Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.23. 21:56


Akkor győzött a papírforma és az igazság kb.
Örök tanulság, be kell lőni a helyzeteket.
Amit a végén ez a néger kihagyott, azt ide a bökőt hogy Icardi belövi. Őt kellett volna behoznia.
Na, erről ennyit.

De szegény Atalanta..... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2020.08.23. 21:11


Neymar megint eljátssza a hős halált a pályán...tenyérbemászó egy alak
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2020.08.23. 20:22


Milyen jo, hogy az utobbi evek BL dontojeben mindig nezhetunk volt romaiakat....
Marcos, Paredes, Salah, Allison, Pjanic, Benatia..
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.23. 17:42

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.08.22. 13:48


Azert kar lenne. Felek, allegrivel behozhatatlan elonyre tesznek szert.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2020.08.22. 13:16


Majd az új edzővel változik a helyzet...mert egyes hírek szerint Conte távozni fog, és a helyére Allegri fog érkezni. (legnagyobb hülyeség lenne kitenni Contét...na de ők tudják)
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.08.22. 12:00


Az biztos, hogy Eriksen ennél jobb játékos. Conte csinált is neki helyet COVID utáni újraindulásnál. Tök jól működött. Nem értem miért váltott vissza. Sokan azzal magyarázzák, hogy ő tud lenni az x faktor, mikor a padról beszáll. De miért nem tud az lenni kezdőként?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.08.22. 07:27


Trigoria írta:
Amúgy bárki bármit mond, Eriksenhez méltatlanok ezek a 10 percek, amiket a meccseken kap


Sztem nem. Minek ment oda? Allitolag roma drukker.minek megy egy interbe? Mindenki megerdemel minden rosszat, ha egy interbe, juveba megy.
Jott volna ide-keves penzert....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.08.22. 06:34


A Benfica meg pont ennek az ellenkezője. :)
Conténél a 3-5-2-ben nem fog beleférni a két ék elé egy klasszikus irányító.
Szerintem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.21. 21:55


Hát akkor a Sevilla nyolcszázhuszonhatodszorra is behúzta. Minden döntőjét. Elképesztő.

Amúgy bárki bármit mond, Eriksenhez méltatlanok ezek a 10 percek, amiket a meccseken kap
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.08.20. 12:14


:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.20. 10:47


jó, lehet igazad van :)
én a "bajor támadó"-nál kaptam fel a fejem, amelyet arra a hetyke bajszos négerre mondott, aki olyan mint "egy rossz cipőpucoló feka a 20--as évekből" :D :D :D (haverom hasonlata :))
ment is a poénkodás ezerrel nálunk, hogy 2 gól után is lecserélik, hogy időben beérjen az öltözőbe a cipőpucolást előkészíteni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.08.20. 07:26


A bayern kezdojeben 4 negus volt. Ez manapsag eleg kpnzervativ, majdhogynem naci felallas...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.19. 21:40


hallgathatatlan ezzel a kommentátorral
elején eldöntötte hogy a Bayern nyer, és a Lyon helyzetinél se óhajtotta felemelni a hangját
2-0 után már oda se nézek, de kb a csóka is alszik, edzőmeccset közvetít kb
borzasztó

amúgy ma a közönséghangot halkra vették, nem is értem miért
tegnap sokkal hangosabb volt

végül a nagy német megverte a kis franciát, és a nagy francia a kis németet
a döntőben meg a német négerek megverik a francia négereket
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.19. 20:11


Alaba visszautasított 15 milliós fizut?????? Hol élünk vazze?? Egy Alaba??? Tuti távozni akar akkor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.19. 20:05


egyértelmű? az uefánál? dehogy az. Én is neki adtam volna, de amíg él Messi, még tolószékből is esélyes. :)

Nekem jó döntő lesz. A Bayern megérdemli, és régóta "járna" már neki. A PSG-nek meg megígértem pár éve :) (Neymar aranylabdájára meg fogadtam is:))

Update: ehhez képest a Lyon hagyja ki az ajtó ablakot)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2020.08.19. 18:56


Nem lenne bajom a PSG-vel, de az az önteltség, ami sugárzik belőlük, az felbőszít. Végigkínlódják magukat a lehető legkönnyebb ágon a döntőit, most meg instán és mindenhol megy az arcoskodás.

Lőw Zsolt ide tova, remélem a Bayern leiskolázza őket a döntőben. Irtóra sajnálom, hogy valamelyik kisebb csapatnak nem sikerült kiejtenie őket, hogy letöröljék az önélégűlt mosolyt Neymar és társai képéről. (Nem mellesleg a dolgok fényében egyértelműen Lewa kapta volna a nem kiosztott aranylabdát, szóval akkor már legyen meg helyette a BL serleg neki)
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.08.19. 15:06


Csak így fapofával, mcsabi. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.08.19. 14:23


snatch írta:A Bayer már továbbjutott?!?

Több mint egy hete kiesett az Inter ellen.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.08.19. 13:48


A Bayern már továbbjutott?!?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8103
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.08.19. 12:56


Köszi. Egyébként vegyes a forrás. Ez most 60-40 a fejből javára. A két edző miatt most elég sokat cikkeztek a várható taktikákról, azt olvastam. Így volt némi prekoncepcióm. Aztán a meccsen kifejezetten Paredest figyeltem, mert ugyebár ő saját kutyánk kölyke. Szerettem Rómában is nagyon. Ő látványosan kimozgott a védők mellé. Ráadásul ő volt az új ember a középpályán, azaz sejteni lehetett, hogy nem véletlenül van ott. Az előzetes PSG elemzések leginkább arról szóltak, hogy Neymarnak hogy csinál majd helyet Tuchel. Ennyiből nem volt bonyolult összerakni hog ymi történik. De majd azért utánaolvasok, hogy a hozzáértők mit elemeztek, de arra melóban nincs esélyem :). Van két-három magyar elemző srác a twitteren, akiket érdemes követni. Mondjuk általában angolul posztolnak, de screenshotokkal, nyilakkal, meg amúgy is foci nyelven. Nem is kell nyelvtudás hozzá.
Egyébként tévében valóban sokkal nehezebb bármilyen tendenciát észrevenni, de stadionban viszonylag egyértelmű tud lenni. És ha a csapatokat is ismered, akkor nagyjából a mögöttes cél is sejthető. No meg aztán bármit kitalálhatsz feltételezett célnak, mert a valóságot úgyis nagyon ritkán mondják el az edzők :D

Trigoria írta:
Ezzel együtt a München az esélyes, de bízom Tuchelben és LöwZsoltiban :)
Ez amúgy azt hisszük viccesen hangzik, de simán benne van, hogy az egészet mondjuk Lőw találja ki. Valszeg azért nem így van, de csak az arányokon lehet vitiázni, mert az egészen biztos, hogy benne van az ő keze is.

Naná, hogy benne. Nem hiszem , hogy Löw találja ki, de nem véletlenül vitte magával Tuchel, amikor kérhetett volna szinte akárkit segédedzőnek. Egész biztos vele beszéli meg az ötleteit. És egész biztos vannak jó meglátásai ZSoltnak, azért akar vele dolgozni Tuchel. Valószínűleg Mo-on nagyon alul értékeljük a szerepét, tudását. Ilyen magasan magyar szakember rettentő rég nem járt. Remélem profitál majd amagyar foci is a tapasztalataiból.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.19. 11:13


Ezeket az elemzéseket fejből tolod? Soha életemben nem néztem ennyire a taktikák mélyére. Nagyon jókat mondasz. Grat!

Ezzel együtt a München az esélyes, de bízom Tuchelben és LöwZsoltiban :)
Ez amúgy azt hisszük viccesen hangzik, de simán benne van, hogy az egészet mondjuk Lőw találja ki. Valszeg azért nem így van, de csak az arányokon lehet vitiázni, mert az egészen biztos, hogy benne van az ő keze is.

Más. Nem éreztétek úgy, hogy a 3. gól előtt is hibázott Gulácsi? A Bernat lövés előtt ha kicsit agresszívabb, akkor nem kipattan róla, hanem simán az övé. És akkor nincs tovább az akció. Szerencsére nem vették érte elő, de én nagyon úgy éreztem, hogy érthetetlenül ragadt bent a kapuja előtt.
Ezt más is mondta nekem tegnap, de szerintem betérdelt elé, és így zárta a szöget. Lehet más bevetődik a lábhoz a labdáért, de akkor nem tudja így zárni a szöget. Nem vagyok kapus, de hiszek Gulának, hogy ez volt a jó megoldás. Na meg a gólhoz kvázi semmi köze a jelenetnek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.08.19. 09:10


A német újhullám két leginkább kirakatban lévő edzője csapott össze. Érdekes volt nézni ilyen szempontból is. Tuchel egyértelműen győzött, persze nehéz eltekinteni attól a minőségi különbségtől, ami a kezében volt.
Volt innováció mindkét oldalon bőven. A Lipcse 4-1-4-1-gyel kezdett, úgy ahogy a Atleti ellen befejezték. A PSG most is 4-3-3-at játszott, de Paredes egész mélyen játszott. Gyakorlatilag 3 védős rendszerben hozták ki a labdát Thiago Silvával és Kimpembével. Herrera pedig szépen fellépett a lipcsei középpályások és védő közé. Ott tudtak dominálni a jobb oldalon Di Mariával és Kehrerrel. Ahogy az egyik középső védő ment kisegíteni az oldalukra, Mbappe elhúzta a másik embert balra és Neymar ott maradt Kampl-lal egy-egyben és volt elég tere a középpálya bal oldalán. Ehhez persze kellet az is, hogy Parades kihúzta Sabitzert elég magasra. Zseniálisan egyszerű volt és nagyon működött. Szerintem a meccs elején volt vagy 70%-os labdabirtoklása a PSGnek, mert mindig volt üres ember a középpályán. Ritkán látni ennyire tisztán, hogy mit akar játszani egy csapat. Persze az egész ott kezdődik, hogy van egy Di Maria, MBappe, Neymar hármasod, akiket mind duplázni kellene.

De Nagelsmann-nak volt válasza. A második félidő elején volt egy nagyon jó 10 percük Schickéknek. Egyik négusuk bement harmadik védőnek, a két szélső pedig nagyon magasan letámadott. Így egy 5-3-2/3-3-2-2 felállással játszottak, ami egész jól ült. Labdákat szereztek, át tudtak menni a PSG térfelére. Tuchel vissza is vonta Di Mariát negyedik középpályásnak. Érett a szépítés, amikor jött az a hülye szimuláns védőjük, aki nem tudott hitelesen eladni egy alap műesést. Ott eldölt, onnantól nem volt kérdés. Azért is voltam pipa rá, mert ott volt először érdekes a meccs. Kár hogy az elején annyira tele volt a gatyája Nagelsmann-nak és a csapatának is.

Kíváncsi vagyok, hogy a Bayern mit talál ki a PSG sztárjai ellen. A kanadai srác mondjuk biztos leveszi Di MAriát egy-egyben is, de Neymar még Kimmichnek is sok, illetve Mbappe gyorsaasága ellenük is ülhet. Ezzel együtt a München az esélyes, de bízom Tuchelben és LöwZsoltiban :)

Más. Nem éreztétek úgy, hogy a 3. gól előtt is hibázott Gulácsi? A Bernat lövés előtt ha kicsit agresszívabb, akkor nem kipattan róla, hanem simán az övé. És akkor nincs tovább az akció. Szerencsére nem vették érte elő, de én nagyon úgy éreztem, hogy érthetetlenül ragadt bent a kapuja előtt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2020.08.19. 07:42


Sajnos várható volt, hogy nem fogja bírni a Lipcse egy full kezdővel felállt PSG ellen, így is dícséretes a teljesítmény.

Még inkább bánt az Atalanta elleni meccs.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.18. 22:01


győzött a klasszisok különbsége

és Nagelsmanntól nagyon korrekt gesztus volt Orbán berakása

F.Totti: egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég