Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.05.05. 11:17


Hát ebben az EL mezőnyben simán döntősök kellett volna legyünk...a Lyont lesemmizte egy Ajax, aki idén még a bajnokságot se tudja megnyerni, a tartalékos MU meg éppen, hogy csak legyőzött egy spanyol középcsapatot. :S
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.05.03. 21:02


Ez nem a franciák estéje. Legalább továbbra is elmondhatjuk hogy a francia futball annyi európai kupagyőzelemmel rendelkezik mint a magyar.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.26. 20:47


Szóval nyert a populizmus.
Tehát én is!!!
(Inkább a politikában lennének ilyen eredmények.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.26. 20:30


szavazás vége 10-16
és szerintem a témának is vége... huhh :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.25. 08:27


Tomm, nem is úgy gondoltam, hogy ha x-nek nincs helye a Juvéban, akkor jön Rómába vagy bármelyik másik olasz csapatba.
De ha x-nek választania kell, hogy ugyanolyan feltételekkel az NB1-ben igazol vagy a serie a-ba akkor melyiket választja? Tegyük fel, hogy az NB1-ben is lenne egy BL csoportkör szintű csapat, mint a mostani Románk. Akkor is a nagyobb presztizsű bajnokságba fog menni, ha egyébként az NB1-ben garantált a következő 5 évben a bajnoki cím és a kupagyőzelem.

F72, egy Lazio-Juve meccsen pl kinek szurkolnál? Megspékelve mondjuk azzal, hogy ha nyernek a bugyuikékek, akkor bajnok a Roma. Szerintem ebben nincs olyan, hogy "soha". A többi pedig innen egyéni preferencia és ingerküszöb kérdése.
És a félreértések elkerülése végett szeretném hozzátenni, hogy szurkolás és szurkolás között van különbség.

Légyszi valaki szavazzon még igennel, mert így meglesz snatchék kétharmada, az meg tudjátok mivel jár :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.04.25. 07:34


Két idézet két nagy embertől, ami két mondatban összefoglalja az egész oldalakon át tárgyalt témát.

Trigo: "Vannak a világon olyan igazságok, amik vannak és kész, vitathatatlanul."

snatch: "...ép ésszel Roma drukker soha, semmilyen körülmények között nem drukkol a juvénak. pont."

Ennyi. A többi csak maszlag...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.25. 07:33


F.Totti írta: A lepattanóból is erősödhetünk és hatékonyabban lehet lepattanózni egy olyan pályán, ahol Higuainok, Dani Alvesek, Alex Sandrok kerülnek a gyűrűbe, mint ahol Nicklas Bendtnerek, Islak vagy Lealik.


Hat igen. Ez nagyon szepen hangzik. De mondj nekem csak egyetlen egy nevet, aki mondjuk az utobbi 15 evben a juvebol atpattsnt hozzank. Nekem egy se ugrik be, de napestig tudnam sorolni azokat, akik atpattogtak hozzajuk jatekosok is, edzo is. Most is van naluk pattogonk, meg talan a mostani edzonk is oda szeretne pattani. Es nem azert szeretne, hogy kihuzza a juvet a godorbol, hanem mert kupakat akar.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 23:06


Ugye mondtam, hogy rohadt jó téma ez. Mi vagy 2 éve rágjuk és mindig előkerül, pedig 2 éve 1mm-t sem mozdultak el az álláspontok :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 21:52


(az jó, de a kérdés nem a szurkolásról szólt - mint mondtam)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.24. 21:39


Én még annyit hozzáfűznék, Trigo, hogy én VALÓBAN az összes érvedet adom, és TUDOM, hogy igazad van, de NEM TUDOK nem ellenszurkolni a Juvének. Nem megy. Részemről nincs vita, mert nincs igazam. A szavazat ment a nemre, ennyi, de nincs mögötte észérv. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 21:04


de itt ketten kapjuk akkor F.Tottival jnzsblzs :D
és én TUDOM, hogy igazunk van, és nagyon nagy ívben tojok az ellenvéleményre :D Vannak a világon olyan igazságok, amik vannak és kész, vitathatatlanul. :)
De mivel nem akarok megbántani senkit, így befejeztem a témához a hozzászólást. Leírtam amit akartam. Mondanám hogy mintha kőtáblára írt kinyilatkoztatások lennének, amiket körbe kéne hordoznotok a városon, mint a tudás alapját, de csináltok vele amit akartok. :D

Ennyi
Trigo kiszáll :D

sn: :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 20:58


nem kapod meg azt a szót, mert F.Totti imádta a témát, ő szinte esedezett érte, hogy ennyit írhasson. Te meg...magadtól írtál annyit, amennyit, nem kényszerített senki, pisztoly sem volt a fejednél...rendes tőled na...:D ;) :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.04.24. 20:55


Én meg csak röhögök a markomban, hogy Trigo egyszer megkapja amit én állok már sok éve a poltopicban. No nem mintha zavarna hogy kivételesen valamiben egyetértünk.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 20:54


sn: várom azt az egy szót még mindig :wink: :oops:

van pár ember az életemben, akiket régóta ismerek, okosnak gondolok, régóta vágják a focitémát, mérvadó számomra a véleményük (mint mondjuk egy miniszterelnöknek a tanácsadó testülete :) ). Nos ők egytől egyig úgy gondolkodnak a kérdésben, ahogy én.
Magamat pedig okos embernek tartom. Felette az átlagdrukkernek (bocs skacok! :D :oops: ), és SOKKAL kevésbé elfogultnak manapság mint mondjuk itt a legtöbb fórumozót.

a szavazatok nem csalnak.
ez a 20 szavazat??? :D :D :D
amúgy fociban egy érzelem vs. értelem szavazásból messzemenő következtetést levonni? ne vicceljünk. :) Nem azért tettem fel a kérdést, hogy MI ITT eldöntsük a "vitát" ezáltal. Hanem azért, mert kíváncsi voltam hányan nem látnak az érzelmeiktől tisztán. :wink: :D Erre meg is kaptam a választ.

Szóval bocs (sarkított példa jön!) de ha a cigányok között tartanék egy szavazást, hogy egyetértesz-e azzal hogy a cigányok támadnak inkább a magyarokra és nem fordítva? akkor annak a nyilvánvalóan "Nem" eredménye nem lesz mérvadó:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2017.04.24. 20:33


Jajj ne sarkitsunk sn, arra a politika topic :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 20:29


pedig Trigo el kell fogadd, hogy ebben az esetben te, azaz ti látjátok rosszul és vagytok rosszul bekötve. a szavazatok nem csalnak. nemrég engem győzködtél, hogy amit sokan másképpen látnak, mint én, az bizony úgy van és én látom rosszul...szóval... :mrgreen: :D :wink:

de továbbra is csak a bullshitet toltátok, semmi ész érv nincs mögötte, mert ép ésszel Roma drukker soha, semmilyen körülmények között nem drukkol a juvénak. pont. :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.24. 19:54


nem tudja szerintem :wink:
(engem bannolhatsz nyugodtan sn:))

F.Totti: grazie tesó, hogy ezt így összehoztuk együtt!
amúgy ha két ilyen hosszú és mindenre kiterjedő(nek gondolt) elemzés után valaki nem látja amit mi, akkor ott nincs mit tenni.

fr:
Tényleg nem tudom, mit lehet ezen ennyit agyalni (meg írni :D ), amikor szvsz ezt megérteni olyan könnyű, mint az egyszeregy 8)

egyetértünk :D , de főszerkesztőnk kérésére adtunk magyarázatot, mert lusta volt visszaolvasni

a szó amit sn keresett a hsz-e elején, de az istennek sem találta meg: a "köszönöm"
ugyanis egy óránk ráment szerintem F.Tottival arra, hogy MIATTA és NEKI kifejtsük ezt a szart, amihez a f.szomnak se volt kedve. Mert teljesen reménytelen itt bárkit is bármiről meggyőzni.
de mint mondtam én ezzel végzetem is a témával

FORZA JUVE továbbra is, bár a Monaco ellen csak mértékkel, mert szimpi a MOnaco, bár nem a tini bantujuk miatt, hanem Falcaoért
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:29


Sn, te meg tudod nézni, hogy ki mire szavaz? Jajjaj :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 10:27


az az 5 ember aki pedig igennel szavazott majd jöhet hozzám raportra, hogy megússza ban nélkül...:D ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.24. 10:25


Sn, Én nem vagyok németes, de az azért az elég köztudott, h. a német egység egyik legfontosabb pillére az össznémet antibajernizmus (kivéve Bajorország egy részét, persze :lol:)
https://www.google.hu/search?q=antibayern&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi42ard4bzTAhUFiSwKHRuGArUQsAQIIg&biw=1173&bih=846

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fradista romanista 2017.04.24. 10:27-kor.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:25


Sn, a Juve BL győzelem nélkül is azt vesz meg a közvetlen riválisaitól (- Inter), akit akar. Ezt nem befolyásolja a Barca kiverése. Csak annyit írtam, hogy ettől az olló nem nyílik tovább. A keretük meg 25 fős lesz akkor is, ha 125 sztár vágyik hozzájuk. A lepattanóból is erősödhetünk és hatékonyabban lehet lepattanózni egy olyan pályán, ahol Higuainok, Dani Alvesek, Alex Sandrok kerülnek a gyűrűbe, mint ahol Nicklas Bendtnerek, Islak vagy Lealik.

Ja, a Genoán most átléptek. De ha nem játszanak BL-t akkor is átléptek volna. BL meccs nélkül 1,5% esély lett volna apontvesztésre, így meg 1,6% volt. És ez utóbbi 6,66%-kal jobb esély :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.04.24. 10:28-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.24. 10:17


Engem egyik érv sem győzött meg, sőt pont még jobban alátámasztotta az általam gondoltakat. F.Totti írod, hogy a Juve nem lesz a BL győzelemtől sokkal de sokkal erősebb gazdaságilag, meg anyagilag. De annyira pont igen, hogy bárkit meg tudjon venni röhögve a hazai riválisai közül, akit csak akar.
És azt sem fogom soha elfogadni, hogy majd a Juve BL sikere után egy sztár pont a Romába akarjon igazolni...hiszen Ti írtátok, emelkedne a színvonal, vonzó lenne az olasz bajnokság. Ja, a Juventus lenne vonzó, oda igazolnának, ahogy teszik most is. Ha meg egy-egy játékos eltéved, akkor azt hamar útba igazítják a juvésok, lásd Higuain, Pjanic...

És nem hibázik a Juventus a sok BL meccs ellenére sem, a hétközi Barca elleni kemény meccs után lazán átgázoltak a Genoán tegnap...tényleg belehibáztak...nem 6 lett...

az tuti, hogy ez a vita teljesen parttalan lesz, mintha politikáról vitatkoznánk, képtelen vagyok elfogadni az igenesek álláspontját, fel sem fogom, meg sem értem. Az én agyam nem képes úgy gondolkodni :D

De amúgy továbbra is érdekelne a Dortmund és Herta szurkolók véleménye a Bayern sikereiről. Főleg a dortmundiaké, ahonnan folyton felvásárolja a bajor klub a legjobbakat. Van itt aki szimpatizál valamelyik német csapattal és nem bayernista?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 10:16


FR, persze az érzelmekről szól. A számok csak a lelkiismeretem megnyugtatását szolgálják.
Egyébként meg Roma mellett olaszfoci rajongó is vagyok. Sőt, ha azt vesszük korábban voltam, mert a 82-es vb-elődöntő óta szurkolok az olaszoknak és csak a 84 BEK döntő óta a Romának. Az pedig amit a Juve tett a Barcával a legszebb olaszfoci hagyományokat idézte. Imádtam nézni a szervezettséget, tervszerűséget, az előre megkomponált meccset. Akkor is jó volt nézni, ha ismerem Moggit, Nedvedet, Lichtsteinert, láttam izmosodni Del Pierot és a calciopoliról is hallottam már. A Juvét utálom, de jobban utálom a BM-et, az összes angol nagyot vagy Realt. A Monaco ellen nem fogok a Juvének szurkolni. Vagy pl a Lazionak soha senki ellen nem szurkolnék. 90% érzelem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.04.24. 10:19-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.24. 10:07


persze, h. nem az érzelmekről szól, hanem a hideg fejű racionális kalkulációról, hogy mért nem jó egy csapat túlzott erőfölénye egy bajnokságnak, és pláne egy a bajnokság élmenyőzényéhez tartozó, magát riválisnak tekintő :oops: csapatnak. Tényleg nem tudom, mit lehet ezen ennyit agyalni (meg írni :D ), amikor szvsz ezt megérteni olyan könnyű, mint az egyszeregy 8)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.24. 09:12


Höhö, Trigo megelőzött. Köszi, így nem kellett leírnom gyakorlatilag ugyanezeket. És most kérném azokat, akik szerint a téma arról szól, hogy miért szeretjük/szeretem a Juventust, hogy ne olvassák tovább a kommentemet.

Annyival egészíteném ki, hogy ezek persze feltételezések, de némelyiknek van alapja. A francia bajnokságot szokták felhozni példaként, pedig a PSG nem is nyert BL-t. Amióta viszont nemzetközi szinten jegyzett a társaság (eredményeik nincsenek, de már számolnak velük), 2012-2013 óta 3 éven keresztül nőtt a bajnokság átlagnézőszáma, majd ezt követően is nőtt volna, ha a Marseilles nem esik atomjaira. De míg európaszerte csökken, addig náluk volt 15%-os pluszban is. A szponzoráció meg elég sokrétű, így ez a szám sem pontos, de 2012-13 után ha csak a mezszponzorokat nézzük, akkor a PSG nélkül nézett ligaátlag növekedése minden évben 10% feletti volt. A worldwide tévés nézettség pedig még ennél is durvábban nőtt, igaz ez főleg a PSGnek köszönhető. Nézettségi számokat nem találtam, de a liga broadcasting rights bevétele (ami náluk tök egyenletesen oszlik, azaz mindenki ugyanannyit kap belőle, mint a párizsiak) a következő 3 éves periódusra 30%-kal került többe, mint a mostani időszakra. Ez pedig mindig arányos a tévés nézettséggel. Ez ugyan magyar ár, de nem csak magyar növekmény. Ázsiában állítólag ennél is jobban ugrott az ára.

Az elmúlt években folyamatos a fanyalgás (én is aktívan kiveszem a részem belőle), hogy milyen gyenge az olasz bajnokság. A trend megfordítása elképzelhetetlen egy nemzetközileg sikeres zászlóshajó nélkül. Legyen az Milan, Juve vagy Inter. Mert reális esélyük nekik van erre. A Roma vagy a Napoli a jelenlegi tulajdonosai kezében soha nem lesz Európában fix top5 csapat.
A Juve pedig nem csak azért gazdagabb nálunk, mert a BLben sikeres. Az árbevételeket hasonlítgatva nominálisan a médiajogok értékesítésében van a legnagyobb különbség. Ezt csak kis részben okozza a BL. Az olasz liga egész szépen osztja szét (ellentétben pl a spanyollal) a jogértékesítés bevételét. A BLtől leginkább függő oversees rész 40%-át szétdobják az összes elsőosztályú klub között egyenlően, a maradék 60-ból a top10 kap. A 3 BL helyen végző ugyannyit kap. Tök mindegy, hogy BL-t nyer-e a Juve, itt ugyanannyit kapunk, illetve a több nemzetközi meccsszám miatt egy olyan 8-10M az előnyük. Lóf.ng. A hazai jogok jóval egyenlőtlenebbül mennek, de ez nem függ össze a Juve nemzetközi eredményességével. Sajnos történelmileg sokkal több az olasz Juve szurker, így ezzel a különbséggel nem fogunk tudni mit kezdeni. Ez pedig csak parciálisan függ a jelenlegi BL sikerességüktől.

Amiben még agyonvernek az a jegyárbevétel. Közel 100M Euró a különbség. Persze ebben is számít a plusz 2-4 BL meccs, de túl sokat nem. Szóval egy Barca ellen nem fogok a kiesésünknek szurkolni, mert 4-5 milkával hátrébb lennének :)
Hátrány még Roma-Juve összevetésben, hogy 130-150 milkával jobbak a keresedelmi értékesítési mutatóik. Ebben nekik túl sok terük nincs a növekedésre, mert az abszoút olasz csúcs a Miláné és már csak 20-25% a lemaradásuk hozzájuk képest. Ezt pár sikeres BL szezon nem tudja drasztikusan növelni. A Milan évtizedeken keresztül jutott el ide. Mi viszont sokat profitálhatunk abból, ha egy erős, keresett, hypolt bajnokságban elért dobogós helyezésből. Ebben nálunk még simán van évi akár 100M plusz is. Ez az olló nem fog jobban szétnyílni. Sőt.

Nem tettem patikamérlegre a számokat, de szerintem ha a Juve BL-t nyer, akkor sem lesz "jobban gazdagabb", mint mi. Nem ettől függ a két klub financiális lehetőségei közti különbség. Amennyivel többet keresnek ők az elsődleges hatásokból kifolyólag, kb annyival lesz nekünk is több a bevételünk a másodlagos hatásokból.

De a LEGFONTOSABB érvem a következő. Ami minket financiálisan kinyír az a DVA mutatónk. 36%-os a cégérték arányos eladósodottságunk (a Juvéé 4%, de a szarrá hitelezett angoloknak is 20% alatti, a 2015-ös mérlegek alapján). Ezt két dologgal dolgozhatod le. Vagy pénzt teszel a klubba valahonnan (=új arab vagy ázsiai tulaj) vagy növeled az árbevételedet. Az elsőre nem látom a lehetőséget (ettől persze még van, de kicsi az esély), így kénytelenek vagyunk a másodikra gyúrni. Erősíteni a Roma brand-et, növelni a commercial bevételt, visszacsalogatni a szurkolókat és bízni a Juve jó szereplésében, amivel nő a legnagyobb bevételt eredményező broadcasting budget. Igen, a Juve segíthet leginkább javítani a DVA-t, mert a bevételeink közül a legnagyobb a tévésjogokból fakad.

És ehhez hozzáteszem, hogy az össze "puha" szempont, amit Trigo tökéletesen felsorolt, arról szól, hogy a Juve BL menetelése erősítit az olasz bajnokság presztizsét, ami erősít minden olasz csapatot. Lehet ezzel vitatkozni, mert lehet hogy jobban erősíti a Juvét, mint mondjuk a Triestinát vagy minket, de hogy erősít minket is, az szerintem egyértelmű.

És még valami. Minél többet és fontosabb meccseket játszik a Juve a BLben, annál könnyeben hibázik bele a bajnokságba. Legalább ezt ne vitassátok :)

Kb. ennyi. És gyűlölöm a Juvét!!! :D

(... és én is mennék az MTK-Kövesdre. A fiammal. +2 :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég