Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.10.28. 12:45


F.Totti írta:Látom meg van új Ucanunk :)

Nura és a másik feka srác valóban nem ügyetlenek, de gyerekek még. Verde például sokkal kiforrottabb játékosnak tűnt, mégis szenved az átállással.
Főleg a habitusuk nagyon "youth". Ügyesek, technikásak, gyorsak, de fizikálisan és mentálisan még messze nem Serie As játékosok. Azzal viszont egyetértek, hogy a felnőtt keretnél a helyük és kezdjenek kapni 5 perceket. De kezdetni még az Udinese ellen is meredek lenne bármelyiket. Komoly értékneknéznek ki. Reméljük sikerül felépíteni őket.


Szerintem az első lépés, hogy kezdjen el edzeni a nagyokkal. És pont úgy ahogyan mondod, kapjanak a kis csapatokkal szemben 5-10-15-20 perc lehetőséget. Szépen lassan felépítve a beépülésüket.. Nem kell itt millió €-kat költögetni Bruno Peresekre, amikor van potenciál, mert azt tényleg pazarlásnak ítélem én is! Ha pl most elkezdené Nura-t, akkor jövőre a kis csapatok ellen kaphatna már 1-1 félidőt.. Nem kell kapkodnunk! Csak legyen egy jól látható a folyamat. Persze ehhez kell a folyamatos fejlődési folyamat látszata és a jó teljesítmény is. De ha az meg van, akkor tényleg csak Rudin múlik minden... ZZ-nél már biztosan kezdő lenne a srác.... Mondjuk pont olyan is lenne.....:)))) Annak viszont nincsen értelme, hogy nem kap játéklehetőséget és csak a padot koptatja, mert attól meccs rutinja nem lesz a felnőtteknél.... Azért is mondtam, hogy először csak eddzen a nagyokkal, de meccseljen a fiatalokkal,l és ha Rudi bevetésre készen látja, akkor hívja a padra! Viszont ha hívja, akkor adjon neki pár percet... Én legalább is így csinálnám.....
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.28. 12:28


Télen elküldhetnénk őt is egy 2 hetes vakációra, aztán közben elholebasoznánk a Watfordnak
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.10.28. 12:23


jó azt tegyük hozzá, hogy én soha nem rajongtam érte. tavaly is a hajamat teptem miatta sokszor, de most kiegészítő embernek is kifejezetten gyengének látom. Bár nem zárom ki, hogy én vagyok előítéletes :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.28. 12:05


:-D

Tavaly amúgy nem volt még olyan rossz.
Nem is értem, egyes játékosok simán bírják a végtelenség ok pl Totti 39. Mások meg „meghalnak” 30 évesen pl Toro. Főleg h egy védő elvileg minél idősebb annál jobb
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.10.28. 11:37


ahh, akkor beallhat. legyen inkább lelátó :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.28. 11:25


fogkefe1 írta:Olyat is lehet h Toro a balon. Láttunk már idén ilyet. (Mondjuk fogtuk is a fejünket)

Torosidisnek szerintem a legideálisabb hely a pályán Ucan és Ponce között van Garcia mögött
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.28. 10:57


Olyat is lehet h Toro a balon. Láttunk már idén ilyet. (Mondjuk fogtuk is a fejünket)
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2015.10.28. 10:34


zsolti írta:De Sanctis,Maicon,Castan,Vainqueur,Iturbe,Falque.
Szerintem ebből a hatosból négyen kezdeni fognak.

Nincs DDR és Salah, szóval Vainqueur és Falque tuti.
Iturbe talán a BATE ellen kezdett utoljára, azóta pályára sem lépett, szerintem nincsenek jóban Rudival, ő szerintem nem kezd.
Castan esélyes, ha van olyan állapotban.
De Sanctis nem hiszem. Kapusposzton minek pihentetni? Majd játszik DS a kupában.
Maicont nem tudom, de szerintem ha valamelyik szélső védő pihen, akkor inkább Toro fog kezdeni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.28. 09:45


Véleményem szerint Garciának még ma van egy utolsó lehetősége egy komolyabb rotációra a nagy menetelés közepette.Utána újabb rangadók és BL,azokon már nem lehet forgatni a csapatot.Tehát ma teljesen elégedett lennék egy nézhetetlen,atomgyenge 1-0-val is.Ma tényleg csak a három pontos közhely a lényeg.
De Sanctis,Maicon,Castan,Vainqueur,Iturbe,Falque.
Szerintem ebből a hatosból négyen kezdeni fognak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.10.28. 08:55


Látom meg van új Ucanunk :)

Nura és a másik feka srác valóban nem ügyetlenek, de gyerekek még. Verde például sokkal kiforrottabb játékosnak tűnt, mégis szenved az átállással.
Főleg a habitusuk nagyon "youth". Ügyesek, technikásak, gyorsak, de fizikálisan és mentálisan még messze nem Serie As játékosok. Azzal viszont egyetértek, hogy a felnőtt keretnél a helyük és kezdjenek kapni 5 perceket. De kezdetni még az Udinese ellen is meredek lenne bármelyiket. Komoly értékneknéznek ki. Reméljük sikerül felépíteni őket.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.10.28. 00:56


Ha reálisan nézzük, akkor 5 évente egy srác az aki be/visszakerülhet a csapatba. Legalábbis a múlt erre enged következtetni. Erősebbek a hozott fiatalok, mint 6-8 éve az akkori 18 évesek, de az első keret is erősebb. Garcia pedig biztosra megy.
Ugyanakkor mindig arra hivatkozni, hogy nincs idő a fiatalok beépítésére, mert eredménykényszer van szűklátókörűség. Még topcsapatoknál is jönnek fel tehetségek. A Barcánál csak az elmúlt 1-2 évben pl. Bartra, Sergi Roberto, Rafinha; a Reálnál Varane, Carvajal, Jesé, Cherysev; a Bayernnél mostanában kevésbé, de Kimmich még így is többet játszott, mint nálunk az összes felkerült fiatal együttvéve.
MU-nál Phil Jones, McNair - de Pereira és Lingard is kapott néhány percet.

Persze fel lehet hozni a hozzánk hasonló City-t is. Én csak azt akarom ezzel mondani, hogy a nagycsapat és a fiatalok szerepeltetése nem kizáró ok. Verdénél is az volt a furcsa, hogy a srác jó teljesítményt nyújtott, mégis az aranyeret kapó Iturbe játszott. Rudinál is akkor volt tere ennek inkább, mikor a hullámvölgy elég mélynek tűnt. Itt Verdézett a fél társaság és most a Frosinoneba nem fér be a srác. Én is feltenném a kérdést, hogy akkor most nem elég jó? Nem hiszem.

Én továbbra is úgy gondolom, hogy vannak csapatrészek, ahol gyengébbek vagyunk és vannak meccsek amikor igenis pihentetni kellene. És ilyenkor ki lehetne próbálni néhány fiatalt, mert lám jönnek a kritikák, hogy Sab semmit sem érő játékosokra dobálja a milliókat. Nura akkor kerül a csapatba, ha Rudi is úgy gondolja. És pont. Megint firtatjuk és fejtegetjük, de ő dönt. És amíg az eredmények jönnek, addig jól dönt még ha úgy látjuk is néhányan, hogy tehetségeket kótyavetyélünk el. Nekem is akkor nagyobb a szám a fiatalok kérdésében, amikor a 10. döntetlenünket játsszuk. Most max. azt a rizikót érzem, hogy Pjanic nem pihen, esetleg megsérül vagy elfárad. De ez legalább lehetőséget ad agyonidealizálni az Ucsán kérdést. :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.10.27. 15:24


Cejas! Nézem a primavera topikot, pont ezért intéztem hozzád a kérdést... 8) . Én azért bízom a Nura kérdésben 1%-al jobban, mint bármi másban, mert az a poszt most nagyon hiányzik nekünk. S ha 5-10 perc alatt lát benne fantáziát Rudi, akkor lehet, hogy fenn tartja, s talán beépíti. Bár ami Verdével is történt..... Pedig benne láttunk itt sokan potenciált.... :|
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.10.27. 15:13


Az hogy valakit felhívnak nem jelent semmit. :-)

Seba kérdésére - nem én vagyok ebben mérvadó. Én vagy 3-4 fiatalt simán beépítenék évente. :D :D Max. kiesnénk. :D
Ha átnéztek a Primavera topicba, akkor pont legutóbb linkeltem egy meccs összefoglalóját. Ez a Nura srác bitang gyors, passzolni is tud. Igazi gólpasszkirály. A primavera góljaink fele úgy kezdődik, hogy fut a jobbon Nura. A Barca érdeklődését vegyük hozzá (elutáltuk őket nagyon hamar és fixáltuk Nura transzferét gyorsan).

Én is pedzegettem korábban, hogy egy ilyen hiányposzton tényleg meg lehetne próbálni egy ennyire tehetséges srácot. Pont ilyen Udinese elleni meccseken. De nem én vagyok az edző. Engem fél év alatt kitennének a csapatból, mert a seniorok lázadoznának a túl sok fiatal miatt és hogy miért nem minden meccset ők játszanak végig. Garcia az, aki felhozhatja Nurát és játszathatja.

Umar és Machin is ücsörögtek már a padunkon. Garciából többet nem nézek ki, mint amennyit Soleri kapott: 5 percet. Vagy nullát.
Majd ha elfogy mindenki és Rüdigernek kellene csatárt játszani - akkor lehet, hogy Sadiq is beáll.

Megnéztem. Sadiq Umar 3 meccsen ült a padon, legutóbb a Fio ellen is. Machin 2 meccsen nézhette a nagyokat közelről. Nem egy különös dolog ez, hogy bekerülnek a keretbe. A különös az lenne, ha pályára lépnének. Mostanában Garcia fura, mert a taktikán is változtatott. Lepjen meg!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.10.27. 15:09


Igen, de ebbe benne vannak a Youth League meccsei is! Nem véletlenül írtam a Primavera-ban elért eredményeket.... :P :P :P

A holnapi meccsre felhívák a nagyokhoz? Jól értelmezem???
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.27. 14:58


Sadiq Umar (8 goals in 3 matches) and Nura from the Primavera side have been called up for tomorrow's match. Jose Machin called as well.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.10.27. 14:13


Nura Primavera-ban nyújtott teljesítménye: 5 meccs 2 gól, 2 assist. 18 éves.... Ez nem elegendő ahhoz, hogy a nagyokkal eddzen??? Ahogy elnézem a posztját, kb megegyezik Maiconéval... RB RM...., de mindkettő oldalon tud játszani!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.27. 13:57


Fogkefe:ja. :wink:
mcsabi:jó. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.27. 13:50


Triplázna a Roma. :lol:

Milyen szép kis mondat.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.27. 13:47


zsolti írta:Figyelj csak,mcsabi,mit szólnál hozzá,ha fejenként egy ezrest összedobnánk neked a fórumról,és te cserében soha többet nem nézel Roma-meccset?
Óriási élményektől fosztanánk meg,de legalább a világ legjobb csapatát nem néznéd hétről hétre.
Benne vagy? :) :wink:

A Roma nem eladható :). De ha ezen múlna, akkor az idei triplázásunk minden mérkőzését felvételről nézném :P :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.27. 13:44


zsolti írta:Teljesen igazad van,fogkefe,de miért vennénk védőt télen? Mikor már vettünk feleslegeseket nyáron.
Gyömbér és Emerson Palmieri miért kellett nyáron,ha majd veszünk rájuk védőt télen?
Nyáron vészkuka, télen meg minőség? Én ezt nem hiszem.
Nem fog itt jönni jobb képességű védő télen,ha nyáron nem jött.
Amúgy egyetértek, fogkefe. :wink:
És sebával is Nurával kapcsolatban.Ha van egy több szem által kiemelkedőnek vélt fiatal a klubban,akkor azt valahogy fel- és be kell építeni.Nagyon nehéz feladat.
De mi nem is nagyon próbáljuk. :(

Mert ha ezer gólt kap egy csapat akkor védőt vesz. Egyszerű. :-D
Ha kell elmegy Iturbe, de jön védő, ha Rüdiger vagy Toro nem találja meg a formáját.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.27. 12:00


Figyelj csak,mcsabi,mit szólnál hozzá,ha fejenként egy ezrest összedobnánk neked a fórumról,és te cserében soha többet nem nézel Roma-meccset?
Óriási élményektől fosztanánk meg,de legalább a világ legjobb csapatát nem néznéd hétről hétre.
Benne vagy? :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.27. 11:30


Corso22 írta:És mcsabit eltíltani a meccsek nézésétől. :)

Kösz :lol: :lol: :lol: . Amúgy a hétköziről is lemaradok, így az udine ellen nem kell félnetek :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.27. 11:28


Teljesen igazad van,fogkefe,de miért vennénk védőt télen? Mikor már vettünk feleslegeseket nyáron.
Gyömbér és Emerson Palmieri miért kellett nyáron,ha majd veszünk rájuk védőt télen?
Nyáron vészkuka, télen meg minőség? Én ezt nem hiszem.
Nem fog itt jönni jobb képességű védő télen,ha nyáron nem jött.
Amúgy egyetértek, fogkefe. :wink:
És sebával is Nurával kapcsolatban.Ha van egy több szem által kiemelkedőnek vélt fiatal a klubban,akkor azt valahogy fel- és be kell építeni.Nagyon nehéz feladat.
De mi nem is nagyon próbáljuk. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.10.27. 11:09


Tudom, h számtalanszor megbeszéltük már ezt a témát, de én azt mondom, hogy simán hozzá lehetne nyúlni a fiatalokhoz. tipikusan jobb hátvéd kérdésben. Szenzációs emberünk van lent a fiataloknál. Ne értsetek félre, nem azonnal kezdőt kell csinálni belőle, hanem felhozni, hogy eddzen a nagyokkal most, tavasszal 1-2-3 gyengébb csapat ellen 10-20-30 percek és jövőre egy jó alapozás után szerintem simán alapember lehetne belőle... Néztem a lever elleni meccsüket és jó adottságai vannak a srácnak. Erőnlétileg fel kell zárkóznia, de az egy fekete bőrű játékosnak könnyebben megy! Nyilván kint ezt sokkal jobban látják mint én, de nekem tetszett amit láttam.... Cejas????
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.10.27. 10:47


Ha a kezdőt nézzük akkor az csillagos ötös.
Csere támadó van. Csere középpályás és hellyel közzel. Csere védő tényleg nincs.
Ez edző kérdés ha Garcia jól rotál és eltalálja mikor kell Gyömbér, Toro, Emerson a csapatba akkor nincs gáz. Félek h sajnos nem találja el. Mondjuk Fiatalok a srácok. Digne és Flo nem hiszem h megfog halni tavaszra, mint Maicon vagy Holebas tavaly.

Egy biztos! Télen jönni fog védő, addig meg szerintrm meg lehet oldani okosan
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég