Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.03.10. 19:10


Én azt olvastam, hogy a 80. perc körül sokan elindultak haza, és a Neymar-szabi után is tódult a tömeg.
Az, hogy még ezek után is voltak vagy 90 ezren, nagyban köszönhető annak, hogy 99 ezren kezdték. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.03.10. 18:07


És ami még egészen döbbenetes, az a közönség. Amikor már csak percek vannak hátra, és józan ésszel csak a biztos kiesésre lehet számítani, mert a forditás (3 gól pár perc alatt!) reménytelen, normál esetben a közönség elidunl kifelé. Megúszni a tömegnyomort, dugót, stb. De ott nem. A nép ott maradt a helyén. Még ilyen helyzetben sem mozdult senki. Bíztak a csodában! És lőn! :shock:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.03.10. 16:12


Megismetelnek ok ezt a tortenelmi tettet, csak nincs aki memegverje oket 4-0ra (esetleg a bayernreal, ellenuk viszont tenyleg nem allnak fel)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.03.10. 14:50


Az NFL topikban már volt téma, de akkor írom ide is.
A Pats fordítása messze nem volt olyan meglepő, mint a Barcáé. 3 TD hátrányból* vissza lehet jönni a tojáslabdás fociban. Nem gyakran, de szezononként többször is megesik. Az SBben volt ez csak rendkívüli.
A Barca meg olyat tett, amit még senki. Ez maga volt az igazi csoda. Főleg azért, mert teljesen feladták ők is és kicsit sem hittek benne. Persze lehet mást mondani utólag, de ordas nagy kamu. Szarul játszottak, feladták, mégis összejött. Ilyen nincs vagy nem lehetne. Nálam ez már nem sport kategória, hanem misztikum. 1 akciógólt rúgni egy olyan meccsen, amin 6 gól kell a továbbjutásodhoz, 3 tök egyértelmű meccset eldöntő bírói tévedés kedvezményezettjének lenni, ez mind elképzelhetetlenül nagy mázli. Plusz a PSG ilyen szintű összeomlása még inkább az. A háromból egy létrejöttére is sokévente van példa.

Ez nem egy heroikus, utolsó leheletig tartó küzdelem eredménye volt, hanem az elképzelhetetlen mázli és zsenialitás közös eredője. Én magam még a 6. gólnál sem hittem el, hogy megcsinálták. Eltelt vagy fél perc, amíg rájöttem, hogy olyasmit láttam, amiről évek múltán is beszélni fogunk. Lehet szeretni vagy sem a Barcát. Ezt a meccset látni kellett.

Egyébként ha már érzelmi best of, akkor nekem a 2006-os vb elődöntő a minden idők. A másik véglet meg Irapuato. Valószínű egyik sem változik már, mert öregszem. Egy Roma-dráma scudettoval... az mondjuk überelhetné a Del Piero gólt.

*- Szerk: 3 TD és egy FG hátrányból is! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.03.11. 21:04-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.03.10. 14:35


Hasonlóan látom, amit a New England vagy a Barcelona csinált engem inkább arra emlékeztetett amikor a nagyobb fiúk adtak pár gól előnyt a kisebbeknek és úgy is mindig nyernek. Eufóriát az olyan fordításoknál tudok érezni ami nem lóg a levegőben, ilyen volt 1999-ben a Manchesteré vagy amikor a Liverpool 0:3-ról nyert a BL döntőben. Nekem ezek maradnak történelmi esték.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.03.10. 14:22


Egyetertek. Vegtelenul szomoru tortenet.
6-2vel, 10-2vel meg 0-4rol forditva, lehetetlen helyzetbol is tovabbjut ez a 3 csapat.
Semmifele izgalmat nem tartogatnak ennek a 3 csapatnak a meccsei, max ha egymas ellen jatszanak.
Nincs is ertelme lejatszani ezeket a meccseket lenyegeben
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.03.10. 14:04


Na, akkor annyit leírok én is, hogy bírom LE-t meg minden, de a Barca nálam a világ végezetéig Barca marad, és hányok tőle meg az ilyen fordításoktól is...nekem ez nem sporttörténelem, hanem katasztrófa, letargia...:D ;) hogy még a kibeb*szott PSG-ben sem bízhat az ember már...meg a Napoliban sem...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.03.09. 19:39


hoppá aeser, az igen
köszi, én nem is hallottam erről

"A Barcelona 7 perc 16 másodperc alatt háromszor is bevette Kevin Trapp kapuját, így megfordította a párharcot. A PSG játékosai ez idő alatt négy sikeres passzt adtak egymásnak, abból hármat a középkezdések után! Teljes összeomlás…"
anyám...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.03.09. 17:57


1986-ban KEK negyeddöntőben volt egy kelet-nyugatnémet párosítás, Dinamo Drezden - Bayer Uerdingen. A Drezda nyerte otthon az első meccset 2:0-ra, majd a visszavágón is vezetett 3:1-re a félidőben, tehát 5:1-es összesítéssel, idegenben lőtt gól miatt a nyugatnémeteknek ötöt kellett volna lőni. Egészen az 58. percig állt így a dolog, aztán az Uerdingen berámolt az utolsó félórában 6-ot.
Egyébként Németh Lajos volt a meccs játékvezetője.
https://de.wikipedia.org/wiki/Wunder_von_der_Grotenburg
Szigorúan véve, mivel a Barcának egyetlen állásnál sem volt muszáj ötöt rúgnia, ez lehetett minden idők legnagyobb európai kupafordítása.

Valahol megnyugtató azért hogy más hozzánk hasonló vagy nagyobb csapatokkal is feltörlik időnként a padlót, minap az Arsenal is, vagy a vébén a brazilok.
Azt pedig remélem vették ebből a srácok hogy a Lazio 0:2-vel sem dőlt el a továbbjutás.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.03.09. 12:59


jó hát ezt a tegnapi meccset a bírónak köszönheti a Barca főleg (ráadásul 3-1-nél feladták tisztán látszott)
de én LE miatt sem bánom

LE és Messi kapcsolata a lenti képek és a tegnapi eufória ellenére ettől még lehet rossz. Illetve lehetett rossz. Ugye pont ez volt LE távozási bejelentésének lényege. Lekerült a teher a válláról, megnyugodott mindenki. Felszabadultak. Ha most megnyernének idén mindent, egészen biztosan LE maradását akarná még az utolsó juhászbojtár is :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2017.03.09. 12:05


Nekem mindig is volt egy nagy csapat fóbiám, mai napig utálom őket, szurkolok ellenük. Ez alól sokáig kivételt képzett a Barcelona, tetszett, hogy saját nevelésű játékosokra építenek és hogy zömében szimpatikus, szerethető játékosok fordultak meg náluk, lásd Ronaldinho, Henry, Eto'o.
A történelmi tett ellenére nekem tegnap sikerült felidegesítenem magam, pedig esküszöm úgy ültem le meccset nézni, hogy szorítok a csodáért. Kiderült, hogy már-már a Real szintjén gyűlölöm ezt a mostani Barcelonát, a brazil műesőnek és a világtörténelem egyik legalattomosabb és legsunyibb játékosának, Suareznek köszönhetően. Ezek ketten megtestesítik mindazt ami miatt lehet utálni a mai focistákat, amiért sokszor negatív a megítélésük.
Marquinhos miatt meg szégyenkeznem kell, olyan brutális belépőt, mint a második tizenegyes előtt még játékostól nem láttam, aki valaha magára húzta a Roma mezét. :D
Haverom akivel néztem a meccset még jobban szereti a katalánokat, megjegyezte, ha a fia véletlen Barca szurkoló lenne, ő pénzt és időt nem sajnálva pszichológushoz járatná. :lol: Mondjuk az ő gyűlölete érthetőbb, Chelsea szurkoló.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.03.09. 10:50


F.Totti írta: Vagy LE és Messi kapcsolatán. Elég furán kerülték tegnap is egymást.


Ja :lol:
Kép

Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.03.09. 10:33


Szerintem meg kiesnek a következő körben és a bajnokságot is bukják. Egyszerűen nem elég jók. És ez leginkább Luis Enriquén múlik. Vagy LE és Messi kapcsolatán. Elég furán kerülték tegnap is egymást.
A PSG ellen rohadt nagy mázlijuk volt. Persze 0-4-ről rohadt nagy mázli nélkül nem lehet továbbjutni, úgyhogy ez semmit nem von le a meccs történelmiségéből. Igazából ha szezon végén szakmát vált és juhászbojtárnak áll, akkor is olyan nyomot hagyott a világfoci szövetén, mint nagyon kevesen.

Persze kiszámíthatatlan, hogy mit okoz egy ilyen eufória, de az emóciókkal, hangulattal szemben és mindig a meló és az ész győzelmében hiszek. Hosszabb távon mindenképp. A BL és a bajnokság pedig elég hosszú táv.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.03.09. 09:00


Azért örülök, hogy nem egy Real-Bayern szinten unszimpatikus nagycsapat hajtotta végre - főleg Lajos Henrik miatt 8)

"Fantsztikus esete volt, szinte lehetetlen dolgot csináltunk. Nagyon boldogok vagyunk. Üdvözlöm az összes romanistát, akik biztosan örülnek most"


http://www.forzazzurri.net/wp-content/uploads/2017/03/Luis-Enrique.mp4?_=1

egyébként megjövendölte a meccs előtt:
ha ők rúgtak négyet, mi tudunk nekik rúgni hatot
:lol:
http://video.repubblica.it/sport/champions-la-profezia-di-luis-enrique-il-barcellona-puo-fare-sei-gol-al-psg/269902/270356?ref=RHPPLF-BS-I0-C8-P2-S1.8-T2

azt hiszem, ez a győzelem nagyon messzire fogja repíteni a csapatát. Szép lenne, ha egy triplázással búcsúzna 8)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.03.09. 00:22


Ez valami egészen elképesztő volt. Mondjuk a történelmi tettekre ez általában igaz. :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.03.09. 00:07


https://www.youtube.com/watch?v=hMts2TQ_Gic
:D

a 4 párharc eddig: 12,11,8,5 gól (36 gól 8 meccsre)
szerény termés :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.03.08. 23:06


imádom a történelmi tetteket

1 barca meccset néztem idén
a legjobbkor
végig úgy alakult a meccs ahogy közben szerettem volna
70+-nál mondtam, hogy a 82. percre tippelem a 4. gólt, 88.-ba az ötödiket, és a 90+ban a hatodikat. (A 4. gólnál tévedtem, mert az elcsúszott a 90+-ba szintén :))

ekkora sporttörténelmért nem bánom, hogy továbbjutottak
(a bíró sem bánta az tuti :D )

ja azt azért tegyük hozzá, hogy a barcás csatárok megint mindent megtettek a tizikért. Ezért utálja őket a fél világ.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.03.08. 22:46


Visca la BARÇA!!!!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.02.24. 16:01


snatch írta:Ráadásul mivel a Zenit és a Bilbao is kihullott, így már sem Giuliano, sem Aduriz nem gyarapíthatja tovább a góljai számát. Viszont Dzeko igen!

1. Dzeko 8
2. Giuliano 8
3. Aduriz 7

És amit a Lyonról tudni érdemes:

http://asroma.hu/hir/amit_a_lyonrol_tud ... 1487944113

"Memphis Depay, aki szintén januárban tért vissza a Manchester Unitedtől" ezelőtt PSV-nél volt. Bár lehet csak nekem fura így a mondat, azt értem, hogy az EL-ben emiatt nem játszhat szerencsére. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.02.24. 15:49


aeser írta:
snatch írta:Jahh, Grenier kinél lép majd pályára? A Lyon regisztrálta, ezért nem játszhat a Romában, viszont már a Roma játékosa...:D :mrgreen:

Természetesen nem fog már pályára lépni, viszont EL győztes csak akkor lehet ha a Lyon nyer. (Vagyis úgy sem mert BL meccsen játszott.)
Nem egyszerű kérdés, hogyan lehet például úgy gyakorolni edzésen a taktikát hogy van ott valaki akit bármikor felhívhatnak Lyonból. Az eddig kapott egy perce valószínűleg nem tette nagyon lojálissá hozzánk.

Ugye most viccelsz? :D Ilyen az oviban nincsen. Ő már a mi játékosunk, nem érdekli a Lyon. Ennyi erővel hívjuk fel az összes kölcsönadott játékosunkat és kérdezzük meg mit játszik az ellenfél. :D Amúgy annyira tudatosan nem is tudunk készülni, mert nincs sok idő. Olyan meccsek jönnek most, Inter, Lazio, Napoli, Lyon. Nagyjából Napoli és Inter ellen kell készülni, Laziora meg a Lyonra meg a saját játékunkat kell ráerőltetni. Érdekes lesz, mert pihentetni nagyon nem lehet. Most szükség lesz egy jó SES-re, Perottira, Paredesre, JJ-re, Mario Ruira. Nainggolan, Salah, Dzeko, Fazio, Peres, Strootman, Manolas kapni fogja majd a terhelést. Most kiderül mennyire bő a keretünk. Nyúl-e a mester Gersonhoz vagy Grenierhez.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.02.24. 15:15


Ráadásul mivel a Zenit és a Bilbao is kihullott, így már sem Giuliano, sem Aduriz nem gyarapíthatja tovább a góljai számát. Viszont Dzeko igen!

1. Dzeko 8
2. Giuliano 8
3. Aduriz 7

És amit a Lyonról tudni érdemes:

http://asroma.hu/hir/amit_a_lyonrol_tud ... 1487944113
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.02.24. 13:43


snatch írta:Jahh, Grenier kinél lép majd pályára? A Lyon regisztrálta, ezért nem játszhat a Romában, viszont már a Roma játékosa...:D :mrgreen:

Természetesen nem fog már pályára lépni, viszont EL győztes csak akkor lehet ha a Lyon nyer. (Vagyis úgy sem mert BL meccsen játszott.)
Nem egyszerű kérdés, hogyan lehet például úgy gyakorolni edzésen a taktikát hogy van ott valaki akit bármikor felhívhatnak Lyonból. Az eddig kapott egy perce valószínűleg nem tette nagyon lojálissá hozzánk.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2017.02.24. 13:43


nem tragédia a Lyon, hátha így komolyan vesszük :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.02.24. 13:35


F.Totti írta:Slimani, Musa, Ndidi, Mendy, Kapustka, Luis Hernandes, Wague, Kramaric. Ők nem eléggé mélyítették a keretet? Pont ez az egyik legnagyobb kritika Ranierivel szemben. Továbbra sem rotál. 13-14 embert szerepeltet, holott idén sokkal mélyebb a kerete. Ha jól emlékszem közel 100 milkát költöttek erősítésre. Ezek azért nem futottak még játékosok. A keret erőssége és mélysége alapján különösen gáz a 17 hely és a 21 pont.

Fogkefe1, a BL-es hasonlatot meg nem is értem. Nagyon más kávéház a BL körből kiesni, mint a bajnokságból. Nem magyaráznám, hogy miért. A másik, hogy az idei Citynek nem a bentmaradás volt a célja és erősen rezeg a léc, hogy még az sem lett volna meg. Pont ahogy sn írja, ha várnak, simán késő lehetett volna. Erre nagyobb esély volt, mint arra, hogy most jön a fordulat.

Azért volt a hasonlat, hogy érezd kb mekkora csoda volt ez. Kb mintha most a Palermonál átveszi valaki az irányítást, bent maradnak. Jövőre megnyerik a bajnokságot, két év múlva megint szarok és elküldik az edzőt, hogy hát már nem a bentmaradás a cél. Akiket felsoroltál PL szinten elég gyengék, ha tényleg őket kérte Ranieri akkor saras.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.02.24. 13:34


...más részről lehet hogy van egy lyoni kém a csapatban.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég