Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.02.07. 18:16


Egy (egyesek szerint) szar focit játszó EdF-et is kiutáltak itt...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8103
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.02.07. 17:58


Trigoria írta:így van F.Totti
és amint látszik a fórumon, nem vagyunk egyformák, de ez nem is baj

de ha választani kell, hogy egy szar játékkal DDR a padon vagy tomm a fórumon, hát.... nem lenne nehéz döntés :D


Hahaha
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.02.07. 17:56


F.Totti írta:Tök mindegy most hol és mit csinál. Bukhat halomra a különböző állomáshelyein. Nem látok indokot arra, hogy egyszer ne adjunk neki lehetőséget.
És ha ő lesz az edzőnk, akkor minimum egy év bizalom jár neki akkor is, ha szarok az eredmények. Kiesni nyilván vele se tudnánk. Az pedig hogy BL vagy EL vagy bohócliga helyen végzünk, esetleg egyiken sem, mindegy kell hogy legyen. Többet ér, hogy tudjuk van-e esélye annak, hogy vele leszünk sikeresek.


Magatol ertetodo, hogy eselyt kell neki adni.
De ha nezhetetlen es eredmenytelen focit jatszat, akkor en nem nezem el, csak azert, mert ddr
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.02.07. 15:11


így van F.Totti
és amint látszik a fórumon, nem vagyunk egyformák, de ez nem is baj

de ha választani kell, hogy egy szar játékkal DDR a padon vagy tomm a fórumon, hát.... nem lenne nehéz döntés :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.02.07. 13:50


Tök mindegy most hol és mit csinál. Bukhat halomra a különböző állomáshelyein. Nem látok indokot arra, hogy egyszer ne adjunk neki lehetőséget.
És ha ő lesz az edzőnk, akkor minimum egy év bizalom jár neki akkor is, ha szarok az eredmények. Kiesni nyilván vele se tudnánk. Az pedig hogy BL vagy EL vagy bohócliga helyen végzünk, esetleg egyiken sem, mindegy kell hogy legyen. Többet ér, hogy tudjuk van-e esélye annak, hogy vele leszünk sikeresek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.02.07. 13:40


Egy sar es eredmenytelen focit jatszato ddr-re en sem vagyok kivancsi, koszonom.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.02.07. 13:13


Xaba, én a kérdést sem értem... :( :shock:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.02.07. 09:53


Zsolti írta:Csak nem hozzánk. :)
Ami nem is baj még.
Bár megmondom őszintén, hogy nem nagyon hiszek abban, hogy ő sikeres edző lesz nálunk. Meg bárhol.
Bár ha egyszer ő lesz az edzőnk, neki azt is elnézem, ha 11 játékost felküld a gólvonalra. :)



Neki miert nezned el ?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.07. 05:59


Köszi, köszi. :)
Szóval ha Kvaradona megindul, és két embert kicselezvén 20-ról betalál, abból nem kellett volna gólnak születnie. :)
Úgyhogy Friedkinék annyira ne nyugtassák magukat a statisztikákkal. :)
Én azt látom, hogy nekünk most ad a gép, főleg a kiállításokkal, és meg kell becsülnúnk, hogy ilyen játékkal dobogón vagyunk.
Az, hogy nekem ez sem megy, az én hibám. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.02.06. 22:46


Ha látsz egy meccset, akkor tök felesleges megnézni a statokat. Töredékét adja vissza. Mivel minden meccsünket nézem, én is most csodálkoztam rá ezekre. Nem érdekelt, hisz láttam mi van a pályán. És most sem hiszem azt, hogy rosszul láttam eddig.

Két dolog a statokról:
1. A komplett játékunkra értelmezhető tényeket soha nem mutatnak. Adatok csak. És az adatokból vonunk le következtetéseket. De ezek nem lesznek tények akkor sem, ha rohadtul sok és pontos adatból következtünk.
2. A xG és minden fejlett stat áltudomány. Próbálják objektívvé tenni, de van benne olyan faktor, ami cégenként és szezononként is eltér. Folyamatosan hozzányúlnak, mert a készítők is tudják, hogy nem pontos illetve mivel statisztika alapú, az újabb adatok mindig módosíják. Eric által írt dolgok pl sokat torzítanak. A legfontosabb, hogy csak a lövéseket méri. Ha egy beadásról 2mm-re marad le a gólvonalon a támadó, akkor az nulla xG. De a sok lövést is alulsúlyozza, ami a Napoli számát pl rontja, illetve nem nézi hogy Dybala lő 20ról vagy Rui Patricio. Ugyanúgy 0.03 xGt fog érni. Torz stat, de a labdabirtoklásnál vagy lövésszámnál így is sokkal jobb.

Léteznek az xGnél fejlettebb statokat is. Az attack momentum pl grafikusan fejezi ki, hogy az adott percben ki állt közelebb a gólhoz és mennyire. Ha egy infót van csak időm megnézni, akkor ezt szoktam.
De tényleg az a lényeg, hogy ha nézed a meccset, a nulla a hozzáadott értéke a legfejlettebb statisztikának is.
Az "extra jó védekezés" is azért zavaró, mert akkor lenne valóban extra jó a 14.8as xAG, ha magasabb védővonallal és több labdaszerzéssel párosulna illetve alacsonyabb PPDAval (ami azt mutatja, hogy mennyire vagy agresszív védekezésnél). Így csak az látjuk belőle, hogy nehéz ellenünk helyzetbe kerülni, de pl a Milan és a Napoli sem akart helyzeteket, mikor ők vezettek mi pedig hagytuk őket passzolgatni. Két sok xGs csapatot tartottunk 1es xG alatt, de ez nem azt jelentette, hogy megfolytottuk az előrejátékukat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.02.06. 21:09


Jó dolog az xG, de azért nem mindig szeretem, mert csak ezt nézni az tud hazudós lenni, a mi esetünkben mindenképpen.
Nem mutatja mekkora nyomás volt a csapaton, tipikus érik a gól szituáció, amikor mindig épp odaér a védő, vagy rosszul dönt a csatár döntő helyzetben, az xG nem tükrözi, mégis benne van, hogy gólt kap a csapat.
A másik, hogy ha egy helyzeten belül van 3 kapura lövés, darabja mondjuk 0,3-0,4-es xG-vel, akkor az kb 1-es xG meg 0 gól, ha viszont bemegy au első lövés, akkor 0x3 xG, és 1 gól a mérleg.
Mondjuk ez a második inkább meccsstatisztikában tud torzítani, egy szezonban, félszeonosban nem annyira, de azért érdemes ezeket is észben tartani.
De Zsolti ahogy te is írod a Napoli sok kis helyzetből lő gólokat, és lő mondjuk 2,5 helyett 3 gólt, felüllövi az xG-t, de igazűból tökmindegy, mert amúgy is nyert volna.
De amúgy én se látom én a rengeteg xG-t a mecseinken.
És engem az "extra jó védekezés" kifejezés is zavar picit. Nem extra jó a védekezés, csak extra mód sokan vagyunk hátul mert extra mód feladjuk a támadásokat.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.06. 17:56


De amúgy tényleg az lehet a magyarázat, hogy kevés nagy helyzetből sokat hagyunk ki. Plusz a nem ordító helyzetek száma sokkal magasabb lehet például egy Napolinál a stílusból fakadóan, mint nálunk.
Nekünk ha van helyzet, akkor az nagy, de kihagyjuk. :)
Na befejeztem. Bocsi. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.06. 17:38


Akárhogy nézem, én nem látom a helyzeteinket. A pontrúgásokból kialakított helyzetek mennyire számítanak nagynak? Ott például kell a mázli bőven. És rengeteg ilyen gól van.
Szóval sehogy sem értem. Elfogadom ezt a "tudományt", de képtelen vagyok a játékunkhoz passzítani. :)
Szóval akkor nekünk 40 gólunknak, a Napolinak pedig 45 rúgottnak kéne lennie...
F.Totti, te szakértője vagy ennek. Szerinted ez nem vicc? Nem komolytalan ez az egész? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.06. 17:32


Újfent köszi!
De várjál már...
Ha nekik meccsenként 10 ordító helyzetük lenne, és ebből 10 góljuk; nekünk pedig 1 nagy helyzetből 1 gól, az aránymutató ugyanannyi, nem?
Tehát egy támadófocit játszó, meccsenként 20-25-öt kapura lövő csapatnak több komolyabb helyzete kell, hogy legyen, mint nekünk.
Lehet túl jó a Napoli helyzetkihasználása, de nekik amúgy is sok van belőle, ezért lőhettek annyi gólt. Nekünk meg kevés nagy helyzetünk lehet, de azt sem használjuk ki rendesen. Vagy hülyeségeket írok?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.02.06. 17:03


Pontosan ezt. Méghozzá brutálisan, kiemelkedően, messze-messze a legtöbbel kevesebbet. 28 bajnoki gólunk van, de 39,97-nek kellene lennie, ha az elvárható hatékonysággal értékesítjük a helyzeteinket.
Azaz 11,97-tel rúgjuk alul csapatszinten az xG-nket (nevezzük magyarul várhető gólszámnak). A legbénább helyzetkihazsnálók toplistája így néz ki:
1. Mi -11,97
2. Sampdoria -8,65
3. Cremonese -6,56

Igen-igen, a két tökutolsó sem ér a nyomunkba. És persze az európai topligákban sincs senik a közelünkben (második a WestHam -9,54-gyel) Oka? Ne kérdezd. Korábban ugye volt egy Dzekonk, aki brutálisan alulrúgta a helyzeteit. Az európai top5 bajnokságben két évben is volt a legrosszabb helyzetkihasználó. Most már rá sem tudok hivatkozni, mert idén az Interben rúgja alul :P . Akire pedig mutogatni kell, azokra nem szívesen mutogatok. Na jó, mégis: Elnök úr -4,9, Zaniolo -3,03, Bellotti -2,91, Pellegrini -2,84. Hatalmas trollság lenne, ha Zaniolot megtartanánk és leigazolnánk mellé Deolufeut (-3,72). Akkor a liga top5 helyzetkihagyójá nálunk játszana. Így csak ötből négy :D

És a másik brutális szám, hogy az extra jó védekezésünk igazából még jobb kellene hogy legyen, mert az ellenfeleink 3,2 góllal többet rúgtak, mint várható volt. A 14,8-as xAG-nk (várható kapott gólok) a legjobb az európai csúcsbajnokságokban (2. a Barca 15,56-tal, de a csodás Arsenal, Bayern, PSG trionak is már 20as xAG-je van, a Serie A-ban pedig 18,22-vel második utánunk a Spaletti banda).

Ja. és összehasolításképp a Napoli 6,08-cal rúgja felül a várható góljait. Azaz vagy mázlisták, vagy extra élesek idén. Ők qa skála másik végpontja. 18 gól van a valós és az elvárt teljesítményeink között. Ebből jön az ki, hogy ha a helyzetek alapján pontoznának, akkor nekik 45, nekünk 43 pontunk lenne. Tapadnánk rájuk...

Ez azért döbbenet, mert láttam őket is és láttam a mieinket is játszani. Azt mondanám ég és föld. Közben ők csak szépen fociznak mi pedig csúnyán. A reális teljesítményünk pedig majdnem ugyanolyan a stílustól függetlenül.
Oké, ezek csak számok. Ettől még szerok vagyunk. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.06. 16:35


Köszi, F.Totti!
Mondjuk én sosem értettem ezeket az xg-s dolgokat, pedig olyan szépen kifejtettétek már. :)
De hogy több pontunknak kéne lennie, mint amennyi van a mutatók alapján, meg hogy szerencsénk sincs, az már nálam rejtély kategória. :)
De ez mit jelent? Hogy kevesebb gólt szerzünk, mint amennyit a helyzetek minősége alapján kellene?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.02.06. 16:32


Az összekép viszont közel sem annyira rossz.

és valószínűleg ez az, amiért Friedkinék és az egész vezetőség nyugiban szemléli az idei szezont. Ők valsz többször több helyről látják a statisztikákat, melyek birtokában tök nyugodtak. Mi meg a falat kaparjuk a meccsek alatt :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8103
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.02.06. 12:18


Vissza kicsit a szöglet témakörhöz.

Tavalyhoz képest 15%-kal kevesebbet veszélyeztetünk élő labdából és 5%-kal többet veszélyezteti az ellenség a mi kapunkat. 1 vendéghelyzetre jut 1,08 saját. Azért ez elég siralmas, főleg hogy visszaléptünk benne. Csak viszonyításképp a Napolinak egy vendéghelyzetre 1,72 saját jut (élő labdából). Ebben a mutatóban jobb nálunk a déliek mellett a két milánói, a Fio, az Atalanta, az Udinese és a Juve is.
A pontrúgások viszont kirángatnak a szarból. A 16 akciógólunk (minden 11,8. lövésünk gól) mellett 12 rögzített helyzetes van (minden 7,3-ból lesz gól). Akcióból 1,23-as xG-nk van, rögzítettből 0,71-es.
Az össz xG-nk harmadik a ligában (a Napoli és az Inter mögött), csak sajnos alulrúgjuk elég jelentősen. De ordít a számainkról a Mourinho koncepció. A védekezésünk brutál nagyot javult tavalyhoz képest. 0,7 xG-t raknak ellenünk meccsenként össze, a tavalyi 1,11-hez képest. Ezzel nem csak a Serie A-t vezetjük, de a top5 ligában is legjobbak vagyunk. A pressingünk visszaesett (12. helyről a 15-re) és a legmélyebb védővonallal játszunk. Ez már nem busz, ez egy komplett BKV flotta. A támadójátékunkat is a védekezésre fókuszáltan szervezzük. De működik, mert még szerencsénk sincs. Ha csak simán az xG-k alapján szerzett pontokat nézzük, akkor előrébb kellene járnunk, tök közel a Nápolyhoz (neki most nagyon ad a gép).

Összegezve:
- szép lassan támadunk,
- csak akkor lövünk, ha komoly helyzetben vagyunk (a leghatékonyabbak a lövéseink a ligában),
- mélyen, nagyon szervezetten védekezünk,
- bízunk a zsenikben meg a pontrúgásokban.
Rettenetesen ódivatú, de ha így végigmegy a szezon, akkor lehet jövőre már divatos lesz.

Akárhányszor a statisztikákat bogarászok, mindig bizakodó leszek. Lehet, hogy a támadójátékunkban semmi koncepció nincs, de a célunk tök világos és hellyel-közzel teljesül is. A szar támadójáték a béka segge alá húzza a meccseink élvezeti értékét, ezért hajlamos vagyok a valóban negatív dolgokra fókuszálni. Az összekép viszont közel sem annyira rossz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.02.05. 23:54


Így van. Mourinho a Porto óta semmit nem épített. És a Real óta, a távozása mindig egy totál szétesett, lezüllesztett csapattól történt. Itt is pont ez lesz. De ezt már akkor leírtuk, amikor jött. A kérdés csak az, hogy ez milyen eredmények és hány év után történik.

Zsolti, azt leszámítva hogy soha nem fogok örülni egyetlen vereségünknek sem, pont úgy érzek ahogy te.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.02.05. 18:14


Az a baj, hogy szerintem erre nem lehet építkezni. Akármikor fog távozni Mou, nem egy építkezéshez stabil alapot, hanem egy szétzúzott szarkupacot fog maga után hagyni. Gödörben lévő, elértéktelenedett játékosokkal. Még azelőtt kell kilépni ebből mielőtt elkezd minden összeomlani.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.05. 17:31


Na hát így legyen!
Bár én nem igazán hiszem, hogy ezt így lezongorázták előre a tulajok fejben.
És hát ugye Mounak volt egy érkező nyilatkozata, miszerint szeretné felgyorsítani a folyamatot, de a projekt 3 éves. Vajon mit jelenthetett a gyorsítás, illetve még zajlik-e...?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2023.02.05. 17:13


Erre a három évre most úgy kell gondolni mint pl egy térdműtétre… kellemetlen/ fájdalmas de hogy utána jobb legyen át kell vészelni..
Ha azt akarjuk h vissza kerüljünk európai elitbe (is) valamit ki kellett találni az új tulajdonosnak minden hátrányos körülmény és helyzettel együtt , ezt a három éves projektet találták ki vagy tudták megvalósítani!
Most az eredmény mindent felülír… majd utána lehe tovább építkezni…
Talán ha így nézzük akkor könyebb elfogadni h most ez van!
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.02.05. 15:37


Igen. A két mondatom között nem volt összefüggés. De amugy előbb utóbb jönni fog. Nem lattam még Spal meccsett, nem tudom milyen, hogy játszanak, de a jatektol fuggetlenul most volt egy elég kemény nyilatkozata.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.02.05. 15:19


Csak nem hozzánk. :)
Ami nem is baj még.
Bár megmondom őszintén, hogy nem nagyon hiszek abban, hogy ő sikeres edző lesz nálunk. Meg bárhol.
Bár ha egyszer ő lesz az edzőnk, neki azt is elnézem, ha 11 játékost felküld a gólvonalra. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.02.05. 13:07


Akkor ki kell húznod DDR érkezéséig. Szegény lehet, hogy repül hamarosan… :(
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég

cron