Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.08. 17:41


CaptRizzo:
maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. Te életszerűséget vársz egy VAR-tól, amit pont azért hoztak létre, hogy pl. az ilyen eseteket vegye észre, és kőkeményen büntesse.
És mivel vagyunk itt páran, akik szintén fociztunk/focizunk, ezért megértem a felháborodásod. Pályán ugyanígy ki lennék akadva. :wink:

sn: Zaniolo esetei mindig ott buknak el (a mostani is), hogy előtte tudatosan úgy mozog, hogy semmi mást nem akar, csak a kontaktot, és már esik is. Szuper hogy kikockáznak egy képet, amin épp húzzák a mezét, de az egész jelenetet kell látni.
Mancini esete meg azért tipikus, mert a csatár lefutja, ezért szabályos körülmények között képtelenség utolérnie a négert, a vállal lökésről is lecsúszott már, mert mögötte van, becsúszással esetleg lehetett volna szerelni, de sehogy máshogy ilyen szituban szabályosan.
A két kép között pedig a hatalmas különbség az, hogy Mancinis esetnél a csatár ELŐRÉBB van, addig Zaniolosnál HÁTRÁBB. Ha már életszerűségről volt szó ugyebár...
(Amúgy nem találok videót erről a Zaniolos esetről. Az összefoglalókból is kihagyták ahogy látom. Tud valaki? Megnézném újra párszor. )

F.Totti:
Mancini ebben a rendszerben szar. De ettől még értékes játékos. Lehetne jól is használni.

Reméltem, hogy emlékszel, hogy a pofázása miatt nem szeretem, nem a játéka miatt. Marco24 nem tudom miért írta, de lehet ő is ezért. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.08. 16:33


Egyetértek. És amúgy is a lényeg az, hogy holnap feledtetünk minden korábbi kisiklást es a bíró hiába csal majd!
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.01.08. 15:58


Trigo igazad van abban, h nem kell birozni, hisz Abraham mozdult a labda fele. Igazad van, lenne akkor ha minden kibebasz.tt esetben tenyleg az igazsag gyozne. Ha minden esetben a VAR odaszolna, h haho ocsi, bibi volt...de latjuk, h nem igy van, kurva nagy szabalytalansagokat engednek tovabb...akkor itt most miert kellett nekik salamonkodniuk??? Senki az eletben nem kerdojelezte volna ezt meg, mert senki nem latta...es senkinek az eszebe nem jutott volna ezt az esetet ebben a szogben lelassitani...ha lassitunk is, akkor azt hogy Rui mekkorat ved...de nem, mert volt egy kispocsu nyomoronc, aki ki akart bujni a baranyborbol es elkezdett okoskodni...
Erre mondom azt, h meccsem nekem is elszall ilyenkor az agyam...es mar nem is a meccsel, taktikaval foglalkozom agyban, hanem hogy ez hogy a fa.zba volt...
Ez olyan mint a hangyafasznyi lesek megitelese a VAR szobabol. Csinaltatok mar ilyen lassitott felvetelt? En lattam mar , valoszinu nem ezt a technikat, amit hasznalnak a VARban, de valami hasonlot. A labda es a lab talalkozasat hivjuk elrugas pillanatanak, de lattam h van legalabb 3-4 kepkocka amikor a lab es a labda talalkozik ugyanabban a "pillanat"ban. Na akkor melyiket nezzem? Es van olyan is mikor az egyikben az adott szituacio les, mig a masik kepkockanal meg egyvonal.. hahaha...amikor millimetereken mulik , akkor szoktam nagyot kacagni, mert lattam h hogy lehet ezt csinalni...egyszoval siman, sot sokkal konnyebben tudjak befolyasolni a meccset a birok, ugy hogy meg igazoljak is az "igazukat" szoval azt az Abraham esetet en nagyvonaluan tovabb engedtem volna mar a VAR szobaba, de ha mar megnezetik a biroval, akkor meg ott mondtam volna, h hat ez nem az a megcafolhatatlan bizonyitek, marad a palyan hozott dontes...
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.01.08. 12:23


Meleg? Boomer!
Genderfluid queer
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.01.08. 11:54


Ha biztosra akarunk menni, akkor Zaniolo coming outol, hogy meleg és csak azért bántotta Ibra meg a bíró, mert homofóbok.
Sima 3 pont
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.01.08. 10:06


Ez a klubvezetes feladata lenne! Rasszizmusert kene azonnal kialtani, hogy borszin alapjan dontottek. Ha ezzel jonnek, a vegen meg megkapjuk a 3 pontot
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.01.08. 09:33


szerintem, ahogy a közösségi médiákban látom talán nem is ez az Abrahamos eset amit felrónak Chiffinek, hanem a Zaniolo esetet. Hogy amígy Mancini a fekát tépte és az elesett az büntető, a milános csávó ugyanúgy tépi Zaniolót, az nem:
https://twitter.com/ASRomaStats/status/ ... 62689?s=20
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.01.08. 08:32


Az azért más volt. Ott belefújt az akcióba a bíró. Sípszó után lett gól. Jogosan vonta vissza. Akkor a korai játékmegállítás volt a hiba. Itt erre esély sem lett volna. Ha bemegy sima gól.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2022.01.08. 08:26


Ferkosz írta:
Trigoria írta:a labda iránya egy hajszálnyit, és a forgása is egy picit változik


Oké. Akkor már csak annyit, hogy ha Rui nem védi ki és bemegy, akkor megadják?


Nem… akkor is 11es lett volna!
Volt már ilyen esetünk amikor gólt lőtt végül Tammy de mivel előtte a VAR szabálytalanságot látott , 11es lett!
Amit francia barátunk kihagyott!
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.01.08. 06:30


Mancini ebben a rendszerben szar. De ettől még értékes játékos. Lehetne jól is használni.

Akkor rúgjuk ki Zaniolot és Pellegrinit is, meg Veretout, Cristantét? Ők is szarok. Igazából Smalling, Rui Patrizo és Abraham kivételével mindenki gyenge. Viszont a többség volt már jó is. Akkor?

A bíróo stáb meg tényleg szar volt. Simán kicsúszott a kezükből a meccs. Felesleges ezt egy - egy ítéletre lebontani. Egy nem igazán túlfűtött ragadó lett szarabb a működésük miatt. Totál egyetértek Rizzoval.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.08. 00:28


őőő ez jó kérdés
valszeg igen

Mancinit páros lábbal rúgnám ki szívem szerint
végre valaki mellettem :DDD
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.07. 23:35


Trigoria írta:a labda iránya egy hajszálnyit, és a forgása is egy picit változik


Oké. Akkor már csak annyit, hogy ha Rui nem védi ki és bemegy, akkor megadják?
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.01.07. 23:29

Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.01.07. 23:23


Nem szabad bíróznunk. Felesleges.

Az a probléma, hogy tele van primadonnákkal a csapat. Mancinit páros lábbal rúgnám ki szívem szerint. Zaniolo egy folyton fetrengő rinyagép. Az ő méretével és fizikai adottságaival épp az ellenkező irányba kellene indulnia és megnéznie, hogyan viselkedik Ibra a pályán. Egy vezér, nem egy puhapöcs. Nagyon várom, hogy férfiakat igazoljunk, akiknek nem a tetováló szalonba van bérletük, hanem a konditerembe...

Remélem, hogy a következő 2 átigazolási szezonban végre rendbe rakjuk a védelmet is igazolunk normális, minőségi védőket, ütköző középpályást. Aztán majd utána lehet az előre játékon is gondolkozni.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.07. 22:10


a labda iránya egy hajszálnyit, és a forgása is egy picit változik
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.07. 20:31


Én esküszöm, már legalább 10x megnéztem a videót, amit linkeltél, de nem tudom eldönteni, hogy beleért vagy nem.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.07. 20:26


ebben majdnem mind igazad van
a focinak ez az egész a halála
a meccs forgatókönyve azonnal borult, és ment a levesbe
De miért a bírót hibáztatod? Mi köze egy helyes döntésnek ahhoz, hogy hanyadik percben van? Épp akkor van baj, ha ezért mérlegel!
Ráadásul KIHÍVTÁK megnézni, mert a VAR szobában kéznek látták! Nem magától ment. Ott viszont azt látta amit én is láttam, meg amit a VAR szoba is, hogy Abraham tudatosan a labda felé mozdult kézzel (lehet vállal akart csak beleérni), és beleért. A jelenlegi szabályok szerint ez szabálytalan. Mégis mit kellett volna csinálnia? Ha nem fújja be a büntetőt, akkor meg azért veszik elő - jogosan.
Okádok az egész fociszabályoktól hosszú évek óta, de ebben az esetben értelmetlen a bírót szidni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.01.07. 18:25


Vitatkoznek.
Aki focizott az tudja, h egy rangadon, az elso percekben ni egy buntetot, raadasul egy ilyet, amirol a milan se tudta mit neznek vissza, az egyenlo a katasztrofaval. Minden megy a levesbe. A taktika, az onbizalom, a lelkesedes..minden...es rogton ezekbol a tenyezokbol jott a masodik gol. Es innen kezdve mar csak futas az eredmeny utan.
En szemely szerint kibasz.tt merges vagyom a birora, mert ez az amit siman elengedhetett volna, de nem, mert kurvara igazsagosak akarunk lenni, na ebbe hal bele lassan a foci. Hosszu perceket nezzuk a semmit, mig eldontik hogy a gol gol-e, a kez kez-e, a les les-e, vagy eppen az edzo budoset fingott-e. Baszki igy az egesz meccs egy kurva nagy videozas lesz / lett...elvezhetetlen es raadasul meg mindig nem transzparens, meg mindig ugyanugy a biro donti el, neha teljesen ellekezokepp mint amit mi latunk.
Nem azt mondom h jol jatszottunk, ellenben nagyon szarul, de a tapasztalataim alapjan ha nincs ilyen eleje, siman lehetett volna ez maskepp is.
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.07. 17:40


Én biztos, hogy a tizenhatoson belül reflexből sem nyulkálnék kézzel a labdához. Ráadásul messziről jött a lövés, így a reflexmozdulatot is vitatom. Mondjuk Abrahamtől annyira nem várom elbabgondolkodást… :) Megjegyzem, Zaniolot nagyon okosan hozta helyzetbe az eladott labdánál.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.07. 17:31


de ez itt változtat irányt. Simán látható. Na jó, nem annyira simán, de látható.
https://www.youtube.com/watch?v=8XpVMAPrNj0&t=41s
(viszont abban az elvben igazad van, hogy ha nincs irányváltoztatás, akkor honnan tudják, hogy hozzáért-e valaki, tehát mégiscsak kell irányváltoztatás a döntéshez)
Amúgy nem értek egyet Szaniccsal pl abban, hogy ez itt mivel egy reflexmozdulat (ez igaz), amit mindenki megtenne (nem igaz), ezért ez nem büntetendő. Hát büdös francért kell odakapni kézzel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.01.07. 20:19-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.07. 17:21


Na, de ha nem változtat a labda minimalisan sem irányt, akkor honnan tudjuk, hogy hozzáért? Mert szerintem az nem látszik.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.07. 16:56


áhhhá,köszi az infót
Szanics jól mondja a mai Falkaösztönben, hogy mindegy hogy változtatott-e irányt a labda a kézen. A szabály szerint ez irreleváns. Ha kéz, akkor kéz.
Zaniolonál én nem láttam tizit, de mindegy. Ő eljátszotta már a hitelét ezekkel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.01.07. 16:40


Trigoria írta:
Chiffi egy mérkőzést pihen.
ez most bünti? És amúgy milyen indokkal?

Szerintem az lehet. Az olasz médiában minden felületen kritizálják keményen. A lapokban 3/10 meg 5/10-es osztályzatokat kap. Felróják neki az első milan büntetőt (nem változtatott a labda irányt), illetve Zaniolo meztépése tizit ért volna. Azt írják, hogy a lapokat is össze-vissza osztott. Mindenesetre szerintem is szarul vezette, de ha nem hibázik, akkor is kikapunk, szóval ebből a szempontból tökmindegy. Ettől függetlenül baromi isegesítő, hogy majdnem mindig a kárunkra tévednek.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.01.07. 16:18


Chiffi egy mérkőzést pihen.
ez most bünti? És amúgy milyen indokkal?


off:
még üde és fiatalos 44 :D
(a kézit azóta nem nézem, mióta azok a bizonyos döntők lezajlottak, ahol vezettünk egy rakat góllal (Veszprém, női válogatott). Nem hiányzik ez az izgalom. Viszont olvasom az eredmény alakulását mindig folyamatosan. NFL meg simán uncsi lett nekem, illetve amióta nincs tv-m, és így nem hallom Ricsi lelkesedését, azóta még uncsibb. Na meg Brady eljött NE-ből (NE drukker voltam), így már nem ugyanaz, de azért a SB-ket megnézem, és drukkoltam Bradynek nagyon.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.01.07. 15:28


Chiffi egy mérkőzést pihen.

Én idén amúgy aktívabban ülök le meccset nézni, de ebben szerintem a sport1re költözés is benne van. Ha streamet kéne keresni, ami 5 percenként kifagy, szaggat, rossz minőségű, akkor lehet annyira nem erőlködnék, hogy lássam ezt a Romat.
De az is tény, hogy Spalletti vezette csapatot kezdtem el nézni rendszeresen, ez a mostani pedig a nyomába se ér.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 71 vendég

cron