Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 00:08


elfogadom az álláspontot, de vitázni már nem fogok a kérdésben :wink:
azt meghagyom nektek

egyre reagálok:
Tegyük fel, hogy a Fradi megnyeri a Bl-t. Hányan utaznának el ettől egy Mezőkövesd - MTK mérkőzésre? Vagy hányan követnék tv-n?
Hát én egészen biztos nézném a magyar bajnokságot onnantól újra (és nem csak a Fradi meccseit). Tehát már 1 plusz nézőt szereznének :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.04.23. 23:48


Trigoria írta:Mentális plussz

Vagy mentális mínusz és a kiscsapatok, akik eddig is feltett kézzel mentek pályára ellenük, ezentúl méginkább, hisz úgy sincs esélyük egy jó eredmény elérésére. Azt mondod fényesebb az ezüst egy bl győztes juve mögött, én azt mondom fogalmam sincs, hogy az elmúlt évben vagy idén ki hogy szerepel a bayern mögött. Minden évben toronymagasan nyerik a bajnokságot, lefosztják az aktuális ellenfelet, teljes unalom a német foci emiatt (és külső szemlélőként talán az olasz is lassan)
Trigoria írta:Továbbá a válogatottnak elmondhatatlan mentális pluszt jelent, ha sztárcsapatok adják a játékosait

Én szurkolok az olasz válogatottnak, de a juve olasz játékosaiban sok nemzetközi válogatott torna már nincs (ahogy sok olasz játékosuk sincs). Az olaszok meg amúgy is akkor nyertek utoljára valamit amikor tudjuk mi történt. Bármikor aláírom, hogy újra elküldjék a bundát vakációzni alacsonyabb osztályokba egy vb győzelemért.
Trigoria írta:Nemzetközi nézők

Tegyük fel, hogy a Fradi megnyeri a Bl-t. Hányan utaznának el ettől egy Mezőkövesd - MTK mérkőzésre? Vagy hányan követnék tv-n?

Trigoria írta:Hazai nézők

Évi 1 alkalom nekünk, 17 nekik. Egy dolog a sok közül, ahol nő az árok csapatok közt. Ennek se tudok örülni

Trigoria írta:Befektető

Támogatni egy kisebb csapatot és évente két összecsapáson a BL győztes ellen nagy média figyelmet szerezni, vagy vásárolni a BL győztes ingujján egy 5x5 cm-es helyet, de ezáltal évi 38 mérkőzésen megjelenést szerezni. Nem tudom... Valahogy nem látom, hogy eddig azért nem szereztünk volna zsíros szponzort, mert a Juve nem nyert Bl-t.

A többire most nincs erőm válaszolni, de mind mind amit felsoroltál az számomra olyan, mintha 100 bónuszpontot kapna az olasz bajnokság, abból 99 a bundásoknak jó, a maradék 1-en osztozik a többi 19 csapat és ennek próbálnék meg örülni. Nekem nem megy, akinek igen, azt irigylem hogy mindenben meglátja a jót.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 23:02


közben rájöttem, hogy a kérdés még mindig nem pontos
mert aki azt látja bele, hogy a Juve jó szereplése pénzt hoz nekik, és bármennyire is növekedne a bajnokság színvonala, elismertsége hosszútávon stb, attól még a juve a következő 1-2 évben aránytalanul jobban járna a többi olasz csapatnál anyagilag nyilván. És a Roma bármennyire is profitálna az egészből, a juvétól picit jobban leszakadna 1-2 évig az tuti. Tehát ha valaki színtisztán ennek vonalán értelmezi a kérdést, akkor így igaza is van, hogy nem járunk jól vele azonnal.

De...
nem akartam magyarázatot adni, de most megteszem mégis (sokszor direkt sarkítok, direkt a végleteket mondom). Bocs ha csapongó, de leírtam ami eszembe jutott.

Amiért a juve és BÁRMELY olasz csapat jó szereplése jó a Romának és az olasz focinak:
Mentális plussz: Még a legutolsó kis olasz csapatban játszóknak is mentális többletet jelent, hogy olaszban játszik a BL címvédője, ergo övék a legcoolabb bajnokság. A Serie A utolsó is úgy fog játszani a Juve ellen (ha épp a Juve nyeri a BL-t mondjuk), hogy vazze a világ legjobb csapata ellen játszunk. Ha netán jó eredményt érnek el, akkor vazze a világ legjobb csapatát vertük meg. (ahogy Zsolti is mondta, hogy a Barca-verő juve mögött nem is olyan fénytelen az az ezüst ugye)
Továbbá a válogatottnak elmondhatatlan mentális pluszt jelent, ha sztárcsapatok adják a játékosait vagy pl Lazio Immobile féléket. Az olasz válogatott szerintem pár éve a nevéből él már csak. És ez igaz az ellenfélre nézve, és igaz magukra nézve is (rettegik őket - büszkék magukra). (Kb mint a magyar vízilabda-válogatott jelenleg.) Nem rosszak, de már nagyobb a nevük, mint a tudásuk. De még mindig elhiszik magukról, hogy ők azok akik. (Tudom itt néhányan az olasz válogatottat is utálják :D )
Nemzetközi nézők: A nem olasz nézők mikor kíváncsiak jobban az olasz bajnokságra? Ha olasz a BL-győztes és erős a bajnokság, vagy ha épp a fasorban sincsenek? Szerintetek, ha a magyar bajnok egyszer megnyerné a BL-t (pláne ha évről évre ott lenne a BL-döntőben), adnák a magyar bajnokikat más országokban is? Szerezne a magyar bajnokság rajongókat? Nézőket? Hozna bevételt? Mezeladásokat? Turistákat? Naná, hogy igen.
Hazai nézők: Ezt talán bizonygatni sem kell, hogy ha szárnyal egy csapat, akkor több a nézője. Ha a világ legjobb csapata (csapatai) az ellenfél, akkor minden klub több nézőt vonz. Emelkedő nézőszám, és több bevétel, nagyobb vonzerő.
Szponzorok: A BL-győztes nyilván jobb ajánlatot kap szponzorációban, mint egy nem BL-győztes. Mikor kap mondjuk egy Empoli/Lecce/Palermo jobb ajánlatot? Akkor ha rossz a bajnokság színvonala, és nemzetközileg sehol sincsenek az olasz csapatok, vagy ha itt játszik a BL-győztes, olasz csapatok évről évre jól szerepelnek a nemzetközi kupákban, ergo nézettebb a bajnokság, és évről évre k.rva sokan látják az egész világon a szponzori logókat?
Befektetők: Mi vonzza jobban a befektetőket, a BL-győztes bajnoksága vagy a kazah bajnok ligája? Hol akarnak csapatot venni? A magyar bajnokságban, vagy a világ legerősebb csapatának bajnokságában?
Sztárok: Hova akarnak a sztárok igazolni? (Most alapnak véve (fikció!), hogy anyagilag ugyanazt kapnák mindenhol.) Nyilván egy esetleges idei juve BL-győzelemtől még nem változik meg minden. Itt először max a Juvéba igazolnának, nem a Romába, Napoliba, Milanba stb. De ha évről évre erősödne a bajnokság/mezőny (lásd a többi fejtegetést erre vonatkozóan hogy miért erősödne), akkor idővel visszatérnének, jönnének újra Rómába, Milánóba, Nápolyba stb. Miért? Mert itt játszik a BL-győztes, itt játszanak a kupákat nyerő csapatok, és újra erős a bajnokság. Ez ördögi kör tudom, hogy játékosokkal lehet nyerni, de csak nyerő csapatba megy játékos. (De ezért kivétel itt a juve)
Riválisok: Ha a juve BL-t nyer és erősödik, akkor a többi rivális (Roma, Napoli, milánói csapatok) érthetően többet fognak tenni picivel, hogy tartsák vagy megpróbálják tartani a lépést. Többet áldoznak jobb játékosokra, nagyobb edzőkre talán. (építenek stadionokat követve a juve példáját)
Ez tudom, hogy elsőre nehéz ügy, de a fenti sok összetevő miatt ezen klubok is lassan gazdaságilag erősödnének. És a riválisok erősödése ismét csak a bajnokságot erősíti, és vonzóvá teszi.
Saját érzetem: lehet hogy van akinek mindegy, hogy a saját csapata a kazah bajnokságot nyeri meg és kiesik az első körben egy nemzetközi kupából, vagy hogy a BL-t nyeri meg. Nekem hatalmas lelki plusz lenne kb egész évben ha a Roma bajnok lenne mondjuk (de ezt tudjuk, ez mindenkinél így van itt kb). A föld felett járnék büszkén. Viszont hatalmas plusz lenne nekem az is, ha tudom, hogy a BL-győztest üldözzük hétről hétre és nem mondjuk a Budafokot a Pénzügyőrrel. Ez is szép igen, de ettől büszkébb nem leszek. Nagyon más egy jelenleg egyeduralkodó Real és Barca versengése (szzerk: a BL-ben természetesen)mint a Roma - Juve mondjuk. Nem mindegy, hogy évről évre vagy az a kérdés hogy mi nyerünk, vagy a másik, vagy pedig ha 10 évben egyszer odajut egyikünk akkor mit érzek. Előbbiben persze, nehogy már a Real nyerjen megint - mondhatja egy Barcás. Hisz max jövőre megnyeri, vagy megnyerjük mi. De egy olasznak (olasz csapat drukkerének) ezekben az évtizedekben azért nem ez a helyzet. Amikor szárnyalt az olasz bajnokság, és évről évre olasz csapatok játszották a döntőket vagy vettek legalább részt benne, na AKKOR és csak akkor tudnék úgy gondolkodni (talán/valszeg), hogy nehogy már megint a büdös Milan húzza be a Bl-t. Hisz semmilyen negatív hatása nem lenne, ha elveszítik a döntőt. Hisz jövőre megint ott lenne egy olasz csapat úgyis.


Szóval nemzetközi kupasikerek nélkül nem erősödik a bajnokság, és erősödés nélkül nincsenek nemzetközi kupasikerek. Ördögi kör. Pont ezért van mákunk azzal, hogy a Juve önmagában és jelenleg egyedül kiugró az olasz mezőnyből, és ők az egyetlenek, akik elindíthatnak egy folyamatot. nagyon lassan, de el.
Persze van másik megoldás is. Hirtelen iszonyat erős és gazdag befektetők több klubnál is. Csakhogy még akkor is az lenne, hogy kellenek úttörő sztárok, akik elsők között jönnek olaszba újra és kockáztatnak. Nos, egy (vagy több) juve BL-győzelemmel pl olyan nagy kockázat már nem lenne. Főleg ha azt látják, hogy a Juve mondjuk nem 20 ponttal nyeri a bajnokságokat.

Ahogy a bajnokság színvonala évről évre hanyatlott (már megállt szvsz), ahogy mentek el a sztárok, bundabotrány, tulajdonosi pénzelapadások, nézőszám-csökkenés, stadionpusztulás, úgy újra elé is indulhat felfelé az egész. Ehhez szerintem nem rossz segítség, ha olasz a BL-győztes pl. :wink:

Röviden most ezek jutottak eszembe. Nem szoktam ezen gondolkodni, mert nálam annyira egyértelmű, hogy beszélni sem kéne róla. Lehet voltak a gyors gondolatmenetbe hibák elismerem. De összképet nézve szerintem igazam van.
És megértem, hogy ha valaki nem tud a Juvénak drukkolni, mert gyűlöli őket. De azt nem, hogy ellene drukkoljon. Illetve rövidlátásnak tartom. De ez szigorúan szvsz!
Ahogy azt sem értem, hogy egy olasz csapatnak drukkolva, szeretvén azt, hogy sok olasz játsszon a csapatban, mégis utálják többen az olasz válogatottat. Persze, nem vagyunk olaszok, nem kötelező szeretni a válogatottjukat, de nekem ez valahol visszás és érthetetlen. Tudom, hogy távoli példa de kicsit olyan mintha mondjuk fradistaként nem érdekelne a magyar válogatott. Persze persze tudom, hogy attól hogy egy külföldi klubcsapatnak drukkolsz, nem kötelező az ország válogatottjának is. De valahol nálam alap, hogy ha Róma csapatának drukkolunk, akkor szeretjük Rómát, és az országot amiben található.

(Azt pedig zárójelben teszem hozzá, hogy én magam előbb voltam olasz válogatott drukker egy pár évvel, mint Roma drukker. Így nekem örökre megmarad mindkettő alapból.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 21:42


F72:
Bár én ehhez a kérdéshez el sem jutok, hogy feltegyem magamban.
mondjuk ebben egyetértünk :D
Amiket felsoroltál a juvéval kapcsolatban az mind igaz. Én se szeretem őket. Nedvedet gyűlölöm.
És elfogadom, hogy téged pl ez mélyebben, régebbről, jobban testközelből érint, mint mondjuk engem. Tehát megértem az álláspontod. Ha olaszban, pláne Rómában születtünk volna és ott élnénk, akkor is valahol érthető lenne (nekem nem). De itt, magyar Roma-drukkerként szerintem picit más a többségnek. Vagy legalábbis szvsz máshogy kéne hogy legyen. De hát látjuk, hogy annyira mégsem más. :)
(Én azt se fogom soha elfogadni, hogy mondjuk egy újpesti azért drukkol, hogy a fradi essen ki nemzetközi kupákban. )

Viszont F72,a kérdés nem úgy szólt, hogy drukkolsz-e a juvénak, vagy szereted-e őket!
Gyűlölheted, és drukkolhatsz is ellene. Ettől még a kérdés nem erre vonatkozott. :wink:
Az egy további kérdés lenne, hogy ha mondjuk elfogadjuk, hogy a Roma és az egész bajnokság is profitál belőlük (nyilván nem azonos mértékben!), akkor mégis hogyan és miért lehet mégis az ellen drukkolni, ami a Romának jó. :)
És így lenne teljes a felmérés. :) De most nem ez a kérdés!

Közben nekem jobb úgy nézni az El Classicot, hogy ezt a most brillírozó Barcát kip.csázta egy olasz csapat :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.04.23. 20:01


Ha jól emlékszem, valamikor a '90-es évek vége felé a Vicenza játszott
KEK elődöntőt a Chelsea ellen, meg a Bologna az UEFA Kupában... utolsó
olasz csapatok, akiknek sikerült szurkolnom nemzetközi kupában a Román kívül.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.04.23. 19:55


Na, beléptem, hogy szavazhassak egy nagy nemmel...
Bár én ehhez a kérdéshez el sem jutok, hogy feltegyem magamban.
Roma ellenében elcsalt bajnokságok, más csapatok ellenében elcsalt bajnokságok,
irányított játékospiac, baráti játékvezetők, bűncselekmények, zsarolások, arrogancia, dopping...
Nem létezhet olyan ok, ami miatt én nem tiszta szívből ezek ellen szurkolok, legyen bárki az ellenfél. Lazio,
Milan, Inter... hasonló érzések.
Nemrég jelent meg egy könyv Olaszországban, a címe szabad fordításban ennyi lenne:
"Született ellenségek: Roma-Juventus, a szenvedély a hatalom ellen"... Ugye, nem szurkolunk született ellenségnek?
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.23. 16:30


kitegyem fb-ra, hogy jöjjenek szavazni?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 16:07


Köszi, így már nyugodtan tudok rá nemmel válaszolni :)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 16:04


ok, aeser, valahol igazad van, és átírtam a kérdést
nyilvánvalóan az eddigi beszélgetés alapján az egész olasz labdarúgásra, az olasz bajnokságra, és a Romára is vonatkoztatva jött elő a téma, de ha pontosítani akarjuk akkor igazad van és csak a Romát kell kérdezni, mert talán ez fejezi ki legjobban azt hogy egy Roma drukker mit gondol erről
szóval köszi!
(na mondjuk az a pár ember aki benéz ide, már úgyis leírta a véleményét, de azért mindig jó nagy momentum egy szavazás :)))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 15:18


Jó kis manipulatív kérdés. Mi az hogy az olasz labdarúgásra? Persze, hiszen a Juve az olasz labdarúgás. A kérdés az hogy pozitív hatással van-e a mi csapatunkra. Ahogy snatch is utalgat rá, a Hertha mit profitál a Bayern nemzetközi sikereiből?
Már ha egyáltalán van értelme az egész felvetésnek, hiszen a futball a drukker szemszögéből érzelmi alapú dolog, ha racionálisan akarjuk megközelíteni akkor eleve a Juvenak és a Realnak kéne szurkolnunk.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 15:05


tessék lehet szavazni! :wink:
(És nem fért ki mögé, de NEM az a kérdés, hogy drukkolsz-e a Juvénak!)

sn, nincs kedvem magyarázathoz. Felesleges már. F.Tottinak lesz nyugi :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 08:35


Csatlakozom snatchhoz.

És még egy apróság: a Juve a BL-ben az a csapat mint mi a SerieA-ban, 2 arany mellett van 6 ezüstjük. Idén is hasonló folytatást kívánok nekik.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.23. 07:33


F.Totti írta: mert szerintem is jó az olasz focinak a Juve sikeres nemzetközi szereplése. És így a Romának is picit

Én ezt a részét nem értem meg sehogy. Magyarázatot kérek! :) az én részem már leírtam a bayernes példával.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.23. 06:49


B@sszátok ez jó téma és csak most veszem észre? Rengeteget vitatkozunk a haverokkal erről. Utálom a Juvét, de a BLben nem tudok ellene szurkolni, mert szerintem is jó az olasz focinak a Juve sikeres nemzetközi szereplése. És így a Romának is picit. Lépnem kell, de ha marad a téma írok majd este.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.04.23. 00:56


Zsolti írta:A végkövetkeztetésem az - Trigo minden érvét maximálisan tisztelve és megértve -, hogy egy Roma-szurkolónak mindenféleképpen élvezetet kell hogy nyújtson egy Juve-vereség még akkor is, ha megemeli a kalapját a klub teljesítménye előtt. Nekem mindig örömöt fog nyújtani, ha ők nem lesznek sikeresek. Ennek az oka nem a brutális anyagi és erőfölényük, hanem az a mérhetetlen gőg és erőfitogtatás, amely régóta jellemzi a klubot. Megspékelve egy általuk el nem ismert csaláshalmazzal. Ezek miatt soha egy pontnak, egy gólnak nem tudok majd örülni a Juve-siker kapcsán.


Kevés dolog van, amivel ennyire maradéktalanul egyet tudok érteni.:) Minden szó a helyén.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.22. 21:22


na, köszönöm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.22. 21:21


igen, nekem mindegy. tényleg mindegy.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.22. 21:17


ne b.ssz fel sn. Ki bezsélt most a serie-a-ról?????
k.rva egyszerű a kérdés, arra válaszolj légyszi. FÜGGETLENÜL mindentől, juvétól akármitől. Gondolhatsz tőlem a magyar bajnokságra is mondjuk a Fradival (ha azt szereted) vagy bármire. Sportágban sem kell a focira gondolni, mindegy.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.22. 21:02


bocs, elkerülte a figyelmemet a kérdésed. próbálok rá válaszolni, bár erre értelmesen nem lehet, mert két opciód volt. legerősebb és leggyengébb. mindkettőtől messze jelenleg a Serie A. inkább azt írom le megint, amit már megtettem, hogy én nem akarom, hogy a juve baromi erős legyen és totál kiemelkedjen az olasz bajnokság mezőnyéből. Mert átvitt értelemben Te kb ennek drukkolsz akkor, amikor a Juve BL sikerét kívánod.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.22. 19:13


Trigo, én az utóbbi hónapokban megismertem az érveidet, és értem/elfogadom azokat.
Pont. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.22. 18:02


de nem győztetek meg

Engem sem győzött meg eddig semmi

Trigo minden érvét maximálisan tisztelve és megértve


azért valahol mókás perceket tudtok okozni nekem néha :D :D :D

ugyanis most EGYETLEN BÜDÖS ÉRVET NEM HOZTAM FEL azért, hogy miért jó ha nyer a juve (és JOSBOMO sem kb)
be is b.szna ha meg tudnék úgy győzni valakit, hogy se érvet nem mondok, se meggyőzni nem akarom :D :D :D MÁÁÁÁGUS
(Csak fr-nek írtam le hogy miért rakom be ide Egri írását)

Mint mondtam, én a kutya f.szát se akarom már erről meggyőzni. Gondoltok amit akartok. Szívetek joga. Engem már nem érdekel. Ha magyarázatot vártok, akkor keressétek vissza a régebbi beszélgetést.

Viszont egyetlenegy kérdést feltettem neked sn, arra az egyetlenegyre igazán válaszolhatnál. Mert kíváncsi vagyok. Tehát:
Neked mindegy, hogy mondjuk Európa legerősebb bajnokságában drukkolsz a csapatodnak hétről hétre, vagy a leggyengébben?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.22. 10:24


Nagyon-nagyon vegyes érzéseim vannak.
1. Szurkolna a bánat a Juventusnak. A Laziónak tudnék drukkolni a BL-ben, a csíkosaknak nem. Nagyképű klubvezetők a múltban és a jelenben. Egy orbitális csalássorozatért az volt a büntetésük, hogy egy osztállyal lejjebb pontlevonással száműzték őket. Meg pénzbünti. Megerősödve tértek vissza, "erkölcsi" győztesként. És meg vannak győződve róla, hogy ők ártatlanok, mert a Milan és az Inter is legalább annyira ludas volt, mint ők. Lebegtetik ott az elvett trófeákat. Gusztustalan. Ránézel a nézőtéren kaján vigyorral helyet foglaló Nedvedre, aki játékosként zseniális volt, de emberileg egy nulla. És oda van az arcára írva minden, ami miatt az ember utálja a Juventust.
2. Ebben a csapatban olyan meló és szisztéma lehet, amiről a Roma csak álmodik. Nyilván anyagilag, presztízsben és tudatalatti bírói támogatásban is jóval a mezőny fölött szárnyalnak, ám megnyugtató az a tudat, hogy nemzetközileg is jók. Én nem hittem volna, hogy komoly esélyük lenne a BL-címre. Ma már számomra ők az első számú esélyesek. Elképesztő Allegri. Egy szezonon belül kábé 3-4 formációt váltogat. Mandzukicnak olyan helyet talált, amire senki sem gondolt volna. Mintha nálunk Dzeko lenne a balszélső támadó középpályás. Bármihez nyúl, arannyá változik. Így már nem olyan fájóak a második-harmadik helyezések mögöttük. Tudva, hogy külföldön is jók, kinyomnak görcs nélkül egy Barcát, rá lehet bólintani az ezüstökre.

A végkövetkeztetésem az - Trigo minden érvét maximálisan tisztelve és megértve -, hogy egy Roma-szurkolónak mindenféleképpen élvezetet kell hogy nyújtson egy Juve-vereség még akkor is, ha megemeli a kalapját a klub teljesítménye előtt. Nekem mindig örömöt fog nyújtani, ha ők nem lesznek sikeresek. Ennek az oka nem a brutális anyagi és erőfölényük, hanem az a mérhetetlen gőg és erőfitogtatás, amely régóta jellemzi a klubot. Megspékelve egy általuk el nem ismert csaláshalmazzal. Ezek miatt soha egy pontnak, egy gólnak nem tudok majd örülni a Juve-siker kapcsán.

Egri Viktor pedig nyilván nem ömlengett. Ezek tények voltak, szakmai észrevételek. Az ömlengést megteszik mások, a szurkolók például, ez teljesen rendben volt.
Szép volt, Juve!
Hajrá, Monaco!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.22. 09:45


Engem sem győzött meg eddig semmi, totál az a véleményem, mint fr-nek. Kicsit Bayern szindróma...folyton nyeri a német bajnokságot, ahol egy-egy döntetlenje számít némi meglepetésnek. Ha meg megszorítják, akkor megveszi az ellenfél legjobbjait és kész is. Szerintem ez pont minden, de nem előny a német focinak sem. De kérdezzük meg mondjuk a Dortmund szurkereket.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.22. 07:21


Itt a legfrissebb UEFA klubranglista, az elmúlt 5 éve nemzetközi kupa eredményei alapján. Ez alapján fognak kiemelni a sorsolásoknál. A MAGICA :?: az előkelő 38! :bah:
http://it.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.22. 07:06


Én is elismerem Allegri érdemeit, stb, de nem győztetek meg, hogy ettől miért lesz jobb az olasz focinak, pláne az olasz bajnokságnak, ha van és méginkább lesz 1 azaz egy kiemelkedő csapat, ami mindig toronymagasan nyeri a bajnokságot, és tőle fényévekkel tök más szférában az összes többi,amelyik totál esély- és versenyképtelen. ha meg valamelyik minimális veszélyt is jelentene rá, azok legjobbait gyorsan felvásárolja, ahogy tette tavaly nyáron, mert a pénz nem akadály. Minden egyes újabb eredménye, sikere pedig mármár exponenciálisan még tovább növeli az erőfölényét.

kicsit sántít, de tényleg olyan jót tett a magyar kézilabdának, hogy van egy audi? :D

Különben is, Feri már 3 éve megnondta, ne is játsszanak az olasz bajnokságban, hanem valahol máshol. Punktum 8) :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég

cron