Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.12. 18:36


Nem tudom. Ez lenne Roma igazi arca?
Nem, ez Mou arca csak - és ezáltal jelenleg a klubé
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.12. 18:08


Hááát...
Nehéz megcáfolni ezeket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: h.zsotti Dátum: 2024.01.12. 18:05


Ma is nagyon sokat gondolkoztam a csapaton. Visszaemlékeztem h milyen jó volt góloknak örülni, vagy h mennyire szerethető támadófocit játszottunk régen.
Sokkal kevésbé ismert focistákkal. Átlagban.
Volt néhány kiugró BL szereplés de az pont azért volt jó mert meglepi volt. Sose gondoltam volna h lesz valaha 2 olyan sztár csatár egyszerre mint Lukaku és Dybala.
Azon gondolkozok nem-e az identitásunkat vesztettük el ? Tettük magasra a lécet egy olyan klubnak ami igazából egy stabil szerethető élbolyhoz tartozó nem top de nem is közép csapat?
"Kis" csapatként jobban szerettem nézni a meccseket. Mostmeg játszuk a fejünket h top klub vagyunk...
A játékosok többségénél is az alázat helyett az arcozást, látom. Nem vagyunk szimpik. Alattomos , időhúzó, színészkedő a magatartásunk a pályán.
Nem tudom. Ez lenne Roma igazi arca?
h.zsotti
 
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006.06.07. 00:59
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.12. 15:21


Tomm, ezt nem Josétól várom/várjuk. :)
Danikov, én sem látok ilyet, ám ekkora mértékű tervezés és projekt nagyon kevés klunbál lehet. És valóban: túl sok dolgot írtam egyszerre "elvárásként". :) Természetesen nem egyidejüleg kellene ezeknek állandóan megvalósulnia.
Azt meg én írtam rosszul, hogy az elődöntő/negyeddöntő kívánságnál nem is a BL-re gondoltam! :) Az Európa-liga járt a fejemben. De amiket leírtam, azok nem teljesíthetetlen feltételek. Valahol ezen a polcon kéne mozognia egy AS Roma-projektnek szerintem.
Phoenix, köszi szépen! Minden világos. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.12. 12:52


Ne haragudjatok, de ez mi? Mi az, hogy emberibb kommunikacio, nezheto foci, de kupa nem? Ez teljesen az ellentete zsozenak. Azt varjatok, hogy teljesen kiforduljon onmagabol? Fordulnatok ki teljesen onmagatokbol ti!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.01.12. 11:06


Zsolti írta:...BL-hely, dobogó körüli toporgás, kupákban elődöntő, negyeddöntő, Olasz Kupában legalább két kör, plusz az átlagosnál nézhetőbb foci, emberibb kommunikációval.


ezt én itt most bárhol aláírnám, akár még az emberibb kommunikáció meg foghúzva a nézhető foci nélkül is
egy bibi van csak ezzel
mióta én ASR-szurker vagyok (huszonéve már, öregszem), ez így egyben mikor volt meg? volt BL-hely még a 2000es évek elejétől kezdve, volt pár Coppa (még győzelem is), nemzetközi kupákban elődöntő, még anno második csoportkör BL-ben, Real Madrid verés, volt itt minden
de legalábbis az én olvasatomban soha nem volt olyan, hogy ezt egy koncepcióra felhúzva, hosszú távon megtervezve, elemezve a rizikókat, mérföldköveket tették volna meg a vezetők
kicsit olyan ez, mint amit a Lazio példájára írtam, hogy sorozatos kifutott eredmények

ezt mondjuk rakd szembe a Sevillával, ahogy már az EL-döntő körül is beszéltünk róla
azért 7 döntő mondjuk 15 év alatt, az nem kifutott, mellé lőtávolban a bajnokságban a BL-helyek, BL-csoportkör harmadik helyek, ami után jön az EL-döntő/győzelem
és hol van egy Sevilla tradícióban, érzésben, névben Rómához? hol volt pénzben, lehetőségekben, amikor elindították ezt a "projektet"

kicsit nekem az az érzésem szeretett klubbunkkal kapcsolatban sommásan, mióta én aktívan követem a történetet, mint amikor január elsején ráállsz a mérlegre
két opciód van
csinálsz egy diétát (=projekt), kitűzöl vmi célt, jobb esetben eléred, nagyobb valószínűséggel a felénél feladod a 'csába
mi a végösszege a dolognak? elcsesztél egy csomó időt, pénzt, energiát kajára, étrend-kiegészítőre, kondibérletre, miegymás, de a felénél meguntad, kiszállsz, és nekiállsz újra zabálni
aztán oda jutsz, ahonnan elindultál, ha még nem hátrébb
a másik lehetőség, hogy átgondolod az egészet, csinálsz egy életmód-váltást, és szisztematikusan, kis lépésekben életed végéig tolod

én kb ezt látom nálunk
projekt projekt hátán, legyünk tikitaka (LE), legyen támadófoci (Zeman), kell egy sztáredző (Mou), kell egy romanista (EDF), építsünk fel házon belülről egy saját Guardiolát (Montella), építsünk fel egy félig no-name embert Olaszországban (Rudi, Fonseca)
aztán az összesnek az lett a vége, hogy a felénél elfáradt, besült, nem működik, hozzunk egy tűzoltót (Ranieri), majd újratervezés, de 180 fokos fordulattal

én megmondom őszintén, vhol nekem az hiányzik, hogy legyen egy hosszútávú vízió, ahova és amilyen úton el akarunk jutni
nem 5 éves, meg stadionprojekt, hanem olyan szinten, mint pl egy Athletic Bilbao, Ajax, stb
és ERRE építve a projektek, mint stadion, sztáredző, menjünk-e BL-be, stb

ti láttok ilyet, ha a nagyképet nézitek?
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2024.01.12. 10:53


Zsolti írta:Mit iszol, Phoenix? :)
Köszi, jólesik.
De tisztázzunk valamit. :)
Te azok közé tartozol, akik még hisznek Mourinhóban és a stábban? Nincs vele semmi probléma nyilván, csak kérdezem.
Tomm, te megvagy? Nálad összeforrt már a cérna? :)



Én az vagyok aki 3 éve szurkolok Josénak h eredményes tudjon lenni a bajnokságban… persze nagy élmény volt kimenni a Puskásba de azt leszámítva számomra az út ahogy tavaly eljutott a döntőbe már az sem tetszet….

A bajnoksági eredménytelenséget meg egyszerűen nem tudom elfogadni ( max az első évben ) de a tavalyi és ez a mostani ez szörnyű!

Szóval ilyen furcsa paradoxon a helyzet hogy rettentően szurkolok neki mert szenvedélyes meg showman meg szembe megy a forgalommal , sőt Totti és Spaletti után szépen lassan leszoktam a rendszeres Roma meccs nézésről amit Mou visszahozott 3 éve stb stb de akkor is elfogadhatatlan számomra ez az eredménytelenség , szóval haragszok is rá!

Ami ugyanennyire dühít az az UEFA… ilyen nincs h egyedüliként mi nem igazolhatunk egész Európában évekig…
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.12. 06:36


:) Ez óriási.
De úgy néz ki, hogy a tulajék nem a trófeákért hozták/tartják meg.
A szerda esti kirohanásodnál értettem meg végleg, hogy te hogy viszonyulsz a Mourinho-jelenséghez, tomm. Nagyon következetes vagy amúgy. Egyedül az időpont homályos nekem, de az attitűd most már világos. Nyilván a sz.r játék miatt vársz cserébe kupákat, meg hát mert ő ezt hirdeti, meg a múlt, stb.
Nekem bőven elég lett volna tőle az, ami egy másik jó edzőtől: BL-hely, dobogó körüli toporgás, kupákban elődöntő, negyeddöntő, Olasz Kupában legalább két kör, plusz az átlagosnál nézhetőbb foci, emberibb kommunikációval.
De mondjuk az tényleg gáz, hogy 3 év alatt nem tudott elérni egy Olasz Kupa-elődöntőt.
Nehezemre esik leírni, de még így is minden esélyünk megvan a BL-helyre és egy újabb EL-menetelésre.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.11. 22:32


.José régen se nyert meccset szarrá gyakorolt, kottázott játékból. Vagy minőségből nyert, vagy mentalitással, koncentrációval


Igy van.ezert, ha nem nyer, akkor duplanulla. Ha tegnap csak behuzzuk a 90.perces hatulpasszolgatassal, akkor az rendben van. Az ugy special one. De kikapni, kiesni a kupabol szr jatekkal en is tudok. Az ugy mar special 8milliard.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.11. 22:23


Trigo, Danikov, ez a Serie A, a focitaktika csúcsa. Ha nem lenne begyakorolt játékunk 3 védő, 4 védő, 5 védő, mély blokk, 5-6-7 emberes letámadás és minden hasonló alapséma ellen, nincs az a José kezéből kajáló sajtó, ami ezt ki ne szivárogtatta volna. Ez Olaszországban olyan alap, ami ha nincs meg, tutira elugatták volna a játékosok. Sőt biztos volt speciális felkészülés Sarri 433a ellen is. Ez egészen-egészen biztos. Lehet nem Mourinho rajzolja fel és gyakoroltatja be, de akkor vmelyik segédedző. A gond ott kezdődik, ha ezek nem működnek. Az őrület meg ott, amikor José rögtönöz támadójátékot. Mert a második félidő nagyrésze egész biztosan rögtönzött volt. Ezért ment az állandó mutogatás, magyarázás.

José régen se nyert meccset szarrá gyakorolt, kottázott játékból. Vagy minőségből nyert, vagy mentalitással, koncentrációval. Ezért is bukik 2 év után törvényszerűen. Motiválni, 120%-on pörgetni nem lehet évekig.

Végülis amiért hoztuk, azt megtette. Nyertünk címet, folyamatosan szerepeltünk, imádta a nép és a végén majd feléget mindent. Csak a szokásos.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.11. 22:10


Valojaban semmit nem szamit a hetvegi eredmeny. Legalabbis abbol a szempontbol szinte biztosra veszem, hogy nem, hogy kirugni nem fogjak. Se most se ket honap mulva. Mindegy mi lesz. De talan nem hosszabbitanak vele.
Lehet, hogy ocska, otvar a hozzaallasom, foleg az eddigiek tukreben. Akkor az. En sajnalom a legjobban.
De itt befejeztem. Leirtam, passz. Drukkoljatok, erezzetek jol magatokat!

Nem zsolti. Nem tudom, mi tud visszaforditani. Talan egy el-gyozelem. Nem azert mert eredmenykozpontu vagyok, hanem mert narci ezert van itt, nal ez a hivatkozasi alap. A 26 trofea. De a semmi (ido) biztosan nem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.11. 22:05


No akkor nem forrt össze a cérna, tomm.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.11. 22:04


Én nem tudok a csapat ellen szurkolni tök mindegy ki az edző. Rangadón meg végképp nem. Retkes északiak, b@sszuk meg a szájukat. Ha ez megmenti Josét, akkor így jártunk. De vasárnap győzni kell!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.11. 21:52


En magasrol teszek ra (mint mar tobbszor is mondtam) milyen ember az edzo. Nyilvan jobb egy spall-fele rem szimpatikus figura, mint egy ilyen barom, de ez szamomra huszadrangu.
De kerem, az, hogy a lazio elleni kupameccsen a 1-0as vesztes allasnal a kb 90.percben is megy a hatul passzolgatas. Na nem! Ezt nem! Kapjunk ki! Hajra! Forza milan! Vegezzunk a 15ik helyen! Takarodjon az ilyen!
Ahhoz tudnam hasonlitani, mintha megbukik a gyerek, akkor inkabb vesszen oda a mar befizetett nyaralas, inkabb maradjon ki az en nyaralasom is, szivjam meg en magyon, de nem bosszu, nem buntetes, hanem keszuljon fel a kolok a potvizsgara!
Buzinnyo mellekszereplo, a kovetkezo meccs epizod, a hatralevo meccsek is azok! Az as roma szamit, ami nem adogathat ilyen helyzetben hatul! Ha ehhez nekem is szpnom kell, mint a torkos borz, akkor szpjak! Hajra milan, okozz nagyon rossz estet nekem! Itt blamalom magam folyamatosan , de mit sem szamit,mert az as roma az elso es nem a buszkesegem, nem ez a meccs, sem az ideny!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.11. 21:37


Mit iszol, Phoenix? :)
Köszi, jólesik.
De tisztázzunk valamit. :)
Te azok közé tartozol, akik még hisznek Mourinhóban és a stábban? Nincs vele semmi probléma nyilván, csak kérdezem.
Tomm, te megvagy? Nálad összeforrt már a cérna? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.11. 21:25


mármint Zsolti elmúlt két évének biztosan az :D

h.zsotti: :D

F72: ha nem mutatná a kamera soha, akkor el tudnék vonatkoztatni :))))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2024.01.11. 20:30


Zsolti írta:Régen egy kézis barátom azt mondta, hogy őt nem érdekli, ha kiesünk a Serie A-ból, de a Laziót mindkétszer verjük meg. Vagy ha nem is, minimum döntetlen legyen. Nem kaphatunk ki. Mosolyogtam rajta mindig. Lazio-mániás volt. Mint a Roma szurkolók jelentős része, talán helyesen is. Én nem vagyok az. Nekem a tegnapi is egy kupameccs volt, ahol kiestünk. Mint tavaly a Cremonese ellen. Az, hogy pont a városi rivális ellen, csak egy picit volt fájóbb.
Nem úgy, mint nektek.
De srácok. Könyörgöm...
Miért pont most...?
Miért pont most szakadt el a cérna olyanoknál is, akik amúgy elkezdtek bízni egy jobb minőségű fociban Mourinho irányítása alatt ? Mert a remény abszolút megvan ezután is. Ha Dybala a pályán van, olyan játékunk van, hogy az ellenfél védekezni kényszerül. Olyan dominancia és nyomás képződik az ellenfél térfelén, hogy az elképesztő. Biztos benne van ebben az edző munkája vastagon, de Dybala személye még inkább. Ha nincs a Kölyök, akkor viszont bunker. Talán F.Totti írta anno, hogy Gasperini Atalantája olyan, hogy ha valaki kiesik, egy másik játékos azonnal illeszkedik a helyére, mert rendszerben gondolkodnak. Ez a rendszer Mourinhónál is tökéletesen működik - a védelemben. Hihetetlen, de oda bárkit betesz kényszerből, tudja, mi a feladata. Mintha világéletében ott játszott volna. Elöl viszont no Dibu, no party.
Hátvédgondok.
Kristensen a második meccsét játszotta belső védőként.
Huijsen a harmadikat felnőttként.
Mancini nem edz, csak fájdalomcsillapítóval játszik pár hete.
És parádésan működött ez a hármas. IS.
Szóval nem értem ezt a hirtelen felháborodást. Nem leszek álszent: nem mondom, hogy nem esett jól olvasni a káromkodásokat és a kételyeket.
De gondoljatok csak bele. Mi van, ha véletlenül beakad egy lecsorgó a 95. percben ? Utána emberelőnyös hosszabbítás, továbbjutás. Mourinho megcsinálta, stb. Akkor minden megbocsátva ??? Vagy ha megint Európa-liga vonatozunk egy jót. Értitek... Hány ilyen meccsünk volt, hogy hátrányból elkezdtünk dybalázni, és behúztuk a végére valahogy? Ott sem volt szisztéma, csak dominancia és nyomás. Mourinho joggal bízott benne, hogy ha mostanában háromszor sikerült, most is összejöhet. Csak most fordított volt a szereposztás. Dybala nem érkezett, hanem távozott.
Negyedjére kaptunk ki a Laziótól. Tavaly Cremonese-cumi. Néhány kínos nemzetközi és hazai eredmény.
Miért pont most, skacok?
Ugyanúgy megverhetjük a Milant meg utána a gyengébbeket ezután. Azzal a módszerrel, ahogy eddig. Persze engem ez nem dob fel, de pont most felesleges elküldeni Josét az anyjába, ha eddig nem tettétek.
A Milan tegnap 11 felnőttjátékost nélkülözött a keretéből sérülés miatt. Minimum. Sportiello, Pellegrino, Florenzi, Thiaw, Tomori, Kalulu, Bennacer, Krunic, Pobega, Chukwueze, Okafor. Na ezt talán már sérüléscunaminak merem én is nevezni.
Hát hajrá.
Szóval én a tegnapi miatt nem zúdítanék Mourinhóra szitkokat.
A negatívumok nem most tetőztek. Nem tegnap érett be egy folyamat.
Ezek után is folytatódhatnak, jöhetnek a mourinhós győzelmek.
És ha Dibu lesz, akkor jönnek is.


Tudom nem sokat számít a véleményem ( lehet semmit :lol: ) de nálam ez az elmúlt két év top hozzászólása :wink: :!:
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: h.zsotti Dátum: 2024.01.11. 19:11


Most vettem észre egy nagyon fura dolgot.
Régebben a meccsekről bennem maradtak pillanatok, gólok, helyzetek bármik....
Most meg nem emlékszek szinte semmire h mi történt eddig ebben a szezonban. Az atalanta meccs hétvégén volt. Szinte teljesen kitörlődött. Eskü nem ittam :)))
h.zsotti
 
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006.06.07. 00:59
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.11. 14:27


Mindig merjél bedobni mindent, danikov. :)
Köszi a választ, F72.
Nehéz megítélni a több tízezer ember Mou-rajongásának mértékét, de vannak aggályaim.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.01.11. 13:31


Trigoria írta:Ilyenkor belegondolva, mit gyakorolnak nap mint nap órákon át edzésen vajon?

Annyira köszönöm Trigo, hogy ezt így feltetted :) Az egész délelőttös picsogásom után nem mertem már ezt is bedobni, de ezen gondolkodom hetek óta.
Megint azzal kezdve, hogy semmi tapasztalatom nincs sem edzői, sem játékos-oldalról, de nekem annyira fura, ha egyfélét tud csak játszani egy csapat.
Ha teszem azt az edző kitalál X db felállást, mozgásokat, automatizmusokat különböző helyzetekre, 11-11 ellen, emberhátrány, előnyben vagyunk, hátrányban vagyunk, stb, akkor az edzői gyengeség/hiba, ha ezt nem tudja átültetni vagy igazat kell adni Mou-nak, hogy a keret ennyit tud?
Mármint úgy értem, ezen a szinten, ahol az ASR van, ez vhol alap, hogy van egy alapjátékom, de ha A vagy B történik a pályán, akkor kb csettintésre átálláok csapatszinten, és X meg Y játékos tudja, hogy eddig ezt a területet kellett így bejátszanom, most meg azt a területet kell úgy. Mert ez lenne az, amit heti 4 napban gyakorlolnak, teszem fel.
Nyilván más kérdés, hogy ez végeredményben bejön-e, de aki nálam jobban ért hozzá (kb mindenki :D), az lát ilyet nálunk? Tudják amúgy a játékosok a váltásokat, és csak az edzőn múlik, hogy sz.r döntéseket hoz és ragaszkodik az egyetlen és mindent megváltó felálláshoz, taktikához, stb, vagy alapból a csapat nem képes egyéni szinten vagy kollektíve erre?

Nekem a kakasülőket olvasva meg néha akár a falkaösztönből is az jön le, hogy amúgy nem teljesen fogalmatlan az edzői stáb meg a csapat sem, de vmiért mégis ezt a kefét rágjuk kis túlzással 2 éve, hogy ha nincs ez vagy az a csapatban, akkor megáll a tudomány, stb.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2024.01.11. 13:24


Trigoria írta:Ugyanazt gondoljuk amúgy F72, csak én az első két szövegrészed után fejezem be a gondolataimat, és nálam nincs harmadik.
Nyilván ha 20 évig ezt kéne nézni, nagyon sokan elfordulnának a Romától. Tehát ez csak egyéni dolog, hogy kinél hol a határ.


Persze, ez így van... nem számonkérés akart lenni.
Inkább egy javaslat, hogy talán könnyebb, ha nem arra
figyelsz, hogy egy ellenszenves személyiség ül a padon,
hanem arra, hogy 11 mez van a pályán, amivel így vagy úgy
jóban-rosszban összeforr az életed, amely sok örömet okozott
és reméljük még fog is a jövőben...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2024.01.11. 13:18


Zsolti írta:Igazából semmi olyan nem történt, ami korábban ne történt volna meg. Egy kérdésem lenne még, F72. Nyugtass meg. :)
A stadionban lévő szurkolók ugye sokkal jobban szeretik a klubot, mint a jelenlegi edzőnket?


Mások nevében nem tudok nyilatkozni. Persze néha egy egy hozzászólást olvasva
nekem is már az volt a véleményem, hogy valaki jobban szereti a nagy Special One-t,
mint az AS Romát... Legutóbb egy hete olvastam egy posztot, miszerint akármi is lesz,
ha egyszer el is megy a Romától ez az ikon, - persze reméli, hogy ez a nap
sosem jön el - már akkor sem változtat a tényen semmi, hogy a nagy Mou a Roma történetének
legnagyobb ikonja, legjobb edzője.
Ez volt az, amikor nagyon nehezemre esett már nem elküldeni az illetőt a búbánatos pi...ába...
Schaffer Alfréd, Fulvio Bernardini, Liedholm, Eriksson, Capello, Spalletti egyszerűen
nem érnek fel a nagy harcos, a világ ellen egyedül harcoló és szembeszálló vátesz szintjére.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.11. 13:14


F72: király amit írsz. De ugye nem voltunk és nem is vagyunk ugyanabban a helyzetben. Neked azért más a kötődésed a Sudhoz pl. és ezáltal a klubhoz is. :wink:
Nekem innen Budapestről nem kell kitartanom csak azért egy olasz klub mellett, mert az volt a szerelmem 20+ évig. Akár szakítani is lehet, nem ördögtől való. Persze nem ez a helyzet, de azért létezik ilyen.
Nekem nem része a mindennapjaimnak úgy a klub mint az olaszoknak (és neked), nem élek Rómában sem.
Nekem ugye ez valahol a szórakozásról szól leginkább. Semmi nem kötelez rá, hogy mindenáron megnézzek, megéljek egy Roma meccset, hisz nem jön szembe másnap azonnal az egész az utcán, mintha ott élnék kint.
Persze nyilván ennél mélyebb a kötődésem a klubhoz, de már években mérhető ez a Mou-s folyamat, ami amortizálja a szurkolásom.
Nem tudok eltekinteni az edző személyéről, a játékounktól, a játékosok viselkedésétől csak azért mert ez ugyanaz a klub, és örüljek ha nyerünk, mindegy mi van mellette és mögötte. Nem megy, nem szórakoztat, sőt taszít jelenleg az egész.

Ugyanazt gondoljuk amúgy F72, csak én az első két szövegrészed után fejezem be a gondolataimat, és nálam nincs harmadik.
Nyilván ha 20 évig ezt kéne nézni, nagyon sokan elfordulnának a Romától. Tehát ez csak egyéni dolog, hogy kinél hol a határ.

Más:
amiket írtok F.Totti, hogy támadásnál nincs elképzelés. Ilyenkor belegondolva, mit gyakorolnak nap mint nap órákon át edzésen vajon?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.11. 11:46


Hitet adtok. Mindenki hitet ad. Én a magam nevében nagyon szépen köszönöm.
Most még nem megy a szurkolás, de nagyon remélem, hogy idővel a régi leszek.
Mourinho ezt is a maga javára fogja fordítani. De róla ennyit.
Igazából semmi olyan nem történt, ami korábban ne történt volna meg. Egy kérdésem lenne még, F72. Nyugtass meg. :)
A stadionban lévő szurkolók ugye sokkal jobban szeretik a klubot, mint a jelenlegi edzőnket?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.11. 10:59


Na, most az tegye fel a kezét, aki nem tudta hogy lesz(nek) ilyen napok itt a fórumon már abban a pillantban, mikor Mourinho ideigazolt! :D

A lényeg az, amit F72 mond. Tök mindegy mi van most. A Klub marad. José majd valamikor távozik. A Klub akkor is itt lesz nekünk. Igen, minden ilyen meccs után meghalunk picit, de a Klub sosem hal meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég