Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.16. 19:50


Huuu oellegrini rogton milyen labdat adott...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.09.16. 19:46


Ó de jó.... Már úgy hiányzott Vityesz hangja és a baromságai.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.16. 19:41


Nem lehet jó mostanában Gonalons-nak lenni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: DEROSSIETERNO Dátum: 2017.09.16. 19:34


Érdekes kezdő, kíváncsi vagyok.
Avatar
DEROSSIETERNO
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2017.06.29. 13:16

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.09.16. 17:40


A Celta elleni meccs után sok olyan vélemény volt itt, hogy a cseresor kikapott, de úgysem lesz egyszerre a pályán max. 2-3 ember.
Az előzetes összeállításban öt helyen látok változást:
http://www.forzaroma.info/news-as-roma/roma-verona-probabili-formazioni-esordio-per-florenzi-in-attacco-ce-under-live/

De ez nem baj. Sőt! Ündert követeltem én is itt a kezdőbe, SES eddig mindig megállta a helyét. 3-2-re nyerünk, Verde lő kettőt.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.16. 15:41

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.16. 13:16

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.16. 12:33


Trigo kedvenc tabellája lenne vagy fél évig. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.16. 12:16


és most miért nincs letakarva mint a Lazio meccs előtt?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.16. 11:50


Narancs riasztás van Rómában, annyi eső eshet. Bizonytalan, h. mi lesz a meccsünkkel.
http://romanews.eu/notizie-roma/arrivo-pioggia-roma-ce-lallerta-meteo/
ha megint elmaradna egy meccsünk, az már totál nagy szívás lenne... :shock:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.09.15. 20:48


Tehát csak ívelgetni fogunk?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.09.15. 19:45


Volt, hogy tudott kreatívan játszani kpálya Garcia és Spal alatt is. Meg felérni a 16-oson belülre és nem távolról bombázni.
Na de, majd a Verona ellen megnézzük a vertikalitást.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.15. 14:58


a középpályánk rombolni, védekezni tud. Abban nagyon jó.
kreativitást egy Stroci-DDR-Radja hármastól kéne várni? Márpedig kreativitás nélkül nehéz támadni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.09.15. 00:04


fradista romanista írta:Azt éreztem, mint rudi 2. évében. hogy nincs kitalálva a csapat, se egélszében, se csapatrészenként. mintha EDF-nek túl nagy lenne ez a kihívás.

(ma amúgy Dzeko is beszlt egy kicsit: hogy salah nélkül elárvult, és naingolan is túll messze került tőle, így nem tud a csapatnak hasznára lenni)


Ezt én is olvastam és abszolút lejön. Dzeko akkor tudott alkotni, amikor Salakkal kipasszoltak mindenkit, Ninja mögötte volt és Perotti is osztott neki a túlsó oldalról. Megint olyan statikus semmi most a játéka, mint volt az első fél évében. Bent van a dzsumbujban, Defreltől semmi, középpályások messze, Perotti még akarna...
Defrelre még lehet azt mondani, hogy gyenge, mert eddig az. Nekem a középpálya homály. A Celta ellen a védelem nem tudta felpasszolni a labdát egy középpályásnak sem, pedig Gonalons próbálkozott. Na jó, ez edzőmeccs volt. De akkor is. Valahogy elveszik a középpályánk a meccsben. Ki van adva, hogy el kell lőni 25-ről, mert ha közelebb mennek - mittudomén, lekontráznak. Csak a távoli lövések jutnak a középpályának. Egy balszél próbál minket meccsben tartani. Gáz. Pedig papíron ez a legerősebb csapatrészünk és eddig nagyon nem tűnik annak. Mindent elmond, hogy Kolarov eddig a csapat egyik legjobbja.

fradista romanista írta:és ami még aggasztó. az a kifulladás úgy a 60. perctől, úgy, hogy előtte szünet volt és még a 7végén se játszottunk, nagyon aggasztó. És ez megint Rudit idézi: megint baj van az erőnléttel, a fizikai felkészítéssel is?


A kondícióra valami olyasmit mondott EDF, hogy Perotti és Juan bírta a legjobban az AM ellen, mert ők az elejétől kezdve ott voltak. Mármint edzőtábor északon... A többiek szabiról vissza egyből amcsi, aztán 3 hét egy csomó meccsel. Nem is volt normális, vizeszsákcipelős edzőtábor. Valahol igaza van, de akkor a többi turnézgatós csapatnak is itt kellene tartania.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.14. 21:53


na egy 90 fokos elfordított teljes meccses videót láttam. Hát sokszor megnéztem, de nem nagyon láttam a rohadt eredményjelzőtől a jelenetet
https://www.youtube.com/watch?v=eSLhX21QyEI

Megmondom őszintén nem egyszerű
Elsőre oldalról azt mondtam, hogy hirtelen jött a labda, az amúgy lendülő kezét elrántotta és így jött össze. Nem büntető.
Másodjára más szögből látható, hogy megfeszül egy pillanatra a keze, és csak miután a labda hozzáér, engedi le. Így büntető.
Viszont láttam egy olyat is, hogy ahogy indul a labda felé, ösztönösen elfordítja a fejét, védve az arcát, így csak akkor látja meg a labdát, amikor a kezéhez ér, és el is rántja, amikor rájön hogy ez baj lehet. Ez esetben nálam megint nem büntető.
Negyedjére azt látom, hogy belefejelni akart hirtelen - ami közben be van feszítve a kéz ugyebár - és végül kézzel ért bele csak, mert fejjel nem tudott. Talán büntető (és ez esetben kimeríti az ösztönös de szándékos tényállást)

Szóval ez most nem egyszerű, jobb videó kéne, amin rendesen látom a fejét. De erre azt mondom, tessék itt az a pár százalékba eső jelenet, ahol nem egyértelmű. De 60-40% nem büntető nálam.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.14. 20:52


:wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.14. 18:11


köszi tomm, de egy képből nem látszik az eset jól

igen, ezt nem láttam még videón (gondolom)
és mondtam, hogy melóban nem tudom megnézni, mert ótvar a gép (ma is 8-ig melózom)
és mire hazaérek elfelejtem megkeresni, de akkor majd ma rajta leszek a témán

1. Amit tomm állít, elfogadható: minden ilyen legyen tizi.
2. Az első ellentéte: a védő mozgásában/helyezkedésében/ösztönös reakcióiban benne van a kéz labdával való találkozása. Innentől kezdve tényleg csak a hátratett kéz gátolhatja meg őket a kezezésben.
de ez most fekete vagy fehér szerinted.
NEM MEGGÁTOLNI KELL a kezezést, hanem nem szándékosnak lenni. Ha természetes mozgást végez a kéz, és telibelövik labdával, akkor az nem kéz. Volt egy videó és eset nemrég ami nson hatalmas vita volt. Már nem tudom hol és milyen meccs. Védő és csatár rohant az előreívelt labdáért, és a csatár úgy vette át, hogy azzal a mozdulattal a védő fellendülő kezére pattant. A bíró helyesen nem fújt, a olvasók fele lehülyézte. Pedig ők voltak a hülyék.

Summa summárum: szívem szerint én egyik ilyet sem adnám meg büntetőnek. Viszont a jelenlegi állás alapján az összeset meg kellene adni. Ami aljas lenne, de ez van. Járt volna nekünk ez a büntető.
Mámirnt milyen jelenlegi állás szerint? Mert a szabály nem ezt mondja.:)

Manolas becsúszása egy érdekes kérdés igen. De ott azon lehet vitázni, hogy ha a labda elé csúszik a beadást megakadályozni, és úgy lövik el a kezét, akkor mit keresett egyáltalán annyira lent a keze? Számít-e természetesnek a csúszás? Mert a kéz nem kereste a labdát, de maga az egész eléfekvés szándékos, azt meg csak eltartott kézzel lehet kivitelezni. Nálam nem lenne tizi, hisz nem az a terve, hogy a kezével akadályozza meg a beadást.

vajon nem mérlegelés döntése-é a bünti megadása abban az esetben, ha a spori a távolságot próbálja mértékadónak venni egy kezezéses büntető megadásakor? A szabályban nincs pontos méter.
vesszek meg de ezt továbbra sem értem. Lehet látni, hogy valaki akar beleérni kézzel vagy nem akar. Ez távolságfüggetlen. A távolság egy mankó a bíróknak, hogy közelről nincs mese, képtelenség kezezni (ami nem is igaz).

Én sem akarok győzködni senkit. Egységest akarnék én is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.14. 17:06


http://m.corrieredellosport.it/foto/cal ... co_madrid/

Nar itt csak kepet latok, videotnem. Egyebkent a 22. Percben tortent
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.14. 16:36


Trigo, te azt nem láttad, amiről beszélünk? A Perotti-beadásos kezezést? Én meg pont akartam kérdezni, hogy te mit fújtál volna? :)
(Nézd már meg, baszod, te mindent megtalálsz egy másodperc alatt. :wink: )
1. Amit tomm állít, elfogadható: minden ilyen legyen tizi.
2. Az első ellentéte: a védő mozgásában/helyezkedésében/ösztönös reakcióiban benne van a kéz labdával való találkozása. Innentől kezdve tényleg csak a hátratett kéz gátolhatja meg őket a kezezésben.
Summa summárum: szívem szerint én egyik ilyet sem adnám meg büntetőnek. Viszont a jelenlegi állás alapján az összeset meg kellene adni. Ami aljas lenne, de ez van. Járt volna nekünk ez a büntető.
Mint ahogy Manolasz összes becsúszásánál a kezében elakadó labda esetében is járt volna az aktuális ellenfeleknek (tavaly volt vagy két ilyen véleményes szitu, egyikre sem adtak büntetőt, még vitatkoztunk is rajta).
Trigo, te azokban az esetekben nagyon határozottan kiálltál a bírói döntések mellett. :wink: Hogy nem tizik. Valószínű erre sem adtad volna meg.
Még egy dolog: vajon nem mérlegelés döntése-é a bünti megadása abban az esetben, ha a spori a távolságot próbálja mértékadónak venni egy kezezéses büntető megadásakor? A szabályban nincs pontos méter.
Mindegy, én egységes döntést akarok, nem titeket meggyőzni.
Mivel még magamat sem tudom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.14. 16:19


továbbra sem láttam az esetet
ha nem kapok videót, nem is fogom:)

az ösztönös mozdulat (ami nem a saját épségét védi) = szándékosság. Kéz keresi a labdát.
ezen nincs mit vitatni
sok ilyen volt nekem is. Ez kéz. Lefújják, sajnálkozok, ez van.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.14. 15:50


De mit jelent pl a szandekossag?
Amikor giuly az inter ellen visszafuttaban kiutotte a feje felett a kapuba hullo labdat, a nyakam ra, hogy ketsegbeeseseben egy osztonos mozdulattal utotte ki. Nem akarta, egyszeruen csak reflexmozdulat volt. Olyasmi, mint az atletico meccsen. Ezek szerint az sem volt tizi meg piros se, mert nem volt szamdekos?
Teljesen egyertelmu: a vedo felemeli a kezet es emiatt elakad benne a labda. Ennel nagyobb szandekossagot tenyleg csak hazugsagvizsgaloval lehet kimutatni es most nem tulzok vagy gunyolodok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.14. 15:42


de tanítják nekik nyilván :))
aztán a gyakorlat mást hoz. Ha mindenki befújja és pont én nem? Hát akkor legközelebb befújom. És így alakul előbb a gyakorlatban egy szabály, majd néha ehhez igazítják írásban is. Vagy pont fordítva: volt a hátulról becsúszás azonnal sárga valamelyik vb előttről. Írásban hozták, be is tartatták, majd elhalt kb.

mérlegelést a kezezés sem enged
csak eldönteni nem mindig könnyű azonnal, ezért a bíró végiggondolja. És rájön a helyes megoldásra. És mindig mindegyik bíró ugyanarra jön rá - ha van ideje. Vagyis ugyanarra kellene. De ezt nem mérlegelésnek hívom, csak bizonytalanságnak.
Mert ezzel az erővel minden szabálytalanság mérlegelés tárgya.

amúgy jah, nálam az lenne a kéz, amikor szándékosan kezezik valaki
vagy várj, jééé a hivatalos szabálykönyvben is az :wink: :oops: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.14. 05:30


Végig, basszus, végig.
Trigo, te nagyon határozott vagy az ilyen ítélet-kérdésekben, ez alapvetően tetszik, ám szerinted a topbíróknak nem tanítják meg a szabályt, a következetességet? Ezer meccsel a hátuk mögött? Trigo, a kézszabály engedi bírói mérlegelést, innentől kezdve nem lehet azt állítani, hogy a 90 százaléka egyértelmű.
De amúgy értelek, mint mindig, úgyhogy ötletelek egy kicsit.
A 16-oson belül tegye minden védő hátra a kezét. Ami baromság,ugye.
Vagy minden kezezés legyen 11-es, vagy egyik olyan sem, mint a tegnapi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.09.13. 21:13


Zsolti írta:Ha november-december környékén is lesz vagy két-három ilyen meccs egymás után, akkor kezdhetünk aggódni.
A szurkoló ilyenkor még bizakodik, remél, de azért van bennem egy jókora félsz is. (Mint bármelyikőtökben szerintem.)

Zsolti, te a tavalyi rekordévet is végigaggódtad... :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.13. 21:09


pedig igaza van
90%-a egyértelmű

csakhogy az általában vitázók közül nem mindenki ismeri a szabályt, nem mindenki focizik vagy focizott, sőt nem is mindenki sportolt valaha (pl anyám ezeket mind kimeríti :D, mégis üvölt a tv-vel), továbbá nem mindenki...őőő..okos :), nem mindenki elfogulatlan, és úgy ámblokk nem mindenki látja ezeket jól térben pl.
Szóval elég sok mindentől függ ez Zsolti, hogy ki miért vitázik.
Én - és szerintem F.Totti is, és még sokan mások - következetesen az esetek 98%-t minimum lassítás utána azonnal meg tudjuk állapítani kérdés nélkül. A gond ott kezdődik, hogy ahány bíró annyi felfogás. És hiába vagyok én következetes, ha a bírók - főleg ott azonnal szabad szemmel - nem tudnak azok lenni. Pláne egymáshoz viszonyítva.

És visszalyukadtunk oda, hogy ahány ember, annyiféleképpen látja. De amihez mégis lehet valahogy viszonyítani az az olyan emberek véleménye, akiknek a szavára adunk. Általában azért mert okosak, fociznak/tak, nem elfogultak, értenek hozzá stb.
Na Puhl Sándor egy évtizede kb már nem tartozik ezek közé. Szerintem át se olvasta a szabálykönyv-változásokat évek óta. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 205 vendég