Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.02.04. 08:02


Anélkül, hogy végigolvasnám a hozzászólasokat...
Hova lett a régi Roma? Hova lett a sima győzelmek kora?

Ehhez ismernünk kell, hogy hogyan játszottunk. A középpályás letámadás működött. Mindenhol ott voltunk és általában hoztuk az egy-egy elleni párharcokat. Most sokkal hátrébbról indulunk: ez plusz 30 metert és egy középpályás sor átjátszását jelenti. Nem kell ecsetelnem, hogy mennyire más feladat ez. Nem megoldhatatlan persze. Maicon tegnap pl. egyszer megoldotta: szaladt a labdával 40 m-t egy csel után. És máris ott volt a laszti a csatárok közelében.
Most állandóan a védősorunknál landol a labda vagy a kapusunknál, ahonnan teljesen más támadást vezetni. Több futás kell, több mozgás. Vagy erőszakosabb középpálya, mint korábban.

De miért? Mi változott?

1. Fizikum? Nem lehet nem észrevenni, hogy a Lazio és a Fio játékosai is jobb fizikummal bírtak. Többet futottak, test-test ellen jobbak voltak.
2. Mentális háttér? A Munchen meccs? Megmutatta, hogy nem vagyunk stabilak és oda az önbizalom?

A játékosok hiányát nem említem, mert ősszel remek sorozatot tudtunk le Strootman és Castan nélkül, továbbá egy nagyon gyenge Gervinho-val.

Hogy melyik a fentiek közül? Ki tudja? Ez olyan misztikus dolog, mint a Dortmund mélyrepülése. Lehet rossz széria, de hogyan lehet egy ilyen csapatnak kieső helyen lézengenie... Megmagyarázhatatlan.
A mi hullámvölgyünk sem tudjuk, hogy meddig tart, mindenesetre az edző az egyetlen, aki ezt meg tudja oldani.

Edző, edző, edző...

Nincs edzőkérdés. Spallettit két meccs után menesztették. ZZ-nek volt egy nagyon rossz januárja - nem rosszabb, mint a mostani. De akkor az 5-6. helyen álltunk, most pedig a másodikon. Ez az egyetlen dolog, ami miatt most érinthetetlen Garcia.

Ha kipottyanunk az EL-ből (ilyen játékkal sanszos) - még akkor sem. Ha a 2. hely áll a szezon végén. Ha csak 3-ok leszünk (a Napoli és a Lazio hirtelen nagyon közel került), akkor vagylagos. Ha 4. hely, akkor biztos az edzőváltás.

Minden azon múlik, hogy a hullámvölgy meddig tart. Mennyire jól jönnének most igazán bevethető fiatalok! Paredes és Verde keresi a helyét a pályán. Paredes jól passzol, de keveset fut és mozog. Verde lelkes, de elnyomják. Nem most kellene nekik tanulni ezeket a dolgokat, de Garcia túl maximalista volt. Akkor is mondtam, hogy a fiatalok padon vegetálása vagy általában a nem rotálás nem akkor jelentkezik hibaként, amikor megy a szekér, hanem amikor nem. Amikor egy sokkal jobban felküszült játékost tudnál pályára küldeni és már lenne egy kis tapasztalat. Állítom, hogy többet tudnának a csapatnak segíteni.
Most betenni őket olyan, mint Völler és Conti idején... Vészmegoldás.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: gyuri67 Dátum: 2015.02.04. 07:05


Sikerült helyzet nélkül lehozni a meccset, pedig ilyen gyenge Fio-t már nagyon régen láttam.
gyuri67
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2007.09.23. 17:55

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2015.02.04. 06:39


Más csapatoknál ilyenkor már edzőkérdés szokott lenni....
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.02.04. 01:29


Szerintem korai még Garcia elzavarásáról beszélni. Lássuk mi lesz a következő 1 hónapban. 1 hónap alatt nem tudjuk elbukni a BLt. Ennyit meg egyszerűen megérdemel. Próbálja meg rendbe hozni. Ebben még mindig kisebb a kockázat, mint egy új edzőben. Meg különben is, ne legyünk már Palermo.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.02.04. 00:24


Most már nemsokára visszajönnek a kormosok afrikából, ha pár héten belül velük se változik semmi, akkor totál egyértelmű, hogy óriási a baj és a bl helyekért is hatalmas harcban leszünk (jó esetben).

Azért az továbbra is hatalmas kérdőjel, hogy egy sérült Torosidis és egy max 50-60 percet kibíró Maicon mellé mi a fészkes francnak nem igazoltunk senkit... Vagy akkor mostantól úgy játszunk, hogy Totti és Maicon két biztos csere, így rajtuk kívül jó lenne ha max egy ember sérülne le/játszana rosszul, mert csak 1 cserére van lehetőség.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.02.04. 00:13


Ferenc10 írta:Nainggolan még hisz a scudettoban

http://www.pagineromaniste.com/nainggol ... ntervista/

Tegnap még a kupában is hitt
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.02.04. 00:10


Virga írta:én is így értettem. Nem tudja motiválni a csapatát és nem tudja, hogyan kéne ehhez hozzányúlni.

de én akkor sem így értettem. :) Ez amit mondasz nálam nem kiégés, hanem megfeneklés inkább.
De ez csak játék a szavakkal, mert amúgy meg ugyanazt látjuk. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2015.02.04. 00:07

Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.02.04. 00:04


"You see a club's strength when the going gets tough. We'll all fight, me first and foremost, to win the next one" #RomaFiorentina

Valami kritika legalább mégis volt, még ha nem is úgy értette :D. Ergo ennek a csapatnak nincs erőssége, ebben azt hiszem meg is egyezhetünk.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.02.04. 00:03


én is így értettem. Nem tudja motiválni a csapatát és nem tudja, hogyan kéne ehhez hozzányúlni.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.02.03. 23:59


dehogy égett ki
szerintem elfogyott a tudománya
csinálná, nagyon csinálná, ha tudná, hogy mit


Sabatini holnap délután kettőkor sajtótájékoztatót tart. Twitter
na, ÍGY tökéletes fogkefe1!!! :wink: Köszönöm!
linket azért is kérjük, mert nem mindenki olvassa a rómás oldalakat ezen kívül, és nem fog keresgélni, és felesleges is, ha valaki más úgyis megteszi. Csak linkelje be, és más is látja voálá.
Twitternél elég h mondod h twitter, mert onnantól nem is keresem tovább én se :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.02.03. 23:58


Azért a fejét még nem követelném Rudinak, de a vezetőségnek se fordul meg a fejében. Jelenleg 100%-ig biztos vagyok benne, hogy itt most Carlo vagy Mourinho se rakna rendet.

Nyáron el kell gondolkodni, hogy van-e értelme mélyíteni a keretet Rudinak, vagy inkább elkergetni pár semmirekellőt (Mira-val az élen), a fiatalokat offloadolni kölcsönbe, hátha valamelyikből 26 éves korára lesz valami és 14 minőségi játékossal nekivágni a szezonnak. Rudi úgyse rotál több játékosból, esetleg az ifi csapat mellé létrehozni egy AS Roma Veteran Club-ot, ahova leigazoljuk Beckhamet, Henryt, Mavubát és ha baj van, akkor Rudi becserél párat.

Amúgy tényleg nem értem, hogy miért nem lehet kimondani, hogy ez egy F.O.S. Annyira felcsesztem az agyam, hogy megint nem fogok tudni időben elaludni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcsabi 2015.02.04. 00:00-kor.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2015.02.03. 23:54


Azért sztem annak fényében,hogy Rudi eddig mindenhol tobb mint 3 évet töltött,igen hamar kiégett...
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.02.03. 23:52


Ezek szerint ne nézzem meg meccset holnap délelőtt :)
Szerintem sem tudja ezt a helyzetet megoldani Garcia. Azonban abban sem vagyok biztos, hogy olyan ember megtudja, akit hajlandóak vagyunk megfizetni.
Pont most volt egy cikk arról, hogy Klopp kiéget. Rudinál ugyanez lehet sajnos :(
Forza!
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.02.03. 23:49


1998 óta 18 alkalommal találkoztunk a Fiorentinával otthon, ebből
2 vereség - a mai és még 2012-ben lajoskával
1 döntetlen
15 győzelem
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2015.02.03. 23:48


Én leültetném a padra Sabatinit... szedje össze a világból a legjobb embereket a stábhoz,ahoz úgyis jó szeme van és álljon össze egy ilyen úgymond "szakértői kormány" :D :D
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.02.03. 23:45


Sabatini holnap délután kettőkor sajtótájékoztatót tart. Twitter
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.02.03. 23:45


bence írta:
F72Quadraro írta:
fogkefe1 írta:Nem Garcia hibája h.hüly a hozzáállása? Mi az h az első félidőben jók voltunk és h Ibarbo pozitív neki, meg h két helyzetből rúgott két gólt a Fio és h túl sok a sérült...


Ők rúgtak két helyzetből kettőt, a Roma nullából nullát.


Tényleg nem volt ziccerünk, de Flo két helyzetéből egy komoly csatár legalább egyet értékesít.


Két középcsatára volt a Romának, mindkettő elment egy hete...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.02.03. 23:43


F72Quadraro írta:
fogkefe1 írta:Nem Garcia hibája h.hüly a hozzáállása? Mi az h az első félidőben jók voltunk és h Ibarbo pozitív neki, meg h két helyzetből rúgott két gólt a Fio és h túl sok a sérült...


Ők rúgtak két helyzetből kettőt, a Roma nullából nullát.


Tényleg nem volt ziccerünk, de Flo két helyzetéből egy komoly csatár legalább egyet értékesít.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.02.03. 23:41


Trigoria írta:
fogkefe1 írta:Garcia megint mit.nyilatkozik. Ez az ember bolond... gyerekek, ne olvassátok el.

linket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
hányszor kértem már......

Nincs link, twittert van. Tessék regelni. A hivatalos as roma oldal írja ki olaszul és angolul.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.02.03. 23:39


amúgy egy új edző most 100% hogy sokat segítene - egy rövid ideig tuti, de utána ki tudja...
de Garciát szezon végéig semmiképpen sem küldeném el, mert hátha végre megfejti egyszer, hogy mitől rossz a csapat most. Mert ha rájön, akkor talán meg is oldja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.02.03. 23:36


fogkefe1 írta:Nem Garcia hibája h.hüly a hozzáállása? Mi az h az első félidőben jók voltunk és h Ibarbo pozitív neki, meg h két helyzetből rúgott két gólt a Fio és h túl sok a sérült...


Ők rúgtak két helyzetből kettőt, a Roma nullából nullát.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.02.03. 23:36


fogkefe1 írta:Garcia megint mit.nyilatkozik. Ez az ember bolond... gyerekek, ne olvassátok el.

linket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
hányszor kértem már......
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.02.03. 23:35


fogkefe1 írta:Garcia megint mit.nyilatkozik. Ez az ember bolond... gyerekek, ne olvassátok el.


Nincs mit mondania a játékosoknak, megtettek mindent. Ahh...
Senkinek nincs fogalma arról, hogy mi van ezzel a csapattal.
Senkinek!!! Pont ezt írta egy számomra kivételesen kedves római elemző. Senki sem tudja, hogy mi a baj, csak látjuk, hogy nagy szar az egész...
De hogy én vagy ők nem tudjuk, az rendben van, de ha Garcia sem tudja, az baj... Az nagyon nagy baj. Mert akkor tenni sem tud nagyon ellene.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.02.03. 23:34


Nem Garcia hibája h.hüly a hozzáállása? Mi az h az első félidőben jók voltunk és h Ibarbo pozitív neki, meg h két helyzetből rúgott két gólt a Fio és h túl sok a sérült...
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég