AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.10.07. 21:02


nem t'om, h. kell ezeket igazán használéni.
pld azt hogy kell jelezni, h. abszurd, tragikomikus?

amúgy ami szélsőséges, az épp atért az, mert kívülesik a (közmegegyezés által elfogadott) normalitás határain.... nemdebár ? :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.07. 20:50


Fradista,ilyenkor nem tudom hova tenni a mosolygós smiley-jaidat,még ha a szomorúakkal váltogatod is...
Persze már megszokhattuk tőled,hogy szerinted minden szélsőséges,ami nem normális.
Pedig van egy határ: a saját életed.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.10.07. 20:48


erre csak ezt tudom mondani, bár nem éppen stílszerű: :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.07. 20:39


Te nem jártál volna arra, mert valószínűleg nem ott laksz.
Mily hihetetlen, ő viszont pont ott lakik... s volt bátorsága ott lenni, ahol lakik...

Az hogy egész mellesleg néhányszor beleszúrtak és összeszabdalták ezek szerint számodra nem mentő körülmény,
nem számít önvédelemnek, bizonyára te hagytad volna magadat megölni.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.10.07. 20:34


nem, én nem jártam volna arra, és pláne nem lett volna nálam fegyver :D

(ó szegény, még meg is szúrták azok a gazemberek? Ja, az más :D :( :D :( )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.07. 20:25


Az a főultra egyébként 10 éve nem volt meccsen, egyébként 6 helyen lett megszúrva, egyébként azóta sem jött ki a kórházból.
A békés, barátságos nápolyiak gyakorlatilag félholtra verték, az illető egyébként félig sánta, te fr hagytad volna agyonverni magadat?
Mindeközben egyébként az elhunyt nápolyi szurkolóból a városában szinte szentet csináltak....

Az óvodásokat és nagymamákat éppen megvédő nápolyiak...
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.10.07. 20:19


Közölték annak a főultrának az írásos vallomását, aki a tavaszi kupadöntőnél az utcán lelőtt egy nápolyit.
"Féltem, ezért lőttem"
No comment
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.01. 14:44


na a zultrák (avagy a hangadóik) újfent szégyent hoztak a csapatra.
Ugye meghatl az a szerencsétlen napoletano, akit meglőttek a kupadöntő előtt. Az egy (szintén szégyenletes) dolog, hogy sem az egyesület, sem a zultrák nem képviseltették magukat a temetésen, nem küldtek koszorút, stb.
De most azért a Romanista Ultrák Szövetsége kiszenvedett magából egy közleményt, de bár ne tette volna.Ebben először is kiállnak a gyilkos mellett, még ha "hibázott" (sic!) mondván hozzájuk tartozik), aztán a végén azért részvétet is nyilványítanak, mondván a halálnak nincs klubszíne.

Mobndjuk vasnnak azért normálisabb hangok is. A náépolyi napilapban megjelent pld egy római szurkoló levele, amiben azt javasolja a szötrnyű eset után , hogy a régi barátságot a két szurkolótábor között fel kéne eleveníteni.

/mondjuk ez lenne az egyetlen logikus lépés, a két nagy "déli" klub együttes fellépése az északi futballmaffiával szemben. Szánalmas amúgyis, amikor a rómaiak pontosan úgy szidalmazzák a nápolyiakat, ahogy az északiak a őket is, egy kalap alá véve a nápolyiakkal /
https://www.youtube.com/watch?v=phnhEVTjdOU
https://www.youtube.com/watch?v=i4nXZUdcbRE
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Puttóállat Dátum: 2014.05.22. 18:35


tomm írta:vajh mit mondott a pénz dominanciájáról egy roma szurkoló 1973-ban?

Mit?
Avatar
Puttóállat
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.02.20. 11:19

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.22. 09:59


vajh mit mondott a pénz dominanciájáról egy roma szurkoló 1973-ban?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2014.05.22. 09:25


Örülök, ha én értettem félre a dolgot.
Bár azt meghatározni én nem tudom, h mi árt a futballnak, az én olvasatomban a kalsszikus focinak már ártani nem lehet, mert az sajnos a pénz dominanciája miatt gyakorlatilag halott.
A modern verziójából, ami angliában például, ahol felvetődött az MU-nál az akusztikus szektor, én nem kérnék, mert tiszta vicc.. Az nem hangulat számomra. A csapatot nekem, ahogyan itt a Romat a Sud határozza meg, az, ami mindig a Roma marad. Játékosok jönnek-mennek, ahogyan vezetők is, de azok az emeberek, akik esőben-sárban-hóban ott vannak mindenhol a csapat mellet, ők az ASR.
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.22. 09:16


és a fordítottja is :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.22. 09:14


én kanapéról szoktam meccset nézni

nagy félreértés, hogy az aluliskolázottság tesz valakit csürhévé avagy söpredékké
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.22. 09:08


Xabee: az elmúlt hetek történései indították be a témát megint. És mivel a Roma ultráiról volt szó a hírekben, így evidens hogy az arról való beszélgetésnek itt a helye. Amúgy máskor a kutya se ír ide kb :wink: .
Azt meg el kell fogadni, hogy abból az információból építkezhet mindenki, amit megkap. Ha ezt a fotelben kapjuk meg, akkor ott. Ezért is örülünk mindig F72 gondolatainak.
És mivel minden ultrákkal kapcsolatos történés alapja maga az ultra-mozgalom, így óhatatlan, hogy az alapkérdés is előkerüljön egy egy balhé kapcsán.

Repkednek a csürhe meg söpredék jelzők, személy szerint ki kérem magamnak, informatikus diplomával és több nyelvvizsgával rohadtul nem érzem annak magam
Most ezt véletlenül se vedd kérlek magadra, de a kettő között - bár van összefüggés - nincs kizárólagos kapcsolat. Bárkiből lehet állat igen gyorsan. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.22. 09:07


Teljes félreértés.
Szerintem legalábbis nem az ultrák "en bloc" agresszív csürhe meg söpredék, hanem az a baj, hogy a közeg vonzza az ilyen figurákat, és aztán legtöbbször pont az ilyenek válnak hangadóvá, vagy legalábbis az ilyenek viselkedése lesz a szemebetűnő, és az ilyenek ráadásul sokszor még terrorizálják is az egyszerű szurkolókat. Ez a baj.és ez az, ami árt a futballnak.
(ás emiatt van szükség motozásra, szurkolói kártyára, apartheidre, stb szekatúrára, amiért én például már szinte nem is jáűrok mecsre)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2014.05.22. 08:54


Rég jártam itt, több oldalt kellett visszalapozni, de pillanatok alatt meg is bántam, és rá is jöttem újra a ritka látogatás okára sajnos.
Ebben a topicban az ultrákkal kapcsolatos infók és történések helyett (tisztelet a kivételnek és nagy respect F72 !!) még mindig ott tartunk, h emberek itt értetlenkednek magán a jelenségen, amit ultra mozgalomnak hívunk. Repkednek a csürhe meg söpredék jelzők, személy szerint ki kérem magamnak, informatikus diplomával és több nyelvvizsgával rohadtul nem érzem annak magam. Egész egyszerüen nem is értem, h hogyan lehet állást foglalni fotelszurkolóként konkrét esetekről ennyire egyoldalúan, mindennemű háttérinformáció nélkül.. Aztán jön vki, aki otthon van a témában, leír mintegy adalékként néhány dolgot, ennek ellenére megy tovább az értetlenkedés, h mi az összefüggés az esetek közt, amit gyakorlatilag a vak is lát...
Tényleg mindennemű ellenségeskedés nélkül, akinek ez a dolog a szemléletétől távol áll, miért nem nyit inkább egy topicot "utálkozzunk az ultrákról" címmel, ez akkor maradhatna annak, aminek kell, és szólhatna a lelátói élet történéseiről, mert így sztem semmi értelme. Persze nyilván az is lehet, h csak én látom rosszul..
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.05.21. 18:07


Igen nagy százalékuk magyarok, akik románul szurkolnak. De a játékosok sem értenék a magyar énekeket. Talán 1.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2014.05.20. 16:46


Mi abban a tökösség, hogy direkt provokálják a többséget?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.20. 16:29


románok voltak vagy magyarok?
(ahogy tudom, van magyar társaság is, olyan tökösek, hogy nem mernek magyarul szurkolni.... :( )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.05.20. 14:50


Én egy CFR meccsen kerültem az ultrák közé. Érdekes tapasztalat volt. Az első 15 percben még élveztem is pattogást, az ölelkezést és az "éneklést" (bár, nem tudtam a szövegeket rendesen). Aztán elfáradtam és kezdett idegesíteni az egész. Nem vagyok túl elkötelezett a csapat iránt... bizonyára sokat számít.
Kíváncsi vagyok, hogy az első Róma meccsen hogyan fogok viselkedni :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.18. 14:00


Ebben sosem fogunk egyetérteni,úgy látszik.
Mindegy,legyen a Csányi-féle családbarát szurkolás.
Én soha nem lennék ultra,de minden tiszteletem a normális fanatikusoké.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.18. 12:24


nagy báj és hangulat, egyre gyakrabban üresen kongó szektorok között egy zsúfolásig teli......
(akik ha olyanjuk van, még direkt el is rontják az atmoszférát, mint pld a múlt heti "meccsen" a sztrájkjukkal)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.18. 12:08


Ott a pont,Kuva.
Aeser:90 ezer ember még szép,hogy hangulatos atmoszférát teremt.De a bájt,a fűszert,a katarzist az ultrák adják.
Tegnap a Tico meccsén volt egy Barca-szöglet 30 másodperccel a vége előtt.Erre egy szurkoló fogta a telefonját,és elkezdte vele felvenni a szöglethez beadni futó játékost.
Hát ilyenkor magamból kikelve őrjöngök,mint egy állat.Nem telefonálgatok.30 mp az élet.Az meg ott nyomorékoskodik a mobillal.
Jó,ez csak egy kiragadott eset,de...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Kuva Dátum: 2014.05.18. 10:45


Hagyjuk már ezt a Barcelona meg angol hangulatot, Barcelonában voltam már meccsen is, majd elaludtam szó szerint... Az nem hangulat és nekem egyáltalán nem jön be és ha ez lenne nálunk nagyon gyanús, hogy kiábrándulnék az egészből, én 14 éve félig a szurkolók miatt kezdtem el szurkolni a Rómának.
Passa il tempo cambia la gente
di battaglie ne ho fatte tante
a noi tutti c'hanno invidiato
a noi tutti c'hanno applaudito........
la la la la la la la Roma
no no no non sara mai sola
Avatar
Kuva
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2005.09.18. 19:06
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2014.05.17. 23:05


Barcelonaban 90k, Liverpoolban 45k ott van minden meccsen, és nem kell ott lezárni szektorokat.
Nem operanézők, és aki szerint ott nincs hangulat, csak áltatja magát.
Ott bizony énekelnek.
Nevetséges az "operanéző" felvetés, miközben az Olimpicoban a hangszóróból megy a dal.
Meg kéne hallgatni pár angol stadionban, hogyan szól a dal magnó nélkül.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég