Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.15. 09:29


ericcartmen írta:Nem véletlen az sem, hogy amikor Guardiola a Barcánál volt, akkor a Barcára épülő spanyolok dominálták a világot, amikor a Bayernnél, akkor meg a Bayernre épülő németek. Egyszerűen olyan széles volt a játékosok taktikai repertoárja, hogy a válogatott edzőknek sokkal könnyebb dolga volt, többféle játékstilusba is be lehetett illeszteni a játékosokat. És ezt nem én mondom, hanem Micheal Cox (Stílusok csatája c. könyv, ha nem olvastad, ajánlom, nagyon jó, olvasmányos).
Szóval ha innen nézzük, inkább fáj az összehasonlítás.


Köszi, tervben van. Nyáron mindenképp elolvasom. Cox a legnagyobb koponya és valóban baromi érthetően ír.
És az is igaz, amit írsz. A klubcsapatoknál most elég sok a merev rendszerben gondolkodó edző. De Carlo mellett Spalletti sem ilyen és KLopp is elég nagy teret hagy a sztároknak. De való igaz, hogy a trend nem ez.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.15. 09:21


Ja,látom, Stones.
Igen, ő a tavaszi Guardiola újítás. Labdával az M betű jobb oldali csúcsa, labda nélkül pedig visszalép Dias és Akanji közé középső védőnek. Ebből jön ki az, hogy a támadásban 3223 (írják 3241-nem is, de igazából tök mindegy, ha már WM, akkor legyen a klasszikus 3223), labda nélkül pedig kristálytiszta 442, mert nem csak Stones lép hátrébb, hanem a két szélső AM is, De Bruyne pedig marad magasan Halland mellett. Mindkét felállás full szimmetrikus, a játékosok között kb egyenlő távolságot tartva. A hátsó és az első ötös is egy egyenlő szárú trapézt képez, csak az eslő szélesebb. 4 védős rendszerek ellen ezzel Guardiola eléri, hogy nem lehet duplázni Haalandot. Papíron persze 2 védő jut rá, de ha végig dupláznák, akkor KDB és Gündogan a két félterületen kontroll nélkül maradna, így az egyik belső védő mindig őket (valamelyiküket) kell, hogy felvegye. Egészbiztos lesznek olyan helyzetek, ahol Haalandon egy az egyben kell védekezni. Na azt oldd meccsenként 10szer hibátlanul középhátvéd meg barátom...
Inzaghi válasza erre 5 védő volt. Sőt nem is válasz volt ez, hanem náluk alapfelállás. így már mehetett volna a duplázás végig Haalandon. Feltételezhetően ezért váltott Guardiola a box középpályáról (Rodri, Stones, KDB és Gündogan egy négyzet csúcsait képezik) diamond-ra (ugyanők rombuszba állnak fel KDBvel a csúcson és Stones-szal a jobb oldalon). Így plusz egy meber került a támadóvonalba (KDB), ami a tervek szerint segített volna szeparálni 1v1 Hallandot Acerbin. Na ebből alig tudtak valamit megvalósítani, mert az Inter visszahúzta mindig az egyik támadót is, plusz mivel ők rutinszerűen játszák ezt, a középpályájuk szinte soha nem hibázott a tolódásoknál. Barella és Brozovic is beledöglött a sok futásba, de Stones-szal és Rodrival is ugyanez történt. Mindkét edző tudta, hogy ott fog eldőlni. Mint ahogy ott is dőlt el, csak épp egy védő hozta a megoldást, amikor már fáradtak az Inter középpályások.

Magyar oldalakon szinte csak olyan elemzést olvastam, hogy Guardiola megint túlgondolta ezzel a box->diamond váltással, csak most mázlija volt. Hát szerintem rohadtul nem. Egyrészt ha 5 védővel találkoztak, akkor általában ezt játszották (igaz túl sok meccsüket nem láttam), azaz nem valami most előrángatott változtatás volt. Másrészt a játékuk azért lett statikus és ötlettelen, mert az Inter hibátlanul védekezett. Márpedig ha hibátlanul védekezel, akkor amíg fizikailag bírod, egy ilyen minőségű csapattal meg fogsz fogni mindenkit. Ez nem guardiola hibája volt, hanem Inzaghi dícsérete. A katalán pedig tette amit tennie kellett. Nyomta az ellenfelet, hogy fárdjon el, hátha akkor majd hibázik. DE a hiba mindösszesen annyi volt, hogy Lautaro elengedte Akanjit (vagy Diast nem emlékszem), Calhanoglu-Dimarco és az egyik belső védő ellen csináltak egy pillanatnyi 4-3-at a 16os jobb oldali előterében. Ennyi.

Viszont pont azért mert Stones is vagy 5-6 méterrel feljebb és picit szélesebben is játszott a rombusz jobb oldalán, mint szokott a boxban, ezért nagyon gyakran nem a félterületet védte, hanem megpróbálta Dimarcot felvenni. Azaz védekezésben ez messze nem volt olyan tiszta 442, mint ahogy a bajnokikon lenni szokott. Amikor a magas letámadás nem hozott eredményt, akkor ment csak vissza Dias és Akanji közé. Arányokat persze nem tudok. A szándék biztos négyvédőzés volt, de a gyakorlatban valószínűleg sokkal inkább 3 védővel védekezett a City. Szóval egzakt választ nem tudok adni, de legalább sokat írtam :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.06.15. 09:30-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.15. 04:52


Neked ez piásan is ujjgyakorlat. :)
Inkább általános City-kérdés, mintsem a döntőre vonatkozik.
Előre is köszi!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.14. 21:09


Köszi mindenkinek a válaszokat és hogy egyáltalán végigolvastátok :D

Zsolti, bocs, nem láttam, de holnap visszakeresem és ha tudok válaszolok. De kicsit piásan néztem a döntőt, így mélyenszántót ne várj :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.14. 17:37


szegény keresgéljen, görgessen vissza, ahelyett hogy beírtad volna ide újra :D ügyes :D

F.Totti elemzése nem rossz, de én nem értek ezekhez ennyire
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.14. 13:10


Ezekhez nem elég egy átlagos szurkolói szem. :)
Amúgy lehet benne valami a rendszerszerűséget tekintve, F. Totti.
De a döntő közben címeztem neked egy jó kis taktikai kérdést, ha lesz egy kis időd, kukkants már rá légyszi. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.14. 13:07


En meg pont ugyanarra gondoltam, mint f.totti, csak annyi kulonbseggel, hogy mig guradiola precizen begyakoroltatott figurakkal, mozgasokkal operal, addig mou alibipasszokkal. A kulonbseg (ami adja a labdabirtoklasi kulonbseget a ket csapat kozott) hogy ha guardiola csapatat letamadjak, akkor kepes ugyanolyan begyakorolt ugyanolyan preciz figurakkal kihozni a labdat a kenyes helyzetbol. Mounal ilyen nincs. Ha nem sikerul szuperbiztonsagos passzokkal egyutt mozogva elore menni (kb tyuklepessel) akkor jon az elorevagott labda.

Teszem hozza, hogy nagyon sajnalom ibanezt, de sztem ebbe a betonba nem illettek szarvashibai. Egy tamadobb focit jatszo csapatban nagyszeru lehet, de egy 1-0ra jatszo csapatnal tul sokszor kerul pontokba a hibaja.
Aztan ha jose fel ev mulva lelep, akkor vakarhatjuk a fejunket, hacsak nem fogunk aranyat ezzel az ndickaval
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.14. 12:51


Hát, érdekes felvetés, de nem igazán értek egyet. Igazából azt mondod, hogy mindkét edző a rendszerben hisz, nem az egyéniségekben, de ez manapság a legtöbb edzőre igaz. Sőt, a top edzők közül hirtelen csak Ancelottit tudom mondani, akire ez nem igaz, a többire inkább igaz, mint nem (pl Contéra nagyon igaz)
És ott van nagy ellentét, amit te is irsz, hogy milyen tartalommal töltik fel a rendszert. Guardiolának sokkal szinesebb a repertoárja, a citynél pl évről évre változott, hogy mit játszanak, kerethez igazitva, Mourinho meg gyakorlatilag a Porto óta ezt játsza. Nála szerintem támadásban több a szabadsági faktor, mert nincsenek igazán kidolgozott támadási sémák (én nem látom, ez egy dolog, de nem is nagyon talállkoztam ilyesmi elemzésekkel, jó eséllyel mert nincs mit), ellennben ahogy irod, Guradiolánál mindenki tudta hogy mi a dolga a gólnál.
Nem véletlen az sem, hogy amikor Guardiola a Barcánál volt, akkor a Barcára épülő spanyolok dominálták a világot, amikor a Bayernnél, akkor meg a Bayernre épülő németek. Egyszerűen olyan széles volt a játékosok taktikai repertoárja, hogy a válogatott edzőknek sokkal könnyebb dolga volt, többféle játékstilusba is be lehetett illeszteni a játékosokat. És ezt nem én mondom, hanem Micheal Cox (Stílusok csatája c. könyv, ha nem olvastad, ajánlom, nagyon jó, olvasmányos).
Szóval ha innen nézzük, inkább fáj az összehasonlítás.
A néhánnyal korábbi verziót hogy érted? Herrera Intere?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.14. 11:28


Egy féloff erejéig visszatérnék a BL döntőre.

Rá kellett hogy jöjjek, ha kizárólag a csapatjátékhoz való hozzáállást nézzük, akkor Mou ugyanazt az elvet követi, mint Guardiola, csak neki nem kell a labda :)
A végletekig szabályozott csapatmozgások, egyenlően elosztott területek támadásban és védekezésben, 11-ből 10,5 játékosnak nulla szabadságfok, mindenki figyel mindenkire és így mozognak együtt, stb. És ha belegondoltok ez a játék alapja, váza, ez a mag. Ez alapvetően határoz meg mindnet. Ebben pedig totál ugyanolyanok. Tartalommal persze másképp töltik fel a vázat, de amikor az Inter megfogta a City-t, hiretelen beugrott, hogy ezek mi vagyunk. Annyi különbséggel, hogy minket a Spezia is megfog.
Guardiola játékának ugyanaz a rákfenéje, mint a miénknek. Ha az alapjátékát kiherélik, akkor nincs benne semmi rugalmasság. Sémát kell váltani, hátha azt az új sémát nem fogják meg. És persze egy City-nek van olyan kerete, van annyi munka bennük, hogy akár meccs közben gombnyomásra váltsanak, de ehhez mindig edzői beavatkozás kell. A pályán hiába bvan ott KDB, Gündogan, Bernardo Silva, Grealish, stb. akkor sem tudnak újat hozni, mert tilos nekik egyénieskedni. Erre mondhatjátok, hogy nálunk Dybalának megengedett, de ez sem teljesen igaz. Adott, hogy hol kell felvennie a labdát, adott, hogy merre indulhat, csak annyival kevesebb a kötöttsége, hogy ő hozhat egyéni döntéseket, kreatívkodhat, de csak viszonylag szabott korlátokon belül (ugyanez a Citynél De Bruyne). Minél többet gondolkozom ezen, annál élesebben látom a párhuzamokat. Mou és guardiola csak látszólag tűz és víz. Igazából mindkettő megrögzött rendszerfetisiszta. Mindkettő abból indul ki, hogy egy hiba nélkül működő rendszer nem kap gólt, azaz x-nél rosszabb eredmény nem jöhet, ha a játékosok tűpontosan betartják az utasításokat. Csak Mourrinho ehhez eszközként a mély védekezést használja, Guardiola pedig a labda megtartását vagy azonnali visszaszerzését. De ez igazából semmiség. Ha csak ezt nézzük, Mourinho tudja azt, amit a világ legjobb edzője.
A gond ott jön, hogy egy az egyéni kreativitást legyilkoló rendszerbe Guardiola rendszer szinten épít kreativitást. Mourinho pedig semmit nem épít, mert ő építkezésnél is a védekezést figyeli. José, ahogy arról korábban már beszéltünk, feszültséget teremt és ezzel próbálja hibára kényszeríteni az ellenfelet. Másképp Guardiola meg akarja nyerni a meccset, Mourinho pedig azt akarja, hogy az ellenfél elveszítse.

Nem véletlen, hogy Guardiola fociáját hasonlóképp utálják nézni a semlegesek, mint Mourinhoét. Most is szart rá, hogy 90%-os esélyesek voltak, de a meccs képe full ikszes volt. Tudta, hogy egy támadás majd végigmegy. Az egész meccsen összesen 3 játékuk futott végig. De a gól előtt is mint a gépezet, mindenki tette a dolgát. Nyitották a területet az előretörő védőnek, indult mozgás vertikálisan és horizontálisan, majd jött a visszapassz oda, ahol nincs létszámfölényben az 5 védős rendszer. Hihetetlen egy gépezet. Foden helyzete ugyanez. Felpassz a direkt emberen helyezkedő Fodenre, hogy kihazsnálják a legnagyobb erősségét, gyakorlatilag az egyetléen dolgot, amiben jobb KDBnél (ez a gyors lefordulás). Az sem véletlen, hogy ezt Barellán csinálták, mert csak neki volt sárgája (és addigra el is fáradt). És innentől a védő (Acerbi?) dönthetett, hogy kilép Fodenre, elengedve Haalandot vagy megy a szöszivel. Jól döntött. De a lényeg, hogy amint megvolt a Barella-Foden szeparáció, mindenki tudta mi a következő 3 lépés. Ugyanígy, ahogy elindult a védő a gól előtt a középpályások között, mindenki tudta mit kell csinálni a következő 5 másodpercben. Az egész City egy k.baszott robot. Mi is azok vagyunk, csak néhánnyal korábbi verzió.

Hogy látjátok? Nagyon erőltetett a párhuzam?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.12. 21:27


ugye milyen jó kis kérdés volt ez?:) Megint tanultunk valami újat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.06.12. 21:00


A vicc az egeszben az, h en meg pont azon gondolkodtam akkor es ott, h mit lehet elcseszni egy feldobason, h meg kelljen ismetelni. Sose tunt fel ez nekem, pedig lattam mar par 11es parbajt...
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.12. 10:49


Jaja Petya is irta nek3m az iment pont, hogy 2 feldobas van. Csak elfelejtette mar a jelszavat, ezrt nem tudta ide beirni. :)
Koszi a valaszt CaptRizzo!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.06.12. 07:33


Trigoria írta:
hogy lehetett az az EL döntőben hogy a tiziknél a spanyol tábor előtt rúgták ÉS a spanyolok kezdték a büntetőt???


Két feldobás volt, kétszer buktuk...én így láttam..
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.06.12. 07:29


Időközben az U20 is elbukta a döntőt, szóval most már 0-4, ami az olasz döntőket illeti...
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.10. 22:18


Ilyet én már nem írok be.
:) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.10. 22:16


Én már annak is örülnék, ha a Cremonese ellen tudnánk igy játszani.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.10. 22:16


Én sem tudom, de örülök neki, hogy az Inter cumizott.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.10. 22:13


"Anyáddal..."
De akkor a választ már nem hallhattad. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.10. 22:04


"kivel szeretnéd megosztani a pillanatot..." na itt nyomtam ki a tv-t (nyaralok, itt van tv:)) :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.10. 22:01


Bármelyik jobb csapat ellen, Hunszi.
Akár egy Sevilla ellen is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.06.10. 22:00


Hát azért le a kalapokkal az Inter előtt. Ha mi így játszanánk egy ilyen City ellen azt aláírnám bármikor.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.10. 21:59


Szóval óriási gratula az Internek.
Több kapura lövés, mint a Citynek...Azt a...
Ez a Stones meg...Wow. Belső védő létére ilyen középpályás is...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.10. 22:00-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.10. 21:59


a papírforma jött be mindháromszor kb, de szép volt Italia
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.10. 21:58


Jaja. És ez ma felettébb meglepő volt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.10. 21:56


mind a három olasz úgy kapott ki, hogy nem volt rosszabb ellnfelénél
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég