Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.22. 14:12


Elnézést, buta hozzászólás következik.
Az a csapat, amelyik támad, dominál, kapura lő, uram bocsáss' olykor presszingel is, nem hagy ki ziccereket ? Talán még többet, mint mi.
De ők a kihagyott helyzetek ellenére is nyernek. Mert van nekik több, amelyből párat ki lehet hagyni, mert ilyen a foci.
Az élcsapatoknak a támadóbb focijuk ellenére kevesebb vagy ugyanannyi helyzetük lenne, mint nekünk, csak ők jobban fukarkodnak vele ? Hát én ezt kötve hiszem.
Mi nem is dimonálunk, kontrázni nem tudunk, felállt fal ellen Dybalával még úgy-ahogy ment. Nem teszünk érte, hogy ott legyünk az ellenfél kapuja előtt minél többször.
Vagy pedig tényleg nem jó Mourinho olasza.
A kihagyott helyzetekre fogni azt, hogy így szereplünk, tévút.
Bár a szereplés...A játékunkhoz képest valami fenomenális. Vicc nélkül. A Napolit is péppé egynullázhatjuk holnap, simán benne van. Vagy átszaladnak rajtunk, ha ők szerzik meg a vezetést.
Mourinho nyilatkozataiban gyakran szerepel a heti két meccs miatti panaszáradat. "Nézzék meg az Atalantát, nekik csak a hétvégi meccsre kellett koncentrálniuk, jók is voltak."
Istenem...Ha ezt egy magyar edző mondja, ízekre szedik.
No mindegy. Meglátjuk, mi sül ki ebből.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.10.21. 08:39


Bevallom nem néztem ennyire utána az adatnak, csak a twitteren jött szembe, amiért elnézést kérek.
Ráadásul pontatlanul fogalmaztam. Ha az ordító helyzeteink (azaz ziccerek) felét belőnénk, akkor vezetnénk a tabellát. Olyanra gondolok, mint amikor 1:1-ben van a csatár a kapussal szemben. Elképesztő mennyiségű nagy helyzetet hagyunk ki. Mert sok helyzetünk van. Úgy érzem, ha ezeket kihasználnánk, egészen más érzete is lenne a dolognak, mert 2-3 gólokkal nyernénk a meccseket alacsony kapott gól mellett. Továbbra sem lenne modern a játékunk, de nyugis és hatékony.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.10.18. 15:35


Jogos, javítottam.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.18. 10:55


Nem neztem mostanaban psg-meccseket, de annyira nem lehetnek jok, hogy egyszerre ket bajnkksagot is vezessenek. Vagy akkor megiscsak neznem kene oket
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.10.18. 10:05


marco24 írta:Mi vagyunk az egyetlen csapat állítólag Európában, amelyiknek a legmagasabb az xG mutatója és a legalacsonyabb az xGA mutatója (mindkettőben mi vagyunk a legjobbak a bajnokságban) és közben nem vezeti a bajnokságot.

Hát nem tudom, lehet a https://footystats.org/ nem jó az ilyen adatokban, de náluk így néznek ki a nagyobb bajnokságok:

PL:
legmagasabb xG: Manchester City (2.41)
legalacsonyabb xGA: Manchester City (0.93)
bajnokságot vezeti: Arsenal

La Liga
legmagasabb xG: Barcelona (2.43)
legalacsonyabb xGA: Bilbao (1.16)
bajnokságot vezeti: Real Madrid

Ligue 1
legmagasabb xG: PSG (2.43)
legalacsonyabb xGA: Lille (1.24)
bajnokságot vezeti: PSG

Bundesliga
legmagasabb xG: Bayern (2.82)
legalacsonyabb xGA: Bayern (1.19)
bajnokságot vezeti: Union Berlin

Serie A
legmagasabb xG: Napoli (2.52) / Roma az 5. helyen áll 1.85 xG-vel
legalacsonyabb xGA: Fiorentina (1.17) / Roma a 14. helyen 1.4 xGA-val
bajnokságot vezeti: Napoli
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcsabi 2022.10.18. 15:35-kor.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.18. 09:26


belőnénk a helyzetink felét, akkor vezetnénk a ligát.

Ez kb minden csapatra elmondhato
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.10.18. 08:12


Tegnap konkrétan két olyan helyzet volt, ahol ha a teljesen üresen érkező társnak megy a bepassz középre, akkor üres kapura lőhet. Egyszer Belotti, egyszer Zaniolo nem passzolt.
Mi vagyunk az egyetlen csapat állítólag Európában, amelyiknek a legmagasabb az xG mutatója és a legalacsonyabb az xGA mutatója (mindkettőben mi vagyunk a legjobbak a bajnokságban) és közben nem vezeti a bajnokságot. Nem szemet gyönyörködtető a játékunk ez biztos, de ha belőnénk a helyzetink felét, akkor vezetnénk a ligát.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.17. 21:40


A mai meccsen nem zavart már semmi, lassan kezdek hozzászokni Mourunho stílusához.

én meg hogy csak füllel nézem a meccset. Konkrétan szerintem kétszer néztem oda (nem tudom visszaidáézni azt sem, milyen színben játszott a Samp. :). Későn értem haza, így a gólról még le is maradtam pont.
Aláfestő (angol) háttérpofázásnak pont jó miközben mást csinálok a gépen. :)) ha emeli a hangját majd odanézek. De most nem is nagyon emelte. ja de, Zaniolo "góljánál" . :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.17. 20:11


Igen, furcsa ez nagyon.
Igazából tök mindegy, hány csatárral játszunk, ha Szalai Ádám-i mélységekben védekeznek.
Van csapat a Serie A-ban vajon, aki szarabbul hozza ki a labdákat, mint mi ? Vagy az NB I-ben ? Rúgd előre, oszt cső. Ilyeneket tényleg csak a kiesés ellen küzdő csapatoktól láttam eddig.
Az viszont igaz, hogy a Sampnak kumma helyzete nem volt. Bőven beleférnének az ilyen meccsek havi egyszer.
Fogalmam sincs, merre vezet ez a felfogás. Hihetetlen, hogy ezzel a focival 4 pontra vagyunk a Napolitól.
A mai meccsen nem zavart már semmi, lassan kezdek hozzászokni Mourunho stílusához.
Istenem, mit fogok én érezni, ha egyszer bárki más lesz az edzőnk, és elkezdünk akciózgatni. Kábé gyermeki örömöt, amikor majd támadunk.
Mert a játék szeretetét Mou kiöli belőlünk.
A mester mindig azt hangoztatja, hogy rengeteg helyzetet hagyunk ki. Statisztikákra hivatkozik. És F.Totti is írta anno, hogy valóban rossz a mutatónk, mert sok tiszta helyzet marad ki.
Én meg egyáltalán nem ezt érzem. Hanem azt, hogy nincsenek érdemi próbálkozásaink. Jó, ezen a meccsen volt még három tisztának tűnő, elpuskázott ziccerünk.
De hogy mi hagynánk ki a legtöbbet, hát...
Akkor a többi csapat nem támad.
Szóval olyan nehéz így tiszta szívvel szurkolni. Pedig jobb lesz, ha elkezdem, mert így megint végigszenvedem, -károgom majd a szezont. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.17. 19:32


Plusz Zaniolo 0 góllal... 10 meccsen 22 pont ami brutál jó, a rúgott gólok száma már annyira nem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2022.10.17. 19:28


3 pont, de ettől függetlenül borzalmas volt ez a meccs. 10 meccs után a három csatárunknak (Tammy, Belotti, Shomu) összesen 2 gólja van...Felmossa velük a padlót a Napoli.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.17. 18:46


Mou munkája azért bő 1 év alatt teljesen beért. Minden meccsen az ellenfélhez igazodni! Ez a meccs eddig kb olyan mint két kieső jelölt bajnokija.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.17. 18:08


most nem kell majd Mounak arra panaszkodnia, hogy nem hasznájuk ki a helyzeteinket, mert nincsenek helyzeteink.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.10.17. 17:54


Reg lattam Roma mezben ilyen jol elvegzett 11-est
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.10.17. 17:38


folytassa mourinho :!: :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.14. 22:18


off:
tökéletes jellemzés F.Totti
két baj van:
1. tomm kb soha nem használ smileyt, így nem tudhatjuk - és nem is kötelességünk tudni - hogy épp mikor viccel és mikor valódi sértés (én amúgy kb mindig az utóbbit gondolom :) )
2. nincs moderátor. :) ha még az lennék, kivágnám az ilyen hszeket azonnal.

+1 díjazom ha téged nem zavar, de ez egy közösség, ahova az ember azért jár, hogy jól érezze magát. Ha időnként (akár viccesen akár nem) sértegetnek, az nem szül jót.
Persze megértem, hogy tommot és sn-t zavarja a mi álláspontunk, és ők se szívesen olvasnak ilyenekről a közösségben, mert ez meg az ő szórakozásukat rontja. De sn szétsmileyizza az oltásait és kb nevet rajtunk, tomm viszont komolyan (vagy annak látszóan) nekimegy annak, aki csak fel is hozza a témát egy pillanatra. De amiben mindketten ugyanolyanok, hogy egyik se engedi el a füle mellett, ha ilyen hszt lát. Kötelességüknek érzik, hogy kifejtsék, hogy mi mennyire rosszul látjuk a témát. Holott evidens, hogy ha feljön a téma időnként, akkor NEM NEKIK szól egyikünk mondanivalója sem, csak ugye nem lehet célközönségre szűrni. :D
És ha egy kisebb topikban jön elő a téma, látod, akkor ott is megjelennek ők ketten azonnal, és tomm még át is ráncigálta ide. :) Na ez a baj.

Pedig soha egy jottányit nem közeledtek az álláspontok, és nem is fognak soha.


fogkefe: köszi még egyszer :D Legközelebb kétszer meggondolod, hogy felhozod-e a témát.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.14. 21:32


Oké, de ennek mi értelme? Már régóta tudjuk, hogy a másik meggyőzhetetlen. És tomm lelkesen próbálja analizálni, mit miért szeretnénk, amiről persze fogalma sincs. Pedig vagy tucatnyiszor leírtuk. Ez önmagában ékesen bizonyítja, hogy tök felesleges újranyitni ezt a témát. Vagy nem tudjátok vagy nem akarjátok megérteni, hogy van aki másképp van bekötve.
Stílus? Tommos. Hol viccesen, hol sértésekkel megpróbál vitát generálni, majd árnyalni és tompítani a korábbi sértegetést. Elég rég ismerjük, engem nem zavar. De láthatóan van akit igen.

És ez nem elég, hogy abbahagyjuk? Na ez a gond. Peace
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.14. 20:18


Vagy szóljatok, ha elkerülte a figyelmem.

elkerülte a figyelmed
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.14. 20:04


ahogy grécsitanárúr is mondaná, itt álljunk meg egy szóra! tomm szerintem semmi sérőt nem írt/mondott. hasonlatokkal élt, azzal szemléltette a saját (és bevallom az enyémét is) álláspontját. Lehet vele egyetnemérteni, de senkit nem sértegetett, vagy bántott meg. Vagy szóljatok, ha elkerülte a figyelmem.
Való igaz, hogy lelkesen irogatta a véleményét velem ellentétben, én megmaradtam szépen olvasónak, mert a magam igazáról és juveintermilánláció-rühellésem ellenkezőjéről semmivel nem tudtok meggyőzni. Szerintem nagyon is jól szemléltette azt, miért nincs igazatok, vagyis miért nem igaz az, ahog Ti, juvemilaninterlacio-imádók látjátok a dolgokat :D :mrgreen: :lol:

Viszont azt mondom most én is, hogy ezt hagyjuk abba, mert meggyőzni úgy sem tudunk titeket az igazunkról, és Ti sem fogjátok sosem belátni, hogy rosszul látjátok a dolgokat :lol: :lol: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.14. 19:56


tomm, múltkor kibeszéltük privátban a kettőnk problémáját, megbékéltünk - szerintem. Azóta semmi gondom veled :wink:

De nagyon kérlek, ilyen kijelentést ezen a fórumon többet ne tegyél! SOHA TÖBBET!
pláne ne ráncigáld a témát topikokon át
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.14. 12:10


Jah, ne vedd a szivedre. Egyebkent is minden no k.rva es mondenkiben van legalabb egy x moszoma szoval mindannyian k.rvak vagyunk, ti specializalodtatok drukk.vanak.

Egy fokkal komolyabbra veve nagyon izgalmas most az olasz bajnoksag, koszonhetoen a juve gyengelkedesenek. Aki ezt vissza akarja csinalni, mondjon barmit is, az olasz foci ellen drukkol. Szandektol fuggetlenul. Nem hianyzik sem az, hogy a juverol szoljon ez az evtized is, sem arrol, hogy az inter-juve duorol esetleg-milan triorol szoljon. Az nem az olasz focirol csak az eszaki teiasz focijarol szol. Ez nekem akkor sem hianyzik, ha cserebe evi plusz x tizmilliot kolthetunk el evente igazolasra. Na persze, ha en kapnam az mas. Ha kapok evi tizmillio eurot, akkor megengedem, hogy a juve legyen az orokos bajnok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.14. 11:56


tomm írta:Na, pedig szivesen olvastam volna meg egy drukkerk.rvat. Marminthogy aki azert drukkol a masik ak, hogy jojjon a zseton.

Kicsit erős volt ez a kijelentés szerintem. De látom nehéz elfogadni, hogy valaki szereti az olasz focit és szurkol az olasz csapatoknak és azt szeretné hogy en bloc az olasz foci jobb legyen, jobb mint az angol, spanyol, német, francia. Legyen esélye BL-t, EL-t nyernie, jusson ki a VB-re a válogatott stb, és ahogy fejlődik az egész bajnokság úgy húzza magával az egészet, nagyobb lesz a torta nagyobb szeletet kapnak a klubbok.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.14. 11:51


Hát valakinek szurkolni kell a nehéz időkben, na. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.14. 11:11


márminthogy jöjjön a zseton a másiknak :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.14. 10:57


Na, pedig szivesen olvastam volna meg egy drukkerk.rvat. Marminthogy aki azert drukkol a masik ak, hogy jojjon a zseton.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég