Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.04. 20:12


mire találtam egy nemnapoliéremátadást adó streamet, már vezet is a Spezia
Na akkor megyek is inkább hajat vágni. :) Meghagyom a szurkolást a teltházas Olimpicónak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.04. 20:09


:flagbig:
:)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.04. 19:52


Zsolti írta:Tőled még azóta sem kaptunk értékelést, feree. :)

ha megírnám, magammal kellene fórumoznom. :wink: :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.04. 19:51


most köcsög leszek :wink: :mrgreen: nem bánnám ha ma kikapnánk, egy jó 7.hely. 8)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.04. 19:50


O is :D
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.04. 19:44


Tényleg!!!
Gyerkőc ? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.04. 19:42


Kint vagyok Romaban. Forza! :vatta2:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.03. 20:19


off:
nézem félszemmel a német kupadöntőt
eskü ehhez képest a Roma-Sevilla egy klasszikussá nemesedő csodafoci volt :D :D
Szobinak első félidőben egy értékelhető megmozdulása nem volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.02. 21:47


https://fb.watch/kW3u0Zx05C/
na ez brutális

A gólunknál a legőszintébben nem látom, miért kellett volna visszafújni.
Mert Rakiticet konkrétan lefogták és eltolták/elfordították a labdától.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 21:16


Tőled még azóta sem kaptunk értékelést, feree. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.02. 21:08


feltenném a világot megváltó kérdést, uis a tiziket elaludtam, szóval a kommentátor a meccs végére azért kitisztult :?: :!: :mrgreen: leülepedett benne hogy a sevilla vajh hányadik uefa kupáját nyerte? most akkor 6 vagy 7, ez itt a kérdés :wink: :mrgreen:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.02. 19:27


na, beteszek egy ilyet is ide:

https://www.youtube.com/watch?v=LZltiXE ... Sportplatz

a döntőről beszélgetnek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 18:48


Igen, fontos lenne az objektivitás. Nekem nyilván nem megy. De a másik tábornak sem. :)
Engem például tavaly magával ragadott a Konfetti-siker, de ez az El-sorozat már korántsem.
És mivel a bajnokságban minden kétséget kizáróan egyhelyben toporgunk, akik nagyon kedvelik Mou-t, azok nyilván az El-menetelés és a Konfetti-arany miatt éreznek így. Az ő nézőpontjukból érthető.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2023.06.02. 18:06


Igyekszem objektíven értékelni minden szituációt. A gólunknál a legőszintébben nem látom, miért kellett volna visszafújni. Sajnos vagy szerencsére, a foci olyan játék, ahol a kevés gól miatt hatalmas az eredmények szórása. Akár egyetlen rossz ítélet vagy balszerencsés momentum is meghatározhatja az egész szezonod eredményességét. Amit ebben az évben mutattunk játékban, számomra óriási csalódás egyébként.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 17:09


Csak 60%, Xaba?
Az kevésnek tűnik.
Biztos helytálló és jó az elemzés, de ezt F.Totti megeszi reggelire. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.02. 16:09


megkerestek egy ilyen cikkel, így hát megosztom veletek is. Nem ismerem őket, nem tudom milyen szimpatizánsok, mert valakinek tuti drukkolnak, még én sem olvastam el teljesen:

https://bunteto.com/media/rovat/igy-nye ... et-elemzes
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.02. 15:35


Igyekeztem minel tobb olasz Roma szurkoloval beszelgetni a meccs elott. Es erdeklodni, hogy ok hogy latjak a temat.
Meccs eredmenytol fuggetlenul szeretnek h maradjon, vagy nem?

Mindenki azt mondta nekem h szeretne, hogy maradjon. (6-7 fo/csoporttal beszeltem).

De a legtobben megemlitettek azt is, h a romaban lako romai tabor is megoszlik. Szerintuk kb 60% akarja, h Mou maradjon (meccs elotti idoszakban)


Ami meg erdekes volt h Cristantenak van meg nagy respectje naluk. “brigata Cristante” tablakkal is lattam vonulni nagyobb csoportot. Franc se tudja, de talan ugy forditjak, hogy Cristante zaszloalj?!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 15:34


Srácok, megadta a vezető gólunkat. Lamela piros/sárga esete már a hosszabbításban volt, ott akkor sem megyünk át a félpályán, ha kilenc emberrel játszik a Sevilla. Attól még visszanézhették volna. A kezezés meg nem nézése szintén hiba. De a hibáit a Sevilla kárára kezdte. Innentől nem szólhatunk egy szót sem szerintem. Egy másodpercig ne áltassuk magunkat azzal, hogy a bírón sok múlott. Semmi nem múlt rajta. És ahogy beszélt vele és róla ez a tahó portugál, az nemzetközi eltiltást ér.
Luis Enriqué-re visszaemlékezve, én nála nagyobb úriembert még nem láttam. MINDIG magára vállalta a felelősséget, soha nem bírózott. Fonseca szintén nem. Nem érdekel, hogy ez Mourinho "taktikájának" a része. Visszataszító. És a szurkolók szemében Taylor már egyértelmű bűnbak. Ugyan már, atyaisten...Mindent szétrombolunk magunk körül, ha nem úgy alakulnak a dolgok. De utálom ezt, ez annyira idegen a személyiségemtől. Más meg emiatt sikeres.
A Nemzeti Sportban volt egy jó kis publicisztika a jelenségről. Mintha te írtad volna, F.Totti. :) Nem szidja Mourinhót, de azért leírja a szerző a negatívumokat.
"Mágiájának tárháza viszont kezd szűkös lenni, fogynak a trükkök, és lassan mindenki átlát a szitán, mikor milyen reakció következik."
Igazad van, SPQR, nagy döntés szükségeltetik.
De Mou ku.vára megkönnyítené a helyzetet, ha elfogadna valamilyen ajánlatot. Már ha van ajánlat.
Én úgy készítem fel magam, hogy marad. Erre látok most több esélyt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2023.06.02. 14:59


Mourinho viszonya annyira megromlott az egyébként tróger játékvezetői testülettel, hogy legalább 10 pont hátrányból indulunk, ha marad. Ott lehetett a dolog lenyomata a döntőn is. Elképesztő, hogy a kezezést meg sem nézte a VAR, ahogy Lamela ütése is inkább piros, mint bármi más.

Nehéz döntések előtt áll a klub.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 12:01


Na valahol ez a normális, snatch. A józan középút, a sztoikus fanatizmus. Én az egyik véglet vagyok sajna, a másik meg a Mou-hype-ot fenntartók, de őket is meg lehet érteni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.02. 11:35


én akkor leszögezem, nem vagyok sem Mou fan, sem hater. Én a klubot, a csapatot, ezt a milliőt, az identitástudatot, a közeget imádom.
amíg nem volt a Roma edzője, addig kijelenthetem, hogy jobban szurkoltam ellene. Most elfogadom, hogy ő ül a kispadon, mást nem tudok. Télen szenvedtem nagyon, amikor esély látszott még a 4 hely valamelyikére, mert annyira akartam, de aztán a sok szerencsétlenkedés kiégetett, elengedtem azt a részt, és "megbékéltem" azzal, amit látok.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 11:04


Eric, üdv a klubban. :)
Nekem ez az érzés olyan fél éve alakult ki.
Azóta próbálom magam meggyőzni, de nem könnyű.
Fantasista, köszi neked is a beszámolót!
Biztosan szeretik a játékosai, ez tény. De hogy ebbe a nagypapa szerepbe hogyan fér bele a nyilvános árulózás, az rejtély...
Mourinho sajnos nem a játékosainak képességeiből hozza ki a maximumot, hanem a saját taktikájából. Ezért jelen pillanatban imádhatják őt a focisták, de hosszabb távon biztos megérzik majd, hogy ez nem az a játék, amibe ők beleszerettek. Most még nem érzékelik a szakmai " visszafogást", de 2-3 évnél tovább ezt nem lehet szerintem bírni.
Eric, a tények tényleg makacs dolgok. És a tények immár azt támasztják alá, hogy Mouval nem vagyunk előrébb. Az El-siker elfedte volna egy időre a "számokat", de most már nem tudja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2023.06.02. 09:46


A római közeg, közönség Totti óta vágyik egy falkavezérre, aki az utat mutatja, akit bálványozni lehet. Mivel a pályán jelenleg ilyen nincs, így marad az edző, aki a személyiségével, megnyilatkozásaival eleget is tesz a kívánalmaknak.

A meccsről

Bár az első sorsoláskor nem voltunk a szerencsések között, de végülis szombaton sikerült jegyhez jutni. Fiammal, unokaöcsémmel (szegényeket megfertőztem a Roma iránti fanatizmusommal, ezt a keresztet már viselniük kell :) ) és apósommal mentünk a meccsre. Mindenképpen szerettünk volna együtt vonulni a táborral, így a Városligetbe is kilátogattunk. Már a ligetben is felfokozott volt a hangulat, de a vonulás az minden képzeletet felülmúlt. Imádtam minden percét, a füstöt, az énekeket, nem az számított, hogy mi a nemzetiséged, csak a kapocs, ami ott, akkor összekötötte az embereket, az AS Roma. A stadionba való belépés - bár egyszerre sokan érkeztünk a kapukhoz - zökkenőmentes volt. Mi közvetlenül a tábor mellett ültünk/álltunk, a "D" szektorban az alapvonal és a 16-os vonala közötti részen. EB meccsen már voltam az arénában, de most is lenyűgözött a látvány, csodálatos, remek az akusztikája, igazi futball aréna. A bemutatáskor Dybala és José kapta a legnagyobb üdvrivalgást, a himnusz éneklése libabőrös volt. Az első félidőben sokat énekelt a tábor, viszont a 2. félidő 10. perce közül meg is jegyeztem a többieknek, hogy kicsit leült a szurkolás és utána sem tért vissza úgy, ahogy az elején.

A meccsbe szakmailag nem mennék bele. Kicsit meglepődtem a kezdőn (Spina, Dybala és Tammy kezdetésén), sajnáltam is pl. Zalewskit, aki végigtolta az idényt és a legfontosabb meccsen nem kapott kezdőként szerepet. Az első félidő - főleg a gólunkig - nagyon rendben volt, a Sevillának momentuma nem volt, mi pedig viszonylag sokat néztünk át az ellen térfelére. A 2. félidőben, mikor visszaálltunk, mondtam is, hogy na, ez már az a Roma, amire számítani lehetett. A 11-eseknél szinte biztos voltam benne, hogy nem nyerhetjük meg, úgyhogy azt holt nyugalommal néztem végig és konstatáltam, hogy sajnos igazam lett. A játékvezetés nekem a helyszínen nem tűnt különösebben rossznak, másnap visszanézve a kezezést, a VAR jelezhette volna a sporinak, nem közvetlenül a teste mellett volt a védő keze.

Összességében óriási élmény volt előtte és közben, sajnos a vége nem úgy alakult, ahogy a stadion 75 %-a szerette volna, ezért szomorú és csöndes volt a hazaút. Mivel kevés az esély arra, hogy a közeljövőben a szeretett csapatunk európai kupadöntőben hazánkban szerepel, így örökké bántam volna, ha ezt kihagyom.

Ja, és nekem sem tartozott a kedvenc edzőim közé a portugál, de a nyilatkozatai és a játékosokkal való kapcsolata miatt, ha a játékosa lennék, én is elmennék utána a falig. Ezt meg is erősítették bennem a döntő utáni könnyei.....
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.02. 08:38


Zsolti írta:Úgy érzem, hogy a BL-helyért jobban és tovább versenyben lennénk vele, mint idén. Nem lenne sok változás a játékban, de kevesebb pontunk nem lenne.

Tavaly 63 ponttal zártunk, idén csak 60 van eddig, szóval még az is benne, hogy alulmúljuk a tavalyi bajnoki szezont, miközben elvileg erősödött a keret. Nem sok minden indokolja, hogy miért leszünk jobbak jövőre, a támadósort pl elég jól leépítette tavalyhoz képest.
Összehasonlitásképpen Fonsecával 2 éve 62 ponton zártunk, és egy El elődöntő ott is összejött, csak ott a MU jött szembe, nem a Leverkusen.
Ezzel a játékkal egy szoros versenyben nem igazán fogunk BL-be jutni. Kevés helyzet van meccsenként, többnyire az nyer, akinek jobb játékosai vannak, és be tudja lőni a kevés helyzet egyikét. Ha sok a hasonló erősségű csaapat, akkor teljesen esetleges, hogy mennyire jövünk ki jól vagy rosszul az egészből. Az erősités leginkább azért kell, hogy a taktikai hiányosságokat elfedjék.
Dögöljek ha megértem az Mou imádatot, sőt egyre jobban zavar. Hiába mondja mindenki, hogy dehát vele nyerünk, mikor a számok azt mutatják hogy nem is.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.02. 07:45


Oké, értem a célzást. :)
De ugye Mourinho a rangadók mestere, mert ő győz.
Amúgy a plusz 2 hogyne tudna változtatni! Simán átmehet pozitívba néhány csapat ellen.
És utoljára a bíróról: próbálok olvasgatni a teljesítményének értékeléséről. Hááát...Elég sokan védik, és elismerik a szerda esti tevékenységét. Egyetlen nagyobb hibáját a VAR javította: visszavonták a büntetőt. A két kispad óvodás viselkedését emelik ki, különösen Mourinho manipulatív hisztijeit.
Így még gázabb, hogy a durcás ovis a parkolóban "kibaszott szégyen vagy" mondatokat ordibált felé.
Már megszokhattuk az olasz bajnokságban Moutól, hogy nagyon kevés alkalommal szenvedtünk "tiszta" vereséget. Ő pedig az elbukott döntőt egyértelműen Taylorra fogta. Az önmosdatás mintapéldája. És ez ráragad a játékosokra is a meccsen.
Miért kell egy viszonylag jó döntős teljesítményt ezzel a nevetséges bírózással elszúrnia?
Jó lenne, ha a Spezia meccs után két héten belül eldőlne a sorsa.
Úgy érzem, hogy a BL-helyért jobban és tovább versenyben lennénk vele, mint idén. Nem lenne sok változás a játékban, de kevesebb pontunk nem lenne.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

cron