Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.08. 15:30


Jogos. Két mondattal később árnyaltam is, hogy erős csapatok ellen nem fogunk elérni meccsiksz-szel az utolsó 10 percig. De azt tartom, hogy a minél nagyobb a feszültség, annál jobban működik a Mourinho-effekt. Ezért vagyunk inkább kupacsapat. A bajnoki rangadók is csak bajnokik. Ott a másik csapat és mi is tudjuk, hogy a követlező héten máris lehet javítani. Kevés olyan meccs van, ami feszültségszintben hasonlítható egy egyenes kieséses párharc második meccséhez.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.11.08. 12:53


F.Totti írta: és vannak a kupapárharcok, ahol tényleg majdnem mindenki ellen eséllyel indulunk.

Hát én ezt nagyon nem érzem. Ha igy lenne, akkor a bajnokságban a rangadókon is jobban teljesítenénk, azokra felszivnánk magunkat, de többnyire esélyünk sincs.
Egyszerűen nem működik ez a Mourinho foci olyan csapat ellen, ameilyiknél nem egyértelműen jobb a keretünk. És azok ellen is töbnyire élet-halál harc megy.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.07. 17:35


A Juve/Lazio/Inter/Milan ellen jöhet az ilyen 11es, de ne már egy Lecce ellen.

így van, ígérem, hogy a láció ellen vasárnap ilyennél nem lesz rossz érzésem :D :D :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.07. 11:14


Köszi, F.Totti. :)
És amit Mourinhóról állítottál a harmadik mondatban, az nem túl polkorrekt. :) Szentségtörésgyanús.
A Brian életében kövezés járna érte. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.07. 09:58


Amúgy mindenféle irónia és trollkodás nélkül a győzelemhez kellett José.
Azért is, hogy a 91. percben még bukóra álljunk, meg azért is, hogy onnan visszajöjjünk. A faszi taktikai és játékfelépítési felkészítésben egész egyszerűen gyenge edző Serie A szinten. De mentális felkészítésben még mindig a világ egyik legjobbja, ha nem egyenesen ő a legjobb. És igen, ezért sokkal inkább kupaedző, ahogy tomm is írta. A gond az, hogy bajnoki tényleg sokkal több van, ahogy Zsolti kontrázott. Vele soha nem érünk el a top4be ebben most m,ár teljesen biztos vagyok. Oda egy rohadt erős keret kellene, nem egy épp a top4 határán mozgó. Az Intert valószínűleg dobogóra vinné. Cserébe a sok nézhetetlen szenvedésért és sikertelenségért vannak ezek a fantasztikus ráadások és vannak a kupapárharcok, ahol tényleg majdnem mindenki ellen eséllyel indulunk. De ha a sorsolással nincs szerencsénk, akkor kupát nem fogunk nyerni, mert egy erős csapat ellen ezzel a játékkal nem fogunk tudni eljutni az utolsó 10 percig ikszes állással. Ha a meccseknek csak au utolsó 10 percét kellene lejátszani, akkor szerintem a ManCity ellen is minimum 50-50% eséllyel indulnánk. Kár hogy Szanics ezt a javaslatot nem vette fel "változtassuk meg a focit" pontjai közé :D

Ja és Zsolti, a kommunikáció itt a XXI. század elején sokkal fontosabb, mint a teljesítmény. Így van ez mindenütt. A legegyszerűbb példa a politika. De a munkahelyeken is ugyanez megy vagy akár a családokban (a gyermekem épp most magyarázta zseniálisan ki a fizika kettesét :)) A sport még nem is a legszélsőségesebb ebből a szempontból. Itt teljesen megmásítani nem tudod a történteket, csak árnyalni. De a jelszó mostanság, a kommunikáció mindenekfelett. José time!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.07. 09:49


snatch írta:az a tizenegyes meg....azért szurkoltam, hogy kihagyja, megfogja kapus. Ilyenért ne adjanak már tizit...borzalom...



Igen-igen. Szánalom, hogy egy kihagyott ordító ziccer után egyből a 11est követeljük, pedig a kézről inkább a kapu felé pattant a labda, azaz még segített is a lövésen. Utálom ezeket, jobb hogy kihagytuk. A Juve/Lazio/Inter/Milan ellen jöhet az ilyen 11es, de ne már egy Lecce ellen. Őket enélkül is verni kell. Verttük is :)


És a legfontosabb: üdv újra itt Zsolti! :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.07. 05:57


Ja?! Köszi.
Dehogyis, nem arra gondoltam. Max akkor lett volna esély rá, ha a genovai 1-4 után itthon is kikapunk a Frosinonétől. Azóta kiegyenesedtek a dolgok.
Mindössze kíváncsi vagyok a nézőtéri reakciókra.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.06. 21:15


Zsolti, hogy mou-t elzavarjak
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.06. 20:44


Tavaly is ellenük játszottunk. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.06. 19:41


Nem Zsolti, nem mozdult meg semmi. Nem lesz itt változás.
Persze örültem én is a győzelemnek, de nem volt akkora katarzis, és ahogy eric is írta, a vereség esetén sem dőltem volna kardomba. Nem vicceltem, amikor azt írtam, hogy én a 8-10. helyre várom a csapatot, eszerint nézem a meccseket. A rangadókon ki fogunk kapni, mindig, mindenkor, max mázlival jön majd 1-1 iksz. Idén a Leccék ellen játszunk élet-halál meccseket.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.06. 18:52


Köszönöm. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.11.06. 16:31


Ja, és welcome back :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.06. 15:36


Nem tudom, mire gondolok, tomm. Tényleg nem. :) Segíts.
Ja, eric. Ez így van amúgy. Ám ez csak az eddigi meccsekhez képest volt felüdülés. Valahogy így kéne fogadni minden kisebb csapatot az Olimpicóban. Erre írtam, hogy talán megmozdult valami.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.11.06. 15:08


Nekem ez most az utóbbi évek egyik legjobb meccsélménye volt. Vállalható volt a játék, jobbak voltunk, mint az ellenfél, nálunk volt többet a labda, nem törte a hátunkat a háló, és nem fos 11 egy vagy szögletgólókat lőttünk hanem akciógólókat, Azmouné kifejezetten szépre sikerült.
Nem volt katarzis a győzelemnél, de azért örültem, bár a vereséget se vettem volna túlzottan a szivemre, már edzve vagyok ebben.
Szóval ha ilyen meccseink lennének főleg, esetleg néha ennél jobb is, akkor nem lenne nagy bajom. Ha még rangadókon is tudnánk ilyeneket hozni, jó eredménnyel, akkor pláne nem lenne bajom.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.06. 08:31


az a tizenegyes meg....azért szurkoltam, hogy kihagyja, megfogja kapus. Ilyenért ne adjanak már tizit...borzalom...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.06. 08:21


Zsolti írta:Sziasztok! Jó újra itt. :) De ez csak átmeneti lesz. Egyelőre nem vagyok méltó erre.
Majd ha a gyerekeim előtt nem úgy fogok konstatálni egy 93. perces euforikus gólt, hogy a "a k.rva élet büdös f.szát", akkor visszatérek masszívan.
:)
Betegen nem jövünk közösségbe fertőzni.


Ha arra gondolsz, marpedig arra gondolsz, akkor tevedsz. Nem kerultunk volna kozelebb, ha nem lovi be, szoval kar volt idegeskedni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.06. 07:33


miattam is van, mert én bíztattam, hogy itt öntse ki a lelkét...

Mivel idén a 8-10. helyre várom a csapatot, így egyáltalán nem zavart volna a vereség. Különös érzés, már én is Jose távozását várom, és ezt csak sok-sok Lecce-Genoa-Monza és tsai elleni vereség adhatná meg, sőt talán ezek sem, mert a kupában meg majd menetelünk. Szóval esélytelen, ez az év az övé.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.06. 00:12


mondanám, hogy örülök neked Zsolti, de biztos voltam benne, hogy kitartasz legalább a téli szünetig :)


ezért akarom Mourinho mihamarabbi távozását, de nem leszek már a régi.
kezet foghatunk... :(
Betegen nem jövünk közösségbe fertőzni.
ejj de szépen mondtad:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.05. 22:43


Sziasztok! Jó újra itt. :) De ez csak átmeneti lesz. Egyelőre nem vagyok méltó erre.
Majd ha a gyerekeim előtt nem úgy fogok konstatálni egy 93. perces euforikus gólt, hogy a "a k.rva élet büdös f.szát", akkor visszatérek masszívan.
:)
Betegen nem jövünk közösségbe fertőzni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.11.05. 22:34


Welcome back Zsolti :D
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.05. 22:26


Tök jogos, Alberto. :)
De ez a Lecce, basszus. Nem lenézve őket. Történjen ilyen a rangadókon.
Csebi, a győzelmet nem kell megmagyarázni.
Az ikszeket és a vereségeket pedig meg tudja...
Úgyhogy gond egy szál se. :)
Amúgy rajtam is segítene valamennyit, ha hivatalosan bejelentenék, hogy a szezon végén távozik.
De nekem már mélyebb problémáim vannak a klubbal, a közeggel és az általuk képviselt értékekkel. Egyszerűen nem én vagyok. Már nem passzolunk. Próbálom még menteni a menthetőt, ezért akarom Mourinho mihamarabbi távozását, de nem leszek már a régi.
Én Luis Enrique vagyok, Fonseca, EDF és Ranieri. Emberileg.
Ne tudjátok meg, hogy milyen lelkifurdalásom van amiatt, hogy őket is melegebb éghajlatra küldtem. Az öltözős ember-Mourinho viszont én vagyok. Ám így színészkedés minden. Nem szeretem ezt. Meg ahogy a tömeget manipulálja.
Amikor idejött, valahol titkon scudettóról álmodott mindenki.
De minimum BL-helyezésről.
Ehelyett 6-8. körül tekergünk folyton. Úgy, hogy Mourinho bejelenti, hogy nem is reális a 4 (!)
hely...Előre pozicionál, és innen nézve óriási siker a Lecce legyőzése, és ugye "bátor győzelem" volt a 60 percig emberhátrányban játszó Monza legyűrése. Ezt kajálja és hódolja a tömeg. Hogy a negyedik hely egy földöntúli csoda lenne.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.11.05. 23:02-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Aquilani Dátum: 2023.11.05. 22:18


Zsolti, a mázli hozzátartozik a focihoz. Ha a Lecce szemszögéből nézzük, akkor hatalmas mákjuk volt, hogy nem kerültek hátrányba a 3. percben, és daráltuk be őket, mint a szezon elején az Empolit. Ez a meccs bőven a mienk volt, nem is értettem a szakértőket, hogy szerintük mért volt x-es meccs. A Monza elleni az egy más kérdés, ott a játék alapján az ellenfél valóban nem érdemelt vereséget, de egyszer ad a gép, egyszer elvesz, és hányszor voltunk már a f*sz másik oldalán.

Szerintem örüljünk ennek a győzelemnek, persze én azt is megértem, akinek tele van a púpja Joséval, de mégis csak a csapatunk nyert. Mourinho úgyis lépni fog a szezon végén, és akkor fellélegezhettek. :D
"Amikor nagyon szeretnél segíteni a csapatnak, de nem jönnek az eredmények, olyankor még jobban szenvedsz. Viszont a szenvedélyt és szeretetet, amit ez a mez jelent, sosem szabad megkérdőjelezni." - Il Capitano
Avatar
Aquilani
 
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2010.01.24. 13:14
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi977 Dátum: 2023.11.05. 21:32


A győzelmet nem kell megmagyarázni!
Csebi977
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2019.03.20. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.05. 21:21


Szánalmas ez az egész. Ekkora mákot már megint...Ez régen eufória kategória lett volna. Bárkinél. Edzőtől függetlenül. De én a Monza ellen sem tudtam örülni, és most sem tudok. Sőt, vártam mindkét meccsen a füttyszót, szinte idegesített mindkét győzelem. Tudjátok, ez nálam már így megy egy ideje. Nem tudok szurkolni a csapatnak.
És most hagyjuk a pályán mutatott teljesítményt egy kicsit. Amúgy sem olyan rossz mostanában.
Mourinho "emberi" nyilatkozatait beveszi bárki? Tettem fel a kérdést magamban. Senki. Mondtam magamnak. Ja, csak több tízezer ember Rómában és még több szerte a világban.
Csemegézzünk...
"De irigyeltem Massimiliano barátomat, amikor be tudott cserélni egy Ruganit egy sérült védő helyett. Én nem tudtam." Fuck...
"Az Atalanta (!) és a Fiorentina (!) öt hiányzó esetén öt ugyanolyan játékost be tud tenni. Én nem." Azt a ku.va...
"Csütörtökön játszottunk. Miért kell vasárnap?" Pfff...
Ez minden kupacsapatnál így megy, ember. És az Ata meg a Fio ennyivel erősebb lenne? Meddig fogják ezt tűrni Pintóék és Friedkinék? Hogy így osztja őket...
Mourinho mártírt csinált a klubból. AS Roma vs. Világ. Mindenki hibás. A versenynaptár, a másik csapat erősebb kerete. Ja, és a bírók. Hát az említett két hazai meccsen a játékvezetők mindent megtettek, hogy megteremthessék a győzelmet számunkra. Kiállítás, tizenegyes, sárga lapok...De ez Mourinhónak nyilván "jár". Mint ahogy az eltiltás is, amit azért kapott, ahogy Palladinónak dedós módon mutogatott. Szánalmas az ürge. És beveszi még bárki az "értékeit"? Ja, rengetegen. Hát nekem az emberrel van bajom. Nem az öltözőn belüli emberrel, hanem a külvilágival, aki "lemészárol" minden körülötte lévőt. Én elhiszem, hogy az olasz szövetségnek a bögyében van. Ő tipikusan a Juvéhoz való. Ezt őszintén mondom. Ott tudna újra kiteljesedni szerintem. Én kedves, empatikus, megértő emberként nem tudok azonosulni ezzel a kommunikációs ámokfutással, amit itt ő véghez visz. És a tömeg kajálja. Érzek benne egy csepp hazai politikát...
Magamat már meggyőztem arról, hogy Mourinho taktikája érthető: nem lehet mindig brillírozni. Ha nem vagy sztárcsapat, úgy tudsz eredményeket produkálni, ha mindig ugyanúgy játszol, és megpróbálsz győzni. Inkább védem a területem, és elöl valahogy betalálok. Aztán védem a területem tovább. Szisztematikus. A mai győzelmet természetesen lehet a szív diadalaként is értékelni. Csapatszellem, meg nem alkuvó hajtás az edzőért, stb. Igaz is lehet. Agyonnyerhettük volna a meccset az elején, jogos, ám 0-1 után a Lecce simán belőhette volna a másodikat. De a közönség akkor sem fütyült volna. Most már vannak letámadásos időszakok, ez tény, szóval megmozdult valami.
De...Ezzel a kerettel nem most kellett volna megmozdulni, hanem már tavaly is. Dybala, Lukaku, Pellegrini...Basszus...Hát végig kell nyomni a meccseket 2,3 nullig, aztán csókolom. Ehelyett teljesen egyenrangú ellenfelünk az emberhátrányos Monza és a gyenge formában lévő Lecce is. Itthon. Az Olimpicóban. Mi is ilyen pariban voltunk az Interrel idegenben? Költői...Mi jobbak vagyunk ennél a sérült Dybala és Pellegrini nélkül is. Sokkal jobbak. Játékban és pontokban is.
Mourinho mindig az "orvosi múlttal" rendelkező játékosokról beszél. Mindig lesz KIFOGÁS. Amely fogalom jelentését amúgy saját maga elemezte a snatch által fordított interjúban. Hát megmondom őszintén, ne hozzunk ide orvosi múlttal bíró játékosokat. Hiszen akkor nem kellene hozzájuk egy "orvosi múlttal" rendelkező edző. Minek ide Dybala, Lukaku és Mourinho? Félreértés ne essék, nekem a két játékos borzasztó szimpatikus. Küzdjünk meg egy Scamaccáért, egy Frattesiért, egy Politanóért, oszt csókolom. Nem kellenek a nagy nevek, akik csak azért vannak itt, mert táppénzes papírjuk van.
A sajtótájékoztatókon pedig az újságírók adják alá a lovat...
"Nem érzed úgy, hogy csak téged állítanak ki mindig,"
"Nem érzed azt, hogy amit más csapatnak szabad, a Romának nem?"
És ő csak bazsalyog, bólogat, stb. A zsebében van ez egész közeg. Elérte. Megcsinálta.
Tomm, tudom, hogy te valamit ironikusan beírsz majd, vagy mormogsz magadban, igazad is lesz. (Nagyon sok trófeája van Mourinhónak.) Múltkoriban a "kupaedző" minőségében emelted ki. Hát ja. Csak bajnokiból szokott több lenni. De ezt nehogy magadra vedd, tomm. Te és Ferkosz például biztosan eksztatikusan vettétek tudomásul a mai győzelmet. Irigyellek is érte titeket. Ti megérdemlitek az ilyeneket, ha a szenvedélyetek még a régi.
Szóval nem bírtam tovább. Bocsánat. Biztos jó fickó a mester, de rühellem, ahogy viselkedik. Bántják a szegény Rómát...Lófaszt bántják, tudomást sem vesznek rólunk. De ez érződik is.
Kedves José, azt már tudjuk tőled, hogy Dybala és Renato Sanches miért köthetett ki pont a Romában.
De te miért is lehetsz itt...?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.05. 20:51


tomm írta:
Trigoria írta:ismét benyomtam a meccsre (mert a pool ment félszemmel, de véget ért), abbana minutumban gólt kaptunk. Nyomtam is ki
Csak tudnám, hogy minek próbálkozom... :D


Az ujonc elleni x, az mehet, de az ujonc elleni gyozelem az fuj, kikapcsolando. Ezert tenyleg nem mou a hibas….

tomm kb annyi értelmes, előremutató, elemző, hasznos hsz-ed van mostanság, mint nekem :D
de én legalább magammal trollkodok, te meg a fórummal. Na de sebaj, igazábl letojom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég