Rómaiak a válogatottban

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.06.06. 06:21


kapussors. még jó, h. a válogatottnál érte utol... :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2016.06.06. 01:33

"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.06.05. 17:36


http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016 ... ol-2504847
jó írás
és a lényeg:
(ahol a magunk részéről szívesen láttuk volna Francesco Tottit, ha megengednek még ennyi szubjektivitást)
:wink:
annyira gyenge a válogatott, hogy - tudom beszéltük már - de tényleg beférne. Persze Conte nem akar azzal szarakodni, hogy egyfélidős embereket vigyen gondolom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2016.06.02. 10:01


Bosnyákok kijutnak szépen 10 lett volna. Pjanic pihenhet Manolasszal (görög) együtt. Legalább nem lesz az h az eb miatt nem tudjuk esetleg megtartani őket.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2016.06.01. 15:21


gyömbérnél annyi elég hogy asroma, és már válogatott is :) játszania nem is kell/kellett hozzá
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.06.01. 13:21


na, meg is van, 8 Roma játékos lesz ott az Eb-n nem nézőként. Bár aki csak a padon ücsörög majd, az is egyfajta néző lesz :D
aki pedig kimaradt az eddigi listából, az Gyömbér.

http://www.asroma.com/en/news/2016/5/ei ... -euro-2016
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.06.01. 09:56


tomm írta:szcseszny
es hogy osszekapcsoljam aZ elozo temat a topikkal: totti kopese? totti mutogatasa? totti rugasa? mennyire alltak volna meg a helyuket regen? oszt megis imadjuk az embort....


Alapszabály: Totti nem ember! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.06.01. 09:42


tényleg, Szczesny! A lengyeleknél amúgy ki az elsőszámú kapus? Ő? látom mellette Boruc (foggalmamsesenemvolt, hogy ő lengyel :D) és Fabianski van még. Akkor talán Szczesny lehet a námbörvan.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.06.01. 08:19


szcseszny


es hogy osszekapcsoljam aZ elozo temat a topikkal: totti kopese? totti mutogatasa? totti rugasa? mennyire alltak volna meg a helyuket regen? oszt megis imadjuk az embort....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.06.01. 08:00


szerintem zárjuk ezt le (én amúgy is megfogadtam, hogy nem szólok rájuk egy rossz szót sem amióta kijutottak az Eb-re :D), beszéljünk itt a Roma játékosokról, akik a saját válogatottjukban szerepel. rendben? aki folytatni szeretné az a magyar foci topikban.

most már véglegesek a keretek, ugye? ezek szerint Rüdiger, Digne, Nainggolan, Florenzi, De Rossi, El Shaarawy ott lesz az Eb-n. Kihagytam még valakit?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.06.01. 07:55


jaaaj de nem szeretem az ilyet: kiragadunk a kornyezetbol valakit aztan ugy szapuljuk vagy dicsoitjuk, mintha egyedul o tehetne mindenrol. az egesz tarsadalom megvaltozott.
piperkocok? nezzetek meg a regi kepeken a szurkolokozonseget: oltony-nyakkendo, kalap...
ti ha elmentek meccsre oltonyt vesztek? vagy piperkoc esetleg proli utcagyerek modjara rovidnadragban, poloban mentek (folvesztek egyatalan valahova is oltonyt? munkan kivul, ha ahhoz egyatalan kell)? es persze kozben elvarjatok, hogy az egyszeri focista viselkedjen edinburgh hercegekent.....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.06.01. 07:44


Trigoria írta:És ha mondjuk Dzsudzsák élt volna akkor, simán lehetne Kocsis.

Ajjajajjjajaj.... Ez nagyon erős volt. Játéktudásra és viselkedésre is.

Trigoria írta:de ha lenne is különbség, akkor sem értem, hogy miért a régiekhez hasonlítjátok a maiakat. Miért nem a világ többi focistájához. Márpedig azok pont olyanok, mint a mieink.
Ja olyanok külsőségekben. A pályán meg amolyanok. De itt a kiváló alkalom, hogy bizonyítsanak. Egyébként azt nem mondtam, hogy C Ronaldo vagy Nainggolan hűdeszimpatikus ember. Sőt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.06.01. 07:34


Trigo, a legnagyobb különbség az, hogy a régiek nem csak a pályán kívül voltak vagányok, hanem a pályán is. És mindemellett annyit edzettek, mint a világon szinte senki. Mert a tévhitekkel ellentétben a Sebes-féle válogatott sem kizárólag zsenikből állt, akik zsebre tett kézzel is nyerték a meccseket. Sokkal többet sprintelt a magyar csapat, mint bárki. És a meccseink második félidejét szinte mindig nyertük. Kivéve, amikor a legjobban kellett volna.

A mostani válogatottakat sem akarom bántani, mert többségükben nem jutottak volna oda ahol vannak, ha nem dolgoznak meg érte. De egy olyan rendszer termékei, ami totálisan szar, világviszonylatban értékelhetetlen. Dárdai zsenije nélkül ez a csapat még ebben a nevetséges csoportban sem ért volna oda a 3. helyre. Egyedül a norvég kikimeccs olyan eredmény, amire azt mondom, hogy a középszernél több. Nem fogok betérdelni a nagyságuk előtt azért, mert befértek a 64-es európai mezőnybe. És azért sem, mert a vezér előírta, hogy kötelező őket szeretni. A magyar foci szar. Lehet csúcskategóriás stadionja Pécelnek, meg Baktalórántházának, de ettől csak még szarabb lesz. Minél több a pénz, annál több a haszonleső. Az utánpótlás nevelés rendberakása nélkül esélytelen a tartós változás. Az pedig az akadémiákkal együtt egy vicc. (OFF: És mindezt több közpénzből sikerül elérni, mint amit az oktatásra költ az ország ON)

Kik a piperkőcök és a szar emberek? Találkoztam személyesen Grosics Gyulával, Buzánszky Jenővel és Sándor Csikarral is. Már felnőtt voltam, de végtelenül kedvesek, emberiek voltak. Örültek hogy beszélhettek a régi időkről. És találkoztam Dzsudzsival, Tőzsérrel, Simonnal és pár most már nem válogatott gyerekkel. Az oké, hogy engem szarba se vettek, de a 8-10 éves kis focistapalántákat sem. Egyiknek sem néztek a szemébe, egyikhez sem szóltak. Csak élveztékl a hatalmas sztárságot. Felkapaszkodott senkik. Megdolgoztak érte.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.05.31. 20:35


márpedig remus nagyon jól mondja
abban a világban persze hogy szégyellték F.Totti. Mert szégyellni kellett. De ha Puskás Öcsi mai világban lenne focista, én a nyakamat teszem rá, hogy egy az egyben Ronaldós lenne, vagy még inkább Zlatanos. Megvolt benne az a pimaszság az életben is, ami Zlatanban.
És ha mondjuk Dzsudzsák élt volna akkor, simán lehetne Kocsis.

nem lehet összehasonlítani a két rendszert
Voltak kiváltságaik, de majdnem úgy éltek, mint egy gyári melós.
naaa, azért ne túlozzunk :)

de ha lenne is különbség, akkor sem értem, hogy miért a régiekhez hasonlítjátok a maiakat. Miért nem a világ többi focistájához. Márpedig azok pont olyanok, mint a mieink.
És azt sem értem, hogy mégis ki a piperkőc a magyar válogatottban?? Dzsudzsákot mondják mindig egyedül kb, de ez sem igaz, csak élvezi a pénzét, különben meg gürizik a pályán mint a hétszentség. De a többivel mi van??? Ki a piperkőc?????
Ki az aki kilóg a sorból és nem méltő focistának és magyar válogatottnak, és hogy drukkoljatok neki?? KI?????????????????????
(ha piperkőcöt akarok mondani, akkor az a k.csog feka Balotelli jut eszembe. Na ő az!)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.05.31. 17:31


aki sportol, tudja, hogy a lazitás igenis elengedhetetlen része az edzésmunkának. ha ezt kihagyod, megnő a sérülésveszély :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2016.05.31. 17:20


Hátha valakihez még nem ért el, ahogy nemzetünk nagy reménységei nem csak a pályán nyújtanak kiemelkedő teljesítményt, de az edzőteremben is: https://www.facebook.com/nsonline/video ... 673401941/
:lol: :lol:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.05.31. 14:35


igen, nem szabad elfelejteni, hogy 2016 van és sokunk már nem húsz éves itt, mint ahogy ezek a srácok, akik ebbe nőttek bele. sajnos ez a trend nemzetközi szinten is, ott is mindegyik ripacs szinte kivétel nélkül, csak még magasabb szinten művelik. aztán akad mindenhol kivétel. de nézd meg bármelyik nemzetközi sztárt, vagy közepes sztárt. tetkó, belőtt séró, hétköznap buzis öltözködés, rágó, ipad/iphone és társai. ja, és menő autó, celeb, semmitmondó nők. ezzel nem tudunk mit csinálni, a foci olyan szinten a világ legnézettebb, legfelkapottabb, legeladhatóbb sportja, hogy már max. csak az iráni hazai bajnokságban nincsenek ilyen kilengések és piperkőcök :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2016.05.31. 13:07


ezt a régen minden jobb volt kört már lefutottuk pár topicban :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.05.31. 12:56


snatch írta:én értem amit remus mondani akart és kicsit én is hasonlóan gondolom. persze most 2016 van, de ezek a mai gyerekek az 1950-es években pont úgy viselkedtek volna, mint Öcsi bácsi és a többiek.

Könnyen előfordulhat, mint ahogy az is, hogy a többségük a válogatott közelébe nem jutott volna :)
És azoknak a srácoknak a felét, akik most akadémisták az első BLSZ 4-es ifi edzésről hazazavarta volna az edzőjük. És nem a focitudásuk miatt.

Akkoriban lényegesen nagyobb volt a merítés és egész jól működött a kiválasztási rendszer. Kézivezérelten, de jól.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.05.31. 11:19


én értem amit remus mondani akart és kicsit én is hasonlóan gondolom. persze most 2016 van, de ezek a mai gyerekek az 1950-es években pont úgy viselkedtek volna, mint Öcsi bácsi és a többiek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2016.05.31. 11:05


Hatalmas.....

Elméletileg ez a topik a Rómaiak a válogatottban topik...:D És már Öcsi bácsinál járunk..... :lol: :lol: :lol: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.05.31. 10:00


remus írta:Csak azt nem tudom miért gondoljátok, hogy Puskásék nem ugyanilyen piperkőc semmitevők voltak a saját korukban. Igaz nem volt profi szerződésük, de mindenkinek megvolt a zsíros bujtatott sportállása, papíron őrnagyok, meg ezredesek voltak mindenféle extra komcsi juttatással. + az volt a prémium, hogy amikor külföldről hazajöttek legálisan becsempészhettek mindent ami hiánycikk volt itthon aztán azzal sefteltek. Csak erről akkoriban nem szólt a bulvársajtó és mivel az emberek nem tudták, nem irritálta őket mint most. Sőt még a megyebajnokságban is sportállása volt szinte mindenkinek. Akkoriban a teljes foglalkoztatottság volt a cél, minden TSZ-ben, Mezőgépben, gyárban, Volánnál, MÁV-nál, Állami Gazdaságban elfért 1-2 alibi állás. Ezzel nem akarok bántani senkit, csak jelzem hogy régen arányaiban talán még több pénz került a fociba mindenféle kiskapun keresztül.


Remus, ugye ez nem komoly? Mentalitásban egyenlőségjelet tenni Puskásék és Dzsudzsákék (vagy akár Eusebioék és C Ronaldoék) közé... Ég és föld, de ez sokkal inkább a világ kritikája, mint a focistáké. Puskás Öcsi bá, de mondhatnám Papp Lacit (vagy bárkit az 50-es, 60-as évekből) ember maradt kiváltságos élsportolóként. Tudták, hogy egyenlőbbek, de inkább szégyellték, titkolták, mint hivalkodtak vele. Voltak kiváltságaik, de majdnem úgy éltek, mint egy gyári melós. A vájárként melózó faterom pl jobb kocsival járt a nyolcvanas évek elején, mint Buzánszky Jenő bá.
Ne akarj párhuzamot vonni, mert nagyon nem igaz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.05.31. 08:08


mcsabi írta:Jelzem valakinek az se fér bele, hogy klub szinten ne a szülővárosának szurkoljon és elítélne minket azért, amiért az AS Roma sikereiért szorítunk.

en ezert is nem tudtam magyar csapatnak szurkolni. bp-i vagyok, de kinek szurkoltam volna. ferencvaros? azt sem tudtam merre van. ujpest? Isten hata mogotti nem tul szep helye. kispest? vasas? ugyanez, nulla kotodes, nulla erzelem. ja de, valamikor 90 kornyeken a vacnak(hogy miert????!) kb egy evig, de csak koszta nevere emlekszem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2016.05.31. 08:06


Csak azt nem tudom miért gondoljátok, hogy Puskásék nem ugyanilyen piperkőc semmitevők voltak a saját korukban. Igaz nem volt profi szerződésük, de mindenkinek megvolt a zsíros bujtatott sportállása, papíron őrnagyok, meg ezredesek voltak mindenféle extra komcsi juttatással. + az volt a prémium, hogy amikor külföldről hazajöttek legálisan becsempészhettek mindent ami hiánycikk volt itthon aztán azzal sefteltek. Csak erről akkoriban nem szólt a bulvársajtó és mivel az emberek nem tudták, nem irritálta őket mint most. Sőt még a megyebajnokságban is sportállása volt szinte mindenkinek. Akkoriban a teljes foglalkoztatottság volt a cél, minden TSZ-ben, Mezőgépben, gyárban, Volánnál, MÁV-nál, Állami Gazdaságban elfért 1-2 alibi állás. Ezzel nem akarok bántani senkit, csak jelzem hogy régen arányaiban talán még több pénz került a fociba mindenféle kiskapun keresztül.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.05.30. 17:29


Fr,szerintem nem kell offolni a kormány túlbuzgóságát.Valószínűleg lenne azoknak a nem állami pénzeknek máshol is helye,de hogy infrastrukturálisan mindent megpróbálnak Orbánék,az vitathatatlan.Ezután jönne viszont a lényeg,ami késik.
Utánpótlás-nevelés például.De innentől kezdve már okoskodás,és én nem is értek hozzá.
Nyilván a Puskás Akadémia is bass.a sok ember csőrét. Jogosan. Jövőre elvileg egy darab külföldi sem lesz már a keretben.Majd a Bognár Gyurka helyre rakja őket. :)
Szóval hajrá,magyarok,no.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 127 vendég