Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 18:17


Egy dolog még: ha összehoznak egy jó kis keretet Mounak jövőre, akkor azt összehozhatnák egy olyan edzőnek is, aki ki is aknázza a benne rejlő lehetőségeket. Mert a nagy sikerek közepette akkor melyik középpályásunknak vagy csatárunknak is volt jó szezonja? Kinek nőtt az ázsiója? Szerintetek Pellegriniben, Abrahamban, Wijnaldumban vagy Zalewskiben ennyi van?
Lehet apjukként szeretik Mourinhót, ez nekem szimpatikus is, de tudják ők legbelül, hogy nem jön ki belőlük az teljesen, ami esetleg bennük lehet.
Ha minden meccsen ugyanúgy fogunk játszani augusztustól (ahogy eddig, szinte ellenféltől függetlenül), akkor baromira nem várom a következő szezont.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 18:04


Mcsabi, dehogy fújta jól. Teljesen kicsúszott a kezéből a meccs.
De úgy vagyok vele, hogy a legnagyobb hibája a mi gólunk megadása volt. Onnantól kezdve meg mindegy, kit sárgázott.
Indokolatlanul bírózott ennyit Mourinho, nekem nagyon visszatetsző volt. Már készítette elő a következő szezont.
Szerintem is maradni fog jövőre. Ha a játékosok ennyire kedvelik őt, akkor maradnia kell. Én úgy megnézném Dybalát egy jó kis támadófociban, de akkor az nem Rómában lesz, úgy néz ki.
Meg hát elnökség legyen a talpán, aki el meri őt küldeni. Kábé meglincselné őket a római közeg.
Egy évet még kibírok. Hátha lesz egy olyan csapat az első hatból, aki ellen pozitívra fordul a mérlegünk jövőre. A Cremonesétől meg már nem kell tartani.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.01. 16:13


Na, akkor én is leírom az élményeimet.
Úgy mentem ki, hogy élőben azért mindig élvezetesebb a meccs, mint TV előtt, szóval talán kicsit megértem majd a nagy Mourinho imádatot Rómában.
Végülis igazam lett, mert tényleg hatalmas élmény volt, a stadion hangulata, meg minden eléggé magával ragadott (pedig a Sevilla tábor meleltt ültünk), a de Mou-imádat továbbra is rejtély.
A baj, hogy a varázs az első félidőben tarott csak, ott még a játék is vállalható volt, utána csökkent a lelkesédesm, a játék is egyre szarabb lett, a Roma tábor is passzivnak tűnt többnyire, szóval összességében nem változott bennem semmi, Mourinhonak menie kell nyáron.
A meccsről, bár már leirtátok kb: a két szélsőnk tényleg gyenge volt, őket bőven előbb le lehetett volna cserélni. SES nem tudom miért kapott ilyen kevés percet, ő nekem nagy kedvencem, de méltatlanul mellőzve van. Belotti helyett jöhetett volna Tammy cseréjekor, bőven jobb választás lett volna oda előre. De akár egyel korábban, Dybala helyett is elfért volna, Wijnaldumnak úgyse volt jó meccse.
Mourinho a cseréknél mindenképen hibázott, már előbb frissiteni kellett volna.
Illetve én Pellegrinit sem hoztam volna le, ott már 11esekre készültünk, azt az 5 percet még kibirhatta volna a pályán.

Abban igazatok van, hogy itt a végére elég sok volt a sérült, és lehet hogy végig harcban voltunk a BL helyekért, de kb egy percig sem voltunk esélyesek. Kb momentumokat töltüttünk az első 4ben, szóval a harcban voltunk annyit takar, hogy végig lőtávolban volt az aktuális 4ik.

Nekem mindent összevetve csalódás az év, bár ez az EL döntő itt Budapesten elég nagy élmény volt az tény.

https://romapress.net/jose-mourinhos-em ... Zxfym6TR4w
Hát, nem pont ilyen hireket vártam ma. Shit.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.01. 15:37


Tévedett mindenhova, ami nálam belefért volna.
Két dolgot nem tudok elfogadni, de mindkettő VAR téma, ami nem Taylor hibája elsősorban. A kezezéshez ki sem hívták, hogy megnézze. Miért? Kurvára határeset volt.
Lamela sérülést okozott, amit szintén megnézhetett volna a VAR, mert ilyenkor van joguk felülvizsgálni a pályán hozott ítéletet.
De a Sevilla 11est például visszavonták és a gólunk előtti szabálytalanságot sem videózták. Szóval nem részrehajlóak voltak, hanem töketlenek és a töküket csak akkor vették elő, amikor rohadtul nemkellett volna már (az utolsó 11es újrarúgatásánál).
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9872
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.01. 15:09


Zsolti írta:Mourinho a busz mellől is Taylort szidta és gyalázta.

De szerinted Taylor jól vezette a mérkőzést? Lehet nálam van a baj és túlságosan részrehajló vagyok, de a sárgák felmutatásában nem láttam következetességet. Pellegrininek kiosztott egyet szimulálásért, közben emlékeim szerint a második félidőben valamelyik sevillas is homorított egy hatalmasat, amit nem szankcionált. Vagy ott volt Mancini esete, letépték róla a mezt, de csak neki mutatta fel a lapot. Vagy a második félidőben az is elég fura volt, amikor Tammyt lekönyökölték, a Roma visszaszerezte a labdát, aztán Celiket lerúgták és végül Cristante kapott egy sárgát reklamálásért.
Azért ezek szerintem olyan dolgok, amik egy csapat mérkőzését haza tudják vágni.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6574
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2023.06.01. 15:06


Még annyi h a felső karéjból szinte minden olasz lezsúfolodott alulra.. ezért nem volt teljes a koero..!
Addig felmehettek volna , vagy eleve olyat tervezni ami csak lentre szól
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.06.01. 14:11


Nem kell aggódni a Konfetti miatt, mert várhatóan a Juvet az UEAF úgyis eltíltja 1 év nemzetközitől, szóval gyakorlatilag mindegy mit játsszunk vasárnap. Attól jobban kell aggódni, hogy jövőre a Liverpool EL-ben indul...sajnos tényleg ez az év volt a legnagyobb esélyünk.

Szívesen megnéztem volna, hogy mire megy a busz a City ellen a szuperkupában :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 13:22


Csak jövőre ne a Konfettiben kelljen indulni. Az szívás lenne.
Legyen meg valahogy az Európa-liga.
A döntő után bennem az ülepedett le, hogy magáért a meccsért most nem ildomos ekézni senkit. Az edzőt sem.
Megvolt ennek a varázsa, és hát megnéztem, úgyhogy természetesen kikaptunk.
Tomm meg a többiek belevittek engem egy jó kis szurkolásba, hála nekik. Egy élmény volt.
Valóban sok volt a Mourinhót akadályozó tényező, ezt el kell ismerni. De azt is, hogy a nagy egész nem nézett ki jól.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 13:18


Köszönjük a beszámolókat! Még, még! :)
Mourinho a busz mellől is Taylort szidta és gyalázta. Szidhatta is, hogy megadta a gólunkat.
Sajnos ha nem jön a siker, ez vár mindenre és mindenkire.
Én ettől félek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.01. 12:42


Phoenix100 írta:Ami viszont számomra elfogadhatatlan az h nem lettünk 4.ék a bajnokságba… elvileg az elmúlt 7 meccset feladta ezért a döntőért , de ez abszolut nem látszott meg erőben , fizikumban, fejben stb.! Ugyanennyi esély lett volna ha komolyan vesszük ezt a hét meccset és gyűjtünk normálisan pontokat!

11esnél meg mindig a legjobb lövőket rakod be sorba.. védőkkel rúgatni egyem meg


Szerintem felesleges ezt a bajnoki szereplést az elmúlt 7 mérkőzésre fogni. Nyilván fájóan kevés pontot szereztünk, de közben az elmúlt 1-1,5 hónapot úgy játszottuk végig kettős terheléssel, hogy az 5 védőből lesérült 3, köztük a csapat kulcsembere. Ahelyett, hogy pihentetni tudtuk volna a középpályát, Cristantet hátra kellett vinni, közben kiesett az a Wijnaldum is, aki végre elkezdett valami életjelet mutatni és Pellegrini se volt végig 100%-os. Végül hogy ne legyen egyszerű dolgunk, Palomino kioffolta Dybalat és Belotti is lesérült. Nyilván voltak bántó vereségek a szezonban addig a pontig is, de végig versenyben voltunk a top4-ért. Ezzel a sérüléshullámmal viszont nem tudom melyik edző tudott volna bármit kezdeni és ennél többet kihozni belőle. Így utólag emiatt volt hatalmas szívás számunkra a Zaniolo hiszti, mert bár nem játszott jól, de az ő távozásával buktunk egy embert, aki helyett akkor már nem jöhetett senki.

A büntetőkkel meg úgy vagyok, hogy nem tudom eldönteni mi a jobb, ha az edző jelöli ki a lövőket, vagy ha a játékosok jelentkeznek rá. Azt amúgy tudjuk, hogy José ebbe mennyire szokott belenyúlni, vagy hogy itt most mi volt a helyzet?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6574
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2023.06.01. 11:32


Már 16 30 kor a Városligetben voltam. A szinpadon Rizzitelli, Perrotta és Cassetti, az öreg Rizzi hatalmas figura. Nagyon jó volt a hangulat, szinte csak olasz szót hallottam, de persze biztos voltak magyarok is. Volt póló ágyúzás, Romolo a farkas, minden, szuper volt.
Vonulás
17 30 körül elindult a szurkolók egy csapata a Dózsa György uton, nagyon nagy élmény volt, szinte végig füst és éneklés, a lakóházakban öreg mamák Romás zászlóval, hangos közös éneklés, felejthetetlen élmény .
Stadionban jutás
A nap egyetlen negatív dolga, sajnos kb egy óráig küldtek ide-oda, a D kapu miatt… mint kiderült a D kapusok a C-n mennek be ahová eredetileg is érkeztem. Kicsit már ideges voltam, de tanultam belőle. Bejutás full profi, gyors volt.
Szakmai rész, ahogy én láttam
Nagyon jól kezdtünk, megleptük őket, ha Spina belövi azt a nagy helyzetet, lehet első félidőben eldőlt volna a meccs. Dybala teljesen más szint, mint a többi játékosunk, nekem Smalling és Matic tetszett nagyon, hatalmas tanárok. Én is azt éreztem, hogy Spina formán kívül van, jöhetett volna El Sha hamarabb.
A szünetben ahogy beállt Lamella és Suso éreztem, hogy baj lesz. Nem is értem ők, hogy nem voltak kezdők, sajnos nekünk nincsenek ilyen cseréink. A legnagyobb helyzet mégis Bellottié volt, de sajnos Bono beletudott érni.
A végén és a hosszabbításban jól látta Mou nincs más esély csak a 11 esek. Sevilla sokkal jobb volt. Én nem bíróznék, de láttam már ilyenért 11 est.
A büntetőknél esélytelenek voltunk, mert minden jó lövő már akkor le lett cserélve nálunk.
Szurkolás meccs alatt

Nekem csalódás… Mindenki a meccset nézte és azt reagálta le, nem voltak hosszú éneklések, amik mennek Rómában vagy idegenben. A ligetben, az utcán sokkal jobb volt a hangulat. A sevillások nyomták végig. Az igazi római szenvedélyt nem éreztem a meccs alatt.

Összességében életem meghatároz élménye volt a tegnapi nap. Nagyon jól vizsgázott Budapest le a kalappal a szervezők előtt.
Jó volt kizárni a külvilágot (teljesen egyedül voltam tudatosan) és csak élvezni, hogy Roma szurkoló lehetek.
Forza Roma!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.01. 10:18


És Cristante, aki folyamatosan ott lógott Rakitic nyakán, hogy a horvátnak ne legyen egy értelmes megmozdulása, passza se. A lövésnél pont nem volt ott, lett is egy bűdületes kapufa belőle, de azon kívül tökéletes.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8040
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 10:10


Csak akkor jó kérdés, hogy Dybala nélkül csak ezt tudjuk-e játszani. Hogy ne sérüljön nagyon a védekezés, lehetne-e egy kicsit többet kockáztatni labdával? Dybala nélkül tényleg "ócskák" vagyunk, vagy csak Mou szemléletében telik ennyire?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.01. 09:58


Smalling hiba nélkül, döbbenetes önbizalommal tolta. A beadásokat hihetetlenül érzi. Ő a vezér, nem kérdés, de ez nem lepett meg.
Viszont Mancini. A csávó labdával az egyik legjobb védő akit élőben láttam. Chivu kutyafasza volt hozzá képest. És nem csak a gólpassza miatt. Ahogy átveszi, ahogy megtolja, ahogy lövi vagy tekeri a passzait. Hú, sokkal jobb, mint gondoltam.
A másik ilyen "ezt nem gondoltam" momentum, az Dybala testhasználata. Egyszálbél, de tökéletes egyensúly és egy óriási adag genyaság. Úgy, akkor és annyira tolja mega védőt, ami nem szabálytalan, csak kicsit billenti ki, rántja meg, de ezzel késnek róla annyit, hogy gyakran nem marad más, mint a szabálytalanság. Soha nem áll persze oda brusztolni. Mindig ellép, majd vissza. Kimozogja az összes kontaktkezdeményezést. Nagyon komoly erőnlét kell hozzá, de így látszott, hogy miért él meg a darálóban is.
A játékunk? Olyan volt, mint egész szezonban. Koncentrált, összeszedett, biztonsági. Amikor lement Dybala, megszünt az egyetlen koncepció. B terv pedig nincs. Pontosabban addig nincs, amíg hátrányba nem kerülünk. Bellotti illetve Abraham Dybala nélkül csak egy mez a pályán. Pellegrini totál egyedül marad, ráadásul magasabban, ahol ő nem él meg úgy, ahogy Dybala. Így maradnak a pontrúgások, beadások. De lehet erre építeni, ezt tudjuk. A védekezéssel én nagy bajt nem láttam. Amíg bírtuk erővel, jól tolódtunk, mindig átértünk a keresztlabdákra. A cseréiket reagáltuk le kicsit későn, akkor kerültek többször helyzetbe. Spinazzola és Zalewski is támadásban erős, nulla fizikalitással. Mindkettőt többször zavarba hozták, de náluk ez volt a koncepció és ahhoz képest sokszor nem vitték végig. De nehéz a meccsről írni, mert végig fokozott idegállapotban voltam, így koncentrálni igazából nem tudtam.

Puskás: valószínű a legjobb sportlétesítmény, amiben jártam. Bengedés, kiengedés, akusztika, pályaérzékelés, kényelem, kiszolgáló egységek, mind-mind ötös vag yminimum négyötöd. Egyedül az új Wembley-hez tudom hasonlítani, de ott sem volt ilyen komfortos a be- és kijutás. Plsz ott amcsifocin voltam, ahol azért az akkusztika annyira nem jött ki. Nou Camp, Bernabeu, San Siro, a müncheni és a római Olimpiai vagy a Práter, a kanyarban sincsenek. Állítólag a Tottenham pályája ilyen szintű még.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9872
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.01. 08:43


Keseru mez
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.01. 08:14


büntetőre játszani minden edzőnek egy menekvés, hogy lám, nem kaptunk ki, a büntető lutri, rohadt dolog, most nem jöttünk ki jól belőle, én nem hibáztam

azon gondolkodtam ott a hosszabbítás végén - amikor a kezdeti eufória már csökkent - hogy hangulat ide vagy oda, én ha Rómában élnék mondjuk mostantól, a második ilyen játék után vazze nem mennék ki. Ez nekem tényleg nézhetetlen volt.

Ami fenomenális volt: Már sokszor voltam az új Puskásban, de most először voltam ott ilyen meccsen, ahol két egyenrangú, egyenlő nagyságú (és hatalmas) tábor volt, és ahol mindkét fél elképesztő hangulatot tett le az asztalra. Konkrétan a kettővel mellettem ülő öcsém/vagy haver nekem intézett kiabáló mondatait szájról kellett olvasni végig. (Még az EB-n sem volt ilyen hangulat.)
A Sevillások mellett ültünk ugyebár, (de legalább a Roma-élőképet tökéletesen láttuk) és elképesztő a tapsos szurkolásuk. Nagyon tetszett, kb mintha délamcsiban lettünk volna. :)
És halkan jegyzem meg - bár nyilván csalóka, hisz a sevilla mellett voltunk - de nekünk úgy tűnt, hogy a Roma-tábor sokszor sokáig csendben volt.

És újra és újra dicsérem azokat, akik az egész Puskás beléptetését megálmodták. Meccs előtt 45 perccel konkrétan úgy tudtunk bemenni, hogy egyetlen ember nem volt előttünk se a külső, se a belső kapuknál. Ilyenkor felötlik a régi Népstadion állunkatömegbenfélórátnyomakodva bejutása.


ja és még valami: nem értem ezt a 21 órás kezdést már manapság. Konkrétan fél1-kor jöttünk ki a stadionból.

ja és Smalling hibátlanul tolta
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2023.06.01. 07:58


Elég sok gondolat kavargott bennem a stadiontól elsétálva!

Talán a legfontosabb , hogy ennek nagyjából semmi köze a labdarúgáshoz! A szenvedély , a színek , énekek ,a füst kiszakadni a hétköznapi szarságokbó! Nyilván tudtuk eddig is, csak most testközeli volt! A városliget meg a vonulás stb. a legjobb olimpicos élményt adta! Plussz ugye a mediterrán életérzés! És nekik ez két hetente kijut!
Nagyjából le se fossák a többit.. én biztos vagyok benne 90%uk meg se néz egy bl döntőt vagy más csapat meccseit..vagy amit Trigo írt..higy ép ki a játékos/ edző ( bár érdekes h Dybala és Mou kapta a legnagyobb üdv rivalgást) ha szenvedélyes nem lényeg!

- viszont maga a játékunk az borzalom.. én inkább José mint nem José vagyok/ voltam , és azt hittem élőben nem ütközik úgy ki mint tv-n ( ezért van teltház két éve ) de tévedtem… ez egy nézhetetlen valami! Főleg nyilván a második félidő! Már- már dühítő… a hozzá abszolút nem értő feleségem , mondja h ilyet még nem látott :lol:
- értem én h még szerinte nincs kész a csapat és akar még egy évet , de pénz és bl nélkül nem fog idejönni még 6 Dybala h ebből legyen valami emészthető.. ( de mondom ez az olasz szurkolókat nem érdekli )
- örülök h nem a juvéval játszottunk , azt nehezebb lett volna elfogadni ha kikapunk, nekem ez a Sevilla mind játékban , mind a szurkolóik szimpatikusak voltak egyébként! Nagyon szépen, egységesen , spanyolosan ugráltak/ énekeltek!

Szóval itt a titok nyitja h mivel mi itthonról nézzük a dolgokat , nincs két hetente egy ilyen élményünk ami felülír minden mást , marad a düh ezt a játékot látva…

Ami viszont számomra elfogadhatatlan az h nem lettünk 4.ék a bajnokságba… elvileg az elmúlt 7 meccset feladta ezért a döntőért , de ez abszolut nem látszott meg erőben , fizikumban, fejben stb.! Ugyanennyi esély lett volna ha komolyan vesszük ezt a hét meccset és gyűjtünk normálisan pontokat!

11esnél meg mindig a legjobb lövőket rakod be sorba.. védőkkel rúgatni egyem meg
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.01. 07:38


na mégis a meccsről. De mint laikus. Szerintem Spinazzola játszatása hiba volt, totál meccshiányos, fejben szétesett volt, a második félidőben szinte csak az ő oldalát erőltette a Sevilla.

Igaz, hogy a hosszabbításban semmit nem csináltunk, de szerintem a Sevilla sem. Ott már mindenki biztonsági "játékra" ment, ha azt lehetett egyáltalán játéknak hívni. Zalewski és El Shaarawy talán hamarabb kellett volna a pályára. És amit hibának érzek még, az Mancini és Ibanez korai tizenegyese.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8040
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 07:37


De ezt maximum csak megérezni lehet, Hunszi.
Nekünk a büntető volt az egyetlen esélyünk.
És valószínűleg mindenki ezt a megfoghatatlan Roma-érzést fogja kiemelni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.06.01. 07:28


Egész reggel azon gondolkodtam, hogy miért ezt a taktikát választotta Mou, amit. Azt értettem, hogy az volt a terv, hogy ameddig Dybala a pályán, addig megszerezni az előnyt, aztán 1-0, de 1-1 után mi volt az elképzelés? A hosszabbításról nem is beszélve...

Egy olyan szezonban, ahol látványosan rosszul rúgjuk a büntetőket, a túloldalon pedig ott van a VB egyik legjobb büntetővédője, miért az a tervünk, hogy kibekkeljük büntetőkig? Most lett úgy igazán elegem Mou taktikájából, tőlem elhúzhat a nyáron. A 30 perces hosszabbításban egy perccet nem akartunk játszani, annak ellenére sem, hogy tudtuk a büntetőknél nem nálunk lesz az előny. Már abban a pillanatban, ahogy eldőlt, az ők kapujuk előtt rúgjuk tudtam, hogy itt vége, esélyünk nincs...
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.01. 07:16


Annak ellenére, hogy nem lett meg a kupa (és ezzel ez a szezon le is ment a wc-n), én úgy jöttem ki a stadonból, hogy köszönöm Istenem, hogy Roma szurkoló lehetek.

A meccsről nyilatkozni nem tudok, nem értek hozzá.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8040
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.01. 06:52


most dolgozom, de délután megkapjátok :mrgreen: az értékelésemet.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 06:24


Igen. És gondolom ennek a végső belső tudatosítására neked kellett a személyes részvétel a meccsen. Felemelő érzés lehet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.01. 06:10


Én megtaláltam azt amit igazából nem is tudtam, hogy keresek. De ennek semmi köze a játékunk hoz, Mourinhohoz, vagy az eredményhez. De nem akarok túl szentimentális lenni, így röviden csak annyit, hogy feledhetetlen élmény volt. Olyan aranylagzi szerű újbóli elköteleződés. A Roma himnusz kiragad a világból. Torokszorító.
Egyszerűen csak ott vagy és nem is azt érzed hogy benne vagy valamiben, hanem hogy te magad vagy az. És ez tényleg egyáltalán nem a nevekről szól. Csak egy névről: AS Roma.

Sokkal tisztább így a kép. Mourinho, a taktika, a játékunk, Pellegrini, Dybsla, Mancini csak a felszín. Tök mindegy mit gondolsz róluk. Alig számít. Ezt igazából mindig éreztem a stadionokban, de itt a Puskásban esett le, hogy mi ez. 1984ben mikor tévén nézerem az olasz szurkoló öszinte érzelmeit, Roma szurkoló lettem. Tegnap olyan érzésem volt, mintha akkor kicsit saját magamat is láttam volna. Fura időutazás volt. A meccsről más nincs is meg. Érdeklődve olvasom az interjúkat és nézem a visszajátszásokat :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.06.01. 06:28-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9872
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.01. 05:36


Na várjuk a beszámolókat.
Én nehezen tudom megfogalmazni a bennem lévő érzéseket, egyelőre nem is tudom.
Amikor a tizik után a kislányaim elkezdtek könnyezni meg hüppögni, nagyon szégyelltem magam...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11338
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron