Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 20:29


pedig Trigo el kell fogadd, hogy ebben az esetben te, azaz ti látjátok rosszul és vagytok rosszul bekötve. a szavazatok nem csalnak. nemrég engem győzködtél, hogy amit sokan másképpen látnak, mint én, az bizony úgy van és én látom rosszul...szóval... :mrgreen: :D :wink:

de továbbra is csak a bullshitet toltátok, semmi ész érv nincs mögötte, mert ép ésszel Roma drukker soha, semmilyen körülmények között nem drukkol a juvénak. pont. :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 19:54


nem tudja szerintem :wink:
(engem bannolhatsz nyugodtan sn:))

F.Totti: grazie tesó, hogy ezt így összehoztuk együtt!
amúgy ha két ilyen hosszú és mindenre kiterjedő(nek gondolt) elemzés után valaki nem látja amit mi, akkor ott nincs mit tenni.

fr:
Tényleg nem tudom, mit lehet ezen ennyit agyalni (meg írni :D ), amikor szvsz ezt megérteni olyan könnyű, mint az egyszeregy 8)

egyetértünk :D , de főszerkesztőnk kérésére adtunk magyarázatot, mert lusta volt visszaolvasni

a szó amit sn keresett a hsz-e elején, de az istennek sem találta meg: a "köszönöm"
ugyanis egy óránk ráment szerintem F.Tottival arra, hogy MIATTA és NEKI kifejtsük ezt a szart, amihez a f.szomnak se volt kedve. Mert teljesen reménytelen itt bárkit is bármiről meggyőzni.
de mint mondtam én ezzel végzetem is a témával

FORZA JUVE továbbra is, bár a Monaco ellen csak mértékkel, mert szimpi a MOnaco, bár nem a tini bantujuk miatt, hanem Falcaoért
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:29


Sn, te meg tudod nézni, hogy ki mire szavaz? Jajjaj :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 10:27


az az 5 ember aki pedig igennel szavazott majd jöhet hozzám raportra, hogy megússza ban nélkül...:D ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.24. 10:25


Sn, Én nem vagyok németes, de az azért az elég köztudott, h. a német egység egyik legfontosabb pillére az össznémet antibajernizmus (kivéve Bajorország egy részét, persze :lol:)
https://www.google.hu/search?q=antibayern&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi42ard4bzTAhUFiSwKHRuGArUQsAQIIg&biw=1173&bih=846

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fradista romanista 2017.04.24. 10:27-kor.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:25


Sn, a Juve BL győzelem nélkül is azt vesz meg a közvetlen riválisaitól (- Inter), akit akar. Ezt nem befolyásolja a Barca kiverése. Csak annyit írtam, hogy ettől az olló nem nyílik tovább. A keretük meg 25 fős lesz akkor is, ha 125 sztár vágyik hozzájuk. A lepattanóból is erősödhetünk és hatékonyabban lehet lepattanózni egy olyan pályán, ahol Higuainok, Dani Alvesek, Alex Sandrok kerülnek a gyűrűbe, mint ahol Nicklas Bendtnerek, Islak vagy Lealik.

Ja, a Genoán most átléptek. De ha nem játszanak BL-t akkor is átléptek volna. BL meccs nélkül 1,5% esély lett volna apontvesztésre, így meg 1,6% volt. És ez utóbbi 6,66%-kal jobb esély :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.04.24. 10:28-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 10:17


Engem egyik érv sem győzött meg, sőt pont még jobban alátámasztotta az általam gondoltakat. F.Totti írod, hogy a Juve nem lesz a BL győzelemtől sokkal de sokkal erősebb gazdaságilag, meg anyagilag. De annyira pont igen, hogy bárkit meg tudjon venni röhögve a hazai riválisai közül, akit csak akar.
És azt sem fogom soha elfogadni, hogy majd a Juve BL sikere után egy sztár pont a Romába akarjon igazolni...hiszen Ti írtátok, emelkedne a színvonal, vonzó lenne az olasz bajnokság. Ja, a Juventus lenne vonzó, oda igazolnának, ahogy teszik most is. Ha meg egy-egy játékos eltéved, akkor azt hamar útba igazítják a juvésok, lásd Higuain, Pjanic...

És nem hibázik a Juventus a sok BL meccs ellenére sem, a hétközi Barca elleni kemény meccs után lazán átgázoltak a Genoán tegnap...tényleg belehibáztak...nem 6 lett...

az tuti, hogy ez a vita teljesen parttalan lesz, mintha politikáról vitatkoznánk, képtelen vagyok elfogadni az igenesek álláspontját, fel sem fogom, meg sem értem. Az én agyam nem képes úgy gondolkodni :D

De amúgy továbbra is érdekelne a Dortmund és Herta szurkolók véleménye a Bayern sikereiről. Főleg a dortmundiaké, ahonnan folyton felvásárolja a bajor klub a legjobbakat. Van itt aki szimpatizál valamelyik német csapattal és nem bayernista?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:16


FR, persze az érzelmekről szól. A számok csak a lelkiismeretem megnyugtatását szolgálják.
Egyébként meg Roma mellett olaszfoci rajongó is vagyok. Sőt, ha azt vesszük korábban voltam, mert a 82-es vb-elődöntő óta szurkolok az olaszoknak és csak a 84 BEK döntő óta a Romának. Az pedig amit a Juve tett a Barcával a legszebb olaszfoci hagyományokat idézte. Imádtam nézni a szervezettséget, tervszerűséget, az előre megkomponált meccset. Akkor is jó volt nézni, ha ismerem Moggit, Nedvedet, Lichtsteinert, láttam izmosodni Del Pierot és a calciopoliról is hallottam már. A Juvét utálom, de jobban utálom a BM-et, az összes angol nagyot vagy Realt. A Monaco ellen nem fogok a Juvének szurkolni. Vagy pl a Lazionak soha senki ellen nem szurkolnék. 90% érzelem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.04.24. 10:19-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.24. 10:07


persze, h. nem az érzelmekről szól, hanem a hideg fejű racionális kalkulációról, hogy mért nem jó egy csapat túlzott erőfölénye egy bajnokságnak, és pláne egy a bajnokság élmenyőzényéhez tartozó, magát riválisnak tekintő :oops: csapatnak. Tényleg nem tudom, mit lehet ezen ennyit agyalni (meg írni :D ), amikor szvsz ezt megérteni olyan könnyű, mint az egyszeregy 8)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 09:12


Höhö, Trigo megelőzött. Köszi, így nem kellett leírnom gyakorlatilag ugyanezeket. És most kérném azokat, akik szerint a téma arról szól, hogy miért szeretjük/szeretem a Juventust, hogy ne olvassák tovább a kommentemet.

Annyival egészíteném ki, hogy ezek persze feltételezések, de némelyiknek van alapja. A francia bajnokságot szokták felhozni példaként, pedig a PSG nem is nyert BL-t. Amióta viszont nemzetközi szinten jegyzett a társaság (eredményeik nincsenek, de már számolnak velük), 2012-2013 óta 3 éven keresztül nőtt a bajnokság átlagnézőszáma, majd ezt követően is nőtt volna, ha a Marseilles nem esik atomjaira. De míg európaszerte csökken, addig náluk volt 15%-os pluszban is. A szponzoráció meg elég sokrétű, így ez a szám sem pontos, de 2012-13 után ha csak a mezszponzorokat nézzük, akkor a PSG nélkül nézett ligaátlag növekedése minden évben 10% feletti volt. A worldwide tévés nézettség pedig még ennél is durvábban nőtt, igaz ez főleg a PSGnek köszönhető. Nézettségi számokat nem találtam, de a liga broadcasting rights bevétele (ami náluk tök egyenletesen oszlik, azaz mindenki ugyanannyit kap belőle, mint a párizsiak) a következő 3 éves periódusra 30%-kal került többe, mint a mostani időszakra. Ez pedig mindig arányos a tévés nézettséggel. Ez ugyan magyar ár, de nem csak magyar növekmény. Ázsiában állítólag ennél is jobban ugrott az ára.

Az elmúlt években folyamatos a fanyalgás (én is aktívan kiveszem a részem belőle), hogy milyen gyenge az olasz bajnokság. A trend megfordítása elképzelhetetlen egy nemzetközileg sikeres zászlóshajó nélkül. Legyen az Milan, Juve vagy Inter. Mert reális esélyük nekik van erre. A Roma vagy a Napoli a jelenlegi tulajdonosai kezében soha nem lesz Európában fix top5 csapat.
A Juve pedig nem csak azért gazdagabb nálunk, mert a BLben sikeres. Az árbevételeket hasonlítgatva nominálisan a médiajogok értékesítésében van a legnagyobb különbség. Ezt csak kis részben okozza a BL. Az olasz liga egész szépen osztja szét (ellentétben pl a spanyollal) a jogértékesítés bevételét. A BLtől leginkább függő oversees rész 40%-át szétdobják az összes elsőosztályú klub között egyenlően, a maradék 60-ból a top10 kap. A 3 BL helyen végző ugyannyit kap. Tök mindegy, hogy BL-t nyer-e a Juve, itt ugyanannyit kapunk, illetve a több nemzetközi meccsszám miatt egy olyan 8-10M az előnyük. Lóf.ng. A hazai jogok jóval egyenlőtlenebbül mennek, de ez nem függ össze a Juve nemzetközi eredményességével. Sajnos történelmileg sokkal több az olasz Juve szurker, így ezzel a különbséggel nem fogunk tudni mit kezdeni. Ez pedig csak parciálisan függ a jelenlegi BL sikerességüktől.

Amiben még agyonvernek az a jegyárbevétel. Közel 100M Euró a különbség. Persze ebben is számít a plusz 2-4 BL meccs, de túl sokat nem. Szóval egy Barca ellen nem fogok a kiesésünknek szurkolni, mert 4-5 milkával hátrébb lennének :)
Hátrány még Roma-Juve összevetésben, hogy 130-150 milkával jobbak a keresedelmi értékesítési mutatóik. Ebben nekik túl sok terük nincs a növekedésre, mert az abszoút olasz csúcs a Miláné és már csak 20-25% a lemaradásuk hozzájuk képest. Ezt pár sikeres BL szezon nem tudja drasztikusan növelni. A Milan évtizedeken keresztül jutott el ide. Mi viszont sokat profitálhatunk abból, ha egy erős, keresett, hypolt bajnokságban elért dobogós helyezésből. Ebben nálunk még simán van évi akár 100M plusz is. Ez az olló nem fog jobban szétnyílni. Sőt.

Nem tettem patikamérlegre a számokat, de szerintem ha a Juve BL-t nyer, akkor sem lesz "jobban gazdagabb", mint mi. Nem ettől függ a két klub financiális lehetőségei közti különbség. Amennyivel többet keresnek ők az elsődleges hatásokból kifolyólag, kb annyival lesz nekünk is több a bevételünk a másodlagos hatásokból.

De a LEGFONTOSABB érvem a következő. Ami minket financiálisan kinyír az a DVA mutatónk. 36%-os a cégérték arányos eladósodottságunk (a Juvéé 4%, de a szarrá hitelezett angoloknak is 20% alatti, a 2015-ös mérlegek alapján). Ezt két dologgal dolgozhatod le. Vagy pénzt teszel a klubba valahonnan (=új arab vagy ázsiai tulaj) vagy növeled az árbevételedet. Az elsőre nem látom a lehetőséget (ettől persze még van, de kicsi az esély), így kénytelenek vagyunk a másodikra gyúrni. Erősíteni a Roma brand-et, növelni a commercial bevételt, visszacsalogatni a szurkolókat és bízni a Juve jó szereplésében, amivel nő a legnagyobb bevételt eredményező broadcasting budget. Igen, a Juve segíthet leginkább javítani a DVA-t, mert a bevételeink közül a legnagyobb a tévésjogokból fakad.

És ehhez hozzáteszem, hogy az össze "puha" szempont, amit Trigo tökéletesen felsorolt, arról szól, hogy a Juve BL menetelése erősítit az olasz bajnokság presztizsét, ami erősít minden olasz csapatot. Lehet ezzel vitatkozni, mert lehet hogy jobban erősíti a Juvét, mint mondjuk a Triestinát vagy minket, de hogy erősít minket is, az szerintem egyértelmű.

És még valami. Minél többet és fontosabb meccseket játszik a Juve a BLben, annál könnyeben hibázik bele a bajnokságba. Legalább ezt ne vitassátok :)

Kb. ennyi. És gyűlölöm a Juvét!!! :D

(... és én is mennék az MTK-Kövesdre. A fiammal. +2 :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 00:08


elfogadom az álláspontot, de vitázni már nem fogok a kérdésben :wink:
azt meghagyom nektek

egyre reagálok:
Tegyük fel, hogy a Fradi megnyeri a Bl-t. Hányan utaznának el ettől egy Mezőkövesd - MTK mérkőzésre? Vagy hányan követnék tv-n?
Hát én egészen biztos nézném a magyar bajnokságot onnantól újra (és nem csak a Fradi meccseit). Tehát már 1 plusz nézőt szereznének :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.04.23. 23:48


Trigoria írta:Mentális plussz

Vagy mentális mínusz és a kiscsapatok, akik eddig is feltett kézzel mentek pályára ellenük, ezentúl méginkább, hisz úgy sincs esélyük egy jó eredmény elérésére. Azt mondod fényesebb az ezüst egy bl győztes juve mögött, én azt mondom fogalmam sincs, hogy az elmúlt évben vagy idén ki hogy szerepel a bayern mögött. Minden évben toronymagasan nyerik a bajnokságot, lefosztják az aktuális ellenfelet, teljes unalom a német foci emiatt (és külső szemlélőként talán az olasz is lassan)
Trigoria írta:Továbbá a válogatottnak elmondhatatlan mentális pluszt jelent, ha sztárcsapatok adják a játékosait

Én szurkolok az olasz válogatottnak, de a juve olasz játékosaiban sok nemzetközi válogatott torna már nincs (ahogy sok olasz játékosuk sincs). Az olaszok meg amúgy is akkor nyertek utoljára valamit amikor tudjuk mi történt. Bármikor aláírom, hogy újra elküldjék a bundát vakációzni alacsonyabb osztályokba egy vb győzelemért.
Trigoria írta:Nemzetközi nézők

Tegyük fel, hogy a Fradi megnyeri a Bl-t. Hányan utaznának el ettől egy Mezőkövesd - MTK mérkőzésre? Vagy hányan követnék tv-n?

Trigoria írta:Hazai nézők

Évi 1 alkalom nekünk, 17 nekik. Egy dolog a sok közül, ahol nő az árok csapatok közt. Ennek se tudok örülni

Trigoria írta:Befektető

Támogatni egy kisebb csapatot és évente két összecsapáson a BL győztes ellen nagy média figyelmet szerezni, vagy vásárolni a BL győztes ingujján egy 5x5 cm-es helyet, de ezáltal évi 38 mérkőzésen megjelenést szerezni. Nem tudom... Valahogy nem látom, hogy eddig azért nem szereztünk volna zsíros szponzort, mert a Juve nem nyert Bl-t.

A többire most nincs erőm válaszolni, de mind mind amit felsoroltál az számomra olyan, mintha 100 bónuszpontot kapna az olasz bajnokság, abból 99 a bundásoknak jó, a maradék 1-en osztozik a többi 19 csapat és ennek próbálnék meg örülni. Nekem nem megy, akinek igen, azt irigylem hogy mindenben meglátja a jót.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 23:02


közben rájöttem, hogy a kérdés még mindig nem pontos
mert aki azt látja bele, hogy a Juve jó szereplése pénzt hoz nekik, és bármennyire is növekedne a bajnokság színvonala, elismertsége hosszútávon stb, attól még a juve a következő 1-2 évben aránytalanul jobban járna a többi olasz csapatnál anyagilag nyilván. És a Roma bármennyire is profitálna az egészből, a juvétól picit jobban leszakadna 1-2 évig az tuti. Tehát ha valaki színtisztán ennek vonalán értelmezi a kérdést, akkor így igaza is van, hogy nem járunk jól vele azonnal.

De...
nem akartam magyarázatot adni, de most megteszem mégis (sokszor direkt sarkítok, direkt a végleteket mondom). Bocs ha csapongó, de leírtam ami eszembe jutott.

Amiért a juve és BÁRMELY olasz csapat jó szereplése jó a Romának és az olasz focinak:
Mentális plussz: Még a legutolsó kis olasz csapatban játszóknak is mentális többletet jelent, hogy olaszban játszik a BL címvédője, ergo övék a legcoolabb bajnokság. A Serie A utolsó is úgy fog játszani a Juve ellen (ha épp a Juve nyeri a BL-t mondjuk), hogy vazze a világ legjobb csapata ellen játszunk. Ha netán jó eredményt érnek el, akkor vazze a világ legjobb csapatát vertük meg. (ahogy Zsolti is mondta, hogy a Barca-verő juve mögött nem is olyan fénytelen az az ezüst ugye)
Továbbá a válogatottnak elmondhatatlan mentális pluszt jelent, ha sztárcsapatok adják a játékosait vagy pl Lazio Immobile féléket. Az olasz válogatott szerintem pár éve a nevéből él már csak. És ez igaz az ellenfélre nézve, és igaz magukra nézve is (rettegik őket - büszkék magukra). (Kb mint a magyar vízilabda-válogatott jelenleg.) Nem rosszak, de már nagyobb a nevük, mint a tudásuk. De még mindig elhiszik magukról, hogy ők azok akik. (Tudom itt néhányan az olasz válogatottat is utálják :D )
Nemzetközi nézők: A nem olasz nézők mikor kíváncsiak jobban az olasz bajnokságra? Ha olasz a BL-győztes és erős a bajnokság, vagy ha épp a fasorban sincsenek? Szerintetek, ha a magyar bajnok egyszer megnyerné a BL-t (pláne ha évről évre ott lenne a BL-döntőben), adnák a magyar bajnokikat más országokban is? Szerezne a magyar bajnokság rajongókat? Nézőket? Hozna bevételt? Mezeladásokat? Turistákat? Naná, hogy igen.
Hazai nézők: Ezt talán bizonygatni sem kell, hogy ha szárnyal egy csapat, akkor több a nézője. Ha a világ legjobb csapata (csapatai) az ellenfél, akkor minden klub több nézőt vonz. Emelkedő nézőszám, és több bevétel, nagyobb vonzerő.
Szponzorok: A BL-győztes nyilván jobb ajánlatot kap szponzorációban, mint egy nem BL-győztes. Mikor kap mondjuk egy Empoli/Lecce/Palermo jobb ajánlatot? Akkor ha rossz a bajnokság színvonala, és nemzetközileg sehol sincsenek az olasz csapatok, vagy ha itt játszik a BL-győztes, olasz csapatok évről évre jól szerepelnek a nemzetközi kupákban, ergo nézettebb a bajnokság, és évről évre k.rva sokan látják az egész világon a szponzori logókat?
Befektetők: Mi vonzza jobban a befektetőket, a BL-győztes bajnoksága vagy a kazah bajnok ligája? Hol akarnak csapatot venni? A magyar bajnokságban, vagy a világ legerősebb csapatának bajnokságában?
Sztárok: Hova akarnak a sztárok igazolni? (Most alapnak véve (fikció!), hogy anyagilag ugyanazt kapnák mindenhol.) Nyilván egy esetleges idei juve BL-győzelemtől még nem változik meg minden. Itt először max a Juvéba igazolnának, nem a Romába, Napoliba, Milanba stb. De ha évről évre erősödne a bajnokság/mezőny (lásd a többi fejtegetést erre vonatkozóan hogy miért erősödne), akkor idővel visszatérnének, jönnének újra Rómába, Milánóba, Nápolyba stb. Miért? Mert itt játszik a BL-győztes, itt játszanak a kupákat nyerő csapatok, és újra erős a bajnokság. Ez ördögi kör tudom, hogy játékosokkal lehet nyerni, de csak nyerő csapatba megy játékos. (De ezért kivétel itt a juve)
Riválisok: Ha a juve BL-t nyer és erősödik, akkor a többi rivális (Roma, Napoli, milánói csapatok) érthetően többet fognak tenni picivel, hogy tartsák vagy megpróbálják tartani a lépést. Többet áldoznak jobb játékosokra, nagyobb edzőkre talán. (építenek stadionokat követve a juve példáját)
Ez tudom, hogy elsőre nehéz ügy, de a fenti sok összetevő miatt ezen klubok is lassan gazdaságilag erősödnének. És a riválisok erősödése ismét csak a bajnokságot erősíti, és vonzóvá teszi.
Saját érzetem: lehet hogy van akinek mindegy, hogy a saját csapata a kazah bajnokságot nyeri meg és kiesik az első körben egy nemzetközi kupából, vagy hogy a BL-t nyeri meg. Nekem hatalmas lelki plusz lenne kb egész évben ha a Roma bajnok lenne mondjuk (de ezt tudjuk, ez mindenkinél így van itt kb). A föld felett járnék büszkén. Viszont hatalmas plusz lenne nekem az is, ha tudom, hogy a BL-győztest üldözzük hétről hétre és nem mondjuk a Budafokot a Pénzügyőrrel. Ez is szép igen, de ettől büszkébb nem leszek. Nagyon más egy jelenleg egyeduralkodó Real és Barca versengése (szzerk: a BL-ben természetesen)mint a Roma - Juve mondjuk. Nem mindegy, hogy évről évre vagy az a kérdés hogy mi nyerünk, vagy a másik, vagy pedig ha 10 évben egyszer odajut egyikünk akkor mit érzek. Előbbiben persze, nehogy már a Real nyerjen megint - mondhatja egy Barcás. Hisz max jövőre megnyeri, vagy megnyerjük mi. De egy olasznak (olasz csapat drukkerének) ezekben az évtizedekben azért nem ez a helyzet. Amikor szárnyalt az olasz bajnokság, és évről évre olasz csapatok játszották a döntőket vagy vettek legalább részt benne, na AKKOR és csak akkor tudnék úgy gondolkodni (talán/valszeg), hogy nehogy már megint a büdös Milan húzza be a Bl-t. Hisz semmilyen negatív hatása nem lenne, ha elveszítik a döntőt. Hisz jövőre megint ott lenne egy olasz csapat úgyis.


Szóval nemzetközi kupasikerek nélkül nem erősödik a bajnokság, és erősödés nélkül nincsenek nemzetközi kupasikerek. Ördögi kör. Pont ezért van mákunk azzal, hogy a Juve önmagában és jelenleg egyedül kiugró az olasz mezőnyből, és ők az egyetlenek, akik elindíthatnak egy folyamatot. nagyon lassan, de el.
Persze van másik megoldás is. Hirtelen iszonyat erős és gazdag befektetők több klubnál is. Csakhogy még akkor is az lenne, hogy kellenek úttörő sztárok, akik elsők között jönnek olaszba újra és kockáztatnak. Nos, egy (vagy több) juve BL-győzelemmel pl olyan nagy kockázat már nem lenne. Főleg ha azt látják, hogy a Juve mondjuk nem 20 ponttal nyeri a bajnokságokat.

Ahogy a bajnokság színvonala évről évre hanyatlott (már megállt szvsz), ahogy mentek el a sztárok, bundabotrány, tulajdonosi pénzelapadások, nézőszám-csökkenés, stadionpusztulás, úgy újra elé is indulhat felfelé az egész. Ehhez szerintem nem rossz segítség, ha olasz a BL-győztes pl. :wink:

Röviden most ezek jutottak eszembe. Nem szoktam ezen gondolkodni, mert nálam annyira egyértelmű, hogy beszélni sem kéne róla. Lehet voltak a gyors gondolatmenetbe hibák elismerem. De összképet nézve szerintem igazam van.
És megértem, hogy ha valaki nem tud a Juvénak drukkolni, mert gyűlöli őket. De azt nem, hogy ellene drukkoljon. Illetve rövidlátásnak tartom. De ez szigorúan szvsz!
Ahogy azt sem értem, hogy egy olasz csapatnak drukkolva, szeretvén azt, hogy sok olasz játsszon a csapatban, mégis utálják többen az olasz válogatottat. Persze, nem vagyunk olaszok, nem kötelező szeretni a válogatottjukat, de nekem ez valahol visszás és érthetetlen. Tudom, hogy távoli példa de kicsit olyan mintha mondjuk fradistaként nem érdekelne a magyar válogatott. Persze persze tudom, hogy attól hogy egy külföldi klubcsapatnak drukkolsz, nem kötelező az ország válogatottjának is. De valahol nálam alap, hogy ha Róma csapatának drukkolunk, akkor szeretjük Rómát, és az országot amiben található.

(Azt pedig zárójelben teszem hozzá, hogy én magam előbb voltam olasz válogatott drukker egy pár évvel, mint Roma drukker. Így nekem örökre megmarad mindkettő alapból.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 21:42


F72:
Bár én ehhez a kérdéshez el sem jutok, hogy feltegyem magamban.
mondjuk ebben egyetértünk :D
Amiket felsoroltál a juvéval kapcsolatban az mind igaz. Én se szeretem őket. Nedvedet gyűlölöm.
És elfogadom, hogy téged pl ez mélyebben, régebbről, jobban testközelből érint, mint mondjuk engem. Tehát megértem az álláspontod. Ha olaszban, pláne Rómában születtünk volna és ott élnénk, akkor is valahol érthető lenne (nekem nem). De itt, magyar Roma-drukkerként szerintem picit más a többségnek. Vagy legalábbis szvsz máshogy kéne hogy legyen. De hát látjuk, hogy annyira mégsem más. :)
(Én azt se fogom soha elfogadni, hogy mondjuk egy újpesti azért drukkol, hogy a fradi essen ki nemzetközi kupákban. )

Viszont F72,a kérdés nem úgy szólt, hogy drukkolsz-e a juvénak, vagy szereted-e őket!
Gyűlölheted, és drukkolhatsz is ellene. Ettől még a kérdés nem erre vonatkozott. :wink:
Az egy további kérdés lenne, hogy ha mondjuk elfogadjuk, hogy a Roma és az egész bajnokság is profitál belőlük (nyilván nem azonos mértékben!), akkor mégis hogyan és miért lehet mégis az ellen drukkolni, ami a Romának jó. :)
És így lenne teljes a felmérés. :) De most nem ez a kérdés!

Közben nekem jobb úgy nézni az El Classicot, hogy ezt a most brillírozó Barcát kip.csázta egy olasz csapat :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.04.23. 20:01


Ha jól emlékszem, valamikor a '90-es évek vége felé a Vicenza játszott
KEK elődöntőt a Chelsea ellen, meg a Bologna az UEFA Kupában... utolsó
olasz csapatok, akiknek sikerült szurkolnom nemzetközi kupában a Román kívül.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.04.23. 19:55


Na, beléptem, hogy szavazhassak egy nagy nemmel...
Bár én ehhez a kérdéshez el sem jutok, hogy feltegyem magamban.
Roma ellenében elcsalt bajnokságok, más csapatok ellenében elcsalt bajnokságok,
irányított játékospiac, baráti játékvezetők, bűncselekmények, zsarolások, arrogancia, dopping...
Nem létezhet olyan ok, ami miatt én nem tiszta szívből ezek ellen szurkolok, legyen bárki az ellenfél. Lazio,
Milan, Inter... hasonló érzések.
Nemrég jelent meg egy könyv Olaszországban, a címe szabad fordításban ennyi lenne:
"Született ellenségek: Roma-Juventus, a szenvedély a hatalom ellen"... Ugye, nem szurkolunk született ellenségnek?
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.23. 16:30


kitegyem fb-ra, hogy jöjjenek szavazni?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 16:07


Köszi, így már nyugodtan tudok rá nemmel válaszolni :)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 16:04


ok, aeser, valahol igazad van, és átírtam a kérdést
nyilvánvalóan az eddigi beszélgetés alapján az egész olasz labdarúgásra, az olasz bajnokságra, és a Romára is vonatkoztatva jött elő a téma, de ha pontosítani akarjuk akkor igazad van és csak a Romát kell kérdezni, mert talán ez fejezi ki legjobban azt hogy egy Roma drukker mit gondol erről
szóval köszi!
(na mondjuk az a pár ember aki benéz ide, már úgyis leírta a véleményét, de azért mindig jó nagy momentum egy szavazás :)))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 15:18


Jó kis manipulatív kérdés. Mi az hogy az olasz labdarúgásra? Persze, hiszen a Juve az olasz labdarúgás. A kérdés az hogy pozitív hatással van-e a mi csapatunkra. Ahogy snatch is utalgat rá, a Hertha mit profitál a Bayern nemzetközi sikereiből?
Már ha egyáltalán van értelme az egész felvetésnek, hiszen a futball a drukker szemszögéből érzelmi alapú dolog, ha racionálisan akarjuk megközelíteni akkor eleve a Juvenak és a Realnak kéne szurkolnunk.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.23. 15:05


tessék lehet szavazni! :wink:
(És nem fért ki mögé, de NEM az a kérdés, hogy drukkolsz-e a Juvénak!)

sn, nincs kedvem magyarázathoz. Felesleges már. F.Tottinak lesz nyugi :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.23. 08:35


Csatlakozom snatchhoz.

És még egy apróság: a Juve a BL-ben az a csapat mint mi a SerieA-ban, 2 arany mellett van 6 ezüstjük. Idén is hasonló folytatást kívánok nekik.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.23. 07:33


F.Totti írta: mert szerintem is jó az olasz focinak a Juve sikeres nemzetközi szereplése. És így a Romának is picit

Én ezt a részét nem értem meg sehogy. Magyarázatot kérek! :) az én részem már leírtam a bayernes példával.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.23. 06:49


B@sszátok ez jó téma és csak most veszem észre? Rengeteget vitatkozunk a haverokkal erről. Utálom a Juvét, de a BLben nem tudok ellene szurkolni, mert szerintem is jó az olasz focinak a Juve sikeres nemzetközi szereplése. És így a Romának is picit. Lépnem kell, de ha marad a téma írok majd este.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.04.23. 00:56


Zsolti írta:A végkövetkeztetésem az - Trigo minden érvét maximálisan tisztelve és megértve -, hogy egy Roma-szurkolónak mindenféleképpen élvezetet kell hogy nyújtson egy Juve-vereség még akkor is, ha megemeli a kalapját a klub teljesítménye előtt. Nekem mindig örömöt fog nyújtani, ha ők nem lesznek sikeresek. Ennek az oka nem a brutális anyagi és erőfölényük, hanem az a mérhetetlen gőg és erőfitogtatás, amely régóta jellemzi a klubot. Megspékelve egy általuk el nem ismert csaláshalmazzal. Ezek miatt soha egy pontnak, egy gólnak nem tudok majd örülni a Juve-siker kapcsán.


Kevés dolog van, amivel ennyire maradéktalanul egyet tudok érteni.:) Minden szó a helyén.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: adamasr valamint 26 vendég