Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.13. 13:40


a juve nálam 98%
a Real-t meg néztem félszemmel, és úgy rémlett 1-3 lett :DD :oops: , 1-2-vel "csak" 70% igen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.13. 08:31


Ha a lefutott azt jelenti, hogy van egy legalább 60-70%-os esélyes, akkor nálam az összes az.

Egyedül Ancelottira leszek kíváncsi. A tegnapi meder (a kiállítástól függetlenül) nem volt jó a csapatának. Rég láttam már belenyúlni a játékrendszerbe. Kíváncsi vagyok ki tud-e találni valamit. Ha az ő zsenije nem lenne, akkor már játszanám is meg négyes kötésben a Juve/Real/Atleti/Monaco kvartetet. (dehogy játszanám :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.13. 00:21


BP vicc volt. Nehogy már technikásnak lásd vazze :D Még a Romában is kilóg abban lefelé szvsz. Persze ahányan vagyunk, annyian láthatjuk máshogy.
A régi Strootman nem is kérdés, de hát már a mostani van csak. Radjat a tudása alapján mondtam amúgy csak, nem a posztra. nem figyelgetem Real és társai összeállítását annyira, szóval úgy nem tudom.

amúgy fura hogy az a két párharc látszik lefutottnak (illetve a juve le is futott), amelyik előzetesen egyáltalán nem, vagy esetleg fordítva lett volna az :) (juve+real)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.04.12. 23:47


Mondjuk Bruno Peres stílusa szerintem pont olyan ami kell a nagyoknak. Gyors és technikás. Sajnos egy dolog nincs meg benne ami naggyá tehetné, igazán naggyá. Az a gondolkozás. :D
Ninja utóbbi időben nagyon speciális szerepkört játszik azért mondtam. Real, Bayernnek nem kell ilyen típusú játékos, Vidalt kellene kiszorítania. Aki szerintem beférne, Strootman. Vagyis a sérülés előtti Strootman biztos, hogy nagy csapatban játszanak most. Balos, okos, nagy küzdőszellemű, futóbolond, jól passzoló, kevés gólt szerző védekező középpályás. Védőink közül Rüdigerben látnék potenciált, ha technikás lenne. Valahogy ezt kellene megtanulnia és nagyon jó védő lenne. Manolas szerintem akkor jó amikor magasan védekezünk és futóversenyez a támadóval. Felállt védelemnél szerintem túl lassú gondolkozású (vagy lusta). Legalább is én így látom. Ezért a nagy meccseken mindig benne van a hiba nála.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 22:40


fogkefe: jaja
de azért Radja beférne. Azt vedd figyelembe, hogy jobb csapatban jobban játszanak sokan. De Salah vagy Dzeko vicckategória ezen a szinten igen. Főleg előbbi. Utóbbi csak a helyzetkihasználása miatt.
De szerintem Bruno peres beférne bárhova. Kellenek egy Realnak is a belöbbölt labdái :D

aeser:
Mondom akasztás volt lábbal! Nézd meg a jobb lábát Griezmannak könyörgöm! Attól a harmatos lökéstől anyám sem esne el. Nem is attól esett el.
A lökés sem csípi épp a vonalat, de ez már tényleg mellékes. Ahogy az is hogy jobbról rakja a testhez a védő a kezét, mégis jobbra előre esik. Ugye. :) Persze esni is akart nyilván, de a lábnál volt az akasztás, a jobb lába beakadt, és attól akart elesni.
Focizol te aeser? Komolyan kérdezem.
Nem magamat akarom fényezni, de most mégis megteszem. A térlátásom kiemelkedő (tényleg az), 30+ éve focizom, 18 éve focizom tétmeccseken (heti 2-3), a létező összes szabálytalanságot elkövettem már számtalanszor :D , játszottam el színészként minden kontaktot szenvedő félként is, kismilliószor vitáztam bírókkal és hallgattam meg az érvelésüket/magyarázatukat, olvastam szabályokat, beszéltem sporikkal azok értelmezéséről, láttam csilliárd focimeccset. Ja és nem vagyok épp buta sem (mivel a felsorolt infók eddig egy sima falusi hóthülye cigóra is igazak lehetnek :)). Tehát ha másért nem is, ezért a "rutinért" igazán hihetnél nekem. Én se vitáznék mondjuk Fa Nándorral a vitorlázásról, mert én csak kiskorom óta kishajóval vitorlázom hobbiból egy évben párszor, ő meg Fa Nándor. Érted. Ezért is kérdeztem, hogy focizol-e te is komolyan.
Mert meggyőzni szemmel láthatóan téged nem lehet. Márpedig kettőnk közül az egyiknek van/lehet csak igaza. :)
De tényleg nem okoskodni akarok, meg nagyzolni. De a parttalan vitában előbb utóbb a szakmai tudás és a rutin kéne hogy döntsön. Szvsz.
Azokkal szeretek ilyeneken tényleg vitázni, akik rendelkeznek hasonló rutinnal vagy nagyobbal. A legjobb focis haverom (ugyanilyen múlttal), akinek adok a véleményére, pontosan ugyanazt mondta két perce erről, amit én.
Aztán ha kiderül hogy te is régóta rúgod a bőrt, akkor ennyi volt, feladom a vitát. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 22:08


Valóban nem lerántotta, elnézést, nem is akasztotta hanem ellökte, és a vonal fölött, a videón is jól látni, még a kívül levő lábak porzásából is lehet érezni hogy a testük mennyire belül volt már. A képet azért raktam be, mert vicces volt hogy valaki ezzel is azt akarta bizonyítani hogy kívül volt az eset. Tudom az emberek többségének térlátása ilyen, azért próbáltam segíteni.
Jól van akkor, most már lefekszem, de ha még pörgünk rajt holnap akkor kikockázom :)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.04.12. 22:08


Néztem a Bayern-Realt. Hát, elmondani nem lehet mennyire messze vagyunk tőlük. Kb padra e ülhetne le egy Salah vagy Dzeko. Még Nainggolan sem férne be sehova. Paredes meg kisfiú ehhez a szinthez képest. Egyénileg rettenetesen le vagyunk maradva. De ahogy néztem sajnos taktikailag is... ott mindenki tudta a feladatát, ki hova mikor passzol. Vakon bíznak egymásban. Kevés céltalan beívelés volt a meccsen.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 21:59


megint nincs igazad :) illetve még mindig nincs
1. ez rossz kép
ugyanis nem jókor lett megállítva
megnéztem sokszor, előbb volt a kezdőpillanat, nem ekkor
2. nem lerántás volt, hanem lábbal akasztás
nézd meg a videót
http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ty-2563089
még az oldalsó kamerán is látszik a belépő láb előtt a vonal
3. nem a test síkját kell nézni, hanem azt amivel és ahol szabálytalankodtak (hisz OTT történik a szabálytalanság), az meg a lábak kontaktja volt.

tehát majdnem igazad van, de mégse... :wink:
engedjük el szerintem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 21:45


És akárhányszor is ismételgetik a sporttévé stúdiójában, itt a lerántás a vonal fölött:

Screen-Shot-2017-04-12-at-20.22.05-2.png


A poén hogy ezt a képet annak bizonyítására tette fel valaki egy angol oldalra hogy kinn történt a dolog, a függőlegest én húztam be.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 21:44


nézd aeser, hagyjuk, nincs igazad. Ez nem megítélés kérdése. Ha pl elkezdi húzni a mezét, de csak bent esik el, attól még ott kezdődött a szabálytalanság, ahol elkezdte húzni, és onnan jár a szabi.
térben és időben kiterjedve történik.
ja, és a kezdőpont a szabi helye.
Eskü úgy írod most ezt, mint aki sose nézett még focit. :shock:

de hagyjuk tényleg. Nincs már kedvem győzködni a szabályokról senkit.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 21:27


Pontszerű testek kölcsönhatása csak a fizikatankönyvekben létezik, egy lerántás vagy az "ellenfél visszatartása" térben és időben kiterjedve történik. Egyébként eléggé méltánytalan is lenne hogy valaki egy gólhelyzet megakadályozását megúszhassa a kisebb büntetéssel csak mert kicentizte hogy a vonal előtt tegye az ellenfél vállára a kezét. Amúgy az is megítélés kérdése hogy mikortól lát a bíró szabálytalannak egy szituációt, mondhatja azt is hogy ami a vonal előtt történt az még belefért.
Továbbra is tartom hogy visszanézve is befújnám.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 21:12


mivan??? :)
onnan jár szabadrúgás, ahol a szabálytalanság történik. És a történés ott van, ahol az kezdődik, hisz onnan számít szabálytalannak.

persze ezen ne vesszünk össze :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 20:46


Egyrészt szerintem nagyrészt a vonalon volt, másrészt nincs olyan szabály amit emlegetni szoktak, hogy ha kívül kezdődött egy szabálytalanság akkor nem lehet büntetőt adni.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2017.04.12. 20:35


szivecskét csinálok a kezemmel vidallllllllllllllllllllllll :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
amúgy újítani kéne neki, ezt már párszor elsütötte juve mezben, de rühellem az ilyen zsoldosokat
nem volt tizi
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 20:34


vonalon kívül volt az AM tizije aeser. Tisztán. (ha erre gondolsz)

na, még egy újabb kamutizi Bayernéknél. Még jó hogy Vidal kibombázta :D
De mekkora mazlista a real
10ev alatt vegre tevednek ellenuk egyet
by haver :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 20:28


Sima tizi volt, az ötödik visszajátszás után is befújnám. Nem volt gyakran olyan az elmúlt egy-két évtizedben hogy négy ország adja az elődöntősöket, most összejöhet, ráadásul a Real, Barca és az angolok nélkül.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 20:14


újabb kamutizi (AM-nek)
a mélypont bíráskodásban
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 19:17


nem tudtam, hogy olaszok, nem nézem igazán :)
a bíráskodás nemzetfüggetlenül szar. És nem a bírókat szidom, hanem a rendszert mindig.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.12. 18:44


Trigoria írta:mindeközben az európai bíráskodás a mélypontra jutott idén

Ne maszatolj, ezek a játékvezetők is a kedvenc olaszaid :D
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.12. 18:29


Azért Dani Alves egy az egyben levette Neymart? Folyamatosan kettőzték a szélsőket a juvésok.
De nézheted úgy is (barcás haver szerint), hogy Messi így is kiosztott két gólpasszt (csak nem rúgták be), mert őt nem lehet levédekezni :) Szóbval attól függ honnan nézzük.

De mindegy, tökéletes volt a juve részéről. És nem érdekel a Barca nyomora.:)


mindeközben az európai bíráskodás a mélypontra jutott idén. Kamutizi, lesgól. Brávó. Már le is vettem a hangot, és inkább zenét hallgatok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2017.04.12. 14:54


azért remélem a lajost mint roma edzőnek, vagy emery :lol: elhallgatnak
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.04.12. 10:14


bence írta:Hát ez nem gyengén volt férfimunka. Kövezzetek meg, de én szívből tudtam szurkolni a juvénak, legalább van egy ütőkártyám a LA Liga sz*pók ellen, ami sose jön rosszul egy sör melletti beszélgetésnél.

Ez a mi szempontunkból nem releváns, kikapnánk mindkettőtől. Jó lenne, ha jönne Monchi és össze tudna kukázni egy olyan védelmet, ami képes lenne megenni ilyen támadósort.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.12. 07:21


Nem kell túlértékelni ezt a Juve győzelmet. Totál papírforma volt, de nem a Juve nagysága, hanem a Barca szarsága miatt. Döbbenet, hogy még a józan fogadóirodákat is elvakította a 6-1es PSG meccs. 2,4-es szorzó volt a Juve továbbjutásra. Az összes fogadással foglalkozó haverom megjátszotta.
A Juve komplex, erős csapat. Zseniális védekezéssel. A Barcának meg nincs edzője. Bohócok, súlytalanok. Simán ki is jött. Az is meglepett, hogy 2 ziccerig eljutottak. Messit a szokott helyen és módon játszatta LE. Jobbról indult befelé. Így Kehdira és Mandzukic védekezett rajta, mögöttük Chiellinivel és Bonuccival. Karvaly kivételével rohadt gyorsak és fizikailag ugye bárki erősebb a törpénél. Megették. Folyamatosan 3 ember ellen játszott. Talán egy darab egy-egy elleni szitu volt, amit meg is csinált a Suarez helyzet előtt, de ennyi. 50 alatt volt a labdaérintéseinek száma és a passzpontossága 85%. Az első rohadt kevés tőle, a második pedig maximum átlagos mutató. Neymart meg szimplán levette Alves. Segítség nélkül. Iniesta öreg és az egész szezonban nem volt jó meccse. De a legdurvább, hogy Higuain a fele annyi Juve labdabirtoklás ellenére is pont annyiszor ért labdába, mint Suarez. Egyszerűen nem tudott helyzetet kialakítani a Barca. Nem is tudom mi volt a terv. Allegri a papírformát játszatta. Ugyan az a séma volt, mint a Napoli ellen a második félidőben. Nyílván sokkal jobban ért a focihoz Enrique, mint valaha is fogok, de BL 8 szintjén ő nagyon kevés.

Ja, és a Juve azért annyira van jó és mély csapat, hogy a hátralévő 1,5 komoly meccsére tudjon koncentrálni a BL mellett. Akkor meg sok sansz nincs.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.12. 07:07


En csak annak az egynek tudok igazan drukkolni, hogy a juve menjen el a bl-dontoig, ebbe a menetelesbe bukja el a bajnoksagot, majd kapjon ki a dontoben.

Amugy forduljanak fol ott, ahol vannak nedveddel vagy nelkule....
Oda a rozsdas bokot, hogy benne van a kezuk abban, hogy nincs meg sajat stadionunk.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2017.04.12. 06:54


Le a kalappal Allegri és a Juve előtt. Tökéletes taktika volt Matthieu ellen erőltettek a 2-1 eket ebből lett a gól is. Ezért drukkolok az olasz csapatoknak, mert taktikába mindenki felett állnak. Bátor kezdő volt, de végig gondolva, hogy Allergi mit akart, szinte minden úgy történt ahogy a Juve szerette volna.
Megérdemlik a BL döntőt.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég

cron