Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.01. 01:41


meg esetleg arra, hogy ne engedjem ezt az ámokfutást a fórumon, amit ilyenkor művelsz, nem? :) :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.12.01. 00:33


Trigoria írta:péntek este van cimbora, szerintem igyál tovább :wink:


NEM, Trigo, neked felelősséged figyelni a nyelvhelyességre, és a csúnyabeszéd mentességre!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.12.01. 00:29


fradista romanista írta:itt magyarba' ! :D


Szerintem mindig legyen a nyelv alkalmas a változásra.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.12.01. 00:12


itt magyarba' pillanatnyilag úgyis ez a legjobb megoldás ! :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.01. 00:07


péntek este van cimbora, szerintem igyál tovább :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.11.30. 23:24


Trigoria írta: olaszba tavaly.

Zsolti? Mi ez az elképesztő "olaszba"? Trigo, ez igénytelenség.
Trigo, régen még a sz@rt is kiszerkesztetted, ma már lehet bármi, te is igénytelenné váltál néha. Lehet bármi? Trigo? Grazie Roma!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.29. 19:46


A világ össze pénzéért és ígéretéért sem jött volna Neymar olaszba tavaly. Ebben biztos vagyok.
Na de így, hogy Cé húzott egy merészet - hála neki - megjöhet a kedv másoknak is. Már csak pénz kell :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.11.29. 17:48


Egyről beszélünk. Ha van pénz az mindent megold. Még az sem számít, hogy milyen lett a bajnokság színvonala. Lásd PSG. A francia bajnokság azért nem top 3, mégis rengeteg a jó játékos, sztárokat tudnak igazolni stb stb. Ha van pénz van Neymar, ha valakinek hiányzik...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.29. 11:36


Mert vállalva Trigo szitokáradatát, a 2018-as Cavani, nem ugyanaz a szint, mint a 99-es Battigol.
Sosem mondanék ennek ellent. Nem sokkal van lemaradva, de azért le van.

hogy a 2000es évek elejéhez képest nagyot változott a világ. A top 4-5 klub sokkal messzebb van a követőktől, mint akkor.
meg volt ugye anno egy légiós-szabály, ami elosztotta a sztárokat a csapatok között
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.29. 08:58


Cejas, valóban Sab ideje alatt szigorodtak az FFP szabályok (megjegyzem ezek jóval korábbiak, csak addig hagyták őket megkerülni, mint ahogy most is hagyják egyeseknek), de ettől még a negatív balansz jelzi, hogy Sab is többet költött, mint amennyi bevétel jött az eladásokból. Az észrevételem pedig kizárólag erre vonatkozott.

Sensi battistutás csapatát pedig pont az ffp miatt nem lehet most már megcsinálni. Akkor nagy bátran nekifutott az öreg egy eszetlen költekezésnek, mert mindenképp bajnok csapatot akart. Tudta, hogy utána az özönvíz. A vége 50 milkás adósságállomány és talán -40es saját tőke lett. Annak jó részét le kellett írnia az Unicredit-nek, mert csak részben konszolidálták a klubot Di Benedettoék. És ment a követhetetlen kavarás a tulajdonos cégekkel.
Egyébként lehet hogy az FFPnél is nagyobb gond, hogy a 2000es évek elejéhez képest nagyot változott a világ. A top 4-5 klub sokkal messzebb van a követőktől, mint akkor. Egy mostani Battistutát esélytelen Romába hozni. És ez mindaddig így marad, amíg egy Nasser Al-Khelaifi féle birkab@szó vagy egy orosz oligarcha meg nem veszi a klubot. Addig ígérhetnél CR7-nek, Messinek vagy Neymarnak bárkit és bármit. Kiröhögne. Mert vállalva Trigo szitokáradatát, a 2018-as Cavani, nem ugyanaz a szint, mint a 99-es Battigol. 99-ben (többek között Zidane és Figo előtt) harmadik lett a FIFA év játékosa választáson. Ez pedig most Ronaldo, Messi, Neymar szint.

De félre ne értsétek, nem Monchit védem és Sabatinit szapulom. Csupán összehasonlítgattam, hogy melyik mit alkotott. Sabatini sokkal-sokkal szimpatikusabb volt, mint a spanyol, de neki is volt bőven mellényúlása. Mert ilyen a popszakma.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.11.29. 00:59


F.Totti írta: Bár az ffp pallós Sabatini ideje alatt jelent meg a fejünk felett.


Mert akkoriban vezették be. :D A Juve elkölthetett két egymást követő évben 100 milliót, mi pedig építsünk csapatot nulláról nulla euróból. Köszi UEFA. A Milan most kivétel lett, mi nem úsztuk volna meg.
Az FFP azért volt mert Pallotta megtolta az első évet, aztán futottunk a balance után.

F.Totti írta: Ez ritkán a jó üzletek velejárója. Dehogy finanszírozott ebből a klub működést. :)


De azért pénzügyi vonatkozása csak van. Egyik termelő cég sem rajong a selejtért, mudáért stb. A játékosok bizony a cég vagyoni elemeit képezik. Jajj de szépek ezek a kifejezések, jól a buksiba verték. Szóval van értékük, van amortizáció stb. Aztán ha ez az érték csökken, elveszik vagy értékén alul adjuk el, na az mind a nyolcasban landol. Veszteség pedig a P&L-ben eredményt, majd nyrt-nél befektetői bizalomvesztést generál. Mivel tőzsdei cég vagyunk...
Aztán se saját tőkeemelés, se befektető.

Szóval valahol csak finanszírozási kérdés is.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.29. 00:55


cejas, ne már :)
Ugye nem azt az időszakot hozod fel példának, amikor a Serie A a világ legjobb bajnoksága volt, és minden sztár ide akart igazolni? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.11.29. 00:33


mcsabi írta:De Zerbi neve merült fel EDF pótlására :lol: :lol: .


Na de mcsabi! Ez a hír legalább másfél éves:
Az AS Roma csapata új edzőt keres, a befutó a Sassuolo fiatal trénere lehet, aki támadó szemléletű 4-3-3-as hadrendet preferál.

Lerágott csont... :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.11.29. 00:27


Pedig Batistuta is eljött ide, aki akkoriban ontotta a gólokat. Egy 6. helyezett csapathoz! Csak gondolom Sensi bajnoki címet ígért és kapott is.
Csak pénz kérdése. Ha Verrattinak beígérjük Cavanit és még egy-két sztárt + fizu és Cavaninak beígérjük Verrattit és egy-két sztárt + fizu, akkor lesz bajnoki cím is.
Persze az edző sem mindegy.

Hogy is mondják? Rossz szőlőből nem lesz jó bor. Azaz jó borhoz jó szőlő kell, de hiába a jó szőlő ha az edző balfasz. De mindegyikhez pénz kell. Nem véletlenül lettünk bajnokok. Sensi úr nyomatta a zsét rendesen. Ma biztos hogy minden kupából kizárnának minket az FFP megsértése miatt.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.29. 00:04


de az az 5 meg nem akar idejönni, mert nem vagyunk sztárcsapat
nagyon örülnék pl Cavaninak, Verrattinak de nem fognak idejönni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.11.28. 22:46


Valojaban rengeteg penzt kolt a csapat. Top szinten europaban. Csak nem 20 jatekost kene venni szezononkent, hanem 5ot
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10318
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.11.28. 20:54


de vhogy a juventusban mindig jókor adott el, és vett a helyére embert, igaz a jelen emberét, nem a jövő sztárját, és az eredmények őt igazolják.
azért, mert:
persze roma juve más kávéház,

:wink:
jelen emberét egy Roma nem engedhet meg magának
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27963
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.11.28. 20:34


mcsabi írta:Mi a baj De Rossival? :x

olvass a sorok között, nincs semmi baj ddr-rel, csupán míg volt a 2 kemény emberünk, addig nélkülözhető volt, ergo nekem annyira nem hiányzott, most hogy nincs a 2 kemény ember, gyakorlatilag hogy legyen a kpályának stabilitása kell=nélkülözhetetlen a 35 éves ddr.

amúgy sab vagy moncsi, hát sztem már egyik se, én azt hittem, hogy jött a spanyol, lépett egyet előre sabhoz képest, de nem, sab viszonylag olcsón zsebelte be az u17es korosztály legjobbjait, akikből semmi sem lett, moncsi ehhez képest drága pénzért hozza a 19-21 év közötti korosztályt, akik jó része szintén mellényúlás.

tényleg kipróbáltam volna a félszemű marottát, persze roma juve más kávéház, és a félszemű valszeg utoljára még a samp sportigazgatójaként hazárdírozott vagyis adott-vett játékosokat kilóra mint moncsi és sab, de vhogy a juventusban mindig jókor adott el, és vett a helyére embert, igaz a jelen emberét, nem a jövő sztárját, és az eredmények őt igazolják.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.28. 18:34


Feree, te radikalizálódsz! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.11.28. 17:03


Mi a baj De Rossival? :x
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.11.28. 16:43


cejas írta:Nem tudom, hogy miért vicc. Sab 5 év alatt igazolt annyi blamát mint Monchi 2 év alatt.
NZonzit nem látom nagy hibának. Kellett a középpályára egy labdaszerző. A francia világbajnok, magas, erős, rutinos. Jó kérdés, hogy miért nem tud egy lasztit 3 méterre visszaadni. Ugyanakkor a védekezést megoldja. DDR után ő a legjobb DMC most. Képzeljétek el Cristantet védekező középpályásként. Jajj!


itt a lényeg, 2x húzd alá, tényleg itt a lényeg, mikor volt strootman és/vagy ninja a pályán, ki a faxnak hiányzott ddr? mert nekem nem. :wink: most hogy nincs se a holland, se a belga, itt látszik qrva jól moncsi baromsága, kiherélte úgy a kpályát, hogy legyen a mostani középpályának gerince, tartása ahhoz KELL a 35 éves ddr, és ez borzasztó. :wink: :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.11.28. 15:34


Visszakanyarodva a te példádhoz, ki akarsz cserélni egy alkatrészt, pedig nem tudod, hogy az rossz, vagy valami más.


Valojaban a szomszed kocsijarol van szo. Semmifele rahatasunk nincs a megjavittatasara es meg csak a motorterbe se tudunk bekukkantani (nem mintha sokra mennenk vele), de marhara idegesit a kopogasa es termeszetes hogy talalgatja az ember, mi lehet a baj, miutan naprol napra ezt hallgatja...
Mindezt ugy, hogy a tulaj a megvetelkor es azota is azt hangoztatja, hogy az orszag legjobb, leggyorsabb kocsijat tuningolja belole. Egyszer elvitt egx korre, az fasza volt, de azon kivul csak a kopogas...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10318
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.11.28. 15:10


De Zerbi neve merült fel EDF pótlására :lol: :lol:
Na én meg akkor leszek Lazio szurkoló, ha megint egy kókler érkezik a kispadra. Abból már volt elég az elmúlt években...
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.11.28. 15:09


SPQR írta:Észreveszem ha az autóm elromlik, mégsem tudom feltétlenül a megoldást.

F.Totti írta:
SPQR írta:Értsd jól: bárki a csapat céljaihoz méltó szinten. Hadd ne én találjak alkalmas személyeket a szakmai vezetésre.


Ha azt tudod, hogy ki a rossz (sőt legrosszabb), akkor azt is tudhatod, hogy ki lehet jó.


Te nem észrevetted a hibát, hanem pontosan megjelölted a hibaokot. Sőt azt is tudod, hogy bárki jobban csinálná. Jelentsen bármit is az, hogy a "csapat céljához méltó szinten".
Csak ez a különbség közöttünk. A hibát én is látom, de a felelősöket nem merném olyan bátran kijelölgetni, ahogy te. EDF és Monchi nyilván nyakig benne van, ahogy a játékosok is. De hogy ebben a háromszögben merre van a tömegközéppont, azt tippelgetjük csak. Még az sem biztos, hogy Cristante olyan szar, mint amilyennek kinéz.

Illetve a másik különbség, hogy én akkor mernek majd voksolni Monch/EDF ellen vagy mellett, amikor tudom kik az alternatívák. Szerintem EDFnél nagyságrenddel és instant jobb edzőt nem tudunk hozni. Monchi távozása különösebben nem érdekelne, de nem azért mert szerintem ő cseszte el a szezonunkat.

szerk: közben látom eric ugyanezt írta az autós példádra. Lehet nem véletlen ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.11.28. 14:54


SPQR írta:Észreveszem ha az autóm elromlik, mégsem tudom feltétlenül a megoldást.

F.Totti írta:
SPQR írta:Értsd jól: bárki a csapat céljaihoz méltó szinten. Hadd ne én találjak alkalmas személyeket a szakmai vezetésre.

Ha azt tudod, hogy ki a rossz (sőt legrosszabb), akkor azt is tudhatod, hogy ki lehet jó.

Pedig most pont azt mondod, hogy tudod a megoldást (edzőcsere).
Visszakanyarodva a te példádhoz, ki akarsz cserélni egy alkatrészt, pedig nem tudod, hogy az rossz, vagy valami más.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: tomm valamint 9 vendég