Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.27. 19:01


Mottát utálom. Hisztis picsa. A csapatuk szimpi, de most jobbak vagyunk.
Nem rossz ez eddig.
Tartok tőle, hogy jön piros nálunk is. Kellene előnynél egy gól.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.02.27. 18:58


mert sárga volt. második.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.27. 18:56


Pont nem lattam az esetet
De pirosat es tizit miert nem neznek ujra aomatikusan?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.27. 18:55


Eddig tök jól játszunk, sok helyzettel, sok mozgással.
Így a kiállítással pedig be kell húzni.
Most jók vagyunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.02.27. 18:29


Benny Hill show eddig
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.27. 18:07


Rui patricio direkt kek nadragot vett a sarga mezhez?
Kiraly!

Ohh, a mez is kek.
Azert igy is athallasos a tobbiek sargajaval.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.27. 17:24


Zalewski maradt a kezdőben. Maitland-Niles-szal és El Shaarawyval mi van?
Az angolt nem hiszem, hogy kiszorította volna, mondjuk nem bánnám.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.02.22. 11:51


Elfogadom, hogy Bove nem nézett fel, de maga a gondolat zseniális. A "tottis" indítása pedig gyönyörű volt.
Komolyan mondom, engem ez a megoldás kéziből Császár Gáborra emlékeztetett. Nála láttam ilyen ösztönös gondolatokat. Rúgjon még 100 ilyen gólt Roma mezben...
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.21. 23:00


ez igaz, csak most pont nem mi vagyunk az ellenél nekik
bár lehet megszokásból tolják :D

bocs délelőtt nem néztem meg alaposan a cikket :oops:
néztem ncoreon ezt a Bad Sport sorozatot, de nincsen fent... fura
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.02.21. 20:44


Trigoria írta:jaja, bár onnan én tuti nem adnám be, mert löbbölve szart sem ér, erőből meg tele volt védővel

https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... ek-2877937
jaaa, hogy a sporinak micsoda juvés kapcsolatai vannak tényleg :D És ezt Mou tudta előre??
amúgy nincs ezzel gond, csak az évszámot tévesztette el. Nem 2022-ben versenyzünk velük komoly trófeákért:)



Ezt linkeltem délelőtt a football-italiarol. Sajnos lehet, hogy nem tévesztette el az évszámot. Ki tudja? Sosem lesz tiszta az olasz foci. Es ha valaki csal, az a Juventus lesz elsősorban.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.21. 19:23


jaja, bár onnan én tuti nem adnám be, mert löbbölve szart sem ér, erőből meg tele volt védővel

https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... ek-2877937
jaaa, hogy a sporinak micsoda juvés kapcsolatai vannak tényleg :D És ezt Mou tudta előre??
amúgy nincs ezzel gond, csak az évszámot tévesztette el. Nem 2022-ben versenyzünk velük komoly trófeákért:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.02.21. 19:04


Ahogy látszik kb az egész Sass védelem beadást várt, vagy jó esetben gondolták úgy is lecsúszik majd a lövés... :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.21. 18:04


Detto
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.02.21. 16:25


"Arról a területről a kapus inkább vár egy keresztlabdát.”
Hogy mást ne mondjak, én is baromira meglepődtem, hogy nem beadta… :) :) :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.21. 16:23


jaa, hogy nyilatkozott is róla:)) köszi tomm, nem láttam
hát kvázi ugyanazt mondta, amit elemeztem
eldöntötte hogy odalövi a rövidre lesz ami lesz
nyilván jó döntés lett
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.21. 16:07


"Arról a területről a kapus inkább vár egy keresztlabdát; nem láttam pontosan, hogy hol volt, de úgy gondoltam, hogy megér egy lövést a közeli kapufa mellé... és végül jól sikerült."


Ott az interjuban. Volt benne tudatossag. Bizonyos ertelemben tobb is, mintha latta volna a kapust. Ha ez tenyleg igy volt, az igazi jatekintelligencia
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.21. 15:10


Jaja, nem volt ez túlgondolva. Így jött ki a levétel után.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.21. 14:24


bocs marco hogy ezt kell mondanom, de többször visszanézve, lassítva is, de azonnal élőben is látszódott/látszik szvsz, hogy bizony nem nézett fel, nem nézett kapura már az utolsó megtolás előtt sem, csak a levételnél.
Persze annyiban tudatos, hogy tudta hogy a rövidre akarja rúgni, sőt, valszeg az is benne volt, hogy tudja, hogy a védők takarni fogják a lövést. De az szvsz kizárt, hogy a kapus mozgását figyelte volna. Márpedig ha a kapus jó (jobb) helyen állt volna, akkor még takarással együtt is kiszedi jó eséllyel. Így is csak azért nem volt esélye, mert nagyon nagyon későn látta meg.
(Illetve látta a kapust elesni az ötösön, de tudnia kellett, hogy ennyi idő alatt pozícióba visszaér.)
Röviden: eldöntötte hogy ezt így fogja megoldani, és mák, hogy nem számítottak rá, és nem zárták a szöget.
Persze élőben monitor előtt kiabáltam egyet hangosan én is, hogy ott a rövid üresen, vedd észre - és ő észrevette. :) De nem hiszem hogy ezért lőtte így.
Ettől még imádom ezt a gólt, csak az olyan nagy játékintelligenciát nem látom bele. Bár tévednék.:)

https://www.youtube.com/watch?v=cNu9-HOzEGk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.02.21. 13:25


Bove gólja egyszerűen zseniális volt. Én abszolút belelátom a tudatosságot. Ehhez olyan játékintelligencia kell, ami keveseknek adott. Nálam eddig a szezon gólja, pedig volt Pellegrininek is pár nagy gólja (sarokkal, szabiból pipába), de ebben annyi gondolat volt, hogy az félelmetes.
Mellesleg a második félidőben 23 perc tiszta játékidő volt, nem csoda, hogy Jose ideges volt. Az viszont elgondolkodtató volt, hogy miként lehet az, hogy a fiatalok sokkal frissebben, látványosabban fociztak, mint a "nagyok".
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.21. 12:20


Úgy nézem, hogy Mourinhonál a felállás sokadlagos kérdés. Inkább feladatkörben gondolkodik és attitüdben. Fura ez, mert nála amennyire emlékszem rá a végletekig megkomponált védőjáték volt.
Nagyon nem az olaszos vonalat viszi, de ettől még működhetne, mert abban tök igaza van, hogy sokszor túl nagy jelentőséget tulajdonítunk a felállásoknak, a taktikának. Lehet ezt másképp is, kicsit lazábbra engedve a játékosszintű feladatokat, de ez baromi sokgyakorlást és folyamatos koncentrációt igényel. Cristante és Veretout viszont teljesenalkalmatlan erre a centrumunkban. Oliveira jól nézett ki az első két meccsén, de védekezésben emberhátrány.
Nem igazán látom mitől fog ez majd összeállni, de biztos nem a fiataloktól.

Amúgy egyetértek fogkefével, szerintem is Bove a legígéretesebb. Zalewski mondjuk ügyesebb, de nagyon szétszort. PErsze kölykök még, alig láttuk őket. Alakulhat teljesen másképp. A problémáinkra viszont nem jelentenek megoldást.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.02.21. 11:31


https://football-italia.net/mourinho-fa ... -sent-you/

Van a Netflixen egy sorozat, Bad Sport. Szerintem az egész jó, de ajánlom a 3. részt. A vegén, amikor Moggi dumál, majdnem beledobtam valamit a tv-be. Erről a Jose szövegről jutott eszembe. Nálam hatalmas plussz pont, hogy szidja a Juventust, szóval akármilyen szarok is vagyunk, Forza Jose! Leszünk jobbak is. Veretlenségi szériában vagyunk amúgy is.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.02.20. 12:34


Mou taktikája, felállása szörnyű volt. Az egész koncepció. Vagyis igazából jelen időben írom, mert az első 5 meccset leszámítva a szezonban csak szenvedünk. Ez az egész nem illik a Romához.
Valószínűleg az lehet a baj igen, hogy a kezdő görcsösen ragaszkodik ahhoz amit Mou mond és nem mernek ebből kilépni.
Gólt is szögletből tudtunk rúgni. Mint a Championship kieső jelöltjei akik egész meccsen arra játszanak, hogy szélről ívelik be a cula centernek a labdát. Nekem ez mindig kínos amikor az a játék, hogy sima beívelés...
(Tudom nem ez a játékunk alapból.) Főleg ha 2 szögletből tudunk gólt rúgni csak.
Elmúlt 2 meccsen rúgtunk 4 gólt és egyik sem akcióból. De biztos minden rendben van.

Ifik nem voltak rosszak, Zalewski kicsit súlytalan meg nekem, de hozzá a Kluivert szintet simán. Volpato picit darabos, de az esze meg van hozzá. Talán Bove tűnik a legjobbnak jelenleg, de Volpatoban nagyobb a potenciál ranezesre, meg a statok alapján. Gyan bazi gyors, mást sajnos egyelőre még nem tud. Szerintem sem 19 feje van, hanem kb 24-25. Bár nehéz megállapítani, mert NBA-ben is van egy két srác aki 30-nak néz ki aztán 21. (Nem afrikai rendes amerikai tehát ott nem csalnak a papírokkal, egyszerűen genetika, meg szteroidok.

Talán a kulcs az hogy Pellegrini nyerje vissza a formáját és akkor ő majd fazont szab a játékunknak, mert akkor ment a csapatnak amikor neki is. Másban jelenleg nem tudok bízni.

Oliveira és Maitland-Niles tipikus januári foltozások, sokat nem tudták hozzá adni a játékokhoz. Oliveira amúgy nem lenne rossz csak bazi lassú, testben, fejben. Néha úgy érzem sokkal előbb kellene passzolnia, de ő még dajkálja, meg élvezi hogy nála a labda, tiszta Pastore. Maitland-Niles pedig szerintem nem focista. Nagyon dadog nála a labda, nem is értem az ilyen miért nem megy el simán futónak. Gyors ő is, de sír a labda amikor csak belerúg. Vina botrányosan gyenge, ez Pinto sara maximálisan. Karsdorp elfáradt teljesen, már csak azért fut mert fizetik ezért, látszik hogy nem élvezi. Kb 6 beadását blokkolták, ez annak a jele hogy elfáradt, kb úgy volt hogy beadom most és akkor legalább nem kell tovább futnom, de semmi finesz, semmi ész nincs a játékában.
Veretout végre ment előre, Cristante Cristante volt, én kedvelem őt valamiért, de nem látom hogy ő védő lenne még vedekezo középpályás. Miért hiszi minden edző hogy ő Patrick Viera? Atalantában támadó középpályásként tök jó volt, nálunk védekező középpályásként nem jó, de legalább ott erőltetik, mert ott van számára hely.

Összességében talán most mondtam le arról, hogy meglehet a top4, sőt már a top5 is bravúr lenne. Valszeg 6-8 között fogunk végezni, aztán jövőre kiderül mit tud Mou. Ha jövőre is szenvedünk biztos nem lesz itt 3 évig, de ezt a szezont már végig bukdácsoljuk vele az tuti.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.20. 09:12


Ahogy a második félidő elején egy kiharcolt szögletnél Abraham lepacsizott Pellegrinivel, már érezhető volt, hogy mocorog valami.
Mou meg kussoljon: szenzációs kispadunk van. Melyik edző tud két olyan játékost becserélni, akik gólt is szereznek ? Irónia. Visszanyalt a fagyi az edzőnek.
Tényleg ennyire fos edző lenne már Mourinho ? Ez a Verona lefocizott minket, esküszöm sajnáltam őket, mikor Tudor elcserélgette magát.
Hazai pályán is folyamatosan taktikáznak le minket. Amihez nyilván nem értek, de azt érzékelni a tévéből, hogy közünk nincs a meccshez. (Torino, Verona, stb.)
Nem hiszem el, hogy a római szurkolói közeg egyértelműen Mou mellett van.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.20. 01:04


Szerencsére felvételről néztem, így az első félidőt tudtam pörgetni. Respekt annak, aki végignézte!

Mou egy k.rva szót ne szóljon a játékosok küzdeni tudásáról és hitéről. Kizárólag akkor jöttünk vissza a meccsbe, amikor már csak ezek számítottak. Amíg kellett volna a felkészültség, az okos játék, a tervszerűség, addig lemészároltak minket. Kishitűség? Lóf.szt. Hisznek ezek, csak közben éreznek is. Érzik mikor van esély és érzik mikor nincs. ÉS nyilván hőst csinál majd a sajtó Mouból, hisz a cseréi nyerték meg a meccset, plusz milyen jól nyúl a fiatalokhoz. Hagyjuk már. Gyújtsd magadra a házat és oltsd el. Ettől hős leszel? ÉS ha Veretout ilyen szinten akar bizonyítani, miért nem fér fel a pályára? Gyan csak attól atomfix kezdő, hogy őt elkönyvelte a média Mourinho bébinek? Ez szerkezet meg mi a tököm volt a Verona 343-ja ellen? Felállunk tükörbe egy kontracsapat ellen? Anyám...

A szumma 6 perc hosszabbítás pedig brutálisabb visszaigazolása a bírók nyomásának, mint eddig bármimás a szezonban. Arcpirító. És persze a második sárgák is valahogy zsebben maradtak. NA mindegy.

Bár a hosszászólásom nem ezt adja vissza, de alapvetően örülök. Veretout, Bove, Volpato kifejezettem pozitív volt. NEm annyira játékra, de azzal sem volt baj. Imádtam a hozzáállásukat. De gyakorlatilag mindenki nagyon akart, ami elvileg alap, de érjük be most kicsivel.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.02.19. 21:43


snatch írta:és míg Zalweskiről, Bovéról és Volpatóról tudjuk, hogy tényleg annyi idősek, addig Afene nagy valószínűséggel kb. az apjuk lehetne...

Off:
Az ilyenek esetekről mindig a Lazio u17es sztárja jut eszembe, aki mára betöltötte a 23-at https://sepakbolaindonesia.net/cdn/999/ ... lj86F.jpeg

On:
Born in Sydney from Italian parents, Volpato is also the first client of Roma legend Totti’s talent agency to score in Serie A.
Ez az infó nekem eddig nem volt meg
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég