogy erre hogyan képes ráhangolódni az ember. Ez változik, nincs meg az itthonról jövőknek. Ez az NB I-s játékosoknál általában a második meccsen szokott visszaütni. Az első meccsen még megvan fejben a maximális koncentráció, a másodikon viszont kiütközik a pszichés fáradtság, mert nincsenek hozzászokva.”
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.11. 01:13


miért is nem?
Mert lehet azt is komolyan fogja venni Garcia. Sőt szerintem tuti. Elvégre kell az a rohadt ezüstcsillag egyrészt, másrészt a BL lehet véget ér addigra nekünk kb. Harmadrészt, több vas, több esély valami kupára.
Persze kisebb csapatok ellen lehet be fog rakni egy-egy fiatalt is néha. Meglátjuk.

Még egy valamit hozzáfűznék a fiatalok szerepeltetése témához utána már én is lezárom. Nem olyan régen olvastam egy Ancelotti interjút, amelyben a riporter arról faggatta, hogy miért nem ad lehetőséget a tehetséges fiataloknak (asszem Illaramendiről volt szó). Erre azt válaszolta, hogy azért nem ad, mert tudja, hogy fölösleges lenne egy játékosnak 5-10 percet adni, ha nem számol vele komolyan. Van a posztján 3-4 bevethető játékos, aki szerinte jobb nála, nem fogja hitegetni.
Ez így korrekt. Ha kijelenti, hogy nem számol az illetővel.


bence: szerintem talán Marquinho volt. Aki épp frusztrált lehetett, mivel napokon belül kölcsönadtuk ekkor. Amúgy az előtte lévő momentumban épp Jedvaj ment a labdára keményen vele szemben, ezért "adta vissza" a kölcsönt. Ettől még okádékronda volt ez.


és F.Tottival most egyetértek. Egyet ne felejtsünk el. tavaly volt egy kiugró eredmény, elvileg megerősítették a keretet idénre, és így idén MUSZÁJ lenne felmutatnia valamit Rudinak (az is az ha szorosabban bukjuk a Scudettot szvsz). És ahogy F.Totti mondta, nem engedheti meg magának, hogy kockáztasson. És erre még tegyük rá hogy ez a Roma. Itt minden más picit.
Itt max azon lehet polemizálni - és ezt is tesszük szerintem -, hogy mi számít kockáztatásnak. Garciánál lehet az, ha Ucant behozza a végére. Vagy csak simán felesleges, mert idén letojja a lelkeket, idén nyerni KELL. Nálunk meg beleférne 10-15 percre a cseréje. garciánál nem. Ez van. Aztán lehet jövőre meg más lesz.
A baj hogy találgatunk, és semmi biztosat nem tudunk a terveiről ilyen témákban, pedig elképzelhetetlen, hogy ezt újságírók ne kérdezték volna meg tőle. persze lehet a válasz csak hozzánk nem jutott el.

cejas:
egyetértek. Ezt a problémát oldhatná meg egycsapásra, ha ismét korlátoznák a légiósok számát.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.11. 00:02


cejas írta:Most tényleg. Mi van, ha levesszük a pályáról Pjanic-ot... Hmmm.... Nem. Valahogy nekem nincs hiányérzetem. Tegyük helyére Ucan-t. Vajon lenne különbség? :roll:


Szerinetem Pjanic pont rossz példa (elfogult vagyok), de abban igazad van hogy rajta kívül bárkit cserélhetsz Ucanra, Paradesre, Sanabriára vagy akár Sommára, Calabresire, egy sima meccsen el kell hogy bírja a csapat. De ez nekünk csak alig több, mint játék a nevekkel. Érdekes elképzelések, izgalmas teóriák, néha-néha egot bizergető visszaigazolás. Szurkolók vagyunk, nekünk ez jut.
Garciának viszont ez kőkemény meló, egzisztencia, karrier. Kis túlzással lét vagy nem lét kérdése. Nem fog kockáztatni. Mindig minden pillanatban a legjobbat akarja. És ő még nem is az az edző, aki egy szezon alatt csapágyasra járatja a teljes kezdőjét, aztán a következő évben továbbáll. Franciaországban ez teljesen bevett szokás. Nézd meg pl mit művel idén Bielsa az OMmel és nézd meg majd őket jövő ilyenkor.
Rohadt nagy a nyomás Garcián. Most félisten, de egy hónap múlva ki is rúghatják. Ezt is érdemes figyelembe venni mikor meg- vagy elítéli vki. De szerencsére nem szorul a védelmemre. Hibázik ő is. Sőt valószínűleg jobb edző is van nála nem is kevés. De hozzánk pont egy ilyen pali kellett. Szerethető, megfizethető és Roma szinten kifejezetten eredményes.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég