Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.07. 10:20


Zsolti írta:De Zerbi, Italiano, Dionisi.
Benne természetesen a bukás lutrijával.
Ám a koncepció modern lenne.



Esetleg Tuchel? :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2022.09.06. 14:43


F.Totti írta:Mourinho egy közepesnél jobb edző. A gond az vele, hogy rettentő kockázatos, pont azért amit Eric is írt. Feléget maga körül és maga után mindent, amit elmaradnak a sikerek (vagy a sikernek eladható eredmémyek). Hosszú még az év, sok minden történhet. De Dybalán kívül én nem érzem, hogy mást nagyon bukhatunk, ha José lelép. Pellegrini, Zaniolo, Spinazolla, Zalewski, de még gondolom Wijnaldum is megtartható. Abrahamnál rezeg a léc, de ha nem csak púder, amit klubszeretet címén előad, akkor talán őt is. Cristante, Celik, El Shaarawy, Karsdorp (:)), Mancini, Ibanez és Smalling pedig egész biztos nem megy el magától. A fiatalok szintén nem. Nagyjából megvagyunk egy dobogó alja kerettel. Az edzőn több múlik, mint Dybalán (akit játéktudásban azért biztos nem fogunk tudni pótolni).

Nem örültem mikor Mourinho jött, de beláttam menet közben, hogy a klubnak hasznos volt a presztízse és a marketingértéke. Jó döntés volt a tulajdonosoktól. Viszont a továbblépés még fontosabb lesz, mert nyilvánvalóan tovább kell lépnünk. Nem a tegnapi meccs miatt, hanem mert a nagyobb eredményekre nekünk csak toptoptop edzői hozzáadott értékkel van esélyünk. Az Mounál a pályán ez nincs meg. Azolasz foci is megváltozott. Most már a kiscsapatok is tudnak építkezni, van koncepciójuk a támadásvezetésre. Egy Cremonese vagy egy Spezia is tud építkezni. Nagyon kevés az olyan konzervatív csapat, mint a miénk. Nem igaz, hogy nincs koncepció, csak ami van az szög egyszerű. Ennél mindenképp több kell. Mourihno össze fogja kapni a csapatot. Szinte biztos vagyok benne, hogy el is visz a BL helyig. De ha ez csak a negyedik helyet jelenti ezzel a játékstílussal, akkor nagyon remélem, hogy ismét tökösek lesznek Friedkinék.


Tammyre kitérve azért ez az interjú elég sokat elmond az elhivatottságáról. Nem a mondanivaló, hanem hogy milyen nyelven teszi: https://www.youtube.com/watch?v=y6KisK900IA
(a végére érezhetően elfárad és angolul fejezi be, de le a kalapokkal, hogy egy olyan közegben, ahol pl. Smalling 3 év után a mai napig angolul nyilatkozik - mert tulajdonképpen megteheti - ő mégis megpróbálja)
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.09.06. 11:19


Kedvelem a Falkaösztönt, de most inkább egy nagy alvást javasoltam volna műsorkészítés helyett. :) Kifejezetten megmondóemberes emberes lett, telitalálat.

Trigoria írta:ha valakit érdekel a Falkaösztön megmondóembere :)
https://www.twitch.tv/csszaniszlo/video/1582805939
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.06. 11:12


HA lesz időm meghallgatom, mert baromi kíváűncsi vagyok ő Csabi mit lát/érez. Ő nagy Mourinho rajongó és nem csak rajongó, hanem hisz is a portugálban.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.09.06. 10:13


ha valakit érdekel a Falkaösztön megmondóembere :)
https://www.twitch.tv/csszaniszlo/video/1582805939
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.09.06. 08:16


Lett?
Eltelt 5 fordulo. Meg semmi nem tortent
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.09.05. 22:43


Amúgy azt hittük Atalanta és Napoli teljesen kiszállt és a 4. helyért kb a Lazioval kell majd megküzdeni. Erre eléggé szoros lett az eleje.
Szerintem nálunk úgyis a tavasz lesz az erősebb amikor Wijnaldum visszatér majd. Simán látom a csapatban hogy 10-15 meccset menetel veretlenül.
Lehet az Udinese elleni is más lett volna ha mondjuk van legalább a Fáraó és Kumbulla, mert valljuk be annyira nem pörgött fel most Smalling sem hiába figyelte Southgate.
Mély ez a keret nagyon, de azért ha 2 db top5-os játékos hiányzik, akkor sajnos nem ugyanaz. Juve is csak azért nem törölte fel velünk a padlót, mert náluk még több hiányzó volt.
Szezon elején simán hittem, hogy bajnokok is lehetünk, de sajnos a tegnapi után úgy vagyok vele legyen meg a 4. hely, többiek sem lettek gyengébbek, igaz mi papíron sokkal-sokkal erősebbek lettünk. A csapat két legjobban fizetett játékosa most érkezett. De ja eddig ez kevés nagyon. Lehet tényleg Mou a hibas? Mondjuk nélküle tavalyi konfetti kupa sem lett volna az tuti.
Kirúgni szerintem sem fogjuk, de jobb lesz ennél a csapat azért szerintem. Csak ne legyen mindenki sérült és Matic se játsszon 3 meccset zsinórban, mert már képtelen rá és hibázni fog.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.09.05. 22:16


snatch írta:nemnem, ide az edzőpápa kell!!!!

Végre, ez a beszéd. Holnap meg is írom Friedkinnek, hogy már te is áldásod adtad rá, mehet érte repülővel.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.09.05. 19:44


Mourinhot nem igazán tudjuk kirúgni, túl sokat keres, az UEFA az ffp-vel teljesen elvette a mozgásterünket.

Még tovább megyek: ha nincs BL, borul a projekt.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.05. 19:10


Ja, valami ilyesmi. De annyira messze még ez, hogy el sem gondolkodtam rajta.
Nekem mondjuk De Zerbi a kedvenc jelöltem
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.09.05. 19:10


nemnem, ide az edzőpápa kell!!!!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.09.05. 18:59


De Zerbi, Italiano, Dionisi.
Benne természetesen a bukás lutrijával.
Ám a koncepció modern lenne.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.09.05. 16:33


Van koncepció, ez nem igaz. Beállunk 7 emberrel védekezni, plusz néha a kapus is véd valamit, aztán rúgjuk előre a labdát Dybalának, Abrahamnak és Zaniolonak... Pellegrini sajnos lassú ehhez és alkalmatlan erre, neki középpályán lenne a helye.
Védekezést rakta össze José. Meg van mindenkinek a területe és ott felveszi az embert... Akkor van baj amikor ők kontráznak és nem tudják kinek hova kell és meddig szaladnia.

F.Totti, ki az aki José után reális célpont és Snatch miatta nem törli a fórumot? Talán Pochettino aki szabad. Ancelottit mondanám, de sajnos visszavonul. Vagy Allegrit elküldik arra gondolsz? Esetleg kinevelünk valakit? Teljesen ugyanolyan lutri az egész.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.09.05. 16:26


Az ilyen meccseken nem lehet hátrányba kerülni, különben nagyon jól védekeznek, kontrára mennek,

Veszélyesek voltak a kontráknál

az a baj, hogy már nem is kell kontrázni ellenünk, hisz hagyjuk, hadd jöjjenek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.05. 10:01


Mourinho egy közepesnél jobb edző. A gond az vele, hogy rettentő kockázatos, pont azért amit Eric is írt. Feléget maga körül és maga után mindent, amit elmaradnak a sikerek (vagy a sikernek eladható eredmémyek). Hosszú még az év, sok minden történhet. De Dybalán kívül én nem érzem, hogy mást nagyon bukhatunk, ha José lelép. Pellegrini, Zaniolo, Spinazolla, Zalewski, de még gondolom Wijnaldum is megtartható. Abrahamnál rezeg a léc, de ha nem csak púder, amit klubszeretet címén előad, akkor talán őt is. Cristante, Celik, El Shaarawy, Karsdorp (:)), Mancini, Ibanez és Smalling pedig egész biztos nem megy el magától. A fiatalok szintén nem. Nagyjából megvagyunk egy dobogó alja kerettel. Az edzőn több múlik, mint Dybalán (akit játéktudásban azért biztos nem fogunk tudni pótolni).

Nem örültem mikor Mourinho jött, de beláttam menet közben, hogy a klubnak hasznos volt a presztízse és a marketingértéke. Jó döntés volt a tulajdonosoktól. Viszont a továbblépés még fontosabb lesz, mert nyilvánvalóan tovább kell lépnünk. Nem a tegnapi meccs miatt, hanem mert a nagyobb eredményekre nekünk csak toptoptop edzői hozzáadott értékkel van esélyünk. Az Mounál a pályán ez nincs meg. Azolasz foci is megváltozott. Most már a kiscsapatok is tudnak építkezni, van koncepciójuk a támadásvezetésre. Egy Cremonese vagy egy Spezia is tud építkezni. Nagyon kevés az olyan konzervatív csapat, mint a miénk. Nem igaz, hogy nincs koncepció, csak ami van az szög egyszerű. Ennél mindenképp több kell. Mourihno össze fogja kapni a csapatot. Szinte biztos vagyok benne, hogy el is visz a BL helyig. De ha ez csak a negyedik helyet jelenti ezzel a játékstílussal, akkor nagyon remélem, hogy ismét tökösek lesznek Friedkinék.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.09.05. 09:27


Ja, és még valami, Zaniolo visszatérésével remélhetőleg javulni fog a támadójátékunk is. Azon a két meccsen amin játszott eléggé úgy tűnt, hogy ő a kulcs a támadásoknáél, az ő kiugrátasira építünk.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2022.09.05. 09:23


SPQR írta:Az eddigi meccsek alapján Pellegrini a top-bajnokságok egyik legjobban teljesítő középpályása, csak tegnap betlizett. Dybalával kapcsolatban egyetértek, nem rajta múlt, a számok is ezt mutatják.

JOSBOMO írta: Aki számomra a legfeltünőbb volt, hogy teljesen formán kívül van az Pellegrini, nem volt jó megoldása, nem volt benne sebesség, labda elpattant tőle, alssan gondokodott. Egyedül Dybala akiben volt valami.
.



Egyetértek veled! De ha ezt látja Mou akkor cserélje le, mint Capello lehozta annak idején Tottit, bár az is igaz, most nincs Nakata a padon.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.09.05. 09:01


Az eddigi meccsek alapján Pellegrini a top-bajnokságok egyik legjobban teljesítő középpályása, csak tegnap betlizett. Dybalával kapcsolatban egyetértek, nem rajta múlt, a számok is ezt mutatják.

JOSBOMO írta: Aki számomra a legfeltünőbb volt, hogy teljesen formán kívül van az Pellegrini, nem volt jó megoldása, nem volt benne sebesség, labda elpattant tőle, alssan gondokodott. Egyedül Dybala akiben volt valami.
.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.09.05. 08:57


F.Totti írta:Részemről nyugi van. Ez a csapat sokkal jobb ennél. Ez előbb-utóbb ki fog jönni. Lehet hogy ehhez edzőváltás kell és akkor szenvedünk még egy évig, de az is lehet hogy Mourinho összekapja magát. Szívás lenne persze a teljes Mou projektet lehúzni a klotyón, de ha kell le fogjuk. Mert a tulajdonosok jók. Egyébként ott tartok, hogy Pintot jobban sajnálnám, mint Josét.

Szóval a kérdés nem az, hogy lesz-e előrelépés, hanem hogy mikor. És azért Mourinho sem olyan szar edző, hogy a top4 ne legyen meg. Szép álmokat! :D

(a meccsről annyit, hogy Dybala jó volt)

Részemről nincs nyugi. Ha Mourinho nem lesz képes változtatni és összekapni a csapatot, és el kell küldeni, akkor nem csak egy évet veszítünk hanem összedől egy csomó minden amit sikerült Friedkinéknek felépíteni. Nem fogjuk tudni megtartani a kulcsjátékosokat, és akkor hiába volt nekik Mourinho a kulcs az ideigazoláshoz, pont ő lesz aki miatt menekülnek majd.
Persze azért annyira még nem rossz a helyzet, remélhetőleg javulunk majd, és nem kell szezon közben edzőt váltani, de egyelőre bejött az, amitől sokan tartottunk, hogy Mou nem feltétlenül alkalmas már egy ilyen projectre. Én már most nyáron sem bántam volna, ha megy, jövő nyáron lehet ez össze is jön, csak rajta múlik.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.09.05. 08:52


Egyetértek, nem is fogom Karsdorpot bántani. Kihozza magából a maximumot, nagyon mélyről volt akarata visszakapaszkodni, tisztelem ezért. Két dolog nem stimmelt vele kapcsolatban:

1. A formája: miért kezdett, mikor már a Juve ellen látszott rajta a teljes indiszponáltság? A mély formahanyatlások jellemzik egyébként is.
https://youtu.be/BXFBC-9tO-A
2. A képességei okán nem egy BL-helyért küzdő csapat alapembere, a rotációban lehet helye.

Spinazzolát sem raktam volna a kezdőbe. Teljesen a megszokott tudása alatt játszik idén, remélhetőleg van visszaút a sérüléséből.

xG alapján egyébként az történt, hogy az Udinesenek minden bejött tegnap (1.28 xG), mi pedig temérdek hibát vétettünk. Ami fájdalmas, az a mutatott kilátástalan játék. Sokkal több van ebben a keretben, tartom, hogy a 4-5. hely a reális elvárás. Ami fölötte van, bravúr. Láttam két Napoli meccset, egyáltalán nem gyengültek, Kvaratskhelia pedig világklasszis játékos.

F.Totti írta:Karsdorpot ne bántsátok. Róla mindenki tudja mire használható és mire nem. Mourinho is, mi is, az ellenfek is. Oké, nem kell ötösön belül gólpasszt adni, de egy ilyen belefér. Nesta is megette. Karsdorp pal ennél nagyobb bajok vannak védekezésben, ugyanakkor kontrához jobb, mint Celik. Nem kell csapatba tenni, ha nem ez a cél. Amúgy elég megosztó figura ő. A kinti közönség nagyon szereti.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2022.09.05. 05:46


A meccsterv és az elképzelés borult Karsdorp hibájával, bár szerintem akkor is kikaptunk volna. Az Udinese sokkal frissebb, motiváltabb volt. Nálunk annyira szembetűnő volt a sok technikai hiba. Aki számomra a legfeltünőbb volt, hogy teljesen formán kívül van az Pellegrini, nem volt jó megoldása, nem volt benne sebesség, labda elpattant tőle, alssan gondokodott. Egyedül Dybala akiben volt valami.
A 4 védős rendszert nem értem miért nem húzta meg Mou, ennél csak jobb lehetett volna. Ez a meccs teljes betli. Kár is szakmázni, itt hozzáállásbeli gondok voltak nem kicsit.
Abban igaza van Mounak hogy inkább egyszer 4-0 mint 4 x 1-0.
Amit még fájdalmas látni az Spina formája, sajnos nagyon gyenge, egy klasszis labdán kivül semmi, Pereryra teljesen levette a pályáról.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.09.05. 01:17


A hangulatra legalább nem lehetett panasz. Mondjuk a végén most nem a Grazie Roma, hanem a Roma Roma Roma szólt...

Borzasztó volt ezt a meccset kellő magasságból végignézni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.04. 22:38


SPQR írta:Ha a játék képe nem lenne elég, akkor számolja meg a használható középső védőket.

:D :D :D
Ezen hangosan felröhögtem. Találó.

Amúgy hidd el erre fog hivatkozni. Ő kért még védőt, de nem kapott. Ő nem hibás. Amikor minden szép, minden jó, akkor is viccelt ezzel, de ha a presztízsét kell védeni, akkor habzó szájjal fogja ismételgetni. Remélem Pintot nem kezdik ki emiatt. Nem jó Jose vélt hátráltatójának lenni most Rómában.

Karsdorpot ne bántsátok. Róla mindenki tudja mire használható és mire nem. Mourinho is, mi is, az ellenfek is. Oké, nem kell ötösön belül gólpasszt adni, de egy ilyen belefér. Nesta is megette. Karsdorp pal ennél nagyobb bajok vannak védekezésben, ugyanakkor kontrához jobb, mint Celik. Nem kell csapatba tenni, ha nem ez a cél. Amúgy elég megosztó figura ő. A kinti közönség nagyon szereti.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.09.04. 22:03


Karsdorp soha többé. Mancini, Spinazzola, Abraham, Cristate pad. Mourinho pedig meg elmehet a bánatba ezzel a taktikával. Ha a játék képe nem lenne elég, akkor számolja meg a használható középső védőket.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.09.04. 22:01


Részemről nyugi van. Ez a csapat sokkal jobb ennél. Ez előbb-utóbb ki fog jönni. Lehet hogy ehhez edzőváltás kell és akkor szenvedünk még egy évig, de az is lehet hogy Mourinho összekapja magát. Szívás lenne persze a teljes Mou projektet lehúzni a klotyón, de ha kell le fogjuk. Mert a tulajdonosok jók. Egyébként ott tartok, hogy Pintot jobban sajnálnám, mint Josét.

Szóval a kérdés nem az, hogy lesz-e előrelépés, hanem hogy mikor. És azért Mourinho sem olyan szar edző, hogy a top4 ne legyen meg. Szép álmokat! :D

(a meccsről annyit, hogy Dybala jó volt)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég