Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.09.01. 20:01


danikov írta:Mi volt? A varozásra töltött be a streamem, de nem értettem, mi a szitu

rui lába akadályozta a milanost, végy egy jó kapust, hát meg a smalling idei formája, ennek a szezonnak már kapáltak, készüljünk a következőre. :mrgreen: :| :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.09.01. 19:58


Mi volt? A varozásra töltött be a streamem, de nem értettem, mi a szitu
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.09.01. 19:58


Smalling es rui patricio megint nem volt a topon
Andika ennyire nem erzi a ritmust?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.09.01. 19:55


hát édes jóistenem, istenkém :mrgreen: mourinhot megint el fogják tiltani :mrgreen: ekkora egy xar szezonkezdetet :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.09.01. 19:13


Pellegrini sérült? Vagy hogyhogy nem kezd?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.01. 18:47


Akkor szerintem inkább nyerjünk
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.01. 17:55


:D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.09.01. 17:46


Na!
Ma kiderul az igazsag!!!
Ha nyerunk: 3 pont
Ha nem nyerunk: nincs harom pont
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.29. 15:07


Egyébként van értékesebb játékos a jelenlegi Roma keretében, mint Pellegrini?
Dybala talán, bár ő már 30 éves és a sérülések miatt sokat esett az értéke. Meglepne, ha 20Mnél többet fizetne érte bárki. Abrahamot talán el lehetne adni 30ért is, mert angol, de ettől még nem értékesebb.
A többiek a kanyarban sincsenek. Ibanez és Zaniolo volt még 30M körüli játékos (Zaniolo talán felette is), de rajtuk kívül senki. Zalewski robbanhatna be, de oda kellene hogy végre meglegyen a posztja és többet támadjunk.

Szóval adott a keret legértékesebb játékosa, aki romanista, a mentalitását soha senki nem kritizálta. Érthető, hogy miért nem szeretik Lorenzot a szurkolóink :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.29. 13:59


így egyetértek
csak képességekről írtál, aminek a technikai részében (labdakezelés, csel) nem volt kiemelkedő. De így van, nem is ez emelte magasra
Labdakezelésben még Florenzi is messze DDR felett van :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.08.29. 13:50


Ne viccelj, DDR klasszis volt a posztján, de nem csak a mentalitása miatt.
Intelligensen olvasta a játékot, emiatt rengeteg labdát szerzett, és rengeteg hosszú inditást vállalt, nem csak alibipasszokból élt.
De ha úgy nézzük, igazad van, nem sokat cselezett, de a posztján nem is igen van ere szükség.
Ha tavaly mondjuk Cristante helyett DDR játszik, akkor simán meglett volna a top4. Igy értettem az összehasonlitást, ki-ki saját posztján mennyire klasszis.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.29. 13:13


A képességeiről meg persze, kanyarban sincs DDR-hez
na ez érdekes kérdés... mert Danielet sosem tartottam kiemelkedő technikai képességűnek (már ha erre gondoltál). Neki a mentalitásban volt az ereje, a küzdésben, és a keménységben. Ő vezér volt. Pelle még a keddi focinkon sem lenne az mellettem :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.08.29. 12:17


Ez ugyanaz a közeg amelyik Mourinhot is isteníti? Mert akkor köszönöm, nincs több kérdésem.
A képességeiről meg persze, kanyarban sincs DDR-hez meg Tottihoz képest, de azért az olasz foci is messze van attól az időszaktól. Nem férne be top csapatba, de a többi csapat sincs tele top klub kaliberú játékosokkal.
Roma szinten bőven jó játékos, Serie A top4-hez simán lehetne húzóember, saját nevelés, imádja a klubot, több tiszteletet érdemelne a szurkolóktól.
Persze elfogult vagyok vele, de kevés saját nevelés van a keretben (Frattesi, Scamacca, meg a júniusi kiárusítás), azt kell szeretni ami van.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.29. 10:30


danikov írta:
F.Totti írta:Pellegrinit menő lett most kutyázni.


Nekem éppen az a bajom, hogy ő nagyon Roma-szint, sőt... sztem mind láttuk, hogy miket tud a srác, és azt sem lehet elvenni tőle, hogy megdöglik a pályán.
És pont emiatt idegesít, amikor tényleg ilyen alap passzokat ront el sorban. :/ Mert ha csak ennyit tudna, akkor nem is várna az ember többet (Karsdorp neve mond vmit? :D pedig őt is bírom amúgy), de tudván, hogy amúgy a srác kva jó, így azért zavar.
Ez a tipikus "érted haragszom, nem rád" eset részemről, isten ments, hogy kutyázzam. :)


Sokat elmondd Pellegriniről, hogy 2. évben zsinorban Dybala mezből fogy több a legtöbb, de elég végigmenni a Romás közösségi médiás posztokon is. Az edzésről készült képeken gyakorlatilag semmivel nem kap több reakcióit az emberektől Pellegrini, mint bármelyik másik játékosunk (Dybala általában duplát mindenkihez képest). Nincs meghatározó személyisége, és a játékára is tökéletes ugyanez jellemző. Pellegrini az a játékos, akinek örülök, hogy van, de legyünk őszinték...okkal nincsenek TOP kérői. Pellegrini jó eséllyel tőlünk megy nyugdíjba vagy éppen levezetni valami kisebb csapathoz, de a Románál magasabb szinten valószínűleg soha nem fog játszani. Nem mondom, hogy ez baj, mert jó, hogy kezdő nálunk...de okkal sinylődünk is az 5-6 helyen, mert nincs olyan játékosunk, akik beférnének egy TOP klubba.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.08.28. 18:52


F.Totti írta:Eric, minimális különbséggel ugyanígy látom, de tudom hogy nagyon másképp fogalmazom meg. Az Inter négyese így jobb, de Lautaro centert fog játszani szerintem. Ezért én őt nem vettem bele. És tudom még akkor is határeset, mert van Sensi és Miki, meg Asllani, akik közül főleg az utóbbi lehet nagyon jó, de az Inter keret idén a legjobb. Tavaly pedig BL döntőre us jók voltak (oké mákkal, de a City ellen is helytálltak).
Szóval a keret szerintem egy Icatdival, Lukakuval vagy akár Zapatával is elég erős a BL helyhez. A gondot én is az edzőben látom. Ahogy tegnap Trigo is írta, egy fasza edző kihozza a potenciált a keretből. Az idei serie a-ban ez a keret pedig top4-es, ezt vállalom, sőt kicsit sem érzem hazabeszélésnek. Akkor is, ga valóban csak borderline válogatott Cristante és Pelle. De ettől még válogatottak és nem is a keret 23-24. emberei.
Ha jön egy minőségi csatár és Smalling nem esik nagyon vissza (mint az első két meccsen) akkor Pinto megtette ami az ő dolga volt. Mourinho kezében a szezonunk. Oké, ezzel sok újat nem mondtam :D

Kicsit deja vu-m van, tavaly pont ugyanitt tartottunk, a keret adott, hogy 4ben végezzünk, Mourinhonál a labda.
Amúgy a keret inkább top5 mint top4, nem tudom eldönteni, hogy a mi keretünk jobb, vagy a Juvéé. Ettől függetlenül eléggé kiegyenlitett a mezőny, a tavalyi első 7 helyezettből senkitől nem lenne igazából meglepetés, hogy a 4be kerüljön. Szerintem a két milánói tuti ott lesz, a másik két hely kiadó.
Pellegrini nekem egyébként tetszett, persze volt több rossz döntése, de sok támadás ment át rajta. Jól áll neki, hogy nem csak saját térfélen védekezik, hanem van ereje támadni is. Ha hagyja Mourinho a kicsit támadóbb csapatot, akkor jó lesz ő idén. Kicsit sajnálom, hogy a papiron legjobb éveit Mourinhora pazarolta, igy nem nagyon derült ki mi van még benne.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2023.08.28. 08:55


Trigoria írta:
5-3-2-1
ezt még talán José sem tudja kijárni nekünk :wink:

Bocs fiúk, jogos! 5-2-2-1 akart lenni, vagy másképpen nézve 3-4-2-1:)
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.28. 07:20


5-3-2-1
ezt még talán José sem tudja kijárni nekünk :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2023.08.28. 05:45


Csatlakozom F.Tottihoz, szakmailag én is úgy érzem jók lehettünk. Paredes 6 osban való játéka nagyon biztató, majd figyeljétek mennyi direkt felpassza van a sávok között, legtöbb 6 os ezeket (Nagy Ádi a minta példánya ennek) oldalra vagy hátra játssza. Sajnos Pelle görcsös, kapkod, nincs még formában, nincs még benne a minőség az utolsó 30 méteren. Nem volt egyáltalán szerencsénk sem, a 2 kapufánál például.
Riu helyett én megpróbálnám Svilart, sokkal fiatalabb és sokkal jobb lábbal is szerintem a második gól is olvasható lett volna.
Sajnos az látszik hogy labdavesztéskor a gyors átmenetekhez lassúak és öregek vagyunk hátul, Llorente és Smalling már nem top szint sebességben, nekik a Lukaku, Pinamonti, Giroud tipusú centerek fekszenek.
ElSha mindig jó, Belotti mindig melózik, meglátjuk mi lesz a Milan ellen.
Nekem aki nem tetszik az Cristante, 8 as pozícióban amit most játszik gyorsabban kellene dönteni lehet jobb lenne 4-2-3-1 vissza állni, vagy 5-3-2-1 talán még jobb, igy lehetne Pelle és Dybala féltávokon elől egy vezető ék.
Meglátjuk hogy dönt José, de a csapat kerete 2 x olyan jó mint tavaly ez tény. Szerintem a 4. hely meg lehet.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.08.28. 00:50


Hát, a helyzet nem jó, de azért még ne vágjunk eret. A Lazio meccs második félidejét is megnéztem és ott a totál kilátástalanságot láttam.

Ezzel szemben nálunk
    - van egy Belottink, aki ezen a meccsen is hozta magát,
    - egy óriási egyéni hibából és egy nagyon szép egyéni megmozdulásból kaptunk gólt
    - lőttünk 2 kapufát,
    - számos helyzetet kihagytunk (Pellegrini, Elsha lövése tök tisztán a kapu közepébe, vagy Paredes amikor passz helyett jobb külsővel lőtt... ahhh)
    - 75%-os labdabirtoklásunk volt
    - a támadójátékunk és néhány összjáték előre végre kifejezetten tetszetős volt
    - Zalewski, akiben még bőven benne volt, hogy megzsugázza az ellenfelet, mert nehezen tartották megsérült...
    - amikor a támadónk kilépett volna ziccerbe, akkor náluk volt annyi mersze a védőnek, hogy akár a piros árán is, de lerántsa.

Összességében az elmúlt 2 meccsen előre egész jók voltunk. Hátul viszont nem annyira. Aggasztó, hogy Smalling bizony visszaesett. Mindkét meccsen úgy verték meg 1:1-ben, hogy a támadó lendületből jött szembe vele és nagy területe is volt. Emlékszem, amikor Cannavaro a Realba igazolt, ott ugyanezzel a kihívással nézett szembe (persze ő más kaliber volt), de az van, hogy ha ekkora területeket kell levédekezni az angolnak, akkor az neki már nem fog menni. A második gól előtt örült, hogy egyáltalán sikerült valahogy visszaérnie. Ott már zéró szufla volt és hát meg is látszott. Ebben Ibanez sokkal jobb lett volna.

És akkor végül. Nem örülök Bruno Continak a kispadon. Nem hoz nekünk szerencsét. Edzőként sem hozott. Nem tud szegény mit hozzátenni, csak díszpinty... nem ezt érdemli.
Ellenben azt se felejtsük el, hogy bár biztos beleszól a meccsbe José, az nem ugyanaz, mint amikor személyesen ott van. Azért kibasztak ezzel velünk, mert kicsit fogatlan így ez az oroszlán (már amennyiben oroszlán egyáltalán)...

A Milan most jó, de azért reménykedem egy normális eredményben. Meg hát a kékek kieső helyen vannak. :)
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.08.27. 21:49


feree80 írta:de aminek a legjobban lehet örülni ma, hogy kikapott a lazio, előttük vagyunk, hahahahahahahahahahahahahahahaha

nagyon úgy fest, a 2.fordulóban is a lazio viszi el a showt, szal csak lehet minek örülni roma szurkolóként, meghát hát pici öröm is öröm. :wink: :| :mrgreen:

amúgy meg vmi förtelmes xar év elé nézünk. :|
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2023.08.27. 20:27


Phoenix100 írta:
totti11 írta:Tudja valaki miért van lezárva a tevere oldal alja, zászlók vannak kirakva.

Ha jól tudom valamilyen VB vagy EB lesz talán atlétika , jövő nyáron és újítják azt a részt!
Ha minden igaz emiatt emelték meg a jegyárakat is mert az a rész teljesen kiesik így bevételi szempontból..


25 perci ivószünetben egy jó nagy molinot feszítettek ki a Curva Sudban , amire Budapest is írva volt..
Valaki esetleg egy fordítás ?



Köszi a választ, de most a Lazio nézők ülhetnek ott, így még sem ez lehet az oka.
Valami más ötlet esetleg?
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.08.27. 20:09


részemről nem túlpörgött, imádom Pellét!
és mindennel maximálisan egyetértek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.27. 19:46


Ok, értem. A Pellegrini témát elengedem, mert tudom hogy mindig túlpörgöm.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.08.27. 19:01


F.Totti írta:Pellegrinit menő lett most kutyázni.


Nekem éppen az a bajom, hogy ő nagyon Roma-szint, sőt... sztem mind láttuk, hogy miket tud a srác, és azt sem lehet elvenni tőle, hogy megdöglik a pályán.
És pont emiatt idegesít, amikor tényleg ilyen alap passzokat ront el sorban. :/ Mert ha csak ennyit tudna, akkor nem is várna az ember többet (Karsdorp neve mond vmit? :D pedig őt is bírom amúgy), de tudván, hogy amúgy a srác kva jó, így azért zavar.
Ez a tipikus "érted haragszom, nem rád" eset részemről, isten ments, hogy kutyázzam. :)
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2023.08.27. 18:14


F.Totti írta:Pellegrinit menő lett most kutyázni. Oké, elfogult vagyok a másik irányba, de nehogy már bárki azt gondolja, hogy ő nem Roma szint.
Tegnap szimplán átlagos volt. Volt bőven szép labdája, volt jó lövése és több szép szerelése. De ennél sokkoal fotosabb, hogy az utolsó percig majd megdöglött a pályán. Neki sokkal jobban fájt a vereség, mint itt akármelyikünknek vagy a baromságokat posztolgatók közül bárkinek. De látványos volt a szar lövése, így ő most egy logikus céltábla. Danikov, magadra ne vedd. A te kritikád teljesen normális stílusú és rendben is van. Máshol jött szembe pár kiakasztó komment és itt dühüngöm ki magam.

A meccset hasonlóképp láttam. Voltak szép megmozdulások, de kevés volt a tervszerűség. A félterültre vagy akár teljesen keresztbe mozgó szélsők és a szélességet tartó támadók nekem tetszettek. Jó elgondolás, volt is belőle helyzet. A Dybala-Pellegrini helycserékben is van ráció. Kapott levegőt tőle Dybala és volt is előtte bőven passzlehetőség. A legjobban a Dybala-Paredes játékkapcsolat tetszett. Paredes persze még túl keveset volt a csapattal ahhoz, hogy irányítson, de menni fog neki. Pellegriniről ezzel elég nagy súly kerül le, közelebb is mehet a kapuhoz. Az az igazi helye és szerepköre. Jónak kell lennie ott. Összességében ez a középpáálya sokkal támadóbb, mint a tavalyi. Csak ez sajnos meglátszik a védekezésünkön. De azt tuti kiegyenesíti Mourinho. Kristensen sem hiszem, hogy csak ennyit tud, Llorente pedig szerintem jó lesz. A nagy kérdés számomra most Smalling és az, hogy Mou hogyan talál egyensúlyt. HA jön a busz, akkor ez nagyon szar szezon lesz, mert ez a keret sokkal kevésbé fog tudni buszozni. DE egyelőre kifejezetten tetszik, hogy próbálunk előrejátékban erősíteni. Leginkább ezért vagyok bizakodó.


Ő maga határozza meg a csapat színvonalát és pont ez a baj! Ameddig ő a csapatnál lesz, addug nem lesz nagyobb a színblvonal.
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég