Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2017.04.22. 05:50


Trigoria minden szavaddal egyet értek. Szerintem is fontos, hogy az olasz foci vissza kerüljön a világ futballban az őt megillető helyére. És nekem nagyon jól eső érzés látni, hogy Allegri szakmailag mennyivel a többiek előtt jár. Nekem ez sokkal jobban tetszik, mint a Klopp felé gyerünk támadás!!!, vagy a Mou féle busz, vagy az LE féle grundfoci és majd lesz valami...
Igen is a focinak ez az egyik legszebb oldala szerintem, ha valaki a mágnestáblán kitalálja és ki tudja viteleztetni az életben az elképzelését.
Az hogy ez most a Juve az egy dolog, ha a Bari lenne akkor is örülnék neki.
Remélem egyszer megérem, hogy a Romáról fognak így beszélni a többiek.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.22. 00:37


fr: ugye rájöttél, hogy a legerősebb vs leggyengébbet egy direkt kisarkított végletnek írtam, hogy sn válaszolhasson rá? :wink: Kérlek mondd, hogy értetted, és nem azt hiszed, hogy egy idei esetleges Juve BL-győzelemtől bárki is azt hinné, hogy a legerősebb bajnokság lenne a serie a.

másrészről ezt a beszélgetést lefolytattuk már nem is olyan régen (sokadjára). Talán F.Totti is levezette szépen, hogy miért jó nekünk, de lehet rosszul rémlik. Attól hogy újra és újra értetlenkedtek, attól nem fog változni a gondolkodásunk. A tietek sem nyilván.
(és igen, ezt most sn generálta, ezért is nem akartam belemenni, de te ráugrottál a pöttyös labdára :))

Egri írását azért másoltam be, mert:
1. fb-ról nem szeretek linket rakni. Plsuz mostanában ha a poszt beágyazásnál kimásolom a linket, az utána nem működik. Nem tudom az okát, de nekem elég régóta nem megy.
2. Ez a topik BL-EL topik. És mivel a Roma kiesett és itt szoktuk megbeszélni a többi meccset, és azok utóéletét, így nyilvánvalóan idevaló.
3. Nem juventino ömlengés. Ömlengene szerintem ő a Romáról is így, ha ilyen teljesítményt tettünk volna le az asztalra.
4. Aki ebben a meccsben nem látott semmi történelmit, az szvsz(!) nem ért a focihoz.
5. ha történelmi meccs, akkor hadd legyen már rendes utóélete.
6. Én örülök a juve teljesítményének, ezért hadd beszéljek róla.
7. Hiába Roma szurkolói fórum, eleve vannak benne a Romához közenincs topikok mint tudjuk. Számonkérni egy olasz csapatról szóló beírást a megfelelő topikban számomra érthetetlen.
8. Senki nem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy olvasd el. (Rámész a linkre ha az lett volna, látod mi van, becsukod. Itt elkezded olvasni, látod miről szól, kihagyod. Voálá.)
9. Nyugodtan hozzatok elemzéseket a Monacóról vagy az AM-ről pl, ha gondoljátok. Jah hogy nem akartok? És akkor a juvéről se hozzunk? Áhhhá...
10. Ha zavar mindenkit a barca-juve történelmi meccs vérbeli olasz focis diadalának piedesztára emelése, akkor szóltok (de többen), és nem beszélünk róla itt többet. (Aztán majd utána én is szólok ezért azért, ami meg engem zavar).
11. Mert Egrinek jó gondolatai vannak és jól ír.
12. Mert a juve OLASZ csapat
13. ... folytassam vagy ennyi válasz elég egyelőre?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.21. 21:15


???? Mitől lesz az olasz bajnokjság "erősebb"???? Egyenesen "Európa legerősebb bajnoksága" ??????
Most komolyan!
Attól, hogy ott van egy giuve, amit a bírók mellett még immár és a BL-eredmények miatt is egyre inkább a minden korábbinál nagyobb anyagi erőfölény is támogat abban, hogy nagyságrendlieg kiemelkedjen az egyre középszerűbb mezőnyből, az mért jó bárkinek, aki nem deklarált vagy látens giuve-hívő (bocs :lol: )????


De tényleg: Mitől jó az az olasz focinak, hogy még unalmasabb lesz az olasz bajnokság????

amúgy mért kell oldalakat bemásolni ebből a juventino ömlengésből :D egy Roma szurkolói fórumba? egy link éppen elég lett volna ebből itt :wink:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.21. 20:50


ha neked mindegy, hogy mondjuk Európa legerősebb bajnokságában drukkolsz a csapatodnak hétről hétre, vagy a leggyengébben, akkor valóban nincs miről beszélni neked

ha nem mindegy, akkor majd valaki elmagyarázza, ha akarja
én belefáradtam :oops: :S
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.04.21. 20:37


amúgy én továbbra sem értem Trigo, hogy miért jó az a Romának, ha a Juve jól szerepel a BL-ben. Szerintem ez csak egyvalakinek jó, az pedig a Juventus. Mert ezzel tovább erősödnek, még több pénzük lesz, még jobban nevetségessé teszik a bajnokságot. A Roma ebből lóf*szt nem profitál, ahogy a Serie A sem. Ettől nem fognak az olasz bajnokságba záporozni a sztárok, max a Juventusba. A Romába biztosan nem. Amúgy meg nemsokára pont megint 4 bl indulója lesz Olaszországnak, szóval megint csak nem segít semmit ezen sem. Kívánok nekik szép halált az elődöntőben. És még rendes voltam.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.21. 20:17


Egri Viktor
3 órája ·
Lehet-e erre a Juventusra haragudni, azért mert elrontotta a játékot? Csak annyira, mint a vigyorgó kisgyerekre, aki kibelezte az elérhető magasságban hagyott távirányítót. Vannak néhányan, akik ezért veréssel büntetnek, de attól még a gyerek csak azt tette, ami a lényege. (Ráadásul nem is a Simeone-féle, Atletico-s földhöz vágom, hogy eltörjön módon.)
Persze, nem árt komoly arcot vágni és szigorú hangsúllyal beszélni, hogy megértse, ez nem volt szép, ahogy azt Allegri a jelenlegi Juventus apja is tette, amikor azt nyilatkozta, hogy „a védekezés rendben volt, de a támadásokon javítani kell”-
A Juventus -ahogy azt mindannyian tudjuk- igazából csak olaszként viselkedett. Miután olasz, ebben kivetnivalót nehéz találni, bár egyre furcsább a tökéletesen globalizálódott futballban, hogy az eredeti karakterjegyekből bármit is felfedezhetünk. Tökéletes taktikai felkészültség, szervezett területvédekezés. Ráadásul akkor, amikor az itáliai labdarúgáson ebben a szezonban kifejezetten erősen tört ki a jellemvonások észrevétlenné vasalásának láza.
A csizmafocit mindig is elsősorban azért rettegték, mert a létező legésszerűbb módon közelítette meg a győzelem elérését; a Puskás-i „eggyel többet lövünk” helyett az „eggyel kevesebbet kapunk” az alaptézis. Az ellenfelek, ha hátrányba kerültek gyakorlatilag már kezdhették fogalmazni a meccs végi mentegetőző nyilatkozatokat. Ehhez képest ebben a szezonban -eddig példátlan módon- az olasz együttesek az európai kupameccseken négyszer herdáltak el két gólos előnyt (Roma-Austria Wien, Sassuolo-Rapid Wien, Fiorentina-Borussia Mönchengladbach, Hapoel Beer Sheva-Inter), az olasz bajnokságban minden elképzelhetőnél többször 46-szor fordult elő, hogy az első gólt jegyző csapat nem hogy nem nyert, hanem egyenesen kikapott. Ebben az évtizedben 42 volt eddig a szezoncsúcs e tekintetben, és most még 6 forduló hátravan.
Az okok kutatásához nem kell mikroszkóp: egyre több a külföldi játékos; a legjobb olasz edzők egy része külföldön dolgozik, vagy menesztése után sehol; és persze a minőség.
Az olasz együttesek a Juventus nélkül 38 találkozón 59 gólt kaptak ebben a nemzetközi kupaszezonban, miközben a torinói zebrák 10 meccsen kettőt. A BL elődöntőbe került együttesek közül legutoljára az 1996-os Ajax úszta meg a négy közé menetelést kevesebb góllal; a hollandok akkor a lebonyolítási szisztéma miatt kettővel kevesebb mérkőzéssel értek idáig, és csak egy gólt kaptak (azt Nyilas Elek lőtte a hálójukba 11-esből az Üllői úton). Azóta az Arsenal a 2005-06-os és a Juventus az 1996-97-es sorozatban teljesítette 2 góllal az elődöntőig vezető szakaszt.
A Juventus az új stadion megépítése óta teljesen más anyagi, marketing és sportszakmai úton jár, mint a többi olasz együttes, és a többiek csak lassú ébredés és csodálkozó szemdörzsölgetés után indulnak utána. A mostani eredmény szisztematikus munka és a keret fokozatos fejlesztésének eredménye. Az identitás megőrzésében emellett jelentős szerepe van a hagyományos itáliai futballgondolkodást modern módon követő Allegrinek, és a Buffon, Barziagli, Bonucci, Chiellini, spagettin nevelkedett védelemnek.
Allegri egymást követő szezonokban alakítja át menet közben sikerrel a csapatot, újabb és újabb taktikai hadrendeket találva; a 2016-17-es szezonban a 3-5-2-től indulva, a 4-3-1-2-ön és néhány egyéb futó gondolaton keresztül jutott el a 4-2-3-1-ig, ami védekezésben 4-5-1-es felállást jelent.
Ezeket a számokat csak azért érdemes elolvasni, hogy összevethessük a semmit nem variáló Luis Enrique-vel, aki csak áll és várja, hogy a Rubik-kocka kirakja önmagát.
Enrique Olaszországban megbukott, az előző 12 év legrosszabb helyezését érte el az AS Romaval, aki szembejött lejátszotta stratégiai gondolkodásban. Ez most is látszott.
Messi gyakorlatilag középre költözött, ami alapvető probléma, de ebben a párharcban különösen kiütközött. Az argentin balra cselez, balra viszi a labdát, pontosan Neymar irányába, aki viszont ha a kaput akarja veszélyeztetni jobb lába felé, Messi felé indul. A betömörült védelemnek ez sokkal könnyebben megoldható feladatot jelent, mintha a két szélen futballoznának, és pláne annál, ha az alapvonal felé cselező labdarúgók szétnyújtanák a védelmi falat. Neymar egyszer-egyszer befele hozva a mindig rá figyelő Cuadrado-Dani Alves kettőst helyet teremtett Jordi Albának, akinek egy lehetőségecskéje volt is ebből, de ebben a felállásban a jobb szélső hátvéd előtt lenne terület. A megfelelő ember, Dani Alves azonban nyár óta pont a Juventusban játszik. A PSG elleni fordítás egy csodálatos véletlen volt, ami felért egy lottóötössel, ugyanakkor úgy néz ki, ártott is; Enrique azt hitte, minden megy magától, és közben messzebb került a bajnoki cím is.
Jellemző módon, a whoscored.com, mérvadónak tartott portál szerint Neymar volt a mezőny legjobbja, aki kifejezetten sok eredményes cselt mutatott be (13), de ezekkel semmire nem ment, mert mindig ott volt a következő védő. Neymart a két őt fogó dél-amerikai, Alves és Cuadrado vigasztalta látványosan a meccs végén.
A zsenialitás csak akkor érvényesülhet, ha meg vannak hozzá a megfelelő keretek. A Juventus ezeket rombolta szét.
igen jó írás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.21. 13:32


de 78ezerre 3,9milla nekem gyanús és fura, de nem értek hozzá.
(Meg mondhatnak akármit a kedves nyomozók. Nincs ki igazolja.)

http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/ ... et-2564551
Ibra ki ne dőljön. Különben is, Isten nem sérülékeny. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.21. 13:24


Egyébként hatalmas ötlet, csak balfék módon csinálta. Azért elteszem bookmarkba :)

Ráadásul így is keresett rajta, mert a kiesés miatt jelenleg 5,36-on áll a BVB árfolyam. PErsze kérdés, hogy mennyire és milyen határidőre shortolta. Határozottan ügyes!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.21. 13:02


csak egyet kértem, hogy ne Juve-Monaco.
Kösz b.dzemg.

http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/ ... ok-2564613
és akkor ehhez képest értelmezd a minden trauma legnagyobbikaként nyomatott Barta-kézsérülésecskéjét
jó tudom nem lehet összehasonlítani a kettőt, de nagyon irritál már, hogy napok óta szegény kis Dortmund a téma (bezzeg ha továbbjutottak volna)

F.Totti: én a videóbíró technikai kérdésbe bele se megyek. Egyrészt még nem láttam a belebegtetett verziók között tökéletesnek tűnő rendszert. Másodszor se időm, se pénzt nem kapok érte. Harmadszor ha kitalálnám a tökéletest, se lenne hatása. :) Negyedszer: nem az én dolgom megalkotni, vannak erre alkalmasabbak, de főleg olyanok akiknek ez a dolguk. Tehát amint ez lesz a munkám, és kapok érte pénzt, egészen biztosan kitalálnék egy jól működő rendszert. Erre garanciát vállalok. :)

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ak-2564557
:) ez azért már így szánalmas tényleg. Mindenki meg tudja nézni mi volt, csak a sporik nem.

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... en-2564569
:D :D :D :D :D :D :D :D
Néhány alkalmazott elmondása szerint már az is érdekes volt, hogy miközben mindenki menekült, biztonságos helyre ment a robbantások után, a férfi teljes nyugalommal ment vacsorázni az étterembe, ahol steaket rendelt.
Bond, James Bond
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.21. 11:57


a Monacora gondolsz? Nem túlzott az optimizmusod? :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.21. 11:28


Madridi derbi az egyik, Juve-Monaco a másik ágon. Legalább a döntőben is lesz kinek szurkolni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.21. 07:35


Zsoti, szerintem itt senki nem a Bayern kiesése miatt ágál. Én pont leszrtam hogy a két divatklub közül melyik esik ki. Két dolog szúr szemet. egyrészt az itthon rettentő arrogáns Kassai újabb pofáraesése, másrészt a FIFA és az UEFA fafejűsége.
Sajnálom Kassait, mert a magyar fociban most ő a top, ugyanakkor az NB1-ben mutatott viselkedése miatt örülök is, hogy visszavesz az arcából. Ráadásul 7 éve nem hív vissza :)

De ennél sokkal fontosabb a videóbíró kérdésköre. Legyen, ne legyen, milyen legyen, ha lesz. A francia-spanyolon és a klubvébén látott minta nekem nem tetszett. Utálnám, ha minden gól után várni kellene 1-2 percet és csak utána tudnánk örülni vagy idegeskedni. De valami jobban automatizált és parciálisan alkalmazott videós segítségnek örülnék. Pl a lesek megállapítását rá lehetne bízni a technikára. A szabálytalanságok megítélését viszont hagynám a bírók kezében. Vidal így megkapta volna a pirosát (előtte meg nem), CR7 2 gólját viszont annulálták volna. És remélhetőleg lesz olyan technika, ami egy-egy ilyen döntést kb 10 mp-en belül segít meghozni.

Az pedig nálam nem érv, hogy ezzel kettészakad a foci. Lesznek kiemelt meccsek, kiemelt technikai támogatással és a maradék 99,9% hagyományos játékvezetéssel. Ha belegondolsz most is ez van. A csúcsfocinak és a megye2-nek alig van köze egymáshoz. A szabályok ugyanazok, de a szabályok ellenőrzése más. Ennél lényegesen nagyobb különséget okoz egy libalegelő és egy biliárdasztal simaságú pálya (neadj isten műfű) vagy a labda és labda eltérő viselkedése.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.21. 00:45


jól mondod Zsolti
és emlékezzünk meg az odavágón Vidal kamutizijére, amivel eldönthette volna a továbbjutást ott azonnal
de amúgy örülök ennek az egésznek kicsit, és remélem minél nagyobb balhé lesz belőle, hátha ez lesz az a szitu, ami beindítja a videóbírót, és akkor Kassai mennybe megy :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.20. 23:49


Azért azt tegyük hozzá, hogy van itt egy kis bibi.
Kassai és csapatának botrányos mérkőzésvezetése tény.
Mint ahogy az is, hogy az első két igen csak megkérdőjelezhető ítélete a BAYERN javára történt.
48. perc, Vidal ki nem állítása.
53. perc, Robben félig tizije.
Utána jött a hiba-cunami, ám a Bayern egy szót se szóljon.
Az ukrán-angolon is a meg nem adott gólt leshelyzet előzte meg. Arra miért nem emlékszik senki az ukránok közül?
Most már nem fogom védeni ezt a Kassait.
Nálam is betelt a pohár.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.04.20. 22:39


Még nem volt időm megemlékezni Kassai professzor úr újabb mennybemeneteléről.
Gyerekek ez a fickó abszolút homály, hogy a p.csámban kaphat újabb és újabb rangos meccset Európában, miközben egy szimpla mezei bajnokit képtelen normálisan levezetni, azt az egyet sajnálom h vidal, v Thiago nem tépte meg a nagyképű takonyállatot az öltözőben, mert a biztonsági őrök közbeléptek.
kb 10 rossz ítélete volt a második félidőben és a hosszabbításban, ebből csak olyan 5-6 befolyásolta a mérkőzést...
1. videóbírót de azonnal
2. az ilyen dekadens impotens vadállatok maximum marhákat vezessenek ne meccset, ahol eurómilliókról van szó
3. hányok a nagyképű arrogás pofájától, én még embert nem ütöttem meg, de vele elkezdeném
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.04.20. 21:54


Ez már így van pár éve, hogy igazi kupahangulatért az EL-t kell nézni.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.04.20. 21:45


4-ből 3 mérkőzés áll hosszabbításra, az elég kemény.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.04.20. 18:40

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.20. 18:33


tomm, már volt, ekkor:
Szerző: Trigoria Dátum: szer. ápr. 19, 2017 20:25

persze ettől még másodszorra is k.rva jó :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.20. 18:00

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.20. 13:49


http://www.origo.hu/sport/futball/20170 ... donto.html
nagyon jó elemzés

fr: nana, azt azért tegyük hozzá, hogy a spanyol kiscsapatok ellen azért bukott idén sokszor a barca (barca drukker haver szerint is), mert ott messze nem ilyen elszántsággal és akarással brusztolták végig a meccset.

amúgy meg ez a Barca ezt tudja, így tudja, ennyire tudja. Alkalmazkodni nem nagyon.

cejas: megnyugodhatsz, én egy fanyalgást sem olvastam sehol. (Barca fórumokat nem olvasok, de le is sz.rom őket). Mindenhol elismerik, hogy a (jelenleg) jobb csapat jutott tovább.

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ek-2564349
:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.20. 08:48


Nem volt ez olyan nagy szám, nagyon sok spanyol kiscsapat is meg szokta csinálni. egy digónak, pláne, ha nem kukázott a védelem (és a merdánál sajnos nagyon nem az), meg rutinfeladat. Mondjuk ha az MSN igazán jó napot fog ki, vsz ez is kevés, de ez elég ritka mostanság.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.20. 08:28


A Barca az első meccset cseszte el. Az szerintem Enrique előtt is nyilvánvaló volt, hogy ezt a Juvét szinte lehetetlen 2-0-ra verni még a Nou Campban is. Torinóban kellett volna úgy játszaniuk, hogy elég legyen majd egy szoros győzelem a hazain. Persze ez elméletben tök egyszerű, d eha nincs olyan játékod, amivel le tudsz hozni kapott gól nélkül egy torinói meccset, akkor kivitelezhetetlen. A Barcának meg nincs. És ez LE legnagyobb hibája.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.04.20. 08:03


És ebből is látszik, hogy LE nem sokat hozott magával Olaszországból. Nem mondom, hogy könnyű egy ilyen védekezést feltörni, de egy évig szopta magába a tudást hetente szembesülve az ilyen focival. Nem tanult.
Nem egyszerű, főleg ha egy jó csapat csinálja, csak nekem úgy tűnt, hogy meg sem próbál a szokásostól eltérni. Mondjuk hirtelen nem is lehet leigazolni Bobo Vierit, hogy fejeljen már egyet szögletből...
Ahogy vártuk... Igen, sima volt. Nem olvastam, de biztos megy a fanyalgás, hogy a Juve meg sem próbált támadni és hogy nem voltak olyan kedvesek, hogy belemenjenek egy nyílt adok-kapokba, pedig az az igazi foci ez csak a foci elcsalása. Jaj, de nem szeretem ezeket a divatdrukkereket ezzel a szöveggel.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Bajnokok Ligája és Európa Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.19. 23:27


"Andrea Barzagli beállása után pedig úgy éreztem, egész nap játszhattunk volna, és akkor sem kapunk gólt." - Allegri
kb onanntól kezdtem már olvasgatni neten meccs közben :D

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ok-2564329
A Barcelona 19-szer kísérletezett kapura lövéssel a mérkőzésen, de csak egyszer találta el a kaput. Ez a Juventus csapatvédekezésének dicsérete – a torinóiak nagyon higgadtan játszottak, a mérkőzés elején nem húzták magukra a Barcát, amikor meg beszorultak, olyan egységesen és profin védekeztek, hogy a katalánok csak átlövésekig vagy rossz szögből leadott kísérletekig jutottak.
Oktatófilm volt ez szervezettségből – például a Paris Saint-Germainnél tanulhatnának belőle, mert a Juve szinte mindent jól csinált, amit a PSG elrontott a Camp Nouban.
na igen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég