Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2014.11.10. 23:18


Fiatalok kérdéskör nálam.

Amikor idehoznak egy fiatalt, vagy cseperedik a Primaveraban, akkor mindig ott motoszkál bennem, hogy valamelyik játékos naggyá érik és vezéregyéniség lesz a csapatunknál évekig. Jön egy fiatal, aki soha nem akarja elhagyni a csapatot, aki mindig lelkes ha a mezt magára húzhatja és kiteljesedik a mi kis csapatunkban. Egy világsztár vagy csak egy sztárocska, de mégis valaki, akinek a neve mindenkinek mond valamit.
Egy egyenes és szerethető figura, mint Florenzi csak jobb képességekkel. Akire fel lehet nézni és akinek a játéka elkápráztat, aki a szemünk láttára válik naggyá ebben a Vucinicokkal, Pjanicokkal és egyéb primadonnákkal teli világban. Vagy akit Sab kikukáz valahonnan és hopp, igen!

Valahogy ez a romanticizmus lengi körül nálam a fiatalokat. Mert szeretném látni Romagnolit válogatott és római mezben és hinni, hogy elér arra a szintre. Hogy Adamo egyszer a középpályánk motorja lesz, hogy Capradossi mindenkit szerel. Stb, stb.... Várom, hogy kineveljünk valakit. És ehhez tényleg idő kell. Játékidő. Nem 10 perc. Igazatok van. 90! Mert ha egy fiatal nem játszik a Cesena ellen kezdőként, akkor ki ellen fog? Vajon van ezen a szinten olyan játékos, akit 4,75 m EUR-ért veszünk kölcsön 2 évre és 11 m EUR plusszért vehetünk meg (Ucan) vagy akit 4,5 m EUR-ért veszünk kölcsön 2 évre (Paredes). Vagy túlárazottak lennének? (A Cesena annyit ér, mint ez a két játékos... No comment.) Miért hoztuk őket ide?

Szubjektív, de nálam a következő a helyzet:
1. Sab fiatal tehetségeket hoz. Pont! A beilleszkedés egy dolog, de én nem várnám el egy Chievo-tól, hogy egy pénzért odapasszolt játékost agyonjátsszasson alapozás nélkül.
2. Garcia nem bízik a fiatalokban, még Hernádcéce ellen sem...
3. Akkor meg minek vannak itt? Ülhetne bármelyik Primaveras a padon, mi pedig 9 m EUR-ral boldogabbak lennénk?
4. A csapat gazdaságilag az eladok-olcsón veszek-ismét eladok sémára épül.
5. 30 éves játékost nem fogunk eladni drágán. Akin eddig kaszáltunk, azok többsége mind nagyon fiatal volt és játszott (Marcos, Lamella) - Benő az egyetlen kivétel korban
6. Sab kezd feleslegessé válni ilyen helyzetben, hiszen ő a fiatalok felkutatásában jó.
7. Garcia eredményes, Sab tiplizni fog.

Nézzétek csak meg, hogy hogyan lett a bal hátvéd poszt Santon után a nyugdíjas korú Pasqual és a 30-as Adriano felé terelve. Aztán 1-2 évig itt lesznek és vehetünk helyettük újabb idős játékost. Így elég nehéz igazán szeretni egy csapatot. Kell egy alap - most DDR és Totti az. Később?

Szóval idegesít, hogy sok pénzért hozott nagyon ügyesnek mondott játékosok nem játszanak. Mert mondjatok nekem a mezőnyből Ninján kívül egy játékost, aki helyett nem kezdhetnének? A meccseket végigalibiző Pjanic? A zenitjén túl, formán kívül lévő DDR? Egy levezető Keita? Egy szögletes Destro? Egy lassú és mostanában passzolni sem tudó csoda, azaz Capitano? A rongylábú cselgép, aki idén 1 gólnál tart 10 meccs után? Az unott szerb?
Melyik helyett nem kezdhetne egy lelkes fiatal valamelyik kiscsapat ellen otthon?
Emeljetek ki nekem játékosokat! Ne áltassuk magunkat. Garcia taktikája ül a Serie A-ban (tény!), ez a Torino pedig egy nagy kaki volt (ez is tény). Nem a Samp fejlődött sokat, hanem a régi nagycsapatok hullottak vissza (Inter, Milan). Az olasz bajnokság színvonala gyengül. De mi még ebbe sem merjük betenni azokat a játékosokat, akiket 5 év múlva irígykedve nézünk egy másik csapat mezében. Lesz ilyen! (Már most is károgunk Jedvaj miatt pedig számomra is egy életunt srácnak tűnt itt tavaly.)

Most tényleg. Mi van, ha levesszük a pályáról Pjanic-ot... Hmmm.... Nem. Valahogy nekem nincs hiányérzetem. Tegyük helyére Ucan-t. Vajon lenne különbség? :roll:
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.11.10. 22:07


Belelkesedtem és megnéztem youtube-on három tavalyi edzést, tetszettek a gyakorlatok, de azért volt egy pont amikor megdöbbentem:
http://www.youtube.com/watch?v=4H_Yl4YNK_M
8:22-nél ki töri meg Jedvajt? Strootmanra tippelek, bár ő nem ilyen magas, meg nem rá vallana, szóval nem vagyok benne biztos. Egyben azonban biztos vagyok; ha edző lennék egy ilyen fault után bezavarnám a pics.ba az elkövetőt gondolkodni egy kicsit a dolgokon. Ez most felháborított.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.10. 20:59


Nektek legyen igazatok,de az is tétmeccs.Rájuk fog bízni Rudi egy egész meccset,mikor negyedórát nem bír nekik adni háromgólos vezetésnél?
Még egyszer mondom:úgy legyen! Játsszanak csak végre!!! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.11.10. 20:55


miért is nem?
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.10. 20:25


Szerintem a Kupában mégúgyse fogjuk őket látni.Sajnos. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: figure Dátum: 2014.11.10. 20:01


Még egy valamit hozzáfűznék a fiatalok szerepeltetése témához utána már én is lezárom. Nem olyan régen olvastam egy Ancelotti interjút, amelyben a riporter arról faggatta, hogy miért nem ad lehetőséget a tehetséges fiataloknak (asszem Illaramendiről volt szó). Erre azt válaszolta, hogy azért nem ad, mert tudja, hogy fölösleges lenne egy játékosnak 5-10 percet adni, ha nem számol vele komolyan. Van a posztján 3-4 bevethető játékos, aki szerinte jobb nála, nem fogja hitegetni.

Amúgy meg szerintem az Olasz Kupában fogjuk még őket látni. :wink:
figure
 
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.08.24. 21:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.11.10. 19:17


Rudi nyilatkozatába, pontosabban annak kifogásolásába már a múltkor is bele akartam kötni ( :D ), szerintem csupán arra utalt a mester, hogy a játékosok szeretnek meccseket játszani és élvezik azt ha sorra jönnek a megmérettetések és köztük csak regenerálni kell! Nincs is ezzel semmi gond, ki ne élvezné? Kicsit ez olyan bolhából elefánt nekem...
Ha már az edzéseknél járunk! Ott azért lehet(ne) bizonyítani a mellőzötteknek, nem tudhatjuk ki milyen edzésmunkát végez, vagy mennyire ütközik ki a különbség a kevesebbet játszók és a rendszeresen játszók között.
3-0-nál Florenzi nagymamáját is becserélhetné Rudi, nem rónám fel neki. :D :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 17:13


F72Quadraro írta:
F.Totti írta:A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.


Carlos Bianchi. Pedig korábban bajnok volt többször a Velez Sarsfield csapatával, Libertadores Kupát, Világkupát nyert...


96ban nagyon nem voltam képben, de Bianchi is játszatta, csak nem fix kezdőként, nem?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.11.10. 17:03


F.Totti írta:A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.


Carlos Bianchi. Pedig korábban bajnok volt többször a Velez Sarsfield csapatával, Libertadores Kupát, Világkupát nyert...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 17:00


a játékosok azért szeretnek heti két alkalommal játszani, mert akkor közte csak regenerálódni kell.
Saját példámból mondom: kispályán amióta sokkal több a tétmeccsem, mint a baráti foci, azóta van, hogy bizonyos dolgokban (lövés, csel stb) fejlődök vissza, mivel azt tétmeccsen sokkla kevesebbet próbálom. Aztán mivel rosszabbul megy, még kevesebbet csinálom mondjuk. Szép spirál lefelé. Persze itt évekről beszélek, de a Románál ez akár hetek hónapok után is látszódhat.
Tehát akarjanak csak edzeni szépen vagy rossz vége lesz!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.11.10. 16:58


totti11 írta:Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....


S ugye amikor Carlos Bianchi sem akart neki bizalmat szavazni, bizony már meg is volt a szerződése a Sampdoriához.
Csak jött Sdengo és Totti szárnyalni kezdett. Pedig nyilván az argentin Bianchi mester is többet értette a szakmához, mint mi és ő volt ott az edzéseken.
Mégse gondolta a 21 éves Tottit nélkülözhetetlennek.

Egy edző megítélése sokszor nagyon apró dolgon múlik. Egy Roma-Salernitana meccs után mondta talán Delio Rossi, úgy érzem, hogy aki ott ül a padon, esetleg segíteni tud a csapaton, hát becserélem. Ha gólt lő, akkor nagyszerű edző vagyok és cserekirály, aki remek érzékkel nyúlt bele a meccsbe, ha 3 méterről mellé lő, akkor én is szamár leszek...

Rómában meg különösen nehéz edzőnek lenne, ahol nemcsak a játékosokkal kell tudni jól bánni, hanem a sajtóval, külső körülményekkel is. A francia megítélése összességében számomra nagyon pozitív.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:52


totti11 írta:Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....


Jól érzékelem, hogy ez párhuzam akar lenni? Szerintem erősen sántít. Totti 16 éves volt és mindenki korszakos zseninek látta. A mostani epizodistáinkse 19-20 évesek. Ilyen idős korában Totti stabil kezdő volt, de az első éveiben ő is csak néhány percet, néhány meccset kapott.
A 20 éves Tottit nincs az a Garcia, aki padoztatta volna. Egyszerűen azért mert nem a saját maga ellensége.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:52


F.Totti írta:
Trigoria írta:
De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. ..... Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.


Ja, ez minden romanistában közös vonás. Idén azért sokkal zaklatottabb a társaság (persze magamból indulok ki), mert most reális esély van a scudettora. Nem éreztem ilyet .... fúú talán Capello távozása óta.

Jaja, meg amikor Ranierivel a végén befogtuk az Intert... aztán jött a Samp...
De hogy szezon előtt már reális esélyünk legyen, az valóban nem volt Capello óta.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.11.10. 16:49


Egy korábbi hozzászólásomból, talán nem annyira kapcsolódik a Roma-Torino mérkőzéshez, de az utána kialakult vitához kicsit talán mégis. Ezért rakom be újra.

"S egy érdekes mondat Garcia mérkőzése előtti (Napoli) nyilatkozatából, amit talán kevesen szúrtak ki, de igen sokat mond.
Eszerint a játékosok szeretik a heti két mérkőzést, mert akkor a meccsek között nem kell edzeni, csak regenerálódni. Ez sajnos szinte szó szerint így hangzott el. Talán látszik is a meccseken? A Bayern meccs után Müller arról nyilatkozott, hogy a siker titka, az iszonyatosan sok edzés."


Nekem a Bayern elleni 1-7 sajnos nagy csalódás volt. Pont a Roma-Chievo mérkőzés után mondtam egy ismerősnek, hogy olyan érzésem van egyes meccseken, hogy a csapat erőtől duzzad, akkor rúg gólt, amikor kedve tartja. A két bajorok elleni BL meccsen pont az ellenkezőjét éreztem, ezek akkor rúgnak gólt a Rómának, amikor akarnak. 100 oka lehet, tudjuk, hogy jobbak, tapasztalat, BL rutin, több pénz... mégis fájt látni és azzal szembesülni, hogy ekkora a különbség. Ez nyilván saját túlzott optimizmusom miatt alakult ki így bennem, s ezek után fájó azt olvasni az edzőtől, hogy a játékosok azért szeretnek heti két alkalommal játszani, mert akkor közte csak regenerálódni kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F72Quadraro 2014.11.10. 16:58-kor.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:47


F.Totti írta:A magam részéről biztos vagyok abban, hogy Garcia folyamatosan kommunikál az ifjakkal. Ha csak fele olyan jó pedagógus, mint edző, akkor egy edzés utáni beszélgetéssel messze többet érhet el, mint 15 perc játéklehetőséggel, egy leült, unott, mikor lesz már vége csapatban. Az más kérdés, hogy képernyőről megítélni csak azt lehet, amit látunk, de hiba feltételezni hogy ennél nem is történik több. Legalábbis nagyon remélem.

Ebben valszeg igazad is van. De ha erről nem jön kifelé infó nekünk, akkor csak azt tudjuk véleményezni amit látunk.

Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....
Hát azok nagyon más idők voltak.
Én inkább arra lennék kíváncsi, miket gondol a tegnapi lecseréléséről és reakciójáról :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:46


Trigoria írta:
De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. ..... Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.


Ja, ez minden romanistában közös vonás. Idén azért sokkal zaklatottabb a társaság (persze magamból indulok ki), mert most reális esély van a scudettora. Nem éreztem ilyet .... fúú talán Capello távozása óta.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2014.11.10. 16:43


Amúgy pont Francesco Totti véleményére lennék kíváncsi mennyire fontos a fiatalok beépítése az első csapatba?
Ha annak idején nem kap bizalmat a Brescia elleni meccsen.....
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:41


A magam részéről biztos vagyok abban, hogy Garcia folyamatosan kommunikál az ifjakkal. Ha csak fele olyan jó pedagógus, mint edző, akkor egy edzés utáni beszélgetéssel messze többet érhet el, mint 15 perc játéklehetőséggel, egy leült, unott, mikor lesz már vége csapatban. Az más kérdés, hogy képernyőről megítélni csak azt lehet, amit látunk, de hiba feltételezni hogy ennél nem is történik több. Legalábbis nagyon remélem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:38


F.Totti írta:
Trigoria írta:

Jólvan, jólvan te vagy a főnök, igyekszem akklimatizálódni :)

Persze, sarkítottam és túloztam, de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott. Azért néztem be este, hogy olvassak Ljajic góljáról, a sima győzelemről és mellbe vágott ami itt fogadott. Azonnal nem is reagáltam, csak miután aludtam rá egyet. Lehet többet kellett volna :)

Sok mindennel egyetértek, de Garciát cseszegetni egy ilyen másfél év után... no akkor nehéz nem cinikusnak lenni.

OK, rendben. Mondom hogy szeretünk téged is! :wink: Csak kevesebb cinizmust egy picit! Itt ha valaki kritizál, akkor is a Romáért teszi, akkor is imádja a klubbot. Max van egy eltérő véleménye.
A mi fórumunk a győzelmek után tűnik a legkritikusabbnak mindig. :D
Mondjuk az kivételes volt, hogy épp nem a meccs miatt lett az.

de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott.
mea culpa akkor. de szokás itt sokszor általánosítani, és T/2-t használni egy egy ilyen megnyilvánulás után - sajnos. És ezért harapok. :oops:

De amúgy szerintem ez nem eredményfüggő csak. "Cseszegetek" én akármennyi idő után is akárkit, ha úgy érzem valamiben hibázik. Csak az eredmény a Romával kapcsolatban engem SOHA nem érdekelt! Roma drukker vagyok, mert nem a kupák számát nézem, és nem is az a legfontosabb nekem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:32


snatch írta:
Trigoria írta:figure:
Régen pont az volt a gond, hogy az ilyen papírforma mérkőzéseket nem tudtuk hozni, és emiatt nem voltunk esélyesek soha a scudettora. Most ezeket gond nélkül hozzuk. Talán jobb lenne egy 2-2 egy fantasztikus Ucannal?
Ennek most mi a köze ahhoz, hogy 10-20 percre becserélsz 3-0-nál egy Ucant a végére??? Senki nem írta, hogy többet kapjon. SENKI.

De kérdem én, mitől lesz jobb neki 15 perc játék után? Elmondhatja magáról, hogy 1x pályára lépett?
Írtad, hogy "De érzelmileg/lelkileg mekkora plusz..."
és? mit csinál ezzel a nagy plusszal? legalább vigyorgó arccal üli majd végig a többi 28 meccset...

Most erre mit mondjak sn? :) Vagy érzed ezt a lelki témát egy sportolónál vagy nem. Vagy te látod rosszul vagy én. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.11.10. 16:32


Te kaptál már a főnöködtől lehetőséget, hogy bizonyítsad a tudásod? Vagy a fatertól, hogy vele barkácsolhass? Én amikor pici gyerek voltam és mindenképpen a fater gépeivel fúrni faragni akartam. Vagy éppen a kocsinkat vezetni. Nyilván nem emlékszem már az elsőre, de a bizalom, hogy a fater megbízik bennem arra sarkallt, hogy bizonyítsak. KÉPES VAGYOK RÁ! Mert akkor legközelebb is megengedi!! Na pont ennyit ér 15 perc!!!!! Remélem tudtok azonosulni a gondolatmenetemmel, hiszen sok fiú van itt.. Bocs FR
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.10. 16:29


sebastian:
Én fociztam nagy pályán és nem minden esetben én voltam a kezdő. Tudtam kb, hogy ez olyan kaliberű csapat, ahol lehet, hogy számít rám az edző, itt biztosan nem lépek pályára ha csak valakinek a bokája nem törik stb. Ezért edzel minden héten, télen, hidegben kánikulában. Ha nem kapsz legalább perceket, akkor elhatalmasodik rajtad egy érzés...Felesleges vagyok! Innentől nincs más mint új csapat után nézni vagy hinni a megállapodásban ha van, amit az edződdel kötöttél.
Ott a pont
Sok esetben nem a döntést nem fogadom el. Hanem a nyilatkozataival szembe állítja a logikát Rudi. És éppen ezért érthetetlen amit művel. Nyilatkozza le, hogy nem tudok cserélni, mert az erősítések nem megfelelőek voltak a nyáron. Akkor tudjuk hova tenni a dolgokat. Ez érthető.
meg ott
Komolyan mondom nektek. Végre kihalni látszik Ásó Boris, erre kapunk helyette a légkalapács Destro-t.
:D :D :D

F.Totti-t pedig kedvelem, de azért időbe telik ezek szerint, míg megérzi a mi fórumunk stílusát, és a különbséget, hogy ez mitől nem az Indexes drukkerkoccsma. Adjunk neki időt!
De F.totti, cserébe te is próbálj alkalmazkodni az itteni fórumozási szoksáokhoz!
Köszönöm!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2014.11.10. 16:28


[quote="Trigoria"][/quote]
Jólvan, jólvan te vagy a főnök, igyekszem akklimatizálódni :)

Persze, sarkítottam és túloztam, de a Garcia egy nulla és a szégyen szó konkrétan elhangzott. Azért néztem be este, hogy olvassak Ljajic góljáról, a sima győzelemről és mellbe vágott ami itt fogadott. Azonnal nem is reagáltam, csak miután aludtam rá egyet. Lehet többet kellett volna :)

Sok mindennel egyetértek, de Garciát cseszegetni egy ilyen másfél év után... no akkor nehéz nem cinikusnak lenni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.11.10. 16:26


Trigoria írta:figure:
Régen pont az volt a gond, hogy az ilyen papírforma mérkőzéseket nem tudtuk hozni, és emiatt nem voltunk esélyesek soha a scudettora. Most ezeket gond nélkül hozzuk. Talán jobb lenne egy 2-2 egy fantasztikus Ucannal?
Ennek most mi a köze ahhoz, hogy 10-20 percre becserélsz 3-0-nál egy Ucant a végére??? Senki nem írta, hogy többet kapjon. SENKI.

De kérdem én, mitől lesz jobb neki 15 perc játék után? Elmondhatja magáról, hogy 1x pályára lépett?
Írtad, hogy "De érzelmileg/lelkileg mekkora plusz..."
és? mit csinál ezzel a nagy plusszal? legalább vigyorgó arccal üli majd végig a többi 28 meccset...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.11.10. 16:22


én emberileg sajnálom azokat, akik ott ücsörögnek a kispadon fiatalon és nem kapnak lehetőséget, de különösebben szakmai szempontból (már ha lehet ilyet mondani) nem nagyon érdekel.
nem követelem őket a csapatba, ez nem FM, hogy berakom 15 percre és majd fejlődik. Most őszintén, fejlődés az, ha kap 3-4 meccsen 15-20 perceket? Szerintem rohadtul nem. Azt a fiatal pártiak is írták, hogy az "ilyen" meccseken be lehetne őket küldeni 15-20 perccel a vége előtt. De ilyen meccs nincs több 5-nél egy 38 fordulós bajnokságban. És mit tudna mutatni bárki 15-20 perc alatt, 5 alkalommal? Kevés az olyan tehetség, aki ennyi idő alatt meccseket dönt el, brillírozik. Amit ennyi idő alatt mutatni tudnak, azt Garcia nagyon jól látja a több órás edzéseken. Meccseket meg nem lehet velük végig tolni, valószínűleg ezért nem játszatja Garcia sem őket. Még egy Cesena, vagy egy Torino ellen sem. Mert kevesek.

És ahogy írta is valaki (bocsi, pontosan már nem tudom ki volt), bizony Pjanic, Ljajic, Manolasz, Yanga-Mbiwa, Destro, Strootman és Nainggolan sem a túl idős kategória, ráadásul mindegyik játszott tegnap. Őket simán lehet sorolni még a fiatal kategóriába, legtöbbjük 1990 utáni születésű. 19 évesekkel nem lehet nagyra törő célokat ostromolni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég